Resultat för Limfjords Cup 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfjords Cup 2013 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:53 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 januar 2013 |
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jakob Grene | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.09 | ||||||
2 | Jens Sørensen | 2001 | Herning Svømmeklub | 32.14 | ||||||
3 | Martin H. Abel | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 32.45 | ||||||
4 | Aksel Skrydstrup | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 32.96 | ||||||
5 | Mads Enghave | 2002 | GTI | 33.20 | ||||||
6 | Anders Thingstrup Mehlsen | 2001 | Herning Svømmeklub | 33.40 | ||||||
7 | Laurits Mark Jensen | 2001 | Svømmeklubben Rask | 33.60 | ||||||
8 | Mathias Pedersen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 33.74 | ||||||
9 | Mads Kloster | 2002 | Thisted Svømmeklub | 34.41 | ||||||
10 | William Bach Larsen | 2001 | Struer Svømmeklub | 34.70 | ||||||
11 | Esben F. Buchwaldt | 2002 | Svømmeklubben Grindsted | 34.78 | ||||||
12 | Victor Bjerre | 2001 | Herning Svømmeklub | 34.89 | ||||||
13 | Magnus Mikkelsen | 2001 | Skovbakken Svømmeafdeling | 35.52 | ||||||
14 | Christian Hovmark | 2001 | Thisted Svømmeklub | 36.67 | ||||||
15 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 36.74 | ||||||
16 | Niels Christian Hansen | 2001 | Svømmeklubben Koral | 37.00 | ||||||
17 | Benjamin Rohde | 2001 | Svømmeklubben Tempo | 37.39 | ||||||
18 | Oliver Kjærgaard | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 38.13 | ||||||
19 | Tobias Enghave | 2002 | GTI | 38.67 | ||||||
20 | Julius Henriksen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.76 | ||||||
21 | Jakob Strøm Kobberø | 2001 | Durup IF | 39.19 | ||||||
22 | Alexander Olesen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 39.34 | ||||||
23 | Oliver H. Veile | 2001 | Durup IF | 39.68 | ||||||
24 | Daniel Gallacher | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 40.45 | ||||||
25 | Lukas Risbjerg Andersen | 2002 | Vildbjerg Svømmeklub | 41.18 | ||||||
26 | Mikkel Gummer | 2002 | GTI | 42.79 | ||||||
27 | Anders Eenberg | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.93 | ||||||
28 | Erik Nørgård Boysen | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 42.98 | ||||||
29 | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 43.62 | ||||||
30 | Halfdan Muhlig Nielsen | 2002 | Skovbakken Svømmeafdeling | 44.44 | ||||||
31 | Eskild Wollesen | 2002 | Svømmeklubben Tempo | 46.19 | ||||||
32 | Luis Veldsquez | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | 46.35 | ||||||
33 | Christian Heide Nielsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | 48.56 | ||||||
- | Alexander Poulsen | 2002 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Parsa Hosini | 2001 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sebastian H. Veile | 2003 | Durup IF | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | Struer Svømmeklub | 25.84 | ||||||
2 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 26.88 | ||||||
3 | Toke Michaelsen | 1999 | Herning Svømmeklub | 27.96 | ||||||
4 | Arnas Jefimanka | 1999 | Herning Svømmeklub | 28.27 | ||||||
5 | Mikkel Gadgaard | 1999 | Esbjerg Svømmeklub | 28.40 | ||||||
6 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 28.88 | ||||||
7 | Laurits Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 29.02 | ||||||
8 | Marcus Boesen | 1999 | Thisted Svømmeklub | 29.06 | ||||||
9 | Mikkel Gade | 1999 | Svømmeklubben Grindsted | 29.29 | ||||||
10 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | GTI | 29.31 | ||||||
11 | Jonas Andersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 29.47 | ||||||
12 | Søren B. Jeppesen | 1999 | Vildbjerg Svømmeklub | 29.50 | ||||||
12 | William Kaaber | 1999 | Struer Svømmeklub | 29.50 | ||||||
14 | Mathias Kær | 1999 | Struer Svømmeklub | 30.07 | ||||||
15 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | GTI | 30.57 | ||||||
16 | Frederik Nørgaard | 1999 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.75 | ||||||
17 | Jonas Kongerslev | 1999 | Holstebro Svømme Club | 31.20 | ||||||
18 | Anders N Pedersen | 1999 | Struer Svømmeklub | 31.38 | ||||||
19 | Lucas Christoffersen | 2000 | Herning Svømmeklub | 31.75 | ||||||
20 | Jakob Mose | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 32.54 | ||||||
21 | Kristoffer Østergaard | 1999 | Durup IF | 33.07 | ||||||
22 | Jens Grarup | 1999 | Herning Svømmeklub | 33.21 | ||||||
23 | Søren Wolf | 2000 | IHF Svømning | 33.30 | ||||||
24 | Jacob Schultz | 1999 | Holstebro Svømme Club | 33.32 | ||||||
25 | Andrej Jessen | 2000 | Thisted Svømmeklub | 33.52 | ||||||
26 | Felix Glerup | 1999 | Struer Svømmeklub | 33.85 | ||||||
27 | Oliver Frøsig | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.21 | ||||||
28 | Oliver Christensen | 2000 | Esbjerg Svømmeklub | 34.81 | ||||||
29 | Oliver Frederik Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 34.98 | ||||||
30 | Jonathan Forsberg Møller | 2000 | GTI | 35.44 | ||||||
31 | Rasmus Nørfjand | 2000 | Holstebro Svømme Club | 35.45 | ||||||
32 | Dan Izhar-Larsen | 1999 | IHF Svømning | 35.77 | ||||||
33 | Mads Lundh Kristiansen | 2000 | Skovbakken Svømmeafdeling | 36.68 | ||||||
34 | Jeppe Stensfeldt | 2000 | Herning Svømmeklub | 36.91 | ||||||
35 | Alexander Fenger | 1999 | Svømmeklubben Koral | 37.56 | ||||||
36 | Mikkel Kristensen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 37.64 | ||||||
37 | Mads F. Nielsen | 1999 | Durup IF | 37.81 | ||||||
38 | Emil B. Nielsen | 1999 | Svømmeklubben Koral | 39.20 | ||||||
39 | Morten Kilhof | 2000 | GTI | 40.87 | ||||||
40 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | Durup IF | 41.14 | ||||||
41 | Johannes Nymann Madsen | 1999 | IHF Svømning | 47.13 | ||||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Victor Hardenberg Jensen | 1997 | GTI | 26.21 | ||||||
2 | Kasper Jensen | 1997 | Ringsted Svømme Klub | 26.42 | ||||||
3 | Frederik Knudsen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 26.48 | ||||||
4 | Mikkel Boisen | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 26.84 | ||||||
5 | Holger Boe Krogh | 1998 | Lyseng IF | 28.55 | ||||||
6 | Peter Frisgaard Pedersen | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 28.73 | ||||||
7 | Peter Enevold Sørensen | 1998 | Thisted Svømmeklub | 28.74 | ||||||
8 | Frederik Linck | 1997 | Svømmeklubben Grindsted | 29.09 | ||||||
9 | Emil Myrup | 1997 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.11 | ||||||
10 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | Thisted Svømmeklub | 29.18 | ||||||
11 | Anes Jahic | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 29.61 | ||||||
12 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | Esbjerg Svømmeklub | 29.82 | ||||||
13 | Simon Maahn Christensen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 30.05 | ||||||
14 | Jakob Magnusson | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 30.11 | ||||||
15 | Anders H Sørensen | 1998 | Struer Svømmeklub | 30.20 | ||||||
16 | Rolf Wollesen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 30.32 | ||||||
17 | Alexander Roe | 1997 | Svømmeklubben Koral | 30.68 | ||||||
18 | Nicklas Christian Jensen | 1997 | Svømmeklubben Koral | 30.69 | ||||||
19 | Morten Chr. Dam | 1998 | Svømmeklubben Koral | 31.12 | ||||||
20 | Christian Koch | 1998 | Svømmeklubben Koral | 31.89 | ||||||
21 | Nicolai Bruun Thomsen | 1997 | Esbjerg Svømmeklub | 32.00 | ||||||
22 | Jonas Utoft | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | 32.40 | ||||||
23 | Jesper Langbo Christensen | 1997 | Videbæk Svømme Club | 32.99 | ||||||
24 | Kristian Moltsen | 1998 | Struer Svømmeklub | 33.71 | ||||||
25 | Jonas Poulsen | 1998 | Svømmeklubben Grindsted | 33.80 | ||||||
26 | Dinand Aalbers | 1998 | Skive Svømmeklub Poseidon | 34.64 | ||||||
- | Malthe Dalsgaard | 1998 | Vinderup Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 28, 50m Frisvømning, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 23.49 | ||||||
2 | Claus Hansen | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 25.08 | ||||||
3 | Kristoffer Moos | 1996 | Thisted Svømmeklub | 25.17 | ||||||
4 | Christian Rasmussen | 1993 | Svømmeklubben Grindsted | 25.61 | ||||||
5 | Jakob Brinkmann | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 25.71 | ||||||
6 | Martin Frederiksen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 26.02 | ||||||
7 | Michael Kjær | 1995 | Thisted Svømmeklub | 26.21 | ||||||
8 | Emil Møhl | 1994 | GTI | 26.28 | ||||||
9 | Nikolaj Rasmussen | 1993 | Aars Svømmeklub | 26.32 | ||||||
10 | Lasse Christensen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 26.38 | ||||||
11 | Martin Kollerup | 1995 | Svømmeklubben Nord | 26.43 | ||||||
12 | Alexander Jensen | 1995 | Aars Svømmeklub | 26.83 | ||||||
13 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | Aars Svømmeklub | 26.94 | ||||||
14 | Andreas Sehested | 1996 | Vejle Svømmeklub Triton | 27.06 | ||||||
15 | Teddi Rasmussen | 1996 | Svømmeklubben Grindsted | 27.08 | ||||||
16 | Peter Birk | 1996 | Thisted Svømmeklub | 27.11 | ||||||
17 | Kristian Skjødt | 1994 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 27.53 | ||||||
18 | Casper Trier Jensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 27.75 | ||||||
19 | Mads Kildholt | 1994 | GTI | 27.94 | ||||||
20 | Andreas Thomas Nielsen | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 28.12 | ||||||
21 | Tobias M. Kristensen | 1996 | Struer Svømmeklub | 28.14 | ||||||
22 | Niels Stecher | 1972 | Svømmeklubben Rask | 28.38 | ||||||
23 | Jonas B. Sørensen | 1993 | Ringsted Svømme Klub | 28.49 | ||||||
24 | Ian Cumming | 1995 | Esbjerg Svømmeklub | 28.64 | ||||||
25 | Rune Kay | 1996 | Svømmeklubben Tempo | 28.71 | ||||||
26 | Lasse Nielsen | 1995 | Svømmeklubben Rask | 28.93 | ||||||
27 | Patrick Timmermann-Hansen | 1987 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 29.22 | ||||||
28 | Anders Bjørn Fries | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 29.96 | ||||||
29 | Robert Poulsen | 1996 | Esbjerg Svømmeklub | 30.27 | ||||||
30 | René Rebsdorf | 1990 | Støvring Svømmeklub Pingvinen | 30.78 | ||||||
31 | Jeppe S. Marquardt | 1996 | Durup IF | 30.93 | ||||||
32 | Martin Lønstrup | 1993 | Struer Svømmeklub | 31.98 | ||||||
33 | Simon Kran | 1996 | Videbæk Svømme Club | 35.56 | ||||||
34 | Carl Emil Thomassen | 1996 | IHF Svømning | 42.58 | ||||||
- | Patrick Højgaard | 1996 | Videbæk Svømme Club | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 27 januar 2013 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:53 |