Tulokset TYR Sprint Event 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Martina Granström | 1991 | Jönköpings Simsällskap | 28.48 | 58.79 | 1:29.84 | 2:00.86 | |||
2 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 28.48 | 59.02 | 1:30.90 | 2:02.91 | |||
3 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 29.35 | 1:00.54 | 1:33.24 | 2:05.64 | |||
4 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.39 | 1:03.40 | 1:36.91 | 2:10.54 | |||
5 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.30 | 1:03.14 | 1:37.85 | 2:13.43 | |||
6 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 31.23 | 1:05.22 | 1:39.86 | 2:14.38 | |||
7 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.23 | 1:05.45 | 1:40.81 | 2:15.43 | |||
8 | Julia Jakobsson | 1993 | Motala Simsällskap | 31.36 | 1:05.92 | 1:40.83 | 2:16.26 | |||
9 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 31.62 | 1:06.28 | 1:41.51 | 2:16.92 | |||
10 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.04 | 1:06.55 | 1:42.40 | 2:18.30 | |||
11 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.17 | 1:06.72 | 1:42.92 | 2:19.25 | |||
12 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.32 | 1:07.61 | 1:43.84 | 2:20.77 | |||
13 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.79 | 1:06.33 | 1:43.49 | 2:20.93 | |||
14 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.54 | 1:09.62 | 1:48.34 | 2:25.58 | |||
15 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.68 | 1:09.28 | 1:48.42 | 2:27.15 | |||
16 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 31.64 | 1:08.06 | 1:49.22 | 2:29.00 | |||
17 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.99 | 1:11.44 | 1:50.96 | 2:29.10 | |||
18 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.28 | 1:11.15 | 1:51.54 | 2:30.74 | |||
19 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.82 | 1:13.41 | 1:53.66 | 2:32.47 | |||
20 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.71 | 1:15.54 | 1:57.01 | 2:36.33 | |||
21 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.58 | 1:13.84 | 1:56.32 | 2:37.56 | |||
22 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 36.39 | 1:17.48 | 2:00.37 | 2:42.26 | |||
23 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.04 | 1:16.29 | 2:00.86 | 2:43.29 | |||
24 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.62 | 1:20.94 | 2:03.53 | 2:46.85 | |||
25 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.63 | 1:22.74 | 2:07.99 | 2:47.02 | |||
26 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 36.72 | 1:19.51 | 2:03.62 | 2:47.32 | |||
27 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.01 | 1:19.77 | 2:04.79 | 2:49.81 | |||
28 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.90 | 1:21.51 | 2:06.50 | 2:50.72 | |||
29 | Maja Strand | 2000 | Motala Simsällskap | 37.86 | 1:22.00 | 2:08.71 | 2:54.28 | |||
30 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.03 | 1:26.38 | 2:14.76 | 2:58.72 | |||
31 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.25 | 1:25.12 | 2:12.92 | 3:00.08 | |||
32 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.41 | 1:29.07 | 2:18.88 | 3:04.76 | |||
33 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.45 | 1:28.02 | 2:19.38 | 3:05.93 | |||
34 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.01 | 1:32.71 | 2:24.07 | 3:12.86 | |||
35 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.46 | 1:37.77 | 2:30.22 | 3:19.63 | |||
36 | Emelie Runqvist | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.97 | 1:37.41 | 2:31.43 | 3:20.77 | |||
- | Ayda Sarkohi | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Elsa Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Jennifer Gustafsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Wilma Stråhlin | 2000 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:00 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:23 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 26.56 | 54.30 | 1:22.69 | 1:52.23 | |||
2 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 26.72 | 55.46 | 1:25.34 | 1:55.51 | |||
3 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 27.00 | 56.48 | 1:26.48 | 1:56.30 | |||
4 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 27.62 | 57.06 | 1:27.03 | 1:56.47 | |||
5 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.89 | 57.18 | 1:27.22 | 1:56.53 | |||
6 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.42 | 56.53 | 1:26.76 | 1:56.85 | |||
7 | Grim Sjöberg | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 27.04 | 56.83 | 1:27.34 | 1:59.49 | |||
8 | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | 27.67 | 57.67 | 1:28.84 | 1:59.90 | |||
9 | Emil Dansk | 1995 | Motala Simsällskap | 27.58 | 58.63 | 1:32.14 | 2:05.51 | |||
10 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.74 | 59.03 | 1:32.54 | 2:07.05 | |||
11 | Matthias Sandström-Karlsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.76 | 1:00.61 | 1:34.28 | 2:08.17 | |||
12 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.59 | 1:03.89 | 1:37.07 | 2:09.21 | |||
13 | David Magnusson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.38 | 1:02.19 | 1:36.54 | 2:09.34 | |||
14 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 29.71 | 1:02.62 | 1:36.47 | 2:10.46 | |||
15 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.17 | 1:03.75 | 1:40.27 | 2:15.06 | |||
16 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 31.07 | 1:05.65 | 1:41.27 | 2:16.21 | |||
17 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.31 | 1:08.70 | 1:45.65 | 2:22.01 | |||
18 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.35 | 1:07.18 | 1:45.81 | 2:22.93 | |||
19 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.51 | 1:10.52 | 1:48.76 | 2:27.46 | |||
20 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.54 | 1:13.06 | 1:52.80 | 2:31.30 | |||
21 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.76 | 1:12.13 | 1:52.67 | 2:32.19 | |||
22 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.51 | 1:12.45 | 1:53.69 | 2:33.60 | |||
23 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.54 | 1:11.50 | 1:52.96 | 2:33.70 | |||
24 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 35.18 | 1:14.71 | 1:54.88 | 2:34.06 | |||
25 | Oliver Skill | 1999 | Motala Simsällskap | 35.88 | 1:16.81 | 2:00.11 | 2:40.41 | |||
26 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.18 | 1:23.97 | 2:07.38 | 2:52.77 | |||
27 | Erik Mattfolk | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.82 | 1:19.60 | 2:10.78 | 2:53.92 | |||
28 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.93 | 1:23.31 | 2:09.11 | 2:53.93 | |||
29 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.93 | 1:21.67 | 2:10.88 | 2:55.31 | |||
30 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.44 | 1:31.74 | 2:22.37 | 3:10.24 | |||
31 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.00 | 1:35.29 | 2:28.68 | 3:18.47 | |||
32 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.61 | 1:36.61 | 2:31.80 | 3:20.72 | |||
33 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 48.00 | 1:41.62 | 2:38.11 | 3:29.91 | |||
- | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Carl Norlander | 1997 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:23 |
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:38 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 3, 100m Medley Herrar, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.07 | 1:08.72 | |||||
2 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.72 | 1:24.42 | |||||
3 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.83 | 1:24.55 | |||||
4 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.23 | 1:26.29 | |||||
5 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.36 | 1:27.27 | |||||
6 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.55 | 1:33.15 | |||||
7 | Linus Hoffner | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.53 | 1:41.85 | |||||
8 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 49.89 | 1:43.28 | |||||
9 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 55.98 | 1:53.36 | |||||
- | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | DNS | ||||||
- | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Jesper Molin | 2001 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Medley Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.12 | 1:02.48 | |||||
2 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.86 | 1:07.65 | |||||
3 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.75 | 1:09.58 | |||||
4 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.81 | 1:11.08 | |||||
5 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.11 | 1:17.40 | |||||
6 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.73 | 1:18.59 | |||||
7 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.84 | 1:22.46 | |||||
8 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 40.90 | 1:30.32 | |||||
9 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 43.21 | 1:33.29 | |||||
10 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.11 | 1:34.19 | |||||
- | Martin Johansson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Pettar Biletic | 1999 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Medley Herrar, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Andersson | 1993 | Jönköpings Simsällskap | 27.22 | 1:00.74 | |||||
2 | Martin Wärn | 1989 | Motala Simsällskap | 27.57 | 1:01.49 | |||||
2 | Nikola Stojmenovic | 1988 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.98 | 1:01.49 | |||||
4 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.11 | 1:01.53 | |||||
5 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 29.43 | 1:01.88 | |||||
6 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.10 | 1:04.15 | |||||
7 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 29.00 | 1:04.35 | |||||
8 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.14 | 1:04.72 | |||||
9 | David Josefsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.74 | 1:08.10 | |||||
10 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.38 | 1:09.44 | |||||
11 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.82 | 1:15.08 | |||||
- | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Sebastian Dobrescu | 1994 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:38 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:07 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.42 | 1:08.99 | |||||
2 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.29 | 1:23.64 | |||||
3 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.15 | 1:23.97 | |||||
4 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.78 | 1:26.84 | |||||
5 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.65 | 1:27.01 | |||||
6 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.62 | 1:31.78 | |||||
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.04 | 1:02.52 | |||||
2 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.56 | 1:06.57 | |||||
3 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.93 | 1:08.84 | |||||
4 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.58 | 1:12.16 | |||||
5 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.51 | 1:18.54 | |||||
6 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.67 | 1:22.26 | |||||
Gren 3, 100m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Andersson | 1993 | Jönköpings Simsällskap | 26.80 | 58.23 | |||||
2 | Nikola Stojmenovic | 1988 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.20 | 58.28 | |||||
3 | Martin Wärn | 1989 | Motala Simsällskap | 27.97 | 1:01.97 | |||||
4 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 29.58 | 1:02.05 | |||||
5 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.07 | 1:03.14 | |||||
6 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.26 | 1:04.62 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:07 |
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:58 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 4, 100m Medley Damer, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.09 | 1:19.69 | |||||
2 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.17 | 1:19.97 | |||||
3 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.78 | 1:20.50 | |||||
4 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.05 | 1:20.64 | |||||
5 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.06 | 1:22.78 | |||||
6 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 40.51 | 1:24.21 | |||||
7 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.53 | 1:27.10 | |||||
8 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.68 | 1:27.47 | |||||
9 | Maja Strand | 2000 | Motala Simsällskap | 38.69 | 1:28.33 | |||||
10 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.46 | 1:29.13 | |||||
11 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.97 | 1:29.33 | |||||
12 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.55 | 1:29.40 | |||||
13 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.58 | 1:29.67 | |||||
14 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.76 | 1:31.91 | |||||
15 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 45.12 | 1:32.08 | |||||
16 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.89 | 1:32.12 | |||||
17 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.93 | 1:33.17 | |||||
18 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 46.46 | 1:38.94 | |||||
19 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 50.16 | 1:43.51 | |||||
20 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.36 | 1:43.77 | |||||
21 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 52.68 | 1:45.12 | |||||
22 | Bianca Ulltjärn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 58.76 | 2:09.37 | |||||
- | Agnes Bergander | 2000 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ayda Sarkohi | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Elsa Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Filippa Simonsson | 2000 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Wilma Stråhlin | 2000 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Medley Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.19 | 1:09.16 | |||||
2 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.17 | 1:12.39 | |||||
3 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.17 | 1:14.10 | |||||
4 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.48 | 1:17.20 | |||||
5 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.14 | 1:17.31 | |||||
6 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.41 | 1:17.58 | |||||
7 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.89 | 1:19.45 | |||||
8 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.10 | 1:20.26 | |||||
9 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 39.16 | 1:25.42 | |||||
10 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.43 | 1:29.07 | |||||
Gren 4, 100m Medley Damer, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 30.74 | 1:05.21 | |||||
2 | Martina Granström | 1991 | Jönköpings Simsällskap | 30.31 | 1:05.51 | |||||
3 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.21 | 1:06.31 | |||||
4 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 29.85 | 1:06.36 | |||||
5 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.86 | 1:07.05 | |||||
6 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.09 | 1:09.18 | |||||
7 | Hanna Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.56 | 1:11.62 | |||||
8 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.50 | 1:12.66 | |||||
9 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 35.04 | 1:12.69 | |||||
10 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 34.26 | 1:12.97 | |||||
11 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 33.37 | 1:13.60 | |||||
12 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 34.37 | 1:13.61 | |||||
13 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.89 | 1:14.94 | |||||
14 | Paulina Johansson | 1993 | Motala Simsällskap | 35.27 | 1:15.69 | |||||
15 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 34.73 | 1:15.71 | |||||
16 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.74 | 1:16.34 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:58 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 4, 100m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.01 | 1:18.73 | |||||
2 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.93 | 1:19.30 | |||||
3 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.05 | 1:19.71 | |||||
4 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.91 | 1:20.10 | |||||
5 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.26 | 1:22.40 | |||||
6 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 39.73 | 1:25.59 | |||||
Gren 4, 100m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.04 | 1:08.72 | |||||
2 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.22 | 1:12.22 | |||||
3 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.23 | 1:12.85 | |||||
4 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.73 | 1:16.12 | |||||
5 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.72 | 1:16.59 | |||||
6 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.52 | 1:19.95 | |||||
Gren 4, 100m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martina Granström | 1991 | Jönköpings Simsällskap | 28.74 | 1:02.87 | |||||
2 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 30.69 | 1:04.28 | |||||
3 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 30.13 | 1:05.86 | |||||
4 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 31.05 | 1:06.98 | |||||
5 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.43 | 1:07.28 | |||||
6 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 31.82 | 1:09.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 5, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 31.83 | 1:05.50 | 1:39.44 | 2:12.97 | |||
2 | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | 32.08 | 1:06.60 | 1:41.25 | 2:14.90 | |||
3 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.06 | 1:05.10 | 1:40.24 | 2:15.07 | |||
4 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.70 | 1:05.75 | 1:43.68 | 2:21.01 | |||
5 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.75 | 1:11.09 | 1:48.66 | 2:24.77 | |||
6 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.66 | 1:15.40 | 1:56.92 | 2:36.30 | |||
7 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.54 | 1:16.08 | 1:56.55 | 2:36.45 | |||
8 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.90 | 1:18.24 | 1:59.71 | 2:39.64 | |||
9 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.59 | 1:22.21 | 2:06.07 | 2:49.09 | |||
10 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.10 | 1:28.55 | 2:15.87 | 3:01.53 | |||
11 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.11 | 1:36.91 | 2:27.68 | 3:14.31 | |||
- | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Vilhelm Ericsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:19 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 6, 200m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 33.04 | 1:08.84 | 1:45.16 | 2:20.53 | |||
2 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 33.20 | 1:08.82 | 1:45.36 | 2:21.09 | |||
3 | Erika Carlén | 1994 | Jönköpings Simsällskap | 32.47 | 1:07.62 | 1:44.57 | 2:22.04 | |||
4 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.61 | 1:11.75 | 1:49.64 | 2:27.36 | |||
5 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 35.03 | 1:13.45 | 1:53.36 | 2:32.60 | |||
6 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.87 | 1:14.53 | 1:54.45 | 2:33.89 | |||
7 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 36.05 | 1:15.61 | 1:55.64 | 2:34.33 | |||
8 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.14 | 1:16.60 | 1:57.18 | 2:38.03 | |||
9 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 36.60 | 1:16.86 | 1:58.18 | 2:40.42 | |||
10 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.13 | 1:17.74 | 2:00.08 | 2:41.83 | |||
11 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.10 | 1:19.80 | 2:03.48 | 2:46.23 | |||
12 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.67 | 1:22.51 | 2:08.09 | 2:51.05 | |||
13 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 40.78 | 1:26.60 | 2:13.15 | 2:59.00 | |||
- | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:19 |
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:29 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.57 | ||||||
2 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.18 | ||||||
3 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.42 | ||||||
4 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 43.87 | ||||||
5 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 44.34 | ||||||
6 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 44.61 | ||||||
7 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.47 | ||||||
8 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.64 | ||||||
9 | Linus Hoffner | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.92 | ||||||
10 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 50.76 | ||||||
11 | Jesper Molin | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 51.50 | ||||||
12 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 53.30 | ||||||
13 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 53.39 | ||||||
14 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 56.12 | ||||||
- | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Jakob Kümmerling | 2002 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | DNS | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.44 | ||||||
2 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.11 | ||||||
3 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 33.83 | ||||||
4 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.23 | ||||||
5 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.37 | ||||||
6 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 38.27 | ||||||
7 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.48 | ||||||
8 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.33 | ||||||
9 | Erik Mattfolk | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.07 | ||||||
10 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.20 | ||||||
11 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.05 | ||||||
12 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.41 | ||||||
13 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.08 | ||||||
14 | Oliver Skill | 1999 | Motala Simsällskap | 47.56 | ||||||
15 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 49.56 | ||||||
- | Martin Johansson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Pettar Biletic | 1999 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.86 | ||||||
2 | Nikola Stojmenovic | 1988 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.62 | ||||||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.60 | ||||||
4 | Martin Wärn | 1989 | Motala Simsällskap | 31.78 | ||||||
5 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.42 | ||||||
6 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 32.52 | ||||||
7 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.97 | ||||||
8 | Hampus Andersson | 1994 | Motala Simsällskap | 35.00 | ||||||
9 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.74 | ||||||
- | Emil Simonsson | 1997 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sebastian Dobrescu | 1994 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:29 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.15 | ||||||
2 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.02 | ||||||
3 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 42.58 | ||||||
4 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.28 | ||||||
5 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.84 | ||||||
6 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.91 | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.26 | ||||||
2 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.38 | ||||||
3 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.67 | ||||||
4 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 33.97 | ||||||
5 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.04 | ||||||
6 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.78 | ||||||
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.11 | ||||||
2 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.58 | ||||||
3 | Nikola Stojmenovic | 1988 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.76 | ||||||
4 | Martin Wärn | 1989 | Motala Simsällskap | 31.54 | ||||||
5 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 32.77 | ||||||
6 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:39 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.94 | ||||||
2 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 41.59 | ||||||
3 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.95 | ||||||
4 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 43.73 | ||||||
5 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 44.01 | ||||||
6 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.74 | ||||||
7 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 44.87 | ||||||
8 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 45.01 | ||||||
9 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 47.06 | ||||||
10 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 47.26 | ||||||
11 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.32 | ||||||
12 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 49.27 | ||||||
13 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 49.66 | ||||||
14 | Maja Axelsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 50.53 | ||||||
15 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 50.86 | ||||||
16 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.38 | ||||||
17 | Emelie Runqvist | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.69 | ||||||
18 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 53.60 | ||||||
19 | Therese Fjällrot-Öhman | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 53.71 | ||||||
20 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 53.85 | ||||||
21 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 54.43 | ||||||
22 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 58.71 | ||||||
23 | Bianca Ulltjärn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.55 | ||||||
- | Agnes Bergander | 2000 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ayda Sarkohi | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Cora Kümmerling | 2000 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elsa Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Filippa Simonsson | 2000 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Wilma Stråhlin | 2000 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.87 | ||||||
2 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.89 | ||||||
3 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 41.07 | ||||||
4 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 46.34 | ||||||
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 33.47 | ||||||
2 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 33.74 | ||||||
3 | Erika Carlén | 1994 | Jönköpings Simsällskap | 34.13 | ||||||
4 | Martina Granström | 1991 | Jönköpings Simsällskap | 34.61 | ||||||
5 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 34.98 | ||||||
6 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 35.52 | ||||||
7 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 36.04 | ||||||
8 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 36.25 | ||||||
9 | Paulina Johansson | 1993 | Motala Simsällskap | 37.56 | ||||||
10 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 37.59 | ||||||
11 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 38.49 | ||||||
12 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.86 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:39 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.17 | ||||||
2 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.41 | ||||||
3 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 41.10 | ||||||
4 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.77 | ||||||
5 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 43.23 | ||||||
6 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.42 | ||||||
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.10 | ||||||
2 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.10 | ||||||
3 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 41.36 | ||||||
4 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 44.14 | ||||||
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.91 | ||||||
2 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 33.17 | ||||||
3 | Martina Granström | 1991 | Jönköpings Simsällskap | 33.77 | ||||||
4 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 34.34 | ||||||
5 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 36.07 | ||||||
6 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 36.81 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 9, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 1:07.04 | 2:24.21 | 3:47.86 | 4:55.73 | |||
2 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:12.12 | 2:31.66 | 4:01.42 | 5:11.82 | |||
3 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:25.10 | 2:55.61 | 4:38.27 | 6:00.40 | |||
4 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 1:32.59 | 3:05.44 | 4:56.47 | 6:20.90 | |||
5 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:52.73 | 3:37.66 | 5:28.12 | 7:00.87 | |||
- | Carl Norlander | 1997 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 12:01 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 10, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:04.85 | 2:20.56 | 3:47.89 | 4:57.54 | |||
2 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 1:14.15 | 2:41.22 | 4:12.03 | 5:25.50 | |||
3 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:19.79 | 2:44.44 | 4:22.97 | 5:38.80 | |||
4 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:17.23 | 2:48.31 | 4:29.29 | 5:49.53 | |||
5 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:29.38 | 3:01.97 | 4:47.56 | 6:07.25 | |||
6 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:35.52 | 3:07.18 | 4:57.00 | 6:18.66 | |||
7 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:42.63 | 3:23.91 | 5:09.96 | 6:37.63 | |||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 12:01 |
Resultat Gren 11 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 12:11 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 11, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.51 | ||||||
2 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.11 | ||||||
3 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.31 | ||||||
4 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.59 | ||||||
5 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.92 | ||||||
6 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.09 | ||||||
7 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.40 | ||||||
8 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.87 | ||||||
9 | Jesper Molin | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 50.52 | ||||||
10 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 50.59 | ||||||
- | Carl Friberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | DNS | ||||||
Gren 11, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.36 | ||||||
2 | Matthias Sandström-Karlsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.84 | ||||||
3 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.52 | ||||||
4 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 31.60 | ||||||
5 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.61 | ||||||
6 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.61 | ||||||
7 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.48 | ||||||
8 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.95 | ||||||
9 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.25 | ||||||
10 | Erik Mattfolk | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.76 | ||||||
11 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 41.98 | ||||||
12 | Oliver Skill | 1999 | Motala Simsällskap | 42.61 | ||||||
13 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 42.67 | ||||||
- | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Pettar Biletic | 1999 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 11, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Nikola Stojmenovic | 1988 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.57 | ||||||
2 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 25.66 | ||||||
3 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.78 | ||||||
4 | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 25.97 | ||||||
5 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 26.08 | ||||||
6 | Anton Andersson | 1993 | Jönköpings Simsällskap | 26.16 | ||||||
7 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.70 | ||||||
8 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.16 | ||||||
9 | Martin Wärn | 1989 | Motala Simsällskap | 27.29 | ||||||
10 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.54 | ||||||
11 | Grim Sjöberg | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 27.56 | ||||||
12 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 27.60 | ||||||
13 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.87 | ||||||
14 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.99 | ||||||
15 | Hampus Andersson | 1994 | Motala Simsällskap | 29.13 | ||||||
16 | David Josefsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.38 | ||||||
17 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.47 | ||||||
18 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.06 | ||||||
- | Emil Simonsson | 1997 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Kevin Thorvaldsson | 1995 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Sebastian Dobrescu | 1994 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 12:11 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 17:56 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 11, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.38 | ||||||
2 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.12 | ||||||
3 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 37.86 | ||||||
4 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.24 | ||||||
5 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.77 | ||||||
6 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.24 | ||||||
Gren 11, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.35 | ||||||
2 | Matthias Sandström-Karlsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.32 | ||||||
3 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.95 | ||||||
4 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 31.35 | ||||||
5 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.12 | ||||||
6 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.83 | ||||||
Gren 11, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 25.51 | ||||||
2 | Nikola Stojmenovic | 1988 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.53 | ||||||
3 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.67 | ||||||
4 | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 25.80 | ||||||
5 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 25.92 | ||||||
6 | Anton Andersson | 1993 | Jönköpings Simsällskap | 26.33 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 17:56 |
Resultat Gren 12 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 12:26 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.60 | ||||||
2 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.37 | ||||||
3 | Maja Strand | 2000 | Motala Simsällskap | 36.83 | ||||||
4 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.64 | ||||||
5 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 39.35 | ||||||
6 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 40.01 | ||||||
7 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.03 | ||||||
8 | Wilma Stråhlin | 2000 | Motala Simsällskap | 40.27 | ||||||
9 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.76 | ||||||
10 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.79 | ||||||
11 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.10 | ||||||
12 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.67 | ||||||
13 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.80 | ||||||
14 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.12 | ||||||
15 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.59 | ||||||
16 | Therese Fjällrot-Öhman | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.89 | ||||||
17 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 48.07 | ||||||
18 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 48.71 | ||||||
19 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 48.76 | ||||||
20 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 49.03 | ||||||
21 | Maja Axelsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.05 | ||||||
22 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 53.37 | ||||||
- | Agnes Bergander | 2000 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elsa Karlsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Felicia Smedbäck | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Filippa Simonsson | 2000 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 30.79 | ||||||
2 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.23 | ||||||
3 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.44 | ||||||
4 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.28 | ||||||
5 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.53 | ||||||
6 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.01 | ||||||
7 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.25 | ||||||
8 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.71 | ||||||
9 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 36.37 | ||||||
10 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.79 | ||||||
11 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.92 | ||||||
12 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.87 | ||||||
- | Jennifer Gustafsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martina Granström | 1991 | Jönköpings Simsällskap | 28.12 | ||||||
2 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 28.93 | ||||||
3 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.95 | ||||||
4 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 29.96 | ||||||
5 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.37 | ||||||
6 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.47 | ||||||
7 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.04 | ||||||
8 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 31.22 | ||||||
9 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.56 | ||||||
10 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.01 | ||||||
11 | Hanna Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.08 | ||||||
12 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 32.35 | ||||||
13 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 32.49 | ||||||
14 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 32.58 | ||||||
15 | Sofia Zand | 1997 | Motala Simsällskap | 32.79 | ||||||
16 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.83 | ||||||
17 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.12 | ||||||
18 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.21 | ||||||
19 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 34.09 | ||||||
20 | Paulina Johansson | 1993 | Motala Simsällskap | 34.25 | ||||||
21 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.45 | ||||||
22 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.97 | ||||||
- | Erika Carlén | 1994 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maria Galic | 1995 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 12:26 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 18:03 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.62 | ||||||
2 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.85 | ||||||
3 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 38.57 | ||||||
4 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.01 | ||||||
5 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.96 | ||||||
6 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 41.34 | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.00 | ||||||
2 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.10 | ||||||
3 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.19 | ||||||
4 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.50 | ||||||
5 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.71 | ||||||
6 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.60 | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Martina Granström | 1991 | Jönköpings Simsällskap | 27.82 | ||||||
2 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 28.92 | ||||||
3 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.51 | ||||||
4 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.15 | ||||||
5 | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | 30.38 | ||||||
6 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.64 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 18:03 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 13:03 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 13, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 1:00.51 | 2:04.34 | 3:08.13 | 4:12.26 | 8:28.23 | ||
5:16.17 | 6:20.79 | 7:25.44 | ||||||||
2 | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | 1:02.51 | 2:08.05 | 3:14.04 | 4:20.08 | 8:43.30 | ||
5:26.30 | 6:32.73 | 7:39.00 | ||||||||
3 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:01.86 | 2:08.28 | 3:14.42 | 4:20.70 | 8:46.12 | ||
5:27.04 | 6:34.03 | 7:40.90 | ||||||||
4 | Emil Dansk | 1995 | Motala Simsällskap | 1:03.39 | 2:12.12 | 3:23.26 | 4:34.81 | 9:23.81 | ||
5:47.49 | 7:00.81 | 8:13.09 | ||||||||
5 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.47 | 2:16.56 | 3:29.43 | 4:42.18 | 9:33.07 | ||
5:55.56 | 7:08.46 | 8:21.09 | ||||||||
6 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:11.67 | 2:30.65 | 3:48.61 | 5:05.80 | 10:07.17 | ||
6:21.92 | 7:38.92 | 8:54.72 | ||||||||
7 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:13.65 | 2:30.78 | 3:48.56 | 5:05.66 | 10:10.20 | ||
6:22.76 | 7:39.80 | 8:55.72 | ||||||||
8 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 1:18.30 | 2:42.40 | 4:08.16 | 5:33.60 | 11:09.75 | ||
6:58.67 | 8:22.89 | 9:47.31 | ||||||||
9 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:17.38 | 2:44.04 | 4:13.18 | 5:43.17 | 11:37.07 | ||
7:13.84 | 8:43.85 | 10:13.27 | ||||||||
10 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:28.39 | 3:05.85 | 4:46.19 | 6:25.31 | 12:53.75 | ||
8:05.10 | 9:44.72 | 11:22.08 | ||||||||
11 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:30.61 | 3:13.46 | 4:50.82 | 6:35.71 | 13:15.71 | ||
8:21.18 | 10:04.90 | 11:46.12 | ||||||||
- | Carl Norlander | 1997 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 13:03 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:41 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 23.81 | 49.66 | |||||
2 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 24.42 | 52.15 | |||||
3 | Anton Andersson | 1993 | Jönköpings Simsällskap | 25.33 | 52.39 | |||||
4 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 25.97 | 53.34 | |||||
5 | Grim Sjöberg | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 25.41 | 53.45 | |||||
6 | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | 26.70 | 54.90 | |||||
7 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.67 | 55.10 | |||||
8 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 27.06 | 55.44 | |||||
9 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.43 | 55.70 | |||||
10 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 26.58 | 56.21 | |||||
11 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.29 | 56.29 | |||||
12 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.11 | 56.34 | |||||
13 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.83 | 56.59 | |||||
14 | Emil Dansk | 1995 | Motala Simsällskap | 27.38 | 56.87 | |||||
15 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 26.98 | 56.96 | |||||
16 | Matthias Sandström-Karlsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.61 | 57.61 | |||||
17 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 27.48 | 57.75 | |||||
18 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 27.64 | 58.24 | |||||
19 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.17 | 59.64 | |||||
19 | David Magnusson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.24 | 59.64 | |||||
21 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.77 | 1:00.22 | |||||
22 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 29.62 | 1:00.59 | |||||
23 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 29.61 | 1:01.06 | |||||
24 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 29.80 | 1:01.76 | |||||
25 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.91 | 1:01.95 | |||||
26 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.68 | 1:03.50 | |||||
27 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.66 | 1:07.66 | |||||
28 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.74 | 1:07.82 | |||||
29 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 33.75 | 1:10.03 | |||||
30 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.63 | 1:11.47 | |||||
31 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.20 | 1:11.75 | |||||
32 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.84 | 1:13.34 | |||||
33 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.46 | 1:13.83 | |||||
34 | Oliver Skill | 1999 | Motala Simsällskap | 35.02 | 1:14.17 | |||||
35 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.46 | 1:15.46 | |||||
36 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.52 | 1:16.90 | |||||
37 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.68 | 1:17.40 | |||||
38 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.65 | 1:17.98 | |||||
39 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.86 | 1:18.41 | |||||
40 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.62 | 1:21.06 | |||||
41 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.17 | 1:21.17 | |||||
42 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.84 | 1:21.45 | |||||
43 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.88 | 1:21.67 | |||||
44 | Jesper Molin | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 42.09 | 1:23.81 | |||||
45 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.71 | 1:29.79 | |||||
46 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.16 | 1:30.66 | |||||
47 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.26 | 1:33.34 | |||||
48 | Linus Hoffner | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.59 | 1:35.91 | |||||
49 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 48.79 | 1:41.80 | |||||
- | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:41 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 15, 100m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martina Granström | 1991 | Jönköpings Simsällskap | 27.98 | 56.57 | |||||
2 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 27.92 | 57.26 | |||||
3 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 28.27 | 58.81 | |||||
4 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.07 | 58.97 | |||||
5 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.34 | 1:00.15 | |||||
6 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 29.23 | 1:00.56 | |||||
7 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 29.49 | 1:00.77 | |||||
8 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 29.24 | 1:00.91 | |||||
9 | Hanna Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.39 | 1:01.24 | |||||
10 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.49 | 1:01.28 | |||||
11 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 29.86 | 1:02.04 | |||||
12 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.79 | 1:02.52 | |||||
13 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 30.09 | 1:02.60 | |||||
14 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.12 | 1:02.88 | |||||
15 | Julia Jakobsson | 1993 | Motala Simsällskap | 29.67 | 1:03.05 | |||||
16 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 30.35 | 1:03.13 | |||||
17 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.92 | 1:03.69 | |||||
18 | Stina Victoria Nordberg | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 30.36 | 1:03.75 | |||||
19 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.66 | 1:03.95 | |||||
20 | Sofia Zand | 1997 | Motala Simsällskap | 30.35 | 1:04.00 | |||||
21 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.17 | 1:04.56 | |||||
22 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.69 | 1:04.76 | |||||
23 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.64 | 1:04.98 | |||||
24 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.03 | 1:05.10 | |||||
25 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.89 | 1:05.80 | |||||
26 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.79 | 1:06.19 | |||||
27 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 31.74 | 1:06.55 | |||||
28 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.15 | 1:07.35 | |||||
29 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.58 | 1:08.75 | |||||
30 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.61 | 1:10.99 | |||||
31 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.97 | 1:11.40 | |||||
32 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.07 | 1:11.64 | |||||
33 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.37 | 1:11.91 | |||||
34 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.85 | 1:11.93 | |||||
35 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.99 | 1:12.04 | |||||
36 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.49 | 1:13.61 | |||||
37 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.00 | 1:13.69 | |||||
38 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.45 | 1:13.78 | |||||
39 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 36.72 | 1:15.57 | |||||
40 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 35.15 | 1:15.87 | |||||
41 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.96 | 1:17.07 | |||||
42 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.14 | 1:18.62 | |||||
43 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 37.99 | 1:18.82 | |||||
44 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.75 | 1:20.23 | |||||
45 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.35 | 1:20.91 | |||||
46 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.66 | 1:22.29 | |||||
47 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.34 | 1:22.56 | |||||
48 | Wilma Stråhlin | 2000 | Motala Simsällskap | 39.18 | 1:23.36 | |||||
49 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 40.56 | 1:25.43 | |||||
50 | Maja Axelsson | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.56 | 1:26.75 | |||||
51 | Therese Fjällrot-Öhman | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.90 | 1:27.81 | |||||
52 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.60 | 1:32.77 | |||||
53 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.38 | 1:35.53 | |||||
54 | Bianca Ulltjärn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 54.78 | 2:03.19 | |||||
- | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 17:36 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 27.57 | 57.41 | |||||
2 | Anton Andersson | 1993 | Jönköpings Simsällskap | 28.02 | 57.66 | |||||
3 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.13 | 1:02.02 | |||||
4 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.03 | 1:02.30 | |||||
5 | Daniel Forndal | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 31.02 | 1:02.35 | |||||
6 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 30.88 | 1:02.75 | |||||
7 | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | 31.09 | 1:03.23 | |||||
8 | David Larsson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 31.49 | 1:04.71 | |||||
9 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.96 | 1:05.71 | |||||
10 | Matthias Sandström-Karlsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.32 | 1:07.69 | |||||
11 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.04 | 1:10.10 | |||||
12 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.99 | 1:11.20 | |||||
13 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.23 | 1:12.22 | |||||
14 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.54 | 1:13.47 | |||||
15 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.55 | 1:19.36 | |||||
16 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.74 | 1:20.85 | |||||
17 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 39.92 | 1:21.45 | |||||
18 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.97 | 1:21.72 | |||||
19 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.45 | 1:21.82 | |||||
20 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.13 | 1:26.39 | |||||
21 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.61 | 1:27.69 | |||||
22 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.95 | 1:28.31 | |||||
23 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.82 | 1:31.76 | |||||
24 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 44.74 | 1:32.18 | |||||
25 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.44 | 1:36.16 | |||||
26 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.28 | 1:38.47 | |||||
27 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 48.88 | 1:42.67 | |||||
28 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 50.16 | 1:44.70 | |||||
29 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 55.91 | 1:50.61 | |||||
30 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 54.28 | 1:50.65 | |||||
31 | Jesper Molin | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 56.52 | 1:53.98 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 17:36 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 31.28 | 1:04.15 | |||||
2 | Johanna Pettersson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 31.98 | 1:05.45 | |||||
3 | Alma Thormalm | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 32.36 | 1:08.25 | |||||
4 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.29 | 1:09.79 | |||||
5 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 34.18 | 1:09.82 | |||||
6 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 34.29 | 1:10.72 | |||||
7 | Emelia Karlsson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 34.63 | 1:11.57 | |||||
8 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.97 | 1:13.43 | |||||
9 | Hanna Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.66 | 1:13.91 | |||||
10 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.28 | 1:14.34 | |||||
11 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 35.35 | 1:14.38 | |||||
12 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.36 | 1:14.60 | |||||
13 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.70 | 1:18.46 | |||||
14 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 38.39 | 1:18.50 | |||||
15 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.99 | 1:20.46 | |||||
16 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 40.10 | 1:22.94 | |||||
17 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.35 | 1:23.75 | |||||
18 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.22 | 1:24.40 | |||||
19 | Emma Axelsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.85 | 1:25.88 | |||||
20 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 43.19 | 1:26.96 | |||||
21 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 46.42 | 1:31.01 | |||||
22 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.45 | 1:32.50 | |||||
23 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 46.75 | 1:33.43 | |||||
24 | Ia Bjerlöw | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 46.69 | 1:33.90 | |||||
25 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 46.21 | 1:35.17 | |||||
26 | Wilma Stråhlin | 2000 | Motala Simsällskap | 46.95 | 1:37.85 | |||||
27 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 48.86 | 1:41.32 | |||||
28 | Therese Fjällrot-Öhman | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.90 | 1:42.44 | |||||
29 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 49.56 | 1:43.37 | |||||
30 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 51.97 | 1:48.57 | |||||
31 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 53.67 | 1:48.87 | |||||
32 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 54.94 | 1:49.56 | |||||
33 | Bianca Ulltjärn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.06 | 2:06.95 | |||||
- | Alice Ivarsson | 1996 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 18:19 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 18, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lass Lag 1 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 1:38.56 | ||||||
Oscar Ekström | 1994 | 22.89 | 22.89 | |||||||
Pontus Palmqvist | 1991 | 23.33 | 46.22 | |||||||
Vilma Ekström | 1994 | 26.23 | 1:12.45 | |||||||
Madelene Andersson | 1995 | 26.11 | 1:38.56 | |||||||
2 | Jönköping Mix Lag 1 | 0 | Jönköpings Simsällskap | 1:40.33 | ||||||
Alma Thormalm | 1996 | 26.36 | 26.36 | |||||||
Daniel Forndal | 1997 | 24.18 | 50.54 | |||||||
Anton Andersson | 1993 | 23.87 | 1:14.41 | |||||||
Martina Granström | 1991 | 25.92 | 1:40.33 | |||||||
3 | Nkk Mix 1 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:41.72 | ||||||
Nikola Stojmenovic | 1988 | 23.93 | 23.93 | |||||||
Hanna Klipic | 1996 | 27.49 | 51.42 | |||||||
Stefan Stojmenovic | 1993 | 23.22 | 1:14.64 | |||||||
Elin Podéus | 1997 | 27.08 | 1:41.72 | |||||||
4 | Lass Lag 2 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 1:43.07 | ||||||
Grim Sjöberg | 1995 | 24.72 | 24.72 | |||||||
Kalle Lindborg | 1994 | 23.41 | 48.13 | |||||||
Sofia Henell | 1997 | 27.52 | 1:15.65 | |||||||
Linnea Magnusson | 1996 | 27.42 | 1:43.07 | |||||||
5 | Motala SS Lag 1 | 0 | Motala Simsällskap | 1:44.92 | ||||||
Martin Wärn | 1989 | 24.61 | 24.61 | |||||||
Gusten Eriksson | 1994 | 25.78 | 50.39 | |||||||
Alice Ivarsson | 1996 | 26.43 | 1:16.82 | |||||||
Ellen Thor | 1997 | 28.10 | 1:44.92 | |||||||
6 | Nkk Mix 2 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:46.77 | ||||||
Marcus Forsgren | 1996 | 24.71 | 24.71 | |||||||
Josefine Rydberg | 1995 | 27.96 | 52.67 | |||||||
Joakim Jonasson | 1987 | 25.53 | 1:18.20 | |||||||
Sara Wallberg | 1999 | 28.57 | 1:46.77 | |||||||
7 | Motala SS Lag 2 | 0 | Motala Simsällskap | 1:47.70 | ||||||
Rasmus Nieminen | 1997 | 25.79 | 25.79 | |||||||
Emil Dansk | 1995 | 24.97 | 50.76 | |||||||
Julia Jakobsson | 1993 | 28.12 | 1:18.88 | |||||||
Sofia Zand | 1997 | 28.82 | 1:47.70 | |||||||
8 | Nkk Mix 3 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:49.98 | ||||||
Alexander Frost | 1997 | 25.67 | 25.67 | |||||||
Sally Ericsson | 1997 | 28.96 | 54.63 | |||||||
Henrik Podéus | 1995 | 26.13 | 1:20.76 | |||||||
Anna Grundmark | 1997 | 29.22 | 1:49.98 | |||||||
9 | Nkk Mix 4 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:53.82 | ||||||
Hugo Rydberg | 1998 | 26.02 | 26.02 | |||||||
Irma Klipic | 1996 | 29.84 | 55.86 | |||||||
David Magnusson | 1995 | 26.79 | 1:22.65 | |||||||
Jennifer Goding | 1998 | 31.17 | 1:53.82 | |||||||
10 | Lass Lag 3 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 1:54.83 | ||||||
Albert Askmalm | 2000 | 28.41 | 28.41 | |||||||
Alma Fransson | 1999 | 29.42 | 57.83 | |||||||
Tom Andersson | 1998 | 28.33 | 1:26.16 | |||||||
Lovisa Lampi | 1999 | 28.67 | 1:54.83 | |||||||
11 | Nkk Mix 5 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:56.62 | ||||||
Hampus Lovinge | 1998 | 26.36 | 26.36 | |||||||
Tilde Malm | 1999 | 31.51 | 57.87 | |||||||
David Josefsson | 1997 | 26.21 | 1:24.08 | |||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 32.54 | 1:56.62 | |||||||
12 | Motala SS Lag 3 | 0 | Motala Simsällskap | 2:02.81 | ||||||
Hampus Andersson | 1994 | 26.65 | 26.65 | |||||||
Simon Linnér | 1999 | 27.71 | 54.36 | |||||||
Madeleine Karlsson | 2000 | 34.84 | 1:29.20 | |||||||
Stina Hallin | 1999 | 33.61 | 2:02.81 | |||||||
13 | Lass Lag 4 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:14.34 | ||||||
Albin Staaf | 2000 | 33.37 | 33.37 | |||||||
Daniel Karlsson | 2000 | 32.69 | 1:06.06 | |||||||
Alice Thörnros | 2001 | 35.02 | 1:41.08 | |||||||
Erika Tudegård | 2001 | 33.26 | 2:14.34 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 23 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 18:19 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 19, 200m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 29.99 | 1:06.67 | 1:46.74 | 2:19.68 | |||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.57 | 1:07.29 | 1:51.93 | 2:27.33 | |||
3 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 31.88 | 1:10.69 | 1:54.08 | 2:28.51 | |||
4 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.13 | 1:12.48 | 1:54.42 | 2:29.32 | |||
5 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.07 | 1:16.43 | 1:59.93 | 2:36.63 | |||
6 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 35.04 | 1:18.24 | 2:01.33 | 2:38.60 | |||
7 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.81 | 1:13.47 | 2:01.57 | 2:40.13 | |||
8 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.28 | 1:15.74 | 2:03.88 | 2:41.64 | |||
9 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.42 | 1:15.64 | 2:06.72 | 2:43.37 | |||
10 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 38.66 | 1:19.34 | 2:12.35 | 2:49.70 | |||
11 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.87 | 1:24.23 | 2:11.18 | 2:49.79 | |||
12 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.58 | 1:24.18 | 2:11.17 | 2:50.34 | |||
13 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.44 | 1:21.08 | 2:10.85 | 2:51.36 | |||
14 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.46 | 1:26.32 | 2:21.26 | 3:00.40 | |||
15 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.01 | 1:28.63 | 2:21.32 | 3:07.44 | |||
16 | Maja Strand | 2000 | Motala Simsällskap | 37.52 | 1:23.48 | 2:25.95 | 3:10.69 | |||
17 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 39.26 | 1:30.73 | 2:26.34 | 3:12.16 | |||
18 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 44.44 | 1:36.91 | 2:32.89 | 3:14.13 | |||
19 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 47.23 | 1:37.61 | 2:37.89 | 3:20.77 | |||
20 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.46 | 1:34.35 | 2:39.63 | 3:24.89 | |||
- | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 09:43 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 09:54 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 20, 200m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Grim Sjöberg | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 28.46 | 1:01.57 | 1:40.85 | 2:12.43 | |||
2 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.76 | 1:08.31 | 1:51.56 | 2:23.16 | |||
3 | Emil Dansk | 1995 | Motala Simsällskap | 28.93 | 1:05.04 | 1:49.67 | 2:23.34 | |||
4 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.80 | 1:10.08 | 1:52.28 | 2:25.39 | |||
5 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.56 | 1:07.45 | 1:53.68 | 2:27.14 | |||
6 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.38 | 1:14.14 | 1:55.00 | 2:30.77 | |||
7 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 32.77 | 1:16.64 | 1:58.93 | 2:34.79 | |||
8 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.21 | 1:19.42 | 2:08.59 | 2:45.25 | |||
9 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.78 | 1:19.18 | 2:09.24 | 2:47.30 | |||
10 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.21 | 1:21.05 | 2:15.44 | 2:54.04 | |||
11 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.07 | 1:23.76 | 2:19.16 | 2:58.95 | |||
12 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 40.41 | 1:25.12 | 2:19.58 | 3:00.35 | |||
13 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 44.81 | 1:31.35 | 2:27.92 | 3:08.57 | |||
14 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.07 | 1:38.91 | 2:32.50 | 3:15.70 | |||
15 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.63 | 1:31.64 | 2:32.20 | 3:16.31 | |||
- | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Jesper Molin | 2001 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 09:54 |
Resultat Gren 21 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:03 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 35.18 | ||||||
2 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.88 | ||||||
3 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 37.83 | ||||||
4 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.34 | ||||||
5 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.97 | ||||||
6 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.09 | ||||||
7 | Maja Strand | 2000 | Motala Simsällskap | 40.89 | ||||||
8 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.13 | ||||||
9 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 41.41 | ||||||
10 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 41.62 | ||||||
11 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.77 | ||||||
12 | Wilma Stråhlin | 2000 | Motala Simsällskap | 43.08 | ||||||
13 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.20 | ||||||
14 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.25 | ||||||
15 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 44.87 | ||||||
16 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 45.43 | ||||||
17 | Therese Fjällrot-Öhman | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.97 | ||||||
18 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 48.00 | ||||||
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.24 | ||||||
2 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.47 | ||||||
3 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.59 | ||||||
4 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.32 | ||||||
5 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.59 | ||||||
6 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.08 | ||||||
7 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.68 | ||||||
8 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 38.81 | ||||||
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 30.16 | ||||||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.23 | ||||||
3 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.88 | ||||||
4 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.14 | ||||||
5 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.66 | ||||||
6 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.04 | ||||||
7 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 33.13 | ||||||
8 | Julia Jakobsson | 1993 | Motala Simsällskap | 33.92 | ||||||
9 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 34.57 | ||||||
10 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 35.25 | ||||||
11 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 35.78 | ||||||
12 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.79 | ||||||
13 | Paulina Johansson | 1993 | Motala Simsällskap | 37.11 | ||||||
14 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.83 | ||||||
- | Hanna Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sofia Zand | 1997 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:03 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 15:06 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 34.00 | ||||||
2 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.59 | ||||||
3 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.81 | ||||||
4 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 37.92 | ||||||
5 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.17 | ||||||
6 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.75 | ||||||
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.03 | ||||||
2 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.61 | ||||||
3 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.88 | ||||||
4 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.01 | ||||||
5 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.35 | ||||||
6 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.43 | ||||||
Gren 21, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 30.07 | ||||||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.50 | ||||||
3 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.71 | ||||||
4 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.57 | ||||||
5 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.80 | ||||||
6 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.93 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 15:06 |
Resultat Gren 22 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.15 | ||||||
2 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.17 | ||||||
3 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.91 | ||||||
4 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.95 | ||||||
5 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.66 | ||||||
6 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 39.47 | ||||||
7 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.06 | ||||||
8 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.46 | ||||||
9 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.13 | ||||||
10 | Linus Hoffner | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.98 | ||||||
- | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.76 | ||||||
2 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.22 | ||||||
3 | Matthias Sandström-Karlsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.27 | ||||||
4 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.64 | ||||||
5 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.22 | ||||||
6 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.69 | ||||||
7 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.76 | ||||||
8 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.79 | ||||||
9 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.41 | ||||||
10 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 39.44 | ||||||
11 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.52 | ||||||
12 | Oliver Skill | 1999 | Motala Simsällskap | 41.61 | ||||||
13 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.56 | ||||||
14 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 45.44 | ||||||
- | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Martin Johansson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.16 | ||||||
2 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.95 | ||||||
3 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.13 | ||||||
4 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.38 | ||||||
5 | Martin Wärn | 1989 | Motala Simsällskap | 28.45 | ||||||
6 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.62 | ||||||
7 | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | 28.70 | ||||||
8 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.88 | ||||||
9 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.89 | ||||||
- | Jakob Clemedtson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:13 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.95 | ||||||
2 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.63 | ||||||
3 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.67 | ||||||
4 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.49 | ||||||
5 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 38.91 | ||||||
6 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.15 | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.66 | ||||||
2 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.61 | ||||||
3 | Matthias Sandström-Karlsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.30 | ||||||
4 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.98 | ||||||
5 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.56 | ||||||
- | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.78 | ||||||
2 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.40 | ||||||
3 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.79 | ||||||
4 | Martin Wärn | 1989 | Motala Simsällskap | 28.74 | ||||||
5 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.86 | ||||||
6 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.48 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 15:14 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:17 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 23, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.46 | 1:13.66 | 1:56.78 | 2:40.45 | |||
2 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.26 | 1:16.60 | 2:01.33 | 2:46.66 | |||
3 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.50 | 1:19.70 | 2:05.91 | 2:52.93 | |||
- | Maja Strand | 2000 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:17 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:21 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 24, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 29.32 | 1:01.54 | 1:34.21 | 2:07.22 | |||
2 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 29.20 | 1:01.93 | 1:36.08 | 2:10.59 | |||
3 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.39 | 1:07.13 | 1:42.85 | 2:17.20 | |||
4 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.56 | 1:26.34 | 2:14.81 | 3:03.27 | |||
5 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 45.42 | 1:39.38 | 2:35.08 | 3:31.02 | |||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:21 |
Resultat Gren 25 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 25, 50m Frisim Damer, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 30.83 | ||||||
2 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.38 | ||||||
3 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.06 | ||||||
4 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.40 | ||||||
5 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.01 | ||||||
6 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.35 | ||||||
7 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 34.00 | ||||||
8 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.86 | ||||||
9 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 34.94 | ||||||
10 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.00 | ||||||
11 | Maja Strand | 2000 | Motala Simsällskap | 35.82 | ||||||
12 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.29 | ||||||
13 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.71 | ||||||
14 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.73 | ||||||
15 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.82 | ||||||
16 | Wilma Stråhlin | 2000 | Motala Simsällskap | 38.69 | ||||||
17 | Therese Fjällrot-Öhman | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.40 | ||||||
18 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 43.72 | ||||||
- | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Gren 25, 50m Frisim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 28.83 | ||||||
2 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.55 | ||||||
3 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.33 | ||||||
4 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.34 | ||||||
5 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.40 | ||||||
6 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 30.59 | ||||||
7 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.37 | ||||||
8 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.42 | ||||||
9 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.55 | ||||||
10 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.10 | ||||||
11 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.25 | ||||||
12 | Stina Hallin | 1999 | Motala Simsällskap | 34.20 | ||||||
- | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Gren 25, 50m Frisim Damer, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 26.81 | Deltar ej i final | |||||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.51 | ||||||
3 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 28.05 | ||||||
4 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.06 | ||||||
5 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 28.58 | ||||||
6 | Julia Jakobsson | 1993 | Motala Simsällskap | 28.94 | ||||||
7 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 29.07 | ||||||
8 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.12 | ||||||
9 | Sally Ericsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.23 | ||||||
10 | Josefine Rydberg | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.42 | ||||||
11 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.48 | ||||||
12 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.49 | ||||||
13 | Sofia Zand | 1997 | Motala Simsällskap | 29.57 | ||||||
14 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 29.80 | ||||||
15 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 30.17 | ||||||
16 | Paulina Johansson | 1993 | Motala Simsällskap | 31.45 | ||||||
17 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.75 | ||||||
- | Hanna Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Sara Engström | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:31 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 25, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 30.38 | ||||||
2 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.54 | ||||||
3 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.38 | ||||||
4 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.85 | ||||||
5 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.16 | ||||||
6 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.99 | ||||||
Gren 25, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 28.42 | ||||||
2 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.89 | ||||||
3 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.44 | ||||||
4 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.06 | ||||||
5 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 30.32 | ||||||
6 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.07 | ||||||
Gren 25, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.40 | ||||||
2 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.75 | ||||||
3 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 28.12 | ||||||
4 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 28.40 | ||||||
5 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 29.16 | ||||||
6 | Julia Jakobsson | 1993 | Motala Simsällskap | 29.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 26 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 28.11 | ||||||
2 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.45 | ||||||
3 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.78 | ||||||
4 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.84 | ||||||
5 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 33.14 | ||||||
6 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.32 | ||||||
7 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.36 | ||||||
8 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.69 | ||||||
9 | Jesper Molin | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 35.07 | ||||||
10 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.39 | ||||||
11 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.45 | ||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.03 | ||||||
2 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.26 | ||||||
3 | Matthias Sandström-Karlsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.65 | ||||||
4 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.98 | ||||||
5 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.71 | ||||||
6 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 28.83 | ||||||
7 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 29.63 | ||||||
8 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.90 | ||||||
9 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.76 | ||||||
10 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.75 | ||||||
11 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.06 | ||||||
12 | Oliver Skill | 1999 | Motala Simsällskap | 33.56 | ||||||
13 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.81 | ||||||
14 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.50 | ||||||
15 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.06 | ||||||
16 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.85 | ||||||
- | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Martin Johansson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Försök 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 23.68 | ||||||
2 | Grim Sjöberg | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 24.44 | Deltar ej i final | |||||
3 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 24.50 | ||||||
4 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.76 | ||||||
5 | Martin Wärn | 1989 | Motala Simsällskap | 24.95 | ||||||
6 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.03 | ||||||
7 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.23 | ||||||
8 | Joakim Jonasson | 1987 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.47 | ||||||
9 | Rasmus Nieminen | 1997 | Motala Simsällskap | 25.67 | ||||||
10 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 25.79 | ||||||
11 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 25.96 | ||||||
12 | David Magnusson | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.17 | ||||||
13 | David Josefsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.69 | ||||||
14 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.20 | ||||||
- | Hampus Andersson | 1994 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 15:54 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Albert Askmalm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 27.70 | ||||||
2 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.32 | ||||||
3 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.57 | ||||||
4 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.12 | ||||||
5 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.01 | ||||||
5 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 33.01 | ||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.41 | ||||||
2 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.35 | ||||||
3 | Matthias Sandström-Karlsson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.82 | ||||||
4 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.12 | ||||||
5 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.50 | ||||||
6 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 28.51 | ||||||
Gren 26, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 23.71 | ||||||
2 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.21 | ||||||
3 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 24.41 | ||||||
4 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.47 | ||||||
5 | Martin Wärn | 1989 | Motala Simsällskap | 24.92 | ||||||
6 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.69 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 15:54 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:48 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 27, 200m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.16 | 1:15.49 | 1:56.32 | 2:36.43 | |||
2 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.93 | 1:20.84 | 2:04.73 | 2:48.64 | |||
3 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 38.24 | 1:21.66 | 2:06.71 | 2:50.64 | |||
4 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.15 | 1:28.42 | 2:17.43 | 3:05.95 | |||
5 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.61 | 1:30.83 | 2:19.78 | 3:08.36 | |||
6 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.86 | 1:29.83 | 2:19.37 | 3:09.20 | |||
7 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 45.53 | 1:38.15 | 2:33.20 | 3:25.53 | |||
8 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 50.39 | 1:47.07 | 2:43.69 | 3:37.34 | |||
9 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 49.07 | 1:45.18 | 2:42.78 | 3:39.73 | |||
10 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.68 | 1:47.75 | 2:45.87 | 3:42.93 | |||
11 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 51.58 | 1:50.79 | 2:49.61 | 3:48.80 | |||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:48 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 10:57 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 28, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.27 | 1:15.33 | 1:57.48 | 2:39.79 | |||
2 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 36.13 | 1:17.72 | 2:00.47 | 2:43.42 | |||
3 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.79 | 1:25.74 | 2:11.11 | 2:56.36 | |||
4 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 43.38 | 1:32.27 | 2:22.08 | 3:11.31 | |||
5 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 45.89 | 1:38.65 | 2:31.94 | 3:24.79 | |||
6 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.88 | 1:42.56 | 2:38.15 | 3:32.50 | |||
7 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 47.20 | 1:42.44 | 2:38.52 | 3:33.44 | |||
8 | Jesper Molin | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 52.65 | 1:53.11 | 2:53.34 | 3:49.37 | |||
- | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 10:57 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 11:42 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 29, 1500m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.56 | 2:14.07 | 3:23.59 | 4:33.50 | 17:29.05 | ||
5:44.31 | 6:55.24 | 8:05.71 | 9:16.25 | |||||||
10:26.95 | 11:38.07 | 12:48.70 | 13:59.89 | |||||||
15:11.10 | 16:21.74 | |||||||||
2 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.43 | 2:23.60 | 3:37.42 | 4:51.43 | 18:22.10 | ||
6:05.27 | 7:19.84 | 8:33.97 | 9:47.71 | |||||||
11:01.30 | 12:15.34 | 13:28.96 | 14:42.70 | |||||||
15:56.08 | 17:09.81 | |||||||||
3 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.56 | 2:24.99 | 3:39.93 | 4:54.13 | 18:55.65 | ||
6:09.93 | 7:25.17 | 8:41.34 | 9:57.32 | |||||||
11:14.02 | 12:30.54 | 13:48.20 | 15:05.66 | |||||||
16:22.89 | 17:40.31 | |||||||||
4 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:11.78 | 2:28.72 | 3:46.14 | 5:04.09 | 19:10.30 | ||
6:21.59 | 7:39.03 | 8:55.85 | 10:11.95 | |||||||
11:28.07 | 12:44.15 | 14:00.50 | 15:18.70 | |||||||
16:36.81 | 17:54.20 | |||||||||
5 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:13.65 | 2:33.21 | 3:53.62 | 5:14.54 | 20:01.46 | ||
6:34.90 | 7:56.15 | 9:17.07 | 10:38.54 | |||||||
11:59.83 | 13:21.33 | 14:42.09 | 16:02.13 | |||||||
17:22.28 | 18:43.10 | |||||||||
6 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:15.30 | 2:37.40 | 3:59.37 | 5:20.67 | 20:08.09 | ||
6:43.08 | 8:03.94 | 9:24.40 | 10:45.12 | |||||||
12:05.12 | 13:25.06 | 14:44.58 | 16:06.54 | |||||||
17:28.00 | 18:50.69 | |||||||||
7 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:16.06 | 2:38.18 | 4:00.96 | 5:23.60 | 20:37.07 | ||
6:47.08 | 8:10.62 | 9:33.44 | 10:56.80 | |||||||
12:21.29 | 13:44.65 | 15:08.51 | 16:32.87 | |||||||
17:55.61 | 19:17.87 | |||||||||
8 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:19.26 | 2:45.19 | 4:10.91 | 5:37.55 | 21:05.42 | ||
7:03.31 | 8:29.03 | 9:53.57 | 11:18.78 | |||||||
12:44.09 | 14:08.96 | 15:33.65 | 16:58.39 | |||||||
18:22.28 | 19:45.77 | |||||||||
9 | Vilma Adolfsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:20.58 | 2:49.94 | 4:20.63 | 5:49.53 | 22:06.40 | ||
7:17.60 | 8:45.58 | 10:15.10 | 11:43.79 | |||||||
13:14.83 | 14:45.75 | 16:16.01 | 17:45.91 | |||||||
19:14.63 | 20:42.25 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 11:42 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 30, 100m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.06 | 1:13.36 | |||||
2 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 35.90 | 1:16.83 | |||||
3 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.81 | 1:19.85 | |||||
4 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.38 | 1:20.18 | |||||
5 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 38.14 | 1:20.60 | |||||
6 | Ronja Isaksson | 1997 | Motala Simsällskap | 37.84 | 1:21.25 | |||||
7 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.09 | 1:23.83 | |||||
8 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.04 | 1:25.04 | |||||
9 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.18 | 1:25.97 | |||||
10 | Ebba Nyman | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.68 | 1:26.33 | |||||
11 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.27 | 1:32.92 | |||||
12 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.97 | 1:33.54 | |||||
13 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 44.58 | 1:34.69 | |||||
14 | Madeleine Karlsson | 2000 | Motala Simsällskap | 44.78 | 1:34.98 | |||||
15 | Tuva Holmertz | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 44.31 | 1:35.50 | |||||
16 | Alva Sundberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 47.20 | 1:40.16 | |||||
17 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 48.89 | 1:42.75 | |||||
18 | Julia Clemedtson | 1999 | Motala Simsällskap | 48.01 | 1:44.05 | |||||
19 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 50.65 | 1:45.90 | |||||
20 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 50.95 | 1:47.99 | |||||
21 | Ida Stalin | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 54.82 | 1:55.93 | |||||
22 | Therese Fjällrot-Öhman | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.47 | 1:58.38 | |||||
- | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Paulina Johansson | 1993 | Motala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 15:40 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 31, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.27 | 1:05.37 | |||||
2 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.54 | 1:10.58 | |||||
3 | Calle Lindroth | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.11 | 1:11.90 | |||||
4 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.61 | 1:12.08 | |||||
5 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.49 | 1:12.58 | |||||
6 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 34.34 | 1:13.06 | |||||
7 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.19 | 1:16.45 | |||||
8 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 38.73 | 1:22.00 | |||||
9 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.69 | 1:23.34 | |||||
10 | Sebastian Runqvist | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.38 | 1:23.53 | |||||
11 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.14 | 1:27.25 | |||||
12 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.73 | 1:27.90 | |||||
13 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 42.04 | 1:30.32 | |||||
14 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 44.48 | 1:35.45 | |||||
15 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.89 | 1:36.91 | |||||
16 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.34 | 1:38.37 | |||||
17 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 45.98 | 1:38.95 | |||||
18 | Oscar Rudberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.10 | 1:39.35 | |||||
19 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.51 | 1:42.19 | |||||
20 | Linus Hoffner | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.84 | 1:44.31 | |||||
21 | Jesper Molin | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 50.03 | 1:45.01 | |||||
22 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 48.75 | 1:45.91 | |||||
- | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Oliver Skill | 1999 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 15:40 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 32, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 30.29 | 1:04.38 | |||||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.14 | 1:05.53 | |||||
3 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 31.75 | 1:08.80 | |||||
4 | Erika Settland | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 32.21 | 1:09.59 | |||||
5 | Elin Elm | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.70 | 1:11.15 | |||||
6 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 33.56 | 1:11.90 | |||||
7 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.75 | 1:11.94 | |||||
8 | Daniela Kindstrand | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 33.59 | 1:13.36 | |||||
9 | Sofie Palm | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 34.03 | 1:15.15 | |||||
10 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.84 | 1:15.23 | |||||
11 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.73 | 1:21.03 | |||||
12 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.30 | 1:23.15 | |||||
13 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 38.49 | 1:23.60 | |||||
14 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.84 | 1:25.71 | |||||
15 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.71 | 1:25.93 | |||||
16 | Maja Strand | 2000 | Motala Simsällskap | 39.42 | 1:30.49 | |||||
17 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 44.05 | 1:35.13 | |||||
18 | Julia Clemedtson | 1999 | Motala Simsällskap | 43.22 | 1:35.18 | |||||
19 | Wilma Stråhlin | 2000 | Motala Simsällskap | 41.09 | 1:35.94 | |||||
20 | Julia Rosebrink | 2000 | Karlsborgs Simklubb | 43.22 | 1:37.77 | |||||
21 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 44.79 | 1:38.67 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:18 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 33, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 26.72 | 56.84 | |||||
2 | Pontus Palmqvist | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 26.35 | 57.16 | |||||
3 | Gusten Eriksson | 1994 | Motala Simsällskap | 27.89 | 59.65 | |||||
4 | Kevin Petersson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 28.15 | 1:00.88 | |||||
5 | Jakob Clemedtson | 1996 | Jönköpings Simsällskap | 28.47 | 1:01.60 | |||||
6 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.94 | 1:02.58 | |||||
7 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.03 | 1:03.73 | |||||
8 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.96 | 1:03.87 | |||||
9 | Anton Karlsson | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.23 | 1:11.00 | |||||
10 | Axel Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.55 | 1:11.07 | |||||
11 | Daniel Engelson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.25 | 1:14.49 | |||||
12 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.67 | 1:20.99 | |||||
13 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.33 | 1:22.15 | |||||
14 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.60 | 1:25.61 | |||||
15 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 39.84 | 1:27.93 | |||||
16 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 42.66 | 1:33.64 | |||||
17 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 43.13 | 1:34.37 | |||||
18 | Hjalmar Ericsson | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.82 | 1:46.40 | |||||
19 | Ted Niklasson | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 49.98 | 1:51.81 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:18 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Sprint Event/ÖGP | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Motala | Utskriftstid | 16:32 | |||
Arrangör | Motala Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 23 mars 2013 |
Gren 34, 4X50m Medley Mixed, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nkk Mix 1 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:50.09 | ||||||
Stefan Stojmenovic | 1993 | 26.21 | 26.21 | |||||||
Anton Jansson | 1992 | 29.06 | 55.27 | |||||||
Elin Podéus | 1997 | 28.32 | 1:23.59 | |||||||
Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | 26.50 | 1:50.09 | |||||||
2 | Lass Lag 1 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 1:55.26 | ||||||
Madelene Andersson | 1995 | 29.88 | 29.88 | |||||||
Sofia Henell | 1997 | 36.72 | 1:06.60 | |||||||
Kalle Lindborg | 1994 | 25.34 | 1:31.94 | |||||||
Pontus Palmqvist | 1991 | 23.32 | 1:55.26 | |||||||
3 | Nkk Mix 2 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:58.23 | ||||||
Sally Ericsson | 1997 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Sara Wallberg | 1999 | 34.60 | 1:06.64 | |||||||
Marcus Forsgren | 1996 | 26.17 | 1:32.81 | |||||||
Henrik Podéus | 1995 | 25.42 | 1:58.23 | |||||||
4 | Lass Lag 4 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 1:58.56 | ||||||
Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | 28.27 | 28.27 | |||||||
Emelie Gidlöf | 1997 | 35.33 | 1:03.60 | |||||||
Kevin Petersson | 1994 | 27.23 | 1:30.83 | |||||||
Daniela Kindstrand | 1997 | 27.73 | 1:58.56 | |||||||
5 | Motala SS Lag 1 | 0 | Motala Simsällskap | 1:59.09 | ||||||
Rasmus Nieminen | 1997 | 29.04 | 29.04 | |||||||
Martin Wärn | 1989 | 31.15 | 1:00.19 | |||||||
Ellen Thor | 1997 | 30.19 | 1:30.38 | |||||||
Julia Jakobsson | 1993 | 28.71 | 1:59.09 | |||||||
6 | Nkk Mix 3 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:01.35 | ||||||
Josefine Rydberg | 1995 | 31.71 | 31.71 | |||||||
Hugo Rydberg | 1998 | 33.22 | 1:04.93 | |||||||
Hampus Lovinge | 1998 | 27.63 | 1:32.56 | |||||||
Anna Grundmark | 1997 | 28.79 | 2:01.35 | |||||||
7 | Lass Lag 2 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:05.73 | ||||||
Daniel Olsson | 1996 | 28.89 | 28.89 | |||||||
Daniel Engelson | 1998 | 37.78 | 1:06.67 | |||||||
Erika Settland | 1996 | 30.66 | 1:37.33 | |||||||
Elin Elm | 1998 | 28.40 | 2:05.73 | |||||||
8 | Motala SS Lag 2 | 0 | Motala Simsällskap | 2:06.01 | ||||||
Emil Dansk | 1995 | 30.37 | 30.37 | |||||||
Simon Linnér | 1999 | 33.20 | 1:03.57 | |||||||
Ronja Isaksson | 1997 | 31.65 | 1:35.22 | |||||||
Paulina Johansson | 1993 | 30.79 | 2:06.01 | |||||||
9 | Nkk Mix 4 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 2:06.50 | ||||||
Joakim Jonasson | 1987 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Calle Lindroth | 1998 | 35.10 | 1:04.55 | |||||||
Jennifer Goding | 1998 | 32.72 | 1:37.27 | |||||||
Sara Thunholm | 1999 | 29.23 | 2:06.50 | |||||||
10 | Lass Lag 3 | 0 | Linköpings Allmänna SS | 2:09.17 | ||||||
Lovisa Lampi | 1999 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Alma Fransson | 1999 | 37.12 | 1:09.73 | |||||||
Albert Askmalm | 2000 | 30.88 | 1:40.61 | |||||||
Tom Andersson | 1998 | 28.56 | 2:09.17 | |||||||
11 | Motala SS Lag 3 | 0 | Motala Simsällskap | 2:33.13 | ||||||
Stina Hallin | 1999 | 38.21 | 38.21 | |||||||
Madeleine Karlsson | 2000 | 43.95 | 1:22.16 | |||||||
Svante Linnér | 2000 | 38.35 | 2:00.51 | |||||||
Oliver Skill | 1999 | 32.62 | 2:33.13 | |||||||
12 | Karlsborg Mix [2001] | 2001 | Karlsborgs Simklubb | 2:54.25 | ||||||
Ellen Roslund | 2003 | 48.63 | 48.63 | |||||||
Jesper Molin | 2001 | 50.44 | 1:39.07 | |||||||
Julia Rosebrink | 2000 | 40.82 | 2:19.89 | |||||||
Ted Niklasson | 2001 | 34.36 | 2:54.25 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.21.01 | Utskriftsdatum | 24 mars 2013 |
Licensierad till: Motala Simsällskap | Utskriftstid | 16:32 |