Resultat för Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:36 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 537 | 36.99 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 506 | 37.74 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Jannie Brink | 1996 | 486 | 38.25 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Erika Bergström | 1996 | 464 | 38.84 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Sabrina Gründer | 1996 | 437 | 39.62 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Ilka Jürgensen | 1996 | 428 | 39.91 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
7 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 425 | 40.01 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
8 | Luisa Goltz | 1996 | 423 | 40.06 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
9 | Essi Schrey | 1996 | 420 | 40.15 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
10 | Nelly Sand | 1996 | 416 | 40.28 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
11 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 414 | 40.34 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Michele Obermann | 1996 | 413 | 40.37 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | 409 | 40.51 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
14 | Juulia Jaakkola | 1996 | 407 | 40.57 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
15 | Julia Mökkönen | 1996 | 401 | 40.78 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
16 | Clara Albek | 1996 | 399 | 40.85 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Alina Neumann | 1996 | 389 | 41.21 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
18 | Sonja Armio | 1996 | 375 | 41.71 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
19 | Frida Webster Fessel | 1996 | 374 | 41.75 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Anika Kirchhof | 1996 | 355 | 42.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Sophia Reck | 1996 | 337 | 43.19 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
22 | Ida Jensen | 1996 | 331 | 43.49 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
23 | Siw Lykke | 1996 | 323 | 43.81 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Leonie Holzhausen | 1996 | 315 | 44.20 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
25 | Filippa Edfast | 1996 | 314 | 44.24 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
26 | Nicoline Paulsen | 1996 | 309 | 44.46 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
27 | Jennifer Mehlhorn | 1996 | 309 | 44.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 307 | 44.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
29 | Malina Zentawer | 1996 | 305 | 44.67 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
30 | Lena Mating | 1996 | 304 | 44.74 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
31 | Lea Sophie Ladiges | 1996 | 303 | 44.76 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
32 | Emma Josefsen | 1996 | 303 | 44.79 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
33 | Svenja Lipke | 1996 | 299 | 44.95 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
34 | Mika Lund | 1996 | 298 | 45.03 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
35 | Ina Scholz | 1996 | 295 | 45.16 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Isabelle Schlobach | 1996 | 288 | 45.55 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
37 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 287 | 45.59 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
38 | Merle Voss | 1996 | 283 | 45.78 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
39 | Famke Geißler | 1996 | 283 | 45.81 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
40 | Bodil Bartroff | 1996 | 276 | 46.20 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
41 | Lisa Brodén | 1996 | 275 | 46.26 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
42 | Emilia Stanczyk | 1996 | 270 | 46.50 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
43 | Ida Olsson | 1996 | 267 | 46.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
44 | Janette Ackermann | 1996 | 264 | 46.87 | ||||||
Skærbæk Svømmeklub | ||||||||||
45 | Lucie Rautmann | 1996 | 263 | 46.94 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
46 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 262 | 47.02 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
47 | Tatiana Amurugam | 1996 | 259 | 47.15 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
47 | Frida Folkestad | 1996 | 259 | 47.15 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
49 | Diana Bengtsson | 1996 | 257 | 47.32 | ||||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
50 | Susannne Kjeldsen | 1996 | 250 | 47.73 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
51 | Freya Thießen | 1996 | 245 | 48.04 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
52 | Stina Isabell Hahn | 1996 | 243 | 48.21 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
53 | Cecilie Pedersen | 1996 | 230 | 49.08 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
54 | Mai Hansen | 1996 | 227 | 49.28 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
55 | Frida Ekstrand | 1996 | 222 | 49.63 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
56 | Rikke Maria Christensen | 1996 | 218 | 49.98 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
57 | Nora Flåten | 1996 | 206 | 50.91 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
58 | Nanna Pedersen | 1996 | 202 | 51.21 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
59 | Liv Elsen | 1996 | 202 | 51.29 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
60 | Janina Badorrek | 1996 | 198 | 51.61 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
61 | Emma Matzen | 1996 | 193 | 52.03 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
62 | Stine Kuntz | 1996 | 188 | 52.49 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
63 | Ena Kjær | 1996 | 173 | 53.99 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
64 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | 148 | 56.81 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
65 | Michell G. Carlsen | 1996 | 146 | 57.16 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
66 | Toni Katharina Herre | 1996 | 137 | 58.37 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
67 | Rebecca Thoby | 1996 | 49 | 1:21.95 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Nina Simon | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Finja Fehlhaber | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 455 | 39.11 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
2 | Laura Mäki | 1997 | 432 | 39.78 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Johanna Johnsson | 1997 | 421 | 40.11 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 418 | 40.23 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Timmann | 1997 | 410 | 40.47 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
6 | Katharina Rimatzki | 1997 | 390 | 41.15 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
7 | Sarah Krys | 1997 | 388 | 41.23 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Katarina Vogel | 1997 | 379 | 41.54 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Femke Svea Westphal | 1997 | 378 | 41.60 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
10 | Carlijn Viering | 1997 | 374 | 41.73 | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
11 | Katrine Larsen | 1997 | 373 | 41.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | 371 | 41.84 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 365 | 42.06 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Vanessa Cassandra Schuste | 1997 | 351 | 42.62 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Henrike Böllert | 1997 | 346 | 42.82 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
16 | Louise Vangstrup | 1997 | 344 | 42.90 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Tina Schubert | 1997 | 335 | 43.29 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
17 | Birgit Karppinen | 1997 | 335 | 43.29 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
19 | Joelle Bernard | 1997 | 335 | 43.30 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
20 | Ekatherina Brökel | 1997 | 323 | 43.83 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
21 | Carina Hansen | 1997 | 316 | 44.15 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Alina Willert | 1997 | 311 | 44.36 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Nadia Holm | 1997 | 308 | 44.52 | ||||||
A6 | ||||||||||
24 | Celilia Højbjerg | 1997 | 300 | 44.94 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
25 | Lena Kuck | 1997 | 294 | 45.21 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
26 | Bianca Witt | 1997 | 293 | 45.25 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Klara Andersson | 1997 | 292 | 45.32 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
28 | Thea Holm Kristiansen | 1997 | 292 | 45.33 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Michelle Wolf | 1997 | 271 | 46.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Sarah Girrleit | 1997 | 267 | 46.67 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
31 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 267 | 46.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Saranda Berisha | 1997 | 267 | 46.71 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
33 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 264 | 46.90 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
34 | Mareike Stellmach | 1997 | 260 | 47.09 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
35 | Anna-Lena Krause | 1997 | 256 | 47.33 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
36 | Sofia Barnesjö | 1997 | 256 | 47.34 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
37 | Jessica Wohlgemuth | 1997 | 253 | 47.55 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
38 | Anne Agger-Nielsen | 1997 | 253 | 47.57 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
39 | Nejla Dzafic | 1997 | 250 | 47.75 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
40 | Rebecca Sørensen | 1997 | 249 | 47.81 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
41 | Adna Dzafic | 1997 | 247 | 47.91 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
42 | Christina Stoll | 1997 | 236 | 48.69 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
43 | Vivian Linke | 1997 | 228 | 49.20 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
44 | Ebba Elander | 1997 | 213 | 50.35 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
45 | Selina Dzafic | 1997 | 199 | 51.49 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
46 | Cecilie Knudsen | 1997 | 197 | 51.69 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
47 | Linnea Lundqvist | 1997 | 196 | 51.77 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
48 | Giuliana Peter | 1997 | 195 | 51.82 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
49 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 187 | 52.54 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
50 | Jule Reuss | 1997 | 187 | 52.55 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
51 | Julie Schmidt | 1997 | 187 | 52.56 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
52 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | 175 | 53.78 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
53 | Celina Simonsen | 1997 | 174 | 53.86 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
54 | Jessica Wesselius | 1997 | 157 | 55.70 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
55 | Sofie Carmel | 1997 | 156 | 55.88 | ||||||
A6 | ||||||||||
56 | Anna Lykkegaard Mortensen | 1997 | 156 | 55.89 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
57 | Mai Falk Mikkelsen | 1997 | 155 | 55.94 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
58 | Christina Johansen | 1997 | 151 | 56.42 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
59 | Pernille Hupfeld | 1997 | 145 | 57.25 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
60 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 137 | 58.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
61 | Sara Jonsson | 1997 | 91 | 1:06.97 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
- | Constanze Skoeries | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
- | Victoria Laursen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 2 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:36 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 2, 50m Breaststroke Men, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 504 | 33.38 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Marcel Yunus Stüwe | 1995 | 446 | 34.75 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
3 | Timo Zwiesigk | 1995 | 439 | 34.96 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Antti Kähär | 1995 | 420 | 35.47 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 393 | 36.25 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Paulus Antblad | 1995 | 379 | 36.71 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Felix Penzold | 1995 | 370 | 36.98 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 365 | 37.18 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Eric Krüger | 1995 | 358 | 37.42 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
10 | Viktor Christiansson | 1995 | 355 | 37.50 | ||||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
11 | Nikita Smirnov | 1995 | 341 | 38.02 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Petri Sartela | 1995 | 334 | 38.29 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
13 | Lasse Kammer | 1995 | 333 | 38.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jonas Frei | 1995 | 309 | 39.27 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
15 | Hoby Andrian | 1995 | 308 | 39.35 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
16 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | 295 | 39.91 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
17 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 294 | 39.93 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Severi Smal | 1995 | 290 | 40.13 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
19 | Rico Rokka | 1995 | 284 | 40.40 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
20 | Mikkel Ramlau | 1995 | 284 | 40.42 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Niklas Heese | 1995 | 280 | 40.62 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
22 | Carlo Kroll | 1995 | 276 | 40.79 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
23 | Frederik Haastrup | 1995 | 270 | 41.11 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Philipp Koller | 1995 | 267 | 41.25 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Ori Turin | 1995 | 267 | 41.27 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Richard Lippold | 1995 | 255 | 41.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Nikolaj Ljørring | 1995 | 232 | 43.25 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
28 | Michael Herpich | 1995 | 225 | 43.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Joe El-Laham | 1995 | 223 | 43.81 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | 209 | 44.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Oskar Roslund | 1995 | 208 | 44.86 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
32 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 202 | 45.24 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Morten Lysdahl. Pedersen | 1995 | 201 | 45.35 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
34 | Jockem Wagenvoort | 1995 | 199 | 45.47 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
35 | Jens Christian Olsen | 1995 | 192 | 46.04 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
36 | Carl Andersen | 1995 | 191 | 46.14 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
37 | Felix Peper | 1995 | 186 | 46.56 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
38 | Rolf Hansen | 1995 | 159 | 49.05 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
39 | Per Jensen | 1995 | 158 | 49.17 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
40 | Stefan Jensen | 1995 | 154 | 49.57 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
41 | Martin Hjelm | 1995 | 133 | 52.02 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
42 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | 121 | 53.66 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 2, 50m Breaststroke Men, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Paul Winkler | 1996 | 413 | 35.66 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
2 | Artturi Rinne | 1996 | 398 | 36.11 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Maximilian Prügel | 1996 | 332 | 38.35 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
4 | Eeli Aavasalo | 1996 | 332 | 38.37 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Christian Wichette | 1996 | 329 | 38.48 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Michael Mühlbauer | 1996 | 302 | 39.60 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Simo Åkerberg | 1996 | 295 | 39.92 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Roope Lehtonen | 1996 | 282 | 40.49 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Timon Wedekind | 1996 | 274 | 40.88 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Fin Conje | 1996 | 270 | 41.11 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
11 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 267 | 41.27 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 252 | 42.07 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sune Kokholm | 1996 | 249 | 42.20 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Teddi Rasmussen | 1996 | 249 | 42.24 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Jacob Adolfsen | 1996 | 247 | 42.33 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Anders Fries | 1996 | 238 | 42.88 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Niclas Titius | 1996 | 226 | 43.61 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
18 | Johannes Kyas | 1996 | 225 | 43.67 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
19 | Jakob Brinkmann | 1996 | 219 | 44.07 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Joshua Heitsch | 1996 | 217 | 44.21 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
21 | Torben Bremer | 1996 | 211 | 44.59 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
22 | Christoph Lorenzen | 1996 | 207 | 44.90 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Mathias Gammelgaard | 1996 | 205 | 45.01 | ||||||
A6 | ||||||||||
24 | Piers Wermbter | 1996 | 197 | 45.61 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
25 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | 186 | 46.51 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
26 | Christoffer Beck | 1996 | 185 | 46.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Morten Baxter | 1996 | 183 | 46.74 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
28 | Tom Neubert | 1996 | 179 | 47.15 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Mads Lykke Jensen | 1996 | 176 | 47.42 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
30 | Niklas Jürs | 1996 | 154 | 49.50 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
31 | Steffen Petersen | 1996 | 154 | 49.58 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
32 | Gottfrid Jansson | 1996 | 149 | 50.05 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
33 | Valtteri Salovaara | 1996 | 147 | 50.33 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
34 | Timo Haftmann | 1996 | 141 | 51.00 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
35 | Felix Koenecke | 1996 | 133 | 52.03 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
36 | Jesper Hansen | 1996 | 122 | 53.60 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
37 | Børge Grødem | 1996 | 120 | 53.84 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
38 | Pascal Harder | 1996 | 118 | 54.14 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
39 | Joachim Raahauge | 1996 | 107 | 55.88 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Alexander Rieck | 1996 | DSQ | Crawltag efter start | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Timo Schütt | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
- | Christian Roth Jacobsen | 1996 | DSQ | Skæve ben | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Jacob Jensen-Mattebjerg | 1996 | DSQ | Stopper op | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Daniel Harsfort | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:36 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 3, 200m Freestyle Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 9 | 615 | 31.79 | 1:05.10 | 1:39.63 | 2:14.09 | ||
A6 | ||||||||||
2 | Essi Schrey | 1996 | 7 | 612 | 32.44 | 1:06.74 | 1:40.77 | 2:14.34 | ||
Team Turku | ||||||||||
3 | Stephanie Hansen | 1996 | 6 | 540 | 32.75 | 1:08.29 | 1:44.65 | 2:20.04 | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anu Bergström | 1996 | 5 | 529 | 32.96 | 1:08.32 | 1:45.05 | 2:21.05 | ||
Team Turku | ||||||||||
5 | Freja Helene Kall | 1996 | 4 | 497 | 33.31 | 1:09.68 | 1:47.04 | 2:23.98 | ||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Liisa Rannikko | 1996 | 3 | 491 | 34.08 | 1:11.80 | 1:49.09 | 2:24.58 | ||
Team Turku | ||||||||||
7 | Helén Lange | 1996 | 2 | 473 | 33.68 | 1:10.67 | 1:48.59 | 2:26.38 | ||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Sonja Armio | 1996 | 1 | 459 | 34.52 | 1:12.09 | 1:50.60 | 2:27.80 | ||
Team Turku | ||||||||||
9 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 443 | 34.70 | 1:12.96 | 1:52.10 | 2:29.66 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 439 | 35.77 | 1:14.48 | 1:53.22 | 2:30.07 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Kristensen | 1996 | 413 | 34.19 | 1:12.50 | 1:52.33 | 2:33.12 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Filippa Edfast | 1996 | 413 | 36.20 | 1:15.09 | 1:54.58 | 2:33.17 | |||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
13 | Veronika Smirnova | 1996 | 409 | 34.37 | 1:13.27 | 1:53.73 | 2:33.66 | |||
Team Turku | ||||||||||
14 | Jannie Brink | 1996 | 403 | 35.52 | 1:15.93 | 1:56.63 | 2:34.44 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
15 | Josepha Glück | 1996 | 371 | 35.19 | 1:14.56 | 1:56.77 | 2:38.72 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Frida Folkestad | 1996 | 359 | 36.99 | 1:18.60 | 2:00.91 | 2:40.43 | |||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
17 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 355 | 36.96 | 1:18.71 | 2:01.14 | 2:41.13 | |||
Bov IF | ||||||||||
18 | Line Helbo | 1996 | 352 | 36.34 | 1:17.66 | 2:00.72 | 2:41.60 | |||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Larissa Woschetzky | 1996 | 337 | 36.89 | 1:18.49 | 2:01.92 | 2:43.89 | |||
Kreis Harburg | ||||||||||
20 | Frida Webster Fessel | 1996 | 325 | 36.95 | 1:18.80 | 2:02.43 | 2:45.95 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Aisha Marie Neumann | 1996 | 300 | 39.40 | 1:23.24 | 2:08.79 | 2:50.44 | |||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
22 | Marlene Eklund Kjær | 1996 | 268 | 40.46 | 1:26.06 | 2:11.73 | 2:56.93 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
23 | Regitze Andersen | 1996 | 263 | 39.92 | 1:25.93 | 2:13.68 | 2:57.98 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Clara Petersen | 1996 | 261 | 39.82 | 1:25.53 | 2:12.06 | 2:58.46 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
25 | Anne Ølund | 1996 | 238 | 41.59 | 1:29.28 | 2:19.15 | 3:04.03 | |||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Anna Luna Lind | 1996 | 227 | 43.12 | 1:30.65 | 2:20.07 | 3:07.06 | |||
Odder IGF | ||||||||||
27 | Janette Ackermann | 1996 | 223 | 41.02 | 1:28.76 | 2:19.33 | 3:08.04 | |||
Skærbæk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 200m Freestyle Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Maj Howardsen | 1997 | 9 | 552 | 33.09 | 1:08.66 | 1:44.68 | 2:19.01 | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 7 | 544 | 33.29 | 1:08.88 | 1:44.97 | 2:19.71 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Johanna Johnsson | 1997 | 6 | 503 | 33.43 | 1:09.96 | 1:47.10 | 2:23.43 | ||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Katarzyna Zieba | 1997 | 5 | 501 | 33.17 | 1:09.05 | 1:47.12 | 2:23.61 | ||
Mks Rokita | ||||||||||
5 | Martha Meilstrup | 1997 | 4 | 474 | 33.05 | 1:09.71 | 1:47.76 | 2:26.25 | ||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 3 | 473 | 33.51 | 1:10.76 | 1:49.48 | 2:26.40 | ||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Birgit Karppinen | 1997 | 2 | 454 | 35.23 | 1:13.03 | 1:52.10 | 2:28.40 | ||
Team Turku | ||||||||||
8 | Louise Vangstrup | 1997 | 1 | 401 | 34.71 | 1:13.45 | 1:54.99 | 2:34.69 | ||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Oxholm | 1997 | 399 | 34.70 | 1:14.08 | 1:55.07 | 2:34.92 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sally Lindner | 1997 | 394 | 34.96 | 1:15.21 | 1:56.47 | 2:35.63 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Sarah Timmann | 1997 | 393 | 36.39 | 1:15.37 | 1:54.08 | 2:35.64 | |||
Hamburger Sc | ||||||||||
12 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 358 | 36.44 | 1:17.45 | 1:59.60 | 2:40.69 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Lea Dietze | 1997 | 351 | 36.76 | 1:18.12 | 2:01.16 | 2:41.63 | |||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
14 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 351 | 37.55 | 1:18.87 | 2:00.88 | 2:41.67 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Thea Holm Kristiansen | 1997 | 340 | 38.15 | 1:18.95 | 2:01.96 | 2:43.43 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Anne Agger-Nielsen | 1997 | 322 | 38.47 | 1:20.16 | 2:03.43 | 2:46.35 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
17 | Carina Hansen | 1997 | 322 | 39.30 | 1:22.08 | 2:04.97 | 2:46.39 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Maja Jensen | 1997 | 317 | 37.17 | 1:20.71 | 2:05.75 | 2:47.32 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
19 | Anja Hansen | 1997 | 301 | 38.28 | 1:22.27 | 2:06.91 | 2:50.09 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Alice Jansson | 1997 | 291 | 38.00 | 1:21.17 | 2:07.20 | 2:52.05 | |||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
21 | Diana Burger | 1997 | 282 | 38.93 | 1:23.53 | 2:10.74 | 2:53.88 | |||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
22 | Michelle Wolf | 1997 | 278 | 39.04 | 1:24.13 | 2:11.11 | 2:54.67 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | 266 | 38.56 | 1:24.39 | 2:11.40 | 2:57.33 | |||
Bov IF | ||||||||||
24 | Sabrina Brzezinski | 1997 | 260 | 38.94 | 1:25.22 | 2:14.56 | 2:58.59 | |||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
25 | Luise Brinster | 1997 | 253 | 38.99 | 1:24.53 | 2:12.94 | 3:00.43 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 237 | 41.87 | 1:28.80 | 2:17.01 | 3:04.38 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
27 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 234 | 40.45 | 1:28.68 | 2:19.63 | 3:05.16 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Asta Berglund | 1997 | 233 | 40.78 | 1:27.66 | 2:17.06 | 3:05.39 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
29 | Sofie Boel Torp | 1997 | 189 | 43.35 | 1:34.05 | 2:28.03 | 3:18.85 | |||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
30 | Sarah Brylov | 1997 | 148 | 48.08 | 1:44.38 | 2:39.66 | 3:35.46 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Ebba Persson | 1997 | DNF | |||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
- | Michaela Ebert | 1997 | DNF | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:36 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 4, 200m Freestyle Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | 9 | 532 | 28.37 | 59.92 | 1:34.56 | 2:06.50 | ||
A6 | ||||||||||
2 | Viktor Christiansson | 1995 | 7 | 506 | 29.30 | 1:02.25 | 1:36.25 | 2:08.63 | ||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
3 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 6 | 492 | 30.16 | 1:02.93 | 1:36.90 | 2:09.84 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 5 | 487 | 30.43 | 1:03.28 | 1:37.37 | 2:10.22 | ||
Team Turku | ||||||||||
5 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 4 | 416 | 31.76 | 1:07.24 | 1:43.14 | 2:17.24 | ||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Tom Prinitzky | 1995 | 3 | 401 | 32.18 | 1:07.88 | 1:44.21 | 2:19.00 | ||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
7 | Marcus Johnsson | 1995 | 2 | 389 | 31.95 | 1:08.26 | 1:45.45 | 2:20.36 | ||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Joonas Yli-Saari | 1995 | 1 | 380 | 32.68 | 1:08.54 | 1:45.05 | 2:21.46 | ||
Team Turku | ||||||||||
9 | Marcus Bischoff | 1995 | 359 | 30.26 | 1:08.23 | 1:47.14 | 2:24.22 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Casper G. Kristensen | 1995 | 356 | 34.69 | 1:11.81 | 1:49.57 | 2:24.52 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anders Hansen | 1995 | 351 | 33.66 | 1:11.11 | 1:50.08 | 2:25.25 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
12 | Olle Karlsson | 1995 | 343 | 32.57 | 1:09.57 | 1:48.45 | 2:26.34 | |||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
13 | Christoffer Voigt | 1995 | 335 | 34.09 | 1:12.83 | 1:51.14 | 2:27.61 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Lennard Günther | 1995 | 326 | 2:28.82 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Tobias Marquardt | 1995 | 320 | 33.13 | 1:12.11 | 1:52.85 | 2:29.79 | |||
Kreis Harburg | ||||||||||
16 | Ian Cumming | 1995 | 317 | 34.80 | 1:13.72 | 1:53.52 | 2:30.34 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
17 | Johannes Westerberg | 1995 | 306 | 34.47 | 1:12.79 | 1:53.38 | 2:32.07 | |||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
18 | Frederik Haastrup | 1995 | 292 | 35.93 | 1:16.38 | 1:56.84 | 2:34.45 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Hoby Andrian | 1995 | 277 | 37.13 | 1:18.33 | 1:58.20 | 2:37.19 | |||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
20 | Kenneth Aaberg | 1995 | 245 | 37.30 | 1:20.58 | 2:03.99 | 2:43.65 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Carlo Kroll | 1995 | 243 | 34.71 | 1:15.78 | 2:00.69 | 2:44.30 | |||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
22 | Jockem Wagenvoort | 1995 | 211 | 40.34 | 1:25.06 | 2:10.04 | 2:52.18 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
23 | Arved Stürck | 1995 | 132 | 40.59 | 1:31.62 | 2:27.98 | 3:21.41 | |||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
- | Christian Dall | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 4, 200m Freestyle Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 9 | 482 | 30.74 | 1:04.02 | 1:38.72 | 2:10.68 | ||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 7 | 471 | 30.85 | 1:03.96 | 1:37.92 | 2:11.74 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | 6 | 438 | 31.86 | 1:06.45 | 1:41.58 | 2:14.90 | ||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
4 | Jakub Kozio | 1996 | 5 | 428 | 31.65 | 1:05.85 | 1:41.78 | 2:15.95 | ||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
5 | Mikkel Stavngaard | 1996 | 4 | 402 | 32.17 | 1:07.92 | 1:44.24 | 2:18.83 | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Christensen | 1996 | 3 | 402 | 32.12 | 1:07.74 | 1:43.71 | 2:18.84 | ||
Bov IF | ||||||||||
7 | Peter Gjerulff | 1996 | 2 | 390 | 32.20 | 1:07.97 | 1:44.13 | 2:20.28 | ||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 1 | 372 | 32.96 | 1:09.60 | 1:47.24 | 2:22.46 | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 372 | 33.48 | 1:09.67 | 1:46.63 | 2:22.49 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 371 | 32.84 | 1:09.27 | 1:46.36 | 2:22.67 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Erik Wetzstein | 1996 | 367 | 31.38 | 1:08.29 | 1:47.32 | 2:23.16 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Roope Lehtonen | 1996 | 358 | 33.96 | 1:10.13 | 1:47.91 | 2:24.32 | |||
Team Turku | ||||||||||
13 | Chris Johansen | 1996 | 357 | 32.80 | 1:09.56 | 1:47.66 | 2:24.49 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 346 | 33.59 | 1:10.79 | 1:49.19 | 2:25.93 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Ole Dittrich | 1996 | 337 | 32.90 | 1:10.33 | 1:49.29 | 2:27.24 | |||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 334 | 33.94 | 1:11.69 | 1:50.09 | 2:27.76 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Hannibal Steenfos | 1996 | 331 | 34.08 | 1:12.30 | 1:51.15 | 2:28.19 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
18 | Martin Nielsen | 1996 | 330 | 34.19 | 1:12.54 | 1:51.31 | 2:28.23 | |||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
19 | Emil Maron | 1996 | 323 | 33.84 | 1:11.95 | 1:51.28 | 2:29.38 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
20 | Simon Hallberg | 1996 | 318 | 33.60 | 1:12.69 | 1:52.30 | 2:30.05 | |||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
21 | Peter Højberg | 1996 | 309 | 33.88 | 1:12.31 | 1:51.79 | 2:31.49 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
22 | Robin Thorsen | 1996 | 302 | 34.82 | 1:13.00 | 1:52.61 | 2:32.75 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jakob Brinkmann | 1996 | 292 | 37.44 | 1:17.27 | 1:57.29 | 2:34.52 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Timon Wedekind | 1996 | 291 | 35.63 | 1:15.21 | 1:56.10 | 2:34.66 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Janis Costard | 1996 | 268 | 33.68 | 1:14.48 | 1:57.44 | 2:38.94 | |||
Tsv Schwerin | ||||||||||
26 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 258 | 1:19.50 | 1:59.83 | 2:40.99 | ||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
27 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 239 | 36.06 | 1:18.10 | 2:02.58 | 2:45.16 | |||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Steffen Petersen | 1996 | 226 | 38.45 | 1:21.62 | 2:05.81 | 2:48.30 | |||
Bov IF | ||||||||||
29 | Gottfrid Jansson | 1996 | 219 | 35.40 | 2:04.69 | 2:50.02 | 2:50.02 | |||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
30 | Torben Bremer | 1996 | 216 | 36.22 | 1:18.49 | 2:05.18 | 2:50.82 | |||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
31 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | 206 | 38.03 | 1:23.10 | 2:09.67 | 2:53.50 | |||
Odder IGF | ||||||||||
32 | Mads Grønlund | 1996 | 197 | 36.96 | 1:22.73 | 2:10.79 | 2:56.22 | |||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Malthe Lindquist | 1996 | 152 | 39.97 | 1:28.95 | 2:23.02 | 3:12.08 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
34 | Mathies Skjellerup | 1996 | 148 | 44.81 | 1:35.12 | 2:26.91 | 3:13.63 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
35 | Timo Haftmann | 1996 | 141 | 42.99 | 1:34.85 | 2:27.04 | 3:16.83 | |||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 5, 100m Medley Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 595 | 33.83 | 1:11.03 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Janna Ovaska | 1996 | 7 | 568 | 33.97 | 1:12.14 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Nelly Sand | 1996 | 6 | 507 | 35.00 | 1:14.95 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
4 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 5 | 503 | 34.98 | 1:15.11 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Erika Bergström | 1996 | 4 | 475 | 36.22 | 1:16.57 | ||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Diana Madsen | 1996 | 3 | 474 | 35.24 | 1:16.64 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Nellie Järvinen | 1996 | 2 | 453 | 35.37 | 1:17.78 | ||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
8 | Jasmin Keck | 1996 | 1 | 451 | 35.24 | 1:17.92 | ||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
9 | Lina Opätz | 1996 | 428 | 36.92 | 1:19.26 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
10 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 416 | 36.87 | 1:20.04 | |||||
Bov IF | ||||||||||
11 | Michele Obermann | 1996 | 409 | 37.33 | 1:20.49 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Siw Lykke | 1996 | 393 | 38.65 | 1:21.57 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Leona Kenskov | 1996 | 385 | 37.51 | 1:22.11 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Clara Albek | 1996 | 382 | 40.18 | 1:22.34 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Ida Jensen | 1996 | 365 | 39.38 | 1:23.57 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
16 | Nicoline Paulsen | 1996 | 360 | 40.40 | 1:24.00 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Ilka Jürgensen | 1996 | 354 | 40.58 | 1:24.44 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
18 | Josepha Glück | 1996 | 346 | 40.00 | 1:25.12 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Sophia Reck | 1996 | 344 | 39.85 | 1:25.25 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
20 | Ina Scholz | 1996 | 322 | 39.74 | 1:27.14 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Bodil Bartroff | 1996 | 322 | 39.00 | 1:27.17 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Anika Kirchhof | 1996 | 312 | 40.94 | 1:28.13 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Anna Gade | 1996 | 304 | 39.86 | 1:28.89 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Lydia Jache | 1996 | 301 | 42.46 | 1:29.18 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
25 | Mika Lund | 1996 | 293 | 42.22 | 1:30.00 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
26 | Mai Hansen | 1996 | 291 | 42.11 | 1:30.14 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
27 | Frida Folkestad | 1996 | 290 | 42.76 | 1:30.25 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
28 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 289 | 43.23 | 1:30.35 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
29 | Malina Zentawer | 1996 | 277 | 43.38 | 1:31.65 | |||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
30 | Finja Fehlhaber | 1996 | 277 | 43.67 | 1:31.67 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
31 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 273 | 44.99 | 1:32.11 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
32 | Emma Matzen | 1996 | 272 | 43.92 | 1:32.26 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
33 | Isabelle Schlobach | 1996 | 271 | 43.67 | 1:32.29 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
34 | Anne Henriksen | 1996 | 265 | 41.52 | 1:33.02 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
35 | Lena Meisner | 1996 | 261 | 42.24 | 1:33.49 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Frida Ekstrand | 1996 | 256 | 44.95 | 1:34.06 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
37 | Emilia Stanczyk | 1996 | 250 | 44.28 | 1:34.86 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
38 | Svenja Timm | 1996 | 241 | 46.01 | 1:36.00 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
39 | Vivienne-Stella Schneider | 1996 | 239 | 43.17 | 1:36.27 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Tatiana Amurugam | 1996 | 235 | 43.64 | 1:36.78 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
41 | Freya Thießen | 1996 | 231 | 45.42 | 1:37.34 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
42 | Nikoline Findinge | 1996 | 223 | 43.58 | 1:38.48 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
43 | Susannne Kjeldsen | 1996 | 211 | 48.80 | 1:40.30 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
44 | Ida Olsson | 1996 | 204 | 48.97 | 1:41.47 | |||||
A6 | ||||||||||
45 | Michell G. Carlsen | 1996 | 170 | 49.12 | 1:47.78 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
46 | Natasja G. Carlsen | 1996 | 163 | 54.32 | 1:49.41 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
47 | Stine Kuntz | 1996 | 149 | 56.44 | 1:52.80 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Lucie Rautmann | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
- | Anne Ølund | 1996 | DSQ | Stopper op i fly | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 9 | 535 | 34.59 | 1:13.60 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nele Salow | 1997 | 7 | 500 | 35.26 | 1:15.27 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Johanna Johnsson | 1997 | 6 | 496 | 36.09 | 1:15.47 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 5 | 460 | 36.29 | 1:17.43 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Josefine Mayer | 1997 | 4 | 437 | 36.23 | 1:18.73 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 3 | 433 | 36.72 | 1:18.99 | ||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Paulina Haczkiewicz | 1997 | 2 | 424 | 35.52 | 1:19.52 | ||||
Mks Rokita | ||||||||||
8 | Sally Lindner | 1997 | 1 | 407 | 37.37 | 1:20.64 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Katarina Vogel | 1997 | 403 | 40.28 | 1:20.91 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sarah Krys | 1997 | 393 | 37.20 | 1:21.60 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 392 | 39.36 | 1:21.67 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Martha Meilstrup | 1997 | 391 | 39.15 | 1:21.70 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Carlijn Viering | 1997 | 383 | 39.76 | 1:22.31 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
14 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 367 | 40.03 | 1:23.49 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Vangstrup | 1997 | 358 | 40.53 | 1:24.18 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Femke Svea Westphal | 1997 | 349 | 38.59 | 1:24.84 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Friederike Sophie Lübbert | 1997 | 348 | 39.15 | 1:24.97 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
18 | Lisa Geissler | 1997 | 347 | 38.95 | 1:25.01 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
19 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | 344 | 41.61 | 1:25.26 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
20 | Caroline Oxholm | 1997 | 338 | 40.81 | 1:25.80 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Siham Saud | 1997 | 336 | 38.88 | 1:25.96 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Henrike Böllert | 1997 | 333 | 41.71 | 1:26.21 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
23 | Mareike Stellmach | 1997 | 313 | 39.91 | 1:28.02 | |||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
24 | Michaela Ebert | 1997 | 304 | 42.55 | 1:28.86 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 303 | 42.21 | 1:28.99 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ekatherina Brökel | 1997 | 300 | 41.34 | 1:29.27 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
27 | Adna Dzafic | 1997 | 296 | 41.74 | 1:29.61 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
28 | Nejla Dzafic | 1997 | 296 | 42.66 | 1:29.68 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
29 | Alice Jansson | 1997 | 293 | 40.96 | 1:29.99 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
30 | Xenia Fritzsche | 1997 | 283 | 42.93 | 1:30.97 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
31 | Diana Burger | 1997 | 274 | 44.07 | 1:31.95 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
32 | Thea Holm Kristiansen | 1997 | 274 | 46.62 | 1:32.00 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Selina Dzafic | 1997 | 273 | 42.90 | 1:32.15 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
34 | Sarah Girrleit | 1997 | 268 | 44.28 | 1:32.73 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
35 | Anne Agger-Nielsen | 1997 | 265 | 46.48 | 1:33.01 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
36 | Bianca Witt | 1997 | 265 | 42.70 | 1:33.03 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
37 | Klara Andersson | 1997 | 257 | 46.38 | 1:34.03 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
38 | Anja Hansen | 1997 | 255 | 41.90 | 1:34.27 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
39 | Joelle Bernard | 1997 | 252 | 45.48 | 1:34.57 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
40 | Sofia Barnesjö | 1997 | 244 | 47.42 | 1:35.63 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
41 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | 230 | 43.50 | 1:37.45 | |||||
Bov IF | ||||||||||
42 | Litten Fleggaard | 1997 | 226 | 43.53 | 1:38.07 | |||||
Bov IF | ||||||||||
43 | Asta Berglund | 1997 | 226 | 48.14 | 1:38.14 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
44 | Giuliana Peter | 1997 | 222 | 48.30 | 1:38.61 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
45 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 220 | 43.99 | 1:38.99 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
46 | Linnea Lundqvist | 1997 | 220 | 46.98 | 1:39.03 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
47 | Ebba Elander | 1997 | 189 | 47.68 | 1:44.12 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
48 | Jule Reuss | 1997 | 185 | 47.84 | 1:44.88 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
49 | Mai Falk Mikkelsen | 1997 | 174 | 49.12 | 1:47.09 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
50 | Christina Johansen | 1997 | 163 | 54.42 | 1:49.36 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
51 | Jessica Wesselius | 1997 | 136 | 56.22 | 1:56.09 | |||||
Bov IF | ||||||||||
- | Silje Koberg Søgård | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Bov IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 6, 100m Medley Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Paulus Antblad | 1995 | 9 | 461 | 31.40 | 1:07.61 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 7 | 451 | 32.18 | 1:08.09 | ||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
3 | Marcel Yunus Stüwe | 1995 | 6 | 426 | 34.04 | 1:09.41 | ||||
Csv Berlin | ||||||||||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | 5 | 424 | 31.90 | 1:09.51 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Timo Zwiesigk | 1995 | 4 | 418 | 32.30 | 1:09.87 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Ori Turin | 1995 | 3 | 380 | 33.28 | 1:12.09 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Eric Krüger | 1995 | 2 | 362 | 33.84 | 1:13.26 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Dawid Fredrych | 1995 | 1 | 347 | 33.09 | 1:14.31 | ||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
9 | Felix Penzold | 1995 | 343 | 34.20 | 1:14.63 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 330 | 36.55 | 1:15.55 | |||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 320 | 35.92 | 1:16.37 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
12 | Marcus Bischoff | 1995 | 313 | 33.63 | 1:16.96 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Pierre Lux | 1995 | 296 | 35.26 | 1:18.34 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
14 | Lasse Kammer | 1995 | 280 | 38.50 | 1:19.79 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Christoffer Voigt | 1995 | 276 | 38.09 | 1:20.22 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Nikolaj Ljørring | 1995 | 257 | 38.82 | 1:22.16 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Richard Lippold | 1995 | 237 | 40.79 | 1:24.43 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Oskar Roslund | 1995 | 231 | 40.44 | 1:25.12 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
19 | Mathias Madsen | 1995 | 224 | 38.45 | 1:26.03 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Jens Christian Olsen | 1995 | 224 | 42.14 | 1:26.06 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
21 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 221 | 40.65 | 1:26.34 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
22 | Philipp Koller | 1995 | 216 | 41.46 | 1:27.06 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Ian Cumming | 1995 | 208 | 41.46 | 1:28.12 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
24 | Kenneth Aaberg | 1995 | 196 | 41.97 | 1:29.86 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Stefan Jensen | 1995 | 191 | 44.04 | 1:30.63 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
26 | Martin Hjelm | 1995 | 167 | 43.05 | 1:34.89 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Per Jensen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Michael Herpich | 1995 | DSQ | Slut på mave v. 50m | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 9 | 390 | 33.62 | 1:11.48 | ||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Eeli Aavasalo | 1996 | 7 | 338 | 35.50 | 1:14.95 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Jakub Kozio | 1996 | 6 | 338 | 35.32 | 1:14.99 | ||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
4 | Michael Mühlbauer | 1996 | 5 | 310 | 37.47 | 1:17.19 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Nikolai Skelsager | 1996 | 4 | 305 | 36.12 | 1:17.58 | ||||
A6 | ||||||||||
6 | Simo Åkerberg | 1996 | 3 | 289 | 37.09 | 1:18.98 | ||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | 2 | 277 | 38.09 | 1:20.15 | ||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
8 | Simon Hallberg | 1996 | 1 | 272 | 37.54 | 1:20.63 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
9 | Hannibal Steenfos | 1996 | 265 | 36.57 | 1:21.30 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Daniel Harsfort | 1996 | 263 | 39.15 | 1:21.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
11 | Maximilian Prügel | 1996 | 263 | 38.93 | 1:21.56 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
12 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 229 | 40.41 | 1:25.41 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 228 | 40.29 | 1:25.45 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Joshua Heitsch | 1996 | 226 | 39.95 | 1:25.80 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
15 | Robin Thorsen | 1996 | 224 | 42.31 | 1:25.94 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anders Fries | 1996 | 218 | 43.04 | 1:26.75 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Teddi Rasmussen | 1996 | 214 | 43.50 | 1:27.26 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
18 | Linus Aulich | 1996 | 208 | 40.95 | 1:28.14 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Morten Baxter | 1996 | 203 | 40.52 | 1:28.94 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Pablo Auer | 1996 | 196 | 1:29.96 | 1:29.96 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
21 | Fin Conje | 1996 | 194 | 44.89 | 1:30.21 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
22 | Sebastian Schroeder | 1996 | 188 | 40.75 | 1:31.13 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
23 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 188 | 42.66 | 1:31.18 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Lasse Muth | 1996 | 179 | 42.98 | 1:32.68 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
25 | Gottfrid Jansson | 1996 | 176 | 42.55 | 1:33.27 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
26 | Felix Biehle | 1996 | 170 | 42.72 | 1:34.28 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
27 | Steffen Petersen | 1996 | 162 | 45.83 | 1:35.87 | |||||
Bov IF | ||||||||||
28 | Mads Lykke Jensen | 1996 | 160 | 45.07 | 1:36.22 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
29 | Andreas Frost | 1996 | 152 | 44.63 | 1:37.92 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Malthe Lindquist | 1996 | 142 | 44.05 | 1:40.21 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
31 | Alexander Rieck | 1996 | 117 | 51.63 | 1:46.73 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Johannes Kyas | 1996 | DSQ | Afslut mave på ryg | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
- | Tilman Kicinski | 1996 | DSQ | Arme ej over vandet | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 7 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 7, 50m Backstroke Women, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julia Hartwig | 1996 | 512 | 33.52 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
2 | Diana Madsen | 1996 | 498 | 33.84 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Janna Ovaska | 1996 | 494 | 33.92 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 490 | 34.01 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 466 | 34.60 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 457 | 34.81 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Sidse Kehlet | 1996 | 451 | 34.97 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Erika Bergström | 1996 | 450 | 35.00 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Anu Bergström | 1996 | 437 | 35.34 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
10 | Jasmin Keck | 1996 | 431 | 35.51 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
11 | Julia Mökkönen | 1996 | 428 | 35.60 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Essi Schrey | 1996 | 426 | 35.64 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Nelly Sand | 1996 | 426 | 35.64 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
14 | Helén Lange | 1996 | 424 | 35.71 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
14 | Juulia Jaakkola | 1996 | 424 | 35.71 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
16 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 422 | 35.75 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nellie Järvinen | 1996 | 420 | 35.80 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
18 | Merve Köse | 1996 | 411 | 36.08 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
19 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 386 | 36.82 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Liisa Rannikko | 1996 | 385 | 36.88 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
21 | Aisha Marie Neumann | 1996 | 376 | 37.17 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
22 | Stephanie Hansen | 1996 | 361 | 37.65 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Alina Neumann | 1996 | 360 | 37.70 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
24 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 359 | 37.73 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Anna Gade | 1996 | 355 | 37.88 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
26 | Leona Kenskov | 1996 | 339 | 38.45 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
27 | Sonja Armio | 1996 | 338 | 38.51 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
28 | Lina Opätz | 1996 | 329 | 38.85 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
29 | Nina Simon | 1996 | 327 | 38.92 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
30 | Ida Jensen | 1996 | 326 | 38.97 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
31 | Merle Voss | 1996 | 324 | 39.04 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
31 | Frida Webster Fessel | 1996 | 324 | 39.04 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Luisa Goltz | 1996 | 322 | 39.11 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
34 | Larissa Woschetzky | 1996 | 322 | 39.13 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
35 | Leonie Holzhausen | 1996 | 317 | 39.33 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
36 | Josepha Glück | 1996 | 312 | 39.56 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
37 | Nanna Kristensen | 1996 | 311 | 39.58 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
38 | Ilka Jürgensen | 1996 | 310 | 39.63 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
39 | Ina Scholz | 1996 | 310 | 39.64 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Regitze Andersen | 1996 | 285 | 40.74 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
41 | Veronika Smirnova | 1996 | 277 | 41.12 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
42 | Lena Meisner | 1996 | 276 | 41.17 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
43 | Filippa Edfast | 1996 | 273 | 41.35 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
44 | Famke Geißler | 1996 | 272 | 41.40 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
45 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 271 | 41.43 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
46 | Anne Henriksen | 1996 | 271 | 41.45 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
47 | Anika Kirchhof | 1996 | 255 | 42.31 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
48 | Ida Garau | 1996 | 244 | 42.91 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
49 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 243 | 42.98 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
50 | Frida Ekstrand | 1996 | 241 | 43.10 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
51 | Nikoline Findinge | 1996 | 240 | 43.18 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
52 | Nanna Pedersen | 1996 | 238 | 43.29 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
53 | Diana Bengtsson | 1996 | 228 | 43.88 | ||||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
54 | Svenja Timm | 1996 | 224 | 44.13 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
55 | Kathrin Naumann | 1996 | 223 | 44.25 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
56 | Lea Sophie Ladiges | 1996 | 222 | 44.28 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
57 | Marlene Eklund Kjær | 1996 | 221 | 44.39 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
58 | Janina Badorrek | 1996 | 220 | 44.43 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
59 | Svenja Lipke | 1996 | 217 | 44.66 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
60 | Emma Josefsen | 1996 | 216 | 44.71 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
61 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 212 | 44.98 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
62 | Emilia Stanczyk | 1996 | 211 | 45.08 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
63 | Nora Flåten | 1996 | 205 | 45.50 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
64 | Ena Kjær | 1996 | 195 | 46.24 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
65 | Anna Luna Lind | 1996 | 192 | 46.48 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
66 | Tatiana Amurugam | 1996 | 190 | 46.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
67 | Stina Isabell Hahn | 1996 | 187 | 46.87 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
68 | Toni Katharina Herre | 1996 | 186 | 46.96 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
69 | Rikke Maria Christensen | 1996 | 181 | 47.45 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
70 | Jennifer Mehlhorn | 1996 | 164 | 49.00 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
71 | Ida Olsson | 1996 | 154 | 50.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
72 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | 129 | 53.14 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
73 | Natasja G. Carlsen | 1996 | 125 | 53.70 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
74 | Liv Elsen | 1996 | 102 | 57.40 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
- | Nelli Vihervuori | 1996 | DNS | |||||||
Team Turku | ||||||||||
- | Cedra Horstink | 1996 | DSQ | Svømmer på anden ban | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
- | Rebecca Thoby | 1996 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 7, 50m Backstroke Women, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 483 | 34.18 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nele Salow | 1997 | 480 | 34.25 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 476 | 34.35 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Mäki | 1997 | 461 | 34.73 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Josefine Mayer | 1997 | 424 | 35.69 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Martha Meilstrup | 1997 | 410 | 36.11 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lisa Geissler | 1997 | 384 | 36.89 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
8 | Sarah Krys | 1997 | 379 | 37.06 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Johanna Johnsson | 1997 | 370 | 37.36 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
10 | Sally Lindner | 1997 | 368 | 37.43 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Vanessa Cassandra Schuste | 1997 | 359 | 37.72 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 351 | 38.03 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
13 | Siham Saud | 1997 | 337 | 38.53 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Alina Willert | 1997 | 331 | 38.77 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
15 | Katrine Larsen | 1997 | 331 | 38.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Friederike Sophie Lübbert | 1997 | 327 | 38.91 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Luise Donat | 1997 | 318 | 39.29 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 306 | 39.82 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
19 | Louise Søndergaard | 1997 | 305 | 39.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Anja Hansen | 1997 | 296 | 40.23 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Lena Kuck | 1997 | 288 | 40.59 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
22 | Nadia Holm | 1997 | 288 | 40.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Michelle Wolf | 1997 | 286 | 40.69 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Mareike Stellmach | 1997 | 284 | 40.82 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
25 | Tina Schubert | 1997 | 276 | 41.20 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
26 | Rebecca Sørensen | 1997 | 265 | 41.73 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
27 | Kristine Hammerum | 1997 | 264 | 41.81 | ||||||
A6 | ||||||||||
28 | Diana Burger | 1997 | 261 | 41.96 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
29 | Selina Dzafic | 1997 | 258 | 42.11 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
30 | Carina Hansen | 1997 | 253 | 42.42 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
31 | Nejla Dzafic | 1997 | 241 | 43.08 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
32 | Alice Jansson | 1997 | 234 | 43.54 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
33 | Sarah Girrleit | 1997 | 233 | 43.56 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
34 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | 229 | 43.84 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
35 | Litten Fleggaard | 1997 | 225 | 44.12 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
36 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 224 | 44.17 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
37 | Annika Maciag | 1997 | 214 | 44.84 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
38 | Xenia Fritzsche | 1997 | 203 | 45.60 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
39 | Vivian Linke | 1997 | 202 | 45.68 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
40 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 200 | 45.86 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
41 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 200 | 45.87 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
42 | Sofia Barnesjö | 1997 | 192 | 46.46 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
43 | Constanze Skoeries | 1997 | 190 | 46.63 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
44 | Celina Simonsen | 1997 | 180 | 47.49 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
45 | Victoria Laursen | 1997 | 180 | 47.50 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
46 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 169 | 48.55 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
47 | Jule Reuss | 1997 | 166 | 48.76 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
48 | Anna-Lena Krause | 1997 | 163 | 49.09 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
49 | Sofie Carmel | 1997 | 155 | 49.89 | ||||||
A6 | ||||||||||
49 | Sarah Brylov | 1997 | 155 | 49.89 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
51 | Linnea Lundqvist | 1997 | 152 | 50.20 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
52 | Julie Schmidt | 1997 | 146 | 50.92 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
53 | Sofie Boel Torp | 1997 | 139 | 51.78 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
54 | Christina Stoll | 1997 | 128 | 53.19 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
55 | Cecilie Knudsen | 1997 | 118 | 54.61 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
56 | Anna Lykkegaard Mortensen | 1997 | 116 | 54.92 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
57 | Pernille Hupfeld | 1997 | 115 | 55.10 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
58 | Sara Jonsson | 1997 | 113 | 55.52 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
- | Ebba Elander | 1997 | DSQ | glider v. 25m | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Celilia Højbjerg | 1997 | DSQ | 2 crawltag v 25m | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 8, 50m Backstroke Men, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 481 | 29.95 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | 475 | 30.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 459 | 30.41 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Paulus Antblad | 1995 | 437 | 30.91 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
5 | Petri Sartela | 1995 | 375 | 32.54 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 370 | 32.69 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Antti Kähär | 1995 | 369 | 32.72 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Ori Turin | 1995 | 366 | 32.81 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Dawid Fredrych | 1995 | 361 | 32.95 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Hoby Andrian | 1995 | 360 | 32.99 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
11 | Lennard Günther | 1995 | 349 | 33.31 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Nikita Smirnov | 1995 | 347 | 33.40 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
13 | Tom Prinitzky | 1995 | 330 | 33.95 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
14 | Viktor Christiansson | 1995 | 328 | 34.01 | ||||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
15 | Björn Janssen | 1995 | 322 | 34.21 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Marcus Bischoff | 1995 | 321 | 34.25 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
17 | Daniel Helldén | 1995 | 317 | 34.42 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
18 | Olle Karlsson | 1995 | 308 | 34.73 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
19 | Karsten Kroll | 1995 | 301 | 35.00 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
20 | Marcus Johnsson | 1995 | 297 | 35.18 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
21 | Casper G. Kristensen | 1995 | 287 | 35.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 280 | 35.84 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Rico Rokka | 1995 | 273 | 36.15 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
24 | Johannes Westerberg | 1995 | 271 | 36.24 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
25 | Niklas Heese | 1995 | 269 | 36.34 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
26 | Tobias Marquardt | 1995 | 267 | 36.45 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
27 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | 254 | 37.05 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
28 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 245 | 37.48 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
29 | Mikkel Ramlau | 1995 | 245 | 37.51 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
30 | Morten Lysdahl. Pedersen | 1995 | 240 | 37.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
31 | Joe El-Laham | 1995 | 238 | 37.84 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
32 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 235 | 38.00 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Carl Andersen | 1995 | 233 | 38.15 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
34 | Philipp Alm | 1995 | 227 | 38.43 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
35 | Alexander Lorenz | 1995 | 217 | 39.03 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Joonas Yli-Saari | 1995 | 209 | 39.56 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
37 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 208 | 39.61 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
38 | Felix Peper | 1995 | 207 | 39.67 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
39 | Oskar Roslund | 1995 | 205 | 39.78 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
40 | Mathias Madsen | 1995 | 202 | 39.98 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Jonas Frei | 1995 | 202 | 39.99 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
41 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | 202 | 39.99 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
43 | Arved Stürck | 1995 | 201 | 40.05 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
44 | Jens Christian Olsen | 1995 | 175 | 41.98 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
45 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | 139 | 45.29 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
46 | Rolf Hansen | 1995 | 131 | 46.20 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
- | Lasse Skovmand | 1995 | DSQ | brysttag v 25m | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Backstroke Men, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Artturi Rinne | 1996 | 398 | 31.89 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 392 | 32.05 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
3 | Christian Wichette | 1996 | 371 | 32.66 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 354 | 33.15 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Rasmus Christensen | 1996 | 340 | 33.61 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
6 | Ole Dittrich | 1996 | 334 | 33.82 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Erik Wetzstein | 1996 | 320 | 34.31 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Jakub Kozio | 1996 | 317 | 34.42 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
9 | Paul Winkler | 1996 | 301 | 34.99 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
10 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 301 | 35.01 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Janis Costard | 1996 | 298 | 35.13 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
12 | Eeli Aavasalo | 1996 | 291 | 35.39 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
13 | Mikkel Stavngaard | 1996 | 289 | 35.50 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 288 | 35.51 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Peter Gjerulff | 1996 | 284 | 35.67 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Sven- Torben Lesny | 1996 | 266 | 36.50 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
17 | Simo Åkerberg | 1996 | 253 | 37.07 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
18 | Simon Hallberg | 1996 | 247 | 37.40 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
19 | Christian Thomsen | 1996 | 236 | 37.97 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 235 | 38.01 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 234 | 38.06 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Michael Mühlbauer | 1996 | 233 | 38.11 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | 232 | 38.19 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
24 | Roope Lehtonen | 1996 | 220 | 38.89 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
25 | Dimitri Maul | 1996 | 213 | 39.27 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
26 | Timo Schütt | 1996 | 203 | 39.93 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
27 | Christoph Lorenzen | 1996 | 199 | 40.21 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Pablo Auer | 1996 | 196 | 40.36 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
29 | Linus Aulich | 1996 | 196 | 40.40 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
30 | Tom Neubert | 1996 | 194 | 40.54 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Torben Bremer | 1996 | 189 | 40.91 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
32 | Mathias Gammelgaard | 1996 | 187 | 41.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
33 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 184 | 41.27 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
34 | Morten Baxter | 1996 | 183 | 41.31 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
35 | Felix Biehle | 1996 | 179 | 41.61 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
36 | Lasse Muth | 1996 | 174 | 42.06 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
37 | Niclas Titius | 1996 | 169 | 42.47 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
38 | Marc Zurheiden | 1996 | 164 | 42.83 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
39 | Andreas Frost | 1996 | 164 | 42.85 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
40 | Sebastian Schroeder | 1996 | 164 | 42.89 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
41 | Anders Fries | 1996 | 158 | 43.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
42 | Valtteri Salovaara | 1996 | 154 | 43.78 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
43 | Mads Grønlund | 1996 | 153 | 43.90 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
44 | Timo Haftmann | 1996 | 146 | 44.55 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
45 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | 139 | 45.25 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
46 | Steffen Petersen | 1996 | 131 | 46.19 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
47 | Malthe Lindquist | 1996 | 127 | 46.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
48 | Piers Wermbter | 1996 | 125 | 46.91 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
49 | Jesper Hansen | 1996 | 116 | 48.07 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
50 | Tilman Kicinski | 1996 | 115 | 48.27 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
51 | Pascal Harder | 1996 | 105 | 49.69 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
52 | Niklas Jürs | 1996 | 99 | 50.69 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
53 | Børge Grødem | 1996 | 94 | 51.62 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
54 | Joachim Raahauge | 1996 | 86 | 53.20 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
55 | Felix Koenecke | 1996 | 86 | 53.22 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
56 | Christian Roth Jacobsen | 1996 | 68 | 57.35 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 9, 100m Butterfly Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 544 | 32.65 | 1:09.10 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Janna Ovaska | 1996 | 7 | 494 | 34.07 | 1:11.35 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 6 | 480 | 32.85 | 1:12.06 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Helén Lange | 1996 | 5 | 430 | 34.35 | 1:14.76 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
5 | Jasmin Keck | 1996 | 4 | 416 | 35.13 | 1:15.58 | ||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
6 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 3 | 403 | 34.92 | 1:16.37 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 2 | 402 | 35.01 | 1:16.41 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nellie Järvinen | 1996 | 1 | 393 | 35.43 | 1:17.00 | ||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
9 | Anu Bergström | 1996 | 393 | 35.18 | 1:17.03 | |||||
Team Turku | ||||||||||
10 | Siw Lykke | 1996 | 374 | 36.49 | 1:18.29 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Freja Helene Kall | 1996 | 374 | 36.95 | 1:18.32 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Michele Obermann | 1996 | 309 | 36.73 | 1:23.47 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Bodil Bartroff | 1996 | 290 | 39.24 | 1:25.22 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 288 | 38.01 | 1:25.43 | |||||
Bov IF | ||||||||||
15 | Frida Folkestad | 1996 | 263 | 40.85 | 1:28.03 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
16 | Line Helbo | 1996 | 250 | 40.38 | 1:29.55 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
17 | Nanna Kristensen | 1996 | 241 | 39.54 | 1:30.69 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 216 | 43.13 | 1:34.06 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
19 | Clara Petersen | 1996 | 202 | 44.03 | 1:36.13 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 191 | 44.34 | 1:37.92 | |||||
Bov IF | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katarzyna Zieba | 1997 | 9 | 445 | 35.00 | 1:13.89 | ||||
Mks Rokita | ||||||||||
2 | Nele Salow | 1997 | 7 | 428 | 35.51 | 1:14.83 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Louise Søndergaard | 1997 | 6 | 427 | 35.80 | 1:14.93 | ||||
A6 | ||||||||||
4 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 5 | 425 | 35.53 | 1:15.01 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 4 | 419 | 35.42 | 1:15.36 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Mäki | 1997 | 3 | 401 | 35.41 | 1:16.47 | ||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Josefine Mayer | 1997 | 2 | 388 | 35.58 | 1:17.31 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Maj Howardsen | 1997 | 1 | 369 | 37.22 | 1:18.66 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sarah Timmann | 1997 | 326 | 36.59 | 1:21.94 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
10 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 311 | 38.51 | 1:23.26 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Caroline Oxholm | 1997 | 259 | 39.65 | 1:28.55 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Adna Dzafic | 1997 | 258 | 41.83 | 1:28.66 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
13 | Birgit Karppinen | 1997 | 253 | 42.63 | 1:29.24 | |||||
Team Turku | ||||||||||
14 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 228 | 41.31 | 1:32.28 | |||||
Bov IF | ||||||||||
15 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 227 | 43.28 | 1:32.53 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
16 | Sabrina Brzezinski | 1997 | 221 | 41.42 | 1:33.36 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
17 | Maja Jensen | 1997 | 200 | 45.89 | 1:36.44 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
18 | Michaela Ebert | 1997 | 198 | 43.23 | 1:36.79 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Litten Fleggaard | 1997 | 146 | 47.30 | 1:47.01 | |||||
Bov IF | ||||||||||
20 | Luise Brinster | 1997 | 143 | 48.49 | 1:47.89 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 10, 100m Butterfly Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | 9 | 446 | 31.36 | 1:05.70 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 7 | 403 | 32.10 | 1:07.97 | ||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
3 | Viktor Christiansson | 1995 | 6 | 377 | 32.50 | 1:09.48 | ||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
4 | Severi Smal | 1995 | 5 | 338 | 33.47 | 1:12.08 | ||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Marcus Johnsson | 1995 | 4 | 315 | 33.48 | 1:13.77 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
6 | Felix Penzold | 1995 | 3 | 294 | 33.99 | 1:15.49 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Tobias Marquardt | 1995 | 2 | 266 | 36.79 | 1:18.09 | ||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Christoffer Voigt | 1995 | 1 | 236 | 38.32 | 1:21.29 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Anders Hansen | 1995 | 232 | 37.74 | 1:21.64 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
10 | Philipp Alm | 1995 | 169 | 41.56 | 1:30.88 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
11 | Kenneth Aaberg | 1995 | 130 | 46.49 | 1:38.98 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jakub Kozio | 1996 | 9 | 345 | 33.78 | 1:11.58 | ||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 7 | 332 | 34.15 | 1:12.48 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Erik Wetzstein | 1996 | 6 | 321 | 34.15 | 1:13.29 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Hannibal Steenfos | 1996 | 5 | 274 | 34.80 | 1:17.33 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Nikolai Skelsager | 1996 | 4 | 263 | 36.55 | 1:18.33 | ||||
A6 | ||||||||||
6 | Peter Højberg | 1996 | 3 | 258 | 36.51 | 1:18.82 | ||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
7 | Christian Thomsen | 1996 | 2 | 254 | 36.64 | 1:19.22 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Chris Johansen | 1996 | 1 | 232 | 36.71 | 1:21.67 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 229 | 37.20 | 1:22.02 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | 226 | 38.52 | 1:22.39 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Simon Hallberg | 1996 | 220 | 37.50 | 1:23.18 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
12 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 216 | 39.18 | 1:23.70 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 215 | 39.68 | 1:23.81 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 175 | 41.76 | 1:29.80 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Morten Baxter | 1996 | 172 | 41.13 | 1:30.35 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
16 | Marc Zurheiden | 1996 | 132 | 46.68 | 1:38.71 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Emil Maron | 1996 | DSQ | 1 hånd i afslutning | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Martin Nielsen | 1996 | DSQ | Assymetriske arme | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 11, 4X50m Freestyle Women, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigma Ns1 | 1996 | 18 | 576 | 1:57.60 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 30.23 | 30.23 | |||||||
Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 29.63 | 59.86 | |||||||
Maj Howardsen | 1997 | 29.91 | 1:29.77 | |||||||
Mette Haagen Larsen | 1997 | 27.83 | 1:57.60 | |||||||
2 | Team Turku 1 | 1996 | 14 | 575 | 1:57.70 | |||||
Team Turku | ||||||||||
Hilla Kortetjärvi | 1996 | 30.06 | 30.06 | |||||||
Janna Ovaska | 1996 | 29.49 | 59.55 | |||||||
Liisa Rannikko | 1996 | 29.27 | 1:28.82 | |||||||
Essi Schrey | 1996 | 28.88 | 1:57.70 | |||||||
3 | Ksv Neptun 89 | 1996 | 12 | 500 | 2:03.32 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Sabrina Gründer | 1996 | 31.66 | 31.66 | |||||||
Lea Dietze | 1997 | 32.63 | 1:04.29 | |||||||
Lina Opätz | 1996 | 30.45 | 1:34.74 | |||||||
Julia Hartwig | 1996 | 28.58 | 2:03.32 | |||||||
4 | Team Turku 2 | 1996 | 10 | 498 | 2:03.46 | |||||
Team Turku | ||||||||||
Sonja Armio | 1996 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Anu Bergström | 1996 | 29.97 | 1:02.26 | |||||||
Laura Mäki | 1997 | 30.42 | 1:32.68 | |||||||
Julia Mökkönen | 1996 | 30.78 | 2:03.46 | |||||||
5 | Es Esbjerg 2 | 1996 | 8 | 494 | 2:03.80 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Sidse Kehlet | 1996 | 30.30 | 30.30 | |||||||
Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 31.10 | 1:01.40 | |||||||
Diana Madsen | 1996 | 30.10 | 1:31.50 | |||||||
Mia Egholm Andersen | 1996 | 32.30 | 2:03.80 | |||||||
6 | Psv Schwerin 1 | 1996 | 6 | 484 | 2:04.64 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Josefine Mayer | 1997 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Sarah Krys | 1997 | 32.48 | 1:04.67 | |||||||
Lena Mating | 1996 | 30.95 | 1:35.62 | |||||||
Nele Salow | 1997 | 29.02 | 2:04.64 | |||||||
7 | Team Westsachsen 1 | 1996 | 4 | 468 | 2:06.02 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Michele Obermann | 1996 | 32.25 | 32.25 | |||||||
Sally Lindner | 1997 | 31.51 | 1:03.76 | |||||||
Ina Scholz | 1996 | 32.39 | 1:36.15 | |||||||
Sylvia Gorzolla | 1996 | 29.87 | 2:06.02 | |||||||
8 | A6 Piger Seminariet | 1996 | 2 | 445 | 2:08.15 | |||||
A6 | ||||||||||
Frederikke Matthiassen | 1996 | 28.20 | 28.20 | |||||||
Louise Søndergaard | 1997 | |||||||||
Kristine Hammerum | 1997 | |||||||||
Nadia Holm | 1997 | 2:08.15 | 2:08.15 | |||||||
9 | Team Kronoberg 1 | 1996 | 433 | 2:09.33 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Helén Lange | 1996 | 30.90 | 30.90 | |||||||
Alice Jansson | 1997 | 33.64 | 1:04.54 | |||||||
Ida Jensen | 1996 | 34.20 | 1:38.74 | |||||||
Johanna Johnsson | 1997 | 30.59 | 2:09.33 | |||||||
10 | Musklingerne | 1996 | 410 | 2:11.70 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 30.86 | 30.86 | |||||||
Siham Saud | 1997 | 34.31 | 1:05.17 | |||||||
Anna Gade | 1996 | 34.13 | 1:39.30 | |||||||
Leona Kenskov | 1996 | 32.40 | 2:11.70 | |||||||
11 | Sigma Ns2 | 1996 | 410 | 2:11.71 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Stephanie Hansen | 1996 | 31.66 | 31.66 | |||||||
Isabella Wedel Hansen | 1996 | 32.43 | 1:04.09 | |||||||
Martha Meilstrup | 1997 | 29.87 | 1:33.96 | |||||||
Sara Fogh Myrup | 1997 | 37.75 | 2:11.71 | |||||||
12 | Sigma Ns3 | 1996 | 396 | 2:13.30 | ||||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Louise Vangstrup | 1997 | 32.52 | 32.52 | |||||||
Louise Sørensen Gosvig | 1997 | |||||||||
Katarina Vogel | 1997 | |||||||||
Caroline Oxholm | 1997 | 2:13.30 | 2:13.30 | |||||||
13 | Psv Schwerin 2 | 1996 | 391 | 2:13.76 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Friederike Sophie Lübbert | 1997 | 33.01 | 33.01 | |||||||
Femke Svea Westphal | 1997 | 33.62 | 1:06.63 | |||||||
Sophia Reck | 1996 | 35.53 | 1:42.16 | |||||||
Vanessa Cassandra Schuste | 1997 | 31.60 | 2:13.76 | |||||||
14 | Sve Hamburg | 1997 | 366 | 2:16.77 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
Lena Kuck | 1997 | 33.12 | 33.12 | |||||||
Joelle Bernard | 1997 | 36.82 | 1:09.94 | |||||||
Henrike Böllert | 1997 | 34.21 | 1:44.15 | |||||||
Katharina Ehmke | 1996 | 32.62 | 2:16.77 | |||||||
15 | Kreis Harburg | 1996 | 342 | 2:19.98 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Larissa Woschetzky | 1996 | 34.85 | 34.85 | |||||||
Isabelle Schlobach | 1996 | 35.64 | 1:10.49 | |||||||
Finja Fehlhaber | 1996 | 34.88 | 1:45.37 | |||||||
Alina Willert | 1997 | 34.61 | 2:19.98 | |||||||
16 | Team Westsachsen 2 | 1996 | 333 | 2:21.12 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Michaela Ebert | 1997 | 36.16 | 36.16 | |||||||
Bianca Witt | 1997 | 34.53 | 1:10.69 | |||||||
Anika Kirchhof | 1996 | 36.76 | 1:47.45 | |||||||
Josepha Glück | 1996 | 33.67 | 2:21.12 | |||||||
17 | Odder Powerpuffs | 1996 | 310 | 2:24.62 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Anne Ølund | 1996 | 35.94 | 35.94 | |||||||
Ida Garau | 1996 | 38.25 | 1:14.19 | |||||||
Line Helbo | 1996 | 33.99 | 1:48.18 | |||||||
Anna Luna Lind | 1996 | 36.44 | 2:24.62 | |||||||
18 | Korsør Cvu | 1996 | 291 | 2:27.58 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Nicoline Paulsen | 1996 | 34.88 | 34.88 | |||||||
Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 32.62 | 1:07.50 | |||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | 35.75 | 1:43.25 | |||||||
Mai Falk Mikkelsen | 1997 | 44.33 | 2:27.58 | |||||||
19 | Bov 1 Piger | 1997 | 267 | 2:31.99 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
Simone Seberg Pedersen | 1997 | 37.32 | 37.32 | |||||||
Litten Fleggaard | 1997 | 39.79 | 1:17.11 | |||||||
Anna Lykkegaard Mortensen | 1997 | 41.37 | 1:58.48 | |||||||
Silje Koberg Søgård | 1997 | 33.51 | 2:31.99 | |||||||
20 | Pingvin Piger | 1996 | 251 | 2:35.18 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 36.77 | 36.77 | |||||||
Nikoline Findinge | 1996 | 39.66 | 1:16.43 | |||||||
Pernille Hupfeld | 1997 | 42.69 | 1:59.12 | |||||||
Mai Hansen | 1996 | 36.06 | 2:35.18 | |||||||
- | Team Turku 3 | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Team Turku | ||||||||||
Erika Bergström | 1996 | 31.41 | 31.41 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 12, 4X50m Freestyle Men, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Team Turku 1 | 1996 | 18 | 496 | 1:49.61 | |||||
Team Turku | ||||||||||
Artturi Rinne | 1996 | 28.02 | 28.02 | |||||||
Elmeri Hyvönen | 1995 | 27.48 | 55.50 | |||||||
Antti Kähär | 1995 | 27.97 | 1:23.47 | |||||||
Wiljam Rautiainen | 1995 | 26.14 | 1:49.61 | |||||||
2 | Team Turku 2 | 1996 | 14 | 400 | 1:57.74 | |||||
Team Turku | ||||||||||
Petri Sartela | 1995 | 28.62 | 28.62 | |||||||
Nikita Smirnov | 1995 | 28.14 | 56.76 | |||||||
Leevi Mäkitalo | 1995 | 29.79 | 1:26.55 | |||||||
Roope Lehtonen | 1996 | 31.19 | 1:57.74 | |||||||
3 | Es Esbjerg 2 | 1996 | 12 | 394 | 1:58.36 | |||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Mathias Holm Sørensen | 1995 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 28.84 | 58.20 | |||||||
Ori Turin | 1995 | 29.18 | 1:27.38 | |||||||
Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 30.98 | 1:58.36 | |||||||
4 | Team Kronoberg 1 | 1995 | 10 | 387 | 1:59.06 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Paulus Antblad | 1995 | 27.05 | 27.05 | |||||||
Marcus Johnsson | 1995 | 29.89 | 56.94 | |||||||
Simon Hallberg | 1996 | 30.75 | 1:27.69 | |||||||
Gottfrid Jansson | 1996 | 31.37 | 1:59.06 | |||||||
5 | Team Westsachsen 1 | 1996 | 8 | 383 | 1:59.39 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Lennard Günther | 1995 | 29.58 | 29.58 | |||||||
Michael Mühlbauer | 1996 | 30.66 | 1:00.24 | |||||||
Felix Penzold | 1995 | 29.89 | 1:30.13 | |||||||
Erik Wetzstein | 1996 | 29.26 | 1:59.39 | |||||||
6 | Ksv Neptun 89 | 1995 | 6 | 376 | 2:00.22 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Timo Zwiesigk | 1995 | 29.70 | 29.70 | |||||||
Björn Janssen | 1995 | 31.03 | 1:00.73 | |||||||
Pierre Lux | 1995 | 30.29 | 1:31.02 | |||||||
Paul Winkler | 1996 | 29.20 | 2:00.22 | |||||||
7 | Drenge 1 Viborg | 1995 | 4 | 357 | 2:02.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Jacob Adolfsen | 1996 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Lasse Kammer | 1995 | 31.45 | 1:03.62 | |||||||
Casper G. Kristensen | 1995 | 31.95 | 1:35.57 | |||||||
Jacob Severinsen | 1995 | 26.74 | 2:02.31 | |||||||
8 | Sigma Ns 1 | 1995 | 2 | 346 | 2:03.59 | |||||
SIGMA Nordsjælland | ||||||||||
Mikkel Stavngaard | 1996 | 29.28 | 29.28 | |||||||
Maxemillian Pedersen | 1996 | 32.20 | 1:01.48 | |||||||
Andreas Borre Heltborg | 1996 | 31.09 | 1:32.57 | |||||||
Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 31.02 | 2:03.59 | |||||||
9 | Team Westsachsen 2 | 1996 | 326 | 2:06.08 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Marcus Bischoff | 1995 | 29.65 | 29.65 | |||||||
Joe El-Laham | 1995 | 31.48 | 1:01.13 | |||||||
Richard Lippold | 1995 | 33.79 | 1:34.92 | |||||||
Alexander Lorenz | 1995 | 31.16 | 2:06.08 | |||||||
10 | Odder Med Dametække | 1995 | 306 | 2:08.71 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Christian Dall | 1995 | 31.44 | 31.44 | |||||||
Martin Hjelm | 1995 | 35.11 | 1:06.55 | |||||||
Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 29.03 | 1:35.58 | |||||||
Per Jensen | 1995 | 33.13 | 2:08.71 | |||||||
11 | Kreis Harburg | 1995 | 275 | 2:13.34 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Christoph Lorenzen | 1996 | 33.85 | 33.85 | |||||||
Fin Conje | 1996 | 35.07 | 1:08.92 | |||||||
Pablo Auer | 1996 | 33.88 | 1:42.80 | |||||||
Tobias Marquardt | 1995 | 30.54 | 2:13.34 | |||||||
12 | Grindsted Drenge | 1995 | 273 | 2:13.79 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Jakob Brinkmann | 1996 | 31.19 | 31.19 | |||||||
Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 34.66 | 1:05.85 | |||||||
Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 34.39 | 1:40.24 | |||||||
Teddi Rasmussen | 1996 | 33.55 | 2:13.79 | |||||||
13 | Korsør Cvu | 1996 | 205 | 2:27.05 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Jonas Frei | 1995 | 31.59 | 31.59 | |||||||
Jacob Jensen-Mattebjerg | 1996 | 44.79 | 1:16.38 | |||||||
Joachim Raahauge | 1996 | 40.78 | 1:57.16 | |||||||
Sune Kokholm | 1996 | 29.89 | 2:27.05 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 13, 25m Freestyle Women, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 721 | 13.28 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Julia Hartwig | 1996 | 691 | 13.47 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Helén Lange | 1996 | 625 | 13.93 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Liisa Rannikko | 1996 | 621 | 13.96 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Sidse Kehlet | 1996 | 607 | 14.07 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Essi Schrey | 1996 | 596 | 14.15 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 593 | 14.18 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Julia Mökkönen | 1996 | 581 | 14.27 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 572 | 14.35 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
10 | Janna Ovaska | 1996 | 569 | 14.37 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 563 | 14.42 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Nelly Sand | 1996 | 556 | 14.48 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
13 | Erika Bergström | 1996 | 555 | 14.49 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
14 | Anu Bergström | 1996 | 545 | 14.58 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
15 | Sonja Armio | 1996 | 541 | 14.62 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
15 | Lina Opätz | 1996 | 541 | 14.62 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
17 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 540 | 14.63 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Nellie Järvinen | 1996 | 534 | 14.68 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
19 | Sabrina Gründer | 1996 | 515 | 14.86 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
20 | Ilka Jürgensen | 1996 | 508 | 14.93 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
21 | Lena Mating | 1996 | 501 | 15.00 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
21 | Larissa Woschetzky | 1996 | 501 | 15.00 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
23 | Leona Kenskov | 1996 | 491 | 15.10 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Merve Köse | 1996 | 486 | 15.15 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
25 | Freja Helene Kall | 1996 | 484 | 15.17 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 483 | 15.18 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Ina Scholz | 1996 | 481 | 15.20 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Aisha Marie Neumann | 1996 | 475 | 15.26 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
29 | Leonie Holzhausen | 1996 | 454 | 15.50 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
30 | Siw Lykke | 1996 | 453 | 15.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
31 | Famke Geißler | 1996 | 446 | 15.59 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
32 | Ida Jensen | 1996 | 443 | 15.62 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
33 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 442 | 15.63 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
34 | Nanna Kristensen | 1996 | 431 | 15.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
35 | Sophia Reck | 1996 | 429 | 15.79 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
36 | Lydia Jache | 1996 | 428 | 15.81 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
37 | Anika Kirchhof | 1996 | 423 | 15.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
38 | Josepha Glück | 1996 | 419 | 15.91 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
39 | Veronika Smirnova | 1996 | 417 | 15.94 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
40 | Filippa Edfast | 1996 | 414 | 15.98 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
40 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | 414 | 15.98 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
42 | Emilia Stanczyk | 1996 | 406 | 16.08 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
43 | Lucie Rautmann | 1996 | 406 | 16.09 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
44 | Anna Gade | 1996 | 401 | 16.15 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
45 | Tatiana Amurugam | 1996 | 395 | 16.23 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
46 | Emma Matzen | 1996 | 394 | 16.25 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
47 | Merle Voss | 1996 | 392 | 16.28 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
48 | Anne Henriksen | 1996 | 378 | 16.47 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
48 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 378 | 16.47 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
50 | Freya Thießen | 1996 | 377 | 16.49 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
51 | Frida Folkestad | 1996 | 369 | 16.61 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
52 | Frida Ekstrand | 1996 | 361 | 16.73 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
53 | Marlene Eklund Kjær | 1996 | 358 | 16.78 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
54 | Regitze Andersen | 1996 | 355 | 16.82 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
55 | Vivienne-Stella Schneider | 1996 | 354 | 16.83 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
56 | Kathrin Naumann | 1996 | 353 | 16.86 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
57 | Svenja Timm | 1996 | 350 | 16.90 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
58 | Nora Flåten | 1996 | 344 | 17.00 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
59 | Cedra Horstink | 1996 | 337 | 17.12 | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
60 | Lena Meisner | 1996 | 336 | 17.13 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
61 | Lisa Brodén | 1996 | 323 | 17.36 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
62 | Clara Petersen | 1996 | 322 | 17.37 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
63 | Ida Garau | 1996 | 310 | 17.60 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
64 | Malina Zentawer | 1996 | 308 | 17.63 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
65 | Stina Isabell Hahn | 1996 | 285 | 18.10 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
66 | Jennifer Mehlhorn | 1996 | 276 | 18.30 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
67 | Stine Kuntz | 1996 | 270 | 18.42 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
68 | Ena Kjær | 1996 | 263 | 18.59 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
69 | Liv D. Christensen | 1996 | 258 | 18.70 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
70 | Susannne Kjeldsen | 1996 | 256 | 18.75 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
71 | Toni Katharina Herre | 1996 | 252 | 18.86 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
72 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | 218 | 19.78 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
73 | Liv Elsen | 1996 | 216 | 19.84 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
- | Cecilie Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Rikke Maria Christensen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Bov IF | ||||||||||
- | Rikke Legaard Madsen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Nina Simon | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nele Salow | 1997 | 651 | 13.74 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 629 | 13.90 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 577 | 14.31 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
4 | Martha Meilstrup | 1997 | 574 | 14.33 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Laura Mäki | 1997 | 566 | 14.40 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Paulina Haczkiewicz | 1997 | 558 | 14.47 | ||||||
Mks Rokita | ||||||||||
7 | Lea Dietze | 1997 | 546 | 14.57 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 544 | 14.59 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Maj Howardsen | 1997 | 538 | 14.64 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Johanna Johnsson | 1997 | 538 | 14.64 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
11 | Sally Lindner | 1997 | 521 | 14.80 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Sarah Krys | 1997 | 518 | 14.83 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
13 | Alice Jansson | 1997 | 498 | 15.03 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
14 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 490 | 15.11 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
15 | Friederike Sophie Lübbert | 1997 | 488 | 15.13 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Louise Søndergaard | 1997 | 477 | 15.24 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Kristine Hammerum | 1997 | 474 | 15.27 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Louise Vangstrup | 1997 | 474 | 15.28 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Birgit Karppinen | 1997 | 467 | 15.35 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
20 | Katrine Larsen | 1997 | 462 | 15.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Katharina Rimatzki | 1997 | 460 | 15.43 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
22 | Bianca Witt | 1997 | 451 | 15.53 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Lena Kuck | 1997 | 448 | 15.57 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
24 | Luise Donat | 1997 | 437 | 15.70 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Rebecca Sørensen | 1997 | 432 | 15.76 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
26 | Celilia Højbjerg | 1997 | 430 | 15.78 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
27 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 417 | 15.94 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Xenia Fritzsche | 1997 | 408 | 16.06 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
29 | Mareike Stellmach | 1997 | 402 | 16.14 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
30 | Luise Brinster | 1997 | 401 | 16.15 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Ekatherina Brökel | 1997 | 397 | 16.21 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
32 | Anne Agger-Nielsen | 1997 | 393 | 16.26 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
33 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 388 | 16.33 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Carina Hansen | 1997 | 385 | 16.37 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
35 | Michelle Wolf | 1997 | 375 | 16.52 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Joelle Bernard | 1997 | 367 | 16.63 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
37 | Sabrina Brzezinski | 1997 | 354 | 16.83 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
38 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 348 | 16.93 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
39 | Jessica Wohlgemuth | 1997 | 335 | 17.15 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Annika Maciag | 1997 | 329 | 17.26 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
41 | Linnea Lundqvist | 1997 | 320 | 17.42 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
42 | Klara Andersson | 1997 | 316 | 17.48 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
43 | Litten Fleggaard | 1997 | 309 | 17.62 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
44 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 301 | 17.77 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
45 | Sofia Barnesjö | 1997 | 297 | 17.86 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
46 | Asta Berglund | 1997 | 295 | 17.90 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
47 | Celina Simonsen | 1997 | 294 | 17.91 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
48 | Giuliana Peter | 1997 | 286 | 18.08 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
49 | Vivian Linke | 1997 | 278 | 18.25 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
50 | Anna Lykkegaard Mortensen | 1997 | 256 | 18.75 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
51 | Ebba Elander | 1997 | 254 | 18.80 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
52 | Sarah Brylov | 1997 | 249 | 18.93 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
53 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 248 | 18.96 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
54 | Sofie Carmel | 1997 | 234 | 19.34 | ||||||
A6 | ||||||||||
55 | Sara Jonsson | 1997 | 232 | 19.37 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
56 | Anna Sofie Poulsen | 1997 | 211 | 19.99 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
57 | Jessica Wesselius | 1997 | 198 | 20.45 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
58 | Christina Stoll | 1997 | 170 | 21.49 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
- | Lisa Geissler | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
- | Diana Burger | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
- | Sofie Boel Torp | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 14, 25m Freestyle Men, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Paulus Antblad | 1995 | 597 | 12.53 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Marcel Yunus Stüwe | 1995 | 572 | 12.71 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
3 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 568 | 12.74 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | 563 | 12.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 546 | 12.91 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Viktor Christiansson | 1995 | 539 | 12.96 | ||||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
7 | Dawid Fredrych | 1995 | 531 | 13.03 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
8 | Morten Bak Hansen | 1995 | 526 | 13.07 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Antti Kähär | 1995 | 503 | 13.27 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
10 | Eric Krüger | 1995 | 501 | 13.28 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 492 | 13.36 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Marcus Johnsson | 1995 | 483 | 13.45 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
13 | Petri Sartela | 1995 | 479 | 13.48 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
14 | Johannes Westerberg | 1995 | 474 | 13.53 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
15 | Hoby Andrian | 1995 | 471 | 13.56 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
16 | Daniel Helldén | 1995 | 455 | 13.72 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
17 | Marcus Bischoff | 1995 | 453 | 13.74 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Nikita Smirnov | 1995 | 440 | 13.87 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
19 | Pierre Lux | 1995 | 431 | 13.97 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
20 | Olle Karlsson | 1995 | 428 | 14.00 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
21 | Ori Turin | 1995 | 425 | 14.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Tom Prinitzky | 1995 | 412 | 14.18 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
23 | Christian Cassard | 1995 | 401 | 14.31 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Björn Janssen | 1995 | 396 | 14.37 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
25 | Christian Dall | 1995 | 394 | 14.39 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Alexander Lorenz | 1995 | 390 | 14.44 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Carlo Kroll | 1995 | 386 | 14.49 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
28 | Morten Lysdahl. Pedersen | 1995 | 383 | 14.53 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
29 | Karsten Kroll | 1995 | 380 | 14.57 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
30 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 373 | 14.66 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
30 | Niklas Heese | 1995 | 373 | 14.66 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
32 | Joonas Yli-Saari | 1995 | 363 | 14.79 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
33 | Michael Herpich | 1995 | 354 | 14.91 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
34 | Kai Reche | 1995 | 349 | 14.99 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
35 | Jens Christian Olsen | 1995 | 334 | 15.20 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
36 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 332 | 15.23 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
37 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 332 | 15.24 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
38 | Per Jensen | 1995 | 328 | 15.30 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
39 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | 304 | 15.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Martin Hjelm | 1995 | 266 | 16.41 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
41 | Oskar Roslund | 1995 | 265 | 16.42 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
42 | Arved Stürck | 1995 | 258 | 16.57 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
43 | Lasse Skovmand | 1995 | 256 | 16.61 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
44 | Rolf Hansen | 1995 | 255 | 16.64 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 25m Freestyle Men, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 533 | 13.01 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Artturi Rinne | 1996 | 494 | 13.35 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 479 | 13.48 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Paul Winkler | 1996 | 473 | 13.54 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Christian Wichette | 1996 | 469 | 13.58 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Mikkel Stavngaard | 1996 | 469 | 13.58 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Erik Wetzstein | 1996 | 445 | 13.82 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Peter Gjerulff | 1996 | 436 | 13.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Sune Kokholm | 1996 | 406 | 14.25 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Jakub Kozio | 1996 | 397 | 14.35 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
11 | Michael Mühlbauer | 1996 | 396 | 14.37 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Simo Åkerberg | 1996 | 393 | 14.40 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
13 | Nikolai Skelsager | 1996 | 392 | 14.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Janis Costard | 1996 | 381 | 14.55 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
15 | Roope Lehtonen | 1996 | 379 | 14.58 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
16 | Simon Hallberg | 1996 | 377 | 14.60 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
17 | Chris Johansen | 1996 | 375 | 14.63 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Jakob Brinkmann | 1996 | 374 | 14.64 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 368 | 14.72 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Torben Bremer | 1996 | 367 | 14.74 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
21 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 364 | 14.78 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Gottfrid Jansson | 1996 | 363 | 14.79 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
23 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 362 | 14.80 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Dimitri Maul | 1996 | 356 | 14.88 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
25 | Lasse Muth | 1996 | 350 | 14.97 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
26 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | 349 | 14.99 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
27 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 348 | 15.00 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jacob Adolfsen | 1996 | 347 | 15.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Sven- Torben Lesny | 1996 | 345 | 15.04 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
30 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 342 | 15.09 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emil Maron | 1996 | 329 | 15.28 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
32 | Pablo Auer | 1996 | 328 | 15.29 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
33 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | 317 | 15.48 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
34 | Joshua Heitsch | 1996 | 312 | 15.55 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
35 | Christoffer Beck | 1996 | 311 | 15.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Morten Baxter | 1996 | 308 | 15.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
37 | Mathias Gammelgaard | 1996 | 298 | 15.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
38 | Anders Fries | 1996 | 289 | 15.95 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
39 | Johannes Kyas | 1996 | 288 | 15.98 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
40 | Tom Neubert | 1996 | 269 | 16.34 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
41 | Linus Aulich | 1996 | 264 | 16.44 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
42 | Steffen Petersen | 1996 | 252 | 16.71 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
43 | Malthe Lindquist | 1996 | 246 | 16.83 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
44 | Marc Zurheiden | 1996 | 245 | 16.86 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
45 | Mathies Skjellerup | 1996 | 230 | 17.21 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
46 | Niklas Jürs | 1996 | 199 | 18.08 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
47 | Jesper Hansen | 1996 | 198 | 18.10 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
48 | Tilman Kicinski | 1996 | 192 | 18.28 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
49 | Joachim Raahauge | 1996 | 190 | 18.34 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
50 | Pascal Harder | 1996 | 185 | 18.50 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
51 | Børge Grødem | 1996 | 169 | 19.08 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
52 | Jacob Jensen-Mattebjerg | 1996 | 164 | 19.28 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
53 | Christian Roth Jacobsen | 1996 | 160 | 19.42 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Valtteri Salovaara | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Team Turku | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 640 | 17.45 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 636 | 17.49 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Jannie Brink | 1996 | 627 | 17.57 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Erika Bergström | 1996 | 620 | 17.64 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Alina Neumann | 1996 | 605 | 17.78 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Clara Albek | 1996 | 576 | 18.08 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Sabrina Gründer | 1996 | 565 | 18.19 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 555 | 18.30 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
9 | Luisa Goltz | 1996 | 551 | 18.35 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
10 | Sonja Armio | 1996 | 542 | 18.45 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Juulia Jaakkola | 1996 | 536 | 18.51 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Michele Obermann | 1996 | 518 | 18.73 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | 515 | 18.76 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
14 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 498 | 18.98 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
15 | Katharina Ehmke | 1996 | 482 | 19.18 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
16 | Frida Webster Fessel | 1996 | 481 | 19.20 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Helén Lange | 1996 | 470 | 19.34 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
18 | Merve Köse | 1996 | 438 | 19.81 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
19 | Anika Kirchhof | 1996 | 437 | 19.82 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Lena Mating | 1996 | 428 | 19.95 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
21 | Ida Jensen | 1996 | 425 | 20.00 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
22 | Ina Scholz | 1996 | 420 | 20.09 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Sophia Reck | 1996 | 407 | 20.29 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
24 | Emilia Stanczyk | 1996 | 400 | 20.42 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
25 | Siw Lykke | 1996 | 394 | 20.51 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 390 | 20.58 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Nicoline Paulsen | 1996 | 387 | 20.64 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
28 | Malina Zentawer | 1996 | 381 | 20.75 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
29 | Emma Josefsen | 1996 | 380 | 20.76 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
30 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 379 | 20.79 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
30 | Merle Voss | 1996 | 379 | 20.79 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
32 | Famke Geißler | 1996 | 377 | 20.82 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
33 | Ida Olsson | 1996 | 375 | 20.85 | ||||||
A6 | ||||||||||
34 | Leonie Holzhausen | 1996 | 367 | 21.01 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
35 | Diana Bengtsson | 1996 | 360 | 21.15 | ||||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
36 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 347 | 21.41 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
37 | Tatiana Amurugam | 1996 | 342 | 21.51 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
38 | Lucie Rautmann | 1996 | 341 | 21.53 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
39 | Lisa Brodén | 1996 | 327 | 21.82 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
40 | Frida Folkestad | 1996 | 315 | 22.10 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
41 | Rikke Legaard Madsen | 1996 | 306 | 22.33 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
42 | Susannne Kjeldsen | 1996 | 305 | 22.35 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
42 | Stina Isabell Hahn | 1996 | 305 | 22.35 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
44 | Nanna Pedersen | 1996 | 301 | 22.45 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
45 | Anna Luna Lind | 1996 | 299 | 22.50 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
45 | Liv Elsen | 1996 | 299 | 22.50 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
47 | Frida Ekstrand | 1996 | 296 | 22.56 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
48 | Rikke Maria Christensen | 1996 | 280 | 22.99 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
49 | Stine Kuntz | 1996 | 258 | 23.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
50 | Nora Flåten | 1996 | 252 | 23.81 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
51 | Anne Henriksen | 1996 | 246 | 23.99 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Cecilie Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Liv D. Christensen | 1996 | DSQ | Skæve benspark | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Jennifer Mehlhorn | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Ena Kjær | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 581 | 18.02 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
2 | Johanna Johnsson | 1997 | 541 | 18.46 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 509 | 18.84 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Femke Svea Westphal | 1997 | 493 | 19.04 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Sarah Krys | 1997 | 483 | 19.17 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Katarina Vogel | 1997 | 482 | 19.18 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 464 | 19.43 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lea Dietze | 1997 | 459 | 19.50 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Tina Schubert | 1997 | 450 | 19.62 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
10 | Katrine Larsen | 1997 | 444 | 19.72 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Katharina Rimatzki | 1997 | 440 | 19.77 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
12 | Birgit Karppinen | 1997 | 436 | 19.84 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
13 | Carina Hansen | 1997 | 423 | 20.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Ekatherina Brökel | 1997 | 420 | 20.09 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Sally Lindner | 1997 | 418 | 20.11 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Diana Burger | 1997 | 415 | 20.17 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
17 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 405 | 20.32 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
18 | Bianca Witt | 1997 | 400 | 20.41 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Nadia Holm | 1997 | 385 | 20.68 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Saranda Berisha | 1997 | 379 | 20.79 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Alina Willert | 1997 | 372 | 20.91 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
22 | Klara Andersson | 1997 | 359 | 21.16 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
23 | Jessica Wohlgemuth | 1997 | 355 | 21.25 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Michelle Wolf | 1997 | 317 | 22.06 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Sofia Barnesjö | 1997 | 312 | 22.17 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
26 | Christina Stoll | 1997 | 289 | 22.74 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
27 | Vivian Linke | 1997 | 278 | 23.04 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
28 | Asta Berglund | 1997 | 271 | 23.25 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
29 | Alice Jansson | 1997 | 254 | 23.74 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
30 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 246 | 24.01 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
31 | Jule Reuss | 1997 | 222 | 24.84 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
32 | Litten Fleggaard | 1997 | 221 | 24.88 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
33 | Anna Lykkegaard Mortensen | 1997 | 218 | 24.98 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
34 | Christina Johansen | 1997 | 217 | 25.03 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
35 | Mai Falk Mikkelsen | 1997 | 199 | 25.76 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
36 | Sara Jonsson | 1997 | 120 | 30.50 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
- | Kirstine Theilgaard | 1997 | DSQ | Skæve ben | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Anna Sofie Poulsen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Celilia Højbjerg | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:38 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 16, 25m Breaststroke Men, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Marcel Yunus Stüwe | 1995 | 603 | 15.72 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
2 | Antti Kähär | 1995 | 534 | 16.37 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Felix Penzold | 1995 | 515 | 16.57 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Timo Zwiesigk | 1995 | 505 | 16.68 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Paulus Antblad | 1995 | 480 | 16.96 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
6 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 435 | 17.53 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Viktor Christiansson | 1995 | 423 | 17.69 | ||||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
8 | Eric Krüger | 1995 | 413 | 17.83 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Hoby Andrian | 1995 | 412 | 17.84 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
10 | Severi Smal | 1995 | 392 | 18.15 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Philipp Koller | 1995 | 383 | 18.28 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Carlo Kroll | 1995 | 372 | 18.47 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
13 | Niklas Heese | 1995 | 341 | 19.00 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
14 | Rico Rokka | 1995 | 337 | 19.09 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
15 | Richard Lippold | 1995 | 336 | 19.11 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Ori Turin | 1995 | 329 | 19.23 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Nikolaj Ljørring | 1995 | 326 | 19.29 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
18 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 282 | 20.26 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Jens Christian Olsen | 1995 | 245 | 21.23 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Kai Reche | 1995 | 195 | 22.89 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
Løb 16, 25m Breaststroke Men, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Paul Winkler | 1996 | 514 | 16.58 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
2 | Artturi Rinne | 1996 | 502 | 16.71 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 438 | 17.49 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Eeli Aavasalo | 1996 | 427 | 17.64 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 425 | 17.66 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
6 | Maximilian Prügel | 1996 | 415 | 17.81 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
7 | Christian Wichette | 1996 | 398 | 18.05 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Simo Åkerberg | 1996 | 396 | 18.08 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Timon Wedekind | 1996 | 383 | 18.28 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Peter Højberg | 1996 | 383 | 18.28 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
11 | Roope Lehtonen | 1996 | 376 | 18.40 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Paul Ehmke | 1996 | 364 | 18.60 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
13 | Fin Conje | 1996 | 360 | 18.66 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
14 | Michael Mühlbauer | 1996 | 354 | 18.78 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | 340 | 19.03 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
16 | Anders Fries | 1996 | 336 | 19.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Timo Schütt | 1996 | 330 | 19.21 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
18 | Niclas Titius | 1996 | 306 | 19.71 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
19 | Teddi Rasmussen | 1996 | 305 | 19.73 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Johannes Kyas | 1996 | 263 | 20.72 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
21 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | 262 | 20.76 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
22 | Christoffer Beck | 1996 | 260 | 20.82 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
23 | Mads Lykke Jensen | 1996 | 249 | 21.10 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Piers Wermbter | 1996 | 247 | 21.17 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
25 | Mathias Gammelgaard | 1996 | 244 | 21.25 | ||||||
A6 | ||||||||||
26 | Morten Baxter | 1996 | 234 | 21.56 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Linus Aulich | 1996 | 232 | 21.61 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
28 | Niklas Jürs | 1996 | 206 | 22.48 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
29 | Timo Haftmann | 1996 | 188 | 23.20 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
30 | Alexander Rieck | 1996 | 182 | 23.45 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
31 | Børge Grødem | 1996 | 138 | 25.68 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
32 | Christian Roth Jacobsen | 1996 | 106 | 28.05 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Jesper Hansen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 19 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:38 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 19, 50m Butterfly Women, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 530 | 31.58 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Helén Lange | 1996 | 509 | 32.00 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | 508 | 32.02 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Juulia Jaakkola | 1996 | 493 | 32.35 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 486 | 32.49 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Jasmin Keck | 1996 | 456 | 33.20 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
7 | Nellie Järvinen | 1996 | 449 | 33.37 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
8 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 446 | 33.43 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Julia Mökkönen | 1996 | 445 | 33.46 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Anu Bergström | 1996 | 445 | 33.46 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Nelly Sand | 1996 | 429 | 33.88 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
12 | Essi Schrey | 1996 | 407 | 34.48 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
13 | Michele Obermann | 1996 | 369 | 35.61 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 365 | 35.74 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
15 | Siw Lykke | 1996 | 362 | 35.84 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Sonja Armio | 1996 | 347 | 36.37 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
17 | Bodil Bartroff | 1996 | 337 | 36.73 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Leona Kenskov | 1996 | 331 | 36.92 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Veronika Smirnova | 1996 | 331 | 36.95 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
20 | Line Helbo | 1996 | 308 | 37.83 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 301 | 38.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Sophia Reck | 1996 | 298 | 38.25 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
23 | Nanna Kristensen | 1996 | 295 | 38.40 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Ida Jensen | 1996 | 287 | 38.75 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
25 | Lydia Jache | 1996 | 279 | 39.08 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
26 | Katharina Ehmke | 1996 | 272 | 39.43 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
27 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 270 | 39.53 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
28 | Anika Kirchhof | 1996 | 268 | 39.64 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Frida Folkestad | 1996 | 258 | 40.16 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
30 | Mai Hansen | 1996 | 252 | 40.45 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
31 | Svenja Lipke | 1996 | 247 | 40.71 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
32 | Mika Lund | 1996 | 237 | 41.28 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
33 | Ina Scholz | 1996 | 236 | 41.37 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
34 | Clara Petersen | 1996 | 230 | 41.69 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
35 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 214 | 42.72 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
36 | Filippa Edfast | 1996 | 213 | 42.79 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
37 | Anna Luna Lind | 1996 | 211 | 42.90 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
38 | Isabelle Schlobach | 1996 | 208 | 43.14 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
39 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 206 | 43.23 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
40 | Signe Iwersen | 1996 | 200 | 43.71 | ||||||
A6 | ||||||||||
41 | Lena Meisner | 1996 | 194 | 44.16 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
42 | Finja Fehlhaber | 1996 | 188 | 44.62 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
43 | Anne Henriksen | 1996 | 186 | 44.79 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
44 | Kathrin Naumann | 1996 | 165 | 46.56 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
45 | Tatiana Amurugam | 1996 | 156 | 47.42 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
46 | Cedra Horstink | 1996 | 153 | 47.82 | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
47 | Nora Flåten | 1996 | 141 | 49.05 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
48 | Ida Olsson | 1996 | 112 | 52.95 | ||||||
A6 | ||||||||||
49 | Ena Kjær | 1996 | 111 | 53.24 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
50 | Natasja G. Carlsen | 1996 | 98 | 55.37 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
- | Cecilie Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
- | Michell G. Carlsen | 1996 | DSQ | Arme fremført u van | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Women, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Mäki | 1997 | 507 | 32.04 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Nele Salow | 1997 | 466 | 32.96 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 429 | 33.87 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Mayer | 1997 | 424 | 34.01 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Katarzyna Zieba | 1997 | 423 | 34.03 | ||||||
Mks Rokita | ||||||||||
6 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 422 | 34.06 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maj Howardsen | 1997 | 407 | 34.49 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Søndergaard | 1997 | 399 | 34.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Sarah Timmann | 1997 | 368 | 35.67 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
10 | Caroline Oxholm | 1997 | 366 | 35.72 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 338 | 36.69 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
12 | Birgit Karppinen | 1997 | 328 | 37.06 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
13 | Siham Saud | 1997 | 317 | 37.47 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Louise Vangstrup | 1997 | 307 | 37.88 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Friederike Sophie Lübbert | 1997 | 306 | 37.91 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
16 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 301 | 38.12 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
17 | Adna Dzafic | 1997 | 296 | 38.35 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Katrine Larsen | 1997 | 295 | 38.38 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Nejla Dzafic | 1997 | 285 | 38.82 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
20 | Sarah Krys | 1997 | 284 | 38.87 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
21 | Femke Svea Westphal | 1997 | 283 | 38.90 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
22 | Michaela Ebert | 1997 | 276 | 39.22 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Lisa Geissler | 1997 | 276 | 39.23 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
24 | Carlijn Viering | 1997 | 262 | 39.91 | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
25 | Tina Schubert | 1997 | 262 | 39.94 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
26 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 261 | 39.98 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
27 | Sabrina Brzezinski | 1997 | 256 | 40.24 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
28 | Maja Jensen | 1997 | 254 | 40.34 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
29 | Henrike Böllert | 1997 | 253 | 40.38 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
30 | Alice Jansson | 1997 | 252 | 40.46 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
31 | Ekatherina Brökel | 1997 | 236 | 41.35 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
32 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 221 | 42.28 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Carina Hansen | 1997 | 216 | 42.56 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
34 | Klara Andersson | 1997 | 215 | 42.68 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
35 | Luise Brinster | 1997 | 204 | 43.43 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | 192 | 44.27 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
37 | Celilia Højbjerg | 1997 | 180 | 45.26 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
38 | Linnea Lundqvist | 1997 | 168 | 46.29 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
39 | Jessica Wohlgemuth | 1997 | 167 | 46.37 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 164 | 46.69 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
41 | Julie Schmidt | 1997 | 158 | 47.24 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
42 | Litten Fleggaard | 1997 | 155 | 47.55 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
43 | Saranda Berisha | 1997 | 147 | 48.38 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
44 | Giuliana Peter | 1997 | 141 | 49.09 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
45 | Pernille Hupfeld | 1997 | 125 | 51.11 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
46 | Jessica Wesselius | 1997 | 103 | 54.57 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
47 | Christina Johansen | 1997 | 100 | 54.98 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 20 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:38 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 20, 50m Butterfly Men, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 491 | 28.88 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | 448 | 29.78 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | 447 | 29.80 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Petri Sartela | 1995 | 411 | 30.64 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 401 | 30.90 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Timo Zwiesigk | 1995 | 395 | 31.06 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Antti Kähär | 1995 | 392 | 31.14 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Viktor Christiansson | 1995 | 391 | 31.16 | ||||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
9 | Felix Penzold | 1995 | 386 | 31.29 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Marcus Johnsson | 1995 | 383 | 31.37 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
11 | Paulus Antblad | 1995 | 381 | 31.45 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
12 | Hoby Andrian | 1995 | 375 | 31.60 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
13 | Eric Krüger | 1995 | 372 | 31.68 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Tom Prinitzky | 1995 | 362 | 31.97 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
15 | Ori Turin | 1995 | 350 | 32.35 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Nikita Smirnov | 1995 | 337 | 32.76 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
17 | Severi Smal | 1995 | 336 | 32.78 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
18 | Pierre Lux | 1995 | 321 | 33.27 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
19 | Anders Hansen | 1995 | 310 | 33.69 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
20 | Björn Janssen | 1995 | 307 | 33.79 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
21 | Olle Karlsson | 1995 | 284 | 34.68 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
22 | Christoffer Voigt | 1995 | 278 | 34.90 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Niklas Heese | 1995 | 278 | 34.91 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
24 | Michael Herpich | 1995 | 272 | 35.17 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Jonas Frei | 1995 | 272 | 35.19 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
26 | Tobias Marquardt | 1995 | 262 | 35.61 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
27 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | 262 | 35.62 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
28 | Casper G. Kristensen | 1995 | 261 | 35.67 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Mathias Madsen | 1995 | 252 | 36.07 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
30 | Lasse Kammer | 1995 | 245 | 36.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Karsten Kroll | 1995 | 243 | 36.53 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
32 | Philipp Alm | 1995 | 243 | 36.54 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
33 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 238 | 36.80 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
34 | Mikkel Ramlau | 1995 | 233 | 37.04 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
35 | Philipp Koller | 1995 | 228 | 37.32 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Christian Dall | 1995 | 224 | 37.53 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
37 | Carl Andersen | 1995 | 198 | 39.09 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
38 | Kai Reche | 1995 | 185 | 40.01 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
39 | Richard Lippold | 1995 | 181 | 40.32 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Felix Peper | 1995 | 172 | 41.00 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
41 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | 161 | 41.93 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
42 | Oskar Roslund | 1995 | 136 | 44.32 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
43 | Lasse Skovmand | 1995 | 121 | 46.05 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Men, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 386 | 31.29 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Erik Wetzstein | 1996 | 349 | 32.36 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Jakub Kozio | 1996 | 341 | 32.63 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
4 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 336 | 32.77 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Mikkel Stavngaard | 1996 | 322 | 33.25 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Wichette | 1996 | 312 | 33.59 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Chris Johansen | 1996 | 299 | 34.09 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 295 | 34.22 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Simon Hallberg | 1996 | 294 | 34.27 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
10 | Hannibal Steenfos | 1996 | 291 | 34.39 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Nikolai Skelsager | 1996 | 290 | 34.45 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Christian Thomsen | 1996 | 280 | 34.84 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Sune Kokholm | 1996 | 265 | 35.50 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
14 | Michael Mühlbauer | 1996 | 263 | 35.58 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Peter Højberg | 1996 | 247 | 36.31 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
16 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 245 | 36.40 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Daniel Harsfort | 1996 | 243 | 36.52 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
18 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 236 | 36.89 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Peter Gjerulff | 1996 | 232 | 37.09 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Maximilian Prügel | 1996 | 231 | 37.15 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
21 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | 230 | 37.19 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Emil Maron | 1996 | 230 | 37.19 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
23 | Dimitri Maul | 1996 | 230 | 37.21 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
24 | Martin Nielsen | 1996 | 224 | 37.53 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
25 | Paul Ehmke | 1996 | 222 | 37.62 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
26 | Jacob Adolfsen | 1996 | 209 | 38.40 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Christoph Lorenzen | 1996 | 205 | 38.64 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Morten Baxter | 1996 | 199 | 39.05 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Roope Lehtonen | 1996 | 191 | 39.55 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
30 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | 185 | 40.00 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
31 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 182 | 40.18 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
32 | Sven- Torben Lesny | 1996 | 175 | 40.76 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
33 | Pablo Auer | 1996 | 167 | 41.36 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
34 | Marc Zurheiden | 1996 | 150 | 42.88 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
35 | Anders Fries | 1996 | 148 | 43.10 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
36 | Malthe Lindquist | 1996 | 139 | 43.97 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
37 | Steffen Petersen | 1996 | 120 | 46.20 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
38 | Alexander Rieck | 1996 | 92 | 50.52 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
39 | Christian Roth Jacobsen | 1996 | 45 | 1:04.13 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Børge Grødem | 1996 | DSQ | Asymetriske armtag | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Mathies Skjellerup | 1996 | DSQ | Asymetriske armtag | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:38 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 21, 100m Backstroke Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Janna Ovaska | 1996 | 9 | 522 | 34.90 | 1:11.40 | ||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Erika Bergström | 1996 | 7 | 497 | 35.59 | 1:12.59 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 6 | 473 | 35.71 | 1:13.81 | ||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 5 | 472 | 35.32 | 1:13.87 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Anu Bergström | 1996 | 4 | 471 | 36.02 | 1:13.89 | ||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Julia Hartwig | 1996 | 3 | 468 | 36.03 | 1:14.06 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 2 | 440 | 36.83 | 1:15.59 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Jasmin Keck | 1996 | 1 | 414 | 37.57 | 1:17.17 | ||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
9 | Stephanie Hansen | 1996 | 411 | 38.06 | 1:17.36 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nelly Sand | 1996 | 410 | 37.51 | 1:17.42 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
11 | Lena Mating | 1996 | 387 | 37.49 | 1:18.87 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Liisa Rannikko | 1996 | 385 | 38.78 | 1:19.02 | |||||
Team Turku | ||||||||||
13 | Helén Lange | 1996 | 376 | 38.22 | 1:19.70 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
14 | Nellie Järvinen | 1996 | 364 | 38.71 | 1:20.50 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
15 | Michele Obermann | 1996 | 347 | 38.71 | 1:21.83 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Aisha Marie Neumann | 1996 | 347 | 40.56 | 1:21.83 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
17 | Ida Jensen | 1996 | 344 | 39.08 | 1:22.08 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
18 | Line Helbo | 1996 | 332 | 39.88 | 1:23.07 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Josepha Glück | 1996 | 325 | 40.45 | 1:23.67 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Nanna Kristensen | 1996 | 322 | 40.63 | 1:23.89 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Anna Gade | 1996 | 320 | 40.31 | 1:24.06 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Ilka Jürgensen | 1996 | 315 | 41.12 | 1:24.54 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
23 | Larissa Woschetzky | 1996 | 313 | 1:24.68 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
24 | Frida Webster Fessel | 1996 | 311 | 41.18 | 1:24.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Sonja Armio | 1996 | 311 | 41.28 | 1:24.87 | |||||
Team Turku | ||||||||||
26 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 298 | 41.84 | 1:26.09 | |||||
Bov IF | ||||||||||
27 | Regitze Andersen | 1996 | 280 | 42.61 | 1:27.88 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
28 | Filippa Edfast | 1996 | 277 | 43.89 | 1:28.17 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
29 | Anne Ølund | 1996 | 273 | 44.20 | 1:28.68 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
30 | Ina Scholz | 1996 | 272 | 41.47 | 1:28.74 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Frida Ekstrand | 1996 | 259 | 43.21 | 1:30.16 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
32 | Anne Henriksen | 1996 | 258 | 44.17 | 1:30.30 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
33 | Nikoline Findinge | 1996 | 257 | 43.77 | 1:30.39 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
34 | Lena Meisner | 1996 | 241 | 45.20 | 1:32.41 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
35 | Ida Garau | 1996 | 239 | 45.11 | 1:32.64 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
36 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 232 | 46.24 | 1:33.58 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
37 | Janina Badorrek | 1996 | 232 | 45.10 | 1:33.59 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
38 | Emilia Stanczyk | 1996 | 211 | 1:36.61 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
39 | Kathrin Naumann | 1996 | 197 | 48.18 | 1:38.88 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Toni Katharina Herre | 1996 | 176 | 48.54 | 1:42.61 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
41 | Rikke Maria Christensen | 1996 | 171 | 49.19 | 1:43.50 | |||||
Bov IF | ||||||||||
42 | Liv D. Christensen | 1996 | 128 | 54.27 | 1:54.01 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
43 | Natasja G. Carlsen | 1996 | 122 | 1:55.92 | 1:55.92 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
44 | Rebecca Thoby | 1996 | 118 | 56.74 | 1:57.26 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Lea Sophie Ladiges | 1996 | DSQ | Ej berøring v 50m | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
- | Essi Schrey | 1996 | DSQ | Svøm på mave v 25m | ||||||
Team Turku | ||||||||||
- | Michell G. Carlsen | 1996 | DSQ | Svøm på mave 25m | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
Løb 21, 100m Backstroke Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 9 | 507 | 35.51 | 1:12.11 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Josefine Mayer | 1997 | 7 | 461 | 36.88 | 1:14.44 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 6 | 431 | 37.30 | 1:16.13 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Martha Meilstrup | 1997 | 5 | 409 | 37.54 | 1:17.46 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Johanna Johnsson | 1997 | 4 | 400 | 38.22 | 1:18.06 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
6 | Paulina Haczkiewicz | 1997 | 3 | 394 | 38.28 | 1:18.44 | ||||
Mks Rokita | ||||||||||
7 | Sarah Krys | 1997 | 2 | 368 | 38.37 | 1:20.23 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Siham Saud | 1997 | 1 | 351 | 39.91 | 1:21.55 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Sarah Timmann | 1997 | 344 | 40.04 | 1:22.05 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
10 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 329 | 40.15 | 1:23.26 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
11 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 321 | 40.73 | 1:23.94 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alina Willert | 1997 | 315 | 40.63 | 1:24.51 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
13 | Caroline Oxholm | 1997 | 312 | 41.73 | 1:24.76 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Luise Donat | 1997 | 296 | 42.31 | 1:26.28 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 296 | 42.58 | 1:26.28 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nadia Holm | 1997 | 279 | 42.43 | 1:27.98 | |||||
A6 | ||||||||||
17 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | 273 | 43.09 | 1:28.62 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Anja Hansen | 1997 | 272 | 43.35 | 1:28.71 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Mareike Stellmach | 1997 | 272 | 42.71 | 1:28.74 | |||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
20 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 268 | 43.18 | 1:29.22 | |||||
Bov IF | ||||||||||
21 | Michelle Wolf | 1997 | 257 | 44.34 | 1:30.41 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Sarah Girrleit | 1997 | 257 | 44.04 | 1:30.46 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
23 | Michaela Ebert | 1997 | 250 | 44.37 | 1:31.23 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Anne Agger-Nielsen | 1997 | 247 | 45.72 | 1:31.63 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 225 | 45.68 | 1:34.48 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Annika Maciag | 1997 | 219 | 46.81 | 1:35.41 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
27 | Joelle Bernard | 1997 | 216 | 1:35.78 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
28 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 212 | 47.44 | 1:36.46 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
29 | Thea Holm Kristiansen | 1997 | 211 | 47.59 | 1:36.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Constanze Skoeries | 1997 | 210 | 47.46 | 1:36.79 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
31 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | 206 | 47.44 | 1:37.39 | |||||
Bov IF | ||||||||||
32 | Litten Fleggaard | 1997 | 198 | 48.03 | 1:38.61 | |||||
Bov IF | ||||||||||
33 | Sofia Barnesjö | 1997 | 197 | 49.15 | 1:38.78 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
34 | Sarah Brylov | 1997 | 196 | 48.60 | 1:39.01 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
35 | Asta Berglund | 1997 | 195 | 46.89 | 1:39.11 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
36 | Ebba Elander | 1997 | 186 | 47.21 | 1:40.70 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
37 | Jessica Wohlgemuth | 1997 | 171 | 50.53 | 1:43.67 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
38 | Anna Sofie Poulsen | 1997 | 169 | 50.18 | 1:43.94 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
39 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 168 | 50.24 | 1:44.22 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
40 | Anna-Lena Krause | 1997 | 156 | 51.14 | 1:46.90 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
41 | Sofie Carmel | 1997 | 148 | 53.16 | 1:48.70 | |||||
A6 | ||||||||||
42 | Cecilie Knudsen | 1997 | 133 | 53.96 | 1:52.56 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
43 | Jule Reuss | 1997 | 129 | 55.24 | 1:53.90 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
44 | Tonja Birkebæk Jensen | 1997 | 119 | 54.02 | 1:57.04 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Carlijn Viering | 1997 | DSQ | Svøm på mave 75m | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
- | Celina Simonsen | 1997 | DSQ | Svøm på mave 25m | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
- | Linnea Lundqvist | 1997 | DSQ | Ej rørt ved 25m | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Vanessa Cassandra Schuste | 1997 | DSQ | Svøm på mave v 75m | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:38 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 22, 100m Backstroke Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 9 | 487 | 31.53 | 1:04.16 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 7 | 449 | 32.27 | 1:05.89 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Paulus Antblad | 1995 | 6 | 420 | 32.82 | 1:07.40 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Ori Turin | 1995 | 5 | 372 | 34.05 | 1:10.19 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Lennard Günther | 1995 | 4 | 328 | 1:13.16 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Marcus Bischoff | 1995 | 3 | 322 | 35.09 | 1:13.64 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Daniel Helldén | 1995 | 2 | 287 | 36.72 | 1:16.47 | ||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
8 | Rico Rokka | 1995 | 1 | 284 | 37.24 | 1:16.74 | ||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Tobias Marquardt | 1995 | 259 | 38.20 | 1:19.20 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
10 | Ian Cumming | 1995 | 258 | 38.80 | 1:19.32 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Christian Cassard | 1995 | 255 | 39.60 | 1:19.63 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Joe El-Laham | 1995 | 248 | 38.78 | 1:20.29 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Joonas Yli-Saari | 1995 | 237 | 40.22 | 1:21.61 | |||||
Team Turku | ||||||||||
14 | Lasse Kammer | 1995 | 219 | 40.68 | 1:23.72 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Alexander Lorenz | 1995 | 206 | 40.80 | 1:25.47 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Kenneth Aaberg | 1995 | 200 | 42.54 | 1:26.35 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
17 | Stefan Jensen | 1995 | 199 | 43.03 | 1:26.47 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
18 | Martin Hjelm | 1995 | 198 | 42.06 | 1:26.56 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 191 | 41.76 | 1:27.65 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
20 | Jockem Wagenvoort | 1995 | 188 | 43.32 | 1:28.17 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathias Madsen | 1995 | 171 | 43.88 | 1:30.91 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
22 | Arved Stürck | 1995 | 154 | 45.21 | 1:34.21 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
- | Oskar Roslund | 1995 | DSQ | Svøm p. mave v. 50 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | DSQ | Svøm p. mave v. 25 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
Løb 22, 100m Backstroke Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 9 | 395 | 34.01 | 1:08.80 | ||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Rasmus Christensen | 1996 | 7 | 356 | 34.61 | 1:11.18 | ||||
Bov IF | ||||||||||
3 | Ole Dittrich | 1996 | 6 | 342 | 34.94 | 1:12.16 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Erik Wetzstein | 1996 | 5 | 331 | 35.40 | 1:12.99 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Simon Hallberg | 1996 | 4 | 318 | 36.33 | 1:13.92 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
6 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 3 | 313 | 36.53 | 1:14.33 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 2 | 283 | 36.20 | 1:16.87 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
8 | Janis Costard | 1996 | 1 | 276 | 37.39 | 1:17.51 | ||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
9 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 263 | 38.69 | 1:18.75 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Simo Åkerberg | 1996 | 255 | 38.59 | 1:19.58 | |||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | 244 | 39.06 | 1:20.75 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
12 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 244 | 38.63 | 1:20.76 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Roope Lehtonen | 1996 | 232 | 40.30 | 1:22.09 | |||||
Team Turku | ||||||||||
14 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 222 | 41.15 | 1:23.34 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
15 | Michael Mühlbauer | 1996 | 211 | 41.22 | 1:24.77 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 205 | 41.69 | 1:25.58 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Robin Thorsen | 1996 | 204 | 42.40 | 1:25.78 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Timo Schütt | 1996 | 194 | 42.10 | 1:27.17 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
19 | Mathias Gammelgaard | 1996 | 194 | 42.20 | 1:27.23 | |||||
A6 | ||||||||||
20 | Sebastian Schroeder | 1996 | 188 | 42.49 | 1:28.05 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
21 | Morten Baxter | 1996 | 180 | 43.26 | 1:29.42 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
22 | Valtteri Salovaara | 1996 | 178 | 43.49 | 1:29.76 | |||||
Team Turku | ||||||||||
23 | Mads Grønlund | 1996 | 144 | 45.92 | 1:36.29 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Malthe Lindquist | 1996 | 128 | 48.24 | 1:40.12 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Felix Koenecke | 1996 | 87 | 54.87 | 1:54.10 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Mikkel Stavngaard | 1996 | 37.05 | 1:14.78 | EXTRA | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Felix Biehle | 1996 | DSQ | Svøm p. mave v. 75 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
- | Andreas Frost | 1996 | DSQ | Ingen berøring v. 25 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 25 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:38 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 25, 50m Freestyle Women, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 584 | 28.49 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Julia Hartwig | 1996 | 549 | 29.08 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | 537 | 29.29 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Essi Schrey | 1996 | 508 | 29.84 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Liisa Rannikko | 1996 | 504 | 29.92 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Janna Ovaska | 1996 | 498 | 30.04 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Helén Lange | 1996 | 479 | 30.44 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 477 | 30.47 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Nelly Sand | 1996 | 471 | 30.61 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
10 | Juulia Jaakkola | 1996 | 465 | 30.74 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Julia Mökkönen | 1996 | 462 | 30.81 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 460 | 30.85 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 453 | 31.00 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
14 | Sonja Armio | 1996 | 452 | 31.03 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
15 | Erika Bergström | 1996 | 451 | 31.05 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
16 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 450 | 31.07 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
17 | Stephanie Hansen | 1996 | 442 | 31.25 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Alina Neumann | 1996 | 430 | 31.54 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Lina Opätz | 1996 | 425 | 31.66 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
20 | Nellie Järvinen | 1996 | 422 | 31.75 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
21 | Luisa Goltz | 1996 | 419 | 31.83 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
21 | Freja Helene Kall | 1996 | 419 | 31.83 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Lena Mating | 1996 | 410 | 32.04 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
24 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 406 | 32.16 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Sabrina Gründer | 1996 | 405 | 32.17 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
26 | Leona Kenskov | 1996 | 402 | 32.26 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
27 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 398 | 32.36 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Merve Köse | 1996 | 395 | 32.46 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
29 | Jannie Brink | 1996 | 392 | 32.52 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
30 | Veronika Smirnova | 1996 | 383 | 32.79 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
31 | Aisha Marie Neumann | 1996 | 381 | 32.84 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
32 | Nina Simon | 1996 | 376 | 32.99 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
33 | Nanna Kristensen | 1996 | 372 | 33.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
34 | Clara Albek | 1996 | 369 | 33.19 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
35 | Ida Jensen | 1996 | 355 | 33.62 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
36 | Ina Scholz | 1996 | 355 | 33.63 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
37 | Sophia Reck | 1996 | 354 | 33.65 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
38 | Nicoline Paulsen | 1996 | 351 | 33.76 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
39 | Siw Lykke | 1996 | 343 | 34.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
40 | Josepha Glück | 1996 | 337 | 34.20 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
41 | Anna Gade | 1996 | 337 | 34.21 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
42 | Leonie Holzhausen | 1996 | 329 | 34.49 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
43 | Merle Voss | 1996 | 323 | 34.71 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
44 | Lydia Jache | 1996 | 321 | 34.77 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
44 | Frida Folkestad | 1996 | 321 | 34.77 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
44 | Mika Lund | 1996 | 321 | 34.77 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
47 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | 320 | 34.82 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
48 | Bodil Bartroff | 1996 | 318 | 34.87 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
49 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 313 | 35.06 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
50 | Mai Hansen | 1996 | 312 | 35.09 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
51 | Anika Kirchhof | 1996 | 309 | 35.20 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
52 | Signe Iwersen | 1996 | 307 | 35.28 | ||||||
A6 | ||||||||||
53 | Isabelle Schlobach | 1996 | 306 | 35.34 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
54 | Emilia Stanczyk | 1996 | 301 | 35.54 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
55 | Frida Ekstrand | 1996 | 291 | 35.95 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
56 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 290 | 35.99 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
57 | Diana Bengtsson | 1996 | 289 | 36.03 | ||||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
58 | Finja Fehlhaber | 1996 | 288 | 36.07 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
59 | Anne Henriksen | 1996 | 286 | 36.12 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
60 | Vivienne-Stella Schneider | 1996 | 285 | 36.19 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
61 | Svenja Lipke | 1996 | 284 | 36.22 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
62 | Tatiana Amurugam | 1996 | 282 | 36.33 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
63 | Regitze Andersen | 1996 | 278 | 36.50 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
64 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 274 | 36.64 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
65 | Marlene Eklund Kjær | 1996 | 272 | 36.74 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
66 | Cedra Horstink | 1996 | 258 | 37.42 | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
67 | Ida Garau | 1996 | 253 | 37.64 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
68 | Svenja Timm | 1996 | 252 | 37.68 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
69 | Freya Thießen | 1996 | 252 | 37.70 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
70 | Rikke Maria Christensen | 1996 | 250 | 37.80 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
71 | Lena Meisner | 1996 | 247 | 37.93 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
72 | Lea Sophie Ladiges | 1996 | 247 | 37.95 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
73 | Nora Flåten | 1996 | 243 | 38.18 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
74 | Clara Petersen | 1996 | 242 | 38.23 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
75 | Janina Badorrek | 1996 | 213 | 39.85 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
76 | Nikoline Findinge | 1996 | 203 | 40.50 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
77 | Toni Katharina Herre | 1996 | 203 | 40.54 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
78 | Nanna Pedersen | 1996 | 200 | 40.71 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
79 | Jennifer Mehlhorn | 1996 | 189 | 41.50 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
79 | Stine Kuntz | 1996 | 189 | 41.50 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
81 | Ena Kjær | 1996 | 187 | 41.64 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
82 | Rikke Legaard Madsen | 1996 | 175 | 42.58 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
83 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | 152 | 44.64 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
84 | Liv Elsen | 1996 | 145 | 45.35 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
85 | Liv D. Christensen | 1996 | 144 | 45.41 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
86 | Rebecca Thoby | 1996 | 116 | 48.78 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 25, 50m Freestyle Women, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nele Salow | 1997 | 524 | 29.53 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Katarzyna Zieba | 1997 | 485 | 30.31 | ||||||
Mks Rokita | ||||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 477 | 30.48 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Laura Mäki | 1997 | 472 | 30.58 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Martha Meilstrup | 1997 | 469 | 30.65 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 454 | 30.98 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Johanna Johnsson | 1997 | 443 | 31.24 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 440 | 31.31 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
9 | Sally Lindner | 1997 | 427 | 31.62 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Louise Søndergaard | 1997 | 413 | 31.97 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Vanessa Cassandra Schuste | 1997 | 402 | 32.26 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Lea Dietze | 1997 | 399 | 32.35 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
13 | Kristine Hammerum | 1997 | 394 | 32.49 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Friederike Sophie Lübbert | 1997 | 392 | 32.52 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Katarina Vogel | 1997 | 389 | 32.62 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Birgit Karppinen | 1997 | 383 | 32.78 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
17 | Caroline Oxholm | 1997 | 378 | 32.93 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Lisa Geissler | 1997 | 369 | 33.21 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
19 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 364 | 33.35 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
20 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 361 | 33.44 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
21 | Katharina Rimatzki | 1997 | 357 | 33.55 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
22 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 351 | 33.74 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
23 | Siham Saud | 1997 | 349 | 33.82 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Katrine Larsen | 1997 | 344 | 33.99 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
25 | Lena Kuck | 1997 | 343 | 34.03 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
26 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 342 | 34.05 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Rebecca Sørensen | 1997 | 341 | 34.08 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
28 | Diana Burger | 1997 | 340 | 34.11 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
29 | Alice Jansson | 1997 | 336 | 34.26 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
30 | Femke Svea Westphal | 1997 | 335 | 34.27 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
31 | Bianca Witt | 1997 | 324 | 34.65 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
32 | Carina Hansen | 1997 | 324 | 34.68 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Anne Agger-Nielsen | 1997 | 321 | 34.77 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
34 | Thea Holm Kristiansen | 1997 | 317 | 34.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Maja Jensen | 1997 | 313 | 35.06 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
36 | Luise Brinster | 1997 | 305 | 35.37 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Xenia Fritzsche | 1997 | 305 | 35.37 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
38 | Selina Dzafic | 1997 | 304 | 35.43 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
39 | Nejla Dzafic | 1997 | 299 | 35.60 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
40 | Adna Dzafic | 1997 | 296 | 35.74 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
41 | Anja Hansen | 1997 | 295 | 35.75 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
42 | Luise Donat | 1997 | 294 | 35.79 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
43 | Ekatherina Brökel | 1997 | 290 | 35.99 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
43 | Michaela Ebert | 1997 | 290 | 35.99 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
45 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 286 | 36.13 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
46 | Sabrina Brzezinski | 1997 | 285 | 36.16 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
47 | Michelle Wolf | 1997 | 285 | 36.17 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
48 | Klara Andersson | 1997 | 285 | 36.19 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
49 | Celilia Højbjerg | 1997 | 276 | 36.56 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
50 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 257 | 37.47 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
51 | Julie Schmidt | 1997 | 243 | 38.17 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
52 | Constanze Skoeries | 1997 | 236 | 38.55 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
53 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 231 | 38.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
54 | Sarah Girrleit | 1997 | 230 | 38.84 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
55 | Jessica Wohlgemuth | 1997 | 226 | 39.07 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
56 | Litten Fleggaard | 1997 | 226 | 39.08 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
57 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 225 | 39.14 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
58 | Linnea Lundqvist | 1997 | 224 | 39.19 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
59 | Sofie Boel Torp | 1997 | 223 | 39.28 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
60 | Annika Maciag | 1997 | 220 | 39.43 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
61 | Saranda Berisha | 1997 | 219 | 39.51 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
62 | Victoria Laursen | 1997 | 209 | 40.09 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
63 | Anna Lykkegaard Mortensen | 1997 | 205 | 40.35 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
64 | Sofia Barnesjö | 1997 | 205 | 40.38 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
65 | Anna-Lena Krause | 1997 | 189 | 41.47 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
66 | Anna Sofie Poulsen | 1997 | 188 | 41.57 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
67 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 181 | 42.09 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
68 | Jessica Wesselius | 1997 | 180 | 42.19 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
69 | Pernille Hupfeld | 1997 | 174 | 42.67 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
70 | Jule Reuss | 1997 | 174 | 42.69 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
71 | Mai Falk Mikkelsen | 1997 | 172 | 42.82 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
72 | Ebba Elander | 1997 | 169 | 43.06 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
73 | Sarah Brylov | 1997 | 160 | 43.89 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
74 | Sofie Carmel | 1997 | 156 | 44.20 | ||||||
A6 | ||||||||||
75 | Christina Stoll | 1997 | 129 | 47.16 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
76 | Cecilie Knudsen | 1997 | 124 | 47.73 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Simone Seberg Pedersen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Bov IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:38 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 26, 50m Freestyle Men, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Paulus Antblad | 1995 | 498 | 26.62 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 473 | 27.08 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 466 | 27.21 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Morten Bak Hansen | 1995 | 462 | 27.30 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Viktor Christiansson | 1995 | 459 | 27.36 | ||||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
6 | Dawid Fredrych | 1995 | 432 | 27.91 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
7 | Jacob Severinsen | 1995 | 431 | 27.94 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Marcel Yunus Stüwe | 1995 | 430 | 27.96 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
9 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 420 | 28.18 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
10 | Antti Kähär | 1995 | 418 | 28.22 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Eric Krüger | 1995 | 417 | 28.24 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 408 | 28.45 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
13 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 397 | 28.70 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
14 | Petri Sartela | 1995 | 389 | 28.90 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
15 | Anders Hansen | 1995 | 388 | 28.94 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
16 | Marcus Johnsson | 1995 | 386 | 28.99 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
17 | Daniel Helldén | 1995 | 383 | 29.06 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
18 | Johannes Westerberg | 1995 | 378 | 29.19 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
19 | Hoby Andrian | 1995 | 375 | 29.27 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
20 | Nikita Smirnov | 1995 | 373 | 29.30 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
21 | Ori Turin | 1995 | 361 | 29.63 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Tom Prinitzky | 1995 | 349 | 29.98 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
23 | Olle Karlsson | 1995 | 347 | 30.02 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
24 | Mikkel Ramlau | 1995 | 344 | 30.10 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christian Cassard | 1995 | 344 | 30.12 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Marcus Bischoff | 1995 | 341 | 30.21 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Lennard Günther | 1995 | 337 | 30.33 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Pierre Lux | 1995 | 326 | 30.67 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
29 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | 320 | 30.86 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
29 | Severi Smal | 1995 | 320 | 30.86 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
31 | Jonas Frei | 1995 | 314 | 31.05 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
32 | Christoffer Voigt | 1995 | 309 | 31.22 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Christian Dall | 1995 | 303 | 31.40 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Karsten Kroll | 1995 | 303 | 31.41 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
35 | Ian Cumming | 1995 | 300 | 31.51 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
36 | Niklas Heese | 1995 | 299 | 31.55 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
37 | Joonas Yli-Saari | 1995 | 299 | 31.56 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
38 | Björn Janssen | 1995 | 295 | 31.71 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
39 | Tobias Marquardt | 1995 | 294 | 31.73 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
40 | Alexander Lorenz | 1995 | 293 | 31.77 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
41 | Joe El-Laham | 1995 | 290 | 31.88 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
42 | Morten Lysdahl. Pedersen | 1995 | 290 | 31.89 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
43 | Philipp Alm | 1995 | 287 | 32.00 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
44 | Casper G. Kristensen | 1995 | 285 | 32.05 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
45 | Rico Rokka | 1995 | 283 | 32.14 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
46 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 279 | 32.30 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
47 | Michael Herpich | 1995 | 278 | 32.34 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
48 | Richard Lippold | 1995 | 277 | 32.37 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
49 | Carl Andersen | 1995 | 273 | 32.54 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
50 | Nikolaj Ljørring | 1995 | 271 | 32.61 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
51 | Frederik Haastrup | 1995 | 267 | 32.75 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
52 | Kai Reche | 1995 | 267 | 32.78 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
53 | Per Jensen | 1995 | 249 | 33.53 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
54 | Jens Christian Olsen | 1995 | 240 | 33.96 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
55 | Oskar Roslund | 1995 | 235 | 34.18 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
56 | Jockem Wagenvoort | 1995 | 216 | 35.17 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
57 | Mathias Madsen | 1995 | 211 | 35.44 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
58 | Felix Peper | 1995 | 206 | 35.74 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
59 | Rolf Hansen | 1995 | 199 | 36.16 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
60 | Arved Stürck | 1995 | 196 | 36.31 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
61 | Lasse Skovmand | 1995 | 176 | 37.67 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Freestyle Men, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Artturi Rinne | 1996 | 428 | 27.99 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 428 | 28.00 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
3 | Christian Wichette | 1996 | 398 | 28.68 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 397 | 28.70 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Erik Wetzstein | 1996 | 377 | 29.22 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 370 | 29.38 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Peter Gjerulff | 1996 | 369 | 29.43 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Paul Winkler | 1996 | 365 | 29.52 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | 335 | 30.39 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
10 | Jakub Kozio | 1996 | 334 | 30.42 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
11 | Ole Dittrich | 1996 | 315 | 31.02 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
12 | Daniel Harsfort | 1996 | 312 | 31.10 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
12 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 312 | 31.10 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jakob Brinkmann | 1996 | 309 | 31.22 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
15 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 308 | 31.26 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Michael Mühlbauer | 1996 | 301 | 31.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Martin Nielsen | 1996 | 301 | 31.48 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
16 | Simo Åkerberg | 1996 | 301 | 31.48 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
19 | Roope Lehtonen | 1996 | 294 | 31.75 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
20 | Emil Maron | 1996 | 289 | 31.91 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
21 | Janis Costard | 1996 | 284 | 32.10 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
22 | Simon Hallberg | 1996 | 282 | 32.16 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
23 | Torben Bremer | 1996 | 282 | 32.17 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
24 | Dimitri Maul | 1996 | 281 | 32.20 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
25 | Sven- Torben Lesny | 1996 | 272 | 32.56 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
26 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 271 | 32.60 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Jacob Adolfsen | 1996 | 267 | 32.77 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
28 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | 262 | 32.98 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
29 | Christoph Lorenzen | 1996 | 252 | 33.42 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
30 | Lasse Muth | 1996 | 248 | 33.59 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
31 | Robin Thorsen | 1996 | 248 | 33.60 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
32 | Mads Grønlund | 1996 | 247 | 33.63 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Teddi Rasmussen | 1996 | 243 | 33.82 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
34 | Joshua Heitsch | 1996 | 243 | 33.83 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
35 | Niclas Titius | 1996 | 236 | 34.15 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
36 | Fin Conje | 1996 | 234 | 34.24 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
37 | Christian Thomsen | 1996 | 232 | 34.35 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
38 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 228 | 34.52 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
39 | Christoffer Beck | 1996 | 226 | 34.64 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Morten Baxter | 1996 | 216 | 35.19 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
41 | Sebastian Schroeder | 1996 | 203 | 35.92 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
42 | Tom Neubert | 1996 | 197 | 36.27 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
43 | Felix Biehle | 1996 | 194 | 36.44 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
44 | Andreas Frost | 1996 | 180 | 37.38 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
45 | Steffen Petersen | 1996 | 172 | 37.91 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
46 | Mathies Skjellerup | 1996 | 166 | 38.40 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
47 | Timo Haftmann | 1996 | 162 | 38.72 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
48 | Malthe Lindquist | 1996 | 160 | 38.89 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
49 | Felix Koenecke | 1996 | 149 | 39.79 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
50 | Joachim Raahauge | 1996 | 138 | 40.88 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
51 | Jesper Hansen | 1996 | 136 | 41.02 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
52 | Mads Lykke Jensen | 1996 | 131 | 41.50 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
53 | Pascal Harder | 1996 | 130 | 41.63 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
54 | Jacob Jensen-Mattebjerg | 1996 | 130 | 41.68 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
55 | Børge Grødem | 1996 | 118 | 42.98 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
56 | Piers Wermbter | 1996 | 115 | 43.38 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
57 | Tilman Kicinski | 1996 | 113 | 43.67 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
58 | Christian Roth Jacobsen | 1996 | 100 | 45.40 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Valtteri Salovaara | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Team Turku | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:38 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 27, 200m Medley Women, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 598 | 33.21 | 1:12.73 | 1:56.84 | 2:32.16 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Janna Ovaska | 1996 | 7 | 589 | 34.55 | 1:12.78 | 1:57.93 | 2:32.89 | ||
Team Turku | ||||||||||
3 | Anu Bergström | 1996 | 6 | 510 | 34.97 | 1:14.58 | 2:03.84 | 2:40.47 | ||
Team Turku | ||||||||||
4 | Freja Helene Kall | 1996 | 5 | 479 | 36.81 | 1:21.47 | 2:08.46 | 2:43.86 | ||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 4 | 478 | 35.47 | 1:14.79 | 2:06.03 | 2:43.99 | ||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Johanna Johnsson | 1997 | 3 | 475 | 36.08 | 1:18.67 | 2:06.80 | 2:44.30 | ||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 2 | 460 | 36.54 | 1:20.82 | 2:07.75 | 2:46.09 | ||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
8 | Michele Obermann | 1996 | 1 | 448 | 36.42 | 1:19.32 | 2:08.44 | 2:47.51 | ||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Sally Lindner | 1997 | 427 | 38.88 | 1:21.73 | 2:12.42 | 2:50.24 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Birgit Karppinen | 1997 | 426 | 42.02 | 1:25.07 | 2:13.79 | 2:50.31 | |||
Team Turku | ||||||||||
11 | Nellie Järvinen | 1996 | 421 | 36.08 | 1:20.05 | 2:12.85 | 2:50.98 | |||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
12 | Katharina Ehmke | 1996 | 419 | 38.65 | 1:21.66 | 2:10.15 | 2:51.31 | |||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
13 | Sarah Timmann | 1997 | 418 | 37.59 | 1:22.35 | 2:11.53 | 2:51.41 | |||
Hamburger Sc | ||||||||||
14 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 408 | 37.89 | 1:22.57 | 2:12.45 | 2:52.86 | |||
Bov IF | ||||||||||
15 | Siw Lykke | 1996 | 397 | 37.77 | 1:26.05 | 2:15.00 | 2:54.38 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 392 | 42.13 | 1:28.61 | 2:15.12 | 2:55.21 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
17 | Louise Vangstrup | 1997 | 373 | 39.64 | 1:26.12 | 2:16.43 | 2:58.07 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Filippa Edfast | 1996 | 357 | 43.64 | 1:28.89 | 2:21.68 | 3:00.75 | |||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
19 | Henrike Böllert | 1997 | 333 | 44.19 | 1:30.93 | 2:23.22 | 3:04.94 | |||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
20 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | 332 | 44.32 | 1:30.93 | 2:21.81 | 3:05.14 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
21 | Frida Folkestad | 1996 | 310 | 41.26 | 1:31.39 | 2:27.12 | 3:09.46 | |||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
22 | Anne Ølund | 1996 | 272 | 47.79 | 1:36.16 | 2:33.18 | 3:17.93 | |||
Odder IGF | ||||||||||
23 | Asta Berglund | 1997 | 217 | 51.39 | 1:44.16 | 2:43.67 | 3:33.37 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 215 | 46.64 | 1:45.93 | 2:47.42 | 3:34.04 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:38 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 28, 200m Medley Men, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 9 | 480 | 33.01 | 1:09.46 | 1:52.29 | 2:25.45 | ||
Team Turku | ||||||||||
2 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 7 | 469 | 31.94 | 1:08.88 | 1:53.09 | 2:26.59 | ||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
3 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 6 | 402 | 34.35 | 1:13.63 | 2:00.30 | 2:34.24 | ||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
4 | Viktor Christiansson | 1995 | 5 | 395 | 34.35 | 1:15.17 | 2:02.53 | 2:35.14 | ||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
5 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 4 | 390 | 34.41 | 1:13.25 | 2:02.09 | 2:35.82 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Eeli Aavasalo | 1996 | 3 | 383 | 35.59 | 1:15.88 | 2:00.28 | 2:36.78 | ||
Team Turku | ||||||||||
7 | Jakub Kozio | 1996 | 2 | 366 | 34.54 | 1:15.01 | 2:04.02 | 2:39.20 | ||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
8 | Rasmus Christensen | 1996 | 1 | 363 | 35.61 | 1:16.33 | 2:04.22 | 2:39.68 | ||
Bov IF | ||||||||||
9 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 357 | 35.88 | 1:18.74 | 2:04.44 | 2:40.52 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Felix Penzold | 1995 | 351 | 34.38 | 1:16.70 | 2:03.76 | 2:41.39 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 346 | 37.94 | 1:19.08 | 2:04.38 | 2:42.20 | |||
Team Turku | ||||||||||
12 | Hoby Andrian | 1995 | 338 | 35.32 | 1:16.22 | 2:06.26 | 2:43.39 | |||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
13 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 336 | 35.39 | 1:15.93 | 2:06.13 | 2:43.79 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Ole Dittrich | 1996 | 329 | 36.57 | 1:15.64 | 2:08.72 | 2:44.97 | |||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Lennard Günther | 1995 | 325 | 36.34 | 1:19.07 | 2:07.50 | 2:45.58 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Nikolai Skelsager | 1996 | 313 | 36.30 | 1:19.35 | 2:09.51 | 2:47.66 | |||
A6 | ||||||||||
17 | Niklas Heese | 1995 | 311 | 36.07 | 1:18.27 | 2:09.22 | 2:48.03 | |||
Tsv Schwerin | ||||||||||
18 | Chris Johansen | 1996 | 307 | 37.63 | 1:19.17 | 2:11.17 | 2:48.86 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Hannibal Steenfos | 1996 | 287 | 36.04 | 1:20.18 | 2:14.48 | 2:52.57 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
20 | Carlo Kroll | 1995 | 279 | 37.60 | 1:21.56 | 2:12.50 | 2:54.32 | |||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
21 | Paul Ehmke | 1996 | 269 | 39.34 | 1:25.77 | 2:15.77 | 2:56.42 | |||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
22 | Timon Wedekind | 1996 | 264 | 41.45 | 1:29.50 | 2:17.73 | 2:57.46 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Emil Maron | 1996 | 254 | 39.84 | 1:26.48 | 2:22.35 | 2:59.85 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
24 | Stefan Jensen | 1995 | 222 | 44.42 | 1:31.05 | 2:27.21 | 3:08.12 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
25 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 220 | 48.20 | 1:33.52 | 2:28.04 | 3:08.56 | |||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Kenneth Aaberg | 1995 | 214 | 45.71 | 1:32.65 | 2:29.75 | 3:10.22 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
27 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | 202 | 41.15 | 1:33.49 | 2:31.06 | 3:13.93 | |||
Odder IGF | ||||||||||
28 | Morten Baxter | 1996 | 187 | 42.92 | 1:33.99 | 2:32.61 | 3:19.16 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Steffen Petersen | 1996 | 172 | 48.55 | 1:41.97 | 2:42.13 | 3:24.74 | |||
Bov IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 29 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:40 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 29, 25m Backstroke Women, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Janna Ovaska | 1996 | 599 | 15.91 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Julia Hartwig | 1996 | 550 | 16.37 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 525 | 16.62 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Erika Bergström | 1996 | 515 | 16.73 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Sidse Kehlet | 1996 | 515 | 16.73 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Helén Lange | 1996 | 499 | 16.91 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Alina Neumann | 1996 | 484 | 17.08 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
8 | Jasmin Keck | 1996 | 483 | 17.09 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
9 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 474 | 17.20 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
10 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 473 | 17.21 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Anu Bergström | 1996 | 471 | 17.24 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 467 | 17.28 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
13 | Liisa Rannikko | 1996 | 465 | 17.31 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
14 | Merve Köse | 1996 | 452 | 17.47 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
15 | Katharina Ehmke | 1996 | 450 | 17.50 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
16 | Lena Mating | 1996 | 445 | 17.56 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
17 | Aisha Marie Neumann | 1996 | 440 | 17.63 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
18 | Anna Gade | 1996 | 432 | 17.74 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
19 | Nellie Järvinen | 1996 | 428 | 17.80 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
20 | Sonja Armio | 1996 | 423 | 17.87 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
21 | Larissa Woschetzky | 1996 | 407 | 18.09 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
22 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 406 | 18.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
23 | Nina Simon | 1996 | 405 | 18.13 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
24 | Ina Scholz | 1996 | 395 | 18.28 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Josepha Glück | 1996 | 366 | 18.75 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Merle Voss | 1996 | 355 | 18.94 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
27 | Siw Lykke | 1996 | 353 | 18.97 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Lydia Jache | 1996 | 353 | 18.97 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
29 | Nanna Kristensen | 1996 | 353 | 18.98 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
30 | Ida Jensen | 1996 | 352 | 18.99 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
31 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 352 | 19.00 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
32 | Lena Meisner | 1996 | 347 | 19.08 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
33 | Famke Geißler | 1996 | 342 | 19.18 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
34 | Lucie Rautmann | 1996 | 334 | 19.32 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
35 | Vivienne-Stella Schneider | 1996 | 325 | 19.51 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Emma Josefsen | 1996 | 321 | 19.58 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
37 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | 319 | 19.62 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
38 | Anika Kirchhof | 1996 | 317 | 19.66 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
39 | Anne Henriksen | 1996 | 311 | 19.79 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
40 | Diana Bengtsson | 1996 | 301 | 20.02 | ||||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
41 | Frida Ekstrand | 1996 | 297 | 20.10 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
42 | Malina Zentawer | 1996 | 297 | 20.11 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
42 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 297 | 20.11 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
44 | Emilia Stanczyk | 1996 | 294 | 20.17 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
45 | Rikke Maria Christensen | 1996 | 290 | 20.25 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
46 | Nikoline Findinge | 1996 | 284 | 20.39 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
47 | Kathrin Naumann | 1996 | 275 | 20.62 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
48 | Marlene Eklund Kjær | 1996 | 270 | 20.76 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
49 | Svenja Timm | 1996 | 268 | 20.79 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
50 | Tatiana Amurugam | 1996 | 264 | 20.91 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
51 | Stina Isabell Hahn | 1996 | 257 | 21.09 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
52 | Cedra Horstink | 1996 | 253 | 21.19 | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
53 | Nora Flåten | 1996 | 247 | 21.38 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
54 | Emma Matzen | 1996 | 242 | 21.52 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
55 | Ena Kjær | 1996 | 242 | 21.53 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
56 | Susannne Kjeldsen | 1996 | 199 | 22.97 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
57 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | 149 | 25.29 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
58 | Liv Elsen | 1996 | 132 | 26.34 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
- | Toni Katharina Herre | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
- | Luisa Goltz | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
Løb 29, 25m Backstroke Women, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 540 | 16.47 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nele Salow | 1997 | 509 | 16.79 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Laura Mäki | 1997 | 508 | 16.81 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Johanna Johnsson | 1997 | 457 | 17.41 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
5 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 448 | 17.52 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
6 | Paulina Haczkiewicz | 1997 | 435 | 17.70 | ||||||
Mks Rokita | ||||||||||
7 | Alina Willert | 1997 | 434 | 17.71 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Lisa Geissler | 1997 | 432 | 17.74 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
9 | Martha Meilstrup | 1997 | 422 | 17.88 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Josefine Mayer | 1997 | 417 | 17.95 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Tina Schubert | 1997 | 405 | 18.12 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
12 | Lea Dietze | 1997 | 390 | 18.36 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
13 | Sally Lindner | 1997 | 381 | 18.50 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
14 | Luise Donat | 1997 | 369 | 18.69 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
15 | Diana Burger | 1997 | 368 | 18.71 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
16 | Siham Saud | 1997 | 363 | 18.80 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Katharina Rimatzki | 1997 | 362 | 18.81 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
18 | Friederike Sophie Lübbert | 1997 | 359 | 18.87 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
19 | Celilia Højbjerg | 1997 | 348 | 19.07 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
20 | Mareike Stellmach | 1997 | 345 | 19.12 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
21 | Katrine Larsen | 1997 | 344 | 19.13 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Alice Jansson | 1997 | 333 | 19.35 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
23 | Michelle Wolf | 1997 | 320 | 19.60 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Rebecca Sørensen | 1997 | 307 | 19.87 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
25 | Sarah Girrleit | 1997 | 301 | 20.00 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
26 | Xenia Fritzsche | 1997 | 298 | 20.07 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
27 | Kristine Hammerum | 1997 | 297 | 20.10 | ||||||
A6 | ||||||||||
28 | Carina Hansen | 1997 | 297 | 20.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
29 | Nadia Holm | 1997 | 295 | 20.14 | ||||||
A6 | ||||||||||
30 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 286 | 20.36 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Luise Brinster | 1997 | 281 | 20.47 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
32 | Sofia Barnesjö | 1997 | 269 | 20.77 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
33 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | 265 | 20.88 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
33 | Ebba Elander | 1997 | 265 | 20.88 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
35 | Litten Fleggaard | 1997 | 259 | 21.05 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
36 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 258 | 21.07 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
37 | Vivian Linke | 1997 | 254 | 21.18 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
38 | Klara Andersson | 1997 | 236 | 21.69 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
39 | Celina Simonsen | 1997 | 227 | 21.97 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
40 | Sarah Brylov | 1997 | 226 | 22.03 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
41 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 192 | 23.23 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
42 | Sofie Boel Torp | 1997 | 188 | 23.41 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
43 | Sofie Carmel | 1997 | 188 | 23.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
44 | Cecilie Knudsen | 1997 | 177 | 23.87 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
45 | Christina Stoll | 1997 | 166 | 24.38 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
46 | Anna Lykkegaard Mortensen | 1997 | 163 | 24.57 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
- | Sara Jonsson | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 30 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:40 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 30, 25m Backstroke Men, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 486 | 14.92 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Paulus Antblad | 1995 | 459 | 15.21 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 435 | 15.48 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Lennard Günther | 1995 | 414 | 15.74 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Petri Sartela | 1995 | 413 | 15.75 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Olle Karlsson | 1995 | 397 | 15.96 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
6 | Marcus Bischoff | 1995 | 397 | 15.96 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Viktor Christiansson | 1995 | 395 | 15.99 | ||||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
9 | Björn Janssen | 1995 | 387 | 16.10 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
10 | Timo Zwiesigk | 1995 | 383 | 16.15 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Antti Kähär | 1995 | 369 | 16.35 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Ori Turin | 1995 | 361 | 16.48 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Marcus Johnsson | 1995 | 355 | 16.57 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
14 | Johannes Westerberg | 1995 | 327 | 17.02 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
15 | Casper G. Kristensen | 1995 | 326 | 17.04 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
16 | Daniel Helldén | 1995 | 317 | 17.20 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
17 | Joe El-Laham | 1995 | 302 | 17.49 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Karsten Kroll | 1995 | 298 | 17.56 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
19 | Rico Rokka | 1995 | 289 | 17.74 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
20 | Morten Lysdahl. Pedersen | 1995 | 287 | 17.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Mikkel Ramlau | 1995 | 286 | 17.80 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
22 | Kai Reche | 1995 | 265 | 18.27 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
23 | Michael Herpich | 1995 | 264 | 18.28 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 263 | 18.31 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
24 | Arved Stürck | 1995 | 263 | 18.31 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
26 | Christian Cassard | 1995 | 254 | 18.52 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Felix Peper | 1995 | 250 | 18.62 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Alexander Lorenz | 1995 | 250 | 18.63 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Joonas Yli-Saari | 1995 | 244 | 18.78 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
30 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | 239 | 18.90 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Jens Christian Olsen | 1995 | 239 | 18.91 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
32 | Nikolaj Ljørring | 1995 | 223 | 19.35 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Hoby Andrian | 1995 | 16.41 | EXTRA | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
Løb 30, 25m Backstroke Men, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 463 | 15.16 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Artturi Rinne | 1996 | 432 | 15.52 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Ole Dittrich | 1996 | 409 | 15.80 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Rasmus Christensen | 1996 | 379 | 16.21 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
5 | Christian Wichette | 1996 | 368 | 16.37 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 344 | 16.74 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Sven- Torben Lesny | 1996 | 333 | 16.92 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
8 | Paul Winkler | 1996 | 332 | 16.94 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
9 | Janis Costard | 1996 | 327 | 17.02 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
10 | Simon Hallberg | 1996 | 324 | 17.08 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
11 | Chris Johansen | 1996 | 301 | 17.50 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Roope Lehtonen | 1996 | 277 | 18.00 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | 277 | 18.00 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
14 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 276 | 18.01 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 272 | 18.10 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Linus Aulich | 1996 | 268 | 18.20 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
17 | Simo Åkerberg | 1996 | 265 | 18.26 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
18 | Timo Schütt | 1996 | 259 | 18.41 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
18 | Pablo Auer | 1996 | 259 | 18.41 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
20 | Christoph Lorenzen | 1996 | 257 | 18.44 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
21 | Christian Thomsen | 1996 | 254 | 18.51 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Morten Baxter | 1996 | 239 | 18.89 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
23 | Michael Mühlbauer | 1996 | 236 | 18.98 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Johannes Kyas | 1996 | 227 | 19.24 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
25 | Mathias Gammelgaard | 1996 | 226 | 19.25 | ||||||
A6 | ||||||||||
26 | Lasse Muth | 1996 | 226 | 19.27 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
27 | Felix Biehle | 1996 | 213 | 19.64 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
28 | Andreas Frost | 1996 | 203 | 19.95 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Marc Zurheiden | 1996 | 195 | 20.22 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
30 | Sebastian Schroeder | 1996 | 193 | 20.31 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
31 | Steffen Petersen | 1996 | 190 | 20.42 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
32 | Malthe Lindquist | 1996 | 181 | 20.73 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
33 | Valtteri Salovaara | 1996 | 177 | 20.91 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
34 | Anders Fries | 1996 | 170 | 21.18 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
35 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | 163 | 21.46 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
36 | Alexander Rieck | 1996 | 152 | 21.97 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
37 | Piers Wermbter | 1996 | 151 | 22.01 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
38 | Niklas Jürs | 1996 | 134 | 22.94 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
39 | Pascal Harder | 1996 | 133 | 22.97 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
40 | Tilman Kicinski | 1996 | 128 | 23.26 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
41 | Jesper Hansen | 1996 | 126 | 23.41 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
42 | Børge Grødem | 1996 | 107 | 24.73 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
43 | Joachim Raahauge | 1996 | 104 | 24.92 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
44 | Christian Roth Jacobsen | 1996 | 85 | 26.69 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 31 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:40 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 31, 25m Butterfly Women, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Juulia Jaakkola | 1996 | 675 | 14.57 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 641 | 14.82 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | 621 | 14.98 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Julia Mökkönen | 1996 | 610 | 15.07 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 599 | 15.16 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anu Bergström | 1996 | 586 | 15.27 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Helén Lange | 1996 | 583 | 15.30 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Essi Schrey | 1996 | 567 | 15.44 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Nellie Järvinen | 1996 | 566 | 15.45 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
10 | Siw Lykke | 1996 | 526 | 15.83 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
11 | Lina Opätz | 1996 | 485 | 16.27 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
12 | Michele Obermann | 1996 | 469 | 16.45 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Freja Helene Kall | 1996 | 462 | 16.53 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Famke Geißler | 1996 | 443 | 16.77 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
15 | Sabrina Gründer | 1996 | 432 | 16.90 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Veronika Smirnova | 1996 | 430 | 16.93 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
17 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 428 | 16.96 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
18 | Ida Jensen | 1996 | 413 | 17.16 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
19 | Sophia Reck | 1996 | 398 | 17.37 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
20 | Lucie Rautmann | 1996 | 387 | 17.53 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
21 | Frida Webster Fessel | 1996 | 387 | 17.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Ina Scholz | 1996 | 380 | 17.65 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Lydia Jache | 1996 | 379 | 17.66 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
24 | Anika Kirchhof | 1996 | 371 | 17.78 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Clara Albek | 1996 | 369 | 17.82 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
26 | Nanna Kristensen | 1996 | 365 | 17.88 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
27 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 353 | 18.09 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
28 | Mika Lund | 1996 | 349 | 18.16 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
29 | Nina Simon | 1996 | 339 | 18.33 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
30 | Sabrina H. Lauridsen | 1996 | 315 | 18.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
31 | Filippa Edfast | 1996 | 310 | 18.89 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
32 | Anna Luna Lind | 1996 | 272 | 19.72 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Tatiana Amurugam | 1996 | 272 | 19.73 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
34 | Vivienne-Stella Schneider | 1996 | 269 | 19.79 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
35 | Janina Badorrek | 1996 | 254 | 20.18 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
35 | Emilia Stanczyk | 1996 | 254 | 20.18 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
37 | Anne Henriksen | 1996 | 254 | 20.19 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
38 | Malina Zentawer | 1996 | 245 | 20.43 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
39 | Frida Ekstrand | 1996 | 228 | 20.92 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
40 | Kathrin Naumann | 1996 | 220 | 21.18 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
41 | Stina Isabell Hahn | 1996 | 162 | 23.43 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
42 | Nora Flåten | 1996 | 156 | 23.76 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
43 | Ena Kjær | 1996 | 155 | 23.81 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Clara Petersen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Indledende 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Mäki | 1997 | 649 | 14.76 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Nele Salow | 1997 | 586 | 15.27 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Caroline Oxholm | 1997 | 557 | 15.53 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katarzyna Zieba | 1997 | 554 | 15.56 | ||||||
Mks Rokita | ||||||||||
5 | Louise Søndergaard | 1997 | 542 | 15.67 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Josefine Mayer | 1997 | 530 | 15.79 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 528 | 15.81 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Johanna Johnsson | 1997 | 527 | 15.82 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
9 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 496 | 16.15 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
10 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 489 | 16.22 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
11 | Sally Lindner | 1997 | 475 | 16.38 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 444 | 16.75 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Friederike Sophie Lübbert | 1997 | 443 | 16.77 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Femke Svea Westphal | 1997 | 426 | 16.98 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
15 | Birgit Karppinen | 1997 | 426 | 16.99 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
16 | Lena Kuck | 1997 | 404 | 17.29 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
17 | Henrike Böllert | 1997 | 396 | 17.40 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
18 | Michaela Ebert | 1997 | 393 | 17.45 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Katharina Rimatzki | 1997 | 392 | 17.46 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
20 | Katrine Larsen | 1997 | 390 | 17.49 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 387 | 17.53 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
22 | Sabrina Brzezinski | 1997 | 384 | 17.59 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
23 | Ekatherina Brökel | 1997 | 381 | 17.63 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
24 | Bianca Witt | 1997 | 368 | 17.83 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Tina Schubert | 1997 | 365 | 17.88 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
26 | Alice Jansson | 1997 | 364 | 17.90 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
27 | Maja Jensen | 1997 | 357 | 18.02 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kristine Hammerum | 1997 | 338 | 18.35 | ||||||
A6 | ||||||||||
29 | Sarah Girrleit | 1997 | 324 | 18.61 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
30 | Luise Brinster | 1997 | 318 | 18.73 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Linnea Lundqvist | 1997 | 311 | 18.86 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
32 | Carina Hansen | 1997 | 311 | 18.87 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
33 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 310 | 18.88 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
34 | Celilia Højbjerg | 1997 | 300 | 19.10 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
35 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | 284 | 19.44 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
36 | Klara Andersson | 1997 | 259 | 20.05 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
37 | Saranda Berisha | 1997 | 246 | 20.40 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
38 | Litten Fleggaard | 1997 | 245 | 20.42 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
39 | Joelle Bernard | 1997 | 242 | 20.52 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
40 | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 240 | 20.56 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
41 | Jule Reuss | 1997 | 226 | 20.97 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
42 | Mai Falk Mikkelsen | 1997 | 223 | 21.09 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
43 | Vivian Linke | 1997 | 212 | 21.45 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
44 | Jessica Wesselius | 1997 | 207 | 21.59 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
45 | Giuliana Peter | 1997 | 186 | 22.39 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
46 | Victoria Laursen | 1997 | 182 | 22.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
47 | Christina Johansen | 1997 | 164 | 23.35 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
48 | Sofie Carmel | 1997 | 140 | 24.64 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Sofia Barnesjö | 1997 | 20.50 | EXTRA | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
- | Rebecca Sørensen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 32 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:40 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 32, 25m Butterfly Men, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 609 | 13.45 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Jacob Severinsen | 1995 | 574 | 13.72 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Hoby Andrian | 1995 | 532 | 14.07 | Deltager ikke i finalen | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
4 | Petri Sartela | 1995 | 531 | 14.08 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Viktor Christiansson | 1995 | 519 | 14.19 | ||||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
5 | Eric Krüger | 1995 | 519 | 14.19 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Felix Penzold | 1995 | 515 | 14.22 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Nikita Smirnov | 1995 | 505 | 14.32 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 496 | 14.40 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
10 | Timo Zwiesigk | 1995 | 495 | 14.41 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
11 | Marcus Johnsson | 1995 | 494 | 14.42 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
12 | Dawid Fredrych | 1995 | 486 | 14.50 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
13 | Tom Prinitzky | 1995 | 478 | 14.58 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
14 | Anders Hansen | 1995 | 452 | 14.85 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
15 | Paulus Antblad | 1995 | 451 | 14.87 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
16 | Pierre Lux | 1995 | 445 | 14.93 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
17 | Severi Smal | 1995 | 424 | 15.18 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
18 | Ori Turin | 1995 | 421 | 15.21 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Marcus Bischoff | 1995 | 416 | 15.27 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Carlo Kroll | 1995 | 401 | 15.46 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
21 | Björn Janssen | 1995 | 391 | 15.59 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
22 | Olle Karlsson | 1995 | 386 | 15.66 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
23 | Mathias Madsen | 1995 | 384 | 15.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
24 | Christoffer Voigt | 1995 | 378 | 15.76 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Philipp Alm | 1995 | 371 | 15.87 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
26 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 358 | 16.06 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
27 | Mikkel Ramlau | 1995 | 352 | 16.14 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jonas Frei | 1995 | 341 | 16.31 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
29 | Philipp Koller | 1995 | 330 | 16.50 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Casper G. Kristensen | 1995 | 320 | 16.66 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Nikolaj Ljørring | 1995 | 312 | 16.81 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
32 | Kai Reche | 1995 | 243 | 18.26 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
33 | Jens Christian Olsen | 1995 | 243 | 18.28 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
34 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | 237 | 18.43 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
35 | Carl Andersen | 1995 | 226 | 18.71 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
36 | Felix Peper | 1995 | 220 | 18.88 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
37 | Per Jensen | 1995 | 168 | 20.65 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
38 | Lasse Skovmand | 1995 | 147 | 21.61 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
- | Rolf Hansen | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 25m Butterfly Men, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 489 | 14.47 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Erik Wetzstein | 1996 | 453 | 14.84 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Jakub Kozio | 1996 | 419 | 15.24 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
4 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 414 | 15.30 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Christian Wichette | 1996 | 406 | 15.39 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Hannibal Steenfos | 1996 | 389 | 15.61 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Simon Hallberg | 1996 | 387 | 15.64 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Ole Dittrich | 1996 | 373 | 15.83 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
9 | Eeli Aavasalo | 1996 | 369 | 15.90 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
10 | Dimitri Maul | 1996 | 359 | 16.04 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
11 | Maximilian Prügel | 1996 | 343 | 16.29 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
12 | Paul Ehmke | 1996 | 333 | 16.44 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
13 | Christian Thomsen | 1996 | 327 | 16.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Jacob Adolfsen | 1996 | 325 | 16.58 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
15 | Michael Mühlbauer | 1996 | 323 | 16.62 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Janis Costard | 1996 | 317 | 16.72 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
16 | Peter Højberg | 1996 | 317 | 16.72 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 303 | 16.98 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
19 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | 291 | 17.21 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
20 | Christoph Lorenzen | 1996 | 290 | 17.22 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
20 | Teddi Rasmussen | 1996 | 290 | 17.22 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
22 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 277 | 17.48 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
23 | Sven- Torben Lesny | 1996 | 272 | 17.59 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
24 | Morten Baxter | 1996 | 272 | 17.60 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
25 | Fin Conje | 1996 | 268 | 17.69 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
26 | Johannes Kyas | 1996 | 265 | 17.74 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
27 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | 257 | 17.92 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
28 | Lasse Muth | 1996 | 236 | 18.45 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
29 | Tom Neubert | 1996 | 215 | 19.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Mads Lykke Jensen | 1996 | 206 | 19.30 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
31 | Steffen Petersen | 1996 | 205 | 19.33 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
32 | Mads Grønlund | 1996 | 197 | 19.58 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Malthe Lindquist | 1996 | 185 | 20.02 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
34 | Pascal Harder | 1996 | 154 | 21.28 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
35 | Mathies Skjellerup | 1996 | 128 | 22.62 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
36 | Niklas Jürs | 1996 | 123 | 22.91 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
37 | Børge Grødem | 1996 | 71 | 27.51 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Jesper Hansen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Christian Roth Jacobsen | 1996 | DSQ | Arme ej o vandet | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:40 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 33, 100m Freestyle Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 9 | 629 | 29.12 | 1:01.18 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Essi Schrey | 1996 | 7 | 594 | 30.31 | 1:02.35 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Julia Hartwig | 1996 | 6 | 555 | 30.21 | 1:03.79 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Janna Ovaska | 1996 | 5 | 527 | 31.41 | 1:04.88 | ||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Liisa Rannikko | 1996 | 4 | 525 | 31.46 | 1:04.98 | ||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Anu Bergström | 1996 | 3 | 510 | 31.73 | 1:05.63 | ||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Nelly Sand | 1996 | 2 | 497 | 32.10 | 1:06.17 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
8 | Sonja Armio | 1996 | 1 | 489 | 32.31 | 1:06.54 | ||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Stephanie Hansen | 1996 | 468 | 32.66 | 1:07.54 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helén Lange | 1996 | 459 | 32.18 | 1:07.97 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
11 | Erika Bergström | 1996 | 457 | 33.06 | 1:08.04 | |||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 452 | 32.91 | 1:08.29 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Jasmin Keck | 1996 | 438 | 33.31 | 1:09.00 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
14 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 436 | 33.21 | 1:09.12 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Lina Opätz | 1996 | 424 | 33.04 | 1:09.80 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
16 | Veronika Smirnova | 1996 | 420 | 34.18 | 1:09.99 | |||||
Team Turku | ||||||||||
17 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 420 | 33.43 | 1:10.01 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jannie Brink | 1996 | 418 | 32.91 | 1:10.09 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
19 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 418 | 33.94 | 1:10.13 | |||||
Bov IF | ||||||||||
20 | Nellie Järvinen | 1996 | 410 | 33.99 | 1:10.56 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
21 | Leonie Holzhausen | 1996 | 403 | 32.91 | 1:10.99 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
22 | Leona Kenskov | 1996 | 400 | 33.27 | 1:11.15 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Nanna Kristensen | 1996 | 388 | 33.60 | 1:11.86 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Merve Köse | 1996 | 378 | 33.95 | 1:12.49 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
25 | Filippa Edfast | 1996 | 377 | 35.38 | 1:12.58 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
26 | Michele Obermann | 1996 | 375 | 34.69 | 1:12.71 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Ilka Jürgensen | 1996 | 369 | 34.20 | 1:13.10 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
28 | Ida Jensen | 1996 | 365 | 35.25 | 1:13.35 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
29 | Katharina Ehmke | 1996 | 361 | 35.31 | 1:13.61 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
30 | Nicoline Paulsen | 1996 | 360 | 36.00 | 1:13.67 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
31 | Bodil Bartroff | 1996 | 355 | 35.24 | 1:14.05 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Frida Folkestad | 1996 | 353 | 35.85 | 1:14.16 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
33 | Josepha Glück | 1996 | 345 | 35.68 | 1:14.76 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
34 | Line Helbo | 1996 | 343 | 35.59 | 1:14.88 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
35 | Anna Gade | 1996 | 327 | 36.24 | 1:16.11 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
36 | Siw Lykke | 1996 | 326 | 35.86 | 1:16.18 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
37 | Mika Lund | 1996 | 325 | 35.85 | 1:16.27 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
38 | Ina Scholz | 1996 | 323 | 35.34 | 1:16.40 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
39 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 322 | 36.56 | 1:16.46 | |||||
Bov IF | ||||||||||
40 | Mai Hansen | 1996 | 319 | 36.52 | 1:16.74 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
41 | Emma Matzen | 1996 | 305 | 37.98 | 1:17.89 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
42 | Isabelle Schlobach | 1996 | 301 | 37.88 | 1:18.25 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
43 | Finja Fehlhaber | 1996 | 294 | 38.42 | 1:18.83 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
44 | Frida Ekstrand | 1996 | 292 | 37.84 | 1:19.00 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
45 | Anne Henriksen | 1996 | 291 | 37.20 | 1:19.07 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
46 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 287 | 38.06 | 1:19.50 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
47 | Marlene Eklund Kjær | 1996 | 283 | 38.10 | 1:19.87 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
48 | Signe Iwersen | 1996 | 267 | 38.05 | 1:21.43 | |||||
A6 | ||||||||||
49 | Svenja Lipke | 1996 | 266 | 39.12 | 1:21.55 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
50 | Emilia Stanczyk | 1996 | 262 | 37.64 | 1:21.92 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
51 | Cedra Horstink | 1996 | 256 | 39.77 | 1:22.57 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
52 | Regitze Andersen | 1996 | 255 | 39.57 | 1:22.69 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
53 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | 247 | 38.77 | 1:23.52 | |||||
Bov IF | ||||||||||
54 | Tatiana Amurugam | 1996 | 244 | 40.59 | 1:23.90 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
55 | Lena Meisner | 1996 | 242 | 39.88 | 1:24.09 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
56 | Clara Petersen | 1996 | 235 | 39.46 | 1:24.94 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
57 | Ida Garau | 1996 | 233 | 40.43 | 1:25.22 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
58 | Anna Luna Lind | 1996 | 232 | 40.83 | 1:25.29 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
59 | Nanna Pedersen | 1996 | 232 | 40.78 | 1:25.34 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
60 | Svenja Timm | 1996 | 230 | 41.29 | 1:25.52 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
61 | Vivienne-Stella Schneider | 1996 | 229 | 39.49 | 1:25.66 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
62 | Rikke Maria Christensen | 1996 | 229 | 40.71 | 1:25.68 | |||||
Bov IF | ||||||||||
63 | Lea Sophie Ladiges | 1996 | 213 | 40.53 | 1:27.73 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
64 | Freya Thießen | 1996 | 203 | 41.52 | 1:29.25 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
65 | Ida Olsson | 1996 | 194 | 41.81 | 1:30.48 | |||||
A6 | ||||||||||
66 | Nikoline Findinge | 1996 | 194 | 42.11 | 1:30.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
67 | Janina Badorrek | 1996 | 192 | 42.67 | 1:30.86 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
68 | Toni Katharina Herre | 1996 | 187 | 42.75 | 1:31.63 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
69 | Natasja G. Carlsen | 1996 | 167 | 45.27 | 1:35.16 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
70 | Liv Elsen | 1996 | 121 | 48.81 | 1:46.07 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
71 | Maiken Samsø Jørgensen | 1996 | 119 | 51.62 | 1:46.72 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
72 | Rebecca Thoby | 1996 | 112 | 53.78 | 1:48.90 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Michell G. Carlsen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
Løb 33, 100m Freestyle Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 9 | 612 | 30.12 | 1:01.73 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nele Salow | 1997 | 7 | 570 | 30.21 | 1:03.24 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Maj Howardsen | 1997 | 6 | 554 | 31.09 | 1:03.82 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Paulina Haczkiewicz | 1997 | 5 | 504 | 32.38 | 1:05.85 | ||||
Mks Rokita | ||||||||||
5 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 4 | 498 | 31.78 | 1:06.15 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Martha Meilstrup | 1997 | 3 | 483 | 32.18 | 1:06.83 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Katarzyna Zieba | 1997 | 2 | 473 | 32.30 | 1:07.28 | ||||
Mks Rokita | ||||||||||
7 | Johanna Johnsson | 1997 | 2 | 473 | 32.54 | 1:07.28 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
9 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 459 | 32.53 | 1:07.98 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Laura Mäki | 1997 | 448 | 32.73 | 1:08.50 | |||||
Team Turku | ||||||||||
11 | Louise Vangstrup | 1997 | 433 | 33.21 | 1:09.31 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sally Lindner | 1997 | 412 | 34.39 | 1:10.47 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Sarah Timmann | 1997 | 408 | 34.20 | 1:10.69 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
14 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 397 | 33.40 | 1:11.35 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Caroline Oxholm | 1997 | 391 | 34.82 | 1:11.68 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Birgit Karppinen | 1997 | 387 | 34.89 | 1:11.96 | |||||
Team Turku | ||||||||||
17 | Katarina Vogel | 1997 | 385 | 34.79 | 1:12.07 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Vanessa Cassandra Schuste | 1997 | 377 | 34.60 | 1:12.55 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
19 | Lea Dietze | 1997 | 368 | 34.66 | 1:13.17 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
20 | Carlijn Viering | 1997 | 367 | 35.29 | 1:13.19 | |||||
de Waalstroom | ||||||||||
21 | Friederike Sophie Lübbert | 1997 | 366 | 35.37 | 1:13.26 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
22 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 357 | 35.34 | 1:13.88 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Siham Saud | 1997 | 355 | 35.22 | 1:14.04 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 337 | 35.69 | 1:15.36 | |||||
Bov IF | ||||||||||
25 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | 335 | 36.18 | 1:15.47 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
26 | Lena Kuck | 1997 | 333 | 36.39 | 1:15.65 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
27 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 332 | 36.59 | 1:15.71 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Thea Holm Kristiansen | 1997 | 322 | 38.35 | 1:16.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Alice Jansson | 1997 | 322 | 35.88 | 1:16.50 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
30 | Maja Jensen | 1997 | 320 | 37.33 | 1:16.65 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
31 | Klara Andersson | 1997 | 317 | 37.44 | 1:16.85 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
32 | Nejla Dzafic | 1997 | 309 | 37.73 | 1:17.50 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
33 | Diana Burger | 1997 | 294 | 38.62 | 1:18.82 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
34 | Selina Dzafic | 1997 | 292 | 37.78 | 1:18.99 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
35 | Luise Donat | 1997 | 280 | 38.37 | 1:20.11 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Xenia Fritzsche | 1997 | 278 | 38.91 | 1:20.36 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
37 | Anja Hansen | 1997 | 277 | 38.28 | 1:20.44 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
38 | Adna Dzafic | 1997 | 268 | 39.90 | 1:21.27 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
39 | Sabrina Brzezinski | 1997 | 268 | 37.52 | 1:21.30 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
40 | Michaela Ebert | 1997 | 268 | 38.21 | 1:21.31 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
41 | Simone Seberg Pedersen | 1997 | 267 | 38.70 | 1:21.36 | |||||
Bov IF | ||||||||||
42 | Michelle Wolf | 1997 | 262 | 38.63 | 1:21.95 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
43 | Sarah Girrleit | 1997 | 254 | 40.24 | 1:22.80 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
44 | Luise Brinster | 1997 | 250 | 38.87 | 1:23.16 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
45 | Asta Berglund | 1997 | 236 | 40.03 | 1:24.84 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
46 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 232 | 39.36 | 1:25.28 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
47 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 224 | 39.58 | 1:26.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
48 | Annika Maciag | 1997 | 223 | 40.33 | 1:26.38 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
49 | Celilia Højbjerg | 1997 | 222 | 40.00 | 1:26.55 | |||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
50 | Litten Fleggaard | 1997 | 222 | 39.78 | 1:26.63 | |||||
Bov IF | ||||||||||
51 | Constanze Skoeries | 1997 | 221 | 40.07 | 1:26.71 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
52 | Celina Simonsen | 1997 | 213 | 41.40 | 1:27.76 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
53 | Victoria Laursen | 1997 | 192 | 43.25 | 1:30.82 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
54 | Linnea Lundqvist | 1997 | 188 | 41.70 | 1:31.52 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
55 | Sofia Barnesjö | 1997 | 174 | 45.32 | 1:33.85 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
56 | Ebba Elander | 1997 | 172 | 46.25 | 1:34.24 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
57 | Anna-Lena Krause | 1997 | 171 | 43.48 | 1:34.48 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
58 | Pernille Hupfeld | 1997 | 167 | 46.36 | 1:35.24 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
59 | Sarah Brylov | 1997 | 165 | 45.12 | 1:35.52 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
60 | Jule Reuss | 1997 | 153 | 46.49 | 1:37.98 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
61 | Sara Jonsson | 1997 | 145 | 45.15 | 1:39.70 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
- | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 42.79 | 1:32.58 | EXTRA | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Julie Schmidt | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:40 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 34, 100m Freestyle Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | 9 | 560 | 27.61 | 56.36 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Paulus Antblad | 1995 | 7 | 488 | 27.85 | 58.99 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Viktor Christiansson | 1995 | 6 | 487 | 28.38 | 59.04 | ||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
4 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 5 | 450 | 28.60 | 1:00.62 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 4 | 443 | 29.28 | 1:00.92 | ||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
6 | Jacob Severinsen | 1995 | 3 | 439 | 29.77 | 1:01.10 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Eric Krüger | 1995 | 2 | 416 | 29.75 | 1:02.20 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Marcus Johnsson | 1995 | 1 | 401 | 30.05 | 1:03.01 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
9 | Petri Sartela | 1995 | 399 | 30.31 | 1:03.12 | |||||
Team Turku | ||||||||||
10 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 397 | 30.18 | 1:03.18 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Dawid Fredrych | 1995 | 382 | 30.25 | 1:03.99 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
12 | Ori Turin | 1995 | 375 | 30.77 | 1:04.42 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
13 | Tom Prinitzky | 1995 | 374 | 31.27 | 1:04.47 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
14 | Christian Cassard | 1995 | 370 | 31.53 | 1:04.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Daniel Helldén | 1995 | 364 | 30.75 | 1:05.05 | |||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
16 | Anders Hansen | 1995 | 362 | 31.03 | 1:05.15 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
17 | Felix Penzold | 1995 | 355 | 31.49 | 1:05.60 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Joonas Yli-Saari | 1995 | 350 | 32.10 | 1:05.91 | |||||
Team Turku | ||||||||||
19 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 346 | 32.05 | 1:06.15 | |||||
Team Turku | ||||||||||
20 | Marcus Bischoff | 1995 | 346 | 30.84 | 1:06.16 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Olle Karlsson | 1995 | 337 | 31.89 | 1:06.75 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
22 | Nikita Smirnov | 1995 | 333 | 31.05 | 1:07.01 | |||||
Team Turku | ||||||||||
23 | Johannes Westerberg | 1995 | 330 | 32.63 | 1:07.22 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
24 | Lennard Günther | 1995 | 328 | 33.45 | 1:07.35 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
25 | Lasse Kammer | 1995 | 322 | 32.75 | 1:07.75 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
26 | Pierre Lux | 1995 | 316 | 31.74 | 1:08.16 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
27 | Tobias Marquardt | 1995 | 315 | 32.81 | 1:08.27 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | 313 | 32.17 | 1:08.43 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
29 | Christoffer Voigt | 1995 | 303 | 33.88 | 1:09.12 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Niklas Heese | 1995 | 299 | 32.65 | 1:09.46 | |||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
31 | Alexander Lorenz | 1995 | 292 | 32.97 | 1:10.02 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
32 | Karsten Kroll | 1995 | 284 | 32.96 | 1:10.69 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
33 | Christian Dall | 1995 | 282 | 33.47 | 1:10.84 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Jens Christian Olsen | 1995 | 281 | 33.66 | 1:10.95 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
35 | Frederik Haastrup | 1995 | 269 | 34.68 | 1:11.97 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
36 | Joe El-Laham | 1995 | 262 | 34.35 | 1:12.61 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
37 | Richard Lippold | 1995 | 244 | 34.77 | 1:14.34 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
38 | Michael Herpich | 1995 | 242 | 34.55 | 1:14.52 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
39 | Mathias Madsen | 1995 | 241 | 36.16 | 1:14.63 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Carl Andersen | 1995 | 240 | 33.87 | 1:14.72 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
41 | Kenneth Aaberg | 1995 | 239 | 35.73 | 1:14.89 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
42 | Jockem Wagenvoort | 1995 | 234 | 36.64 | 1:15.36 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
43 | Nikolaj Ljørring | 1995 | 229 | 36.66 | 1:15.95 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
44 | Oskar Roslund | 1995 | 221 | 36.75 | 1:16.88 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
45 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 206 | 36.70 | 1:18.70 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
46 | Per Jensen | 1995 | 199 | 36.10 | 1:19.61 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
47 | Martin Hjelm | 1995 | 196 | 37.86 | 1:19.96 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
48 | Rolf Hansen | 1995 | 179 | 38.73 | 1:22.39 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
49 | Arved Stürck | 1995 | 167 | 37.93 | 1:24.40 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
50 | Lasse Skovmand | 1995 | 147 | 39.21 | 1:28.05 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 100m Freestyle Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 9 | 475 | 29.12 | 59.53 | ||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Artturi Rinne | 1996 | 7 | 436 | 29.32 | 1:01.28 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 6 | 410 | 30.07 | 1:02.53 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Mikkel Stavngaard | 1996 | 5 | 395 | 31.00 | 1:03.30 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Peter Gjerulff | 1996 | 4 | 390 | 30.59 | 1:03.57 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Rasmus Christensen | 1996 | 3 | 379 | 30.73 | 1:04.17 | ||||
Bov IF | ||||||||||
7 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | 2 | 373 | 31.82 | 1:04.53 | ||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
8 | Jakub Kozio | 1996 | 1 | 372 | 31.16 | 1:04.60 | ||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
9 | Chris Johansen | 1996 | 371 | 31.00 | 1:04.67 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Nikolai Skelsager | 1996 | 363 | 31.36 | 1:05.12 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Erik Wetzstein | 1996 | 363 | 30.79 | 1:05.14 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 344 | 31.61 | 1:06.28 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Roope Lehtonen | 1996 | 334 | 32.25 | 1:06.97 | |||||
Team Turku | ||||||||||
14 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 327 | 32.32 | 1:07.40 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 325 | 32.92 | 1:07.54 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Jakob Brinkmann | 1996 | 323 | 33.52 | 1:07.73 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Sune Kokholm | 1996 | 319 | 32.70 | 1:07.96 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
18 | Michael Mühlbauer | 1996 | 317 | 33.00 | 1:08.10 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 316 | 32.51 | 1:08.17 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 315 | 32.03 | 1:08.29 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
21 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 309 | 33.10 | 1:08.71 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Hannibal Steenfos | 1996 | 307 | 32.85 | 1:08.88 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
23 | Simo Åkerberg | 1996 | 304 | 33.02 | 1:09.11 | |||||
Team Turku | ||||||||||
24 | Martin Nielsen | 1996 | 298 | 33.04 | 1:09.51 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
25 | Simon Hallberg | 1996 | 286 | 33.80 | 1:10.50 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
26 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 283 | 33.64 | 1:10.72 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 283 | 34.53 | 1:10.79 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 278 | 33.96 | 1:11.15 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
29 | Robin Thorsen | 1996 | 271 | 34.98 | 1:11.75 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Valtteri Salovaara | 1996 | 263 | 35.30 | 1:12.48 | |||||
Team Turku | ||||||||||
31 | Timon Wedekind | 1996 | 260 | 35.26 | 1:12.75 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
32 | Torben Bremer | 1996 | 259 | 33.80 | 1:12.90 | |||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
33 | Pablo Auer | 1996 | 255 | 35.80 | 1:13.24 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
34 | Joshua Heitsch | 1996 | 249 | 35.04 | 1:13.82 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
35 | Paul Ehmke | 1996 | 240 | 35.24 | 1:14.73 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
36 | Peter Schmidt Sørensen | 1996 | 225 | 37.39 | 1:16.32 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
37 | Niclas Titius | 1996 | 216 | 38.13 | 1:17.41 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
38 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 212 | 36.67 | 1:17.93 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
39 | Marc Zurheiden | 1996 | 211 | 38.04 | 1:17.98 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
40 | Morten Baxter | 1996 | 211 | 36.53 | 1:18.01 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
41 | Christoffer Beck | 1996 | 211 | 36.69 | 1:18.06 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
42 | Mads Grønlund | 1996 | 207 | 36.04 | 1:18.55 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
43 | Steffen Petersen | 1996 | 203 | 36.92 | 1:19.06 | |||||
Bov IF | ||||||||||
44 | Sebastian Schroeder | 1996 | 197 | 37.29 | 1:19.88 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
45 | Felix Biehle | 1996 | 194 | 38.29 | 1:20.28 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
46 | Tom Neubert | 1996 | 178 | 38.64 | 1:22.60 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
47 | Malthe Lindquist | 1996 | 163 | 39.37 | 1:25.00 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
48 | Mathies Skjellerup | 1996 | 148 | 42.89 | 1:27.83 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
49 | Timo Haftmann | 1996 | 145 | 42.11 | 1:28.42 | |||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
50 | Joachim Raahauge | 1996 | 130 | 1:31.72 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
51 | Felix Koenecke | 1996 | 118 | 44.29 | 1:34.78 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
52 | Alexander Rieck | 1996 | 114 | 44.41 | 1:35.74 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
53 | Tilman Kicinski | 1996 | 109 | 46.52 | 1:37.29 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
54 | Jacob Jensen-Mattebjerg | 1996 | 107 | 43.92 | 1:37.80 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
- | Daniel Harsfort | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
- | Jesper Hansen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Andreas Frost | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:41 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 37, 100m Breaststroke Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sabrina Gründer | 1996 | 9 | 490 | 39.57 | 1:22.38 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
2 | Erika Bergström | 1996 | 7 | 488 | 40.17 | 1:22.46 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 6 | 451 | 40.18 | 1:24.69 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jannie Brink | 1996 | 5 | 450 | 38.70 | 1:24.73 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 4 | 432 | 39.89 | 1:25.91 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Essi Schrey | 1996 | 3 | 429 | 40.88 | 1:26.10 | ||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 2 | 428 | 41.35 | 1:26.14 | ||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 1 | 427 | 40.75 | 1:26.24 | ||||
A6 | ||||||||||
9 | Katharina Ehmke | 1996 | 423 | 41.67 | 1:26.52 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
10 | Clara Albek | 1996 | 410 | 41.55 | 1:27.42 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Julia Mökkönen | 1996 | 405 | 41.32 | 1:27.74 | |||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Freja Helene Kall | 1996 | 400 | 42.80 | 1:28.11 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Luisa Goltz | 1996 | 398 | 40.97 | 1:28.24 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
14 | Nelly Sand | 1996 | 394 | 41.65 | 1:28.59 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
15 | Michele Obermann | 1996 | 388 | 41.97 | 1:29.06 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Sonja Armio | 1996 | 385 | 42.84 | 1:29.25 | |||||
Team Turku | ||||||||||
17 | Juulia Jaakkola | 1996 | 381 | 41.77 | 1:29.58 | |||||
Team Turku | ||||||||||
18 | Alina Neumann | 1996 | 372 | 41.66 | 1:30.31 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
19 | Sophia Reck | 1996 | 360 | 42.86 | 1:31.25 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
20 | Frida Webster Fessel | 1996 | 356 | 43.40 | 1:31.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Nicoline Paulsen | 1996 | 353 | 44.50 | 1:31.88 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Anika Kirchhof | 1996 | 353 | 44.04 | 1:31.89 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Helén Lange | 1996 | 347 | 43.19 | 1:32.40 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
24 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 343 | 43.30 | 1:32.78 | |||||
Bov IF | ||||||||||
25 | Siw Lykke | 1996 | 341 | 44.48 | 1:32.96 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
26 | Ilka Jürgensen | 1996 | 338 | 43.68 | 1:33.23 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
27 | Ida Jensen | 1996 | 334 | 44.10 | 1:33.57 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
28 | Louisa Ellen Mathies | 1996 | 319 | 44.72 | 1:34.98 | |||||
Bov IF | ||||||||||
29 | Mia Egholm Andersen | 1996 | 316 | 44.95 | 1:35.31 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
30 | Filippa Edfast | 1996 | 310 | 45.50 | 1:35.96 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
31 | Svenja Lipke | 1996 | 309 | 45.20 | 1:36.01 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
32 | Josepha Glück | 1996 | 292 | 46.02 | 1:37.92 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
33 | Liisa Rannikko | 1996 | 289 | 46.60 | 1:38.16 | |||||
Team Turku | ||||||||||
34 | Leona Kenskov | 1996 | 287 | 45.97 | 1:38.45 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
35 | Jennifer Mehlhorn | 1996 | 277 | 46.14 | 1:39.66 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Lisa Brodén | 1996 | 276 | 46.35 | 1:39.76 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
37 | Lea Sophie Ladiges | 1996 | 271 | 47.89 | 1:40.37 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
38 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | 270 | 48.19 | 1:40.51 | |||||
Bov IF | ||||||||||
39 | Finja Fehlhaber | 1996 | 262 | 48.29 | 1:41.46 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
40 | Janette Ackermann | 1996 | 262 | 47.76 | 1:41.48 | |||||
Skærbæk Svømmeklub | ||||||||||
41 | Diana Bengtsson | 1996 | 261 | 46.77 | 1:41.63 | |||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
42 | Isabelle Schlobach | 1996 | 260 | 49.53 | 1:41.74 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
43 | Sille Brolykke Bjerrum | 1996 | 259 | 48.54 | 1:41.83 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
44 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 249 | 48.67 | 1:43.27 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
45 | Emilia Stanczyk | 1996 | 248 | 47.38 | 1:43.41 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
46 | Susannne Kjeldsen | 1996 | 235 | 48.55 | 1:45.28 | |||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
47 | Mai Hansen | 1996 | 230 | 49.85 | 1:45.90 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
48 | Ida Olsson | 1996 | 229 | 48.32 | 1:46.16 | |||||
A6 | ||||||||||
49 | Anne Ølund | 1996 | 228 | 50.58 | 1:46.26 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
50 | Tatiana Amurugam | 1996 | 227 | 50.26 | 1:46.37 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
51 | Freya Thießen | 1996 | 209 | 51.31 | 1:49.46 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
52 | Nanna Pedersen | 1996 | 193 | 51.12 | 1:52.38 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
53 | Stine Kuntz | 1996 | 181 | 52.36 | 1:54.83 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
54 | Liv Elsen | 1996 | 178 | 54.42 | 1:55.44 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
55 | Natasja G. Carlsen | 1996 | 150 | 57.34 | 2:02.25 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
56 | Michell G. Carlsen | 1996 | 123 | 59.62 | 2:10.61 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
- | Anna Gade | 1996 | DSQ | 1 hånd v indslag 25m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 37, 100m Breaststroke Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 9 | 468 | 39.34 | 1:23.65 | ||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
2 | Katarina Vogel | 1997 | 7 | 428 | 41.61 | 1:26.13 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Johanna Johnsson | 1997 | 6 | 422 | 41.23 | 1:26.57 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 5 | 407 | 41.50 | 1:27.58 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Vangstrup | 1997 | 4 | 394 | 42.68 | 1:28.58 | ||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Carlijn Viering | 1997 | 3 | 382 | 42.82 | 1:29.51 | ||||
de Waalstroom | ||||||||||
7 | Sarah Krys | 1997 | 2 | 377 | 42.09 | 1:29.86 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Katrine Larsen | 1997 | 1 | 372 | 42.79 | 1:30.31 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Jacqueline L. Jensen | 1997 | 372 | 42.34 | 1:30.32 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 367 | 43.19 | 1:30.73 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Henrike Böllert | 1997 | 346 | 44.23 | 1:32.50 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
12 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 341 | 44.46 | 1:32.92 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Vanessa Cassandra Schuste | 1997 | 340 | 44.13 | 1:33.03 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
14 | Birgit Karppinen | 1997 | 338 | 44.58 | 1:33.21 | |||||
Team Turku | ||||||||||
15 | Caroline Oxholm | 1997 | 317 | 45.97 | 1:35.21 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
16 | Carina Hansen | 1997 | 307 | 45.72 | 1:36.24 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
17 | Nadia Holm | 1997 | 300 | 45.44 | 1:36.98 | |||||
A6 | ||||||||||
18 | Thea Holm Kristiansen | 1997 | 294 | 47.56 | 1:37.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Michaela Ebert | 1997 | 294 | 46.66 | 1:37.70 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
20 | Silje Koberg Søgård | 1997 | 293 | 45.21 | 1:37.79 | |||||
Bov IF | ||||||||||
20 | Joelle Bernard | 1997 | 293 | 47.46 | 1:37.79 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
22 | Constanze Skoeries | 1997 | 290 | 46.42 | 1:38.08 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
23 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | 278 | 48.55 | 1:39.49 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
24 | Klara Andersson | 1997 | 276 | 47.95 | 1:39.75 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
25 | Saranda Berisha | 1997 | 267 | 48.98 | 1:40.87 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Ekatherina Brökel | 1997 | 264 | 46.02 | 1:41.21 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
27 | Michelle Wolf | 1997 | 251 | 49.71 | 1:42.96 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Adna Dzafic | 1997 | 240 | 49.74 | 1:44.46 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
29 | Christina Stoll | 1997 | 240 | 50.61 | 1:44.53 | |||||
Bov IF | ||||||||||
30 | Anna-Lena Krause | 1997 | 239 | 49.50 | 1:44.65 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
31 | Julie Schmidt | 1997 | 224 | 50.77 | 1:46.85 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
32 | Martha Othmar Haskiel | 1997 | 223 | 51.18 | 1:47.11 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
33 | Cecilie Knudsen | 1997 | 218 | 50.69 | 1:47.89 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
34 | Sofia Barnesjö | 1997 | 217 | 50.19 | 1:48.06 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
35 | Victoria Laursen | 1997 | 215 | 51.48 | 1:48.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
36 | Giuliana Peter | 1997 | 207 | 54.23 | 1:49.82 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
37 | Selina Dzafic | 1997 | 194 | 52.42 | 1:52.09 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
38 | Ebba Elander | 1997 | 192 | 54.23 | 1:52.60 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
39 | Jessica Wesselius | 1997 | 185 | 54.61 | 1:53.88 | |||||
Bov IF | ||||||||||
40 | Linnea Lundqvist | 1997 | 184 | 54.13 | 1:54.19 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
41 | Jule Reuss | 1997 | 165 | 55.30 | 1:58.36 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
42 | Mai Falk Mikkelsen | 1997 | 160 | 56.71 | 1:59.51 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
43 | Christina Johansen | 1997 | 149 | 57.37 | 2:02.58 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
44 | Pernille Hupfeld | 1997 | 139 | 58.62 | 2:05.43 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
- | Bjørg Marie Pollestad | 1997 | 52.71 | 1:52.77 | EXTRA | |||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:41 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 38, 100m Breaststroke Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Antti Kähär | 1995 | 9 | 455 | 35.71 | 1:15.15 | ||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Marcel Yunus Stüwe | 1995 | 7 | 450 | 35.15 | 1:15.44 | ||||
Csv Berlin | ||||||||||
3 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 6 | 428 | 36.22 | 1:16.73 | ||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Kasper Lousdal Nielsen | 1995 | 5 | 383 | 37.81 | 1:19.59 | ||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
5 | Felix Penzold | 1995 | 4 | 353 | 37.80 | 1:21.80 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Jonas Frei | 1995 | 3 | 323 | 39.94 | 1:24.27 | ||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Lasse Kammer | 1995 | 2 | 320 | 40.29 | 1:24.53 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
8 | Severi Smal | 1995 | 1 | 309 | 40.48 | 1:25.50 | ||||
Team Turku | ||||||||||
9 | Mathias Ingemann Christia | 1995 | 297 | 40.67 | 1:26.68 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
10 | Lennard Günther | 1995 | 290 | 41.39 | 1:27.32 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Rico Rokka | 1995 | 265 | 42.54 | 1:30.06 | |||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Richard Lippold | 1995 | 257 | 42.62 | 1:30.97 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Christian Cassard | 1995 | 253 | 44.05 | 1:31.39 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Philipp Alm | 1995 | 251 | 43.23 | 1:31.68 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
15 | Philipp Koller | 1995 | 244 | 43.04 | 1:32.53 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Frederik Haastrup | 1995 | 233 | 44.36 | 1:33.94 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Jockem Wagenvoort | 1995 | 202 | 47.08 | 1:38.62 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
18 | Oskar Roslund | 1995 | 190 | 47.69 | 1:40.54 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
19 | Jens Christian Olsen | 1995 | 169 | 47.56 | 1:44.48 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
Løb 38, 100m Breaststroke Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Eeli Aavasalo | 1996 | 9 | 366 | 38.10 | 1:20.80 | ||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 7 | 348 | 39.26 | 1:22.20 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maximilian Prügel | 1996 | 6 | 309 | 39.16 | 1:25.48 | ||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
4 | Simo Åkerberg | 1996 | 5 | 296 | 40.44 | 1:26.72 | ||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Peter Højberg | 1996 | 4 | 284 | 41.02 | 1:27.98 | ||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Timon Wedekind | 1996 | 3 | 279 | 41.53 | 1:28.51 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Roope Lehtonen | 1996 | 2 | 277 | 41.95 | 1:28.67 | ||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Fin Conje | 1996 | 1 | 273 | 42.46 | 1:29.11 | ||||
Kreis Harburg | ||||||||||
9 | Daniel Harsfort | 1996 | 262 | 43.04 | 1:30.40 | |||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
10 | Teddi Rasmussen | 1996 | 260 | 43.68 | 1:30.59 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
11 | Jacob Adolfsen | 1996 | 256 | 42.72 | 1:31.04 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
12 | Sune Kokholm | 1996 | 255 | 43.73 | 1:31.19 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
13 | Anders Fries | 1996 | 254 | 43.23 | 1:31.26 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 244 | 43.71 | 1:32.57 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Paul Ehmke | 1996 | 238 | 44.73 | 1:33.34 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
16 | Niclas Titius | 1996 | 221 | 46.82 | 1:35.61 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
17 | Martin Nielsen | 1996 | 215 | 46.41 | 1:36.52 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
18 | Robin Thorsen | 1996 | 214 | 45.94 | 1:36.69 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Timo Schütt | 1996 | 213 | 46.27 | 1:36.77 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
20 | Jakob Brinkmann | 1996 | 213 | 47.04 | 1:36.84 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
21 | Mathias Gammelgaard | 1996 | 205 | 46.46 | 1:37.99 | |||||
A6 | ||||||||||
22 | Linus Aulich | 1996 | 204 | 46.63 | 1:38.20 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
23 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 204 | 46.60 | 1:38.28 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Joshua Heitsch | 1996 | 197 | 46.82 | 1:39.42 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
25 | Mads Lykke Jensen | 1996 | 184 | 48.40 | 1:41.58 | |||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
26 | Christoffer Beck | 1996 | 175 | 46.88 | 1:43.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
27 | Piers Wermbter | 1996 | 173 | 48.07 | 1:43.77 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
28 | Morten Baxter | 1996 | 159 | 49.65 | 1:46.66 | |||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Valtteri Salovaara | 1996 | 143 | 51.35 | 1:50.59 | |||||
Team Turku | ||||||||||
30 | Felix Koenecke | 1996 | 127 | 55.77 | 1:55.06 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
31 | Steffen Petersen | 1996 | 122 | 54.47 | 1:56.73 | |||||
Bov IF | ||||||||||
- | Mikkel Stavngaard | 1996 | DSQ | Crawlben efter bensp | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Jensen-Mattebjerg | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:41 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 39, 200m Backstroke Women, Finaler 12 - 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Janna Ovaska | 1996 | 9 | 579 | 35.54 | 1:12.88 | 1:51.28 | 2:28.34 | ||
Team Turku | ||||||||||
2 | Anu Bergström | 1996 | 7 | 541 | 36.38 | 1:14.40 | 1:53.14 | 2:31.70 | ||
Team Turku | ||||||||||
3 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 6 | 530 | 35.50 | 1:13.85 | 1:54.19 | 2:32.73 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 5 | 515 | 35.15 | 1:13.38 | 1:53.67 | 2:34.26 | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 4 | 500 | 35.99 | 1:15.87 | 1:56.57 | 2:35.70 | ||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Sidse Kehlet | 1996 | 3 | 496 | 36.81 | 1:15.74 | 1:56.18 | 2:36.22 | ||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Josefine Mayer | 1997 | 2 | 494 | 37.38 | 1:16.84 | 1:56.84 | 2:36.34 | ||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Isabella Wedel Hansen | 1996 | 1 | 442 | 38.27 | 1:19.93 | 2:01.51 | 2:42.28 | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Stephanie Hansen | 1996 | 425 | 38.89 | 1:20.43 | 2:02.85 | 2:44.43 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Nellie Järvinen | 1996 | 400 | 40.10 | 1:23.22 | 2:06.36 | 2:47.84 | |||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
11 | Martha Meilstrup | 1997 | 398 | 38.65 | 1:21.17 | 2:05.30 | 2:48.07 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Siham Saud | 1997 | 384 | 39.90 | 1:23.26 | 2:07.13 | 2:50.05 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Line Helbo | 1996 | 371 | 40.29 | 1:24.11 | 2:08.71 | 2:52.05 | |||
Odder IGF | ||||||||||
14 | Nanna Kristensen | 1996 | 360 | 41.28 | 1:24.91 | 2:09.67 | 2:53.77 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
15 | Katrine Larsen | 1997 | 324 | 41.52 | 1:27.09 | 2:13.86 | 3:00.03 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
16 | Louise Søndergaard | 1997 | 319 | 42.43 | 1:28.84 | 2:16.01 | 3:00.85 | |||
A6 | ||||||||||
17 | Larissa Woschetzky | 1996 | 307 | 40.47 | 1:26.77 | 2:16.08 | 3:03.23 | |||
Kreis Harburg | ||||||||||
18 | Alina Willert | 1997 | 306 | 41.72 | 1:29.03 | 2:16.94 | 3:03.40 | |||
Kreis Harburg | ||||||||||
19 | Anna Gade | 1996 | 306 | 42.21 | 1:29.52 | 2:16.79 | 3:03.50 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
20 | Anja Hansen | 1997 | 291 | 44.85 | 1:31.79 | 2:20.39 | 3:06.49 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Regitze Andersen | 1996 | 284 | 44.28 | 1:32.87 | 2:21.48 | 3:08.09 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Frida Webster Fessel | 1996 | 282 | 44.91 | 1:31.75 | 2:20.87 | 3:08.49 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Kristina Delff Andersen | 1997 | 267 | 44.35 | 1:33.41 | 2:24.59 | 3:12.07 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
24 | Anne Ølund | 1996 | 264 | 46.16 | 1:36.52 | 2:25.56 | 3:12.67 | |||
Odder IGF | ||||||||||
25 | Michelle Wolf | 1997 | 260 | 45.81 | 1:35.61 | 2:26.20 | 3:13.58 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
26 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 238 | 47.37 | 1:39.12 | 2:31.11 | 3:19.47 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
27 | Thea Holm Kristiansen | 1997 | 230 | 49.51 | 1:42.33 | 2:32.11 | 3:21.75 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Ida Garau | 1996 | 224 | 48.97 | 1:40.24 | 2:32.92 | 3:23.51 | |||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Litten Fleggaard | 1997 | 217 | 48.36 | 1:43.12 | 2:34.38 | 3:25.70 | |||
Bov IF | ||||||||||
30 | Sarah Brylov | 1997 | 182 | 51.51 | 1:49.03 | 2:44.14 | 3:38.04 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
31 | Rebecca Thoby | 1996 | 136 | 56.73 | 1:58.30 | 3:00.99 | 4:00.52 | |||
A6 | ||||||||||
- | Luise Brinster | 1997 | DSQ | Glid på mave v 100m | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:41 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 40, 200m Backstroke Men, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 9 | 516 | 31.67 | 1:05.96 | 1:41.78 | 2:17.34 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 7 | 413 | 34.93 | 1:12.77 | 1:50.39 | 2:27.97 | ||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Rasmus Christensen | 1996 | 6 | 375 | 35.34 | 1:14.34 | 1:53.62 | 2:32.75 | ||
Bov IF | ||||||||||
4 | Ole Dittrich | 1996 | 5 | 364 | 35.41 | 1:15.05 | 1:56.33 | 2:34.38 | ||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Chris Johansen | 1996 | 4 | 358 | 36.74 | 1:16.46 | 1:56.77 | 2:35.17 | ||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Simon Hallberg | 1996 | 3 | 353 | 37.46 | 1:17.13 | 1:56.83 | 2:35.92 | ||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Peter Gjerulff | 1996 | 2 | 346 | 37.97 | 1:18.24 | 1:57.83 | 2:36.96 | ||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | 1 | 337 | 38.42 | 1:18.87 | 1:58.78 | 2:38.37 | ||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Viktor Christiansson | 1995 | 332 | 37.26 | 1:17.85 | 1:59.57 | 2:39.11 | |||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
10 | Lennard Günther | 1995 | 318 | 37.54 | 1:18.99 | 2:01.68 | 2:41.34 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
11 | Hoby Andrian | 1995 | 309 | 37.72 | 1:19.90 | 2:03.00 | 2:42.99 | |||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
12 | Marcus Bischoff | 1995 | 309 | 37.03 | 1:19.10 | 2:02.68 | 2:43.01 | |||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Nikolai Skelsager | 1996 | 303 | 38.70 | 1:21.19 | 2:04.16 | 2:43.96 | |||
A6 | ||||||||||
14 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 301 | 39.72 | 1:21.39 | 2:03.56 | 2:44.46 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
15 | Janis Costard | 1996 | 292 | 38.02 | 1:20.85 | 2:05.02 | 2:46.05 | |||
Tsv Schwerin | ||||||||||
16 | Niklas Heese | 1995 | 277 | 38.66 | 1:21.69 | 2:05.78 | 2:49.01 | |||
Tsv Schwerin | ||||||||||
17 | Steffen Møller Jürgensen | 1996 | 257 | 41.96 | 1:26.58 | 2:11.10 | 2:53.38 | |||
Odder IGF | ||||||||||
18 | Christian Dall | 1995 | 246 | 40.72 | 1:26.27 | 2:12.40 | 2:55.75 | |||
Odder IGF | ||||||||||
19 | Andreas Frost | 1996 | 185 | 45.21 | 1:34.22 | 2:24.79 | 3:13.30 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Sebastian K. Jespersen | 1996 | 155 | 47.33 | 1:38.70 | 2:32.02 | 3:24.92 | |||
Odder IGF | ||||||||||
- | Morten Baxter | 1996 | DSQ | Ej berøring v 75m | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Martin Hjelm | 1995 | DSQ | Glid på mave v 100m | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
- | Elmeri Hyvönen | 1995 | DSQ | Afslut på mave | ||||||
Team Turku | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |