Resultater for Aarhus Open
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag eftermiddag
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Aarhus Open 2013 | Udskriftsdato | 31 maj 2013 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 19:31 | |||
Arrangør | AGF Svømning | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 31 maj 2013 |
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 19 - 111 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Peter Lund Hansen | 1992 | 535 | 29.61 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jesper J Stilling | 1993 | 531 | 29.67 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
3 | Juan José Venegas | 1992 | 491 | 30.47 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Michael Grønlund Larsen | 1993 | 488 | 30.53 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 446 | 31.46 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anders Færch Jensen | 1988 | 214 | 40.15 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jakob Kornmaaler | 1995 | 526 | 29.78 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Magnus Yde | 1996 | 509 | 30.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marcus Thøgersen | 1995 | 488 | 30.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Mathias Kristian Pedersen | 1996 | 461 | 31.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
5 | David Tørring | 1995 | 439 | 31.63 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | 428 | 31.88 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
7 | Kristian Ranghøj | 1995 | 427 | 31.90 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Thomas Birkkjær | 1996 | 427 | 31.90 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christoffer Beck | 1996 | 403 | 32.52 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Tobias M. Kristensen | 1996 | 402 | 32.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Kristian Hejbøl Gregersen | 1995 | 402 | 32.57 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 370 | 33.46 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
13 | Janus Meinert | 1995 | 360 | 33.77 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Christian Rytter Nielsen | 1996 | 328 | 34.85 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Tobias Helmersen | 1995 | 320 | 35.13 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonas B. Jørgensen | 1998 | 499 | 30.29 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 425 | 31.95 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Oskar Jørgensen | 1998 | 373 | 33.38 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Jacob Harboe | 1998 | 318 | 35.22 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Mads Storgaard | 1998 | 284 | 36.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Emil Houlborg | 1998 | 272 | 37.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Yelizar M. G. Møller | 1998 | 271 | 37.11 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Oliver B. Nørup | 1998 | 259 | 37.69 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
9 | Andreas Knage | 1998 | 220 | 39.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
10 | Johannes Hjertmann | 1998 | 214 | 40.19 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Michael Terp Olesen | 1999 | 444 | 31.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alexander Jensen | 1999 | 394 | 32.79 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Thomas Frederiksen | 2000 | 342 | 34.37 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Simeon Franow | 2000 | 340 | 34.42 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Hørmann | 1999 | 297 | 36.00 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
6 | William Kaaber | 1999 | 283 | 36.58 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 274 | 36.98 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Jonas Andersen | 1999 | 270 | 37.16 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Laurits Kaaber | 1999 | 250 | 38.12 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 240 | 38.68 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
11 | August Krebs Hessellund | 1999 | 234 | 39.00 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
12 | Andreas Aakjær Andersen | 1999 | 233 | 39.04 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
13 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | 213 | 40.21 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anton Borg Hjort | 2000 | 204 | 40.78 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
15 | Lukas Kristensen | 2000 | 197 | 41.29 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
16 | Mads F. Nielsen | 1999 | 192 | 41.64 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
17 | Anders Meldgaard | 2000 | 189 | 41.89 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | William Heller Øllegaard | 1999 | 167 | 43.60 | ||||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
19 | Mikkel Kristensen | 2000 | 163 | 43.95 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Lasse Møller Bjørnskov | 2000 | 163 | 43.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
21 | Kristian Avnskov Pedersen | 1999 | 152 | 44.97 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
22 | Magnus Gertz | 2000 | 135 | 46.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
23 | Tobias Møllegaard | 2000 | 129 | 47.53 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emil Rahbek | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Pedersen | 2002 | 246 | 38.32 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 225 | 39.48 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Valdemar Kjærgaard | 2001 | 219 | 39.85 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kenan Kaya | 2001 | 192 | 41.61 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Magnus V. Ancher | 2001 | 183 | 42.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
6 | Rasmus Pilegaard Køfer | 2003 | 182 | 42.35 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Carl Brøchner | 2002 | 181 | 42.43 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
8 | Sebastian Leimbeck | 2001 | 179 | 42.65 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Oliver Veile | 2001 | 177 | 42.79 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
10 | Christian Ottosen | 2002 | 175 | 42.91 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
11 | Thor G. Nedergaard | 2002 | 174 | 43.02 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Kristoffer Heerulff | 2001 | 159 | 44.29 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Johannes Gasse | 2001 | 159 | 44.30 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Jakob Kobberø | 2001 | 154 | 44.84 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
15 | Oliver Widemann Bache | 2001 | 153 | 44.89 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Christian Frederiksen | 2001 | 153 | 44.94 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Erik Stendal | 2002 | 152 | 45.01 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Nikolaj Petlin Kock | 2002 | 151 | 45.12 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
19 | Joachim Hjertmann | 2002 | 144 | 45.85 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
20 | Sofus Bolwig Balladone | 2002 | 141 | 46.14 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Sander Kudahl Zaccarin | 2003 | 109 | 50.23 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | August Ancker | 2003 | 107 | 50.54 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
23 | Frederik Lindholm | 2004 | 92 | 53.23 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
24 | August Wildfang | 2002 | 88 | 53.91 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
25 | Andreas Jørgensen | 2003 | 88 | 54.04 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
26 | Sebastian Veile | 2003 | 75 | 56.77 | ||||||
Durup IF | ||||||||||
27 | Jari Vendler Madsen | 2002 | 75 | 57.00 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 31 maj 2013 |
Licens til AGF | Udskriftstidspunkt | 19:31 |