Resultater for Limfjords Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:51 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 9, 200m Medley, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | Holstebro Svømme Club | 36.58 | 1:18.28 | 2:07.27 | 2:45.38 | |||
2 | Line Johannsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 39.15 | 1:24.58 | 2:14.60 | 2:55.62 | |||
3 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | GTI | 41.58 | 1:27.99 | 2:19.33 | 2:57.19 | |||
4 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | GTI | 42.88 | 1:27.20 | 2:19.74 | 2:58.78 | |||
5 | Jannie Eickhardt | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 44.58 | 1:31.00 | 2:20.43 | 2:58.92 | |||
6 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 40.16 | 1:27.70 | 2:21.86 | 2:59.76 | |||
7 | Karoline Barrett | 2002 | GTI | 38.18 | 1:25.10 | 2:18.77 | 3:01.83 | |||
8 | Julie Søgaard | 2001 | Viborg Svømme Klub | 40.54 | 1:26.42 | 2:18.70 | 3:02.13 | |||
9 | Maria Cleman Hatting | 2001 | Struer Svømmeklub | 42.27 | 1:28.82 | 2:26.23 | 3:05.96 | |||
10 | Kirstine Frandsen | 2001 | Hobro Svømmeklub | 43.54 | 1:30.96 | 2:29.47 | 3:12.17 | |||
11 | Lærke Knak | 2002 | GTI | 42.95 | 1:33.20 | 2:29.18 | 3:15.35 | |||
12 | Nicoline Fejer | 2001 | GTI | 50.58 | 1:37.39 | 2:36.40 | 3:19.98 | |||
13 | Signe Juul Sørensen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 53.61 | 1:45.69 | 2:40.11 | 3:25.35 | |||
14 | Amalie Vilstrup | 2002 | Herning Svømmeklub | 52.35 | 2:43.76 | 3:28.72 | ||||
15 | Ida Bøgh Hald | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 49.11 | 1:41.83 | 2:42.52 | 3:29.46 | |||
16 | Isabella Bach | 2002 | Holstebro Svømme Club | 49.66 | 1:40.29 | 2:43.84 | 3:31.72 | |||
17 | Laura Gam | 2001 | Herning Svømmeklub | 54.37 | 1:48.89 | 2:47.92 | 3:36.00 | |||
18 | Kristine Hülsen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 53.76 | 1:48.64 | 2:52.12 | 3:40.01 | |||
19 | Katharina Schmidt Madsen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 50.59 | 1:48.82 | 2:51.07 | 3:42.74 | |||
20 | Signe Laugesen | 2001 | Vildbjerg Svømmeklub | 50.98 | 1:45.89 | 2:51.42 | 3:42.93 | |||
21 | Elisabeth Sølvkjær | 2002 | Thisted Svømmeklub | 58.12 | 1:56.19 | 2:54.73 | 3:47.63 | |||
22 | Christina M. Glargaard | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 53.75 | 1:52.57 | 3:03.50 | 3:53.40 | |||
- | Aida Nezam | 2003 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | ej forts bevæg/ryg | |||||
- | Anna Bliksted | 2001 | Svømmeklubben Tempo | DSQ | svøm på maven/75m | |||||
- | Pernille Koch Sinding | 2002 | Herning Svømmeklub | DSQ | en hånd i vend/bryst | |||||
- | Sofia Louise Dahl | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | ej forts bevæg/75m | |||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Snitgaard | 2000 | Struer Svømmeklub | 36.55 | 1:20.34 | 2:06.98 | 2:42.75 | |||
2 | Methea Wissing-Thornberg | 1999 | GTI | 33.50 | 1:15.14 | 2:06.86 | 2:42.86 | |||
3 | Sarah Andersen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 37.11 | 1:19.14 | 2:08.82 | 2:46.69 | |||
4 | Louise Sørensen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 38.23 | 1:18.94 | 2:08.54 | 2:47.48 | |||
5 | Anette Krog Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 39.87 | 1:24.10 | 2:11.41 | 2:50.54 | |||
6 | Amalie Irgang-Dahlin | 1999 | GTI | 40.75 | 1:25.23 | 2:16.04 | 2:53.02 | |||
7 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | GTI | 41.08 | 1:23.78 | 2:17.83 | 2:54.52 | |||
8 | Sofie Poulsen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 41.84 | 1:28.98 | 2:15.63 | 2:55.83 | |||
9 | Maren Bielefeldt | 1999 | Holstebro Svømme Club | 42.73 | 1:27.77 | 2:20.46 | 2:59.36 | |||
10 | Emma Kjær | 1999 | Aars Svømmeklub | 43.08 | 1:27.00 | 2:18.81 | 3:00.56 | |||
11 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | IHF Svømning | 43.72 | 1:28.91 | 2:24.25 | 3:02.43 | |||
12 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 40.83 | 1:27.51 | 2:22.40 | 3:04.80 | |||
13 | Freya R. Andersen | 2000 | Vildbjerg Svømmeklub | 44.98 | 1:29.38 | 2:21.33 | 3:04.87 | |||
14 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | Horsens Svømmeklub | 45.17 | 1:29.66 | 2:26.39 | 3:05.83 | |||
15 | Rikke Thi Vestergaard | 2000 | Holstebro Svømme Club | 44.07 | 1:36.89 | 2:35.80 | 3:20.86 | |||
16 | Sidse Månsson | 2000 | Aars Svømmeklub | 48.48 | 1:37.29 | 2:37.87 | 3:25.50 | |||
17 | Linda Strunge | 2000 | Herning Svømmeklub | 50.27 | 1:43.92 | 2:44.10 | 3:28.43 | |||
- | Sofie Haahr | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | 1 hånd i vend/25m | |||||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Amalie Østrup | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.87 | 1:07.86 | 1:52.98 | 2:24.35 | |||
2 | Emma Nørgaard | 1997 | Horsens Svømmeklub | 32.94 | 1:11.29 | 1:53.09 | 2:25.86 | |||
3 | Emilie Beckmann | 1997 | GTI | 31.96 | 1:12.18 | 1:54.61 | 2:26.78 | |||
4 | Helle Dohn | 1998 | Holstebro Svømme Club | 34.24 | 1:12.36 | 1:57.74 | 2:31.81 | |||
5 | Signe Nielsen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 32.79 | 1:13.02 | 1:56.21 | 2:32.85 | |||
6 | Kristine Barrett | 1998 | GTI | 33.23 | 1:14.50 | 1:59.58 | 2:36.62 | |||
7 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Durup IF | 36.13 | 1:13.41 | 2:03.33 | 2:39.78 | |||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | Struer Svømmeklub | 37.48 | 1:17.95 | 2:05.65 | 2:42.36 | |||
9 | Camilla Madsen | 1997 | Holstebro Svømme Club | 37.90 | 1:18.62 | 2:05.59 | 2:42.92 | |||
10 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 35.36 | 1:19.84 | 2:05.43 | 2:43.96 | |||
11 | Emilie Steffensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 35.70 | 1:17.28 | 2:06.09 | 2:44.22 | |||
12 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | Horsens Svømmeklub | 37.85 | 1:19.92 | 2:08.71 | 2:45.58 | |||
13 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | Lyseng IF | 38.61 | 1:24.01 | 2:10.35 | 2:50.48 | |||
14 | Camilla Puk Jensen | 1998 | Herning Svømmeklub | 38.73 | 1:24.31 | 2:16.77 | 2:55.07 | |||
15 | Amalie L. Nielsen | 1997 | Horsens Svømmeklub | 42.67 | 1:26.50 | 2:14.90 | 2:55.23 | |||
16 | Camilla M Kristensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 40.58 | 1:25.61 | 2:15.96 | 2:57.78 | |||
17 | Stine T. Søndergaard | 1998 | Holstebro Svømme Club | 39.00 | 1:23.96 | 2:15.43 | 2:58.65 | |||
18 | Louise Warming | 1997 | Aars Svømmeklub | 41.99 | 1:26.84 | 2:22.81 | 3:06.79 | |||
19 | Kathrine R. Jensen | 1998 | Aars Svømmeklub | 46.39 | 1:43.45 | 2:41.52 | 3:28.19 | |||
Løb 9, 200m Medley, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 36.05 | 1:14.63 | 1:56.74 | 2:30.46 | |||
2 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 34.44 | 1:14.42 | 1:56.76 | 2:31.11 | |||
3 | Katja Lund Cliff | 1996 | Holstebro Svømme Club | 33.88 | 1:14.23 | 1:57.43 | 2:33.45 | |||
4 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 34.43 | 1:14.17 | 1:59.76 | 2:35.71 | |||
5 | Kirstine Feldinger | 1996 | Horsens Svømmeklub | 34.99 | 1:14.76 | 2:01.21 | 2:37.44 | |||
6 | Tine Christensen | 1996 | Aalborg Svømmeklub | 36.33 | 1:20.41 | 2:03.30 | 2:40.16 | |||
7 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.60 | 1:17.83 | 2:03.14 | 2:40.27 | |||
8 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 35.73 | 1:19.19 | 2:04.31 | 2:42.14 | |||
9 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 36.08 | 1:20.39 | 2:06.18 | 2:42.99 | |||
10 | Anne Nielsen | 1996 | Aars Svømmeklub | 40.37 | 1:25.02 | 2:17.10 | 2:56.89 | |||
11 | Anette Damsgaard | 1996 | Bjerre Herreds Svømmeklub | 40.15 | 1:26.00 | 2:17.67 | 2:57.89 | |||
12 | Karina Sørensen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 40.14 | 1:30.56 | 2:17.33 | 2:59.82 | |||
13 | Line Hatting | 1996 | Struer Svømmeklub | 40.86 | 1:27.58 | 2:20.83 | 3:01.58 | |||
- | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | DSQ | ryg afslut. på maven | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:51 |