Resultater for Åbne Københavnske Masters 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Åbne Københavnske Masters | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:45 | |||
Arrangør | Svømmeklubben KVIK Kastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1923 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Jan Høeg | 1923 | Larvik Svømmeklubb | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1934-1938 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rolf Conradi | 1935 | Swim Team Tåstrup | 50.21 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1944-1948 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Fin Biering-Sørensen | 1948 | U.S.G | 30.52 | ||||||
2 | Preben Andersen | 1947 | Ringsted Svømme Klub | 37.74 | ||||||
3 | Rolland Hellborg | 1946 | Simklubben Ran | 39.79 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1949-1953 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olav Ryan | 1951 | Sigma Swim Allerød | 30.93 | ||||||
2 | Wiggo Kristensen | 1950 | Haldens Svømmeklub | 33.30 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1954-1958 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rune Sjøblom | 1957 | Kongstensvømmerne | 27.67 | ||||||
2 | Leif Grønskov | 1958 | Glostrup Svømme Klub | 29.03 | ||||||
3 | Stefan Hawunger | 1956 | Simklubben Laxen | 29.07 | ||||||
4 | Bengt Olsson | 1956 | Täby Sim | 29.12 | ||||||
5 | Bjørn Pedersen | 1958 | Trondhjem SLK | 30.46 | ||||||
6 | Finn Bækgaard | 1955 | Swim Team Tåstrup | 30.59 | ||||||
7 | Frank Carstensen | 1955 | Masters Sørlandet | 30.62 | ||||||
8 | Tommy Aspegårdh | 1955 | Täby Sim | 31.14 | ||||||
9 | Per Andersen | 1956 | Ringsted Svømme Klub | 32.28 | ||||||
10 | Egil Johannessen | 1955 | Masters Sørlandet | 32.96 | ||||||
11 | Lars Ekdahl | 1954 | Västerås Simsällskap | 33.16 | ||||||
12 | Torsten Christensen | 1954 | Swim Team Tåstrup | 39.60 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1959-1963 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Haakon Schram Stokke | 1960 | Varg, IL | 26.37 | ||||||
2 | Øyvind Thorsen | 1960 | Lambertseter Svømmeklubb | 26.98 | ||||||
3 | Niels Jörgen Larsen | 1962 | Simklubben Neptun | 27.76 | ||||||
4 | Peter Lundin | 1959 | Kungsbacka Simsällskap | 28.20 | ||||||
5 | Hans Palmqvist | 1962 | Varberg Sim | 28.29 | ||||||
6 | Bjørn Modeé | 1962 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.36 | ||||||
7 | Steen Nielsen | 1960 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.55 | ||||||
8 | Bo Guntofte | 1963 | Ringsted Svømme Klub | 28.66 | ||||||
9 | Peter Roll | 1963 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.78 | ||||||
10 | Jan Råsø | 1962 | Swim Team Tåstrup | 29.30 | ||||||
11 | Torbjørn Berger | 1961 | Moss Svømmeklubb | 29.73 | ||||||
12 | Anders Føyn | 1961 | Sigma Swim Birkerød | 32.02 | ||||||
13 | Tommy Kristensen | 1963 | Haldens Svømmeklub | 32.49 | ||||||
14 | Johan Cavalli | 1959 | Simklubben Laxen | 32.75 | ||||||
15 | Mats Gunnarsson | 1959 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.54 | ||||||
16 | Jan Andersson | 1962 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.79 | ||||||
17 | Lars Peder Haahr | 1959 | Sigma Swim Birkerød | 33.83 | ||||||
18 | Steen Jensen | 1959 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 39.39 | ||||||
- | Bjørn Nordengen | 1961 | Varg, IL | DNS | ||||||
- | Harald Lindbäck | 1960 | Varg, IL | DNS | ||||||
- | Tommy Aksnes | 1963 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Per Olaf Moe | 1962 | Haldens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1964-1968 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Henrik Pedersen | 1965 | U.S.G | 25.61 | Dansk rekord | |||||
2 | Klaus Nissen | 1964 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.05 | ||||||
3 | Jørgen Berg | 1965 | Haldens Svømmeklub | 26.06 | ||||||
4 | Erik Røbech | 1964 | Lørenskog-Rælingen KK | 26.41 | ||||||
5 | Peter Christensen | 1965 | Køge Svømmeklub | 26.68 | ||||||
6 | Joakim Axelsson | 1968 | Simklubben Laxen | 27.10 | ||||||
7 | Mats Norlin | 1965 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.14 | ||||||
8 | Lars Ericsson | 1966 | Helsingborgs Simsällskap | 27.55 | ||||||
9 | Mads Bo Larsen | 1964 | Køge Svømmeklub | 28.30 | ||||||
10 | Peter Ahlgren | 1968 | Simklubben Triton | 28.92 | ||||||
11 | John Bøgehus Pedersen | 1968 | Sigma Swim Birkerød | 28.95 | ||||||
12 | Morten Christensen | 1967 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.05 | ||||||
13 | Morten Harning | 1966 | U.S.G | 29.70 | ||||||
14 | Bo Felding | 1968 | Sigma Swim Birkerød | 29.81 | ||||||
15 | Bjørn Berthelsen | 1968 | Masters Sørlandet | 30.03 | ||||||
16 | Peter Conrad Holgersen | 1967 | Brønshøj Akademiske Svømmeklub | 30.21 | ||||||
17 | Allan Lind | 1966 | Helsingør Svømmeklub | 30.24 | ||||||
17 | Niclas Renman | 1966 | Kungsbacka Simsällskap | 30.24 | ||||||
19 | Jess Brink | 1966 | Glostrup Svømme Klub | 30.36 | ||||||
20 | Geir Nilsen | 1966 | Masters Sørlandet | 30.64 | ||||||
21 | Peter Håkansson | 1965 | Täby Sim | 30.67 | ||||||
22 | Kim Yousefi Jensen | 1966 | Hørsholm Svømmeforening | 31.10 | ||||||
23 | Jan Palmø | 1965 | Holbæk Svømme Klub | 32.07 | ||||||
24 | Henrik Kjaergaard | 1964 | Simklubben Laxen | 33.55 | ||||||
25 | Søren Kristiansen | 1968 | Holbæk Svømme Klub | 34.86 | ||||||
26 | Frederik Bøving | 1965 | Sigma Swim Birkerød | 35.45 | ||||||
- | Jan Bernhard Jørgensen | 1964 | Masters Sørlandet | DNS | ||||||
- | Kjetil Fjellstad | 1968 | Haldens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Martin Funk Larsen | 1965 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Roger Wahlbeck | 1968 | Simklubben Laxen | DNS | ||||||
- | Tor Arne Pedersen | 1965 | Varg, IL | DNS | ||||||
- | Ulf Eriksson | 1965 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Peter Spragge | 1964 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1969-1973 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Gjerløv | 1972 | Sigma Swim Birkerød | 25.45 | ||||||
2 | Peter Villum Færch | 1973 | Helsingør Svømmeklub | 25.77 | ||||||
3 | Fredrik Schriever-Abeln | 1971 | Simklubben Laxen | 26.20 | ||||||
4 | Tomas Aarvak | 1969 | Trondhjem SLK | 26.44 | ||||||
5 | Anders Dalsgaard | 1970 | Sigma Swim Birkerød | 27.07 | ||||||
6 | Robert Tollerud | 1971 | Karlskrona Simsällskap | 27.36 | ||||||
7 | Andreas Löfquost | 1973 | Föreningen Österlen Sim | 28.02 | ||||||
8 | Søren Hornskov | 1973 | Glostrup Svømme Klub | 28.13 | ||||||
9 | Martin Mundt Karup | 1973 | Holbæk Svømme Klub | 31.11 | ||||||
10 | Christian Børresen | 1970 | Haldens Svømmeklub | 31.51 | ||||||
11 | Frederik Svensson | 1971 | Simklubben Sydsim | 32.48 | ||||||
12 | Rune Offerdal | 1969 | Haldens Svømmeklub | 32.57 | ||||||
13 | Erik Brunskog | 1969 | Simklubben Laxen | 33.57 | ||||||
- | Stefan Andersson | 1973 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1974-1978 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claus Lerche Iversen | 1977 | Sigma Swim Birkerød | 23.84 | ||||||
2 | Pelle Karlsson | 1974 | Simklubben Laxen | 25.55 | ||||||
3 | Sebastiano Immé | 1978 | Helsingborgs Simsällskap | 26.65 | ||||||
4 | Martin Andersen | 1975 | Ringsted Svømme Klub | 26.99 | ||||||
5 | Weine Högberg | 1978 | S77 Stenungsund | 27.62 | ||||||
- | Häkon H Larsen | 1978 | Haugesund Svømmeklubb | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1979-1983 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Robert Grynner | 1983 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.88 | ||||||
2 | Tobias Lindbom | 1979 | Malmö Kappsimningsklubb | 26.15 | ||||||
3 | Rassmus Svensson | 1982 | Föreningen Österlen Sim | 26.57 | ||||||
4 | Henrik Antonsson | 1982 | Varberg Sim | 28.01 | ||||||
5 | Muris Abdurahmanovic | 1979 | Karlskrona Simsällskap | 28.99 | ||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1988 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Grundström | 1987 | Västerås Simsällskap | 24.91 | ||||||
2 | Sebastian Marko-Varga | 1984 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.39 | ||||||
3 | Uwe Eisenhut | 1985 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 25.96 | ||||||
4 | Peter Sørensen | 1984 | Glostrup Svømme Klub | 26.48 | ||||||
5 | Søren Emil Dahlgaard | 1984 | Aarhus Studenternes Svømmeafde | 28.18 | ||||||
6 | Kim Lundberg Hansen | 1984 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.22 | ||||||
7 | Jon Olav Flaathen | 1985 | Notodden | 31.94 | ||||||
8 | Benjamin Chardon | 1985 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.77 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Udskriftstidspunkt | 17:45 |