Tulokset Kronborg Open Kort 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2013 | Udskriftsdato | 24 februar 2013 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 februar 2013 |
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars Hallberg | 2001 | 236 | 35.26 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | 167 | 39.57 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
3 | Tobias Hufeldt | 2001 | 145 | 41.52 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
4 | Alexander Schiøtz | 2001 | 132 | 42.77 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Victor Kjærsgaard | 2001 | 127 | 43.34 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Albert Voldum Krog | 2001 | 97 | 47.49 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
7 | Alexander Ravn Borch | 2001 | 94 | 47.87 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tobias Davidsen | 2003 | 90 | 48.65 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
9 | Emil Gruhn | 2001 | 87 | 49.25 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Marcus G. Gjettermann | 2001 | 66 | 54.05 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
11 | Viktor Junker Neldeberg | 2004 | 64 | 54.57 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
12 | Asbjørn V. T. Floor-Bøjde | 2002 | 63 | 54.67 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Sebastian Sonne-Schmidt | 2003 | 57 | 56.61 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Alfred Steensen | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julius Thielst | 2000 | 341 | 31.20 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Philip Schiøtz | 1999 | 279 | 33.38 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Erik Lycke | 2000 | 229 | 35.63 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Mark Pavon Olesen | 1999 | 185 | 38.28 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
5 | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | 167 | 39.59 | ||||||
Albertslund IF | ||||||||||
6 | Lucas Hoffmann | 2000 | 139 | 42.12 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mika Persson | 1998 | 533 | 26.89 | ||||||
Höganäs Simsällskap | ||||||||||
2 | Mads Jørner | 1998 | 447 | 28.51 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Philip Greve | 1998 | 393 | 29.76 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer Krogh | 1997 | 371 | 30.34 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Magnus Grundesen | 1998 | 291 | 32.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Lloyd | 1996 | 430 | 28.88 | ||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
Løb 23, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 20 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Wich | 1993 | 581 | 26.13 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Nicolaj Larsen | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 24 februar 2013 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:06 |