Resultat för 29:e Mora Cup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | 29:e Mora Cup | Utskriftsdatum | 07 april 2013 | |||
Tävlingsort | Mora | Utskriftstid | 09:34 | |||
Arrangör | Simsällskapet Mora | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 06 april 2013 |
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: China House |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Tiril Frøholm | 1996 | 543 | 30.42 | 1:02.51 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Amanda Rosberg | 1992 | 467 | 31.77 | 1:05.77 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
3 | Linnea Sandberg | 1996 | 419 | 32.76 | 1:08.17 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
4 | Elin Lindberg | 1996 | 381 | 34.43 | 1:10.36 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
5 | Teres Steen | 1993 | 334 | 35.82 | 1:13.49 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
6 | Diana Björk | 1995 | 329 | 35.41 | 1:13.87 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: China House |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Klara Johansson | 1997 | 532 | 30.39 | 1:02.94 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
2 | Ingelin Elisabeth Lima | 1997 | 477 | 31.53 | 1:05.28 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Ive Johansson | 1998 | 468 | 31.01 | 1:05.70 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
4 | Solveig Jørgensen Mohr | 1998 | 459 | 31.86 | 1:06.12 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Solveig Tellevik | 1997 | 417 | 33.11 | 1:08.29 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Julia Åhlen | 1997 | 388 | 33.02 | 1:09.91 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
7 | Lina Sand Østraat | 1998 | 381 | 34.15 | 1:10.39 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Marie Haga | 1998 | 351 | 34.46 | 1:12.31 | |||||
Mysen Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Synne Thürmer | 1998 | 338 | 34.71 | 1:13.25 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Anette Eriksen | 1998 | 331 | 35.98 | 1:13.71 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Ella Östling | 1997 | 326 | 35.14 | 1:14.08 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
12 | Hanna Mattsson | 1998 | 324 | 35.22 | 1:14.26 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
13 | Emma Mattsson | 1998 | 241 | 38.46 | 1:22.00 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: China House |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Sara Junevik | 2000 | 445 | 32.43 | 1:06.80 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
2 | Kristine Bjellvåg Braathe | 2000 | 399 | 33.84 | 1:09.30 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
3 | Cecilia Czarnecki | 1999 | 383 | 34.39 | 1:10.22 | |||||
Avesta Simsällskap | ||||||||||
4 | Agnes Humling | 2000 | 381 | 33.84 | 1:10.35 | |||||
Sandvikens Sim och Hoppklubb | ||||||||||
5 | Ajla Omic | 1999 | 372 | 34.31 | 1:10.94 | |||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
6 | Alva Klang | 2000 | 368 | 34.69 | 1:11.21 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Alva Nyqvist | 1999 | 352 | 34.16 | 1:12.23 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
8 | Ebba Wiklund | 2000 | 351 | 34.58 | 1:12.28 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
9 | Siri Leistad | 1999 | 335 | 33.96 | 1:13.44 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Sara Amundsson | 2000 | 324 | 36.39 | 1:14.27 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
11 | Julia Danielsson | 2000 | 319 | 35.58 | 1:14.64 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
12 | Linnea Lindahl | 1999 | 311 | 35.60 | 1:15.33 | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
13 | Lisa Näslund | 1999 | 301 | 35.95 | 1:16.12 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
14 | Emma Lu Eikemo | 2000 | 299 | 37.38 | 1:16.31 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
15 | Tova Adrelius | 2000 | 296 | 35.89 | 1:16.55 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
16 | Moa Johansson | 1999 | 291 | 36.22 | 1:16.99 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
17 | Cecelina Nilsson | 2000 | 279 | 37.96 | 1:18.10 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
18 | Maja Söderkvist | 2000 | 276 | 37.23 | 1:18.31 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
19 | Anna Lundström | 2000 | 272 | 37.10 | 1:18.70 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
19 | Julia Johnsson | 2000 | 272 | 37.38 | 1:18.70 | |||||
Härjedalens Simklubb | ||||||||||
21 | Nelli Åkerman | 2000 | 266 | 38.44 | 1:19.34 | |||||
Bollnäs Simsällskap | ||||||||||
22 | Linnea Hedvall | 1999 | 263 | 38.12 | 1:19.58 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
23 | Hanna Karlsson | 2000 | 260 | 37.62 | 1:19.89 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
24 | Anna Häll | 1999 | 259 | 38.10 | 1:20.01 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
25 | Synne Emilie Engh | 2000 | 257 | 37.84 | 1:20.24 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
26 | Marit van Zonneveld | 1999 | 256 | 39.86 | 1:20.38 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
27 | Emelie Larsson | 2000 | 255 | 38.89 | 1:20.41 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
28 | Ella Gunnarsson | 2000 | 254 | 37.84 | 1:20.54 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
29 | Karolin Karlsson | 1999 | 245 | 39.43 | 1:21.52 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
30 | Selma Bjernulf | 2000 | 244 | 38.06 | 1:21.60 | |||||
Rättviks simförening | ||||||||||
31 | Karina Rønning | 2000 | 240 | 40.76 | 1:22.12 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
32 | Mie Timea Molnar | 2000 | 230 | 40.42 | 1:23.29 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
33 | Linnea Linde | 1999 | 223 | 39.21 | 1:24.18 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
34 | Karoline Brovold | 1999 | 222 | 40.57 | 1:24.23 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
35 | Sara Elise Isachsen Mohol | 1999 | 206 | 42.42 | 1:26.39 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
36 | Malin Seberg | 2000 | 190 | 42.12 | 1:28.80 | |||||
Sim 77 Hofors | ||||||||||
37 | Andrea Vasholmen Mostue | 2000 | 187 | 43.32 | 1:29.13 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
38 | Lilly Olsson | 2000 | 184 | 42.58 | 1:29.70 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
39 | Julia Jones | 2000 | 175 | 42.79 | 1:31.24 | |||||
Leksands Simförening | ||||||||||
40 | Klara Öhlin | 1999 | 153 | 42.71 | 1:35.27 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
Gren 11, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: China House |
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS |
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS |
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS |
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Emmy Östling | 2001 | 362 | 34.28 | 1:11.56 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
2 | Jessika Borbos | 2001 | 302 | 35.91 | 1:16.01 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
3 | Linnéa Englund | 2003 | 301 | 36.67 | 1:16.12 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
4 | Sofie Tolf | 2002 | 293 | 35.89 | 1:16.77 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
5 | Felicia Lindahl | 2001 | 271 | 37.58 | 1:18.85 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
6 | Ellen Strandberg | 2001 | 265 | 38.40 | 1:19.41 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
7 | Thea Krugerud Skjeggestad | 2001 | 261 | 38.52 | 1:19.87 | |||||
Asker Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Nelly Antlöv | 2002 | 228 | 40.17 | 1:23.54 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
9 | Alva Wikström | 2002 | 215 | 40.54 | 1:25.16 | |||||
Falu Simsällskap | ||||||||||
10 | Klara Marntell | 2001 | 211 | 40.79 | 1:25.68 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
11 | Maja Schneider | 2001 | 211 | 42.88 | 1:25.70 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
12 | Tilde Marjetta-Olsson | 2002 | 209 | 40.01 | 1:25.92 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
13 | Nora Lindqvist | 2001 | 209 | 38.43 | 1:25.96 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
14 | Hanna Skårstedt | 2001 | 200 | 41.81 | 1:27.16 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
15 | Matilda Jungstedt | 2001 | 196 | 41.51 | 1:27.85 | |||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
16 | Viktoria Flyman | 2003 | 190 | 41.71 | 1:28.77 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
17 | Cecilia Rudqvist | 2001 | 188 | 43.99 | 1:29.00 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
18 | Karin Leijström | 2001 | 187 | 41.23 | 1:29.17 | |||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
19 | Isabelle Asp | 2001 | 179 | 42.69 | 1:30.57 | |||||
Deje Simsällskap | ||||||||||
20 | Alicia Boman | 2002 | 177 | 42.23 | 1:30.85 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
21 | Melina Sundström | 2002 | 167 | 44.88 | 1:32.64 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
22 | Anna Fröjd | 2001 | 166 | 44.59 | 1:32.75 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
23 | Emma Kral | 2001 | 161 | 43.91 | 1:33.72 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
24 | Emma Öberg | 2003 | 161 | 43.32 | 1:33.73 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
25 | Lovis Jernberg | 2002 | 153 | 45.71 | 1:35.37 | |||||
Söderhamns Simsällskap | ||||||||||
26 | Greta Blücher | 2003 | 149 | 45.15 | 1:36.18 | |||||
Simklubben Ägir | ||||||||||
27 | Josefine Nilsson | 2002 | 140 | 46.64 | 1:38.30 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
28 | Lisen Hill | 2002 | 136 | 46.08 | 1:39.09 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
29 | Thyra Wallner | 2002 | 136 | 44.22 | 1:39.15 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
30 | Emma Norlin | 2002 | 136 | 44.61 | 1:39.24 | |||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
31 | Frida Ljudén | 2001 | 131 | 46.59 | 1:40.35 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
32 | Femke van Zonneveld | 2002 | 120 | 48.09 | 1:43.40 | |||||
Simsällskapet Mora | ||||||||||
33 | Emma Persson | 2002 | 118 | 47.20 | 1:44.09 | |||||
Simklubben Solsta | ||||||||||
- | Maja Gropgården | 2001 | DSQ | |||||||
Rättviks simförening | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 07 april 2013 |
Licensierad till: Simsällskapet Mora | Utskriftstid | 09:34 |