Results for Aalborg Cup 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stvne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stvne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangr | Aalborg Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 01 november 2013 |
Lb 13, 100m Medley Damer, Indledende rg. 2002-2014 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | 347 | 37.53 | 1:22.09 | |||||
Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
2 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 330 | 39.27 | 1:23.48 | |||||
Svmmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
3 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 298 | 41.26 | 1:26.41 | |||||
Svmmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
4 | Anne Bjstrup Bertelsen | 2002 | 278 | 41.25 | 1:28.40 | |||||
Brnderslev SK08 | ||||||||||
5 | Cecilie Vver | 2002 | 269 | 40.36 | 1:29.37 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Emma Stecher | 2003 | 263 | 42.07 | 1:30.02 | |||||
Svmmeklubben Rask | ||||||||||
7 | Lrke Bjerre Tange | 2002 | 256 | 42.31 | 1:30.84 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 247 | 42.97 | 1:31.92 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
- | Nadja Brinckmann | 2002 | DNS | |||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Lb 13, 100m Medley Damer, Indledende rg. 2000-2001 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amalie Brentsen | 2000 | 524 | 33.47 | 1:11.60 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
2 | Natascha Alexandra Green | 2000 | 505 | 32.26 | 1:12.50 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
3 | Emma A Andersen | 2000 | 468 | 34.97 | 1:14.32 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 467 | 35.29 | 1:14.40 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
5 | Louise Srensen | 2000 | 461 | 34.27 | 1:14.74 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
6 | Anne Sofie Slvkjr | 2000 | 418 | 37.46 | 1:17.20 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
7 | Maria M. Porsmose | 2000 | 410 | 36.10 | 1:17.70 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
8 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 404 | 36.81 | 1:18.07 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
9 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 387 | 35.08 | 1:19.17 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
10 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 385 | 37.70 | 1:19.33 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | ||||||||||
11 | Signe Rosendal | 2000 | 383 | 36.45 | 1:19.50 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
12 | Stine Nerland | 2001 | 371 | 37.00 | 1:20.33 | |||||
Nedre Eiker Svmmeklubb | ||||||||||
13 | Sine Johansen | 2000 | 354 | 36.64 | 1:21.58 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
14 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 352 | 37.47 | 1:21.75 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Rebecca Haahr Pallesen | 2000 | 347 | 38.59 | 1:22.14 | |||||
Svmmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Cecilie Tommerup Srensen | 2001 | 339 | 38.79 | 1:22.74 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | ||||||||||
17 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | 336 | 39.20 | 1:23.03 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | ||||||||||
18 | Emma Lund | 2000 | 335 | 38.40 | 1:23.08 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
19 | Nora Moen Pettersen | 2001 | 334 | 39.29 | 1:23.19 | |||||
Nedre Eiker Svmmeklubb | ||||||||||
20 | Helena M. S. Srensen | 2001 | 333 | 38.72 | 1:23.24 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
21 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 332 | 36.73 | 1:23.35 | |||||
Aars Svmmeklub | ||||||||||
22 | Mie Mellerup | 2000 | 332 | 39.90 | 1:23.38 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
23 | Maja Meinert | 2001 | 314 | 40.96 | 1:24.91 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
24 | Lrke Juul Nielsen | 2000 | 311 | 40.73 | 1:25.16 | |||||
Stvring Svmmeklub Pingvinen | ||||||||||
25 | Mathilde Inderberg | 2001 | 310 | 40.46 | 1:25.23 | |||||
Nedre Eiker Svmmeklubb | ||||||||||
26 | Anne Rytter | 2000 | 309 | 39.30 | 1:25.32 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
27 | Camilla Outzen | 2000 | 292 | 41.43 | 1:26.95 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
28 | Astrid Yde | 2000 | 290 | 41.73 | 1:27.22 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
29 | Camilla Ottesen | 2000 | 264 | 38.67 | 1:29.97 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
- | Julie Nykvist Jensen | 2001 | DSQ | 1 hnd vending | ||||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
Lb 13, 100m Medley Damer, Indledende rg. 0-1999 |
Sponsor: Restaurant Fellini |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Levisen | 1997 | 585 | 31.69 | 1:09.02 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
2 | Cecilie Hansen | 1995 | 555 | 30.31 | 1:10.24 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 550 | 32.31 | 1:10.47 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
4 | Maria Se Beith | 1996 | 506 | 34.18 | 1:12.42 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
5 | Anna Bonde | 1999 | 501 | 33.11 | 1:12.69 | |||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
6 | Mari Hals | 1997 | 470 | 34.81 | 1:14.24 | |||||
vre Eiker Svmmeklubb | ||||||||||
7 | Helene Seegert | 1994 | 470 | 34.06 | 1:14.25 | |||||
Svmmeklubben Nord | ||||||||||
8 | Amalie Fisker Brchner | 1999 | 466 | 35.76 | 1:14.43 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
9 | Laura Blendstrup | 1999 | 464 | 33.83 | 1:14.55 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Sara Stecher | 1997 | 462 | 34.06 | 1:14.67 | |||||
Svmmeklubben Rask | ||||||||||
11 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 462 | 34.47 | 1:14.69 | |||||
Svmmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Anna Brandenborg Jensen | 1999 | 442 | 35.77 | 1:15.76 | |||||
Skovbakken Svmmeafdeling | ||||||||||
13 | Celina G Winther | 1999 | 442 | 35.98 | 1:15.78 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
14 | Anna Sommer Harrits | 1999 | 437 | 33.73 | 1:16.06 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | ||||||||||
15 | Anette Poulsen | 1999 | 430 | 35.21 | 1:16.48 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
16 | Anna Olesen | 1999 | 429 | 36.52 | 1:16.51 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
17 | Sofie Poulsen | 1999 | 427 | 36.86 | 1:16.64 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
18 | Charlotte Jensen | 1994 | 425 | 34.57 | 1:16.78 | |||||
Aars Svmmeklub | ||||||||||
19 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 415 | 35.70 | 1:17.38 | |||||
Thisted Svmmeklub | ||||||||||
20 | Una Mller | 1998 | 413 | 36.08 | 1:17.48 | |||||
IHF Svmning | ||||||||||
21 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 400 | 36.68 | 1:18.33 | |||||
Hobro Svmmeklub | ||||||||||
22 | Camilla Johannesen | 1999 | 390 | 36.61 | 1:19.02 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
23 | Karoline Lehmann | 1999 | 387 | 37.80 | 1:19.22 | |||||
Aalborg Svmmeklub | ||||||||||
24 | Klara Therkildsen | 1999 | 379 | 37.15 | 1:19.74 | |||||
Aars Svmmeklub | ||||||||||
- | Mette Dyrhauge Winther | 1998 | DSQ | Afs p mave | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:42 |