Resultater for Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 31 maj 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:00 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 1, 800m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | |||||||
1 | Asta Blanch | 1996 | 642 | 1:07.13 | 9:32.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 637 | 1:08.85 | 2:22.10 | 3:35.17 | 4:48.23 | 9:34.24 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:59.24 | 7:11.54 | 8:23.73 | |||||||
3 | Frederikke Elkjær | 1996 | 606 | 1:09.57 | 2:22.91 | 3:36.33 | 4:49.57 | 9:43.86 | ||
Aalborg Svømmeklub | 6:03.02 | 7:17.06 | 8:31.22 | |||||||
4 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 602 | 1:10.33 | 2:24.59 | 3:38.24 | 4:53.39 | 9:44.99 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:07.48 | 7:21.37 | 8:34.17 | |||||||
5 | Shanna Armstrong | 1998 | 584 | 1:08.96 | 2:22.22 | 3:35.58 | 4:49.95 | 9:50.93 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 6:05.15 | 7:20.59 | 8:35.85 | |||||||
6 | Anne Tollerup | 1998 | 557 | 1:10.50 | 2:26.08 | 3:42.28 | 10:00.26 | |||
Svømmeklubben S 68 | 6:41.01 | 7:01.98 | ||||||||
7 | Tatjana Hansen | 1997 | 531 | 1:11.42 | 2:26.64 | 3:43.09 | 4:59.71 | 10:10.15 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 6:16.08 | 7:34.20 | 8:52.16 | |||||||
8 | Maria Søe Beith | 1996 | 520 | 1:11.83 | 2:29.02 | 3:45.91 | 5:03.72 | 10:14.06 | ||
Thisted Svømmeklub | 6:21.39 | 7:39.01 | 8:56.83 | |||||||
9 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 494 | 1:11.62 | 2:29.71 | 3:48.72 | 5:08.77 | 10:24.89 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:28.14 | 7:48.70 | 9:08.22 | |||||||
10 | Christina Blaaberg | 1998 | 486 | 1:14.51 | 2:34.32 | 3:53.82 | 5:12.83 | 10:28.32 | ||
Vejle Svømmeklub Triton | 6:32.00 | 7:52.01 | 9:11.25 | |||||||
11 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 480 | 1:14.27 | 2:35.36 | 3:55.70 | 5:15.95 | 10:30.80 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:35.69 | 7:55.38 | 9:13.70 | |||||||
12 | Una Møller | 1998 | 480 | 1:12.56 | 2:31.88 | 3:52.37 | 5:13.13 | 10:30.84 | ||
IHF Svømning | 6:34.02 | 7:54.21 | 9:14.11 | |||||||
13 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 477 | 1:14.43 | 2:34.69 | 3:54.95 | 5:14.77 | 10:32.37 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 6:33.69 | 7:54.24 | 9:13.80 | |||||||
14 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 474 | 1:14.57 | 2:34.83 | 3:55.35 | 5:15.33 | 10:33.64 | ||
Odder IGF | 6:35.67 | 7:56.15 | 9:15.45 | |||||||
15 | Signe B. Thomasen | 1996 | 461 | 1:14.96 | 2:37.39 | 3:59.13 | 5:20.78 | 10:39.20 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:41.73 | 8:02.86 | 9:22.33 | |||||||
16 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 459 | 1:14.34 | 2:34.16 | 3:54.32 | 5:15.07 | 10:40.13 | ||
Odder IGF | 6:35.61 | 7:57.19 | 9:20.73 | |||||||
17 | Kirstine Feldinger | 1996 | 450 | 1:12.49 | 2:32.13 | 3:53.63 | 5:16.71 | 10:44.45 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:39.54 | 8:03.82 | 9:24.71 | |||||||
18 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 442 | 1:15.25 | 2:36.35 | 3:58.58 | 5:21.48 | 10:48.36 | ||
Skanderborg Svømmeklub | 6:44.34 | 8:07.18 | 9:28.85 | |||||||
19 | Marie Eske | 1999 | 428 | 1:15.93 | 2:38.87 | 4:02.48 | 5:25.72 | 10:55.46 | ||
Randers GF Neptun | 6:48.93 | 8:12.38 | 9:34.93 | |||||||
20 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 425 | 1:14.65 | 2:35.17 | 5:20.60 | 10:56.95 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Clara Holst | 1999 | 421 | 2:40.20 | 5:27.83 | 10:58.96 | ||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Line Meldgaard | 1997 | 406 | 1:17.30 | 2:41.22 | 4:05.58 | 5:30.97 | 11:07.27 | ||
Svømmeklubben S 68 | 6:56.96 | 8:22.30 | 9:47.10 | |||||||
23 | Celina G Winther | 1999 | 404 | 1:17.35 | 2:41.77 | 4:06.03 | 5:31.31 | 11:08.12 | ||
Randers GF Neptun | 6:56.48 | 8:21.67 | 9:47.29 | |||||||
24 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 361 | 1:22.79 | 2:51.09 | 4:19.33 | 5:47.86 | 11:33.71 | ||
Horsens Svømmeklub | 7:15.56 | 8:42.84 | 10:09.72 | |||||||
25 | Camilla D. Hansen | 2000 | 359 | 1:19.86 | 2:47.83 | 4:17.25 | 11:35.00 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 342 | 1:21.05 | 2:48.98 | 4:18.74 | 5:48.49 | 11:45.97 | ||
Skovbakken Svømmeafdeling | 7:18.07 | |||||||||
27 | Line Johannsen | 2001 | 331 | 1:23.07 | 2:53.10 | 4:23.45 | 5:54.68 | 11:53.97 | ||
Skovbakken Svømmeafdeling | 7:25.60 | 8:57.08 | 10:27.46 | |||||||
28 | Nana Bundgaard | 2000 | 281 | 1:26.13 | 3:00.94 | 4:36.57 | 6:11.75 | 12:34.35 | ||
Horsens Svømmeklub | 7:48.93 | 9:26.19 | 11:02.50 | |||||||
- | Sarah Gade Nielsen | 1998 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 31 maj 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 18:00 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 31 maj 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:51 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 2, 800m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 608 | 8:53.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 595 | 8:57.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 583 | 9:00.98 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | 581 | 9:01.52 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Emil Lings | 1996 | 507 | 9:26.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Casper Trier Jensen | 1996 | 487 | 9:34.44 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 471 | 9:41.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Kammer | 1995 | 450 | 9:49.97 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Anthon Løbner | 1997 | 412 | 10:07.15 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Alexander Jensen | 1998 | 410 | 10:08.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Michael Kjær | 1995 | 383 | 10:22.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rune Friis Petersen | 1996 | 371 | 10:28.80 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
13 | Toke Cramer | 1998 | 367 | 10:31.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Mathias Kær | 1999 | 366 | 10:31.57 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 363 | 10:33.60 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 345 | 10:44.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Christopher Arnholtz | 1998 | 337 | 10:49.13 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Karl-Emil Späth | 2000 | 325 | 10:57.51 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Artúr Jegesi | 2002 | 313 | 11:05.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 295 | 11:18.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Alexander Stær | 2001 | 287 | 11:24.77 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
22 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 218 | 12:31.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Casper G. Kristensen | 1995 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 31 maj 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 18:51 |
Resultat Løb 3 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 671 | 30.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 642 | 31.36 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 582 | 32.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 530 | 33.43 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 478 | 34.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Søe Beith | 1996 | 453 | 35.23 | Deltager ikke i finalen | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 409 | 36.45 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 399 | 36.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 294 | 40.67 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 243 | 43.31 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 572 | 32.59 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 424 | 36.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine Knudsen | 1998 | 401 | 36.68 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 401 | 36.69 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 399 | 36.74 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 397 | 36.81 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 388 | 37.10 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 343 | 38.64 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 328 | 39.22 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Kathrine Breum | 1997 | 316 | 39.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 313 | 39.84 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 294 | 40.68 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 289 | 40.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Christine Skouboe | 1997 | 259 | 42.41 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Maria Behnk Solnæs | 1998 | 258 | 42.47 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
16 | Ida Cornelius Østergaard | 1998 | 257 | 42.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 250 | 42.92 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
18 | Vicki Jensen | 1998 | 242 | 43.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emma F. Sørensen | 1998 | 205 | 45.82 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | DSQ | Ej brudt v.ovf v.15m | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 570 | 32.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 496 | 34.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | 474 | 34.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Laura Blendstrup | 1999 | 473 | 34.73 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 440 | 35.57 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 383 | 37.26 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Jørgensen | 2000 | 382 | 37.28 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 372 | 37.61 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 359 | 38.07 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Sarah Tvilling | 2000 | 339 | 38.79 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Isabell Eriksen | 1999 | 331 | 39.10 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
12 | Yasmina Kristiensen | 2000 | 330 | 39.13 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 323 | 39.43 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Liv Cramer | 2000 | 280 | 41.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Trine Rasmussen | 1999 | 269 | 41.87 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
16 | Clara Enné Bæk | 1999 | 262 | 42.26 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 261 | 42.30 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Astrid Yde | 2000 | 233 | 43.92 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 226 | 44.39 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 226 | 44.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Christine Rom Hansen | 2000 | 183 | 47.60 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 152 | 50.66 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Camille Sofie N. Holm | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sofie Rasmussen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Camilla Veile | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 354 | 38.25 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 344 | 38.60 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 339 | 38.80 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Julie Søgaard | 2001 | 336 | 38.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Marie Christensen | 2002 | 334 | 39.00 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Matilde Bodilsen | 2001 | 303 | 40.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Sidsel Nielsen | 2002 | 274 | 41.64 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 273 | 41.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 267 | 42.02 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 266 | 42.05 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 260 | 42.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Carli Mark | 2002 | 255 | 42.65 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
13 | Liv Hingeberg | 2001 | 255 | 42.67 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Line Gertz | 2001 | 252 | 42.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Cecilie Gregersen | 2002 | 225 | 44.49 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 221 | 44.71 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 218 | 44.90 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Louise Houe Andersen | 2003 | 205 | 45.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
19 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 205 | 45.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Emma Rasmussen | 2002 | 198 | 46.40 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Helene Levring Andersen | 2001 | 197 | 46.46 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 190 | 47.00 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
23 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 172 | 48.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 171 | 48.74 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
25 | Astrid W. Larsen | 2001 | 168 | 49.03 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Sarah Carugati | 2004 | 153 | 50.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Sofia Ingeberg | 2002 | 135 | 52.72 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Katrine Mols | 2003 | 134 | 52.87 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Anne Almvig | 2001 | 127 | 53.73 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
30 | Anna Raaber | 2002 | 124 | 54.25 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Kirstine H.k. Jensen | 2003 | 119 | 54.89 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
32 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 115 | 55.60 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
33 | Freja Small | 2002 | 104 | 57.52 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
34 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 102 | 57.87 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
35 | Martha Bjerg | 2004 | 95 | 59.15 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Caroline Madsen | 2002 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Helene Marie S. Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 10:54 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:12 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 665 | 30.99 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 644 | 31.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 604 | 32.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 520 | 33.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 480 | 34.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Betina K. Pedersen | 1994 | 417 | 36.22 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 391 | 36.99 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 379 | 37.37 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 3, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 594 | 32.19 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 567 | 32.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | 505 | 33.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 497 | 34.14 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Blendstrup | 1999 | 473 | 34.71 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 453 | 35.22 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Jackie Gade | 1998 | 438 | 35.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Knudsen | 1998 | 368 | 37.74 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 19:12 |
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 31 maj 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:31 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Lund Hansen | 1992 | 535 | 29.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jesper J Stilling | 1993 | 531 | 29.67 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Juan José Venegas | 1992 | 491 | 30.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 488 | 30.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 446 | 31.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Færch Jensen | 1988 | 214 | 40.15 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 526 | 29.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 509 | 30.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Thøgersen | 1995 | 488 | 30.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 461 | 31.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | David Tørring | 1995 | 439 | 31.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 428 | 31.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Kristian Ranghøj | 1995 | 427 | 31.90 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Thomas Birkkjær | 1996 | 427 | 31.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christoffer Beck | 1996 | 403 | 32.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 402 | 32.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 402 | 32.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 370 | 33.46 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Janus Meinert | 1995 | 360 | 33.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 328 | 34.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tobias Helmersen | 1995 | 320 | 35.13 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 499 | 30.29 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 425 | 31.95 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | 373 | 33.38 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Jacob Harboe | 1998 | 318 | 35.22 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Mads Storgaard | 1998 | 284 | 36.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Emil Houlborg | 1998 | 272 | 37.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 271 | 37.11 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Oliver B. Nørup | 1998 | 259 | 37.69 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Andreas Knage | 1998 | 220 | 39.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Johannes Hjertmann | 1998 | 214 | 40.19 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 444 | 31.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Jensen | 1999 | 394 | 32.79 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Thomas Frederiksen | 2000 | 342 | 34.37 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Simeon Franow | 2000 | 340 | 34.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Hørmann | 1999 | 297 | 36.00 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | William Kaaber | 1999 | 283 | 36.58 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 274 | 36.98 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jonas Andersen | 1999 | 270 | 37.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laurits Kaaber | 1999 | 250 | 38.12 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 240 | 38.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | August Krebs Hessellund | 1999 | 234 | 39.00 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 233 | 39.04 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 213 | 40.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anton Borg Hjort | 2000 | 204 | 40.78 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Lukas Kristensen | 2000 | 197 | 41.29 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Mads F. Nielsen | 1999 | 192 | 41.64 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Anders Meldgaard | 2000 | 189 | 41.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | William Heller Øllegaard | 1999 | 167 | 43.60 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
19 | Mikkel Kristensen | 2000 | 163 | 43.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Lasse Møller Bjørnskov | 2000 | 163 | 43.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 152 | 44.97 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Magnus Gertz | 2000 | 135 | 46.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Tobias Møllegaard | 2000 | 129 | 47.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emil Rahbek | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 246 | 38.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 225 | 39.48 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 219 | 39.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kenan Kaya | 2001 | 192 | 41.61 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Magnus V. Ancher | 2001 | 183 | 42.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 182 | 42.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Carl Brøchner | 2002 | 181 | 42.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 179 | 42.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Oliver Veile | 2001 | 177 | 42.79 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
10 | Christian Ottosen | 2002 | 175 | 42.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 174 | 43.02 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 159 | 44.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Johannes Gasse | 2001 | 159 | 44.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Jakob Kobberø | 2001 | 154 | 44.84 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 153 | 44.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Christian Frederiksen | 2001 | 153 | 44.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Erik Stendal | 2002 | 152 | 45.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 151 | 45.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Joachim Hjertmann | 2002 | 144 | 45.85 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 141 | 46.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 109 | 50.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | August Ancker | 2003 | 107 | 50.54 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Frederik Lindholm | 2004 | 92 | 53.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | August Wildfang | 2002 | 88 | 53.91 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Andreas Jørgensen | 2003 | 88 | 54.04 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Sebastian Veile | 2003 | 75 | 56.77 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
27 | Jari Vendler Madsen | 2002 | 75 | 57.00 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 31 maj 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 19:31 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:18 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Lund Hansen | 1992 | 556 | 29.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 538 | 29.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jesper J Stilling | 1993 | 517 | 29.94 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Juan José Venegas | 1992 | 491 | 30.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Magnus Yde | 1996 | 482 | 30.64 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marcus Thøgersen | 1995 | 445 | 31.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 439 | 31.62 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 431 | 31.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 498 | 30.31 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 439 | 31.63 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Dall | 1997 | 394 | 32.77 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Jensen | 1999 | 380 | 33.18 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Oskar Jørgensen | 1998 | 376 | 33.28 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Simeon Franow | 2000 | 360 | 33.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Thomas Frederiksen | 2000 | 350 | 34.09 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Jacob Harboe | 1998 | 310 | 35.52 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 19:18 |
Resultat Løb 5 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 31 maj 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:50 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simone Friis | 1991 | 510 | 29.69 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
2 | Mia Kynde | 1994 | 499 | 29.91 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Louise Holm | 1994 | 494 | 30.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Betina K. Pedersen | 1994 | 373 | 32.96 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 583 | 28.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kirstine Feldinger | 1996 | 555 | 28.86 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 546 | 29.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 534 | 29.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 528 | 29.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 511 | 29.68 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Signe B. Thomasen | 1996 | 501 | 29.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 494 | 30.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederikke Elkjær | 1996 | 480 | 30.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 439 | 31.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 438 | 31.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Maria Søe Beith | 1996 | 435 | 31.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 363 | 33.26 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 332 | 34.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 320 | 34.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 316 | 34.83 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 276 | 36.43 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 523 | 29.44 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
2 | Tatjana Hansen | 1997 | 523 | 29.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 521 | 29.49 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 518 | 29.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 463 | 30.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 449 | 30.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 446 | 31.04 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Anna C. Lange | 1998 | 445 | 31.08 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 445 | 31.08 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Caroline Beck | 1998 | 442 | 31.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christie Prøhl | 1998 | 430 | 31.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 425 | 31.54 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 425 | 31.55 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anne Tollerup | 1998 | 417 | 31.74 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Christina Blaaberg | 1998 | 414 | 31.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
16 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 411 | 31.90 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 389 | 32.50 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 373 | 32.95 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
19 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 357 | 33.42 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 357 | 33.42 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
21 | Christine Skouboe | 1997 | 346 | 33.80 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
22 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 339 | 34.02 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Kathrine Breum | 1997 | 338 | 34.06 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Ida Cornelius Østergaard | 1998 | 330 | 34.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Maria Ingvardsen | 1997 | 325 | 34.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Emma F. Sørensen | 1998 | 324 | 34.55 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
27 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 305 | 35.24 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Vicki Jensen | 1998 | 292 | 35.76 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Maria Behnk Solnæs | 1998 | 262 | 37.04 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Sarah Gade Nielsen | 1998 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 592 | 28.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Emma H. Christiansen | 1999 | 531 | 29.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 515 | 29.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Pavon Friis | 1999 | 495 | 29.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Katrine Jørgensen | 2000 | 463 | 30.67 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Clara Holst | 1999 | 456 | 30.83 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 451 | 30.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 450 | 30.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 446 | 31.04 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 427 | 31.49 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 424 | 31.57 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
12 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 421 | 31.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 421 | 31.66 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 420 | 31.68 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 412 | 31.89 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 402 | 32.15 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Lisa Terp | 1999 | 399 | 32.22 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sarah Tvilling | 2000 | 383 | 32.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
19 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 379 | 32.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 367 | 33.13 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Marie B. Pedersen | 2000 | 365 | 33.18 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Helena Heerulff | 1999 | 360 | 33.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Julie Larsen | 1999 | 334 | 34.18 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Yasmina Kristiensen | 2000 | 329 | 34.36 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Astrid Yde | 2000 | 329 | 34.37 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Kathrine Fog | 2000 | 327 | 34.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Liv Cramer | 2000 | 323 | 34.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 307 | 35.17 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
29 | Camilla Veile | 2000 | 299 | 35.47 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
30 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 266 | 36.86 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
31 | Christine Rom Hansen | 2000 | 253 | 37.49 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
32 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 207 | 40.06 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 201 | 40.46 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Camille Sofie N. Holm | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michelle Franow | 2001 | 420 | 31.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Søgaard | 2001 | 364 | 33.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Line Gertz | 2001 | 351 | 33.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 342 | 33.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 328 | 34.40 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 324 | 34.52 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 323 | 34.57 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Marie Christensen | 2002 | 322 | 34.59 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 297 | 35.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 296 | 35.57 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Liv Hingeberg | 2001 | 293 | 35.69 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Sidsel Nielsen | 2002 | 281 | 36.21 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Matilde Bodilsen | 2001 | 278 | 36.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Mathilde Houe Andersen | 2001 | 276 | 36.41 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 262 | 37.04 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
16 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 262 | 37.08 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Frida Sonne Hjulmand | 2001 | 247 | 37.82 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Carli Mark | 2002 | 246 | 37.83 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
19 | Cecilie Gregersen | 2002 | 241 | 38.11 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Astrid W. Larsen | 2001 | 220 | 39.29 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Louise Houe Andersen | 2003 | 218 | 39.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 203 | 40.37 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
23 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 195 | 40.88 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Anna Raaber | 2002 | 182 | 41.80 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Anne Almvig | 2001 | 173 | 42.55 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
26 | Emma Rasmussen | 2002 | 168 | 42.99 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Sarah Carugati | 2004 | 167 | 43.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 163 | 43.38 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
29 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 151 | 44.47 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
30 | Katrine Mols | 2003 | 144 | 45.17 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 139 | 45.71 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Sofia Ingeberg | 2002 | 139 | 45.71 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Freja Small | 2002 | 133 | 46.45 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
34 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 130 | 46.74 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
35 | Martha Bjerg | 2004 | 113 | 49.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
36 | Kirstine H.k. Jensen | 2003 | 90 | 52.88 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Caroline Madsen | 2002 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Helene Marie S. Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 31 maj 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 19:50 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:40 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 592 | 28.26 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kirstine Feldinger | 1996 | 585 | 28.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 575 | 28.53 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 529 | 29.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simone Friis | 1991 | 517 | 29.56 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Signe B. Thomasen | 1996 | 512 | 29.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 479 | 30.31 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Pernille Rasmussen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 5, 50m Frisvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 603 | 28.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Tatjana Hansen | 1997 | 564 | 28.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | 542 | 29.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 539 | 29.15 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 527 | 29.37 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 519 | 29.51 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 513 | 29.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Julie Pavon Friis | 1999 | 487 | 30.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 19:40 |
Resultat Løb 6 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 554 | 25.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Kristoffer Moos | 1996 | 540 | 25.67 | Deltager ikke i finalen | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 540 | 25.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Jensen | 1996 | 534 | 25.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Sebastian Friis | 1995 | 533 | 25.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 515 | 26.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 489 | 26.54 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias Helmersen | 1995 | 489 | 26.54 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Lasse Kammer | 1995 | 487 | 26.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 483 | 26.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 467 | 26.94 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | David Tørring | 1995 | 466 | 26.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Michael Kjær | 1995 | 445 | 27.37 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Gustav Emil Lings | 1996 | 444 | 27.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 436 | 27.56 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 416 | 28.01 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Rune Friis Petersen | 1996 | 404 | 28.28 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
18 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 399 | 28.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Casper Trier Jensen | 1996 | 398 | 28.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Jonas Sørensen | 1995 | 360 | 29.38 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Christoffer Beck | 1996 | 360 | 29.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 334 | 30.12 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Christian Trangbæk | 1996 | 277 | 32.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 518 | 26.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 486 | 26.59 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 470 | 26.88 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 469 | 26.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Anthon Løbner | 1997 | 411 | 28.11 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Lasse Dall | 1997 | 395 | 28.48 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oskar Jørgensen | 1998 | 394 | 28.50 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 384 | 28.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 367 | 29.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 364 | 29.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Christopher Arnholtz | 1998 | 353 | 29.56 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Daniel Hørmann | 1997 | 350 | 29.67 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Alexander Jensen | 1998 | 348 | 29.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 339 | 29.98 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Anders Husted | 1997 | 328 | 30.30 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 325 | 30.40 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Mads Storgaard | 1998 | 312 | 30.81 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 295 | 31.40 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 294 | 31.42 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Andreas Knage | 1998 | 279 | 31.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 271 | 32.30 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jens Bo Conrad | 1998 | 263 | 32.62 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Oliver B. Nørup | 1998 | 255 | 32.97 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 458 | 27.11 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Gustav Yde | 2000 | 415 | 28.02 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 399 | 28.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Alexander Jensen | 1999 | 371 | 29.09 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 367 | 29.20 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Alexander F. Sørensen | 1999 | 362 | 29.32 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Andreas Hørmann | 1999 | 361 | 29.34 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | William Kaaber | 1999 | 358 | 29.44 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Thomas Frederiksen | 2000 | 346 | 29.76 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Laurits Kaaber | 1999 | 336 | 30.07 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 330 | 30.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Jonas Andersen | 1999 | 324 | 30.43 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Simeon Franow | 2000 | 321 | 30.53 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 316 | 30.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mathias Kær | 1999 | 311 | 30.84 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 299 | 31.25 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | August Krebs Hessellund | 1999 | 296 | 31.35 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 272 | 32.27 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Marcus Pedersen | 2000 | 257 | 32.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 255 | 32.97 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Mads F. Nielsen | 1999 | 251 | 33.13 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Karl-Emil Späth | 2000 | 250 | 33.19 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Lasse Møller Bjørnskov | 2000 | 233 | 33.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anton Borg Hjort | 2000 | 224 | 34.41 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Anders Meldgaard | 2000 | 221 | 34.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Lukas Kristensen | 2000 | 216 | 34.85 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
27 | Magnus Gertz | 2000 | 211 | 35.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | Oliver Høyer | 2000 | 193 | 36.15 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Tobias Møllegaard | 2000 | 191 | 36.29 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 190 | 36.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 175 | 37.35 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
32 | William Heller Øllegaard | 1999 | 168 | 37.87 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
33 | Emil Rahbek | 1999 | 166 | 38.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 316 | 30.68 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 259 | 32.79 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Kenan Kaya | 2001 | 215 | 34.90 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 213 | 35.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Magnus V. Ancher | 2001 | 210 | 35.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Christian Ottosen | 2002 | 203 | 35.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 195 | 36.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 194 | 36.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jakob Kobberø | 2001 | 187 | 36.54 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
10 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 186 | 36.57 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 177 | 37.20 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 176 | 37.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Christian Frederiksen | 2001 | 173 | 37.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Joachim Hjertmann | 2002 | 172 | 37.55 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 172 | 37.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Carl Brøchner | 2002 | 168 | 37.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Johannes Gasse | 2001 | 165 | 38.09 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Oliver Veile | 2001 | 162 | 38.33 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
19 | Erik Stendal | 2002 | 158 | 38.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | August Wildfang | 2002 | 137 | 40.53 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Andreas Jørgensen | 2003 | 118 | 42.52 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
22 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 115 | 42.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Sebastian Veile | 2003 | 107 | 43.93 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
24 | Frederik Lindholm | 2004 | 106 | 44.15 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 94 | 45.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | August Ancker | 2003 | 86 | 47.29 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
27 | Jari Vendler Madsen | 2002 | 81 | 48.26 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:43 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 544 | 25.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 537 | 25.72 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Friis | 1995 | 525 | 25.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 523 | 25.95 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jesper Jensen | 1996 | 513 | 26.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jesper Gemke | 1993 | 511 | 26.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Peter Lund Hansen | 1992 | 505 | 26.25 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 503 | 26.28 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 6, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 503 | 26.29 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 478 | 26.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 471 | 26.86 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 465 | 26.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Michael Terp Olesen | 1999 | 451 | 27.26 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Yde | 2000 | 423 | 27.84 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 389 | 28.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Anthon Løbner | 1997 | 381 | 28.83 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 19:43 |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 31 maj 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:56 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Kynde | 1994 | 469 | 1:13.62 | 2:36.76 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 502 | 1:13.71 | 2:33.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 501 | 1:15.62 | 2:33.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asta Blanch | 1996 | 492 | 1:13.44 | 2:34.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 421 | 1:15.05 | 2:42.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jackie Gade | 1998 | 399 | 1:16.53 | 2:45.45 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna C. Lange | 1998 | 394 | 1:18.20 | 2:46.08 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 497 | 1:13.98 | 2:33.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Isabell Eriksen | 1999 | 364 | 1:20.83 | 2:50.48 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 299 | 1:26.86 | 3:02.13 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 272 | 1:27.50 | 3:08.00 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 217 | 1:37.61 | 3:22.62 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anne Rytter | 2000 | 175 | 1:41.79 | 3:37.68 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 169 | 1:31.26 | 3:39.93 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Trine Rasmussen | 1999 | 168 | 1:44.22 | 3:40.47 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Clara Enné Bæk | 1999 | 107 | 1:49.95 | 4:15.81 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Sofie Rasmussen | 1999 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 341 | 1:18.92 | 2:54.24 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 31 maj 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 19:56 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Asta Blanch | 1996 | 558 | 1:11.04 | 2:27.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 545 | 1:12.06 | 2:29.10 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 518 | 1:13.23 | 2:31.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Kynde | 1994 | 435 | 2:40.71 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 402 | 1:16.19 | 2:45.01 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 200m Butterfly Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 496 | 1:13.23 | 2:33.79 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 423 | 1:16.60 | 2:42.26 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna C. Lange | 1998 | 398 | 1:17.57 | 2:45.52 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 333 | 1:21.78 | 2:55.65 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 293 | 1:25.09 | 3:03.30 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 227 | 1:35.86 | 3:19.54 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anne Rytter | 2000 | 160 | 1:41.99 | 3:44.22 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Mia Seehausen | 2001 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 31 maj 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 20:00 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 507 | 1:04.45 | 2:19.77 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Martin Lønstrup | 1993 | 136 | 1:35.08 | 3:36.81 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thomas Birkkjær | 1996 | 477 | 1:06.57 | 2:22.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 339 | 1:15.01 | 2:39.88 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Janus Meinert | 1995 | 333 | 1:12.81 | 2:40.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 278 | 1:15.75 | 2:50.74 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Jørgensen | 1998 | 384 | 1:13.25 | 2:33.32 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 378 | 1:08.96 | 2:34.15 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Jacob Harboe | 1998 | 367 | 1:12.17 | 2:35.69 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 343 | 1:13.59 | 2:39.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 285 | 15.43 | 2:49.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lasse Dall | 1997 | 276 | 1:16.30 | 2:51.25 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Toke Cramer | 1998 | 270 | 1:20.36 | 2:52.50 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Victor Kjær Eskildsen | 1997 | 236 | 1:23.92 | 3:00.20 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Johannes Hjertmann | 1998 | DSQ | Ej syncrone ben 175m | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 434 | 1:07.59 | 2:27.22 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 328 | 1:17.11 | 2:41.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 216 | 1:17.91 | 3:05.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 128 | 1:44.96 | 3:41.19 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 31 maj 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 20:00 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 525 | 1:04.02 | 2:18.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | 503 | 1:06.06 | 2:20.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 372 | 1:11.95 | 2:34.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 253 | 1:21.68 | 2:56.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Martin Lønstrup | 1993 | 140 | 1:33.28 | 3:34.68 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 486 | 1:05.70 | 2:21.83 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 430 | 1:06.40 | 2:27.64 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Jacob Harboe | 1998 | 389 | 1:12.62 | 2:32.74 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Oskar Jørgensen | 1998 | 382 | 1:11.47 | 2:33.65 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 328 | 1:16.14 | 2:41.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 311 | 1:17.70 | 2:44.49 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 308 | 1:19.11 | 2:45.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Lasse Dall | 1997 | 283 | 1:15.13 | 2:49.69 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 13:46 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 9, 1500m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 716 | 1:06.35 | 2:17.24 | 3:27.57 | 4:37.90 | 17:33.29 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:48.47 | 6:58.69 | 8:09.43 | 9:20.17 | ||||||
10:31.29 | 11:42.47 | 12:53.45 | 14:04.00 | |||||||
15:14.82 | 16:25.23 | |||||||||
2 | Shanna Armstrong | 1998 | 583 | 1:12.01 | 2:27.58 | 3:43.16 | 4:59.16 | 18:47.65 | ||
Esbjerg Svømmeklub | 6:14.97 | 7:29.12 | 8:44.40 | 9:59.60 | ||||||
11:15.19 | 12:31.02 | 13:46.29 | 15:02.03 | |||||||
16:18.11 | 17:33.96 | |||||||||
3 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 524 | 1:12.29 | 2:28.82 | 3:46.40 | 5:04.60 | 19:28.65 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:23.62 | 7:42.82 | 9:01.60 | 10:21.71 | ||||||
11:40.04 | 13:00.24 | 14:20.35 | 15:39.97 | |||||||
16:58.00 | 18:14.93 | |||||||||
4 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 437 | 1:17.08 | 2:40.63 | 4:04.41 | 5:27.98 | 20:41.71 | ||
Skanderborg Svømmeklub | 6:52.07 | 8:15.47 | 9:39.91 | 11:03.87 | ||||||
12:28.06 | 13:52.02 | 15:15.35 | 16:38.18 | |||||||
18:00.45 | 19:22.68 | |||||||||
5 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 412 | 1:16.09 | 2:40.13 | 4:02.96 | 5:25.98 | 21:06.18 | ||
Skovbakken Svømmeafdeling | 6:48.90 | 8:13.08 | 9:37.23 | 11:01.73 | ||||||
12:27.54 | 13:53.80 | 15:20.83 | 16:47.28 | |||||||
18:13.75 | 19:40.84 | |||||||||
6 | Line Hatting | 1996 | 364 | 2:42.70 | 5:33.42 | 21:59.90 | ||||
Struer Svømmeklub | 11:25.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 13:46 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 10, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | 400m | Opnået | Status |
Klub | 500m | 600m | 700m | 800m | ||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 626 | 1:05.45 | 2:14.75 | 3:24.16 | 4:33.78 | 17:01.57 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 5:42.14 | 6:50.24 | 7:58.59 | 9:06.86 | ||||||
10:15.28 | 11:24.60 | 12:31.51 | 13:39.23 | |||||||
14:46.76 | 15:53.87 | |||||||||
2 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 594 | 1:05.39 | 2:14.87 | 3:24.60 | 4:33.82 | 17:19.56 | ||
Horsens Svømmeklub | 5:42.26 | 6:51.51 | 8:01.18 | 9:09.48 | ||||||
10:19.66 | 11:30.06 | 12:37.38 | 13:47.01 | |||||||
14:57.06 | 16:09.28 | |||||||||
3 | Gustav Emil Lings | 1996 | 525 | 1:07.63 | 2:19.83 | 4:47.74 | 6:01.91 | 18:03.50 | ||
Agfs Svømmeafdeling | 8:27.44 | 9:39.44 | 10:52.69 | 12:05.24 | ||||||
13:17.49 | 14:29.57 | 15:41.14 | 16:51.88 | |||||||
18:03.50 | ||||||||||
4 | Kristian Ranghøj | 1995 | 498 | 1:09.42 | 2:22.99 | 3:37.30 | 4:51.33 | 18:22.50 | ||
Randers GF Neptun | 6:05.56 | 7:18.85 | 8:32.41 | 9:45.72 | ||||||
10:59.27 | 12:12.89 | 13:26.71 | 14:40.81 | |||||||
15:55.05 | 17:09.48 | |||||||||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | 495 | 1:09.02 | 2:22.47 | 3:36.86 | 4:51.82 | 18:24.62 | ||
Struer Svømmeklub | 6:06.88 | 7:21.71 | 8:36.19 | 9:50.54 | ||||||
11:04.33 | 12:18.32 | 13:32.28 | 14:46.12 | |||||||
15:59.98 | 17:13.44 | |||||||||
6 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 467 | 2:29.75 | 5:03.89 | 18:46.43 | ||||
Viborg Svømme Klub | 10:09.79 | |||||||||
7 | Anthon Løbner | 1997 | 432 | 1:09.36 | 2:24.60 | 3:41.21 | 4:59.37 | 19:16.34 | ||
Lyseng IF | 6:18.27 | 7:36.33 | 8:53.91 | 10:11.50 | ||||||
11:29.28 | 12:47.68 | 14:05.96 | 15:24.51 | |||||||
16:42.38 | 18:00.54 | |||||||||
8 | Alexander Jensen | 1998 | 424 | 1:15.27 | 2:35.06 | 3:54.67 | 5:14.09 | 19:22.76 | ||
Horsens Svømmeklub | 6:32.84 | 7:52.48 | 9:12.27 | 10:31.82 | ||||||
11:50.40 | 13:08.47 | 14:25.85 | 15:41.70 | |||||||
16:57.53 | 18:12.29 | |||||||||
9 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 424 | 1:14.64 | 2:34.37 | 3:53.45 | 5:12.31 | 19:22.82 | ||
Viborg Svømme Klub | 6:31.16 | 7:49.94 | 9:07.95 | 10:28.32 | ||||||
11:44.51 | 13:02.30 | 14:20.70 | 15:39.06 | |||||||
16:57.21 | 18:12.69 | |||||||||
10 | Lasse Dall | 1997 | 402 | 1:13.59 | 2:33.82 | 3:54.19 | 5:14.24 | 19:43.54 | ||
Skanderborg Svømmeklub | 6:34.13 | 7:54.37 | 9:14.13 | 10:34.34 | ||||||
11:54.57 | 13:15.93 | 14:36.62 | 15:55.51 | |||||||
17:14.74 | 18:32.28 | |||||||||
11 | Mathias Kær | 1999 | 402 | 1:13.68 | 2:32.94 | 3:52.66 | 5:12.77 | 19:43.76 | ||
Struer Svømmeklub | 6:32.52 | 7:53.76 | 9:12.00 | 10:33.77 | ||||||
11:54.91 | 13:16.35 | 14:36.71 | 15:56.39 | |||||||
17:15.27 | 18:33.24 | |||||||||
12 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 291 | 1:22.96 | 2:51.26 | 4:19.46 | 5:47.45 | 21:59.08 | ||
Horsens Svømmeklub | 7:17.23 | 8:45.76 | 10:14.86 | 11:44.56 | ||||||
13:14.94 | 14:44.94 | 16:13.16 | 17:42.78 | |||||||
19:09.96 | 20:36.58 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 14:23 |
Resultat Løb 11 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simone Friis | 1991 | 546 | 36.45 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Louise Holm | 1994 | DSQ | Fl. flben v. start | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 524 | 36.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 488 | 37.84 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 471 | 38.30 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 407 | 40.20 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 394 | 40.64 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 323 | 43.41 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 287 | 45.14 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 495 | 37.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 484 | 37.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 483 | 37.97 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 461 | 38.57 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma F. Sørensen | 1998 | 399 | 40.46 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 396 | 40.57 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 376 | 41.27 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Christine Skouboe | 1997 | 325 | 43.33 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Tatjana Hansen | 1997 | 321 | 43.49 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maria Ingvardsen | 1997 | 318 | 43.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Lea Føste Andersen | 1998 | 303 | 44.35 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 297 | 44.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Kathrine Breum | 1997 | 294 | 44.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Christina Nielsen | 1997 | 293 | 44.84 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
15 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | 263 | 46.46 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Vicki Jensen | 1998 | 173 | 53.38 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 573 | 35.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Stella Krogh Lund | 2000 | 449 | 38.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 437 | 39.26 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 425 | 39.63 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 387 | 40.86 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
6 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 365 | 41.69 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Jørgensen | 2000 | 339 | 42.71 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Cecilie Dalgas | 2000 | 333 | 42.99 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 329 | 43.13 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Trine Rasmussen | 1999 | 325 | 43.33 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Clara Holst | 1999 | 317 | 43.66 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Celina G Winther | 1999 | 317 | 43.68 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Nana Bundgaard | 2000 | 306 | 44.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Lisa Terp | 1999 | 296 | 44.68 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christine Rom Hansen | 2000 | 295 | 44.74 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Helena Heerulff | 1999 | 294 | 44.81 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Marie B. Pedersen | 2000 | 276 | 45.74 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 273 | 45.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Camilla D. Hansen | 2000 | 260 | 46.68 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 243 | 47.73 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
21 | Sarah Tvilling | 2000 | 242 | 47.80 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
22 | Camilla Veile | 2000 | 240 | 47.92 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
23 | Astrid Yde | 2000 | 231 | 48.51 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 228 | 48.72 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Camille Sofie N. Holm | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Yasmina Kristiensen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Gertz | 2001 | 276 | 45.74 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sidsel Nielsen | 2002 | 233 | 48.37 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 226 | 48.88 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 226 | 48.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Houe Andersen | 2001 | 225 | 48.97 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 210 | 50.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Marie Christensen | 2002 | 204 | 50.60 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 196 | 51.25 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Anna Raaber | 2002 | 184 | 52.34 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Cecilia Frandsen | 2001 | 181 | 52.60 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 170 | 53.78 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
12 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 165 | 54.23 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
13 | Frida Sonne Hjulmand | 2001 | 161 | 54.72 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Anne Almvig | 2001 | 146 | 56.50 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 143 | 56.98 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Sofia Ingeberg | 2002 | 142 | 57.09 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Emma Rasmussen | 2002 | 139 | 57.40 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 134 | 58.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Freja Small | 2002 | 119 | 1:00.44 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Mille Kjær Jensen | 2004 | 115 | 1:01.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Kirstine H.k. Jensen | 2003 | 94 | 1:05.39 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Helene Marie S. Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Sarah Carugati | 2004 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:24 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simone Friis | 1991 | 562 | 36.11 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 560 | 36.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 469 | 38.33 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 421 | 39.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 387 | 40.88 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 297 | 44.63 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Marie Juhl Jensen | 1996 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 563 | 36.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 515 | 37.17 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 496 | 37.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 494 | 37.68 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 448 | 38.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Stella Krogh Lund | 2000 | 435 | 39.30 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 420 | 39.77 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 408 | 40.15 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 19:24 |
Resultat Løb 12 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:00 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 587 | 31.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jesper Gemke | 1993 | 584 | 31.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Michael Petersen | 1994 | 567 | 32.22 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Lund Hansen | 1992 | 476 | 34.14 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Christensen | 1994 | 381 | 36.77 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Færch Jensen | 1988 | 335 | 38.37 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 575 | 32.07 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Friis | 1995 | 568 | 32.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | David Tørring | 1995 | 557 | 32.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 505 | 33.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Michael Kjær | 1995 | 493 | 33.74 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gustav Emil Lings | 1996 | 435 | 35.19 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jesper Jensen | 1996 | 388 | 36.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Tobias Helmersen | 1995 | 366 | 37.28 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Rune Friis Petersen | 1996 | 352 | 37.77 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
10 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 318 | 39.06 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Husted | 1997 | 407 | 35.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Victor Prange | 1997 | 373 | 37.02 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emil Houlborg | 1998 | 371 | 37.10 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Anthon Løbner | 1997 | 354 | 37.69 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Mads Storgaard | 1998 | 301 | 39.78 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 260 | 41.75 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 241 | 42.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Tobias B. Bjerg | 1998 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Jensen | 1999 | 346 | 37.96 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Simeon Franow | 2000 | 329 | 38.61 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Andersen | 1999 | 322 | 38.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | William Kaaber | 1999 | 290 | 40.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 260 | 41.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | August Krebs Hessellund | 1999 | 256 | 41.96 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 252 | 42.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Laurits Kaaber | 1999 | 250 | 42.33 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Kær | 1999 | 210 | 44.81 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 207 | 45.05 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
11 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 201 | 45.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Mads F. Nielsen | 1999 | 186 | 46.70 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
13 | Lasse Møller Bjørnskov | 2000 | 183 | 46.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 162 | 48.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | William Heller Øllegaard | 1999 | 142 | 51.02 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Michael Terp Olesen | 1999 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Høyer | 2000 | DSQ | Asynben | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 198 | 45.71 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathias Pedersen | 2002 | 182 | 47.00 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Erik Stendal | 2002 | 168 | 48.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Magnus V. Ancher | 2001 | 166 | 48.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Kenan Kaya | 2001 | 145 | 50.68 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 143 | 50.95 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 143 | 50.98 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Christian Frederiksen | 2001 | 133 | 52.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Carl Brøchner | 2002 | 124 | 53.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 122 | 53.67 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 120 | 54.07 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 99 | 57.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Tarik Kusundzija | 2002 | 91 | 59.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Johannes Gasse | 2001 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 10:00 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:30 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Gemke | 1993 | 604 | 31.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 581 | 31.96 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Friis | 1995 | 575 | 32.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | David Tørring | 1995 | 527 | 33.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Michael Petersen | 1994 | 525 | 33.04 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 516 | 33.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Gustav Emil Lings | 1996 | 380 | 36.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Peter Lund Hansen | 1992 | 352 | 37.76 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Houlborg | 1998 | 460 | 34.54 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Anders Husted | 1997 | 430 | 35.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Anthon Løbner | 1997 | 368 | 37.19 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Jonas Andersen | 1999 | 352 | 37.74 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alexander Jensen | 1999 | 349 | 37.88 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Simeon Franow | 2000 | 347 | 37.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | William Kaaber | 1999 | 316 | 39.13 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Storgaard | 1998 | 315 | 39.17 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 19:30 |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Kynde | 1994 | 502 | 31.54 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Simone Friis | 1991 | 476 | 32.10 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Louise Holm | 1994 | 427 | 33.28 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 578 | 30.09 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 530 | 30.97 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 479 | 32.02 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Frederikke Elkjær | 1996 | 479 | 32.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 443 | 32.88 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 440 | 32.94 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Kirstine Feldinger | 1996 | 416 | 33.56 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 363 | 35.13 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Sørensen | 1996 | 324 | 36.49 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 241 | 40.25 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 34.38 | EXTRA | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jackie Gade | 1998 | 480 | 32.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 475 | 32.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | 453 | 32.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 449 | 32.73 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Anne Tollerup | 1998 | 428 | 33.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Christina Blaaberg | 1998 | 424 | 33.35 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 392 | 34.23 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Beck | 1998 | 391 | 34.28 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 374 | 34.79 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 343 | 35.81 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
11 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 341 | 35.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 337 | 36.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 325 | 36.45 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 303 | 37.30 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Line Meldgaard | 1997 | 298 | 37.53 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 291 | 37.82 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 275 | 38.55 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Ida Cornelius Østergaard | 1998 | 226 | 41.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Emma F. Sørensen | 1998 | 226 | 41.14 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
20 | Maria Behnk Solnæs | 1998 | 194 | 43.29 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
21 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 168 | 45.38 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Vicki Jensen | 1998 | 162 | 45.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Christie Prøhl | 1998 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Christina Løth Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Emma Nørgaard | 1997 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Blendstrup | 1999 | 438 | 32.99 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
2 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 420 | 33.45 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
3 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 419 | 33.49 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 383 | 34.52 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Isabell Eriksen | 1999 | 381 | 34.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 358 | 35.30 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 351 | 35.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Stella Krogh Lund | 2000 | 346 | 35.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 333 | 36.14 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 333 | 36.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 331 | 36.22 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
12 | Lisa Terp | 1999 | 313 | 36.92 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 288 | 37.93 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Cecilie Dalgas | 2000 | 278 | 38.39 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Julie Larsen | 1999 | 272 | 38.65 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 256 | 39.45 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Helena Heerulff | 1999 | 254 | 39.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Camilla D. Hansen | 2000 | 233 | 40.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Liv Cramer | 2000 | 229 | 40.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Anne Rytter | 2000 | 207 | 42.33 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 196 | 43.11 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 192 | 43.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Sarah Tvilling | 2000 | 161 | 46.05 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Christine Rom Hansen | 2000 | 157 | 46.46 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Camilla Veile | 2000 | 130 | 49.44 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 399 | 34.04 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 259 | 39.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 254 | 39.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 231 | 40.80 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Matilde Bodilsen | 2001 | 228 | 40.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Marie Christensen | 2002 | 227 | 41.07 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 206 | 42.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Cecilie Gregersen | 2002 | 192 | 43.39 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Liv Hingeberg | 2001 | 191 | 43.50 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Mathilde Houe Andersen | 2001 | 173 | 44.98 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 156 | 46.50 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Sidsel Nielsen | 2002 | 147 | 47.41 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Astrid W. Larsen | 2001 | 145 | 47.63 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Louise Houe Andersen | 2003 | 136 | 48.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Sofia Ingeberg | 2002 | 115 | 51.43 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Anne Almvig | 2001 | 105 | 53.08 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
17 | Cecilia Frandsen | 2001 | 95 | 54.92 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
18 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 89 | 55.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Caroline Madsen | 2002 | 71 | 1:00.31 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 63 | 1:02.81 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Anna Raaber | 2002 | 56 | 1:05.30 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Kirstine H.k. Jensen | 2003 | 1:06.67 | EXTRA | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Helene Marie S. Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 10:12 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 607 | 29.60 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 568 | 30.27 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mia Kynde | 1994 | 511 | 31.34 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Frederikke Elkjær | 1996 | 509 | 31.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 473 | 32.16 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 470 | 32.23 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 459 | 32.48 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Louise Holm | 1994 | 438 | 33.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 50m Butterfly Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jackie Gade | 1998 | 520 | 31.17 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 506 | 31.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | 484 | 31.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Laura Blendstrup | 1999 | 471 | 32.22 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Anne Tollerup | 1998 | 454 | 32.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 451 | 32.69 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 446 | 32.81 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Christina Blaaberg | 1998 | 442 | 32.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 16:01 |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:15 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper J Stilling | 1993 | 548 | 27.40 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
2 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 547 | 27.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Lund Hansen | 1992 | 536 | 27.60 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 524 | 27.81 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 519 | 27.90 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Juan José Venegas | 1992 | 500 | 28.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jesper Gemke | 1993 | 499 | 28.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 475 | 28.74 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Anders Færch Jensen | 1988 | 254 | 35.39 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Martin Lønstrup | 1993 | 180 | 39.66 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 633 | 26.11 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 538 | 27.57 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 537 | 27.59 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Sebastian Friis | 1995 | 518 | 27.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Kristoffer Moos | 1996 | 508 | 28.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Birkkjær | 1996 | 486 | 28.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus Yde | 1996 | 484 | 28.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Kammer | 1995 | 456 | 29.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Janus Meinert | 1995 | 455 | 29.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Tobias Helmersen | 1995 | 446 | 29.35 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 429 | 29.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 392 | 30.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Jonas Sørensen | 1995 | 377 | 31.03 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Rune Friis Petersen | 1996 | 375 | 31.09 | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
15 | Jesper Jensen | 1996 | 375 | 31.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 279 | 34.29 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 524 | 27.82 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 490 | 28.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | 487 | 28.50 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | 477 | 28.70 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Oskar Jørgensen | 1998 | 376 | 31.06 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Toke Cramer | 1998 | 372 | 31.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jacob Harboe | 1998 | 365 | 31.36 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Daniel Hørmann | 1997 | 355 | 31.66 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Alexander Jensen | 1998 | 287 | 33.97 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mads Storgaard | 1998 | 263 | 34.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 220 | 37.13 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Oliver B. Nørup | 1998 | 213 | 37.50 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Johannes Hjertmann | 1998 | 203 | 38.14 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Jens Bo Conrad | 1998 | 189 | 39.03 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Christopher Arnholtz | 1998 | 156 | 41.58 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 479 | 28.65 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander F. Sørensen | 1999 | 358 | 31.58 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Andreas Hørmann | 1999 | 299 | 33.52 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 283 | 34.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | William Kaaber | 1999 | 276 | 34.41 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Thomas Frederiksen | 2000 | 271 | 34.66 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 267 | 34.83 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Karl-Emil Späth | 2000 | 240 | 36.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 239 | 36.11 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Jonas Andersen | 1999 | 229 | 36.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 227 | 36.74 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Laurits Kaaber | 1999 | 223 | 36.94 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Meldgaard | 2000 | 203 | 38.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Magnus Gertz | 2000 | 183 | 39.46 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Anton Borg Hjort | 2000 | 171 | 40.34 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 149 | 42.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Tobias Møllegaard | 2000 | 120 | 45.42 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 93 | 49.36 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
19 | Oliver Høyer | 2000 | 78 | 52.33 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Oskar Lindholm | 2001 | 271 | 34.63 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 195 | 38.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Joachim Hjertmann | 2002 | 143 | 42.88 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Christian Ottosen | 2002 | 130 | 44.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Simon Lund | 2001 | 124 | 44.90 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Kenan Kaya | 2001 | 118 | 45.70 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 111 | 46.67 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Magnus V. Ancher | 2001 | 105 | 47.42 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 105 | 47.54 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 95 | 49.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 94 | 49.24 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 89 | 50.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 83 | 51.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Tarik Kusundzija | 2002 | 63 | 56.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Johannes Gasse | 2001 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Oliver Veile | 2001 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 11:15 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:03 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 660 | 25.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Peter Lund Hansen | 1992 | 550 | 27.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 547 | 27.41 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Jesper J Stilling | 1993 | 542 | 27.50 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 540 | 27.54 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 520 | 27.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 505 | 28.15 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 444 | 29.40 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 521 | 27.87 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 510 | 28.07 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | 509 | 28.08 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Lasse Dall | 1997 | 508 | 28.11 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Michael Terp Olesen | 1999 | 497 | 28.30 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oskar Jørgensen | 1998 | 375 | 31.10 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Toke Cramer | 1998 | 364 | 31.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jacob Harboe | 1998 | 351 | 31.77 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 19:03 |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Betina K. Pedersen | 1994 | 441 | 1:20.59 | 2:43.87 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 599 | 1:10.48 | 2:28.03 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 563 | 1:15.54 | 2:31.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Asta Blanch | 1996 | 543 | 1:15.18 | 2:32.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 528 | 1:17.03 | 2:34.42 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Søe Beith | 1996 | 494 | 1:17.03 | 2:37.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederikke Elkjær | 1996 | 469 | 1:19.72 | 2:40.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe B. Thomasen | 1996 | 437 | 1:20.72 | 2:44.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 1:24.19 | 2:50.73 | EXTRA | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 562 | 1:13.48 | 2:31.20 | |||||
Durup IF | ||||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 524 | 1:16.06 | 2:34.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Josefine Knudsen | 1998 | 452 | 1:20.05 | 2:42.62 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Line Meldgaard | 1997 | 374 | 1:24.65 | 2:53.20 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 371 | 1:27.10 | 2:53.63 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 367 | 1:25.71 | 2:54.28 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Ida Madsen | 1998 | 327 | 1:27.83 | 3:01.08 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 246 | 1:35.83 | 3:19.06 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | DSQ | ej br vandovf v. 15m | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Laura Koch Sørensen | 1997 | DSQ | ej br vandovf v. 15m | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 544 | 1:14.33 | 2:32.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 533 | 1:16.16 | 2:33.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 510 | 1:16.23 | 2:36.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 477 | 1:18.37 | 2:39.67 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 407 | 1:22.30 | 2:48.41 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Cecilie Dalgas | 2000 | 405 | 1:25.12 | 2:48.65 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 398 | 1:23.06 | 2:49.67 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nanna Rolle | 2000 | 391 | 1:23.44 | 2:50.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 362 | 1:28.11 | 2:55.04 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Katrine Jørgensen | 2000 | 358 | 1:26.29 | 2:55.77 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 339 | 1:28.55 | 2:58.93 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Nana Bundgaard | 2000 | 279 | 1:36.25 | 3:10.90 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Camilla Veile | 2000 | 264 | 1:36.98 | 3:14.43 | |||||
Durup IF | ||||||||||
14 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 263 | 1:37.07 | 3:14.79 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 168 | 1:50.68 | 3:45.86 | |||||
Durup IF | ||||||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michelle Franow | 2001 | 389 | 1:24.07 | 2:50.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Søgaard | 2001 | 354 | 1:27.21 | 2:56.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 335 | 1:28.21 | 2:59.59 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 322 | 1:30.52 | 3:01.91 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 304 | 1:32.59 | 3:05.42 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 303 | 1:29.57 | 3:05.75 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 292 | 1:33.29 | 3:08.10 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Carli Mark | 2002 | 284 | 1:33.87 | 3:09.68 | |||||
Durup IF | ||||||||||
9 | Line Gertz | 2001 | 254 | 1:36.15 | 3:16.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Liv Hingeberg | 2001 | 253 | 1:38.07 | 3:17.14 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Cecilie Gregersen | 2002 | 252 | 1:36.26 | 3:17.43 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Helene Levring Andersen | 2001 | 231 | 1:41.82 | 3:23.34 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Emma Rasmussen | 2002 | 219 | 3:26.76 | 3:26.76 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Louise Houe Andersen | 2003 | 213 | 1:43.39 | 3:28.78 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Freja Small | 2002 | 96 | 2:14.50 | 4:31.64 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:57 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 633 | 1:11.01 | 2:25.35 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 593 | 1:12.96 | 2:28.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Frederikke Elkjær | 1996 | 517 | 1:17.18 | 2:35.44 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Betina K. Pedersen | 1994 | 454 | 1:20.05 | 2:42.39 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Signe B. Thomasen | 1996 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 586 | 1:11.50 | 2:29.07 | |||||
Durup IF | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 554 | 1:13.92 | 2:31.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 526 | 1:16.40 | 2:34.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 505 | 1:15.43 | 2:36.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 492 | 1:17.10 | 2:38.09 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Josefine Knudsen | 1998 | 442 | 1:19.95 | 2:43.84 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 405 | 1:22.32 | 2:48.66 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Cecilie Dalgas | 2000 | 404 | 1:21.55 | 2:48.75 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 17:57 |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:21 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 490 | 1:09.06 | 2:21.89 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 559 | 1:05.36 | 2:15.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | 453 | 1:10.60 | 2:25.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 437 | 1:11.28 | 2:27.40 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Kristian Ranghøj | 1995 | 432 | 1:12.46 | 2:27.95 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 383 | 1:15.27 | 2:34.04 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 380 | 1:15.12 | 2:34.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 314 | 1:18.48 | 2:44.57 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Frederik V-Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 514 | 1:08.08 | 2:19.63 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 500 | 1:08.17 | 2:21.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | 429 | 1:12.88 | 2:28.30 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 367 | 1:16.04 | 2:36.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 304 | 1:21.93 | 2:46.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Andreas Knage | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Jensen | 1999 | 430 | 1:12.22 | 2:28.25 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 423 | 1:13.37 | 2:29.09 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 376 | 1:14.99 | 2:34.97 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Thomas Frederiksen | 2000 | 311 | 1:20.27 | 2:45.14 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 271 | 1:23.52 | 2:52.86 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 243 | 1:27.27 | 2:59.25 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marcus Pedersen | 2000 | 235 | 1:29.51 | 3:01.36 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 227 | 1:31.11 | 3:03.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 208 | 3:08.70 | 3:08.70 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Lukas Kristensen | 2000 | 207 | 1:33.43 | 3:08.95 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 200 | 1:35.29 | 3:11.16 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emil Rahbek | 1999 | 189 | 1:38.25 | 3:14.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Mads F. Nielsen | 1999 | 185 | 1:37.09 | 3:16.14 | |||||
Durup IF | ||||||||||
14 | Mikkel Kristensen | 2000 | 167 | 1:41.17 | 3:23.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Kristoffer B. Holm | 1999 | DSQ | ej forts bev ryg 150 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 289 | 18.23 | 2:49.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 244 | 1:27.10 | 2:58.90 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Christian Ottosen | 2002 | 199 | 1:34.72 | 3:11.42 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Oliver Veile | 2001 | 194 | 3:13.11 | 3:13.11 | |||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 186 | 1:40.91 | 3:15.89 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Christian Frederiksen | 2001 | 178 | 3:18.80 | 3:18.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 177 | 1:38.25 | 3:19.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 176 | 1:37.63 | 3:19.46 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Erik Stendal | 2002 | 172 | 1:41.83 | 3:21.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 167 | 1:40.95 | 3:22.92 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 152 | 1:43.90 | 3:29.26 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Joachim Hjertmann | 2002 | 139 | 1:46.53 | 3:36.01 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | DSQ | Ej fortsat bevægelse | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 11:21 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:04 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 554 | 1:06.23 | 2:16.21 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 473 | 1:09.43 | 2:23.58 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Birkkjær | 1996 | 453 | 1:11.00 | 2:25.67 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Kristian Ranghøj | 1995 | 424 | 1:12.58 | 2:28.88 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 405 | 1:12.88 | 2:31.22 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 398 | 1:13.77 | 2:32.15 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 16, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 546 | 1:06.07 | 2:16.88 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 508 | 1:08.18 | 2:20.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Alexander Jensen | 1999 | 445 | 1:11.61 | 2:26.53 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Oskar Jørgensen | 1998 | 424 | 1:13.46 | 2:28.87 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 384 | 1:15.38 | 2:33.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Gustav Yde | 2000 | 384 | 1:14.45 | 2:33.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Michael Terp Olesen | 1999 | 384 | 1:13.48 | 2:33.97 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thomas Frederiksen | 2000 | 316 | 1:18.19 | 2:44.15 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 18:04 |
Resultat Løb 17 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:01 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Kynde | 1994 | 492 | 1:08.66 | 2:23.08 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Louise Holm | 1994 | 436 | 1:12.63 | 2:28.89 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 635 | 1:05.14 | 2:11.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 617 | 1:04.76 | 2:12.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 588 | 1:05.85 | 2:14.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Cecilie Hansen | 1995 | 494 | 1:09.95 | 2:22.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kirstine Feldinger | 1996 | 477 | 1:08.97 | 2:24.59 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathilde Sørensen | 1996 | 473 | 1:11.07 | 2:24.95 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 473 | 1:09.91 | 2:24.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 458 | 1:08.60 | 2:26.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Maria Søe Beith | 1996 | 447 | 1:10.87 | 2:27.71 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Line Hatting | 1996 | 362 | 2:38.38 | 2:38.38 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 316 | 1:17.73 | 2:45.78 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 314 | 1:17.41 | 2:46.09 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 249 | 1:28.12 | 2:59.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Marlene Jessing Larsen | 1996 | 1:16.50 | 2:38.76 | EXTRA | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Kristina K Hedegaard | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 661 | 1:03.11 | 2:09.64 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Tatjana Hansen | 1997 | 567 | 1:05.33 | 2:16.43 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Shanna Armstrong | 1998 | 529 | 1:07.19 | 2:19.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 522 | 1:07.12 | 2:20.23 | |||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 513 | 1:09.87 | 2:21.07 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Blaaberg | 1998 | 491 | 1:09.45 | 2:23.13 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Una Møller | 1998 | 489 | 1:08.82 | 2:23.31 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | 486 | 1:08.68 | 2:23.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 484 | 1:08.75 | 2:23.85 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 475 | 2:24.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Anne Tollerup | 1998 | 468 | 1:09.51 | 2:25.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Caroline Beck | 1998 | 460 | 1:11.11 | 2:26.30 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 448 | 1:11.47 | 2:27.61 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 434 | 1:12.69 | 2:29.21 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 394 | 1:15.28 | 2:34.02 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 390 | 1:15.15 | 2:34.54 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Laura Koch Sørensen | 1997 | 379 | 1:14.67 | 2:36.03 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Ida Madsen | 1998 | 369 | 1:16.75 | 2:37.43 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 350 | 1:16.80 | 2:40.28 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | 346 | 1:17.60 | 2:40.92 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Maria Ingvardsen | 1997 | 335 | 1:19.63 | 2:42.58 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Christie Prøhl | 1998 | 333 | 1:19.08 | 2:42.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 326 | 1:17.52 | 2:44.01 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 324 | 1:19.25 | 2:44.40 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 322 | 2:44.75 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
26 | Christine Skouboe | 1997 | 320 | 1:20.24 | 2:45.16 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
27 | Christina Nielsen | 1997 | 311 | 25.98 | 2:46.61 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
28 | Lea Føste Andersen | 1998 | 301 | 1:20.54 | 2:48.43 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
29 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 301 | 1:23.23 | 2:48.44 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Maria Behnk Solnæs | 1998 | 220 | 1:27.05 | 3:07.11 | |||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 596 | 1:04.57 | 2:14.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 505 | 1:09.62 | 2:21.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Clara Holst | 1999 | 456 | 1:11.90 | 2:26.73 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 448 | 1:11.75 | 2:27.62 | |||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 443 | 1:12.54 | 2:28.10 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Marie Eske | 1999 | 434 | 1:11.79 | 2:29.20 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 425 | 1:12.99 | 2:30.21 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 425 | 1:12.86 | 2:30.23 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Laura Blendstrup | 1999 | 422 | 1:13.35 | 2:30.60 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Isabell Eriksen | 1999 | 408 | 1:16.29 | 2:32.32 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
11 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 405 | 1:13.79 | 2:32.69 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 403 | 1:13.90 | 2:32.85 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nanna Rolle | 2000 | 399 | 46.90 | 2:33.43 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Camilla D. Hansen | 2000 | 378 | 1:14.58 | 2:36.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Cecilie Dalgas | 2000 | 373 | 1:14.98 | 2:36.90 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 373 | 1:15.64 | 2:36.93 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 368 | 1:16.10 | 2:37.58 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Celina G Winther | 1999 | 359 | 1:16.72 | 2:38.86 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 350 | 1:18.73 | 2:40.18 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lisa Terp | 1999 | 345 | 1:16.24 | 2:40.94 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Julie Larsen | 1999 | 333 | 1:18.34 | 2:42.93 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 333 | 1:19.17 | 2:42.95 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
23 | Liv Cramer | 2000 | 312 | 1:20.80 | 2:46.53 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
24 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 307 | 1:21.42 | 2:47.47 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 304 | 1:21.58 | 2:47.96 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Astrid Yde | 2000 | 293 | 1:21.99 | 2:50.00 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Anne Rytter | 2000 | 283 | 1:24.79 | 2:52.03 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
28 | Camilla Veile | 2000 | 272 | 1:23.23 | 2:54.31 | |||||
Durup IF | ||||||||||
29 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 257 | 1:26.91 | 2:57.50 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Yasmina Kristiensen | 2000 | 223 | 1:28.90 | 3:06.16 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
31 | Kathrine Fog | 2000 | 219 | 33.76 | 3:07.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
32 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 206 | 1:31.91 | 3:11.19 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 164 | 1:38.84 | 3:26.13 | |||||
Durup IF | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 323 | 1:20.06 | 2:44.56 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Søgaard | 2001 | 316 | 1:21.44 | 2:45.80 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 315 | 1:21.77 | 2:45.93 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
4 | Marie Christensen | 2002 | 305 | 1:23.03 | 2:47.68 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 301 | 1:21.83 | 2:48.58 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Line Gertz | 2001 | 283 | 1:21.94 | 2:52.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 281 | 1:24.68 | 2:52.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Liv Hingeberg | 2001 | 259 | 2:57.05 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 246 | 1:26.21 | 3:00.15 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
10 | Cecilie Gregersen | 2002 | 229 | 1:27.89 | 3:04.57 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Mathilde Houe Andersen | 2001 | 226 | 1:30.41 | 3:05.21 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Louise Houe Andersen | 2003 | 226 | 1:32.03 | 3:05.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 226 | 1:29.03 | 3:05.41 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 214 | 1:37.51 | 3:08.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Frida Sonne Hjulmand | 2001 | 210 | 3:09.92 | 3:09.92 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Carli Mark | 2002 | 208 | 1:29.55 | 3:10.63 | |||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Astrid W. Larsen | 2001 | 192 | 1:33.96 | 3:15.79 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 181 | 3:19.68 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
19 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 137 | 1:46.22 | 3:38.82 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
20 | Anna Raaber | 2002 | 124 | 1:45.14 | 3:46.35 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Anne Almvig | 2001 | 117 | 1:47.61 | 3:50.52 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
22 | Caroline Madsen | 2002 | 116 | 1:48.14 | 3:51.43 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 12:01 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 682 | 1:03.51 | 2:08.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 640 | 1:04.80 | 2:11.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 557 | 1:05.43 | 2:17.24 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 475 | 1:09.79 | 2:24.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Mathilde Sørensen | 1996 | 465 | 1:09.07 | 2:25.78 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Kirstine Feldinger | 1996 | 454 | 2:26.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Holm | 1994 | 438 | 1:10.58 | 2:28.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 418 | 1:10.68 | 2:31.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 17, 200m Frisvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 680 | 1:02.67 | 2:08.46 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 623 | 1:04.83 | 2:12.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Tatjana Hansen | 1997 | 560 | 1:05.24 | 2:17.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Shanna Armstrong | 1998 | 535 | 1:07.16 | 2:19.10 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 518 | 1:08.59 | 2:20.66 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christina Blaaberg | 1998 | 515 | 1:09.71 | 2:20.88 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 510 | 1:07.86 | 2:21.34 | |||||
Durup IF | ||||||||||
8 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 483 | 1:09.44 | 2:23.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:26 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 588 | 59.35 | 2:01.74 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 569 | 1:01.02 | 2:03.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 422 | 1:04.29 | 2:15.97 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Lasse Christensen | 1994 | 373 | 1:08.89 | 2:21.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Lønstrup | 1993 | 202 | 1:19.95 | 2:53.79 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristoffer Moos | 1996 | 558 | 1:00.66 | 2:03.85 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 548 | 1:01.62 | 2:04.61 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 546 | 1:00.52 | 2:04.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Marcus Thøgersen | 1995 | 505 | 1:00.86 | 2:08.04 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 503 | 1:01.27 | 2:08.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Gustav Emil Lings | 1996 | 502 | 1:01.01 | 2:08.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Lasse Kammer | 1995 | 492 | 1:04.41 | 2:09.17 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Jesper Jensen | 1996 | 487 | 1:01.74 | 2:09.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Casper Trier Jensen | 1996 | 478 | 1:03.54 | 2:10.37 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Christoffer Beck | 1996 | 437 | 1:03.72 | 2:14.32 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Michael Kjær | 1995 | 436 | 1:03.93 | 2:14.48 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 422 | 1:04.59 | 2:15.89 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Rune Friis Petersen | 1996 | 420 | 1:04.61 | 2:16.10 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
14 | Christian Trangbæk | 1996 | 267 | 1:15.72 | 2:38.25 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Jonas Sørensen | 1995 | 256 | 1:15.63 | 2:40.63 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Frederik V-Nielsen | 1995 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 538 | 1:01.10 | 2:05.37 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 482 | 1:03.16 | 2:10.03 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | 454 | 1:04.52 | 2:12.63 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 447 | 1:04.41 | 2:13.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jacob Harboe | 1998 | 440 | 1:04.28 | 2:14.08 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 418 | 1:04.89 | 2:16.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Alexander Jensen | 1998 | 391 | 1:08.33 | 2:19.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 391 | 1:09.56 | 2:19.47 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christopher Arnholtz | 1998 | 381 | 1:07.91 | 2:20.63 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Anders Husted | 1997 | 375 | 1:08.15 | 2:21.41 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Andreas Knage | 1998 | 301 | 1:13.57 | 2:32.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emil Houlborg | 1998 | 298 | 1:14.66 | 2:32.60 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Daniel Hørmann | 1997 | 290 | 1:12.98 | 2:33.97 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Johannes Hjertmann | 1998 | 266 | 1:16.18 | 2:38.57 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 257 | 1:16.78 | 2:40.37 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jens Bo Conrad | 1998 | 245 | 1:18.72 | 2:42.97 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
17 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 237 | 1:19.45 | 2:44.80 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Oliver B. Nørup | 1998 | 235 | 1:18.53 | 2:45.16 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 484 | 1:03.50 | 2:09.84 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 464 | 1:03.18 | 2:11.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 422 | 1:04.34 | 2:15.98 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | William Kaaber | 1999 | 381 | 1:08.81 | 2:20.59 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 381 | 1:08.43 | 2:20.61 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Laurits Kaaber | 1999 | 365 | 1:08.96 | 2:22.63 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simeon Franow | 2000 | 360 | 1:08.76 | 2:23.31 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathias Kær | 1999 | 350 | 1:09.43 | 2:24.68 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Andreas Hørmann | 1999 | 348 | 1:09.76 | 2:25.01 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 346 | 1:09.91 | 2:25.19 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 343 | 1:09.58 | 2:25.70 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 322 | 1:11.78 | 2:28.78 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 314 | 1:14.13 | 2:30.00 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Thomas Frederiksen | 2000 | 313 | 1:10.78 | 2:30.14 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 302 | 1:13.35 | 2:31.96 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Karl-Emil Späth | 2000 | 276 | 1:17.12 | 2:36.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 269 | 1:17.70 | 2:37.88 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | August Krebs Hessellund | 1999 | 241 | 1:18.86 | 2:43.74 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Anders Meldgaard | 2000 | 225 | 1:22.25 | 2:47.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Anton Borg Hjort | 2000 | 222 | 1:21.51 | 2:48.29 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Mads F. Nielsen | 1999 | 218 | 1:21.85 | 2:49.37 | |||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Lukas Kristensen | 2000 | 193 | 1:24.01 | 2:56.40 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 169 | 1:30.65 | 3:04.37 | |||||
Durup IF | ||||||||||
24 | Magnus Gertz | 2000 | 168 | 1:31.77 | 3:04.83 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | William Heller Øllegaard | 1999 | 154 | 1:31.14 | 3:10.10 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
26 | Emil Rahbek | 1999 | 152 | 1:32.49 | 3:11.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 303 | 1:12.02 | 2:31.77 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Alexander Stær | 2001 | 270 | 1:15.09 | 2:37.73 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Oskar Lindholm | 2001 | 267 | 1:19.18 | 2:38.22 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Mathias Pedersen | 2002 | 253 | 1:18.89 | 2:41.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 251 | 1:17.46 | 2:41.50 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 218 | 1:22.86 | 2:49.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Magnus V. Ancher | 2001 | 212 | 2:50.81 | 2:50.81 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 205 | 1:24.63 | 2:52.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Kenan Kaya | 2001 | 193 | 1:25.15 | 2:56.21 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Christian Frederiksen | 2001 | 182 | 1:29.47 | 2:59.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 177 | 1:28.18 | 3:01.62 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 168 | 1:29.22 | 3:04.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 167 | 1:29.34 | 3:04.98 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 167 | 3:05.15 | 3:05.15 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Carl Brøchner | 2002 | 166 | 1:30.90 | 3:05.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Erik Stendal | 2002 | 161 | 1:33.48 | 3:07.17 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 160 | 1:33.36 | 3:07.69 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 159 | 1:35.66 | 3:07.91 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Oliver Veile | 2001 | 159 | 1:33.29 | 3:08.26 | |||||
Durup IF | ||||||||||
20 | Joachim Hjertmann | 2002 | 155 | 1:31.23 | 3:09.80 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Sebastian Veile | 2003 | 139 | 1:38.41 | 3:16.85 | |||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 114 | 1:40.46 | 3:29.97 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Johannes Gasse | 2001 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 12:26 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:47 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 596 | 59.20 | 2:01.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 582 | 1:00.52 | 2:02.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 560 | 1:00.31 | 2:03.72 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Magnus Yde | 1996 | 543 | 1:01.30 | 2:04.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lasse Kammer | 1995 | 527 | 1:02.55 | 2:06.23 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Casper Trier Jensen | 1996 | 495 | 1:02.92 | 2:08.92 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Gustav Emil Lings | 1996 | 480 | 1:02.28 | 2:10.27 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jesper Jensen | 1996 | 345 | 1:08.71 | 2:25.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 549 | 1:01.01 | 2:04.52 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 496 | 1:02.51 | 2:08.80 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | 490 | 1:03.41 | 2:09.35 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 457 | 1:04.79 | 2:12.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Oskar Jørgensen | 1998 | 443 | 1:04.91 | 2:13.77 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Jacob Harboe | 1998 | 438 | 1:05.18 | 2:14.29 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 421 | 1:05.85 | 2:16.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Gustav Yde | 2000 | 413 | 1:05.85 | 2:16.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 18:47 |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 550 | 1:24.24 | 2:50.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 531 | 1:23.11 | 2:53.00 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Asta Blanch | 1996 | 479 | 1:26.07 | 2:59.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | 477 | 1:26.34 | 2:59.33 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 405 | 1:31.67 | 3:09.37 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 340 | 1:35.74 | 3:20.67 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna C. Lange | 1998 | 567 | 1:23.40 | 2:49.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 514 | 1:25.35 | 2:54.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 487 | 1:25.59 | 2:57.99 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 466 | 1:26.42 | 3:00.71 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma F. Sørensen | 1998 | 391 | 1:32.71 | 3:11.49 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 358 | 1:35.34 | 3:17.19 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Maria Ingvardsen | 1997 | 318 | 1:38.75 | 3:25.12 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Josefine Knudsen | 1998 | 318 | 1:39.97 | 3:25.17 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Christina Nielsen | 1997 | 314 | 1:40.27 | 3:26.04 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Kathrine Breum | 1997 | 305 | 1:40.41 | 3:27.94 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Lea Føste Andersen | 1998 | 295 | 1:40.21 | 3:30.46 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 1:25.98 | 2:59.17 | EXTRA | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Emma Nørgaard | 1997 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 539 | 1:23.35 | 2:52.13 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 532 | 1:24.55 | 2:52.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 444 | 1:28.45 | 3:03.65 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Stella Krogh Lund | 2000 | 442 | 1:29.91 | 3:03.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 420 | 1:29.47 | 3:07.08 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katrine Jørgensen | 2000 | 355 | 1:34.81 | 3:17.89 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Nana Bundgaard | 2000 | 336 | 1:36.30 | 3:21.47 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kathrine Fog | 2000 | 321 | 1:39.82 | 3:24.50 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Trine Rasmussen | 1999 | 290 | 1:42.34 | 3:31.61 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Marie B. Pedersen | 2000 | 267 | 1:43.93 | 3:37.38 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Christine Rom Hansen | 2000 | 253 | 1:45.39 | 3:41.51 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Clara Enné Bæk | 1999 | 233 | 1:51.59 | 3:47.58 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Camilla Veile | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Camille Sofie N. Holm | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Luna Ladefoged | 2000 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Andrea K. Pedersen | 2000 | DSQ | 2 armt u vand v.star | ||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michelle Franow | 2001 | 490 | 1:27.24 | 2:57.71 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sidsel Nielsen | 2002 | 255 | 1:49.29 | 3:40.91 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Helene Levring Andersen | 2001 | 230 | 1:52.22 | 3:48.68 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 192 | 1:58.28 | 4:02.82 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 167 | 2:03.74 | 4:14.08 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Freja Small | 2002 | 126 | 2:17.00 | 4:39.20 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | DSQ | 2 armt u.vand v.100m | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 13:00 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:15 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 571 | 1:21.84 | 2:48.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Asta Blanch | 1996 | 527 | 1:23.41 | 2:53.38 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe B. Thomasen | 1996 | 502 | 1:25.42 | 2:56.28 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 424 | 1:29.69 | 3:06.49 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
5 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 325 | 1:37.86 | 3:23.80 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anna C. Lange | 1998 | 553 | 1:22.04 | 2:50.61 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Pavon Friis | 1999 | 537 | 1:25.16 | 2:52.35 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 531 | 1:24.54 | 2:53.01 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 510 | 1:25.90 | 2:55.34 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Michelle Franow | 2001 | 501 | 1:25.88 | 2:56.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 490 | 1:25.90 | 2:57.70 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 464 | 1:26.81 | 3:00.91 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stella Krogh Lund | 2000 | 454 | 1:28.17 | 3:02.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 18:15 |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 13:18 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Petersen | 1994 | 538 | 1:16.50 | 2:36.51 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 530 | 1:15.44 | 2:37.28 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Anders Færch Jensen | 1988 | 236 | 1:39.03 | 3:25.85 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Janus Meinert | 1995 | 561 | 1:13.91 | 2:34.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Friis | 1995 | 539 | 1:16.13 | 2:36.39 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | David Tørring | 1995 | 524 | 1:15.96 | 2:37.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kristoffer Moos | 1996 | 518 | 1:17.25 | 2:38.45 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Michael Kjær | 1995 | 450 | 1:20.79 | 2:46.02 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Rune Friis Petersen | 1996 | DSQ | flyben ved 125 m | ||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Toke Cramer | 1998 | 406 | 1:21.48 | 2:51.82 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Victor Prange | 1997 | 365 | 1:24.01 | 2:58.11 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Johannes Hjertmann | 1998 | 275 | 1:32.84 | 3:15.55 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 269 | 1:37.73 | 3:17.14 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | DSQ | 2 armt u.vd v. 50 m | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 384 | 1:24.75 | 2:55.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Andersen | 1999 | 338 | 1:27.28 | 3:02.67 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alexander Jensen | 1999 | 334 | 1:27.76 | 3:03.48 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | William Kaaber | 1999 | 285 | 1:33.88 | 3:13.39 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 267 | 1:36.45 | 3:17.67 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 231 | 1:41.94 | 3:27.36 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Magnus Gertz | 2000 | 222 | 1:39.68 | 3:30.12 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 222 | 1:40.33 | 3:30.22 | |||||
Durup IF | ||||||||||
9 | Lasse Møller Bjørnskov | 2000 | 173 | 1:47.87 | 3:48.38 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mikkel Kristensen | 2000 | 154 | 1:53.72 | 3:57.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | William Heller Øllegaard | 1999 | 129 | 2:02.77 | 4:11.42 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Ottosen | 2002 | 201 | 1:46.19 | 3:37.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 195 | 1:47.32 | 3:39.38 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 155 | 1:57.08 | 3:56.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 116 | 2:07.83 | 4:20.63 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Tarik Kusundzija | 2002 | DSQ | 1 hånd vend v 50 m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 13:18 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:27 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Janus Meinert | 1995 | 592 | 1:11.88 | 2:31.58 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Friis | 1995 | 568 | 1:13.51 | 2:33.66 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Michael Petersen | 1994 | 524 | 1:13.66 | 2:37.86 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | David Tørring | 1995 | 517 | 1:14.74 | 2:38.58 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 439 | 1:17.86 | 2:47.46 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Færch Jensen | 1988 | 260 | 1:32.52 | 3:19.29 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Toke Cramer | 1998 | 413 | 1:21.37 | 2:50.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 391 | 1:24.07 | 2:54.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Andersen | 1999 | 374 | 1:24.36 | 2:56.57 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Jensen | 1999 | 318 | 1:30.54 | 3:06.45 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Johannes Hjertmann | 1998 | 313 | 1:28.12 | 3:07.50 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | William Kaaber | 1999 | 289 | 1:31.58 | 3:12.38 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Yelizar M. G. Møller | 1998 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Viktor Bull Kramer | 2000 | DSQ | 2 armt u vd v start | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 18:27 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 21, 400m Medley Damer, Finaler 111 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 537 | 1:12.73 | 2:40.19 | 4:15.04 | 5:31.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anna C. Lange | 1998 | 513 | 1:18.18 | 2:49.65 | 4:17.67 | 5:36.43 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 485 | 1:16.35 | 2:45.51 | 4:23.32 | 5:42.75 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michelle Franow | 2001 | 453 | 3:43.59 | 3:53.66 | 3:58.38 | 5:50.80 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Una Møller | 1998 | 452 | 1:21.28 | 2:52.72 | 4:36.01 | 5:51.04 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Marie Eske | 1999 | 426 | 1:24.56 | 2:59.43 | 4:36.39 | 5:57.94 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 410 | 1:27.75 | 2:58.02 | 4:40.80 | 6:02.69 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Josefine Knudsen | 1998 | 397 | 1:34.27 | 2:58.01 | 4:43.96 | 6:06.38 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Mia Seehausen | 2001 | 390 | 1:18.15 | 2:57.04 | 4:45.50 | 6:08.65 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Christie Prøhl | 1998 | 383 | 1:19.40 | 2:53.12 | 4:42.35 | 6:10.90 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 354 | 1:25.95 | 2:58.47 | 4:52.56 | 6:20.78 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
12 | Line Johannsen | 2001 | 330 | 1:31.21 | 3:12.73 | 5:01.49 | 6:29.79 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 266 | 1:41.68 | 3:26.76 | 5:26.19 | 6:58.86 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
14 | Clara Enné Bæk | 1999 | 225 | 1:49.10 | 3:41.11 | 5:45.64 | 7:22.54 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Anna Sommer Harrits | 1999 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Christina Løth Andersen | 1997 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Emma Nørgaard | 1997 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Line Hatting | 1996 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 09:54 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 22, 400m Medley Herrer, Finaler 111 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 445 | 1:08.71 | 2:32.61 | 4:06.89 | 5:19.18 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Casper Trier Jensen | 1996 | 424 | 1:13.89 | 2:38.24 | 4:14.85 | 5:24.56 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 422 | 1:12.90 | 2:38.02 | 4:16.29 | 5:24.93 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Michael Kjær | 1995 | 411 | 1:16.53 | 2:47.65 | 4:17.75 | 5:27.88 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonathan Kristensen | 1998 | 403 | 1:09.81 | 2:38.31 | 4:16.57 | 5:29.96 | |||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 377 | 1:18.72 | 2:47.45 | 4:23.66 | 5:37.43 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 336 | 1:21.01 | 2:50.43 | 4:31.97 | 5:50.70 | |||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 301 | 1:24.27 | 3:00.36 | 4:42.59 | 6:03.52 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Stær | 2001 | 289 | 1:25.68 | 3:00.77 | 4:45.37 | 6:08.47 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Mathias Kær | 1999 | 257 | 1:36.68 | 3:13.82 | 5:07.44 | 6:23.38 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Christopher Arnholtz | 1998 | 255 | 1:41.54 | 3:15.33 | 5:07.99 | 6:24.46 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Marcus Pedersen | 2000 | 253 | 1:42.23 | 3:12.55 | 5:03.08 | 6:25.16 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Oskar Lindholm | 2001 | 246 | 1:33.69 | 3:12.75 | 5:03.62 | 6:28.89 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 220 | 1:45.22 | 3:25.10 | 5:15.35 | 6:43.89 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Kristensen | 2000 | 190 | 1:44.31 | 3:28.96 | 5:34.97 | 7:03.98 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Martin Lønstrup | 1993 | 186 | 1:34.47 | 3:28.02 | 5:24.13 | 7:06.96 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Kristoffer Moos | 1996 | DSQ | Ej fort bev v 150 m | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 09:54 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 09:40 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler 111 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 714 | 1:05.64 | 2:13.22 | 3:20.69 | 4:27.50 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 660 | 1:07.03 | 2:16.75 | 3:26.19 | 4:34.58 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 645 | 1:07.54 | 2:18.16 | 3:28.07 | 4:36.73 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Asta Blanch | 1996 | 580 | 1:08.58 | 4:46.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 561 | 1:09.17 | 2:22.63 | 3:36.36 | 4:49.88 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Christina Blaaberg | 1998 | 541 | 1:11.08 | 2:25.28 | 3:39.22 | 4:53.35 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Tatjana Hansen | 1997 | 530 | 1:09.48 | 2:23.30 | 3:38.79 | 4:55.41 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Shanna Armstrong | 1998 | 517 | 1:09.73 | 2:24.57 | 3:40.98 | 4:57.93 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Una Møller | 1998 | 499 | 1:12.14 | 2:29.47 | 3:47.34 | 5:01.42 | |||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Anne Tollerup | 1998 | 489 | 1:11.65 | 2:29.49 | 3:47.45 | 5:03.44 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 479 | 1:08.97 | 2:27.13 | 3:46.78 | 5:05.61 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
12 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 451 | 1:12.98 | 2:33.37 | 3:54.31 | 5:11.66 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 451 | 1:15.15 | 2:34.78 | 3:54.67 | 5:11.78 | |||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 442 | 1:14.18 | 2:35.88 | 3:57.08 | 5:13.75 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 433 | 1:14.73 | 2:35.30 | 3:56.16 | 5:16.03 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 421 | 1:15.43 | 2:38.13 | 3:59.36 | 5:18.99 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 418 | 1:14.19 | 2:34.93 | 3:57.48 | 5:19.60 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Nanna Rolle | 2000 | 413 | 1:17.90 | 2:40.98 | 4:01.98 | 5:20.98 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 413 | 1:18.23 | 2:40.76 | 5:21.07 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Line Hatting | 1996 | 409 | 1:14.73 | 4:01.72 | 5:21.95 | 5:21.95 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Michelle Franow | 2001 | 404 | 1:15.97 | 2:39.56 | 5:23.30 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Line Meldgaard | 1997 | 394 | 1:17.84 | 2:41.16 | 4:05.34 | 5:26.09 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Mathilde Sørensen | 1996 | 393 | 1:15.32 | 2:39.26 | 4:04.25 | 5:26.37 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Camilla D. Hansen | 2000 | 390 | 1:16.99 | 2:41.55 | 4:06.70 | 5:27.29 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 388 | 1:16.18 | 2:39.85 | 4:03.82 | 5:27.65 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 387 | 1:16.86 | 2:41.36 | 4:05.08 | 5:27.99 | |||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 378 | 1:19.30 | 2:44.67 | 4:10.05 | 5:30.67 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 378 | 1:19.67 | 2:43.78 | 4:08.80 | 5:30.73 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
29 | Ida Madsen | 1998 | 352 | 1:18.41 | 2:45.96 | 4:14.79 | 5:38.64 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
30 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | 350 | 4:13.78 | 5:39.08 | 5:39.08 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
31 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 339 | 1:17.79 | 2:43.99 | 4:13.76 | 5:42.90 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
32 | Anne Stine Andreasen | 1997 | 337 | 1:21.20 | 2:48.59 | 4:16.97 | 5:43.63 | |||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Stella Krogh Lund | 2000 | 335 | 1:22.65 | 4:21.14 | 5:44.23 | 5:44.23 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Julie Larsen | 1999 | 324 | 1:19.25 | 2:47.11 | 4:17.93 | 5:47.91 | |||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
35 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 317 | 1:24.09 | 2:54.68 | 4:24.14 | 5:50.69 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Marie Christensen | 2002 | 301 | 1:24.77 | 2:56.81 | 4:28.88 | 5:56.56 | |||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Sidsel Nielsen | 2002 | 294 | 1:23.09 | 2:55.51 | 4:27.69 | 5:59.36 | |||
Odder IGF | ||||||||||
38 | Anne Rytter | 2000 | 294 | 1:24.96 | 2:58.42 | 4:31.76 | 5:59.48 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
39 | Astrid Yde | 2000 | 275 | 1:25.04 | 2:59.21 | 4:35.06 | 6:07.69 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
40 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 265 | 2:12.53 | 3:02.04 | 4:37.40 | 6:12.02 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
41 | Louise Houe Andersen | 2003 | 254 | 1:29.45 | 3:08.85 | 4:46.85 | 6:17.52 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Laura Glerup Jensen | 1998 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 09:40 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:01 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 111 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 618 | 1:01.26 | 2:08.50 | 3:14.91 | 4:18.26 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 614 | 1:02.76 | 2:10.40 | 3:17.18 | 4:18.82 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 608 | 1:03.06 | 2:09.91 | 3:15.40 | 4:19.76 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 593 | 1:03.26 | 2:10.93 | 3:17.58 | 4:21.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Emil Lings | 1996 | 526 | 1:04.66 | 2:14.52 | 3:24.00 | 4:32.58 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jonatan Balladone | 1997 | 523 | 1:05.03 | 2:14.76 | 3:24.97 | 4:33.14 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Jonathan Kristensen | 1998 | 500 | 1:06.82 | 2:18.16 | 3:29.35 | 4:37.15 | |||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Casper Trier Jensen | 1996 | 499 | 1:06.45 | 2:17.73 | 3:29.53 | 4:37.32 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oskar Jørgensen | 1998 | 496 | 1:07.23 | 2:18.88 | 3:30.10 | 4:37.88 | |||
Odder IGF | ||||||||||
10 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 472 | 1:08.62 | 2:21.08 | 3:32.94 | 4:42.63 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 465 | 1:08.38 | 2:21.22 | 3:33.79 | 4:44.05 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 463 | 1:07.48 | 2:19.90 | 3:33.18 | 4:44.33 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jacob Harboe | 1998 | 460 | 1:07.73 | 2:21.10 | 3:34.81 | 4:44.88 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 431 | 1:10.89 | 2:25.63 | 3:40.25 | 4:51.27 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Gustav Yde | 2000 | 428 | 1:09.00 | 2:23.08 | 3:37.35 | 4:51.97 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Victor Prange | 1997 | 418 | 1:07.97 | 2:22.97 | 4:54.12 | ||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Anders Husted | 1997 | 414 | 1:09.25 | 2:23.54 | 3:39.69 | 4:55.19 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mathias Kær | 1999 | 382 | 1:11.92 | 2:30.32 | 3:48.80 | 5:03.04 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | William Kaaber | 1999 | 374 | 1:13.98 | 2:33.19 | 5:05.26 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christopher Arnholtz | 1998 | 366 | 1:13.68 | 2:34.19 | 3:54.66 | 5:07.55 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 360 | 1:13.19 | 2:32.62 | 3:50.81 | 5:09.35 | |||
Odder IGF | ||||||||||
22 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 354 | 1:13.59 | 2:32.91 | 3:52.62 | 5:10.98 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Karl-Emil Späth | 2000 | 347 | 1:14.82 | 2:35.33 | 3:55.37 | 5:13.00 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
24 | Thomas Frederiksen | 2000 | 337 | 1:13.60 | 2:34.71 | 3:56.22 | 5:16.23 | |||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 335 | 1:15.28 | 2:35.40 | 3:55.72 | 5:16.75 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Artúr Jegesi | 2002 | 328 | 1:14.49 | 2:35.66 | 3:57.03 | 5:18.97 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 300 | 1:18.68 | 2:42.56 | 4:06.86 | 5:28.40 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
28 | Oskar Lindholm | 2001 | 290 | 1:19.52 | 2:45.27 | 4:10.97 | 5:32.29 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 267 | 1:21.68 | 2:48.63 | 5:41.37 | ||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
30 | Marcus Pedersen | 2000 | 261 | 1:21.01 | 2:52.98 | 4:21.19 | 5:44.32 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Anton Borg Hjort | 2000 | 245 | 1:22.24 | 2:52.83 | 4:22.68 | 5:51.50 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
32 | Oliver B. Nørup | 1998 | 238 | 1:21.40 | 2:52.65 | 4:23.56 | 5:54.65 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
33 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 237 | 1:25.35 | 2:56.57 | 4:26.46 | 5:55.31 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Mikkel Kristensen | 2000 | 236 | 1:25.02 | 2:57.45 | 4:29.10 | 5:55.62 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Christian Ottosen | 2002 | 218 | 1:24.80 | 2:59.16 | 4:33.06 | 6:05.54 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 213 | 1:22.00 | 2:56.68 | 4:33.77 | 6:08.36 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
37 | Lukas Kristensen | 2000 | 204 | 1:26.73 | 3:01.78 | 4:37.19 | 6:13.69 | |||
Lyseng IF | ||||||||||
38 | Martin Lønstrup | 1993 | 192 | 1:19.96 | 2:57.59 | 4:40.19 | 6:21.44 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
39 | Oliver Veile | 2001 | 157 | 1:38.68 | 3:22.86 | 5:08.51 | 6:47.50 | |||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 10:01 |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:40 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Kynde | 1994 | 483 | 1:11.41 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Louise Holm | 1994 | 348 | 1:19.66 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 567 | 1:07.71 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Elkjær | 1996 | 508 | 1:10.22 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 494 | 1:10.89 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 462 | 1:12.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 404 | 1:15.83 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 369 | 1:18.11 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 221 | 1:32.64 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Mary Vissing | 1997 | 486 | 1:11.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 465 | 1:12.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 463 | 1:12.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 438 | 1:13.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 408 | 1:15.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Anna C. Lange | 1998 | 374 | 1:17.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 333 | 1:20.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 287 | 1:24.93 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kathrine Breum | 1997 | 247 | 1:29.32 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Lea Føste Andersen | 1998 | 241 | 1:29.96 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
- | Emma Nørgaard | 1997 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mai Rossau Noer | 1997 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 540 | 1:08.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Katrine Jørgensen | 2000 | 410 | 1:15.43 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Marie Eske | 1999 | 343 | 1:20.08 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Lisa Terp | 1999 | 297 | 1:23.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Stella Krogh Lund | 2000 | 296 | 1:24.08 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Julie Larsen | 1999 | 217 | 1:33.17 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Trine Rasmussen | 1999 | 164 | 1:42.38 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Christine Rom Hansen | 2000 | 146 | 1:46.26 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Anna Sofie Lomholt | 2000 | DNS | |||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Camille Sofie N. Holm | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 420 | 1:14.83 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Alberte Tang Dixen | 2001 | 184 | 1:38.51 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Cecilie Gregersen | 2002 | 171 | 1:40.90 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Sofia Ingeberg | 2002 | 100 | 2:00.45 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Helene Marie S. Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 10:40 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:30 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 608 | 1:06.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederikke Elkjær | 1996 | 538 | 1:08.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 525 | 1:09.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mia Kynde | 1994 | 512 | 1:10.06 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 455 | 1:12.84 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 353 | 1:19.32 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise Holm | 1994 | 349 | 1:19.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 243 | 1:29.73 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 25, 100m Butterfly Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 533 | 1:09.10 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jackie Gade | 1998 | 517 | 1:09.83 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Stine Mary Vissing | 1997 | 513 | 1:10.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 506 | 1:10.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 452 | 1:13.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Mia Seehausen | 2001 | 443 | 1:13.53 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 407 | 1:15.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Katrine Jørgensen | 2000 | 404 | 1:15.82 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 16:30 |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 10:29 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 433 | 1:05.85 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 608 | 58.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | 506 | 1:02.51 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lasse Kammer | 1995 | 468 | 1:04.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sebastian Friis | 1995 | 460 | 1:04.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 446 | 1:05.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 376 | 1:08.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Janus Meinert | 1995 | 369 | 1:09.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jonas Sørensen | 1995 | 335 | 1:11.73 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Jesper Jensen | 1996 | 214 | 1:23.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | DSQ | Bryd vand efter 15 m | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 466 | 1:04.24 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 382 | 1:08.64 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Toke Cramer | 1998 | 375 | 1:09.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anthon Løbner | 1997 | 373 | 1:09.15 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Lasse Dall | 1997 | 366 | 1:09.62 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 345 | 1:10.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Alex Terp | 1997 | 318 | 1:12.93 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Hermansen | 1997 | 310 | 1:13.61 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Daniel Hørmann | 1997 | 256 | 1:18.38 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Niclas Henriksen | 1997 | 254 | 1:18.65 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Mads Storgaard | 1998 | 237 | 1:20.45 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 173 | 1:29.35 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Johannes Hjertmann | 1998 | 155 | 1:32.64 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Jens Bo Conrad | 1998 | 151 | 1:33.50 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 443 | 1:05.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 367 | 1:09.56 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Alexander F. Sørensen | 1999 | 336 | 1:11.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 294 | 1:14.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Simeon Franow | 2000 | 284 | 1:15.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 252 | 1:18.87 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Laurits Kaaber | 1999 | 214 | 1:23.24 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 212 | 1:23.50 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Jensen | 1999 | 204 | 1:24.60 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 191 | 1:26.48 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Mads Alnor | 2000 | 173 | 1:29.27 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
12 | Anders Meldgaard | 2000 | 146 | 1:34.60 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Tobias Møllegaard | 2000 | 95 | 1:48.84 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 212 | 1:23.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Alexander Stær | 2001 | 212 | 1:23.48 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 160 | 1:31.74 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 88 | 1:51.99 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 10:29 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:38 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 632 | 58.05 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | 532 | 1:01.45 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 514 | 1:02.17 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sebastian Friis | 1995 | 469 | 1:04.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 449 | 1:05.02 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Lasse Kammer | 1995 | 427 | 1:06.13 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 383 | 1:08.56 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Janus Meinert | 1995 | 360 | 1:10.00 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 505 | 1:02.54 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Michael Terp Olesen | 1999 | 473 | 1:03.91 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | David Hjort | 2000 | 401 | 1:07.52 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 394 | 1:07.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Toke Cramer | 1998 | 381 | 1:08.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Anthon Løbner | 1997 | 379 | 1:08.80 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 347 | 1:10.86 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Alexander F. Sørensen | 1999 | 317 | 1:13.04 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 16:38 |
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:31 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 615 | 1:08.31 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 611 | 1:08.47 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 581 | 1:09.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | 399 | 1:18.94 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mathilde Sørensen | 1996 | 396 | 1:19.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Betina K. Pedersen | 1994 | 395 | 1:19.19 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Line Hatting | 1996 | 280 | 1:28.79 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 268 | 1:30.12 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 256 | 1:31.48 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 236 | 1:33.94 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 231 | 1:34.72 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 571 | 1:10.05 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 519 | 1:12.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Emma H. Christiansen | 1999 | 501 | 1:13.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 501 | 1:13.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 465 | 1:14.98 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 434 | 1:16.74 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 409 | 1:18.28 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 402 | 1:18.73 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christina Løth Andersen | 1997 | 399 | 1:18.94 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Josefine Knudsen | 1998 | 396 | 1:19.13 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Cecilie Dalgas | 2000 | 394 | 1:19.24 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 393 | 1:19.28 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Clara Holst | 1999 | 387 | 1:19.70 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 387 | 1:19.72 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 367 | 1:21.12 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Christina Blaaberg | 1998 | 362 | 1:21.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 348 | 1:22.60 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
18 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 347 | 1:22.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Celina G Winther | 1999 | 335 | 1:23.67 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Helena Heerulff | 1999 | 326 | 1:24.41 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 325 | 1:24.45 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
21 | Marie Christensen | 2002 | 325 | 1:24.45 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Ida Madsen | 1998 | 325 | 1:24.48 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Luna Ladefoged | 2000 | 321 | 1:24.84 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Anna J. V. Hededal | 1998 | 320 | 1:24.91 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
26 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 318 | 1:25.11 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
27 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 302 | 1:26.60 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 292 | 1:27.58 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
29 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 287 | 1:28.01 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Vicki Jensen | 1998 | 287 | 1:28.07 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
31 | Camilla Veile | 2000 | 278 | 1:28.95 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
32 | Nana Bundgaard | 2000 | 272 | 1:29.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
33 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 272 | 1:29.65 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
34 | Liv Cramer | 2000 | 270 | 1:29.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
35 | Line Gertz | 2001 | 266 | 1:30.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Sidsel Nielsen | 2002 | 262 | 1:30.74 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Emma Lovring | 1998 | 260 | 1:31.04 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
38 | Carli Mark | 2002 | 253 | 1:31.78 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
39 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 248 | 1:32.46 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
40 | Clara Enné Bæk | 1999 | 247 | 1:32.62 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
40 | Ida Cornelius Østergaard | 1998 | 247 | 1:32.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | Liv Hingeberg | 2001 | 246 | 1:32.67 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
43 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 243 | 1:33.06 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
44 | Maria Behnk Solnæs | 1998 | 237 | 1:33.81 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
45 | Cecilie Gregersen | 2002 | 237 | 1:33.87 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
46 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 232 | 1:34.53 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
47 | Alberte Tang Dixen | 2001 | 220 | 1:36.22 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
48 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 215 | 1:37.00 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
49 | Emma Rasmussen | 2002 | 203 | 1:38.79 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
50 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 200 | 1:39.28 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
51 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 184 | 1:42.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
52 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 182 | 1:42.47 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
53 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 131 | 1:54.41 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
54 | Anna Raaber | 2002 | 128 | 1:55.21 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
55 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 116 | 1:59.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
56 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 113 | 1:59.99 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
57 | Caroline Madsen | 2002 | 104 | 2:03.33 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
58 | Freja Small | 2002 | 98 | 2:05.82 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 1:20.15 | EXTRA | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Anne Stine Andreasen | 1997 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Laura Koch Sørensen | 1997 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mai Rossau Noer | 1997 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofia Ingeberg | 2002 | DSQ | 2 armtag ve. 50m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 11:31 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:50 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 663 | 1:06.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 643 | 1:07.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 520 | 1:12.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Betina K. Pedersen | 1994 | 477 | 1:14.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathilde Sørensen | 1996 | 414 | 1:17.93 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Signe B. Thomasen | 1996 | 389 | 1:19.60 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 290 | 1:27.73 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 258 | 1:31.22 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 597 | 1:09.01 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 537 | 1:11.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 503 | 1:13.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Emma H. Christiansen | 1999 | 499 | 1:13.25 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 434 | 1:16.73 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 425 | 1:17.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 413 | 1:18.01 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 400 | 1:18.88 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 16:50 |
Resultat Løb 28 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:10 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Lund Hansen | 1992 | 520 | 1:04.59 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jesper J Stilling | 1993 | 503 | 1:05.27 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Nicolai Pedersen | 1994 | 502 | 1:05.34 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Lasse Christensen | 1994 | 335 | 1:14.75 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Martin Lønstrup | 1993 | 161 | 1:35.32 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 540 | 1:03.76 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 473 | 1:06.63 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 449 | 1:07.80 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christoffer Beck | 1996 | 448 | 1:07.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 448 | 1:07.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 439 | 1:08.30 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 418 | 1:09.43 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 412 | 1:09.79 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Mathias Bech | 1996 | 397 | 1:10.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 328 | 1:15.29 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Rasmus Jørgensen | 1996 | 1:08.38 | EXTRA | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 518 | 1:04.64 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 502 | 1:05.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | 392 | 1:10.96 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 362 | 1:12.83 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 350 | 1:13.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Emil Houlborg | 1998 | 346 | 1:13.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Alex Terp | 1997 | 332 | 1:14.97 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Dall | 1997 | 330 | 1:15.13 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 281 | 1:19.23 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Oliver B. Nørup | 1998 | 251 | 1:22.25 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 186 | 1:30.90 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 425 | 1:09.03 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Jensen | 1999 | 411 | 1:09.83 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 340 | 1:14.39 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Simeon Franow | 2000 | 327 | 1:15.36 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 320 | 1:15.90 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Thomas Frederiksen | 2000 | 320 | 1:15.93 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Andreas Hørmann | 1999 | 286 | 1:18.80 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | William Kaaber | 1999 | 279 | 1:19.40 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 278 | 1:19.50 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 215 | 1:26.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 213 | 1:26.95 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 209 | 1:27.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Lukas Kristensen | 2000 | 186 | 1:30.96 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Mads F. Nielsen | 1999 | 183 | 1:31.35 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Emil Rahbek | 1999 | 167 | 1:34.23 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Anton Borg Hjort | 2000 | DSQ | ej fortsat bev 50m | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Artúr Jegesi | 2002 | 263 | 1:21.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 236 | 1:23.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 230 | 1:24.73 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 223 | 1:25.54 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 205 | 1:28.00 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Magnus V. Ancher | 2001 | 200 | 1:28.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Kenan Kaya | 2001 | 197 | 1:29.19 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Oliver Veile | 2001 | 193 | 1:29.84 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
9 | Christian Ottosen | 2002 | 189 | 1:30.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Carl Brøchner | 2002 | 187 | 1:30.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Johannes Gasse | 2001 | 172 | 1:33.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Christian Frederiksen | 2001 | 163 | 1:35.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 163 | 1:35.05 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 159 | 1:35.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 156 | 1:36.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 156 | 1:36.43 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Simon Lund | 2001 | 153 | 1:36.99 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 128 | 1:43.00 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Tarik Kusundzija | 2002 | 126 | 1:43.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Joachim Hjertmann | 2002 | 126 | 1:43.51 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Sebastian Veile | 2003 | 78 | 2:01.49 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Nicholas Bundgaard | 2002 | DSQ | ej forstat bev 50m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 11:10 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 562 | 1:02.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Peter Lund Hansen | 1992 | 531 | 1:04.13 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jesper J Stilling | 1993 | 494 | 1:05.70 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Nicolai Pedersen | 1994 | 487 | 1:05.98 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Christoffer Beck | 1996 | 454 | 1:07.55 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | Magnus Yde | 1996 | 436 | 1:08.47 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 435 | 1:08.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 434 | 1:08.59 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 506 | 1:05.16 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 498 | 1:05.49 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Alexander Jensen | 1999 | 421 | 1:09.28 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Oskar Jørgensen | 1998 | 390 | 1:11.09 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Michael Terp Olesen | 1999 | 378 | 1:11.83 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 366 | 1:12.55 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Emil Houlborg | 1998 | 362 | 1:12.83 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kasper Levring Andersen | 1998 | 354 | 1:13.37 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 16:55 |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 588 | 1:11.61 | 2:30.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 584 | 1:12.14 | 2:30.91 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 570 | 1:14.89 | 2:32.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 563 | 1:14.04 | 2:32.69 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Cecilie Hansen | 1995 | 548 | 1:12.38 | 2:34.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristina K Hedegaard | 1995 | 538 | 1:12.16 | 2:35.05 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederikke Elkjær | 1996 | 529 | 1:12.92 | 2:35.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kirstine Feldinger | 1996 | 459 | 1:16.61 | 2:43.48 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 455 | 1:18.73 | 2:43.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 445 | 1:19.52 | 2:45.19 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
11 | Line Hatting | 1996 | 324 | 1:29.14 | 3:03.58 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
12 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 321 | 1:25.88 | 3:04.13 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 274 | 1:30.30 | 3:14.15 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 574 | 2:31.72 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 523 | 1:16.63 | 2:36.55 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 464 | 1:15.39 | 2:42.84 | |||||
Durup IF | ||||||||||
4 | Anne Tollerup | 1998 | 448 | 1:19.06 | 2:44.75 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 443 | 1:20.73 | 2:45.41 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Una Møller | 1998 | 439 | 1:20.20 | 2:45.97 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
7 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 430 | 2:47.07 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 418 | 1:22.33 | 2:48.66 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 413 | 1:20.06 | 2:49.34 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
10 | Christina Løth Andersen | 1997 | 403 | 1:22.55 | 2:50.68 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Christie Prøhl | 1998 | 379 | 1:21.09 | 2:54.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 378 | 1:23.15 | 2:54.40 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 371 | 1:22.37 | 2:55.45 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
14 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 360 | 1:22.48 | 2:57.31 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Line Meldgaard | 1997 | 355 | 1:24.18 | 2:58.00 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 354 | 1:23.73 | 2:58.23 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Maria Ingvardsen | 1997 | 334 | 1:30.64 | 3:01.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 326 | 1:31.74 | 3:03.12 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Lea Føste Andersen | 1998 | 287 | 3:11.12 | 3:11.12 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
20 | Emma Lovring | 1998 | 248 | 1:36.14 | 3:20.55 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | DNF | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Caroline Beck | 1998 | DSQ | Ej samt berør v. 150 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 553 | 1:13.17 | 2:33.67 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 447 | 1:17.11 | 2:44.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 438 | 1:17.26 | 2:46.08 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 437 | 1:19.55 | 2:46.20 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Laura Blendstrup | 1999 | 436 | 1:16.40 | 2:46.29 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
6 | Clara Holst | 1999 | 401 | 1:24.91 | 2:50.93 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 400 | 1:22.43 | 2:51.14 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 400 | 1:25.16 | 2:51.15 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 393 | 1:22.70 | 2:52.16 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 388 | 1:20.76 | 2:52.94 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Katrine Jørgensen | 2000 | 384 | 1:21.57 | 2:53.52 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 371 | 1:21.90 | 2:55.55 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Cecilie Dalgas | 2000 | 364 | 1:23.78 | 2:56.61 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Nanna Rolle | 2000 | 355 | 1:24.47 | 2:58.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 328 | 1:27.29 | 3:02.81 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
16 | Julie Larsen | 1999 | 326 | 3:03.14 | 3:03.14 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Helena Heerulff | 1999 | 315 | 1:28.41 | 3:05.25 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Trine Rasmussen | 1999 | 304 | 1:29.91 | 3:07.51 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
19 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 302 | 1:28.70 | 3:07.88 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Sarah Tvilling | 2000 | 282 | 1:32.17 | 3:12.30 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Nana Bundgaard | 2000 | 280 | 1:36.54 | 3:12.60 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Marie B. Pedersen | 2000 | 277 | 1:32.89 | 3:13.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Kathrine Fog | 2000 | 241 | 1:49.41 | 3:22.65 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Anne Rytter | 2000 | 236 | 1:37.79 | 3:24.05 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
25 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 214 | 3:30.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Amalie Bach Nielsen | 1999 | DNF | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | DSQ | Svøm p.mav v. 99 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michelle Franow | 2001 | 444 | 1:21.65 | 2:45.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mia Seehausen | 2001 | 380 | 1:20.88 | 2:54.14 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Line Johannsen | 2001 | 322 | 1:29.29 | 3:03.88 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 319 | 1:27.49 | 3:04.56 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 276 | 1:34.38 | 3:13.55 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
6 | Line Gertz | 2001 | 273 | 1:38.21 | 3:14.46 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Mathilde Houe Andersen | 2001 | 262 | 1:33.10 | 3:17.03 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Liv Hingeberg | 2001 | 244 | 1:35.68 | 3:21.67 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Alberte Tang Dixen | 2001 | 223 | 1:41.64 | 3:27.74 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
10 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 218 | 1:44.49 | 3:29.36 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Cecilie Gregersen | 2002 | 207 | 1:37.69 | 3:33.22 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Carli Mark | 2002 | 201 | 1:39.54 | 3:35.03 | |||||
Durup IF | ||||||||||
13 | Louise Houe Andersen | 2003 | 196 | 1:46.01 | 3:36.86 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anne Almvig | 2001 | 149 | 1:54.91 | 3:57.63 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Kirstine H.k. Jensen | 2003 | 107 | 2:11.05 | 4:25.44 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Frida Sonne Hjulmand | 2001 | DSQ | Tyvstart | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Julie Nykvist Jensen | 2001 | DSQ | udsv på mav v. 50m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 11:51 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:41 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 665 | 1:09.71 | 2:24.52 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 595 | 1:13.66 | 2:29.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Pernille Rasmussen | 1996 | 579 | 1:11.63 | 2:31.35 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Frederikke Elkjær | 1996 | 532 | 2:35.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ida Vardinghus-Nielsen | 1996 | 461 | 1:17.71 | 2:43.20 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kirstine Feldinger | 1996 | 443 | 1:19.21 | 2:45.36 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 387 | 1:25.45 | 2:53.02 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
8 | Line Hatting | 1996 | 345 | 1:26.95 | 2:59.76 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 200m Medley Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 598 | 1:09.36 | 2:29.66 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 556 | 1:12.74 | 2:33.33 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 506 | 1:16.29 | 2:38.30 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 489 | 1:14.71 | 2:40.04 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Anne Tollerup | 1998 | 451 | 1:18.05 | 2:44.49 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Michelle Franow | 2001 | 444 | 1:21.91 | 2:45.35 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Una Møller | 1998 | 421 | 1:21.10 | 2:48.21 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
8 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 417 | 1:22.75 | 2:48.82 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 17:41 |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:55 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 518 | 1:07.02 | 2:21.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 405 | 1:10.41 | 2:34.07 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Anders Færch Jensen | 1988 | 266 | 1:26.47 | 2:57.22 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
- | Peter Lund Hansen | 1992 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 514 | 1:07.46 | 2:22.26 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | 508 | 1:07.53 | 2:22.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kristian Ranghøj | 1995 | 409 | 1:10.16 | 2:33.54 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
4 | Casper Trier Jensen | 1996 | 403 | 1:13.00 | 2:34.22 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 370 | 1:17.05 | 2:38.67 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 522 | 1:07.33 | 2:21.53 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 486 | 1:07.66 | 2:24.98 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | 456 | 1:09.96 | 2:28.05 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 373 | 1:16.52 | 2:38.29 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Anthon Løbner | 1997 | 323 | 1:20.00 | 2:46.12 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 284 | 1:23.83 | 2:53.36 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Johannes Hjertmann | 1998 | 270 | 1:29.26 | 2:56.35 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Christopher Arnholtz | 1998 | 237 | 1:34.45 | 3:04.03 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 232 | 1:33.71 | 3:05.42 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jens Bo Conrad | 1998 | 222 | 1:31.96 | 3:08.02 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
11 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 212 | 1:28.27 | 3:10.97 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Andreas Knage | 1998 | DSQ | Async arm i fly 20m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Jensen | 1999 | 359 | 1:14.33 | 2:40.33 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Alexander F. Sørensen | 1999 | 326 | 1:20.78 | 2:45.50 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 324 | 1:20.25 | 2:45.88 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 314 | 1:23.96 | 2:47.57 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | David Hjort | 2000 | 308 | 1:16.10 | 2:48.72 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 305 | 1:20.93 | 2:49.24 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 295 | 1:22.95 | 2:51.23 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 291 | 1:23.31 | 2:51.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laurits Kaaber | 1999 | 290 | 1:24.77 | 2:52.19 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Thomas Frederiksen | 2000 | 288 | 1:23.23 | 2:52.55 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Marcus Pedersen | 2000 | 245 | 1:26.12 | 3:02.05 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mathias Kær | 1999 | 244 | 1:28.70 | 3:02.43 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads Alnor | 2000 | 219 | 1:34.10 | 3:08.85 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
14 | Anders Meldgaard | 2000 | 182 | 1:34.50 | 3:21.02 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Magnus Gertz | 2000 | 179 | 1:38.92 | 3:21.99 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | William Heller Øllegaard | 1999 | 160 | 1:38.81 | 3:29.80 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | August Krebs Hessellund | 1999 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Michael Terp Olesen | 1999 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 270 | 1:23.70 | 2:56.21 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Artúr Jegesi | 2002 | 257 | 1:26.22 | 2:59.16 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 225 | 1:30.01 | 3:07.28 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 221 | 1:34.37 | 3:08.44 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Christian Ottosen | 2002 | 194 | 1:36.83 | 3:16.76 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 179 | 1:36.79 | 3:22.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 173 | 1:27.50 | 3:24.46 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Christian Frederiksen | 2001 | 172 | 1:39.76 | 3:24.63 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 170 | 1:39.40 | 3:25.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Erik Stendal | 2002 | 169 | 1:44.76 | 3:25.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Carl Brøchner | 2002 | 163 | 1:39.37 | 3:28.68 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Johannes Gasse | 2001 | 147 | 1:45.36 | 3:35.86 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 136 | 1:47.40 | 3:41.39 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 11:55 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:53 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 541 | 1:06.12 | 2:19.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Birkkjær | 1996 | 538 | 1:07.35 | 2:20.13 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 519 | 1:06.80 | 2:21.85 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 460 | 1:09.32 | 2:27.61 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Casper Trier Jensen | 1996 | 431 | 1:11.92 | 2:30.90 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kristian Ranghøj | 1995 | 415 | 1:10.12 | 2:32.78 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 368 | 1:12.41 | 2:39.07 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Anders Færch Jensen | 1988 | 273 | 1:25.08 | 2:55.63 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 30, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 525 | 1:06.55 | 2:21.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 440 | 1:09.68 | 2:29.82 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Jonathan Kristensen | 1998 | 431 | 1:10.50 | 2:30.86 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 392 | 1:15.56 | 2:35.75 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 354 | 1:17.60 | 2:41.02 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Alexander Jensen | 1999 | 351 | 1:14.83 | 2:41.46 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Alexander F. Sørensen | 1999 | 320 | 1:16.88 | 2:46.56 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Anthon Løbner | 1997 | 293 | 1:21.32 | 2:51.63 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 17:53 |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:18 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 386 | 1:28.47 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 348 | 1:31.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 313 | 1:34.87 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anna C. Lange | 1998 | 518 | 1:20.24 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 483 | 1:22.13 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 466 | 1:23.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
4 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 439 | 1:24.79 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma F. Sørensen | 1998 | 384 | 1:28.60 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Maria Ingvardsen | 1997 | 311 | 1:35.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Kathrine Breum | 1997 | 291 | 1:37.16 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Christine Skouboe | 1997 | 281 | 1:38.33 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Emma Lovring | 1998 | 209 | 1:48.49 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Emma Nørgaard | 1997 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mai Rossau Noer | 1997 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 528 | 1:19.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 479 | 1:22.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Stella Krogh Lund | 2000 | 421 | 1:25.93 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 385 | 1:28.54 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 384 | 1:28.61 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
6 | Clara Holst | 1999 | 345 | 1:31.84 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 305 | 1:35.71 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Camilla D. Hansen | 2000 | 277 | 1:38.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Camilla Veile | 2000 | 238 | 1:43.99 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
10 | Christine Rom Hansen | 2000 | 237 | 1:44.07 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Luna Ladefoged | 2000 | 227 | 1:45.56 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Sarah Tvilling | 2000 | 211 | 1:48.14 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
13 | Yasmina Kristiensen | 2000 | 194 | 1:51.24 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 169 | 1:56.42 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Camille Sofie N. Holm | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Søgaard | 2001 | 342 | 1:32.15 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 242 | 1:43.29 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
3 | Sidsel Nielsen | 2002 | 240 | 1:43.57 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 223 | 1:46.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Alberte Tang Dixen | 2001 | 204 | 1:49.31 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 193 | 1:51.36 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
7 | Anna Raaber | 2002 | 175 | 1:55.02 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Cecilia Frandsen | 2001 | 171 | 1:55.92 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
9 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 171 | 1:55.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 170 | 1:56.21 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 166 | 1:57.22 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
12 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 165 | 1:57.43 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 151 | 2:00.99 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
14 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 150 | 2:01.11 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Emma Rasmussen | 2002 | 144 | 2:02.82 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Freja Small | 2002 | 115 | 2:12.39 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Helene Marie S. Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 12:18 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:03 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Ida Marie Nielsen | 1995 | 397 | 1:27.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 354 | 1:31.10 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 319 | 1:34.27 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Pavon Friis | 1999 | 542 | 1:19.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Anna C. Lange | 1998 | 538 | 1:19.23 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 502 | 1:21.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 468 | 1:22.97 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 468 | 1:23.00 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Stella Krogh Lund | 2000 | 442 | 1:24.58 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 441 | 1:24.65 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 414 | 1:26.42 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 17:03 |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:25 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Gemke | 1993 | 514 | 1:13.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Michael Petersen | 1994 | 510 | 1:13.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 480 | 1:14.78 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Nicolai Pedersen | 1994 | 466 | 1:15.53 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | Anders Færch Jensen | 1988 | 294 | 1:28.02 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Janus Meinert | 1995 | 540 | 1:11.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | David Tørring | 1995 | 539 | 1:11.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sebastian Friis | 1995 | 529 | 1:12.40 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Lasse Kammer | 1995 | 493 | 1:14.14 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 477 | 1:14.95 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 517 | 1:12.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Alex Terp | 1997 | 410 | 1:18.82 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Hermansen | 1997 | 371 | 1:21.51 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | Victor Prange | 1997 | 347 | 1:23.36 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Mads Storgaard | 1998 | 316 | 1:25.94 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Niclas Henriksen | 1997 | 312 | 1:26.36 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 284 | 1:29.05 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 282 | 1:29.27 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 345 | 1:23.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Andersen | 1999 | 331 | 1:24.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 281 | 1:29.36 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
4 | William Kaaber | 1999 | 267 | 1:30.96 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laurits Kaaber | 1999 | 256 | 1:32.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | August Krebs Hessellund | 1999 | 256 | 1:32.17 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Viktor Bull Kramer | 2000 | 247 | 1:33.32 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 215 | 1:37.65 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
9 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 213 | 1:38.06 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 176 | 1:44.51 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Lasse Møller Bjørnskov | 2000 | 169 | 1:45.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Mikkel Kristensen | 2000 | 131 | 1:55.06 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads F. Nielsen | 1999 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Oliver Høyer | 2000 | DSQ | Asynk ben 50m | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Stær | 2001 | 259 | 1:31.81 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
2 | Magnus V. Ancher | 2001 | 182 | 1:43.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Erik Stendal | 2002 | 175 | 1:44.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 173 | 1:45.01 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 158 | 1:48.34 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 127 | 1:56.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 111 | 2:01.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 103 | 2:04.84 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
9 | Tarik Kusundzija | 2002 | 89 | 2:10.96 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Jakob Kobberø | 2001 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 12:25 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Janus Meinert | 1995 | 639 | 1:08.01 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Friis | 1995 | 570 | 1:10.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 557 | 1:11.19 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
4 | David Tørring | 1995 | 542 | 1:11.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Jesper Gemke | 1993 | 523 | 1:12.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Michael Petersen | 1994 | 510 | 1:13.29 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lasse Kammer | 1995 | 473 | 1:15.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 461 | 1:15.80 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 531 | 1:12.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Alex Terp | 1997 | 429 | 1:17.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Victor Prange | 1997 | 419 | 1:18.24 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Andreas Hermansen | 1997 | 400 | 1:19.48 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
5 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | 357 | 1:22.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Niclas Henriksen | 1997 | 351 | 1:23.03 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Jonas Andersen | 1999 | 331 | 1:24.62 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads Storgaard | 1998 | 326 | 1:25.04 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 17:14 |
Resultat Løb 33 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Kynde | 1994 | 501 | 1:05.55 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Louise Holm | 1994 | 483 | 1:06.35 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Betina K. Pedersen | 1994 | 303 | 1:17.48 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 594 | 1:01.93 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | 554 | 1:03.38 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kirstine Feldinger | 1996 | 553 | 1:03.40 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | 517 | 1:04.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 509 | 1:05.18 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Pernille Rasmussen | 1996 | 497 | 1:05.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Mathilde Sørensen | 1996 | 495 | 1:05.81 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
8 | Asta Blanch | 1996 | 493 | 1:05.87 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 459 | 1:07.46 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 436 | 1:08.64 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Line Hatting | 1996 | 341 | 1:14.52 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Marie Juhl Jensen | 1996 | 341 | 1:14.52 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Naja Skaarup Jensen | 1996 | 319 | 1:16.18 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 292 | 1:18.43 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 209 | 1:27.68 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tatjana Hansen | 1997 | 592 | 1:02.00 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Amalie Østrup | 1997 | 590 | 1:02.05 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 560 | 1:03.14 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 542 | 1:03.85 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
5 | Astrid Fly Oredsson | 1998 | 532 | 1:04.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 510 | 1:05.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Stine Mary Vissing | 1997 | 506 | 1:05.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 506 | 1:05.33 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Mikala Mai Halbirk | 1998 | 486 | 1:06.20 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Caroline Beck | 1998 | 486 | 1:06.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Shanna Armstrong | 1998 | 485 | 1:06.27 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 484 | 1:06.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 423 | 1:09.36 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christina Løth Andersen | 1997 | 418 | 1:09.59 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Caroline Kjeldsen | 1997 | 417 | 1:09.69 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 412 | 1:09.95 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Ida Madsen | 1998 | 404 | 1:10.43 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 396 | 1:10.85 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Freja K. Hyldgaard | 1998 | 378 | 1:12.01 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
20 | Josefine Knudsen | 1998 | 350 | 1:13.87 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
21 | Sarah Gade Nielsen | 1998 | 343 | 1:14.33 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
22 | Christine Skouboe | 1997 | 343 | 1:14.35 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
23 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 340 | 1:14.55 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
24 | Line Meldgaard | 1997 | 340 | 1:14.58 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Clara Nautrup Pedersen | 1998 | 339 | 1:14.67 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
26 | Ida Cornelius Østergaard | 1998 | 320 | 1:16.11 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | 318 | 1:16.24 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Vicki Jensen | 1998 | 312 | 1:16.71 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emma Lovring | 1998 | 301 | 1:17.62 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
30 | Lea Føste Andersen | 1998 | 301 | 1:17.69 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
31 | Emma F. Sørensen | 1998 | 279 | 1:19.62 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
32 | Maria Behnk Solnæs | 1998 | 256 | 1:21.96 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Anna J. V. Hededal | 1998 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Anne Stine Andreasen | 1997 | DNS | |||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Emma Nørgaard | 1997 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Laura Koch Sørensen | 1997 | DNS | |||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Mai Rossau Noer | 1997 | DNS | |||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 622 | 1:00.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Emma H. Christiansen | 1999 | 534 | 1:04.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Amalie Bach Nielsen | 1999 | 490 | 1:06.04 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Pavon Friis | 1999 | 478 | 1:06.56 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Clara Holst | 1999 | 470 | 1:06.96 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 466 | 1:07.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 453 | 1:07.79 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Laura Blendstrup | 1999 | 448 | 1:08.00 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
9 | Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 438 | 1:08.56 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 432 | 1:08.86 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
11 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 424 | 1:09.28 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Celina G Winther | 1999 | 421 | 1:09.43 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
13 | Marie Eske | 1999 | 418 | 1:09.62 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Cecilie Dalgas | 2000 | 416 | 1:09.70 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Mathilde Snitgaard | 2000 | 413 | 1:09.87 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 413 | 1:09.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Katrine Jørgensen | 2000 | 411 | 1:10.00 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 406 | 1:10.27 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 398 | 1:10.76 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Nanna Rolle | 2000 | 388 | 1:11.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 382 | 1:11.75 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
22 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 376 | 1:12.08 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
23 | Marie B. Pedersen | 2000 | 374 | 1:12.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Lisa Terp | 1999 | 370 | 1:12.53 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nicoline Rosenkilde | 1999 | 360 | 1:13.16 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
26 | Helena Heerulff | 1999 | 342 | 1:14.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 335 | 1:14.92 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
28 | Julie Larsen | 1999 | 325 | 1:15.70 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Clara Enné Bæk | 1999 | 313 | 1:16.65 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
30 | Luna Ladefoged | 2000 | 305 | 1:17.34 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
31 | Liv Cramer | 2000 | 303 | 1:17.52 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
32 | Maya Nautrup Pedersen | 1999 | 301 | 1:17.63 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
33 | Astrid Yde | 2000 | 300 | 1:17.72 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
34 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 297 | 1:18.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Camilla Veile | 2000 | 285 | 1:19.11 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
36 | Yasmina Kristiensen | 2000 | 262 | 1:21.33 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
37 | Kirstine Thordahl Jensen | 2000 | 255 | 1:22.08 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
38 | Julie Uldall Larsen | 1999 | 245 | 1:23.16 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
39 | Kathrine Fog | 2000 | 229 | 1:25.10 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 218 | 1:26.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Christine Rom Hansen | 2000 | 202 | 1:28.68 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
42 | Andrea K. Pedersen | 2000 | 181 | 1:31.99 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Iben Damsgaard | 2000 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mia Seehausen | 2001 | 415 | 1:09.77 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Julie Søgaard | 2001 | 371 | 1:12.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Line Gertz | 2001 | 332 | 1:15.13 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 324 | 1:15.78 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Vera Veronica Jervidalo | 2001 | 321 | 1:16.03 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Marie Christensen | 2002 | 309 | 1:16.95 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 301 | 1:17.63 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Julie Nykvist Jensen | 2001 | 294 | 1:18.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Matilde Bodilsen | 2001 | 278 | 1:19.69 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Liv Hingeberg | 2001 | 274 | 1:20.10 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Nicoline Kristiansen | 2002 | 270 | 1:20.54 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Mathilde Houe Andersen | 2001 | 258 | 1:21.74 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
13 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 252 | 1:22.41 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
14 | Cecilie Gregersen | 2002 | 237 | 1:24.12 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Maja Fridberg Madsen | 2002 | 222 | 1:25.98 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
16 | Louise Houe Andersen | 2003 | 219 | 1:26.36 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Laura Buur Rasmussen | 2001 | 215 | 1:26.80 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Carli Mark | 2002 | 215 | 1:26.88 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
19 | Helene Levring Andersen | 2001 | 212 | 1:27.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Frida Sonne Hjulmand | 2001 | 205 | 1:28.24 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
21 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 197 | 1:29.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Alba Olivia Theilmann | 2001 | 195 | 1:29.75 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
23 | Cecilia Frandsen | 2001 | 171 | 1:33.67 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
24 | Anna Raaber | 2002 | 154 | 1:37.10 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Nanna Svostrup Clausen | 2002 | 132 | 1:42.03 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 125 | 1:44.06 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
27 | Sofia Ingeberg | 2002 | 121 | 1:45.09 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Freja Small | 2002 | 121 | 1:45.13 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
29 | Caroline Madsen | 2002 | 120 | 1:45.53 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
30 | Anne Almvig | 2001 | 119 | 1:45.61 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
- | Helene Marie S. Andersen | 2001 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:30 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 625 | 1:00.89 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Asta Blanch | 1996 | 571 | 1:02.75 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kirstine Feldinger | 1996 | 542 | 1:03.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe B. Thomasen | 1996 | 525 | 1:04.54 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 512 | 1:05.06 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
6 | Mathilde Sørensen | 1996 | 489 | 1:06.07 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Louise Holm | 1994 | 478 | 1:06.57 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 461 | 1:07.36 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 33, 100m Frisvømning Damer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Østrup | 1997 | 687 | 59.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Matilde Kjeldsen | 1999 | 620 | 1:01.06 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Jackie Gade | 1998 | 582 | 1:02.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Tatjana Hansen | 1997 | 582 | 1:02.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Glerup Jensen | 1998 | 534 | 1:04.18 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
6 | Emma H. Christiansen | 1999 | 510 | 1:05.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Sara Sofia Benzarti | 1997 | 502 | 1:05.49 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stine Mary Vissing | 1997 | 470 | 1:06.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 17:30 |
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 13:08 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jesper Gemke | 1993 | 527 | 58.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 515 | 58.50 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Lasse Christensen | 1994 | 458 | 1:00.85 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Færch Jensen | 1988 | 350 | 1:06.55 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
5 | Martin Lønstrup | 1993 | 253 | 1:14.08 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
- | Juan José Venegas | 1992 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 602 | 55.54 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 586 | 56.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 586 | 56.04 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 520 | 58.33 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 519 | 58.36 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Friis | 1995 | 513 | 58.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | David Tørring | 1995 | 494 | 59.33 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Gustav Emil Lings | 1996 | 483 | 59.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mathias Bech | 1996 | 480 | 59.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
10 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 480 | 59.90 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Tobias Helmersen | 1995 | 470 | 1:00.30 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 468 | 1:00.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rasmus Jørgensen | 1996 | 461 | 1:00.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Casper Trier Jensen | 1996 | 455 | 1:00.95 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
15 | Christoffer Beck | 1996 | 439 | 1:01.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jesper Jensen | 1996 | 428 | 1:02.24 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Jonas Sørensen | 1995 | 352 | 1:06.42 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
18 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 333 | 1:07.66 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Christian Trangbæk | 1996 | 305 | 1:09.63 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 540 | 57.58 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 533 | 57.83 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Jonatan Balladone | 1997 | 487 | 59.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 472 | 1:00.22 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 448 | 1:01.29 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oskar Jørgensen | 1998 | 440 | 1:01.65 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Alex Terp | 1997 | 430 | 1:02.15 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 429 | 1:02.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Alexander Jensen | 1998 | 414 | 1:02.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jacob Harboe | 1998 | 413 | 1:02.96 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
11 | Anthon Løbner | 1997 | 411 | 1:03.09 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 407 | 1:03.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Christopher Arnholtz | 1998 | 399 | 1:03.67 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Toke Cramer | 1998 | 352 | 1:06.39 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Emil Houlborg | 1998 | 342 | 1:07.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Andreas Knage | 1998 | 340 | 1:07.18 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
17 | Johannes Hjertmann | 1998 | 314 | 1:09.01 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Daniel Hørmann | 1997 | 308 | 1:09.45 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
19 | Jens Bo Conrad | 1998 | 292 | 1:10.65 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
20 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 289 | 1:10.92 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Nicolaj Skov Rasmussen | 1998 | 263 | 1:13.16 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Oliver B. Nørup | 1998 | 242 | 1:15.27 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 212 | 1:18.61 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
- | Simon Sønderriis | 1997 | 58.54 | EXTRA | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 480 | 59.89 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 436 | 1:01.84 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Gustav Yde | 2000 | 426 | 1:02.33 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Alexander Jensen | 1999 | 397 | 1:03.79 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | William Kaaber | 1999 | 378 | 1:04.86 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Kær | 1999 | 371 | 1:05.27 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Hørmann | 1999 | 370 | 1:05.29 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
8 | Laurits Kaaber | 1999 | 355 | 1:06.21 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 347 | 1:06.74 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
10 | Thomas Frederiksen | 2000 | 340 | 1:07.21 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 329 | 1:07.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 322 | 1:08.43 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Daniel H. Johannesen | 1999 | 309 | 1:09.34 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Karl-Emil Späth | 2000 | 308 | 1:09.39 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 291 | 1:10.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 279 | 1:11.74 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
17 | Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 258 | 1:13.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sebastian Halvorsen | 1999 | 251 | 1:14.28 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Mads Alnor | 2000 | 241 | 1:15.30 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
20 | Mads F. Nielsen | 1999 | 235 | 1:15.99 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
21 | Lasse Møller Bjørnskov | 2000 | 220 | 1:17.60 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Anton Borg Hjort | 2000 | 215 | 1:18.24 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Lukas Kristensen | 2000 | 215 | 1:18.25 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 199 | 1:20.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
25 | Tobias Møllegaard | 2000 | 182 | 1:22.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Emil Rahbek | 1999 | 174 | 1:23.97 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
27 | Magnus Gertz | 2000 | 172 | 1:24.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
28 | William Heller Øllegaard | 1999 | 160 | 1:26.37 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
29 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 155 | 1:27.25 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
- | Oliver Høyer | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 266 | 1:12.89 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 246 | 1:14.79 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kenan Kaya | 2001 | 245 | 1:14.88 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 215 | 1:18.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Alfred Tang Dixen | 2002 | 205 | 1:19.46 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 187 | 1:22.02 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Carl Brøchner | 2002 | 183 | 1:22.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 173 | 1:24.17 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Christian Frederiksen | 2001 | 172 | 1:24.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Nicholas Bundgaard | 2002 | 169 | 1:24.69 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Joachim Hjertmann | 2002 | 163 | 1:25.80 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
12 | Simon Lund | 2001 | 162 | 1:26.01 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Johannes Gasse | 2001 | 160 | 1:26.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 157 | 1:26.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Sebastian Veile | 2003 | 154 | 1:27.33 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
16 | Oliver Veile | 2001 | 144 | 1:29.39 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Alexander Korsager Elkjær | 2001 | 142 | 1:29.72 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Tarik Kusundzija | 2002 | 117 | 1:35.77 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 111 | 1:37.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Jakob Kobberø | 2001 | DNS | |||||||
Durup IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 13:08 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:31 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Thøgersen | 1995 | 623 | 54.90 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 606 | 55.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Magnus Yde | 1996 | 585 | 56.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 529 | 57.97 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik V-Nielsen | 1995 | 517 | 58.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sebastian Friis | 1995 | 433 | 1:01.99 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | David Tørring | 1995 | 358 | 1:06.02 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Gustav Emil Lings | 1996 | DNS | |||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Kristensen | 1998 | 547 | 57.34 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
2 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 525 | 58.14 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
3 | Michael Terp Olesen | 1999 | 511 | 58.64 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 510 | 58.70 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 485 | 59.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Jonatan Balladone | 1997 | 484 | 59.73 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | August Stamp Kirkeby | 1999 | 453 | 1:01.05 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Oskar Jørgensen | 1998 | 419 | 1:02.67 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 17:31 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:07 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 35, 4X50m Medley Damer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Piger 5 | 2001 | 458 | 2:17.58 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | |||||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 1:12.72 | 1:12.72 | |||||||
Anna Sommer Harrits | 1999 | |||||||||
Nanna Rolle | 2000 | 2:17.58 | 2:17.58 | |||||||
2 | Horsens Piger 2 | 2000 | 436 | 2:19.91 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | |||||||||
Michelle Franow | 2001 | 1:12.85 | 1:12.85 | |||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | |||||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 2:19.91 | 2:19.91 | |||||||
3 | Neptun Piger 1 | 1999 | 407 | 2:23.11 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Laura Blendstrup | 1999 | |||||||||
Marie Eske | 1999 | 1:13.45 | 1:13.45 | |||||||
Celina G Winther | 1999 | |||||||||
Trine Rasmussen | 1999 | 2:23.11 | 2:23.11 | |||||||
4 | Laber Larver | 1999 | 360 | 2:29.08 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Katrine Jørgensen | 2000 | |||||||||
Anna Sofie Lomholt | 2000 | 1:21.27 | 1:21.27 | |||||||
Mia Seehausen | 2001 | |||||||||
Mathilde Hvass Olesen | 2001 | 2:29.08 | 2:29.08 | |||||||
5 | Piger 1 Viborg | 1999 | 286 | 2:41.05 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | |||||||||
Kathrine Fog | 2000 | 1:30.82 | 1:30.82 | |||||||
Laura Davidsen Nielsen | 2000 | |||||||||
Julie Søgaard | 2001 | 2:41.05 | 2:41.05 | |||||||
6 | Agf Piger 4 | 2001 | 234 | 2:52.04 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | |||||||||
Line Gertz | 2001 | 1:25.25 | 1:25.25 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | |||||||||
Mille Kjær Jensen | 2004 | 2:52.04 | 2:52.04 | |||||||
- | Sksv Pige 2 | 2000 | DSQ | Forkert ald p svømme | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 17:07 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 17:09 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 36, 4X50m Medley Herrer, Finaler 14 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Drenge 4 | 2001 | 318 | 2:16.75 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | |||||||||
Magnus Gertz | 2000 | 1:14.86 | 1:14.86 | |||||||
Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | |||||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 2:16.75 | 2:16.75 | |||||||
2 | Horsens Drenge 1 | 1999 | 310 | 2:18.01 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Karl-Emil Späth | 2000 | |||||||||
Simeon Franow | 2000 | 1:14.65 | 1:14.65 | |||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | |||||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 2:18.01 | 2:18.01 | |||||||
3 | Slatten Drenge 1 | 1999 | 244 | 2:29.40 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Anton Borg Hjort | 2000 | |||||||||
Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 1:24.75 | 1:24.75 | |||||||
Oskar Lindholm | 2001 | |||||||||
Andreas Hørmann | 1999 | 2:29.40 | 2:29.40 | |||||||
4 | Horsens Drenge 2 | 1999 | 226 | 2:33.31 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | |||||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:24.58 | 1:24.58 | |||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | |||||||||
Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 2:33.31 | 2:33.31 | |||||||
5 | Drenge Viborg | 1999 | 199 | 2:39.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | |||||||||
Lasse Møller Bjørnskov | 2000 | 1:29.10 | 1:29.10 | |||||||
Mathias Pedersen | 2002 | |||||||||
Marcus Pedersen | 2000 | 2:39.90 | 2:39.90 | |||||||
6 | Drenge 2 Viborg | 1999 | 124 | 3:07.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Tobias Møllegaard | 2000 | |||||||||
Oliver Widemann Bache | 2001 | 1:40.61 | 1:40.61 | |||||||
Sebastian Leimbeck | 2001 | |||||||||
Mikkel Kristensen | 2000 | 3:07.26 | 3:07.26 | |||||||
7 | Agf Drenge 5 | 2001 | 119 | 3:09.62 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | |||||||||
Tarik Kusundzija | 2002 | 1:42.81 | 1:42.81 | |||||||
Carl Brøchner | 2002 | |||||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 3:09.62 | 3:09.62 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 17:09 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 37, 4X100m Medley Damer, Finaler 111 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Damer 1 | 1902 | 563 | 4:41.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 1:10.36 | 1:10.36 | |||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 1:22.76 | 2:33.12 | |||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 1:07.84 | 3:40.96 | |||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:00.16 | 4:41.12 | |||||||
2 | Horsens Piger 1 | 1996 | 531 | 4:46.73 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 1:16.02 | 1:16.02 | |||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 1:21.41 | 2:37.43 | |||||||
Amalie Østrup | 1997 | 1:06.36 | 3:43.79 | |||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 1:02.94 | 4:46.73 | |||||||
3 | S68 Hjørring 1 | 1996 | 476 | 4:57.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 1:09.98 | 1:09.98 | |||||||
Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 1:24.63 | 2:34.61 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 1:15.37 | 3:49.98 | |||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 1:07.22 | 4:57.20 | |||||||
4 | Agf Damer 2 | 1902 | 471 | 4:58.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 1:12.13 | 1:12.13 | |||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 1:28.60 | 2:40.73 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 1:13.92 | 3:54.65 | |||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 1:03.65 | 4:58.30 | |||||||
5 | Laber Larver | 1902 | 422 | 5:09.39 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Anna Sofie Lomholt | 2000 | 1:22.01 | 1:22.01 | |||||||
Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 1:25.16 | 2:47.17 | |||||||
Mia Seehausen | 2001 | 1:15.71 | 4:02.88 | |||||||
Mia Kynde | 1994 | 1:06.51 | 5:09.39 | |||||||
6 | Piger Viborg | 1902 | 395 | 5:16.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 1:18.20 | 1:18.20 | |||||||
Ida Marie Nielsen | 1995 | 1:30.53 | 2:48.73 | |||||||
Caroline Beck | 1998 | 1:15.15 | 4:03.88 | |||||||
Christie Prøhl | 1998 | 1:12.44 | 5:16.32 | |||||||
7 | Sksv Piger 1 | 1996 | 393 | 5:16.73 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Laura Koch Sørensen | 1997 | 1:18.92 | 1:18.92 | |||||||
Clara Holst | 1999 | 1:33.27 | 2:52.19 | |||||||
Naja Skaarup Jensen | 1996 | 1:17.36 | 4:09.55 | |||||||
Caroline Kjeldsen | 1997 | 1:07.18 | 5:16.73 | |||||||
8 | S68 Hjørring 2 | 1996 | 355 | 5:27.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Marie B. Pedersen | 2000 | 1:23.20 | 1:23.20 | |||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 1:27.70 | 2:50.90 | |||||||
Line Meldgaard | 1997 | 28.11 | 3:19.01 | |||||||
Kathrine Breum | 1997 | 2:08.70 | 5:27.71 | |||||||
9 | Horsens Piger 2 | 1902 | 349 | 5:29.62 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Nana Bundgaard | 2000 | 1:29.26 | 1:29.26 | |||||||
Michelle Franow | 2001 | 1:24.82 | 2:54.08 | |||||||
Stella Krogh Lund | 2000 | 1:23.61 | 4:17.69 | |||||||
Nicoline Rosenkilde | 1999 | 1:11.93 | 5:29.62 | |||||||
10 | Neptun Piger 2 | 1998 | 327 | 5:36.76 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Josefine Knudsen | 1998 | 1:19.73 | 1:19.73 | |||||||
Christina Nielsen | 1997 | 1:33.96 | 2:53.69 | |||||||
Lea Føste Andersen | 1998 | 1:28.96 | 4:22.65 | |||||||
Christine Skouboe | 1997 | 1:14.11 | 5:36.76 | |||||||
11 | Agf Damer 4 | 1902 | 248 | 6:09.45 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 1:25.90 | 1:25.90 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 1:38.75 | 3:04.65 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 1:42.64 | 4:47.29 | |||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 1:22.16 | 6:09.45 | |||||||
- | Agf Damer 3 | 1902 | DSQ | Forkert rækkefølg | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 38, 4X100m Medley Herrer, Finaler 111 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Herrer 1 | 1902 | 535 | 4:15.31 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 1:02.84 | 1:02.84 | |||||||
David Tørring | 1995 | 1:12.23 | 2:15.07 | |||||||
Sebastian Friis | 1995 | 1:02.23 | 3:17.30 | |||||||
Jesper Jensen | 1996 | 58.01 | 4:15.31 | |||||||
2 | Agf Herrer 2 | 1902 | 487 | 4:23.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 1:05.74 | 1:05.74 | |||||||
Jesper Gemke | 1993 | 1:11.76 | 2:17.50 | |||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 1:05.93 | 3:23.43 | |||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 1:00.01 | 4:23.44 | |||||||
3 | Drenge 1 Viborg | 1902 | 467 | 4:27.10 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Christoffer Beck | 1996 | 1:08.32 | 1:08.32 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 1:14.55 | 2:22.87 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 1:02.53 | 3:25.40 | |||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 1:01.70 | 4:27.10 | |||||||
4 | S68 Hjørring | 1995 | 398 | 4:41.63 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 1:11.98 | 1:11.98 | |||||||
Mads Storgaard | 1998 | 1:26.40 | 2:38.38 | |||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 57.98 | 3:36.36 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | 1:05.27 | 4:41.63 | |||||||
5 | Slatten Drenge 1 | 1902 | 390 | 4:43.63 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 1:05.32 | 1:05.32 | |||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 1:20.94 | 2:26.26 | |||||||
Anthon Løbner | 1997 | |||||||||
Andreas Hørmann | 1999 | 4:43.63 | 4:43.63 | |||||||
6 | Agf Herrer 3 | 1902 | 362 | 4:50.72 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 1:12.08 | 1:12.08 | |||||||
Toke Cramer | 1998 | 1:22.64 | 2:34.72 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 1:17.01 | 3:51.73 | |||||||
Juan José Venegas | 1992 | 58.99 | 4:50.72 | |||||||
7 | Drenge Viborg | 1902 | 355 | 4:52.71 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Emil Houlborg | 1998 | 1:13.63 | 1:13.63 | |||||||
Anders Husted | 1997 | 1:19.66 | 2:33.29 | |||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 1:11.95 | 3:45.24 | |||||||
Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 1:07.47 | 4:52.71 | |||||||
8 | Horsens Drenge 1 | 1902 | 290 | 5:12.84 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Karl-Emil Späth | 2000 | 1:22.25 | 1:22.25 | |||||||
Simeon Franow | 2000 | 1:22.54 | 2:44.79 | |||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | 1:20.22 | 4:05.01 | |||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | 1:07.83 | 5:12.84 | |||||||
9 | Agf Herrer 4 | 1902 | 225 | 5:40.61 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 1:18.37 | 1:18.37 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 1:30.99 | 2:49.36 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 1:31.26 | 4:20.62 | |||||||
Kristoffer B. Holm | 1999 | 1:19.99 | 5:40.61 | |||||||
10 | Horsens Drenge 2 | 1902 | 217 | 5:44.90 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Frederik Juhl Leiszner | 1999 | 1:27.55 | 1:27.55 | |||||||
Viktor Bull Kramer | 2000 | 1:36.14 | 3:03.69 | |||||||
Nicklas Steen Hansen | 1999 | 1:24.06 | 4:27.75 | |||||||
Andreas Grønkjær Frost | 2001 | 1:17.15 | 5:44.90 | |||||||
11 | Agf Herrer 5 | 1902 | 197 | 5:56.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Magnus V. Ancher | 2001 | 1:29.17 | 1:29.17 | |||||||
Magnus Gertz | 2000 | 1:36.64 | 3:05.81 | |||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 1:28.38 | 4:34.19 | |||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 1:21.89 | 5:56.08 | |||||||
- | Agf Herrer 6 | 1902 | DSQ | Udsv på ryg v. 350m | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 1:35.25 | 1:35.25 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 20:22 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:18 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 111 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Horsens Piger 1 | 1996 | 602 | 1:54.59 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | |||||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 57.52 | 57.52 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | |||||||||
Amalie Østrup | 1997 | 1:54.59 | 1:54.59 | |||||||
2 | Agf Piger 1 | 1999 | 570 | 1:56.71 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | |||||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 59.11 | 59.11 | |||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | |||||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:56.71 | 1:56.71 | |||||||
3 | S68 Hjørring 1 | 1996 | 504 | 2:01.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | |||||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 59.97 | 59.97 | |||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | |||||||||
Anne Tollerup | 1998 | 2:01.55 | 2:01.55 | |||||||
4 | Agf Piger 2 | 1999 | 453 | 2:05.97 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | |||||||||
Anna Sommer Harrits | 1999 | 1:01.38 | 1:01.38 | |||||||
Nanna Rolle | 2000 | |||||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 2:05.97 | 2:05.97 | |||||||
4 | Laber Larver | 1902 | 453 | 2:05.97 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Mia Seehausen | 2001 | |||||||||
Mia Kynde | 1994 | 1:01.70 | 1:01.70 | |||||||
Katrine Jørgensen | 2000 | |||||||||
Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 2:05.97 | 2:05.97 | |||||||
6 | Piger Viborg | 1902 | 428 | 2:08.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Caroline Beck | 1998 | |||||||||
Julie Søgaard | 2001 | 1:05.24 | 1:05.24 | |||||||
Christie Prøhl | 1998 | |||||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 2:08.39 | 2:08.39 | |||||||
7 | Neptun Piger 2 | 1998 | 375 | 2:14.18 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Josefine Knudsen | 1998 | 33.66 | 1:03.57 | |||||||
Christine Skouboe | 1997 | |||||||||
Anne Rytter | 2000 | 2:14.18 | 2:14.18 | |||||||
8 | S68 Hjørring 2 | 1998 | 364 | 2:15.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Astrid Yde | 2000 | |||||||||
Kathrine Breum | 1997 | 1:09.33 | 1:09.33 | |||||||
Marie B. Pedersen | 2000 | |||||||||
Emine Bjarup Thøgersen | 1998 | 2:15.41 | 2:15.41 | |||||||
9 | Agf Piger 3 | 1999 | 303 | 2:23.92 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Line Gertz | 2001 | |||||||||
Helena Heerulff | 1999 | 1:07.93 | 1:07.93 | |||||||
Liv Cramer | 2000 | |||||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 2:23.92 | 2:23.92 | |||||||
10 | Piger 1 Viborg | 1999 | 242 | 2:35.09 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Sofie Rahbek Hansen | 2000 | |||||||||
Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 1:15.03 | 1:15.03 | |||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | |||||||||
Helene Levring Andersen | 2001 | 2:35.09 | 2:35.09 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 16:18 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 16:22 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 40, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 111 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Slatten Drenge 1 | 1902 | 511 | 1:46.12 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Simon Sønderriis | 1997 | |||||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 53.17 | 53.17 | |||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | |||||||||
Anthon Løbner | 1997 | 1:46.12 | 1:46.12 | |||||||
2 | Drenge 2 Viborg | 1997 | 455 | 1:50.26 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Lasse Kammer | 1995 | |||||||||
Christoffer Beck | 1996 | 55.04 | 55.04 | |||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | |||||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 1:50.26 | 1:50.26 | |||||||
3 | S68 Hjørring | 1995 | 443 | 1:51.27 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Mads Storgaard | 1998 | |||||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 58.03 | 58.03 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | |||||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 1:51.27 | 1:51.27 | |||||||
4 | Neptun Herrer 1 | 1993 | 347 | 2:00.64 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Niclas Henriksen | 1997 | |||||||||
Jacob Harboe | 1998 | 1:00.59 | 1:00.59 | |||||||
Jonas Sørensen | 1995 | |||||||||
Alexander Stær | 2001 | 2:00.64 | 2:00.64 | |||||||
5 | Drenge 1 Viborg B | 1995 | 346 | 2:00.81 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Emil Houlborg | 1998 | |||||||||
Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 1:01.36 | 1:01.36 | |||||||
Anders Husted | 1997 | |||||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 2:00.81 | 2:00.81 | |||||||
6 | Agf Drenge 1 | 1999 | 344 | 2:01.07 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | |||||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 58.73 | 58.73 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | |||||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 2:01.07 | 2:01.07 | |||||||
7 | Hei Drenge | 1996 | 285 | 2:08.89 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Andreas Hermansen | 1997 | 27.53 | 27.53 | |||||||
Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 33.80 | 1:01.33 | |||||||
Alfred Tang Dixen | 2002 | |||||||||
Sebastian Halvorsen | 1999 | 2:08.89 | 2:08.89 | |||||||
8 | Drenge 3 Viborg | 2000 | 249 | 2:14.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Mikkel Kristensen | 2000 | |||||||||
Andreas Knage | 1998 | 1:07.78 | 1:07.78 | |||||||
Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | |||||||||
Christian Trangbæk | 1996 | 2:14.82 | 2:14.82 | |||||||
9 | Agf Drenge 2 | 1999 | 203 | 2:24.26 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | |||||||||
Kristoffer B. Holm | 1999 | 1:13.24 | 1:13.24 | |||||||
Kristoffer Heerulff | 2001 | |||||||||
Christian Ottosen | 2002 | 2:24.26 | 2:24.26 | |||||||
10 | Agf Drenge 3 | 1999 | 183 | 2:29.21 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Magnus V. Ancher | 2001 | |||||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 1:14.93 | 1:14.93 | |||||||
Christian Frederiksen | 2001 | |||||||||
Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 2:29.21 | 2:29.21 | |||||||
11 | Agf Drenge 4 | 2001 | 140 | 2:43.36 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Erik Stendal | 2002 | |||||||||
Johannes Gasse | 2001 | 1:19.07 | 1:19.07 | |||||||
Sofus Bolwig Balladone | 2002 | |||||||||
Tarik Kusundzija | 2002 | 2:43.36 | 2:43.36 | |||||||
- | Horsens Drenge 1 | 1902 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Nicolai Vad Kruse | 1999 | |||||||||
Alexander Jensen | 1998 | |||||||||
Daniel H. Johannesen | 1999 | |||||||||
Simeon Franow | 2000 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 16:22 |
Resultat Løb 41 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:08 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 41, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 111 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Damer 1 | 1902 | 650 | 4:04.37 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 1:00.09 | 1:00.09 | |||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 1:02.06 | 2:02.15 | |||||||
Jackie Gade | 1998 | 1:02.53 | 3:04.68 | |||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 59.69 | 4:04.37 | |||||||
2 | Agf Damer 1 | 1902 | 591 | 4:12.15 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Astrid Fly Oredsson | 1998 | 1:04.87 | 1:04.87 | |||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 1:01.92 | 2:06.79 | |||||||
Matilde Kjeldsen | 1999 | 1:01.18 | 3:07.97 | |||||||
Emma H. Christiansen | 1999 | 1:04.18 | 4:12.15 | |||||||
3 | Horsens Piger 1 | 1996 | 585 | 4:13.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Østrup | 1997 | 1:00.08 | 1:00.08 | |||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 1:03.77 | 2:03.85 | |||||||
Kirstine Feldinger | 1996 | 1:05.01 | 3:08.86 | |||||||
Amalie Bach Nielsen | 1999 | 1:04.23 | 4:13.09 | |||||||
4 | Agf Damer 2 | 1902 | 531 | 4:21.32 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johanne Sofie Kjærsgaard | 1998 | 1:04.65 | 1:04.65 | |||||||
Julie Pavon Friis | 1999 | 1:05.93 | 2:10.58 | |||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 1:06.59 | 3:17.17 | |||||||
Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 1:04.15 | 4:21.32 | |||||||
5 | S68 Hjørring 1 | 1996 | 474 | 4:31.49 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 1:06.07 | 1:06.07 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 1:08.97 | 2:15.04 | |||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | |||||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 4:31.49 | 4:31.49 | |||||||
6 | Agf Damer 3 | 1902 | 462 | 4:33.80 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 1:07.00 | 1:07.00 | |||||||
Anna Sommer Harrits | 1999 | 1:07.10 | 2:14.10 | |||||||
Nanna Rolle | 2000 | 1:11.50 | 3:25.60 | |||||||
Amalie Fisker Brøchner | 1999 | 1:08.20 | 4:33.80 | |||||||
7 | Neptun Piger 2 | 1998 | 456 | 4:34.90 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 1:08.26 | 1:08.26 | |||||||
Laura Blendstrup | 1999 | 1:10.11 | 2:18.37 | |||||||
Marie Eske | 1999 | 1:09.56 | 3:27.93 | |||||||
Celina G Winther | 1999 | 1:06.97 | 4:34.90 | |||||||
8 | Laber Larver | 1902 | 454 | 4:35.35 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Mia Seehausen | 2001 | 1:07.64 | 1:07.64 | |||||||
Mia Kynde | 1994 | 1:06.22 | 2:13.86 | |||||||
Katrine Jørgensen | 2000 | 1:09.30 | 3:23.16 | |||||||
Josephine Frede Bundgaard | 1997 | 1:12.19 | 4:35.35 | |||||||
9 | Sksv Piger 1 | 1996 | 439 | 4:38.44 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 1:10.40 | 1:10.40 | |||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 1:14.23 | 2:24.63 | |||||||
Caroline Kjeldsen | 1997 | 1:07.61 | 3:32.24 | |||||||
Clara Holst | 1999 | 1:06.20 | 4:38.44 | |||||||
10 | Piger Viborg | 1902 | 402 | 4:46.85 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Caroline Beck | 1998 | 1:05.51 | 1:05.51 | |||||||
Julie Søgaard | 2001 | 1:14.37 | 2:19.88 | |||||||
Christie Prøhl | 1998 | 1:10.68 | 3:30.56 | |||||||
Betina K. Pedersen | 1994 | 1:16.29 | 4:46.85 | |||||||
11 | Agf Damer 4 | 1902 | 361 | 4:57.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Helena Heerulff | 1999 | 1:17.25 | 1:17.25 | |||||||
Line Petersen | 1991 | |||||||||
Line Gertz | 2001 | 3:38.01 | 3:38.01 | |||||||
Liv Cramer | 2000 | 1:19.07 | 4:57.08 | |||||||
12 | S68 Hjørring 2 | 1998 | 358 | 4:58.10 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Kathrine Breum | 1997 | 1:14.04 | 1:14.04 | |||||||
Line Meldgaard | 1997 | 1:14.30 | 2:28.34 | |||||||
Marie B. Pedersen | 2000 | 1:13.35 | 3:41.69 | |||||||
Astrid Yde | 2000 | 1:16.41 | 4:58.10 | |||||||
13 | Agf Damer 5 | 1902 | 246 | 5:37.59 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 1:24.19 | 1:24.19 | |||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 1:17.27 | 2:41.46 | |||||||
Nicoline Kristiansen | 2002 | 1:22.30 | 4:03.76 | |||||||
Naya Høgholt Sejr | 2003 | 1:33.83 | 5:37.59 | |||||||
14 | Pige R1 Viborg | 1998 | 241 | 5:39.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Sofie Rahbek Hansen | 2000 | 1:26.38 | 1:26.38 | |||||||
Laura Davidsen Nielsen | 2000 | 1:19.54 | 2:45.92 | |||||||
Louise Houe Andersen | 2003 | 1:26.74 | 4:12.66 | |||||||
Helene Levring Andersen | 2001 | 1:27.16 | 5:39.82 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 18:08 |
Resultat Løb 42 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 42, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 111 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Aalborg Herrer | 1902 | 588 | 3:44.59 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Magnus Yde | 1996 | 58.05 | 58.05 | |||||||
Thomas Birkkjær | 1996 | 56.82 | 1:54.87 | |||||||
Michael Grønlund Larsen | 1993 | 55.13 | 2:50.00 | |||||||
Viktor B. Bromer | 1993 | 54.59 | 3:44.59 | |||||||
2 | Agf Herrer 1 | 1902 | 561 | 3:48.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jakob Kornmaaler | 1995 | 56.29 | 56.29 | |||||||
Jesper Gemke | 1993 | 56.12 | 1:52.41 | |||||||
Sebastian Friis | 1995 | |||||||||
Jesper Jensen | 1996 | 3:48.12 | 3:48.12 | |||||||
3 | Agf Herrer 2 | 1902 | 494 | 3:58.03 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Jonatan Balladone | 1997 | 1:02.39 | 1:02.39 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 1:55.65 | 2:58.04 | |||||||
David Tørring | 1995 | |||||||||
Gustav Emil Lings | 1996 | 3:58.03 | 3:58.03 | |||||||
4 | Slatten Drenge 1 | 1902 | 476 | 4:00.96 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Simon Sønderriis | 1997 | 59.23 | 59.23 | |||||||
Jonas B. Jørgensen | 1998 | 1:01.15 | 2:00.38 | |||||||
Frederik H. Lyngdorf | 1992 | 57.94 | 2:58.32 | |||||||
Anthon Løbner | 1997 | 1:02.64 | 4:00.96 | |||||||
5 | Drenge 1 Viborg | 1902 | 444 | 4:06.74 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Lasse Kammer | 1995 | 59.19 | 59.19 | |||||||
Christoffer Beck | 1996 | 1:03.93 | 2:03.12 | |||||||
Tobias Alstrup Kjær | 1998 | 1:02.10 | 3:05.22 | |||||||
Rasmus Jørgensen | 1996 | 1:01.52 | 4:06.74 | |||||||
6 | Neptun Herrer 1 | 1993 | 433 | 4:08.80 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 1:02.76 | 1:02.76 | |||||||
Christopher Arnholtz | 1998 | 1:03.83 | 2:06.59 | |||||||
Jacob Harboe | 1998 | 1:04.45 | 3:11.04 | |||||||
Jesper J Stilling | 1993 | 57.76 | 4:08.80 | |||||||
7 | S68 Hjørring | 1992 | 403 | 4:14.71 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Marcus Thøgersen | 1995 | 59.45 | 59.45 | |||||||
Gustav Yde | 2000 | 1:04.67 | 2:04.12 | |||||||
Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 1:01.57 | 3:05.69 | |||||||
Mads Storgaard | 1998 | 1:09.02 | 4:14.71 | |||||||
8 | Agf Herrer 3 | 1902 | 389 | 4:17.79 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 1:00.35 | 1:00.35 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 1:02.04 | 2:02.39 | |||||||
Johan Noesgaard Nielsen | 1999 | 1:06.53 | 3:08.92 | |||||||
Jonas Hørslev Sørensen | 1999 | 1:08.87 | 4:17.79 | |||||||
9 | Drenge Viborg | 1902 | 367 | 4:22.75 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Emil Houlborg | 1998 | 1:08.83 | 1:08.83 | |||||||
Marcus Ø. Lauritsen | 1998 | 1:04.84 | 2:13.67 | |||||||
Anders Husted | 1997 | |||||||||
Kasper Levring Andersen | 1998 | 4:22.75 | 4:22.75 | |||||||
10 | Hei Drenge | 1996 | 269 | 4:51.44 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
Andreas Hermansen | 1997 | 1:02.95 | 1:02.95 | |||||||
Sebastian Halvorsen | 1999 | 1:15.63 | 2:18.58 | |||||||
Mads Alnor | 2000 | 1:15.74 | 3:34.32 | |||||||
Mads Allerslev Eriksen | 1998 | 1:17.12 | 4:51.44 | |||||||
11 | Drenge 2 Viborg | 2000 | 258 | 4:55.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Mikkel Kristensen | 2000 | 1:18.67 | 1:18.67 | |||||||
Andreas Knage | 1998 | 1:07.56 | 2:26.23 | |||||||
Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 1:16.54 | 3:42.77 | |||||||
Christian Trangbæk | 1996 | 1:12.73 | 4:55.50 | |||||||
12 | Agf Herrer 4 | 1902 | 212 | 5:15.50 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Valdemar Kjærgaard | 2001 | 1:20.73 | 1:20.73 | |||||||
Magnus V. Ancher | 2001 | 1:21.86 | 2:42.59 | |||||||
Artúr Jegesi | 2002 | 1:11.10 | 3:53.69 | |||||||
Kristoffer B. Holm | 1999 | 1:21.81 | 5:15.50 | |||||||
13 | Agf Herrer 6 | 1902 | 154 | 5:50.44 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Carl Brøchner | 2002 | 1:24.57 | 1:24.57 | |||||||
Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 1:29.51 | 2:54.08 | |||||||
Erik Stendal | 2002 | 1:28.47 | 4:22.55 | |||||||
Magnus Gertz | 2000 | 1:27.89 | 5:50.44 | |||||||
- | Agf Herrer 5 | 1902 | DSQ | Tyvstart 4. svømmer | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Christian Ottosen | 2002 | 1:17.35 | 1:17.35 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 02 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 101 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 101, 8x50 Fri Mix, Finaler |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 01 juni 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 11:11 |