Resultater for Novo Nordisk Swim Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 52.96 | ||||||
2 | Alma Jørgensen | 2004 | Kalundborg SK | 55.90 | ||||||
3 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 56.38 | ||||||
4 | Camilla Edling | 2004 | Kalundborg SK | 57.07 | ||||||
5 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.71 | ||||||
6 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 1:14.81 | ||||||
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | TVS Tårnborg IF | 41.85 | ||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 43.36 | ||||||
3 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 43.37 | ||||||
4 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 43.91 | ||||||
5 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 44.58 | ||||||
6 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.58 | ||||||
7 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.21 | ||||||
8 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.19 | ||||||
9 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 48.37 | ||||||
10 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 49.11 | ||||||
11 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 50.20 | ||||||
12 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 50.99 | ||||||
13 | Sif Jørgin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 51.96 | ||||||
14 | Camilla Gram Nilsson | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 52.12 | ||||||
15 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 52.61 | ||||||
16 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 52.92 | ||||||
17 | Laura Holm Hilkjær | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 52.99 | ||||||
17 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 52.99 | ||||||
19 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 54.48 | ||||||
20 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 54.65 | ||||||
21 | Lilli Andersen | 2003 | Kalundborg SK | 56.24 | ||||||
22 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 57.68 | ||||||
23 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 58.44 | ||||||
24 | Emma D. Jensen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 59.44 | ||||||
25 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 59.64 | ||||||
26 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:06.47 | ||||||
- | Victoria Christoffersen | 2002 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 37.53 | ||||||
2 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.64 | ||||||
3 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.66 | ||||||
4 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.20 | ||||||
5 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 41.41 | ||||||
6 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 41.48 | ||||||
7 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 43.15 | ||||||
8 | Ida Koefoed | 2001 | TVS Tårnborg IF | 43.76 | ||||||
9 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 46.05 | ||||||
10 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.37 | ||||||
11 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.68 | ||||||
12 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.27 | ||||||
13 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 48.40 | ||||||
14 | Ida Jensen | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 48.81 | ||||||
15 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.51 | ||||||
16 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.56 | ||||||
17 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 49.72 | ||||||
18 | Emma Beyer | 2000 | TVS Tårnborg IF | 50.07 | ||||||
19 | Zara Enkebølle | 2001 | TVS Tårnborg IF | 54.74 | ||||||
20 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 57.41 | ||||||
- | Alma Birch Christensen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Cecilie Gaarde Hansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | DSQ | ||||||
- | Sabine Nielsen | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 38.13 | ||||||
2 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 40.40 | ||||||
3 | Amalie Gotthard | 1999 | TVS Tårnborg IF | 41.35 | ||||||
4 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | TVS Tårnborg IF | 41.44 | ||||||
5 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.65 | ||||||
6 | Johanne Karstensen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.28 | ||||||
- | Amalie Hansen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Ida Frandsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | DSQ | ||||||
Løb 1, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 35.49 | ||||||
2 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 35.62 | ||||||
3 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 49.81 | ||||||
4 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 50.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | Kalundborg SK | 50.40 | ||||||
2 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 1:12.11 | ||||||
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 42.91 | ||||||
2 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 44.87 | ||||||
3 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.99 | ||||||
4 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 47.42 | ||||||
5 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 47.67 | ||||||
6 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 48.62 | ||||||
7 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 49.97 | ||||||
8 | Oliver Lystlund | 2003 | Roskilde Svømning | 52.21 | ||||||
9 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 53.14 | ||||||
10 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 53.33 | ||||||
11 | Oliver Stybe Petersen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 54.00 | ||||||
12 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 55.35 | ||||||
13 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 57.83 | ||||||
14 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 58.45 | ||||||
15 | Lucas Werth | 2003 | Kalundborg SK | 59.65 | ||||||
16 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 59.71 | ||||||
17 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 1:02.88 | ||||||
18 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:03.38 | ||||||
- | Magnus Baarupdahl | 2003 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.38 | ||||||
2 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 40.39 | ||||||
3 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 40.45 | ||||||
4 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 45.33 | ||||||
5 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.61 | ||||||
6 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 47.37 | ||||||
7 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.46 | ||||||
8 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 47.65 | ||||||
9 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 49.13 | ||||||
10 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 49.82 | ||||||
11 | Nicolai Stone | 2000 | TVS Tårnborg IF | 51.51 | ||||||
- | Simon Hojman | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.44 | ||||||
2 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.62 | ||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.63 | ||||||
4 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 35.03 | ||||||
5 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 37.10 | ||||||
6 | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 37.49 | ||||||
7 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 38.83 | ||||||
8 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | TVS Tårnborg IF | 40.32 | ||||||
9 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 42.30 | ||||||
10 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 43.05 | ||||||
11 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | Kalundborg SK | 48.68 | ||||||
- | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
Løb 2, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 34.38 | ||||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 34.38 | ||||||
3 | Christopher Larsen | 1993 | Odsherred Svømmeklub | 36.40 | ||||||
4 | Gustav Dandanell | 1997 | TVS Tårnborg IF | 36.81 | ||||||
5 | Frederik H. A Grømma | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 38.55 | ||||||
6 | Gustav Sørensen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 42.16 | ||||||
- | Andy Petersen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:44.23 | ||||||
2 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 5:02.49 | ||||||
3 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 5:06.66 | ||||||
4 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 5:19.37 | ||||||
5 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 5:21.94 | ||||||
6 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 5:23.93 | ||||||
7 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 5:27.36 | ||||||
8 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:45.41 | ||||||
9 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 6:23.14 | ||||||
- | Sofie Guijarro Petersen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 4:45.07 | ||||||
2 | Amalie Gotthard | 1999 | TVS Tårnborg IF | 4:45.13 | ||||||
3 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 5:02.45 | ||||||
4 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 5:03.48 | ||||||
5 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 5:09.40 | ||||||
6 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 5:10.67 | ||||||
7 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 5:10.75 | ||||||
8 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 5:12.36 | ||||||
9 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 5:20.93 | ||||||
10 | Astrid Marie Olsson | 1999 | Kalundborg SK | 6:12.66 | ||||||
11 | Cathrine Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 6:32.88 | ||||||
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 4:38.87 | ||||||
2 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 4:55.42 | ||||||
3 | Sandie Lorentzen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 5:13.78 | ||||||
4 | Lærke Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 5:20.10 | ||||||
5 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 5:22.99 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:48.25 | ||||||
2 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 4:48.65 | ||||||
3 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 4:49.98 | ||||||
4 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 4:57.34 | ||||||
5 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:01.57 | ||||||
6 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 5:19.76 | ||||||
7 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:22.34 | ||||||
8 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:24.93 | ||||||
9 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 5:26.01 | ||||||
10 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 5:37.23 | ||||||
11 | Niki Corell | 2001 | Kalundborg SK | 6:05.55 | ||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:09.21 | ||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:24.04 | ||||||
3 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:31.99 | ||||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 4:34.42 | ||||||
5 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 4:39.32 | ||||||
6 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:40.29 | ||||||
7 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:44.34 | ||||||
8 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 4:48.32 | ||||||
9 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:48.72 | ||||||
10 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 4:49.66 | ||||||
11 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 4:51.03 | ||||||
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 4:31.99 | ||||||
2 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 4:37.40 | ||||||
3 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 4:38.98 | ||||||
4 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 4:49.60 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:28.68 | ||||||
2 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:39.29 | ||||||
3 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:49.49 | ||||||
4 | Camilla Edling | 2004 | Kalundborg SK | 2:06.72 | ||||||
- | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.77 | ||||||
2 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.72 | ||||||
3 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.14 | ||||||
4 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:23.44 | ||||||
5 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.51 | ||||||
6 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.56 | ||||||
7 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.56 | ||||||
8 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.66 | ||||||
9 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.96 | ||||||
10 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.80 | ||||||
11 | Ida Buxbom Andersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:27.95 | ||||||
12 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.20 | ||||||
13 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.70 | ||||||
14 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.53 | ||||||
15 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:32.55 | ||||||
16 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.36 | ||||||
17 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.60 | ||||||
18 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.25 | ||||||
19 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.16 | ||||||
20 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.60 | ||||||
21 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:45.82 | ||||||
22 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:48.02 | ||||||
23 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:50.86 | ||||||
24 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:53.36 | ||||||
25 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:53.63 | ||||||
26 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:58.42 | ||||||
27 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:59.00 | ||||||
28 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:05.86 | ||||||
29 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 2:10.22 | ||||||
30 | Katla Sunadóttir Bahn | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:18.06 | ||||||
- | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Julie Eirup | 2003 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
- | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:13.31 | ||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.64 | ||||||
3 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.40 | ||||||
4 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.52 | ||||||
5 | Madeleine Thornsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:20.11 | ||||||
6 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.16 | ||||||
7 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.21 | ||||||
8 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:22.17 | ||||||
9 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:22.34 | ||||||
10 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.69 | ||||||
11 | Alberte Stegmann | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:23.20 | ||||||
12 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:23.29 | ||||||
13 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:24.55 | ||||||
14 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.32 | ||||||
15 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.00 | ||||||
16 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.02 | ||||||
17 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.17 | ||||||
18 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.70 | ||||||
19 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:28.04 | ||||||
20 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:28.60 | ||||||
21 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.13 | ||||||
22 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.17 | ||||||
23 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:39.49 | ||||||
24 | Frida Jørgensen | 2001 | Kalundborg SK | 1:52.40 | ||||||
- | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Maria Borre Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
- | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.92 | ||||||
2 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 1:14.24 | ||||||
3 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 1:14.74 | ||||||
4 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:18.20 | ||||||
5 | Maria Bøjesen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:18.45 | ||||||
6 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 1:18.66 | ||||||
7 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 1:18.80 | ||||||
8 | Johanne Karstensen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:22.54 | ||||||
9 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:25.33 | ||||||
10 | Helene Christensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 1:34.14 | ||||||
- | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Ida Bruun Rasmussen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 1:06.34 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:14 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 2:05.12 | ||||||
- | Magnus Bilstrup | 2005 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.47 | ||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:24.35 | ||||||
3 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:26.58 | ||||||
4 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.94 | ||||||
5 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.96 | ||||||
6 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.70 | ||||||
7 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.68 | ||||||
8 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.55 | ||||||
9 | Oliver Lystlund | 2003 | Roskilde Svømning | 1:35.94 | ||||||
10 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:37.23 | ||||||
11 | Silas Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 1:37.61 | ||||||
12 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.13 | ||||||
13 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 1:39.49 | ||||||
14 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:40.70 | ||||||
15 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.07 | ||||||
16 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:41.69 | ||||||
17 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.77 | ||||||
18 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.53 | ||||||
19 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 1:42.56 | ||||||
20 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.08 | ||||||
21 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 1:48.11 | ||||||
- | August Storm | 2003 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
- | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.13 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.22 | ||||||
3 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.39 | ||||||
4 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 1:12.91 | ||||||
5 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.53 | ||||||
6 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.18 | ||||||
7 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.50 | ||||||
8 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.70 | ||||||
9 | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:17.93 | ||||||
10 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.01 | ||||||
11 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.23 | ||||||
12 | Gustav Baarupdal | 2000 | Kalundborg SK | 1:21.43 | ||||||
13 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.68 | ||||||
14 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 1:23.35 | ||||||
15 | Jakob Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 1:24.83 | ||||||
16 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 1:24.88 | ||||||
17 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.14 | ||||||
18 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.76 | ||||||
19 | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.33 | ||||||
20 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:29.46 | ||||||
21 | Sebastian Nordly | 2001 | Roskilde Svømning | 1:31.59 | ||||||
22 | Frederik Holt Plambech | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 1:33.05 | ||||||
23 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:39.82 | ||||||
24 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:43.61 | ||||||
25 | Matisse Pedersen Dubrail | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.41 | ||||||
26 | Mads Holmen Pedersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:52.90 | ||||||
27 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:24.63 | ||||||
- | Simon Hojman | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ||||||
- | Søren Ulka | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
- | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 56.96 | ||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:01.75 | ||||||
3 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.13 | ||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.33 | ||||||
5 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:06.21 | ||||||
6 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 1:08.55 | ||||||
7 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.84 | ||||||
8 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 1:14.43 | ||||||
9 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | TVS Tårnborg IF | 1:14.94 | ||||||
10 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.31 | ||||||
11 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.35 | ||||||
12 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.12 | ||||||
13 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.63 | ||||||
14 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | Kalundborg SK | 1:24.66 | ||||||
15 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.48 | ||||||
16 | Magnus Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 1:27.13 | ||||||
17 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:29.32 | ||||||
- | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 1:01.40 | ||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 1:04.35 | ||||||
3 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.11 | ||||||
4 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 1:09.08 | ||||||
5 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:09.58 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:14 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:54 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 3:32.20 | ||||||
2 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 3:32.58 | ||||||
3 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:38.20 | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 2:51.43 | ||||||
2 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.54 | ||||||
3 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.99 | ||||||
4 | Regitze Gotthard | 2002 | TVS Tårnborg IF | 2:56.82 | ||||||
5 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 2:57.12 | ||||||
6 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:58.88 | ||||||
7 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:59.92 | ||||||
8 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:04.07 | ||||||
9 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:04.67 | ||||||
10 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:06.21 | ||||||
11 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:08.32 | ||||||
12 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 3:10.01 | ||||||
13 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:11.08 | ||||||
14 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:11.17 | ||||||
15 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:11.77 | ||||||
16 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 3:13.72 | ||||||
17 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:14.68 | ||||||
18 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:16.88 | ||||||
19 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:17.00 | ||||||
20 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:17.21 | ||||||
21 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:17.88 | ||||||
22 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:18.60 | ||||||
23 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:32.64 | ||||||
24 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:38.22 | ||||||
25 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:43.76 | ||||||
26 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:45.99 | ||||||
27 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:46.36 | ||||||
28 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:47.91 | ||||||
29 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:55.22 | ||||||
30 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:08.03 | ||||||
31 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:14.08 | ||||||
32 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:34.79 | ||||||
33 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:35.63 | ||||||
34 | Katla Sunadóttir Bahn | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:05.51 | ||||||
- | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
- | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:36.11 | ||||||
2 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:36.20 | ||||||
3 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 2:53.52 | ||||||
4 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 2:53.58 | ||||||
5 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 2:53.61 | ||||||
6 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:55.74 | ||||||
7 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 2:57.77 | ||||||
8 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 3:03.38 | ||||||
9 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:04.86 | ||||||
10 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:04.97 | ||||||
11 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:06.06 | ||||||
12 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:06.39 | ||||||
13 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:09.04 | ||||||
14 | Jasmin Hillerup | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:09.74 | ||||||
15 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:11.67 | ||||||
16 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 3:12.73 | ||||||
17 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:14.95 | ||||||
18 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 3:22.89 | ||||||
19 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:23.00 | ||||||
20 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:32.11 | ||||||
21 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:33.13 | ||||||
- | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:33.21 | ||||||
2 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 2:34.22 | ||||||
3 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 2:46.23 | ||||||
4 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 2:50.12 | ||||||
5 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 2:51.88 | ||||||
6 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 2:55.20 | ||||||
7 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 2:56.76 | ||||||
8 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:10.24 | ||||||
9 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:10.44 | ||||||
10 | Astrid Marie Olsson | 1999 | Kalundborg SK | 3:18.39 | ||||||
Løb 7, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 2:25.02 | ||||||
2 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 2:29.19 | ||||||
3 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 2:42.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:54 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:05 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | Kalundborg SK | 3:20.25 | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.49 | ||||||
2 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:10.50 | ||||||
3 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:14.96 | ||||||
4 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:24.93 | ||||||
5 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 3:29.69 | ||||||
6 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:42.64 | ||||||
7 | Magnus Baarupdahl | 2003 | Kalundborg SK | 4:03.74 | ||||||
- | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:27.14 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.09 | ||||||
3 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 2:36.23 | ||||||
4 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:37.31 | ||||||
5 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:40.67 | ||||||
6 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 2:41.03 | ||||||
7 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:43.97 | ||||||
8 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:44.10 | ||||||
9 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:47.29 | ||||||
10 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 2:50.63 | ||||||
11 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:52.00 | ||||||
12 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:52.76 | ||||||
13 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 2:54.56 | ||||||
14 | Boas Olesen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 2:55.35 | ||||||
15 | Gustav Baarupdal | 2000 | Kalundborg SK | 2:55.73 | ||||||
16 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.12 | ||||||
17 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.68 | ||||||
18 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:58.77 | ||||||
19 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:03.61 | ||||||
20 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:04.99 | ||||||
21 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:08.42 | ||||||
22 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:08.67 | ||||||
23 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:12.56 | ||||||
24 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:13.62 | ||||||
25 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 3:16.06 | ||||||
26 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:25.11 | ||||||
27 | Matisse Pedersen Dubrail | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:40.73 | ||||||
28 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:46.75 | ||||||
29 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:48.46 | ||||||
- | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 2:10.33 | ||||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:13.02 | ||||||
3 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:13.41 | ||||||
4 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:15.73 | ||||||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:16.02 | ||||||
6 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:17.74 | ||||||
7 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 2:18.94 | ||||||
8 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 2:27.58 | ||||||
9 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:28.86 | ||||||
10 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 2:29.54 | ||||||
11 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:31.13 | ||||||
12 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:32.83 | ||||||
13 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.90 | ||||||
14 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:34.33 | ||||||
15 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:35.48 | ||||||
16 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:37.70 | ||||||
17 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:38.90 | ||||||
18 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 2:39.66 | ||||||
19 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.97 | ||||||
20 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:41.35 | ||||||
21 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 2:41.69 | ||||||
22 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:43.87 | ||||||
23 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 2:46.18 | ||||||
24 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.43 | ||||||
25 | Filip Kjerulff | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 2:59.73 | ||||||
26 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:03.67 | ||||||
27 | Magnus Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 3:04.25 | ||||||
28 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 3:08.58 | ||||||
29 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | Kalundborg SK | 3:16.41 | ||||||
- | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
Løb 8, 200m Medley Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:15.63 | ||||||
2 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 2:15.89 | ||||||
3 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 2:26.11 | ||||||
4 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 2:28.08 | ||||||
5 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 2:28.09 | ||||||
6 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:30.95 | ||||||
7 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 2:32.96 | ||||||
8 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 2:33.78 | ||||||
- | Andy Petersen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:05 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:45 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 17.28 | ||||||
2 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 17.82 | ||||||
3 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 18.64 | ||||||
4 | Alma Jørgensen | 2004 | Kalundborg SK | 19.70 | ||||||
5 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 22.52 | ||||||
6 | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 23.33 | ||||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 16.32 | ||||||
2 | Emma Olsen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 16.80 | ||||||
3 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 17.19 | ||||||
4 | Emma D. Jensen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 17.27 | ||||||
5 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 17.34 | ||||||
6 | Camilla Gram Nilsson | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 17.56 | ||||||
7 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 17.71 | ||||||
8 | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 17.97 | ||||||
9 | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 18.15 | ||||||
10 | Sif Jørgin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 18.78 | ||||||
11 | Laura Holm Hilkjær | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 18.84 | ||||||
12 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 19.02 | ||||||
13 | Sofie Flæshøj Jensen | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 19.62 | ||||||
14 | Julie Eirup | 2003 | Kalundborg SK | 20.09 | ||||||
15 | Lilli Andersen | 2003 | Kalundborg SK | 21.76 | ||||||
16 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 24.37 | ||||||
- | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 13.85 | ||||||
2 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 13.91 | ||||||
3 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 14.13 | ||||||
4 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 14.28 | ||||||
5 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 14.62 | ||||||
6 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 14.93 | ||||||
7 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 15.01 | ||||||
7 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 15.01 | ||||||
9 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 15.10 | ||||||
10 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 15.25 | ||||||
11 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 15.29 | ||||||
11 | Sofie Guijarro Petersen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 15.29 | ||||||
13 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 15.42 | ||||||
14 | Ida Koefoed | 2001 | TVS Tårnborg IF | 15.52 | ||||||
14 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 15.52 | ||||||
16 | Emma Beyer | 2000 | TVS Tårnborg IF | 15.65 | ||||||
17 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 16.30 | ||||||
18 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 16.36 | ||||||
19 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 16.54 | ||||||
20 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 16.63 | ||||||
21 | Sabine Nielsen | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 16.95 | ||||||
22 | Ida Jensen | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 17.02 | ||||||
23 | Zara Enkebølle | 2001 | TVS Tårnborg IF | 18.03 | ||||||
24 | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 18.78 | ||||||
25 | Frida Jørgensen | 2001 | Kalundborg SK | 20.32 | ||||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 13.75 | ||||||
2 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 13.79 | ||||||
3 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 13.95 | ||||||
4 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 14.48 | ||||||
5 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 14.65 | ||||||
6 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 14.80 | ||||||
7 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 14.86 | ||||||
8 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 15.18 | ||||||
9 | Ida Frandsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | 15.30 | ||||||
10 | Helene Christensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 15.54 | ||||||
11 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 15.90 | ||||||
12 | Cathrine Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 16.80 | ||||||
13 | Ida Bruun Rasmussen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 18.35 | ||||||
Løb 9, 25m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 13.81 | ||||||
2 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 13.85 | ||||||
3 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 15.59 | ||||||
4 | Freja Loop | 1997 | Roskilde Svømning | 15.84 | ||||||
5 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 17.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:45 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:45 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 19.90 | ||||||
- | Magnus Bilstrup | 2005 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 15.52 | ||||||
2 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 16.39 | ||||||
3 | Silas Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 17.17 | ||||||
4 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 17.25 | ||||||
5 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 17.86 | ||||||
6 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 18.08 | ||||||
7 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 18.21 | ||||||
8 | Oliver Stybe Petersen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 18.41 | ||||||
9 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 19.19 | ||||||
10 | Lucas Werth | 2003 | Kalundborg SK | 21.24 | ||||||
- | August Storm | 2003 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 13.45 | ||||||
2 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 13.92 | ||||||
3 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 14.06 | ||||||
4 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 14.72 | ||||||
5 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 15.28 | ||||||
6 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 15.34 | ||||||
7 | Nicolai Stone | 2000 | TVS Tårnborg IF | 15.46 | ||||||
8 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 15.86 | ||||||
9 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 16.04 | ||||||
10 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 16.11 | ||||||
11 | Niki Corell | 2001 | Kalundborg SK | 16.43 | ||||||
12 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 16.45 | ||||||
13 | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 16.80 | ||||||
14 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 18.22 | ||||||
15 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 19.00 | ||||||
16 | Mads Holmen Pedersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 22.78 | ||||||
- | Simon Hojman | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 11.74 | ||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 11.91 | ||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 13.30 | ||||||
4 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 13.37 | ||||||
5 | Mathias Munch Thomassen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 13.74 | ||||||
6 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 13.92 | ||||||
7 | Joakim Palmqvist | 1999 | Roskilde Svømning | 14.01 | ||||||
8 | Magnus Vinjebo | 1999 | Roskilde Svømning | 14.03 | ||||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 14.06 | ||||||
10 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 14.15 | ||||||
11 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 14.17 | ||||||
12 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 14.25 | ||||||
13 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 14.71 | ||||||
14 | Filip Kjerulff | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 15.13 | ||||||
- | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
Løb 10, 25m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 11.74 | ||||||
2 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 11.82 | ||||||
3 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 11.96 | ||||||
4 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 12.14 | ||||||
5 | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 12.32 | ||||||
6 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 12.54 | ||||||
7 | Gustav Dandanell | 1997 | TVS Tårnborg IF | 14.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:45 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:13 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 1:23.17 | ||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 1:23.49 | ||||||
3 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:24.32 | ||||||
4 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.18 | ||||||
5 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:29.75 | ||||||
6 | Ida Buxbom Andersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:29.86 | ||||||
7 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.22 | ||||||
8 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:31.79 | ||||||
9 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.12 | ||||||
10 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.46 | ||||||
11 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.64 | ||||||
12 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:35.96 | ||||||
13 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.47 | ||||||
14 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.72 | ||||||
15 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:54.34 | ||||||
16 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:09.64 | ||||||
- | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.07 | ||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.82 | ||||||
3 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.93 | ||||||
4 | Madeleine Thornsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:26.45 | ||||||
5 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 1:28.10 | ||||||
6 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.53 | ||||||
7 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.32 | ||||||
8 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:39.47 | ||||||
9 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:41.57 | ||||||
10 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.67 | ||||||
11 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:53.92 | ||||||
- | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 1:10.19 | ||||||
2 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.07 | ||||||
3 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.31 | ||||||
4 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 1:19.49 | ||||||
5 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 1:20.55 | ||||||
6 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 1:22.04 | ||||||
7 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:29.95 | ||||||
8 | Amalie Horsfeldt A Grømma | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:35.14 | ||||||
Løb 11, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 1:08.37 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:13 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:30 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.04 | ||||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:34.88 | ||||||
3 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:35.85 | ||||||
4 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.28 | ||||||
5 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:52.94 | ||||||
6 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.23 | ||||||
7 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.09 | ||||||
- | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.82 | ||||||
2 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.48 | ||||||
3 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.67 | ||||||
4 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.00 | ||||||
5 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.30 | ||||||
6 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 1:19.52 | ||||||
7 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.88 | ||||||
8 | Alexander Rendlev | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.07 | ||||||
9 | Jakob Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 1:21.30 | ||||||
10 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.55 | ||||||
11 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.37 | ||||||
12 | Frederik Holt Plambech | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 1:30.61 | ||||||
13 | Gustav Baarupdal | 2000 | Kalundborg SK | 1:32.32 | ||||||
14 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 1:35.49 | ||||||
15 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.73 | ||||||
16 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:46.91 | ||||||
17 | Sebastian Nordly | 2001 | Roskilde Svømning | 1:49.21 | ||||||
18 | Matisse Pedersen Dubrail | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:51.71 | ||||||
- | Boas Olesen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 57.49 | ||||||
2 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 59.30 | ||||||
3 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.17 | ||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.29 | ||||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 1:04.40 | ||||||
6 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.88 | ||||||
7 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 1:06.00 | ||||||
8 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:09.48 | ||||||
9 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | TVS Tårnborg IF | 1:14.64 | ||||||
10 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.91 | ||||||
11 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.45 | ||||||
12 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.29 | ||||||
13 | Mathias Munch Thomassen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 1:16.34 | ||||||
14 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 1:24.01 | ||||||
15 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:25.65 | ||||||
16 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.07 | ||||||
Løb 12, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.41 | ||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 1:03.04 | ||||||
3 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 1:03.92 | ||||||
4 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.13 | ||||||
5 | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 1:08.92 | ||||||
6 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 1:10.93 | ||||||
7 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.92 | ||||||
8 | Frederik H. A Grømma | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 1:18.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:30 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 15:55 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Jørgensen | 2004 | Kalundborg SK | 2:04.00 | ||||||
2 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:04.44 | ||||||
3 | Camilla Edling | 2004 | Kalundborg SK | 2:04.98 | ||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | TVS Tårnborg IF | 1:29.51 | ||||||
2 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:33.90 | ||||||
3 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.45 | ||||||
4 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.19 | ||||||
5 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.64 | ||||||
6 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 1:36.68 | ||||||
7 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:38.63 | ||||||
8 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:38.81 | ||||||
9 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:42.64 | ||||||
10 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:42.95 | ||||||
11 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:43.88 | ||||||
12 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:44.33 | ||||||
13 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:44.51 | ||||||
14 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.28 | ||||||
15 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:45.91 | ||||||
16 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:46.66 | ||||||
17 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.69 | ||||||
18 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:48.90 | ||||||
19 | Annika Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:53.63 | ||||||
20 | Laura Holm Hilkjær | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 1:53.98 | ||||||
21 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:54.07 | ||||||
22 | Sif Søgaard Fester | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:55.41 | ||||||
23 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:58.54 | ||||||
24 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 1:59.10 | ||||||
25 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:59.15 | ||||||
26 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:05.71 | ||||||
26 | Karoline Kortbæk | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 2:05.71 | ||||||
28 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:07.35 | ||||||
29 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.62 | ||||||
30 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:09.09 | ||||||
31 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 2:11.77 | ||||||
32 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:12.50 | ||||||
33 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:20.54 | ||||||
34 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:23.69 | ||||||
35 | Katla Sunadóttir Bahn | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:34.89 | ||||||
36 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:39.14 | ||||||
37 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:47.39 | ||||||
- | Victoria Christoffersen | 2002 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
- | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
- | Sofie Hertzberg | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | ||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.47 | ||||||
2 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:22.37 | ||||||
3 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:27.42 | ||||||
4 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:27.45 | ||||||
5 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.48 | ||||||
6 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 1:27.51 | ||||||
7 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:31.44 | ||||||
8 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:34.04 | ||||||
9 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:35.84 | ||||||
10 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.32 | ||||||
11 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 1:36.60 | ||||||
12 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.61 | ||||||
13 | Ida-Marie Andersen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:37.75 | ||||||
14 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:37.83 | ||||||
15 | Ida Koefoed | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:38.03 | ||||||
16 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:39.43 | ||||||
17 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:40.87 | ||||||
18 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:41.85 | ||||||
19 | Cecilie Gaarde Hansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 1:44.02 | ||||||
20 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:44.77 | ||||||
21 | Sara Mortensen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:44.91 | ||||||
22 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:44.96 | ||||||
23 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:46.47 | ||||||
24 | Jasmin Hillerup | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:46.71 | ||||||
25 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:49.41 | ||||||
26 | Emma Beyer | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:50.39 | ||||||
27 | Sabine Nielsen | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 1:52.87 | ||||||
28 | Frida Jørgensen | 2001 | Kalundborg SK | 1:55.58 | ||||||
29 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:55.99 | ||||||
- | Alma Birch Christensen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 1:28.16 | ||||||
2 | Amalie Gotthard | 1999 | TVS Tårnborg IF | 1:29.85 | ||||||
3 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | TVS Tårnborg IF | 1:30.00 | ||||||
4 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:32.65 | ||||||
5 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 1:33.54 | ||||||
6 | Ida Frandsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | 1:39.10 | ||||||
7 | Astrid Marie Olsson | 1999 | Kalundborg SK | 1:40.13 | ||||||
8 | Helene Christensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 1:44.09 | ||||||
- | Amalie Hansen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 1:18.21 | ||||||
2 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 1:35.17 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 15:55 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:17 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | Kalundborg SK | 1:52.03 | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Quaade | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.57 | ||||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:42.32 | ||||||
3 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:48.35 | ||||||
4 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:50.25 | ||||||
5 | Casper Koch Henriksen | 2002 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:52.44 | ||||||
6 | Oliver Lystlund | 2003 | Roskilde Svømning | 1:55.11 | ||||||
7 | Niels Marcus Pilgaard | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:58.49 | ||||||
8 | Oliver Stybe Petersen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 1:58.97 | ||||||
9 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 1:59.31 | ||||||
10 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 2:16.14 | ||||||
11 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 2:17.13 | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.51 | ||||||
2 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 1:24.69 | ||||||
3 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.22 | ||||||
4 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 1:27.16 | ||||||
5 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:31.37 | ||||||
6 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:36.35 | ||||||
7 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:37.13 | ||||||
8 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:38.56 | ||||||
9 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:40.12 | ||||||
10 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:40.71 | ||||||
11 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:40.77 | ||||||
12 | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:42.14 | ||||||
13 | Niki Corell | 2001 | Kalundborg SK | 1:46.34 | ||||||
14 | Nikolai Vaabengaard Olsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:47.29 | ||||||
15 | Karl-Emil Rohr | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:55.80 | ||||||
16 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:04.66 | ||||||
17 | Søren Ulka | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:53.02 | ||||||
- | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
- | Mads Holmen Pedersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.09 | ||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:10.17 | ||||||
3 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.55 | ||||||
4 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:15.50 | ||||||
5 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 1:16.86 | ||||||
6 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 1:19.38 | ||||||
7 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:19.78 | ||||||
8 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:20.95 | ||||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.74 | ||||||
10 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:25.65 | ||||||
11 | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 1:26.41 | ||||||
12 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:31.73 | ||||||
13 | Magnus Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 1:34.62 | ||||||
14 | Filip Kjerulff | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 1:36.39 | ||||||
15 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:38.92 | ||||||
16 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:39.39 | ||||||
- | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:18.14 | ||||||
2 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 1:18.46 | ||||||
3 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.00 | ||||||
4 | Christopher Larsen | 1993 | Odsherred Svømmeklub | 1:20.06 | ||||||
5 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.62 | ||||||
6 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 1:21.94 | ||||||
7 | Andy Petersen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:22.54 | ||||||
8 | Frederik H. A Grømma | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 1:27.45 | ||||||
9 | Gustav Sørensen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 1:34.07 | ||||||
- | Gustav Dandanell | 1997 | TVS Tårnborg IF | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:17 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:39 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 41.04 | ||||||
2 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 44.42 | ||||||
3 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 48.40 | ||||||
4 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 53.67 | ||||||
5 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 54.57 | ||||||
- | Ella Rasmussen | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.57 | ||||||
2 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.14 | ||||||
3 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.29 | ||||||
4 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 41.03 | ||||||
5 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.05 | ||||||
6 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 41.11 | ||||||
7 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 41.85 | ||||||
8 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.00 | ||||||
9 | Regitze Gotthard | 2002 | TVS Tårnborg IF | 42.23 | ||||||
10 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 42.88 | ||||||
11 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 43.65 | ||||||
12 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 44.46 | ||||||
13 | Ella Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 44.93 | ||||||
14 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 45.45 | ||||||
15 | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 45.59 | ||||||
16 | Camilla Gram Nilsson | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.33 | ||||||
17 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 49.83 | ||||||
18 | Julie Eirup | 2003 | Kalundborg SK | 52.55 | ||||||
19 | Lilli Andersen | 2003 | Kalundborg SK | 53.28 | ||||||
- | Julie Laugesen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
- | Emma D. Jensen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Sif Jørgin | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 34.70 | ||||||
2 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.59 | ||||||
3 | Madeleine Thornsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 37.18 | ||||||
4 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 38.04 | ||||||
5 | Alberte Stegmann | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.39 | ||||||
6 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 38.58 | ||||||
7 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.14 | ||||||
8 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 39.34 | ||||||
9 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 40.34 | ||||||
10 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.85 | ||||||
11 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.06 | ||||||
12 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.11 | ||||||
13 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 43.66 | ||||||
14 | Jasmin Hillerup | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 43.91 | ||||||
15 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.42 | ||||||
16 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 44.44 | ||||||
17 | Emma Ibsen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.80 | ||||||
18 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.34 | ||||||
19 | Ida Jensen | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 46.74 | ||||||
20 | Zara Enkebølle | 2001 | TVS Tårnborg IF | 48.42 | ||||||
21 | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 51.02 | ||||||
- | Ida Kjørtsholtsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.49 | ||||||
2 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 33.96 | ||||||
3 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 34.73 | ||||||
4 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.90 | ||||||
5 | Amalie Gotthard | 1999 | TVS Tårnborg IF | 36.07 | ||||||
6 | Maria Bøjesen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 36.21 | ||||||
7 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 37.09 | ||||||
8 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 38.20 | ||||||
9 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.79 | ||||||
10 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 39.24 | ||||||
11 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 39.87 | ||||||
12 | Astrid Marie Olsson | 1999 | Kalundborg SK | 42.72 | ||||||
13 | Ida Frandsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | 45.46 | ||||||
14 | Ida Bruun Rasmussen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 47.43 | ||||||
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 36.25 | ||||||
2 | Lærke Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.74 | ||||||
3 | Sandie Lorentzen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 38.58 | ||||||
4 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 44.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:39 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:44 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 58.02 | ||||||
- | Magnus Bilstrup | 2005 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
- | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 38.41 | ||||||
2 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 43.12 | ||||||
3 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.81 | ||||||
4 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.37 | ||||||
5 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 46.53 | ||||||
6 | Silas Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 46.92 | ||||||
7 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 47.45 | ||||||
8 | Christoffer Frederiksen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 47.72 | ||||||
9 | Magnus Baarupdahl | 2003 | Kalundborg SK | 48.16 | ||||||
10 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 48.93 | ||||||
11 | Andreas Hoffmann | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 50.68 | ||||||
12 | Lucas Werth | 2003 | Kalundborg SK | 53.65 | ||||||
13 | August Storm | 2003 | Kalundborg SK | 1:03.53 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.76 | ||||||
2 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 35.59 | ||||||
3 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 35.63 | ||||||
4 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.47 | ||||||
5 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 38.09 | ||||||
6 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.21 | ||||||
7 | Jakob Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 40.15 | ||||||
8 | Frederik Holt Plambech | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 41.48 | ||||||
9 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 42.21 | ||||||
10 | Søren Ulka | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.08 | ||||||
11 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:03.66 | ||||||
- | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Nicolai Stone | 2000 | TVS Tårnborg IF | DSQ | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 27.07 | ||||||
2 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.52 | ||||||
3 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 33.94 | ||||||
4 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 35.41 | ||||||
5 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | Roskilde Svømning | 35.60 | ||||||
6 | Mathias Munch Thomassen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 37.39 | ||||||
7 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 39.00 | ||||||
8 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | Kalundborg SK | 39.55 | ||||||
9 | Magnus Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 40.72 | ||||||
10 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.84 | ||||||
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magnus Andersen | 1995 | Roskilde Svømning | 29.69 | ||||||
2 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 30.10 | ||||||
3 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 30.26 | ||||||
4 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 31.88 | ||||||
5 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 32.44 | ||||||
6 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 33.19 | ||||||
7 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 33.44 | ||||||
8 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 33.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:44 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 17:23 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 17, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 25m | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Roskilde Piger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 1:57.00 | ||||||
Laura Dahl | 1998 | 14.76 | 30.14 | 30.14 | ||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 14.13 | 28.88 | 59.02 | ||||||
Simone Friis | 1991 | 14.02 | 28.66 | 1:27.68 | ||||||
Lærke Viereck | 1997 | 14.42 | 29.32 | 1:57.00 | ||||||
2 | Kalundborg 1 | 0 | Kalundborg SK | 1:57.59 | ||||||
Emma F. Nystrøm | 1996 | 13.62 | 27.88 | 27.88 | ||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 13.82 | 28.69 | 56.57 | ||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 14.24 | 29.60 | 1:26.17 | ||||||
Annika Møller-Kristensen | 2000 | 15.03 | 31.42 | 1:57.59 | ||||||
3 | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:57.92 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 14.69 | 29.80 | 29.80 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 14.03 | 29.37 | 59.17 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 14.36 | 29.79 | 1:28.96 | ||||||
Cassandra Thimmer | 1999 | 14.01 | 28.96 | 1:57.92 | ||||||
4 | Kalundborg 2 | 0 | Kalundborg SK | 1:59.55 | ||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 13.94 | 28.72 | 28.72 | ||||||
Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 13.53 | 28.86 | 57.58 | ||||||
Cecilie N. Petersen | 1998 | 14.84 | 30.81 | 1:28.39 | ||||||
Caroline Strandberg | 1998 | 14.82 | 31.16 | 1:59.55 | ||||||
5 | Piger 1 Hg | 1990 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:03.43 | ||||||
Tanja Lylloff | 1998 | 15.01 | 30.27 | 30.27 | ||||||
Line Pedersen | 2001 | 15.82 | 32.63 | 1:02.90 | ||||||
Johanne Karstensen | 1999 | 15.76 | 32.61 | 1:35.51 | ||||||
Ida Petersen | 1998 | 13.36 | 27.92 | 2:03.43 | ||||||
6 | Gsc Piger 2000 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:05.47 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 14.13 | 28.68 | 28.68 | ||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 14.59 | 30.31 | 58.99 | ||||||
Kristina Louise Molberg | 2000 | 15.24 | 32.79 | 1:31.78 | ||||||
Amalie Marie Hermannsen | 2000 | 16.27 | 33.69 | 2:05.47 | ||||||
7 | Gsc Piger 2001 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:10.42 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 15.09 | 30.70 | 30.70 | ||||||
Clara Malling Frederiksen | 2001 | 15.90 | 32.51 | 1:03.21 | ||||||
Ida Sandvig Stage | 2001 | 15.47 | 32.82 | 1:36.03 | ||||||
Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 17.15 | 34.39 | 2:10.42 | ||||||
8 | Tvs Damer Hold 1 | 1999 | TVS Tårnborg IF | 2:10.44 | ||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 14.58 | 29.32 | 29.32 | ||||||
Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 15.88 | 33.58 | 1:02.90 | ||||||
Malou Poulsen | 2001 | 16.95 | 35.32 | 1:38.22 | ||||||
Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | 15.36 | 32.22 | 2:10.44 | ||||||
9 | Piger Odsherred | 0 | Odsherred Svømmeklub | 2:16.15 | ||||||
0 | 14.90 | 30.64 | 30.64 | |||||||
0 | 16.90 | 34.25 | 1:04.89 | |||||||
0 | 16.31 | 33.25 | 1:38.14 | |||||||
0 | 17.71 | 38.01 | 2:16.15 | |||||||
10 | Gsc Piger 2002 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:18.41 | ||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 16.48 | 34.06 | 34.06 | ||||||
Nora Nesvik | 2002 | 16.93 | 35.47 | 1:09.53 | ||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 16.82 | 34.70 | 1:44.23 | ||||||
Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 16.56 | 34.18 | 2:18.41 | ||||||
11 | Piger 2 Hg | 1990 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:21.65 | ||||||
Lærke Rasmussen | 1997 | 16.00 | 33.05 | 33.05 | ||||||
Emma Bækgaard | 2002 | 17.62 | 36.62 | 1:09.67 | ||||||
Emma Bruhn | 2002 | 17.32 | 36.02 | 1:45.69 | ||||||
Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 16.76 | 35.96 | 2:21.65 | ||||||
12 | Dragsholm Piger | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 2:26.35 | ||||||
Ida Bruun Rasmussen | 1999 | 19.64 | 41.19 | 41.19 | ||||||
Ida Jensen | 2000 | 18.30 | 38.02 | 1:19.21 | ||||||
Helene Christensen | 1999 | 16.91 | 35.74 | 1:54.95 | ||||||
Nadia Hansen | 1999 | 15.52 | 31.40 | 2:26.35 | ||||||
13 | Gsc Piger 2003 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:26.73 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 17.14 | 36.07 | 36.07 | ||||||
Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | 18.33 | 37.92 | 1:13.99 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 18.23 | 38.72 | 1:52.71 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 16.17 | 34.02 | 2:26.73 | ||||||
14 | Kalundborg 3 | 0 | Kalundborg SK | 2:47.53 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 20.97 | 43.05 | 43.05 | ||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 17.98 | 37.40 | 1:20.45 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 18.56 | 40.95 | 2:01.40 | ||||||
Frida Jørgensen | 2001 | 21.47 | 46.13 | 2:47.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 17:23 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 17:29 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 25m | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Kalundborg 1 | 0 | Kalundborg SK | 1:41.04 | ||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 13.36 | 27.29 | 27.29 | ||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 12.29 | 25.86 | 53.15 | ||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 11.76 | 24.37 | 1:17.52 | ||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 11.21 | 23.52 | 1:41.04 | ||||||
2 | Roskilde Drenge 1 | 2002 | Roskilde Svømning | 1:45.76 | ||||||
Mads Johnbeck | 1997 | 13.01 | 26.64 | 26.64 | ||||||
Magnus Andersen | 1995 | 11.71 | 24.69 | 51.33 | ||||||
Patrick Rasmussen | 1997 | 12.52 | 26.35 | 1:17.68 | ||||||
Emil Johansen | 1999 | 13.55 | 28.08 | 1:45.76 | ||||||
3 | Lyngby Drenge | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:46.82 | ||||||
Simon Ajken Hansen | 1999 | 14.39 | 29.34 | 29.34 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 11.79 | 24.44 | 53.78 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 11.90 | 24.70 | 1:18.48 | ||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 13.72 | 28.34 | 1:46.82 | ||||||
4 | Gsc Drenge 1999 | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:47.15 | ||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 12.77 | 26.09 | 26.09 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 12.18 | 25.60 | 51.69 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 12.84 | 27.33 | 1:19.02 | ||||||
Thyge Ludvigsen | 1999 | 13.51 | 28.13 | 1:47.15 | ||||||
5 | Drenge 1 Hg | 1990 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:47.69 | ||||||
Nicolai Løwenstein | 1997 | 12.51 | 25.26 | 25.26 | ||||||
Jonas Hansen | 1996 | 12.87 | 26.43 | 51.69 | ||||||
Marco Brander | 1996 | 13.95 | 28.14 | 1:19.83 | ||||||
Mads Lünell Bruhn | 1998 | 13.71 | 27.86 | 1:47.69 | ||||||
6 | Kalundborg 2 | 0 | Kalundborg SK | 1:49.83 | ||||||
Danny Corell | 1997 | 13.86 | 27.61 | 27.61 | ||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 13.18 | 27.08 | 54.69 | ||||||
Jonas Uglebjerg | 1997 | 14.00 | 28.64 | 1:23.33 | ||||||
Filip Guldberg | 1995 | 12.61 | 26.50 | 1:49.83 | ||||||
7 | Drenge Odsherred | 0 | Odsherred Svømmeklub | 1:52.42 | ||||||
Jacob Petersen | 1995 | 13.43 | 27.05 | 27.05 | ||||||
Frederik H. A Grømma | 1997 | 13.85 | 28.74 | 55.79 | ||||||
Søren Hald Olsen | 1998 | 13.83 | 29.19 | 1:24.98 | ||||||
Christopher Larsen | 1993 | 13.16 | 27.44 | 1:52.42 | ||||||
8 | Gsc Drenge 2000 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:54.21 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 13.75 | 28.00 | 28.00 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 14.13 | 30.30 | 58.30 | ||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 13.93 | 28.89 | 1:27.19 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 12.97 | 27.02 | 1:54.21 | ||||||
9 | Dragsholm Drenge | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:56.53 | ||||||
Filip Kjerulff | 1999 | 15.41 | 31.71 | 31.71 | ||||||
Mathias Munch Thomassen | 1998 | 14.13 | 29.08 | 1:00.79 | ||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 13.87 | 28.02 | 1:28.81 | ||||||
Andy Petersen | 1996 | 13.44 | 27.72 | 1:56.53 | ||||||
10 | Gsc Drenge 2001 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:06.03 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 16.63 | 34.03 | 34.03 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 13.94 | 28.82 | 1:02.85 | ||||||
Oskar Vårdal | 2001 | 14.89 | 32.37 | 1:35.22 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 14.55 | 30.81 | 2:06.03 | ||||||
11 | Drenge 2 Hg | 1990 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:10.94 | ||||||
Nicolai Yuon Hansen | 2000 | 15.13 | 30.98 | 30.98 | ||||||
Gustav Nissen | 2001 | 16.59 | 34.85 | 1:05.83 | ||||||
Jacob Thomasen | 2000 | 17.06 | 35.71 | 1:41.54 | ||||||
Filip Bækgaard | 2000 | 14.20 | 29.40 | 2:10.94 | ||||||
12 | Kalundborg 3 | 0 | Kalundborg SK | 2:29.64 | ||||||
Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 17.33 | 35.26 | 35.26 | ||||||
Niki Corell | 2001 | 18.19 | 37.18 | 1:12.44 | ||||||
Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 19.02 | 39.73 | 1:52.17 | ||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 17.79 | 37.47 | 2:29.64 | ||||||
- | Tvs Herrer Hold 1 | 1998 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
Marcus Dam Enkebølle | 1998 | |||||||||
Emil Mosegaard | 2001 | |||||||||
Nicolai Stone | 2000 | |||||||||
Jens Elkjær Nielsen | 1998 | DNS | ||||||||
- | Gsc Drenge 1998 | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 17:29 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:47.20 | ||||||
2 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:50.95 | ||||||
3 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 3:07.42 | ||||||
4 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:20.13 | ||||||
5 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:57.68 | ||||||
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 2:33.78 | ||||||
2 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 3:15.71 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:05.07 | ||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:20.37 | ||||||
3 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:25.22 | ||||||
Løb 20, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 2:17.48 | ||||||
2 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 2:22.34 | ||||||
3 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 2:52.61 | ||||||
- | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 1:28.09 | ||||||
2 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 1:40.51 | ||||||
3 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 1:40.81 | ||||||
4 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 1:51.50 | ||||||
5 | Camilla Edling | 2004 | Kalundborg SK | 1:53.82 | ||||||
6 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 1:58.06 | ||||||
7 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 2:14.76 | ||||||
8 | Ida Søsborg Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 2:20.68 | ||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.22 | ||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 1:09.91 | ||||||
3 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:14.04 | ||||||
4 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:14.60 | ||||||
5 | Regitze Gotthard | 2002 | TVS Tårnborg IF | 1:14.84 | ||||||
6 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.50 | ||||||
7 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:18.72 | ||||||
8 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.91 | ||||||
9 | Ida Buxbom Andersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:18.95 | ||||||
10 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:19.17 | ||||||
11 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:20.28 | ||||||
12 | Maria Petri | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:20.72 | ||||||
13 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.24 | ||||||
14 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:21.59 | ||||||
15 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 1:22.74 | ||||||
16 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 1:23.60 | ||||||
17 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:23.73 | ||||||
18 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:26.29 | ||||||
19 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 1:26.56 | ||||||
20 | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.73 | ||||||
21 | Emma D. Jensen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 1:27.28 | ||||||
22 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 1:27.57 | ||||||
23 | Camilla Gram Nilsson | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:31.88 | ||||||
24 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 1:33.34 | ||||||
25 | Julie Eirup | 2003 | Kalundborg SK | 1:41.31 | ||||||
26 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 1:50.54 | ||||||
27 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:00.74 | ||||||
- | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Josefine Rasmussen | 2002 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.54 | ||||||
2 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:05.66 | ||||||
3 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.77 | ||||||
4 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.74 | ||||||
5 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 1:08.57 | ||||||
6 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.66 | ||||||
7 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.80 | ||||||
8 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 1:09.39 | ||||||
9 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.62 | ||||||
10 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:11.49 | ||||||
11 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:13.28 | ||||||
12 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:13.36 | ||||||
13 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:13.40 | ||||||
14 | Emma Beyer | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:13.76 | ||||||
15 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:13.79 | ||||||
16 | Madeleine Thornsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:14.05 | ||||||
17 | Sofie Guijarro Petersen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 1:14.19 | ||||||
18 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.38 | ||||||
19 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:14.48 | ||||||
20 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:15.23 | ||||||
21 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:16.15 | ||||||
22 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.44 | ||||||
23 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:16.54 | ||||||
24 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:16.60 | ||||||
25 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 1:17.19 | ||||||
26 | Alberte Stegmann | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.67 | ||||||
27 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.02 | ||||||
28 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.06 | ||||||
29 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:19.87 | ||||||
30 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.05 | ||||||
31 | Cecilie Gaarde Hansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 1:22.18 | ||||||
32 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:22.44 | ||||||
33 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:22.99 | ||||||
34 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:25.66 | ||||||
35 | Zara Enkebølle | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:29.45 | ||||||
36 | Sabine Nielsen | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 1:31.18 | ||||||
37 | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 1:31.56 | ||||||
38 | Frida Jørgensen | 2001 | Kalundborg SK | 1:37.98 | ||||||
- | Alma Birch Christensen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.15 | ||||||
2 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 1:03.47 | ||||||
3 | Amalie Gotthard | 1999 | TVS Tårnborg IF | 1:03.98 | ||||||
4 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 1:04.42 | ||||||
4 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 1:04.42 | ||||||
6 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:05.87 | ||||||
7 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 1:05.88 | ||||||
8 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.71 | ||||||
9 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 1:06.85 | ||||||
10 | Maria Bøjesen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:08.43 | ||||||
11 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 1:10.05 | ||||||
12 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 1:10.57 | ||||||
13 | Ida Frandsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | 1:14.95 | ||||||
14 | Amalie Horsfeldt A Grømma | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:17.56 | ||||||
15 | Jennifer Lorentzen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:18.08 | ||||||
16 | Astrid Marie Olsson | 1999 | Kalundborg SK | 1:19.98 | ||||||
17 | Amalie Hansen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 1:24.19 | ||||||
18 | Cathrine Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:25.94 | ||||||
- | Ann Sofie Fertin | 1999 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 59.84 | ||||||
2 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.21 | ||||||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 1:02.16 | ||||||
4 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 1:04.08 | ||||||
5 | Sandie Lorentzen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 1:06.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | Kalundborg SK | 1:24.95 | ||||||
2 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 1:41.41 | ||||||
3 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 1:41.56 | ||||||
4 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 1:42.71 | ||||||
5 | Carl-Emil Echart | 2005 | Roskilde Svømning | 1:57.99 | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:16.07 | ||||||
2 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:18.40 | ||||||
3 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 1:19.25 | ||||||
4 | Silas Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 1:21.08 | ||||||
5 | Oliver Lystlund | 2003 | Roskilde Svømning | 1:26.34 | ||||||
6 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 1:26.85 | ||||||
7 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:30.72 | ||||||
8 | Magnus Baarupdahl | 2003 | Kalundborg SK | 1:36.39 | ||||||
9 | Lucas Werth | 2003 | Kalundborg SK | 1:53.78 | ||||||
- | August Storm | 2003 | Kalundborg SK | DNF | ||||||
- | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
- | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.08 | ||||||
2 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.15 | ||||||
3 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:02.17 | ||||||
4 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.58 | ||||||
5 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:02.75 | ||||||
6 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.07 | ||||||
7 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 1:04.27 | ||||||
8 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:06.27 | ||||||
9 | Jakob Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 1:06.61 | ||||||
10 | Boas Olesen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 1:06.64 | ||||||
11 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 1:07.73 | ||||||
12 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 1:07.88 | ||||||
13 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:07.98 | ||||||
14 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 1:09.92 | ||||||
15 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.00 | ||||||
16 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.02 | ||||||
17 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:10.13 | ||||||
18 | Frederik Malmberg | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 1:10.43 | ||||||
19 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:11.02 | ||||||
20 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:11.60 | ||||||
21 | Gustav Baarupdal | 2000 | Kalundborg SK | 1:11.99 | ||||||
22 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.29 | ||||||
23 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 1:14.59 | ||||||
24 | Alexander Søltoft | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.02 | ||||||
25 | Jesper Jannik Larsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:15.21 | ||||||
26 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 1:16.47 | ||||||
27 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 1:16.82 | ||||||
28 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:17.49 | ||||||
29 | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:18.45 | ||||||
30 | Frederik Holt Plambech | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 1:18.66 | ||||||
31 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:18.91 | ||||||
32 | Sebastian Nordly | 2001 | Roskilde Svømning | 1:20.79 | ||||||
33 | Niki Corell | 2001 | Kalundborg SK | 1:21.16 | ||||||
34 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:23.57 | ||||||
35 | Mads Dinesen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 1:27.41 | ||||||
36 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:29.15 | ||||||
37 | Matisse Pedersen Dubrail | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:30.09 | ||||||
38 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.61 | ||||||
39 | Mads Holmen Pedersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:46.93 | ||||||
- | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 53.10 | ||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 54.33 | ||||||
3 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.91 | ||||||
4 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.05 | ||||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 58.52 | ||||||
6 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 59.95 | ||||||
7 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 1:00.11 | ||||||
8 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.69 | ||||||
9 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:01.11 | ||||||
10 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.75 | ||||||
11 | Mathias Munch Thomassen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 1:01.82 | ||||||
12 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.87 | ||||||
13 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.75 | ||||||
14 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | TVS Tårnborg IF | 1:03.09 | ||||||
15 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 1:03.15 | ||||||
16 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.21 | ||||||
17 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:04.22 | ||||||
18 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:04.30 | ||||||
19 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.21 | ||||||
20 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 1:05.29 | ||||||
21 | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 1:06.29 | ||||||
22 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | TVS Tårnborg IF | 1:07.21 | ||||||
23 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:08.66 | ||||||
24 | Magnus Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 1:10.35 | ||||||
25 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:12.14 | ||||||
26 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:12.70 | ||||||
27 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 1:14.00 | ||||||
28 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | Kalundborg SK | 1:17.95 | ||||||
- | Laurits Møller Petersen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 22, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.16 | ||||||
2 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 56.95 | ||||||
3 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 58.41 | ||||||
4 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 58.67 | ||||||
5 | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 59.03 | ||||||
6 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 59.21 | ||||||
7 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 59.55 | ||||||
8 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 59.61 | ||||||
9 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 1:00.06 | ||||||
10 | Andy Petersen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:00.53 | ||||||
11 | Christopher Larsen | 1993 | Odsherred Svømmeklub | 1:00.57 | ||||||
12 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 1:00.63 | ||||||
13 | Frederik H. A Grømma | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 1:03.12 | ||||||
14 | Gustav Sørensen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 1:08.23 | ||||||
15 | Mikkel Florentz | 1995 | Kalundborg SK | 1:09.51 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 11:34 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Claudia Sperling | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:43.91 | ||||||
2 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:57.66 | ||||||
3 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 3:00.08 | ||||||
4 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:03.74 | ||||||
5 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:03.88 | ||||||
6 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:07.68 | ||||||
7 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:09.56 | ||||||
8 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:09.68 | ||||||
9 | Maria Petri | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:12.55 | ||||||
10 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:13.11 | ||||||
11 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:16.11 | ||||||
12 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:34.65 | ||||||
13 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:35.37 | ||||||
14 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:39.21 | ||||||
15 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:47.32 | ||||||
16 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:50.55 | ||||||
17 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:52.48 | ||||||
18 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:52.80 | ||||||
19 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:55.96 | ||||||
20 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:17.43 | ||||||
21 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:23.78 | ||||||
22 | Katla Sunadóttir Bahn | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:43.95 | ||||||
- | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:33.01 | ||||||
2 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 2:36.42 | ||||||
3 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:38.43 | ||||||
4 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:51.65 | ||||||
5 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 2:52.03 | ||||||
6 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 2:56.92 | ||||||
7 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 2:57.84 | ||||||
8 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:04.32 | ||||||
9 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 3:04.50 | ||||||
10 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:13.61 | ||||||
- | Noa Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:28.86 | ||||||
2 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 2:39.00 | ||||||
3 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 2:45.07 | ||||||
4 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 2:54.32 | ||||||
5 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:06.79 | ||||||
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 2:22.49 | ||||||
2 | Lærke Rasmussen | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:46.04 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 11:34 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:10 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:48.34 | ||||||
2 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:32.03 | ||||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:35.05 | ||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 2:27.93 | ||||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:28.81 | ||||||
3 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:29.71 | ||||||
4 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:33.20 | ||||||
5 | Emil Johansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:36.15 | ||||||
6 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:39.63 | ||||||
7 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:41.84 | ||||||
8 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 2:42.80 | ||||||
9 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:46.23 | ||||||
10 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:46.63 | ||||||
11 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:49.70 | ||||||
12 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:56.65 | ||||||
13 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 2:56.89 | ||||||
14 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:10.28 | ||||||
15 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:13.01 | ||||||
16 | Søren Ulka | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:10.84 | ||||||
- | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 2:06.23 | ||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:07.99 | ||||||
3 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:10.46 | ||||||
4 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:11.80 | ||||||
5 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:20.03 | ||||||
6 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:23.07 | ||||||
7 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:28.57 | ||||||
8 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:28.72 | ||||||
9 | Christoffer Drejer Mikkel | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.58 | ||||||
- | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
Løb 24, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 2:23.65 | ||||||
2 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 2:31.00 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:10 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 25, 25m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 28.37 | ||||||
Løb 25, 25m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | TVS Tårnborg IF | 16.98 | ||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 17.66 | ||||||
3 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 18.47 | ||||||
4 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 18.91 | ||||||
5 | Maria Petri | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 21.90 | ||||||
6 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 23.36 | ||||||
7 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 28.96 | ||||||
- | Josefine Rasmussen | 2002 | Roskilde Svømning | DSQ | ||||||
Løb 25, 25m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 14.55 | ||||||
2 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 14.90 | ||||||
3 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 14.93 | ||||||
4 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 15.23 | ||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 15.48 | ||||||
6 | Madeleine Thornsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 15.68 | ||||||
7 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 15.74 | ||||||
8 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 15.80 | ||||||
9 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 15.97 | ||||||
10 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 16.06 | ||||||
11 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 16.10 | ||||||
12 | Noa Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 18.20 | ||||||
13 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 18.59 | ||||||
14 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 19.21 | ||||||
15 | Emma Beyer | 2000 | TVS Tårnborg IF | 19.70 | ||||||
16 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 19.77 | ||||||
17 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 19.92 | ||||||
18 | Zara Enkebølle | 2001 | TVS Tårnborg IF | 23.26 | ||||||
- | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 25m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Dahl | 1998 | Roskilde Svømning | 14.39 | ||||||
2 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 14.82 | ||||||
3 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 15.08 | ||||||
4 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 15.68 | ||||||
5 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 15.76 | ||||||
6 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 15.80 | ||||||
7 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 15.94 | ||||||
8 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 16.07 | ||||||
9 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 16.09 | ||||||
10 | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | TVS Tårnborg IF | 16.18 | ||||||
11 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 17.27 | ||||||
Løb 25, 25m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 14.63 | ||||||
2 | Louise Uglebjerg | 1994 | Kalundborg SK | 14.89 | ||||||
3 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 15.13 | ||||||
4 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 17.87 | ||||||
5 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 20.97 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 26, 25m Butterfly Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 24.08 | ||||||
Løb 26, 25m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Silas Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 23.56 | ||||||
Løb 26, 25m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 14.55 | ||||||
2 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 14.97 | ||||||
3 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 14.98 | ||||||
4 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 16.29 | ||||||
5 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 16.42 | ||||||
6 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 16.68 | ||||||
7 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 18.54 | ||||||
8 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 18.72 | ||||||
9 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 18.95 | ||||||
10 | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 20.07 | ||||||
11 | Mads Dinesen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 20.48 | ||||||
12 | Mads Holmen Pedersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.24 | ||||||
13 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.15 | ||||||
Løb 26, 25m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 12.31 | ||||||
2 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 12.94 | ||||||
3 | Mathias Munch Thomassen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 14.03 | ||||||
4 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 14.44 | ||||||
5 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 15.08 | ||||||
6 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 15.10 | ||||||
7 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 15.27 | ||||||
8 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | TVS Tårnborg IF | 15.47 | ||||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 15.80 | ||||||
10 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 15.83 | ||||||
11 | Magnus Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 17.41 | ||||||
12 | Alexander Kragesand | 1999 | TVS Tårnborg IF | 18.42 | ||||||
Løb 26, 25m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 12.75 | ||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 13.01 | ||||||
3 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 13.23 | ||||||
4 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 13.39 | ||||||
5 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 14.08 | ||||||
6 | Andy Petersen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 14.12 | ||||||
7 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 14.55 | ||||||
8 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 14.81 | ||||||
- | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 3:15.66 | ||||||
2 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 3:44.40 | ||||||
3 | Alma Jørgensen | 2004 | Kalundborg SK | 3:56.48 | ||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 2:36.03 | ||||||
2 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:46.93 | ||||||
3 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:50.67 | ||||||
4 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:51.75 | ||||||
5 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:54.60 | ||||||
6 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:56.87 | ||||||
7 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 2:57.56 | ||||||
8 | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:03.81 | ||||||
9 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 3:10.57 | ||||||
10 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 3:15.97 | ||||||
11 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:16.32 | ||||||
12 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:19.49 | ||||||
13 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:20.30 | ||||||
14 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:24.83 | ||||||
15 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:27.84 | ||||||
16 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:32.64 | ||||||
17 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:44.42 | ||||||
18 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:51.59 | ||||||
19 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 3:55.26 | ||||||
20 | Lilli Andersen | 2003 | Kalundborg SK | 3:56.15 | ||||||
- | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNF | ||||||
- | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:19.37 | ||||||
2 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:21.11 | ||||||
3 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:21.76 | ||||||
4 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:24.48 | ||||||
5 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:25.71 | ||||||
6 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 2:29.30 | ||||||
7 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:30.42 | ||||||
8 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:32.21 | ||||||
9 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:33.11 | ||||||
10 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:40.81 | ||||||
11 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:42.13 | ||||||
12 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:42.27 | ||||||
13 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 2:42.93 | ||||||
14 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:43.10 | ||||||
15 | Sofie Guijarro Petersen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 2:43.23 | ||||||
16 | Emma Beyer | 2000 | TVS Tårnborg IF | 2:43.90 | ||||||
17 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:50.79 | ||||||
18 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:56.27 | ||||||
19 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 3:03.23 | ||||||
20 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:09.04 | ||||||
21 | Frida Jørgensen | 2001 | Kalundborg SK | 3:31.07 | ||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:12.81 | ||||||
2 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 2:15.18 | ||||||
3 | Amalie Gotthard | 1999 | TVS Tårnborg IF | 2:16.94 | ||||||
4 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 2:21.43 | ||||||
5 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 2:25.58 | ||||||
6 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 2:28.68 | ||||||
7 | Julie Rask | 1999 | Kalundborg SK | 2:31.72 | ||||||
8 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:31.94 | ||||||
9 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 2:35.62 | ||||||
10 | Johanne Karstensen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:39.69 | ||||||
11 | Ida Frandsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | 2:47.91 | ||||||
12 | Astrid Marie Olsson | 1999 | Kalundborg SK | 2:52.90 | ||||||
- | Cathrine Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 27, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 2:09.58 | ||||||
2 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 2:12.83 | ||||||
3 | Sandie Lorentzen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 2:28.80 | ||||||
4 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 2:48.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 13:43 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alfred Højberg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 2:30.38 | ||||||
2 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 2:54.00 | ||||||
3 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:56.91 | ||||||
4 | Oliver Lystlund | 2003 | Roskilde Svømning | 3:05.48 | ||||||
5 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 3:16.11 | ||||||
6 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 3:27.15 | ||||||
7 | Magnus Baarupdahl | 2003 | Kalundborg SK | 3:33.39 | ||||||
8 | Magnus Dreistrup Baunkjær | 2003 | Roskilde Svømning | 3:41.64 | ||||||
9 | Lucas Werth | 2003 | Kalundborg SK | 4:08.64 | ||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:08.76 | ||||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:13.03 | ||||||
3 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:14.12 | ||||||
4 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:17.19 | ||||||
5 | Mads Witthøft | 2000 | Kalundborg SK | 2:22.52 | ||||||
6 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 2:25.93 | ||||||
7 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 2:26.15 | ||||||
8 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:26.58 | ||||||
9 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:29.23 | ||||||
10 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:29.83 | ||||||
11 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:32.85 | ||||||
12 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 2:33.15 | ||||||
13 | Gustav Baarupdal | 2000 | Kalundborg SK | 2:35.97 | ||||||
14 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:36.21 | ||||||
15 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:36.27 | ||||||
16 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:36.28 | ||||||
17 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:37.23 | ||||||
18 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:39.00 | ||||||
19 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:39.79 | ||||||
20 | Alexander Søltoft | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:40.89 | ||||||
21 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 2:51.65 | ||||||
22 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:57.15 | ||||||
23 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:12.68 | ||||||
24 | Matisse Pedersen Dubrail | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:12.98 | ||||||
25 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:21.81 | ||||||
26 | Rasmus Løvenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:26.55 | ||||||
27 | Søren Ulka | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:33.68 | ||||||
- | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 1:57.10 | ||||||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:57.18 | ||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:02.40 | ||||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 2:07.35 | ||||||
5 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:09.34 | ||||||
6 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:10.72 | ||||||
7 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:11.09 | ||||||
8 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:12.02 | ||||||
9 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:12.26 | ||||||
10 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:14.68 | ||||||
11 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:15.44 | ||||||
12 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 2:16.22 | ||||||
13 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:17.06 | ||||||
14 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:18.03 | ||||||
15 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 2:18.70 | ||||||
16 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:23.12 | ||||||
17 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 2:23.99 | ||||||
18 | Laurits Møller Petersen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:27.46 | ||||||
19 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:40.51 | ||||||
20 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | Kalundborg SK | 2:46.01 | ||||||
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicolai Løwenstein | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:58.61 | ||||||
2 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:06.34 | ||||||
3 | Mikkel H. Andersen | 1991 | Kalundborg SK | 2:06.38 | ||||||
4 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 2:09.67 | ||||||
5 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 2:13.77 | ||||||
6 | Mikkel Florentz | 1995 | Kalundborg SK | 2:36.86 | ||||||
- | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 13:43 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 29, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 1:51.01 | ||||||
2 | Alma Jørgensen | 2004 | Kalundborg SK | 1:56.17 | ||||||
3 | Camilla Edling | 2004 | Kalundborg SK | 2:03.29 | ||||||
Løb 29, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.25 | ||||||
2 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 1:22.22 | ||||||
3 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 1:24.05 | ||||||
4 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:26.87 | ||||||
5 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 1:27.27 | ||||||
6 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 1:28.27 | ||||||
7 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:30.95 | ||||||
8 | Ida Buxbom Andersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:31.12 | ||||||
9 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 1:31.86 | ||||||
10 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:32.74 | ||||||
11 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:32.77 | ||||||
12 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:33.87 | ||||||
13 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 1:38.36 | ||||||
14 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 1:40.20 | ||||||
15 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:55.57 | ||||||
16 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:03.53 | ||||||
17 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:06.46 | ||||||
18 | Katla Sunadóttir Bahn | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:20.34 | ||||||
- | Emma D. Jensen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 30, 100m Medley Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | Kalundborg SK | 1:34.05 | ||||||
Løb 30, 100m Medley Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:33.05 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:01 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Selma Kobberø | 2004 | Roskilde Svømning | 54.15 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Brandt Nielsen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 35.97 | ||||||
2 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.32 | ||||||
3 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 39.04 | ||||||
4 | Nicoline Strandberg | 2002 | Kalundborg SK | 44.83 | ||||||
5 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 48.55 | ||||||
6 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 49.33 | ||||||
7 | Camille Svarre | 2003 | Roskilde Svømning | 50.91 | ||||||
8 | Silke Larsen | 2003 | Roskilde Svømning | 52.38 | ||||||
9 | Celina Mehr | 2003 | Roskilde Svømning | 1:00.89 | ||||||
- | Camilla Gram Nilsson | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | DSQ | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.57 | ||||||
2 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.23 | ||||||
3 | Alberte Stegmann | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.43 | ||||||
4 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 35.63 | ||||||
5 | Madeleine Thornsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 36.17 | ||||||
6 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 36.68 | ||||||
7 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 37.64 | ||||||
8 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 38.18 | ||||||
9 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.32 | ||||||
10 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.45 | ||||||
11 | Line Pedersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.45 | ||||||
12 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 40.87 | ||||||
13 | Nicoline Huusfelt | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 41.07 | ||||||
14 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.51 | ||||||
15 | Sofie Guijarro Petersen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 41.60 | ||||||
16 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 43.29 | ||||||
17 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 46.49 | ||||||
18 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.17 | ||||||
19 | Frida Jørgensen | 2001 | Kalundborg SK | 54.04 | ||||||
- | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 32.18 | ||||||
2 | Ida Petersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.20 | ||||||
3 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 33.19 | ||||||
4 | Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | Kalundborg SK | 33.49 | ||||||
5 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 34.94 | ||||||
6 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.13 | ||||||
7 | Amalie Gotthard | 1999 | TVS Tårnborg IF | 35.14 | ||||||
8 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 36.82 | ||||||
9 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.86 | ||||||
10 | Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 37.98 | ||||||
11 | Amalie Horsfeldt A Grømma | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 38.17 | ||||||
12 | Ida Frandsen | 1999 | TVS Tårnborg IF | 39.15 | ||||||
13 | Johanne Karstensen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 42.66 | ||||||
14 | Jennifer Lorentzen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 43.74 | ||||||
Løb 31, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 31.17 | ||||||
2 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.31 | ||||||
3 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 31.57 | ||||||
4 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 33.66 | ||||||
5 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 39.30 | ||||||
- | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:01 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:02 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.34 | ||||||
2 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 40.72 | ||||||
3 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.76 | ||||||
4 | Emil Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.98 | ||||||
5 | Oliver Lystlund | 2003 | Roskilde Svømning | 47.81 | ||||||
6 | Oliver Breuner | 2002 | Roskilde Svømning | 47.91 | ||||||
7 | Lucas Hagbarth Jørgensen | 2002 | Roskilde Svømning | 55.76 | ||||||
8 | Affou Adlouni | 2002 | Roskilde Svømning | 57.26 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.71 | ||||||
2 | Boas Olesen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 33.27 | ||||||
3 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 34.14 | ||||||
4 | Karl Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.07 | ||||||
5 | Jesper Jannik Larsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.28 | ||||||
6 | Frederik Holt Plambech | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 39.33 | ||||||
7 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 39.55 | ||||||
8 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 43.91 | ||||||
9 | Niki Corell | 2001 | Kalundborg SK | 49.22 | ||||||
- | Alexander Søltoft | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | ||||||
- | Søren Ulka | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.33 | ||||||
2 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.55 | ||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.74 | ||||||
4 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.20 | ||||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 30.23 | ||||||
6 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.49 | ||||||
7 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.78 | ||||||
8 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | TVS Tårnborg IF | 35.03 | ||||||
9 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 39.20 | ||||||
10 | Magnus Sørensen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 42.57 | ||||||
11 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | Kalundborg SK | 44.57 | ||||||
Løb 32, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 28.12 | ||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | Kalundborg SK | 28.43 | ||||||
3 | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 28.97 | ||||||
4 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 29.38 | ||||||
5 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 30.73 | ||||||
6 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 30.94 | ||||||
7 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.38 | ||||||
8 | Andy Petersen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 31.93 | ||||||
9 | Jonas Uglebjerg | 1997 | Kalundborg SK | 32.08 | ||||||
10 | Frederik H. A Grømma | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 34.56 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:02 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Regitze Gotthard | 2002 | TVS Tårnborg IF | 3:07.97 | ||||||
2 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 3:14.35 | ||||||
3 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:17.85 | ||||||
4 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:19.89 | ||||||
5 | Liva Palmund | 2002 | Roskilde Svømning | 3:22.53 | ||||||
6 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:24.95 | ||||||
7 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | Roskilde Svømning | 3:26.06 | ||||||
8 | Emma Bruhn | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:33.08 | ||||||
9 | Esther Else Grubert | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:36.79 | ||||||
10 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:38.99 | ||||||
11 | Gro Grinda Rasmussen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:41.90 | ||||||
12 | Ida Buxbom Andersen | 2002 | Roskilde Svømning | 3:43.82 | ||||||
13 | Mia Rindshøj | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:47.46 | ||||||
14 | Maja Marie Elmgreen | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:47.82 | ||||||
15 | Line Holm | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:52.88 | ||||||
16 | Amalie Schou | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:57.31 | ||||||
17 | Cathrine Duedahl-Olesen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:03.59 | ||||||
18 | Julie Becker Sondrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:12.06 | ||||||
19 | Inia Bokær Wilkinson | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:30.84 | ||||||
20 | Kaya Rolin | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:31.09 | ||||||
21 | Therese Kjøller Rudbeck | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:33.04 | ||||||
22 | Nikoline Damm Asser Hanse | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:33.96 | ||||||
23 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:43.96 | ||||||
24 | Ida Lund Järund | 2003 | Frederiksværk Svømmeklub | 4:56.44 | ||||||
25 | Caroline Koch Lind Hansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:08.45 | ||||||
26 | Katla Sunadóttir Bahn | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:15.04 | ||||||
27 | Linnea Ulka | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 5:29.64 | ||||||
- | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 2:52.10 | ||||||
2 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:53.31 | ||||||
3 | Silke Mehr | 2000 | Roskilde Svømning | 3:00.69 | ||||||
4 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 3:01.99 | ||||||
5 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 3:03.53 | ||||||
6 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:08.75 | ||||||
7 | Anika Bryde | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:09.06 | ||||||
8 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | Roskilde Svømning | 3:12.39 | ||||||
9 | Noa Andersen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:19.21 | ||||||
10 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | Roskilde Svømning | 3:22.44 | ||||||
11 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:24.05 | ||||||
12 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:29.01 | ||||||
13 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 3:31.21 | ||||||
14 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:34.37 | ||||||
15 | Anna Louise Elmgreen | 2001 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:44.48 | ||||||
16 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 3:46.30 | ||||||
- | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:47.86 | ||||||
2 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 3:10.03 | ||||||
- | Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | TVS Tårnborg IF | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | 2:47.39 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:58 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Fabiansen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 3:35.84 | ||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:41.59 | ||||||
2 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 2:57.68 | ||||||
3 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 3:00.87 | ||||||
4 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:07.44 | ||||||
5 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:11.67 | ||||||
6 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:13.12 | ||||||
7 | Gustav Baarupdal | 2000 | Kalundborg SK | 3:19.85 | ||||||
8 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:20.78 | ||||||
9 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:25.00 | ||||||
10 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 3:26.70 | ||||||
11 | Phillip Søren Sommer | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:28.11 | ||||||
12 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:30.90 | ||||||
13 | Jacob Thomasen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:33.60 | ||||||
14 | Thorbjørn M. Wiinholt | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 3:51.75 | ||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:29.02 | ||||||
2 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:30.36 | ||||||
3 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:41.69 | ||||||
4 | Magnus Loose | 1999 | Kalundborg SK | 2:45.31 | ||||||
5 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 2:49.30 | ||||||
6 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.87 | ||||||
7 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.69 | ||||||
8 | Christian Mørkeberg | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:53.73 | ||||||
9 | Gustav Frydensberg | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 2:58.09 | ||||||
10 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 3:00.97 | ||||||
11 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 3:03.31 | ||||||
12 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 3:17.26 | ||||||
13 | Alexander Kragesand | 1999 | TVS Tårnborg IF | 3:23.73 | ||||||
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marco Brander | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:45.34 | ||||||
2 | Christopher Larsen | 1993 | Odsherred Svømmeklub | 3:02.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 14:58 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:06 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 43.39 | ||||||
2 | Alma Jørgensen | 2004 | Kalundborg SK | 47.08 | ||||||
3 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 49.43 | ||||||
4 | Camilla Edling | 2004 | Kalundborg SK | 51.88 | ||||||
5 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 55.70 | ||||||
6 | Ida Søsborg Andersen | 2005 | Roskilde Svømning | 56.89 | ||||||
7 | Julie Nelkop | 2004 | Roskilde Svømning | 58.64 | ||||||
- | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | DSQ | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 30.63 | ||||||
2 | Mathilde van der Linden | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.17 | ||||||
3 | Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.85 | ||||||
4 | Aya Bødker Grann | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.31 | ||||||
5 | Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.32 | ||||||
6 | Regitze Gotthard | 2002 | TVS Tårnborg IF | 34.55 | ||||||
7 | Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.01 | ||||||
8 | Amalie Windfeld Pedersen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.05 | ||||||
9 | Luna Granborg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.29 | ||||||
10 | Alberte Fie Petersen | 2002 | Roskilde Svømning | 35.42 | ||||||
11 | Victoria Leth | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.56 | ||||||
12 | Nora Nesvik | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.89 | ||||||
13 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.01 | ||||||
14 | Marie Uglebjerg | 2002 | Kalundborg SK | 36.09 | ||||||
15 | Frederikke Echardt | 2002 | Roskilde Svømning | 36.45 | ||||||
16 | Felina Noe | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 36.98 | ||||||
17 | Emma D. Jensen | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 37.37 | ||||||
18 | Maria Petri | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.80 | ||||||
19 | Zara Wendel | 2002 | Odsherred Svømmeklub | 39.16 | ||||||
20 | Mathilde Emilie K. Larsen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 39.19 | ||||||
21 | Michelle Mortensen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.71 | ||||||
22 | Line With Nielsen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.92 | ||||||
23 | Camilla Gram Nilsson | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.91 | ||||||
24 | Julie Eirup | 2003 | Kalundborg SK | 42.27 | ||||||
25 | Josefine Rasmussen | 2002 | Roskilde Svømning | 43.16 | ||||||
26 | Lilli Andersen | 2003 | Kalundborg SK | 50.40 | ||||||
- | Rebecca Lawætz | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.73 | ||||||
2 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 30.21 | ||||||
3 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 31.56 | ||||||
4 | Helena Brandt Jensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.38 | ||||||
5 | Kristina Louise Molberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.53 | ||||||
6 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | Kalundborg SK | 32.70 | ||||||
7 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | TVS Tårnborg IF | 32.79 | ||||||
8 | Clara Malling Frederiksen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.82 | ||||||
9 | Madeleine Thornsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 32.90 | ||||||
10 | Sofie Guijarro Petersen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 33.17 | ||||||
11 | Emilie Sørensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.35 | ||||||
12 | Emma Rose Jacobsen | 2000 | Roskilde Svømning | 33.46 | ||||||
13 | Julie Høegh-Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 33.54 | ||||||
14 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.59 | ||||||
15 | Ida Sandvig Stage | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.62 | ||||||
16 | Alberte Stegmann | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.68 | ||||||
17 | Elvira Wolff-Sneedorff | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.73 | ||||||
18 | Amalie Marie Hermannsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.95 | ||||||
19 | Christina Christensen | 2001 | Roskilde Svømning | 34.32 | ||||||
20 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.94 | ||||||
21 | Malou Poulsen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 35.04 | ||||||
22 | Emma Beyer | 2000 | TVS Tårnborg IF | 35.05 | ||||||
23 | Mia B. Schrøder Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.67 | ||||||
24 | Camilla Friis | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.70 | ||||||
25 | Cecilie Gaarde Hansen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 36.80 | ||||||
26 | Asta H Jensen | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 38.09 | ||||||
27 | Nikoline V Hansen | 2001 | TVS Tårnborg IF | 38.22 | ||||||
28 | Nikoline Laura Rasmussen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 38.68 | ||||||
29 | Sabine Nielsen | 2000 | Dragsholm Svømmeklub | 38.72 | ||||||
30 | Anne-Sophie Jensen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.77 | ||||||
31 | Katrine Becker Sondrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.63 | ||||||
32 | Zara Enkebølle | 2001 | TVS Tårnborg IF | 40.36 | ||||||
33 | Cecilie Kaas Olsen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | 43.54 | ||||||
- | Alma Birch Christensen | 2001 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Andersen | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.61 | ||||||
2 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 28.88 | ||||||
3 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 29.04 | ||||||
4 | Amalie Gotthard | 1999 | TVS Tårnborg IF | 29.80 | ||||||
5 | Tanja Lylloff | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.86 | ||||||
6 | Cassandra Thimmer | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.97 | ||||||
7 | Katrine Maria Arnkjær | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 30.63 | ||||||
8 | Maria Bøjesen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 30.77 | ||||||
9 | Nicole Kristensen | 1999 | Kalundborg SK | 31.15 | ||||||
10 | Nadia Hansen | 1999 | Dragsholm Svømmeklub | 31.27 | ||||||
11 | Cecilie N. Petersen | 1998 | Kalundborg SK | 31.54 | ||||||
12 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | Roskilde Svømning | 32.03 | ||||||
13 | Caroline Strandberg | 1998 | Kalundborg SK | 32.46 | ||||||
14 | Louise Albrechtsen | 1998 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.54 | ||||||
15 | Louise Nicolaisen | 1998 | Kalundborg SK | 33.05 | ||||||
16 | Amalie Hansen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 34.57 | ||||||
17 | Amalie Horsfeldt A Grømma | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 35.01 | ||||||
18 | Jennifer Lorentzen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 35.24 | ||||||
19 | Astrid Marie Olsson | 1999 | Kalundborg SK | 36.40 | ||||||
20 | Cathrine Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 38.65 | ||||||
- | Ann Sofie Fertin | 1999 | Odsherred Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Didde Karstensen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 27.89 | ||||||
2 | Sofie Witthøft | 1997 | Kalundborg SK | 28.84 | ||||||
3 | Simone Friis | 1991 | Roskilde Svømning | 29.04 | ||||||
4 | Stine Boe Gad | 1997 | Roskilde Svømning | 32.65 | ||||||
5 | Sandie Lorentzen | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 32.72 | ||||||
6 | Annasofie Engtorp Olesen | 1997 | Roskilde Svømning | 37.40 | ||||||
- | Emma F. Nystrøm | 1996 | Kalundborg SK | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:06 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:25 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 10 år og yngre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | Kalundborg SK | 38.77 | ||||||
2 | Frederik Scheby Petersen | 2004 | Kalundborg SK | 43.72 | ||||||
3 | Elias Noe | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 46.36 | ||||||
4 | William Breuner | 2005 | Roskilde Svømning | 48.55 | ||||||
5 | Carl-Emil Echart | 2005 | Roskilde Svømning | 52.56 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 33.51 | ||||||
2 | Jeroen Grimmelikhuijzen | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.34 | ||||||
3 | Mikkel Mortensen | 2003 | Kalundborg SK | 37.42 | ||||||
4 | Silas Nielsen | 2002 | Dragsholm Svømmeklub | 37.92 | ||||||
5 | Oliver Steenberg | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 39.52 | ||||||
6 | Magnus Baarupdahl | 2003 | Kalundborg SK | 42.84 | ||||||
7 | Lucas Werth | 2003 | Kalundborg SK | 49.06 | ||||||
8 | August Storm | 2003 | Kalundborg SK | 51.76 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.00 | ||||||
2 | William Lehn-Schiøler | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.24 | ||||||
3 | Filip Bækgaard | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.69 | ||||||
4 | Lasse Maigaard | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.84 | ||||||
5 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.27 | ||||||
6 | Frederik Malmberg | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 29.33 | ||||||
7 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 29.60 | ||||||
8 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 30.12 | ||||||
9 | Gustav Jørgensen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 30.47 | ||||||
10 | Jakob Baktoft | 2000 | Roskilde Svømning | 30.73 | ||||||
11 | Boas Olesen | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 30.90 | ||||||
12 | Nicolai Yuon Hansen | 2000 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.09 | ||||||
13 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.31 | ||||||
14 | Frederik Presskorn | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.46 | ||||||
15 | Johan Theis Møller | 2000 | Roskilde Svømning | 31.80 | ||||||
16 | Tobias K Jørgensen | 2000 | Kalundborg SK | 31.86 | ||||||
17 | Christopher Toftel Larsen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.26 | ||||||
18 | Oskar Vårdal | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.91 | ||||||
19 | Albert Frydensberg | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.23 | ||||||
20 | Magnus Løhr | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.27 | ||||||
21 | Emil Mosegaard | 2001 | TVS Tårnborg IF | 33.29 | ||||||
22 | Gustav Baarupdal | 2000 | Kalundborg SK | 33.30 | ||||||
23 | Alfred Steensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 33.52 | ||||||
24 | Martin Holst | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.65 | ||||||
25 | William W. Kofoed | 2001 | Roskilde Svømning | 34.14 | ||||||
26 | Alexander Bendix Gosden | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.17 | ||||||
27 | Frederik Holt Plambech | 2000 | Odsherred Svømmeklub | 34.75 | ||||||
28 | Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | Kalundborg SK | 34.80 | ||||||
29 | Thor Malmby Jørgin | 2001 | Dragsholm Svømmeklub | 35.05 | ||||||
30 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.17 | ||||||
31 | Frederik Otte | 2000 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.33 | ||||||
32 | Villads Hoff Søegaard | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.52 | ||||||
33 | Matisse Pedersen Dubrail | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.84 | ||||||
34 | Mads Dinesen | 2000 | TVS Tårnborg IF | 38.36 | ||||||
35 | Niki Corell | 2001 | Kalundborg SK | 38.76 | ||||||
36 | Rasmus Løvenstein | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.91 | ||||||
37 | Rahul Singh Sekhon | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 42.07 | ||||||
38 | Mads Holmen Pedersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 53.69 | ||||||
39 | Albert B. B. Nielsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 55.78 | ||||||
- | Anders Blix Mogensen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 24.48 | ||||||
2 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.90 | ||||||
3 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.01 | ||||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 26.92 | ||||||
5 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | Kalundborg SK | 27.64 | ||||||
6 | Mads Lünell Bruhn | 1998 | Herlufsholm Svømmeklub | 28.64 | ||||||
7 | Mathias Munch Thomassen | 1998 | Dragsholm Svømmeklub | 28.89 | ||||||
8 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.94 | ||||||
9 | Marcus Dam Enkebølle | 1998 | TVS Tårnborg IF | 29.12 | ||||||
10 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.53 | ||||||
11 | Laurits Møller Petersen | 1999 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.70 | ||||||
12 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.16 | ||||||
13 | Søren Hald Olsen | 1998 | Odsherred Svømmeklub | 30.26 | ||||||
14 | David Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.33 | ||||||
15 | Jens Elkjær Nielsen | 1998 | TVS Tårnborg IF | 30.60 | ||||||
16 | Nicolai Ringhøj | 1998 | Kalundborg SK | 30.77 | ||||||
17 | William Simonsen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.74 | ||||||
18 | Lucas Dybendal Maack | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 32.22 | ||||||
18 | Mathias Husted Rasmussen | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 32.22 | ||||||
20 | Niklas Kaas Olsen | 1999 | Odsherred Svømmeklub | 33.50 | ||||||
21 | Alexander Kragesand | 1999 | TVS Tårnborg IF | 33.81 | ||||||
22 | Thor Lemning Pedersen | 1999 | Kalundborg SK | 35.29 | ||||||
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laurits Mathiassen | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 26.11 | ||||||
2 | Mads Johnbeck | 1997 | Roskilde Svømning | 26.81 | ||||||
3 | Jacob Petersen | 1995 | Odsherred Svømmeklub | 26.99 | ||||||
3 | Jonas Hansen | 1996 | Herlufsholm Svømmeklub | 26.99 | ||||||
5 | Patrick Rasmussen | 1997 | Roskilde Svømning | 27.21 | ||||||
6 | Filip Guldberg | 1995 | Kalundborg SK | 27.25 | ||||||
7 | Emil Zachariassen | 1997 | Kalundborg SK | 27.69 | ||||||
8 | Andreas Ingvordsen | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 27.79 | ||||||
8 | Christopher Larsen | 1993 | Odsherred Svømmeklub | 27.79 | ||||||
10 | Danny Corell | 1997 | Kalundborg SK | 27.97 | ||||||
11 | Frederik H. A Grømma | 1997 | Odsherred Svømmeklub | 29.04 | ||||||
12 | Gustav Sørensen | 1996 | Odsherred Svømmeklub | 30.76 | ||||||
13 | Mikkel Florentz | 1995 | Kalundborg SK | 30.77 | ||||||
- | Gustav Bækgaard | 1997 | Herlufsholm Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:25 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 37, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 25m | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Kalundborg 1 | 0 | Kalundborg SK | 2:06.68 | ||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 15.49 | 31.02 | 31.02 | ||||||
Emma F. Nystrøm | 1996 | 16.20 | 35.56 | 1:06.58 | ||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 14.25 | 31.46 | 1:38.04 | ||||||
Rebecca Lind-Ellefsen | 1998 | 13.54 | 28.64 | 2:06.68 | ||||||
2 | Piger 1 Hg | 1990 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:07.36 | ||||||
Tanja Lylloff | 1998 | 16.57 | 32.75 | 32.75 | ||||||
Freja Andersen | 1998 | 17.05 | 36.55 | 1:09.30 | ||||||
Ida Petersen | 1998 | 13.81 | 30.79 | 1:40.09 | ||||||
Didde Karstensen | 1996 | 13.15 | 27.27 | 2:07.36 | ||||||
3 | Roskilde Piger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 2:10.92 | ||||||
Laura Dahl | 1998 | 17.02 | 34.21 | 34.21 | ||||||
Simone Friis | 1991 | 16.05 | 34.73 | 1:08.94 | ||||||
Lærke Viereck | 1997 | 14.98 | 33.18 | 1:42.12 | ||||||
Nina Corydon-Petersen | 1999 | 13.91 | 28.80 | 2:10.92 | ||||||
4 | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | 2:11.90 | ||||||
Mia Walter | 2000 | 16.94 | 33.85 | 33.85 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 16.85 | 36.46 | 1:10.31 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 14.57 | 32.10 | 1:42.41 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 14.38 | 29.49 | 2:11.90 | ||||||
5 | Kalundborg 2 | 0 | Kalundborg SK | 2:19.89 | ||||||
Julie Rask | 1999 | 17.74 | 35.77 | 35.77 | ||||||
Nicole Kristensen | 1999 | 18.72 | 40.16 | 1:15.93 | ||||||
Caroline Strandberg | 1998 | 15.18 | 33.21 | 1:49.14 | ||||||
Cecilie N. Petersen | 1998 | 15.27 | 30.75 | 2:19.89 | ||||||
6 | Tvs Damer Hold 1 | 1999 | TVS Tårnborg IF | 2:27.72 | ||||||
Madeleine Thornsen | 2001 | 18.54 | 37.24 | 37.24 | ||||||
Karoline Jetsmark Geiker | 1999 | 18.87 | 40.99 | 1:18.23 | ||||||
Regitze Gotthard | 2002 | 18.32 | 39.90 | 1:58.13 | ||||||
Amalie Gotthard | 1999 | 14.54 | 29.59 | 2:27.72 | ||||||
7 | Gsc Piger 2001 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:31.84 | ||||||
Zenia Aarestrup | 2001 | 18.96 | 38.54 | 38.54 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 18.23 | 40.18 | 1:18.72 | ||||||
Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | 17.82 | 39.56 | 1:58.28 | ||||||
Clara Malling Frederiksen | 2001 | 15.87 | 33.56 | 2:31.84 | ||||||
8 | Piger Odsherred | 0 | Odsherred Svømmeklub | 2:33.32 | ||||||
Maria Bøjesen | 1999 | 17.93 | 35.95 | 35.95 | ||||||
Cecilie Gaarde Hansen | 2000 | 20.97 | 46.65 | 1:22.60 | ||||||
Amalie Horsfeldt A Grømma | 1999 | 17.83 | 38.73 | 2:01.33 | ||||||
Sandie Lorentzen | 1997 | 15.71 | 31.99 | 2:33.32 | ||||||
9 | Fsk Devilgirls 2 | 1999 | Frederiksværk Svømmeklub | 2:34.74 | ||||||
Regitze Rahn-Nielsen | 1999 | 18.51 | 38.20 | 38.20 | ||||||
Katrine Maria Arnkjær | 1999 | 19.84 | 43.74 | 1:21.94 | ||||||
Louise Albrechtsen | 1998 | 16.60 | 36.06 | 1:58.00 | ||||||
Nicoline Huusfelt | 2000 | 17.18 | 36.74 | 2:34.74 | ||||||
10 | Piger 2 Hg | 1990 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:35.26 | ||||||
Noa Andersen | 2001 | 18.88 | 37.59 | 37.59 | ||||||
Anika Bryde | 2000 | 18.98 | 40.99 | 1:18.58 | ||||||
Line Pedersen | 2001 | 18.38 | 40.64 | 1:59.22 | ||||||
Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 17.15 | 36.04 | 2:35.26 | ||||||
11 | Gsc Piger 2002 | 2002 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:38.19 | ||||||
Nicoline Ingemann-Peterse | 2002 | 19.61 | 40.07 | 40.07 | ||||||
Nora Nesvik | 2002 | 21.84 | 46.79 | 1:26.86 | ||||||
Astrid Ulrich-Jørgensen | 2002 | 17.73 | 37.96 | 2:04.82 | ||||||
Cassandra Louisa Lin Hans | 2002 | 15.99 | 33.37 | 2:38.19 | ||||||
12 | Gsc Piger 2003 | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:47.11 | ||||||
Frederikke Marie Hansen | 2003 | 21.94 | 43.83 | 43.83 | ||||||
Esther Else Grubert | 2003 | 23.81 | 50.71 | 1:34.54 | ||||||
Gro Grinda Rasmussen | 2003 | 16.60 | 37.01 | 2:11.55 | ||||||
Mia Rindshøj | 2003 | 16.98 | 35.56 | 2:47.11 | ||||||
13 | Kalundborg 3 | 0 | Kalundborg SK | 3:13.12 | ||||||
Caroline Holm | 2004 | 22.33 | 44.08 | 44.08 | ||||||
Anna Larsen | 2004 | 27.30 | 58.22 | 1:42.30 | ||||||
Nicoline Strandberg | 2002 | 19.29 | 43.33 | 2:25.63 | ||||||
Alma Jørgensen | 2004 | 21.45 | 47.49 | 3:13.12 | ||||||
- | Gsc Piger 2000 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DSQ | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:27 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Novo Nordisk Swim Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Kalundborg | Udskriftstidspunkt | 16:27 | |||
Arrangør | Kalundborg SK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 02 november 2013 |
Løb 38, 4X50m Medley Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Sponsor: Novo Nordisk |
Plac. | Navn | Født | Klub | 25m | 50m | Opnået | Status | |||
1 | Kalundborg 1 | 0 | Kalundborg SK | 1:50.67 | ||||||
Mathias Rysgaard | 1998 | 13.50 | 26.89 | 26.89 | ||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 14.05 | 30.80 | 57.69 | ||||||
Danny Corell | 1997 | 12.81 | 27.86 | 1:25.55 | ||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 11.87 | 25.12 | 1:50.67 | ||||||
2 | Lyngby Drenge | 0 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.63 | ||||||
Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | 13.95 | 27.98 | 27.98 | ||||||
Johan Feld Sørensen | 1999 | 16.07 | 35.65 | 1:03.63 | ||||||
Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | 11.61 | 25.62 | 1:29.25 | ||||||
Laurits Mathiassen | 1997 | 11.94 | 25.38 | 1:54.63 | ||||||
3 | Gsc Drenge 1998 | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:00.36 | ||||||
Sebastian Mikkelsen | 1998 | 15.45 | 31.94 | 31.94 | ||||||
Christian Mørkeberg | 1999 | 16.70 | 36.62 | 1:08.56 | ||||||
Anton Olsen | 1998 | 11.95 | 26.68 | 1:35.24 | ||||||
William Matras | 1998 | 11.96 | 25.12 | 2:00.36 | ||||||
4 | Roskilde Drenge 1 | 2002 | Roskilde Svømning | 2:00.40 | ||||||
Patrick Rasmussen | 1997 | 16.01 | 32.60 | 32.60 | ||||||
Mads Johnbeck | 1997 | 15.51 | 34.56 | 1:07.16 | ||||||
Lauge Bruun | 1992 | 12.64 | 28.47 | 1:35.63 | ||||||
Kenneth Nielsen | 1991 | 11.60 | 24.77 | 2:00.40 | ||||||
5 | Kalundborg 2 | 0 | Kalundborg SK | 2:01.20 | ||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 15.36 | 30.86 | 30.86 | ||||||
Emil Zachariassen | 1997 | 15.40 | 34.44 | 1:05.30 | ||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 13.76 | 29.65 | 1:34.95 | ||||||
Filip Guldberg | 1995 | 12.49 | 26.25 | 2:01.20 | ||||||
6 | Gsc Drenge 1999 | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:01.39 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 15.57 | 31.11 | 31.11 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 14.65 | 32.13 | 1:03.24 | ||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 12.08 | 27.12 | 1:30.36 | ||||||
Thyge Ludvigsen | 1999 | 15.17 | 31.03 | 2:01.39 | ||||||
7 | Drenge 1 Hg | 1990 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:01.40 | ||||||
Filip Bækgaard | 2000 | 16.21 | 32.31 | 32.31 | ||||||
Marco Brander | 1996 | 16.79 | 35.97 | 1:08.28 | ||||||
Nicolai Løwenstein | 1997 | 12.13 | 26.82 | 1:35.10 | ||||||
Jonas Hansen | 1996 | 12.76 | 26.30 | 2:01.40 | ||||||
8 | Gsc Drenge 2000 | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:05.82 | ||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 16.74 | 33.31 | 33.31 | ||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 15.67 | 33.94 | 1:07.25 | ||||||
William Lehn-Schiøler | 2000 | 14.07 | 30.49 | 1:37.74 | ||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 13.53 | 28.08 | 2:05.82 | ||||||
9 | Drenge Odsherred | 0 | Odsherred Svømmeklub | 2:10.45 | ||||||
Christopher Larsen | 1993 | 16.82 | 34.45 | 34.45 | ||||||
Søren Hald Olsen | 1998 | 16.59 | 37.55 | 1:12.00 | ||||||
Jacob Petersen | 1995 | 13.70 | 29.87 | 1:41.87 | ||||||
Frederik H. A Grømma | 1997 | 13.52 | 28.58 | 2:10.45 | ||||||
10 | Dragsholm Drenge | 1996 | Dragsholm Svømmeklub | 2:12.91 | ||||||
Thor Malmby Jørgin | 2001 | 19.05 | 38.08 | 38.08 | ||||||
Andy Petersen | 1996 | 16.35 | 36.58 | 1:14.66 | ||||||
Mathias Munch Thomassen | 1998 | 14.19 | 31.28 | 1:45.94 | ||||||
Andreas Ingvordsen | 1996 | 13.09 | 26.97 | 2:12.91 | ||||||
11 | Tvs Herrer Hold 1 | 1998 | TVS Tårnborg IF | 2:21.44 | ||||||
Marcus Dam Enkebølle | 1998 | 17.58 | 35.99 | 35.99 | ||||||
Gustav Jørgensen | 2000 | 18.27 | 39.89 | 1:15.88 | ||||||
Jens Elkjær Nielsen | 1998 | 14.73 | 32.52 | 1:48.40 | ||||||
Alexander Kragesand | 1999 | 16.58 | 33.04 | 2:21.44 | ||||||
12 | Gsc Drenge 2001 | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 2:23.07 | ||||||
Alfred August Grubert | 2001 | 17.67 | 35.67 | 35.67 | ||||||
Christian Crone | 2001 | 20.02 | 43.42 | 1:19.09 | ||||||
William Christoffersen | 2001 | 14.61 | 32.38 | 1:51.47 | ||||||
Oskar Vårdal | 2001 | 15.05 | 31.60 | 2:23.07 | ||||||
13 | Drenge 2 Hg | 1990 | Herlufsholm Svømmeklub | 2:27.11 | ||||||
Emil Johansen | 2000 | 17.16 | 35.70 | 35.70 | ||||||
Gustav Nissen | 2001 | 20.01 | 43.67 | 1:19.37 | ||||||
Karl Bryde | 2000 | 16.29 | 36.74 | 1:56.11 | ||||||
Nicolai Yuon Hansen | 2000 | 15.33 | 31.00 | 2:27.11 | ||||||
14 | Kalundborg 3 | 0 | Kalundborg SK | 2:53.94 | ||||||
Andreas Lind-Ellefsen | 2001 | 20.57 | 41.78 | 41.78 | ||||||
Niki Corell | 2001 | 22.30 | 48.75 | 1:30.53 | ||||||
Alexander Lind-Ellefsen | 2004 | 19.71 | 44.92 | 2:15.45 | ||||||
Mikkel Mortensen | 2003 | 18.93 | 38.49 | 2:53.94 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK | Udskriftstidspunkt | 16:27 |