Resultat för Lohi-uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lohi-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:52 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 25 toukokuu 2013 |
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Jenni Lampi | 2000 | 408 | 32.84 | 1:15.45 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 363 | 1:18.47 | 1:18.47 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
3 | Fanny Pesonen | 2000 | 331 | 37.77 | 1:20.91 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Milla Kortetjärvi | 2000 | 323 | 36.94 | 1:21.57 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Fanny Renvall | 2000 | 311 | 37.59 | 1:22.56 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
6 | Nelle Ojakippola | 2001 | 279 | 38.89 | 1:25.61 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
7 | Katariina Jyrälä | 2000 | 238 | 42.48 | 1:30.27 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Unna Sinivuori | 2000 | 223 | 42.14 | 1:32.29 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
9 | Silja Vilmilä | 2001 | 221 | 45.12 | 1:32.50 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
10 | Laura Härkönen | 2001 | 217 | 43.49 | 1:33.04 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Aino Mononen | 2001 | 198 | 43.96 | 1:35.94 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
12 | Sofia Ervasti | 2001 | 188 | 45.16 | 1:37.64 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
13 | Sara Brännström | 2001 | 183 | 45.01 | 1:38.55 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
14 | Senni Keisu | 2001 | 176 | 46.16 | 1:39.77 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Riika Huttula | 2001 | 171 | 46.44 | 1:40.66 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Sarah Jonsson | 2001 | 171 | 47.45 | 1:40.68 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
17 | Niina Piipponen | 2000 | 163 | 45.21 | 1:42.34 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
18 | Hanna Lundberg | 2002 | 159 | 48.76 | 1:43.22 | |||||
Luleå Simsällskap | ||||||||||
19 | Ruusa Eiserbeck | 2001 | 131 | 52.05 | 1:50.13 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
- | Heidi Blankenstein | 2001 | DNF | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Angelica Kuoksa | 2001 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Selina Rikkonen | 2000 | DSQ | |||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 568 | 31.40 | 1:07.59 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Reetta Kanervo | 1999 | 444 | 34.00 | 1:13.37 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Nea Mäkelä | 1998 | 416 | 34.26 | 1:14.95 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
4 | Sonja Pentti | 1999 | 405 | 34.46 | 1:15.61 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Ilona Jakonen | 1998 | 404 | 31.94 | 1:15.69 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Rita Valkama | 1999 | 378 | 36.68 | 1:17.37 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Tea Österlund | 1998 | 375 | 34.99 | 1:17.60 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
8 | Miili Känsäkoski | 1999 | 366 | 38.30 | 1:18.24 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Wilma Kiviaho | 1998 | 366 | 34.51 | 1:18.24 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
10 | Noora Angelva | 1999 | 361 | 36.92 | 1:18.56 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
11 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 342 | 38.89 | 1:20.01 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
12 | Satu-Lotta Pitko | 1998 | 301 | 38.75 | 1:23.45 | |||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
13 | Inna Pajuluoma | 1999 | 299 | 36.66 | 1:23.68 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Jenita Liimatta | 1998 | 294 | 36.95 | 1:24.13 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
15 | Emma Nikula | 1998 | 275 | 38.62 | 1:26.06 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
16 | Sofia Rönkkö | 1999 | 262 | 37.88 | 1:27.41 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
17 | Minttu Korhonen | 1999 | 241 | 1:29.92 | 1:29.92 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
18 | Aada Illikainen | 1998 | 237 | 40.93 | 1:30.35 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Roosa Mustonen | 1999 | 236 | 40.32 | 1:30.47 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
20 | Adolfina Lehtonen | 1999 | 234 | 39.72 | 1:30.73 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
21 | Ninni Karppinen | 1999 | 233 | 44.21 | 1:30.93 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
22 | Mia-Emilia Leinonen | 1998 | 224 | 43.43 | 1:32.10 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Jenni Niskanen | 1999 | 219 | 45.41 | 1:32.81 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
24 | Anni Vainio | 1998 | 205 | 1:34.84 | 1:34.84 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
25 | Milla Henriksson | 1999 | 203 | 43.59 | 1:35.20 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
26 | Sini Keinänen | 1999 | 163 | 46.67 | 1:42.31 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
27 | Emmi Laitala | 1999 | 132 | 51.06 | 1:49.71 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
- | Pihla Herranen | 1998 | DSQ | |||||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 20, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Janette Karppinen | 1996 | 417 | 34.58 | 1:14.90 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Tiina Soukka | 1996 | 363 | 36.22 | 1:18.44 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Milla Lackman | 1997 | 339 | 37.46 | 1:20.22 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Essi Nampajärvi | 1996 | 282 | 38.86 | 1:25.35 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Nea Kuosmanen | 1996 | 278 | 38.55 | 1:25.70 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
6 | Mila Laitala | 1997 | 256 | 40.13 | 1:28.15 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
7 | Krista Rautaoja | 1997 | 190 | 47.23 | 1:37.21 | |||||
Nivalan Saukot | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.00 | Tulostuspäivämäärä | 25 toukokuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 19:52 |