Tulokset Kronborg Open Kort 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Kronborg Open Kort 2013 | Udskriftsdato | 24 februar 2013 | |||
Stævne by | Helsingør | Udskriftstidspunkt | 10:18 | |||
Arrangør | Helsingør Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 februar 2013 |
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hanna Karlsson | 2003 | 22.52 | |||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
2 | Johanne Brown Marloth | 2003 | 24.06 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Lund-Scherbeck | 2003 | 25.26 | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Linea Hietala | 2004 | 27.75 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Terkildsen | 2004 | 33.21 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja Stenbækgård | 2003 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
- | Frida Uldall | 2003 | DNS | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Thea Blomsterberg | 2002 | 18.69 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde van der Linden | 2002 | 20.33 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Isabelle Sering | 2002 | 20.92 | |||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
4 | Sofie Villum Færch | 2002 | 21.06 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Amalie Louise Thorsen | 2002 | 21.76 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 22.61 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Ida W. Hall | 2002 | 22.67 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nora Nesvik | 2002 | 23.17 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Karoline Christensen | 2002 | 23.29 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
10 | Emilla Ninevska | 2002 | 23.85 | |||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
11 | Anneline Rothe Narp | 2002 | 24.99 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilda Leidersdorff | 2002 | 26.39 | |||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
13 | Emma Mossine Olsen | 2002 | 27.96 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Ellen Johansson | 2002 | 29.21 | |||||||
Swim Team Trelleborg | ||||||||||
15 | Caroline Bach Offendal | 2002 | 30.97 | |||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 19.63 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Nørby | 2001 | 20.01 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | 21.05 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maria Borre Jacobsen | 2001 | 22.17 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
5 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | 23.65 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Hannah Bekker | 2001 | DNS | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 17.42 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 17.69 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
3 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 17.78 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julia Jønsson | 2000 | 17.80 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Mia Ishøj Nielsen | 2000 | 18.40 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Huberts | 2000 | 19.03 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
7 | Annabella B. Wammen | 2000 | 19.16 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Lykke Wibom | 2000 | 20.71 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Meyn | 2000 | 21.21 | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
10 | Celine Burmester | 2000 | 23.61 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
11 | Asta Riis | 2000 | 23.68 | |||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
- | Emilie Holm Klysner | 2000 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 25m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 16.81 | |||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
2 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 16.99 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | 19.18 | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 24 februar 2013 |
Licens til Helsingør Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:18 |