Resultater for Nokian Super Sekarit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lauantai
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Nokian Super Sekarit | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Nokia | Tulostusaika | 12:33 | |||
Järjestäjä | Nokian Pyry Uintijaosto | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 16 helmikuu 2013 |
Laji 4, 50m SU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Akseli Hakala | 2003 | 146 | 42.93 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
2 | Marcus Forsel | 2003 | 133 | 44.26 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
3 | Pavel Pankratov | 2004 | 126 | 45.09 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Roope Ollikainen | 2004 | 112 | 46.86 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Nooa Lehtoniemi | 2003 | 106 | 47.74 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
6 | Teemu Nurminen | 2003 | 104 | 48.04 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Joona Kortteinen | 2003 | 94 | 49.74 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Lassi Niemi | 2004 | 89 | 50.67 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Eemil Sipola | 2003 | 86 | 51.16 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
10 | Miika Nummela | 2003 | 85 | 51.39 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Jami Ihalainen | 2003 | 82 | 52.12 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
12 | Petteri Lepola | 2003 | 80 | 52.40 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
13 | Visa Kotiniitty | 2003 | 76 | 53.33 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Miro Birkstedt | 2004 | 69 | 55.25 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Santeri Mönkkönen | 2003 | 68 | 55.47 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
16 | Sebastian von Bagh | 2004 | 62 | 56.99 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
17 | Eero Hillo | 2003 | 60 | 57.68 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Kalle Haavisto | 2003 | 50 | 1:01.24 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
- | Eero Leino | 2004 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Leo Liukonen | 2004 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
- | Onni Mäkimartti | 2004 | DSQ | |||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 6.4 Ylimääräisiä vetoja käännöksessä | ||||||||||
Laji 4, 50m SU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Joona Lehtonen | 2001 | 229 | 36.97 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Pirkka Perkola | 2001 | 176 | 40.36 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Matias Pennanen | 2001 | 148 | 42.76 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Oskari Arvo | 2002 | 147 | 42.82 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Eemil Pynnönen | 2001 | 140 | 43.57 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 139 | 43.64 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
7 | Akseli Ylikoski | 2002 | 137 | 43.85 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
8 | Pieti Raunio | 2002 | 135 | 44.06 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
9 | Mio Harju | 2002 | 134 | 44.20 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Ville Aaltonen | 2001 | 132 | 44.39 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
11 | Wäinö Koskinen | 2002 | 128 | 44.92 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
12 | Riku Leino | 2001 | 120 | 45.85 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Juuso Toivonen | 2001 | 105 | 47.90 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
14 | Miska Birkstedt | 2002 | 104 | 48.01 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Jere Broman | 2002 | 92 | 50.09 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Julius Nyberg | 2002 | 82 | 52.08 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
17 | Aleksi Panu | 2002 | 68 | 55.42 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Niko Järvinen | 2001 | 66 | 55.83 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
19 | Venni-Osku Mäkinen | 2002 | 59 | 57.92 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
20 | Viljami Putkisaari | 2002 | 52 | 1:00.45 | ||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
21 | Onni Nurminen | 2002 | 52 | 1:00.71 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
- | Federico Castagno | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Max Tavast | 2002 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Tuomas Marenk | 2001 | DSQ | |||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 4, 50m SU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Jonni Aho | 1999 | 346 | 32.20 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
2 | Akseli Heino | 1999 | 345 | 32.24 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Antti Hakkarainen | 2000 | 338 | 32.46 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
4 | Mikael Karuveha | 1999 | 326 | 32.86 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
5 | Otto Rannikko | 1999 | 305 | 33.60 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Elias Kuusisto | 1999 | 285 | 34.35 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Joona Korhonen | 2000 | 252 | 35.80 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
8 | Aapo Eerola | 1999 | 252 | 35.81 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
9 | Santeri Mettälä | 1999 | 244 | 36.19 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Lauri Törmä | 2000 | 242 | 36.30 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
11 | Santeri Kaasinen | 1999 | 237 | 36.54 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
12 | Oskar Nordquist | 1999 | 213 | 37.83 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Roope Aro | 2000 | 207 | 38.22 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Leevi Lehti | 2000 | 178 | 40.22 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
15 | Tatu Paasikallio | 1999 | 172 | 40.64 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
16 | Juho Alajääskö | 2000 | 165 | 41.26 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Mikael Piirainen | 2000 | 164 | 41.29 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
18 | Leo Rytövuori | 1999 | 160 | 41.62 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
19 | Valtteri Wikstedt | 1999 | 151 | 42.43 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
20 | Vili Perälä | 1999 | 148 | 42.73 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Valtteri Länsipuro | 2000 | 146 | 42.94 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
22 | Kalle Kiviniemi | 2000 | 143 | 43.26 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
23 | Veeti Raivio | 2000 | 138 | 43.74 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Kevin Lokkila | 1999 | 137 | 43.84 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
25 | Ville Isoranta | 1999 | 131 | 44.57 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
26 | Aleksi Turkkila | 2000 | 117 | 46.18 | ||||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
27 | Oskari Nopanen | 2000 | 112 | 46.85 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Frans Toukomaa | 2000 | 112 | 46.89 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
Laji 4, 50m SU P-10,-12,-14,-16, Loppukilpailut 15 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Deny Belaic | 1998 | 443 | 29.66 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Jussi Kause | 1997 | 408 | 30.49 | ||||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
3 | Santeri Siiranen | 1998 | 282 | 34.47 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Vitali Razumov | 1997 | 275 | 34.75 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
5 | Vilho Mäenpää | 1998 | 246 | 36.07 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
6 | Joakim Hulkkonen | 1997 | 241 | 36.31 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
7 | Rafael Stenman | 1997 | 230 | 36.88 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Matias Manninen | 1998 | 229 | 36.94 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
9 | Eemil Laine | 1998 | 224 | 37.21 | ||||||
Nokian Pyry | ||||||||||
10 | Tom Lokkila | 1997 | 206 | 38.29 | ||||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
11 | Raul Heinikangas | 1998 | 132 | 44.36 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.20.00 | Tulostuspäivämäärä | 16 helmikuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Nokian Pyry | Tulostusaika | 12:33 |