Tulokset Suomen lyhyen radan mestaruuskilpailut
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantai aamu
Tulokset Laji 31 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | LRSM-2013 ja VUSM-2013 | Tulostuspäivämäärä | 02 helmikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Espoo | Tulostusaika | 16:13 | |||
Järjestäjä | Cetus | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 31 tammikuu 2013 |
Laji 31, 100m Sekauinti Naiset, Alkuerät |
ME: Hinkelien SCHREUDER (1984) 57.74 2009-11-15 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Hanna-Maria Seppälä | 1984 | 779 | 28.52 | 1:02.76 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
2 | Linda Laihorinne | 1984 | 716 | 29.76 | 1:04.55 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Fanny Teijonsalo | 1996 | 714 | 29.57 | 1:04.59 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
4 | Patricia Aschan | 1994 | 707 | 29.68 | 1:04.81 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Oona Palonen | 1995 | 700 | 29.60 | 1:05.04 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
6 | Janna Ovaska | 1996 | 687 | 30.10 | 1:05.45 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Riina Kaakkolammi | 1994 | 677 | 29.48 | 1:05.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Riikka Majander | 1984 | 672 | 30.34 | 1:05.92 | Ei osallistu loppukilpailuun | ||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Ida Villa | 1993 | 663 | 29.62 | 1:06.23 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
10 | Moona Myllyaho | 1990 | 662 | 30.10 | 1:06.24 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Salla Elovirta | 1997 | 661 | 29.94 | 1:06.28 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
12 | Sanna Linko | 1992 | 659 | 31.07 | 1:06.36 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
13 | Veera Kivirinta | 1995 | 654 | 31.51 | 1:06.52 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Mimosa Jallow | 1994 | 646 | 28.69 | 1:06.80 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
15 | Elviira Salmi | 1996 | 623 | 30.56 | 1:07.60 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Laura Salonen | 1996 | 618 | 32.11 | 1:07.80 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
17 | Nea Norismaa | 1995 | 611 | 30.95 | 1:08.05 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
18 | Lotta Upanne | 1998 | 609 | 29.94 | 1:08.13 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
19 | Jenni Sundqvist | 1994 | 592 | 31.46 | 1:08.76 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
20 | Sanni Väyrynen | 1996 | 583 | 31.14 | 1:09.10 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
21 | Jessika Stolze | 1989 | 580 | 31.97 | 1:09.24 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
22 | Viivi Aliklaavu | 1998 | 571 | 31.27 | 1:09.61 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
23 | Tiia Louhevaara | 1997 | 570 | 31.80 | 1:09.64 | |||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
24 | Noora Nyberg | 1992 | 569 | 32.09 | 1:09.66 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
25 | Henrika Parviainen | 1997 | 568 | 32.78 | 1:09.74 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
26 | Suvi Lautala | 1995 | 562 | 31.65 | 1:09.98 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
27 | Elina Mäkinen | 1993 | 558 | 31.77 | 1:10.12 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
28 | Melina Vihdanmäki | 1995 | 554 | 32.73 | 1:10.31 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
29 | Sofia Risteelä | 1993 | 544 | 33.11 | 1:10.75 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
30 | Maria Ripatti | 1987 | 531 | 32.15 | 1:11.29 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
31 | Krista Heikkilä | 1995 | 530 | 31.86 | 1:11.34 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
32 | Johanna Vuorinen | 1996 | 529 | 31.52 | 1:11.40 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
33 | Sini Niemi | 1993 | 494 | 33.20 | 1:13.03 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
- | Anna Mäkinen | 1995 | DNF | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Minni Kotka | 1998 | DSQ | |||||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
SW 7.2 Uintiliikkeet väärässä järjestyksessä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.20.05 | Tulostuspäivämäärä | 02 helmikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Cetus | Tulostusaika | 16:13 |