Tulokset Rollo-uinnit 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Rollo-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vaasa | Tulostusaika | 10:14 | |||
Järjestäjä | VUS-VSS | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 14 kesäkuu 2013 |
Laji 10, 100m Vu T11, Loppukilpailut 11 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Lilli Louhikoski | 2002 | 444 | 33.01 | 1:08.24 | |||||
Poseidon | ||||||||||
2 | Emma Uusküla | 2002 | 434 | 33.39 | 1:08.73 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Peppi Pinomäki | 2002 | 426 | 33.08 | 1:09.17 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Peppi Siirtola | 2002 | 402 | 33.79 | 1:10.52 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
5 | Sini Silvennoinen | 2002 | 395 | 33.69 | 1:10.95 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Mia Pentti | 2002 | 393 | 33.31 | 1:11.07 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
7 | Emmi Kaunisto | 2002 | 367 | 34.61 | 1:12.68 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
8 | Anniina Kallio | 2002 | 363 | 34.15 | 1:12.94 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Linnea Urvikko | 2002 | 351 | 34.91 | 1:13.77 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
10 | Emma von Dickoff | 2002 | 350 | 35.63 | 1:13.87 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Oona Laakso | 2002 | 335 | 35.27 | 1:14.92 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
12 | Milla Nikkanen | 2002 | 331 | 35.70 | 1:15.21 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
13 | Emilia Liven | 2002 | 331 | 36.22 | 1:15.27 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
14 | Jaana Kaljunen | 2002 | 330 | 35.61 | 1:15.28 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Jessica Kujanpää | 2002 | 328 | 35.73 | 1:15.45 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
16 | Mathilda Kalenius | 2002 | 328 | 36.30 | 1:15.47 | |||||
Kouvolan Uimarit | ||||||||||
17 | Julia Koivisto | 2002 | 328 | 36.00 | 1:15.48 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
18 | Ina Pollari | 2002 | 328 | 35.44 | 1:15.50 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
19 | Meri Lauronen | 2002 | 325 | 36.03 | 1:15.68 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
20 | Lena Maula | 2002 | 324 | 35.14 | 1:15.81 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
21 | Helmi Heinonen | 2002 | 319 | 38.17 | 1:16.18 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
21 | Sofia Nieminen | 2002 | 319 | 35.77 | 1:16.18 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
23 | Venla Suihkonen | 2002 | 318 | 35.85 | 1:16.25 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
24 | Kristiina Mikkola | 2002 | 312 | 36.41 | 1:16.71 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
25 | Emilie Pärnänen | 2002 | 312 | 37.19 | 1:16.77 | |||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
26 | Anna Vira | 2002 | 309 | 36.29 | 1:16.96 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Katariina Rautiainen | 2002 | 308 | 36.10 | 1:17.05 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
28 | Charlotte Ingberg | 2002 | 308 | 36.99 | 1:17.10 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
28 | Julie Wiik | 2002 | 308 | 36.26 | 1:17.10 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
30 | Noora Brofors | 2002 | 307 | 36.06 | 1:17.11 | |||||
Haminan Uimaseura | ||||||||||
31 | Jenny Kareinen | 2002 | 307 | 36.94 | 1:17.17 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
32 | Nea Nygård | 2002 | 300 | 36.69 | 1:17.74 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
33 | Annika Ljunggren | 2002 | 299 | 36.34 | 1:17.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
34 | Annika Toiviainen | 2002 | 295 | 37.91 | 1:18.21 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
35 | Liisa Ryhänen | 2002 | 294 | 36.50 | 1:18.27 | |||||
Iisalmen Uimarit | ||||||||||
36 | Sade Mäkinen | 2002 | 294 | 36.55 | 1:18.30 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
37 | Elina Palojärvi | 2002 | 293 | 38.62 | 1:18.39 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
38 | Roosa Rantala | 2002 | 291 | 37.29 | 1:18.56 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
39 | Jemilia Haapakoski | 2002 | 289 | 37.17 | 1:18.67 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
40 | Lumi Linnakylä | 2002 | 288 | 37.69 | 1:18.84 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
41 | Emma Jokilammi | 2002 | 287 | 37.18 | 1:18.86 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
41 | Katariina Niemi | 2002 | 287 | 37.54 | 1:18.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Taru Jokipii | 2002 | 284 | 37.90 | 1:19.17 | |||||
Poseidon | ||||||||||
44 | Annina Toimela | 2002 | 280 | 37.25 | 1:19.59 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
45 | Iida Nyman | 2002 | 279 | 37.70 | 1:19.63 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
46 | Amalia Siekkinen | 2002 | 275 | 39.54 | 1:20.00 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
47 | Peppi Palokangas | 2002 | 273 | 38.73 | 1:20.19 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
48 | Maisa Mielikäinen | 2002 | 272 | 37.98 | 1:20.33 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
49 | Emma Kajanto | 2002 | 272 | 37.18 | 1:20.36 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
50 | Anni Turkkila | 2002 | 270 | 38.79 | 1:20.56 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
51 | Isa Vehkaoja | 2002 | 269 | 38.91 | 1:20.58 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
52 | Venla Salminen | 2002 | 268 | 38.62 | 1:20.67 | |||||
Someron Esa | ||||||||||
53 | Ida Grundström | 2002 | 268 | 38.47 | 1:20.70 | |||||
Poseidon | ||||||||||
54 | Henriikka Nurminen | 2002 | 266 | 36.66 | 1:20.90 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
55 | Viivi Puolakka | 2002 | 264 | 39.33 | 1:21.07 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
56 | Veera Vihavainen | 2002 | 264 | 38.52 | 1:21.16 | |||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
57 | Lydia Rintanen | 2002 | 263 | 38.17 | 1:21.17 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
58 | Verna Rostedt | 2002 | 259 | 38.06 | 1:21.59 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
59 | Aino Heininen | 2002 | 259 | 38.67 | 1:21.60 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
60 | Helena Victoria Valdmees | 2002 | 259 | 38.54 | 1:21.66 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
61 | Ellen Strandberg | 2002 | 258 | 38.22 | 1:21.70 | |||||
Poseidon | ||||||||||
62 | Senni Jouhten | 2002 | 258 | 37.04 | 1:21.75 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
63 | Emma Issakainen | 2002 | 257 | 38.84 | 1:21.89 | |||||
Imatran Uimarit | ||||||||||
64 | Viivi Kuusinen | 2002 | 254 | 37.83 | 1:22.15 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
65 | Emmi Uotila | 2002 | 254 | 39.24 | 1:22.16 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
66 | Emilia Skinnari | 2002 | 253 | 38.46 | 1:22.27 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
67 | Olivia Weuro | 2002 | 253 | 39.41 | 1:22.28 | |||||
IF Åland | ||||||||||
68 | Jessica Peltokangas | 2002 | 252 | 39.33 | 1:22.40 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
69 | Pinja Österman | 2002 | 251 | 38.93 | 1:22.54 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
70 | Petra Heikkinen | 2002 | 248 | 39.17 | 1:22.86 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
71 | Jade Huhtamaa | 2002 | 247 | 39.01 | 1:22.91 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
72 | Viivi Paasonen | 2002 | 246 | 39.54 | 1:23.07 | |||||
Punkaharjun Urheilijat | ||||||||||
73 | Mirja Alanko | 2002 | 245 | 38.89 | 1:23.12 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
74 | Juulia Mäkinen | 2002 | 243 | 39.11 | 1:23.35 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
75 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 243 | 39.31 | 1:23.39 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
76 | Elisa Vakkuri | 2002 | 242 | 39.48 | 1:23.45 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
77 | Alina Huotari | 2002 | 238 | 40.64 | 1:23.96 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
78 | Tia Haikarinen | 2002 | 236 | 40.42 | 1:24.23 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
79 | Siri Auvinen | 2002 | 236 | 40.15 | 1:24.25 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
80 | Reetta Kuusisto | 2002 | 235 | 40.16 | 1:24.27 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
81 | Noona Rantanen | 2002 | 235 | 39.22 | 1:24.36 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
82 | Sofia Kotkaniemi | 2002 | 234 | 40.78 | 1:24.39 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
83 | Wilma Rintala | 2002 | 234 | 40.42 | 1:24.42 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
84 | Mette Hyvärinen | 2002 | 234 | 39.63 | 1:24.49 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
85 | Siiri Välimaa | 2002 | 231 | 39.96 | 1:24.79 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
86 | Ada Malm | 2002 | 230 | 39.69 | 1:24.87 | |||||
Swim Club Raseborg | ||||||||||
87 | Linda Merimaa | 2002 | 230 | 39.28 | 1:24.90 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
88 | Enni Lahtinen | 2002 | 230 | 38.65 | 1:24.95 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
89 | Pilvi Kilpeläinen | 2002 | 229 | 39.63 | 1:25.10 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
90 | Wilma Elenius | 2002 | 225 | 40.73 | 1:25.58 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
91 | Veera Saarelainen | 2002 | 222 | 39.54 | 1:25.90 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
92 | Noora Räsänen | 2002 | 219 | 40.99 | 1:26.34 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
93 | Anni Savolainen | 2002 | 216 | 40.20 | 1:26.73 | |||||
Uinti Espoo - Esbo Sim | ||||||||||
94 | Olga Koskinen | 2002 | 216 | 41.44 | 1:26.74 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
95 | Aada Sulasalmi | 2002 | 175 | 41.50 | 1:33.00 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
- | Inari Heinonen | 2002 | DSQ | |||||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.21.08 | Tulostuspäivämäärä | 15 kesäkuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | Tulostusaika | 10:14 |