Resultater for Aalborg Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 01 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 19:14 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Gustav Yde | 2000 | 411 | 29.31 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | David Hjort | 2000 | 403 | 29.50 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Rune Nørgaard | 2000 | 285 | 33.10 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Thomas Frederiksen | 2000 | 276 | 33.48 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Alexander Stær | 2001 | 228 | 35.65 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
5 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 228 | 35.65 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
7 | Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 222 | 35.96 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
8 | Scott Stegenborg | 2000 | 216 | 36.30 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Alexander Dahl | 2000 | 196 | 37.48 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Søren P. Rasmussen | 2001 | 190 | 37.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Morten Kolbe Thomsen | 2001 | 187 | 38.09 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
12 | Thomas Schiby | 2001 | 179 | 38.67 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anders Vestergaard | 2001 | 176 | 38.89 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
14 | Hans-Christian Moe Gullik | 2001 | 174 | 38.98 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
15 | August Bugge | 2000 | 166 | 39.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Ruben C. Nørgaard | 2002 | 162 | 39.98 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anders Søndergaard | 2001 | 158 | 40.32 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
18 | Alexander Boelt Cimpu | 2001 | 129 | 43.12 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
19 | Christian Bonde | 2001 | 128 | 43.22 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johannes Kjærgaard | 1998 | 505 | 27.37 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
2 | Jonathan Kristensen | 1998 | 492 | 27.61 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 489 | 27.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | 452 | 28.39 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emil Leander Bonderup | 1998 | 416 | 29.18 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Jacob Harboe | 1998 | 400 | 29.58 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
7 | Sebastian Reese | 1998 | 395 | 29.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 382 | 30.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Toke Cramer | 1998 | 359 | 30.67 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
10 | Andreas Vestergaard | 1999 | 358 | 30.70 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
11 | Oskar Jørgensen | 1998 | 351 | 30.88 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
12 | Andreas K Larsen | 1999 | 350 | 30.92 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Ludvig Lind | 1998 | 331 | 31.49 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Martin Larsen | 1998 | 331 | 31.50 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 328 | 31.61 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Jens Søndergaard | 1999 | 304 | 32.39 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
17 | Sebastian Brun Koch | 1998 | 290 | 32.91 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Simon Rasmussen | 1998 | 289 | 32.96 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
19 | Emil D. Nielsen | 1999 | 283 | 33.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
20 | Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 279 | 33.35 | ||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
21 | Thomas Kjær | 1998 | 265 | 33.93 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jens Bo Conrad | 1998 | 227 | 35.70 | ||||||
IHF Svømning | ||||||||||
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mads Larsen | 1994 | 522 | 27.06 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lasse Dall | 1997 | 483 | 27.78 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Anders Frimor Kirk | 1996 | 382 | 30.03 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 360 | 30.64 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
5 | Marc Ochsendorf | 1996 | 341 | 31.19 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Jeppe Krog Poulsen | 1997 | 333 | 31.43 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 01 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 19:14 |