Resultat för Kronborg Open Kort 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2013 | Udskriftsdato | 24 februar 2013 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 12:47 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 februar 2013 |
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | 224 | 42.51 | 1:31.61 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asger Hartvig | 2002 | 209 | 45.33 | 1:33.71 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 189 | 45.36 | 1:36.86 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Wiuff | 2002 | 188 | 46.38 | 1:37.11 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
5 | Daniel Roldgaard | 2001 | 173 | 46.53 | 1:39.82 | |||||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Jannick Lind | 2001 | 166 | 47.78 | 1:41.09 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 147 | 50.11 | 1:45.44 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tobias Hufeldt | 2001 | 138 | 52.13 | 1:47.63 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christoffer Hove | 2002 | 136 | 51.83 | 1:48.15 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Andreas Brink-Frerup | 2001 | 115 | 53.93 | 1:54.20 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Asterix Brüggemann | 2001 | 112 | 55.40 | 1:55.51 | |||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
12 | Adam Olsson-Lindhé | 2004 | 89 | 2:04.68 | 2:04.68 | |||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
13 | Mathias Persson | 2001 | 83 | 59.70 | 2:07.38 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Alfred Højberg | 2002 | DSQ | 2 flyben v 75 m | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
- | Lucas Jensen | 2001 | DSQ | Ej samtid berøv 50m | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | DSQ | 2 flyben v start | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 422 | 34.74 | 1:14.12 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 340 | 37.43 | 1:19.64 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik Weibel | 1999 | 328 | 37.94 | 1:20.64 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik J. Neldeberg | 2000 | 307 | 38.97 | 1:22.44 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
5 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | 287 | 40.00 | 1:24.26 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristoffer Kortbæk | 1999 | 285 | 40.23 | 1:24.53 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johan Feld Sørensen | 1999 | 272 | 40.52 | 1:25.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Gustav Frydensberg | 1999 | 244 | 41.96 | 1:28.99 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Martin Holst | 2000 | 226 | 42.36 | 1:31.23 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 226 | 42.48 | 1:31.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 208 | 44.59 | 1:33.89 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
12 | Jakob Forsberg | 2000 | 193 | 46.16 | 1:36.25 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
13 | Anders Blix Mogensen | 2000 | 181 | 46.03 | 1:38.26 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 178 | 45.78 | 1:38.91 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thyge Ludvigsen | 1999 | 175 | 46.28 | 1:39.44 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
16 | Lasse Maigaard | 2000 | 173 | 47.35 | 1:39.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
17 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 163 | 48.72 | 1:41.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
18 | Rasmus Paulsen | 2000 | 145 | 49.60 | 1:45.74 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | 118 | 55.52 | 1:53.36 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Frederik Borg | 2000 | 100 | 56.01 | 1:59.89 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Silas Bech Rindorf | 2000 | DNS | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Holger Bruun Henriksen | 2000 | DSQ | Asynkron ben v start | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Viktor Kielstrup | 2000 | DSQ | 2 arm/bentag eft 25m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Christian | 1998 | 518 | 33.24 | 1:09.24 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mika Persson | 1998 | 500 | 32.97 | 1:10.05 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Stefan Kojic | 1998 | 398 | 35.29 | 1:15.58 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Frederik Kühn | 1997 | 370 | 37.89 | 1:17.47 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | 340 | 37.79 | 1:19.67 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Harrison Johnson | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias M. Jensen | 1996 | 269 | 40.66 | 1:26.14 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 20 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ömer Faruk Benli | 1993 | 563 | 32.32 | 1:07.36 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | 340 | 37.15 | 1:19.69 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
3 | Morten Jung Westermann | 1993 | 275 | 1:25.47 | 1:25.47 | |||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 12, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 21 - 112 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Arnold Svarrer | 1991 | 540 | 32.05 | 1:08.28 | |||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 24 februar 2013 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:47 |