Resultater for SydCup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Syd Cup 2013 | Udskriftsdato | 29 september 2013 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 september 2013 |
Løb 31, 4X50m Freestyle Man, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Silkeborg Herrer 1 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 1:42.09 | ||||||
Anders T. Rasmussen | 1993 | 26.41 | 26.41 | |||||||
Alexander Gilberg | 1995 | 25.52 | 51.93 | |||||||
Kasper Winther | 1995 | 24.83 | 1:16.76 | |||||||
Ralf Dalby | 1995 | 25.33 | 1:42.09 | |||||||
2 | Silkeborg Herrer 2 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 1:45.25 | ||||||
Jens N. Nielsen | 1997 | 26.29 | 26.29 | |||||||
Martin Grønning | 1997 | 26.87 | 53.16 | |||||||
Mikkel Grønbo | 1996 | 25.94 | 1:19.10 | |||||||
Jacob F. Frederiksen | 1999 | 26.15 | 1:45.25 | |||||||
3 | Sts Herre | 0 | Swim Team Sønderjylland | 1:45.27 | ||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 26.40 | 26.40 | |||||||
Henrik Petersen | 1994 | 26.38 | 52.78 | |||||||
Andreas Harmuth | 1997 | 26.82 | 1:19.60 | |||||||
Christian Holm Jørgensen | 1999 | 25.67 | 1:45.27 | |||||||
4 | John På Tur | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:46.55 | ||||||
Rasmus Koch | 0 | 25.57 | 25.57 | |||||||
Karsten Winther | 0 | 28.52 | 54.09 | |||||||
Nicolai Maron | 0 | 26.43 | 1:20.52 | |||||||
Mathias Niemann | 0 | 26.03 | 1:46.55 | |||||||
5 | Haderslev Drenge 1 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:47.52 | ||||||
Magnus Stender Berg | 1999 | 26.90 | 26.90 | |||||||
Jonas Rohwedder | 1998 | 26.40 | 53.30 | |||||||
Thomas Christiansen | 1999 | 27.51 | 1:20.81 | |||||||
Lukas Larsen | 1996 | 26.71 | 1:47.52 | |||||||
6 | Erritsø Drenge 1 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:49.10 | ||||||
Morten Baxter | 1996 | 27.00 | 27.00 | |||||||
Frederik Rasmussen | 1997 | 28.95 | 55.95 | |||||||
Mikkel Bruhn Rasmussen | 1996 | 27.72 | 1:23.67 | |||||||
Malthe Lindquist | 1996 | 25.43 | 1:49.10 | |||||||
7 | Delta Drenge 1 | 1900 | Delta Svøm | 1:49.27 | ||||||
Mikkel Møller Sørensen | 1994 | 26.29 | 26.29 | |||||||
Jonas Mathiesen | 1998 | 28.86 | 55.15 | |||||||
Frederik Bøgebjerg | 1992 | 27.82 | 1:22.97 | |||||||
Mikkel Hvidholm | 1998 | 26.30 | 1:49.27 | |||||||
8 | Haderslev Drenge 2 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 1:51.67 | ||||||
Thomas Frits Nielsen | 1997 | 27.24 | 27.24 | |||||||
Frederik Oxenvad | 1999 | 29.45 | 56.69 | |||||||
Steffen Vesterø Uldal | 1999 | 28.03 | 1:24.72 | |||||||
Rune Holm Skovby | 1998 | 26.95 | 1:51.67 | |||||||
9 | Silkeborg Herrer 3 | 0 | Silkeborg Svømmeklub | 1:54.43 | ||||||
Rune K. Jensen | 1997 | 26.94 | 26.94 | |||||||
Martin Harder Bruun | 1998 | 28.71 | 55.65 | |||||||
Mikkel Kirkegaard | 1999 | 29.29 | 1:24.94 | |||||||
Markus Kjeldsen | 2000 | 29.49 | 1:54.43 | |||||||
10 | Sks Sønderborg 1 | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:56.14 | ||||||
Jacob Wacherhausen | 1997 | 27.29 | 27.29 | |||||||
Niklas Smidt Jensen | 1998 | 29.74 | 57.03 | |||||||
Mathias Bagger Nielsen | 2000 | 32.35 | 1:29.38 | |||||||
Emil Rimer | 1998 | 26.76 | 1:56.14 | |||||||
11 | Kolding Stærke Drenge | 0 | Kolding SK | 2:06.78 | ||||||
Matthias Mikkelsen | 2000 | 28.44 | 28.44 | |||||||
Malthe Sielemann | 1999 | 34.00 | 1:02.44 | |||||||
Mads Bylow Nikolajsen | 1998 | 30.59 | 1:33.03 | |||||||
Nicklas Frandsen | 1998 | 33.75 | 2:06.78 | |||||||
12 | Frem Drenge | 0 | Frem Odense | 2:08.42 | ||||||
Oliver Chodkiewicz | 1996 | 27.47 | 27.47 | |||||||
Aleksander Engstrøm | 2000 | 31.12 | 58.59 | |||||||
Casper Sørensen | 2000 | 33.20 | 1:31.79 | |||||||
William Vig Stærmose | 2002 | 36.63 | 2:08.42 | |||||||
13 | Haderslev Drenge 3 | 0 | Haderslev Svømme Klub | 2:09.49 | ||||||
Emil Knudsen | 1999 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Nicolaj Absalon | 1999 | 28.92 | 58.83 | |||||||
Casper Petersen | 1999 | 39.70 | 1:38.53 | |||||||
Malthe Hartz | 1998 | 30.96 | 2:09.49 | |||||||
14 | Asgers Tøser | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 2:09.66 | ||||||
Mirza Cehobaic | 1998 | 32.08 | 32.08 | |||||||
Sebastian Piessenberger | 2001 | 37.72 | 1:09.80 | |||||||
Casper Pissenberger | 1999 | 31.00 | 1:40.80 | |||||||
Patrick Strandlyst | 0 | 28.86 | 2:09.66 | |||||||
15 | Odder Drenge | 0 | Odder IGF | 2:21.17 | ||||||
Kenan Kaya | 2001 | 32.63 | 32.63 | |||||||
Sebastian Møller Jürgense | 2001 | 32.09 | 1:04.72 | |||||||
Kristoffer Franken | 2001 | 41.02 | 1:45.74 | |||||||
Thor G. Nedergaard | 2002 | 35.43 | 2:21.17 | |||||||
16 | Sks Sønderborg 2 | 0 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:41.89 | ||||||
Simon Perzynski | 2002 | 37.56 | 37.56 | |||||||
Mads Lentz | 2002 | 38.64 | 1:16.20 | |||||||
Casper Fink | 2003 | 49.62 | 2:05.82 | |||||||
Torben Wetcke-Brask | 2002 | 36.07 | 2:41.89 | |||||||
- | Delta Drenge 2 | 1900 | Delta Svøm | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Erritsø Drenge 2 | 1900 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Haderslev Drenge 4 | 0 | Haderslev Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Rasmus Petersen | 2002 | 37.94 | 37.94 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 september 2013 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 11:22 |