Results for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Below are all results from the competition shown by session.
Saturday Morning
Resultat Løb 14 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:37 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 14, 25m Freestyle Men, Indledende 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Paulus Antblad | 1995 | 597 | 12.53 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Marcel Yunus Stüwe | 1995 | 572 | 12.71 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
3 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 568 | 12.74 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Jacob Severinsen | 1995 | 563 | 12.78 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 546 | 12.91 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Viktor Christiansson | 1995 | 539 | 12.96 | ||||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
7 | Dawid Fredrych | 1995 | 531 | 13.03 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
8 | Morten Bak Hansen | 1995 | 526 | 13.07 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Antti Kähär | 1995 | 503 | 13.27 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
10 | Eric Krüger | 1995 | 501 | 13.28 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
11 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 492 | 13.36 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
12 | Marcus Johnsson | 1995 | 483 | 13.45 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
13 | Petri Sartela | 1995 | 479 | 13.48 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
14 | Johannes Westerberg | 1995 | 474 | 13.53 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
15 | Hoby Andrian | 1995 | 471 | 13.56 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
16 | Daniel Helldén | 1995 | 455 | 13.72 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
17 | Marcus Bischoff | 1995 | 453 | 13.74 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Nikita Smirnov | 1995 | 440 | 13.87 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
19 | Pierre Lux | 1995 | 431 | 13.97 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
20 | Olle Karlsson | 1995 | 428 | 14.00 | ||||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
21 | Ori Turin | 1995 | 425 | 14.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Tom Prinitzky | 1995 | 412 | 14.18 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
23 | Christian Cassard | 1995 | 401 | 14.31 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
24 | Björn Janssen | 1995 | 396 | 14.37 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
25 | Christian Dall | 1995 | 394 | 14.39 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
26 | Alexander Lorenz | 1995 | 390 | 14.44 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
27 | Carlo Kroll | 1995 | 386 | 14.49 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
28 | Morten Lysdahl. Pedersen | 1995 | 383 | 14.53 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
29 | Karsten Kroll | 1995 | 380 | 14.57 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
30 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 373 | 14.66 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
30 | Niklas Heese | 1995 | 373 | 14.66 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
32 | Joonas Yli-Saari | 1995 | 363 | 14.79 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
33 | Michael Herpich | 1995 | 354 | 14.91 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
34 | Kai Reche | 1995 | 349 | 14.99 | ||||||
Kaltenkirchener Ts V 18 | ||||||||||
35 | Jens Christian Olsen | 1995 | 334 | 15.20 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
36 | Mikkel Juul Jørgensen | 1995 | 332 | 15.23 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
37 | Adalsteinn S. Hermannsson | 1995 | 332 | 15.24 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
38 | Per Jensen | 1995 | 328 | 15.30 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
39 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | 304 | 15.69 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
40 | Martin Hjelm | 1995 | 266 | 16.41 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
41 | Oskar Roslund | 1995 | 265 | 16.42 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
42 | Arved Stürck | 1995 | 258 | 16.57 | ||||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
43 | Lasse Skovmand | 1995 | 256 | 16.61 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
44 | Rolf Hansen | 1995 | 255 | 16.64 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 25m Freestyle Men, Indledende 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 533 | 13.01 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Artturi Rinne | 1996 | 494 | 13.35 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 479 | 13.48 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Paul Winkler | 1996 | 473 | 13.54 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Christian Wichette | 1996 | 469 | 13.58 | ||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Mikkel Stavngaard | 1996 | 469 | 13.58 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Erik Wetzstein | 1996 | 445 | 13.82 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Peter Gjerulff | 1996 | 436 | 13.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Sune Kokholm | 1996 | 406 | 14.25 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Jakub Kozio | 1996 | 397 | 14.35 | ||||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
11 | Michael Mühlbauer | 1996 | 396 | 14.37 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
12 | Simo Åkerberg | 1996 | 393 | 14.40 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
13 | Nikolai Skelsager | 1996 | 392 | 14.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Janis Costard | 1996 | 381 | 14.55 | ||||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
15 | Roope Lehtonen | 1996 | 379 | 14.58 | ||||||
Team Turku | ||||||||||
16 | Simon Hallberg | 1996 | 377 | 14.60 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
17 | Chris Johansen | 1996 | 375 | 14.63 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
18 | Jakob Brinkmann | 1996 | 374 | 14.64 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
19 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 368 | 14.72 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Torben Bremer | 1996 | 367 | 14.74 | ||||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
21 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 364 | 14.78 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
22 | Gottfrid Jansson | 1996 | 363 | 14.79 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
23 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 362 | 14.80 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Dimitri Maul | 1996 | 356 | 14.88 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
25 | Lasse Muth | 1996 | 350 | 14.97 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
26 | Lars-Kevin Klüver | 1996 | 349 | 14.99 | ||||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
27 | Peter Huse Gaarde-Hansen | 1996 | 348 | 15.00 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
28 | Jacob Adolfsen | 1996 | 347 | 15.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
29 | Sven- Torben Lesny | 1996 | 345 | 15.04 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
30 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 342 | 15.09 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
31 | Emil Maron | 1996 | 329 | 15.28 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
32 | Pablo Auer | 1996 | 328 | 15.29 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
33 | Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | 317 | 15.48 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
34 | Joshua Heitsch | 1996 | 312 | 15.55 | ||||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
35 | Christoffer Beck | 1996 | 311 | 15.57 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Morten Baxter | 1996 | 308 | 15.63 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
37 | Mathias Gammelgaard | 1996 | 298 | 15.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
38 | Anders Fries | 1996 | 289 | 15.95 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
39 | Johannes Kyas | 1996 | 288 | 15.98 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
40 | Tom Neubert | 1996 | 269 | 16.34 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
41 | Linus Aulich | 1996 | 264 | 16.44 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
42 | Steffen Petersen | 1996 | 252 | 16.71 | ||||||
Bov IF | ||||||||||
43 | Malthe Lindquist | 1996 | 246 | 16.83 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
44 | Marc Zurheiden | 1996 | 245 | 16.86 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
45 | Mathies Skjellerup | 1996 | 230 | 17.21 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
46 | Niklas Jürs | 1996 | 199 | 18.08 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
47 | Jesper Hansen | 1996 | 198 | 18.10 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
48 | Tilman Kicinski | 1996 | 192 | 18.28 | ||||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
49 | Joachim Raahauge | 1996 | 190 | 18.34 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
50 | Pascal Harder | 1996 | 185 | 18.50 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
51 | Børge Grødem | 1996 | 169 | 19.08 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
52 | Jacob Jensen-Mattebjerg | 1996 | 164 | 19.28 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
53 | Christian Roth Jacobsen | 1996 | 160 | 19.42 | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
- | Valtteri Salovaara | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Team Turku | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |