Tulokset Åkersberga Öppna (UGP-2, pass 4)
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ÅSS Öppna klasser | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 | |||
Tävlingsort | Åkersberga | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Åkersberga Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 09 mars 2013 |
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 44.96 | ||||||
2 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 49.96 | ||||||
3 | Melina Pirkizri | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 1:00.35 | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnea Gyllberg | 2000 | IFK Lidingö Simklubb | 40.41 | ||||||
2 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 40.52 | ||||||
3 | Mathilda Eriksson | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.38 | ||||||
4 | Mikaela Samuelsson | 2000 | Norrtälje Simklubb | 44.24 | ||||||
5 | Sofia Walsh | 2002 | Älvsjö AIK Fritid | 45.23 | ||||||
6 | Amanda Malmsten | 2000 | Norrtälje Simklubb | 45.44 | ||||||
7 | Alba Ekepil | 2001 | Wisby Simsällskap | 45.87 | ||||||
8 | Tyra Wijk | 2001 | Turebergs Simklubb | 47.59 | ||||||
9 | Nelly Gustafsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 48.33 | ||||||
10 | Sara Sehlström | 2002 | Södertörns Simsällskap | 48.34 | ||||||
11 | Hedda Sköld | 2002 | Wisby Simsällskap | 48.51 | ||||||
12 | Josefine Godman | 2002 | Wisby Simsällskap | 48.73 | ||||||
13 | Sophie Dellmark | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 49.02 | ||||||
14 | Fanny Gardell | 2000 | Norrtälje Simklubb | 49.30 | ||||||
15 | Livia Bjuresten | 2001 | Wisby Simsällskap | 50.16 | ||||||
16 | Evelina Christensen | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 51.65 | ||||||
17 | Erika Strömbeck | 2002 | Wisby Simsällskap | 53.80 | ||||||
18 | Emma Walther | 2000 | Älvsjö AIK Fritid | 54.10 | ||||||
19 | Melissa Pirkizri | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 57.18 | ||||||
20 | Mathilda Larsson | 2000 | Wisby Simsällskap | 58.68 | ||||||
21 | Sofia Arpvall | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | 1:01.55 | ||||||
- | Salem Lemma | 2001 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.25 | ||||||
2 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.55 | ||||||
3 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 40.11 | ||||||
4 | Sofia Karlsson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 40.55 | ||||||
5 | Rebecca Rüdén | 1997 | Norrtälje Simklubb | 40.81 | ||||||
6 | Matilda Eriksson | 1999 | Täby Sim | 41.03 | ||||||
7 | Jasmine Aghazamani | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.27 | ||||||
8 | Josefin Dufva | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.62 | ||||||
9 | Julia Widmark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 42.34 | ||||||
10 | Lina Sigurdh | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.39 | ||||||
11 | Felicia Holst | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.68 | ||||||
12 | Rebecca Östlund | 1999 | Täby Sim | 43.01 | ||||||
13 | Annastasia Wrembicki | 1999 | Simklubben Neptun | 44.81 | ||||||
14 | Alexandra Berggren | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.00 | ||||||
15 | Miranda Jansson | 1997 | Norrtälje Simklubb | 48.36 | ||||||
16 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 50.38 | ||||||
17 | Josefina Agrest | 1999 | Älvsjö AIK Fritid | 51.44 | ||||||
- | Vendla Niklasson | 1997 | Wisby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Micaela Ödling | 1990 | Täby Sim | 38.38 | ||||||
2 | Katharina Müller-Dott | 1993 | Wfr Fechenheim | 40.68 | ||||||
3 | Love Rogersdotter | 1995 | Wisby Simsällskap | 46.99 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 10 mars 2013 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap | Utskriftstid | 16:43 |