Resultater for Novo Nordisk Swim Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | Kalundborg SK | 38.77 | ||||||
2 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 43.72 | ||||||
3 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 46.36 | ||||||
4 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 48.55 | ||||||
5 | Carl-Emil Echart | 2005 | Roskilde Svømning | 52.56 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.51 | ||||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.34 | ||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 37.42 | ||||||
4 | Silas Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 37.92 | ||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.52 | ||||||
6 | Magnus Baarupdahl | 2003 | Kalundborg SK | 42.84 | ||||||
7 | Lucas Werth | 2003 | Kalundborg SK | 49.06 | ||||||
8 | August Storm | 2003 | Kalundborg SK | 51.76 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.00 | ||||||
2 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.24 | ||||||
3 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.69 | ||||||
4 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.84 | ||||||
5 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.27 | ||||||
6 | Frederik Malmberg | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 29.33 | ||||||
7 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.60 | ||||||
8 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 30.12 | ||||||
9 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 30.47 | ||||||
10 | Jakob Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 30.73 | ||||||
11 | Boas Olesen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 30.90 | ||||||
12 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.09 | ||||||
13 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.31 | ||||||
14 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.46 | ||||||
15 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 31.80 | ||||||
16 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 31.86 | ||||||
17 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.26 | ||||||
18 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.91 | ||||||
19 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.23 | ||||||
20 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.27 | ||||||
21 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 33.29 | ||||||
22 | Gustav Baarupdal | 2000 | Kalundborg SK | 33.30 | ||||||
23 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.52 | ||||||
24 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.65 | ||||||
25 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 34.14 | ||||||
26 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.17 | ||||||
27 | Frederik Holt Plambech | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 34.75 | ||||||
28 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 34.80 | ||||||
29 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 35.05 | ||||||
30 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.17 | ||||||
31 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.33 | ||||||
32 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.52 | ||||||
33 | Matisse Pedersen Dubrail | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.84 | ||||||
34 | Mads Dinesen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 38.36 | ||||||
35 | Niki Corell | 2001 | Kalundborg SK | 38.76 | ||||||
36 | Rasmus Løvenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.91 | ||||||
37 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.07 | ||||||
38 | Mads Holmen Pedersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.69 | ||||||
39 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.78 | ||||||
- | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 24.48 | ||||||
2 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.90 | ||||||
3 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.01 | ||||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 26.92 | ||||||
5 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 27.64 | ||||||
6 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.64 | ||||||
7 | Mathias Munch Thomassen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 28.89 | ||||||
8 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.94 | ||||||
9 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | TVS Tårnborg IF | 29.12 | ||||||
10 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.53 | ||||||
11 | Laurits Møller Petersen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.70 | ||||||
12 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.16 | ||||||
13 | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 30.26 | ||||||
14 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.33 | ||||||
15 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | TVS Tårnborg IF | 30.60 | ||||||
16 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 30.77 | ||||||
17 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.74 | ||||||
18 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.22 | ||||||
18 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.22 | ||||||
20 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 33.50 | ||||||
21 | Alexander Kragesand | 1999 | TVS Tårnborg IF | 33.81 | ||||||
22 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | Kalundborg SK | 35.29 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 26.11 | ||||||
2 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 26.81 | ||||||
3 | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 26.99 | ||||||
3 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.99 | ||||||
5 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 27.21 | ||||||
6 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 27.25 | ||||||
7 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 27.69 | ||||||
8 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 27.79 | ||||||
8 | Christopher Larsen | 1993 | Odsherred Svømmeklub | 27.79 | ||||||
10 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 27.97 | ||||||
11 | Frederik H. A Grømma | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 29.04 | ||||||
12 | Gustav Sørensen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 30.76 | ||||||
13 | Mikkel Florentz | 1995 | Kalundborg SK | 30.77 | ||||||
- | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:25 |