Results for FÃ…M 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja 1
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Fynske ÅrgangsMesterskaber | Udskriftsdato | 16 marts 2013 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 10:17 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 marts 2013 |
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk Drenge 0 | 1994 | Ringe Svømme Klub | 1:56.63 | ||||||
Mathias Poulsen | 1996 | 27.49 | 27.49 | |||||||
Oliver Bruun | 1995 | 27.28 | 54.77 | |||||||
Jannik S. Vilhelmsen | 1999 | 30.99 | 1:25.76 | |||||||
Anders S. Andreasen | 1998 | 30.87 | 1:56.63 | |||||||
2 | Sto Drenge Gr.0 | 1996 | Swim Team Odense | 2:00.68 | ||||||
Ali Juma | 1996 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Peter Krogh Frausing | 1998 | 29.67 | 59.12 | |||||||
Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 31.05 | 1:30.17 | |||||||
Mads Sørensen | 2000 | 30.51 | 2:00.68 | |||||||
3 | Haarby Drenge 1 | 1995 | Haarby Svømmeklub | 2:18.02 | ||||||
Simon Ravn | 1996 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Rasmus K Borup | 1999 | 43.93 | 1:14.37 | |||||||
Frank Mikkelsen | 1997 | 33.28 | 1:47.65 | |||||||
Allan Schjørring | 1995 | 30.37 | 2:18.02 | |||||||
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk Drenge 1 1 | 1997 | Ringe Svømme Klub | 1:48.07 | ||||||
Lauritz Bech | 1998 | 27.41 | 27.41 | |||||||
Frederik Larsen | 1998 | 28.49 | 55.90 | |||||||
Frederik H Thomsen | 1997 | 26.79 | 1:22.69 | |||||||
Oliver Broholm | 1999 | 25.38 | 1:48.07 | |||||||
2 | Sto Drenge Gr.1 | 1997 | Swim Team Odense | 1:49.68 | ||||||
Malthe Bøg | 1998 | 27.30 | 27.30 | |||||||
Magnus Høvsgaard | 1997 | 26.32 | 53.62 | |||||||
Kartikey Nandgave | 1998 | 27.86 | 1:21.48 | |||||||
Kaare Fisker Larsen | 1998 | 28.20 | 1:49.68 | |||||||
3 | Nyborg Grp 1 | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 1:52.49 | ||||||
Anton Holten Lambert | 1997 | 27.29 | 27.29 | |||||||
Jacob Schøler | 1998 | 28.95 | 56.24 | |||||||
Mads Due Kristensen | 1998 | 28.07 | 1:24.31 | |||||||
Rasmus Due Kristensen | 2002 | 28.18 | 1:52.49 | |||||||
Løb 2, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Svendborg Drenge | 1999 | Svendborg Svømme Klub | 1:54.66 | ||||||
Lauritz Sylvest Hofmann | 1999 | 30.26 | 30.26 | |||||||
Anders Bredal Storgaard | 2002 | 30.91 | 1:01.17 | |||||||
Jakob Knoblauch | 1999 | 25.87 | 1:27.04 | |||||||
Gustav Westerlin Larsen | 1999 | 27.62 | 1:54.66 | |||||||
2 | Sto Drenge Gr.2 | 1999 | Swim Team Odense | 1:56.77 | ||||||
Thorstein Godske Pedersen | 2000 | 28.75 | 28.75 | |||||||
Andreas Bui | 2000 | 28.25 | 57.00 | |||||||
Emil Teis Sietam | 1999 | 30.20 | 1:27.20 | |||||||
Christian Rasmussen | 2000 | 29.57 | 1:56.77 | |||||||
3 | Rsk Drenge 2 | 1999 | Ringe Svømme Klub | 1:57.85 | ||||||
Lasse Lundstrøm | 1999 | 31.47 | 31.47 | |||||||
Kristoffer Mikkelsen | 1999 | 29.25 | 1:00.72 | |||||||
Rasmus Grønnegaard | 2000 | 29.68 | 1:30.40 | |||||||
August Korsgaard | 1999 | 27.45 | 1:57.85 | |||||||
4 | Nyborg Grp 2 | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 2:08.40 | ||||||
Troels D. Essendrop | 1999 | 29.78 | 29.78 | |||||||
Tais Andkjær Kristensen | 1999 | 29.99 | 59.77 | |||||||
Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 35.09 | 1:34.86 | |||||||
Nikolaj Madsen | 2000 | 33.54 | 2:08.40 | |||||||
5 | Tommerup Drenge Gr 2 | 1999 | Tommerup Svømme Klub | 2:33.47 | ||||||
Daniel Lindahl Oster | 1999 | 35.98 | 35.98 | |||||||
Johan Mussmann | 2000 | 44.22 | 1:20.20 | |||||||
Lucas Vangsgård | 2001 | 38.72 | 1:58.92 | |||||||
Anders Bruun-Petersen | 1999 | 34.55 | 2:33.47 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 | Udskriftsdato | 16 marts 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:17 |