Resultater for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 | |||
Stævne by | København | Udskriftstidspunkt | 14:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 24 maj 2013 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 501 | 29.99 | 1:01.60 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johan Bragason | 1999 | 494 | 30.69 | 1:01.87 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 458 | 30.87 | 1:03.48 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
4 | Frederik Weibel | 1999 | 434 | 30.78 | 1:04.63 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | 401 | 32.15 | 1:06.35 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Immerkjær | 1999 | 387 | 32.32 | 1:07.10 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
7 | Mathias Nielsen | 1999 | 387 | 32.36 | 1:07.15 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
8 | Frederik Rindshøj | 1999 | 386 | 33.07 | 1:07.21 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Anton Borring Andersen | 1999 | 384 | 33.15 | 1:07.28 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Lukas Gustafson | 1999 | 378 | 33.01 | 1:07.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
11 | Frederik Lundgaard | 1999 | 378 | 33.67 | 1:07.67 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
12 | Carl Fabiansen | 1999 | 365 | 33.14 | 1:08.47 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 362 | 33.63 | 1:08.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 350 | 33.50 | 1:09.41 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Jakob Schmidt | 1999 | 346 | 34.12 | 1:09.70 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
16 | Andreas Vestergaard | 1999 | 338 | 34.76 | 1:10.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Markus Bøjsen | 1999 | 325 | 34.11 | 1:11.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 325 | 34.60 | 1:11.17 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
19 | Alexander Eggers | 1999 | 321 | 34.48 | 1:11.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
20 | Marius Rasmussen | 1999 | 316 | 35.20 | 1:11.81 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
21 | Asger Kragh | 1999 | 291 | 35.91 | 1:13.84 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
22 | André Goldberg Ballerini | 1999 | 289 | 35.76 | 1:14.01 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sebastian Bidstrup Lantz | 1999 | 286 | 36.28 | 1:14.22 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
24 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | 283 | 37.01 | 1:14.50 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Daniel C. Bjørrith | 1999 | 282 | 36.45 | 1:14.58 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
26 | Anders Sørensen | 1999 | 261 | 37.05 | 1:16.52 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
27 | Simon Ajken Hansen | 1999 | 249 | 37.86 | 1:17.78 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | 381 | 33.55 | 1:07.50 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
2 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | 373 | 32.92 | 1:07.96 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Vangsgaard | 2000 | 357 | 34.46 | 1:08.97 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | 354 | 33.83 | 1:09.16 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Mathias Yu Fagerberg | 2000 | 338 | 34.80 | 1:10.22 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikkel Salmansen | 2000 | 324 | 34.71 | 1:11.20 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
7 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | 322 | 34.94 | 1:11.36 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
8 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 319 | 34.51 | 1:11.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | 312 | 35.67 | 1:12.11 | |||||
Søllerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | 306 | 35.36 | 1:12.57 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
11 | Thor B. Hansen | 2000 | 294 | 36.16 | 1:13.58 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 293 | 36.06 | 1:13.65 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 290 | 35.58 | 1:13.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johan Joensen | 2000 | 289 | 35.73 | 1:13.96 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
15 | Oliver Schiellerup | 2000 | 285 | 35.51 | 1:14.32 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | 285 | 36.12 | 1:14.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
17 | Victor Grandjean | 2001 | 284 | 36.84 | 1:14.40 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Sebastian Barnewitz | 2000 | 278 | 37.01 | 1:14.92 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | William Textor Broch | 2001 | 275 | 35.94 | 1:15.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
20 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 271 | 36.53 | 1:15.60 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
21 | Tobias Stavngaard | 2000 | 263 | 37.34 | 1:16.35 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
22 | Frederik Presskorn | 2000 | 253 | 37.78 | 1:17.28 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
23 | Sipan Kawiani | 2000 | 249 | 37.13 | 1:17.70 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
24 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | 249 | 38.21 | 1:17.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
25 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 246 | 38.26 | 1:18.04 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
26 | Jacob Holm | 2000 | 243 | 38.41 | 1:18.38 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
27 | Rasmus Nickelsen | 2003 | 239 | 38.69 | 1:18.83 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
28 | Lasse Maigaard | 2000 | 238 | 38.11 | 1:18.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
29 | Luccas Dam Brenner | 2001 | 237 | 38.42 | 1:18.98 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
30 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 232 | 39.42 | 1:19.55 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 230 | 39.08 | 1:19.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 226 | 38.74 | 1:20.23 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Mads Raaby Jensen | 2001 | 226 | 38.85 | 1:20.32 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
34 | Matthias Hansen | 2001 | 221 | 39.83 | 1:20.87 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
35 | Yukia Hansen | 2000 | 220 | 38.72 | 1:20.98 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
36 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 217 | 39.93 | 1:21.41 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
37 | Philip Bruhn | 2000 | 210 | 40.10 | 1:22.24 | |||||
JGI Svømning | ||||||||||
38 | Mathias Vestergaard | 2001 | 202 | 41.19 | 1:23.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
39 | Owais Hamid | 2000 | 174 | 41.51 | 1:27.54 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
40 | Martin Holst | 2000 | 156 | 43.54 | 1:30.84 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 26 maj 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:24 |