Resultater for Aalborg Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Aalborg Cup 2013 |
|
Udskriftsdato |
02 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
11:47 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2014 |
Sponsor: Tean Swag |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Magnus Boldrup Birn |
2000 |
|
348 |
37.87 |
1:20.86 |
2:06.09 |
|
2:51.46 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
|
334 |
39.40 |
1:23.60 |
2:08.88 |
|
2:53.80 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander Stær |
2001 |
|
280 |
41.87 |
1:28.82 |
2:17.34 |
|
3:04.37 |
|
|
Randers GF Neptun |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
260 |
43.60 |
1:31.54 |
2:20.73 |
|
3:09.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Jensen |
2000 |
|
248 |
44.56 |
1:33.74 |
2:23.96 |
|
3:11.93 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Sponsor: Tean Swag |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frederik Jessen |
1998 |
|
495 |
34.80 |
1:14.20 |
1:53.77 |
|
2:32.47 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Reese |
1998 |
|
481 |
35.21 |
1:14.54 |
1:54.04 |
|
2:33.93 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Marcus Boesen |
1999 |
|
407 |
37.25 |
1:19.11 |
2:01.39 |
|
2:42.80 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
|
403 |
36.12 |
1:18.18 |
2:01.09 |
|
2:43.36 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander Jensen |
1999 |
|
343 |
38.68 |
1:22.80 |
2:08.03 |
|
2:52.31 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
342 |
38.44 |
1:22.67 |
2:08.37 |
|
2:52.55 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Frederik Marcussen |
1999 |
|
314 |
39.30 |
1:24.40 |
2:11.66 |
|
2:57.39 |
|
|
Brønderslev SK08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Alexander Tvede-Jensen |
1998 |
|
310 |
40.47 |
1:25.98 |
2:11.64 |
|
2:58.13 |
|
|
Skovbakken Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Frederik Peter Bager |
1999 |
|
285 |
41.86 |
1:28.50 |
2:15.72 |
|
3:03.24 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Yelizar M. G. Møller |
1998 |
|
284 |
41.22 |
1:29.09 |
2:17.96 |
|
3:03.48 |
|
|
Odder IGF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Andreas Atilla Stenberg |
1999 |
|
282 |
41.23 |
1:28.66 |
2:16.67 |
|
3:03.80 |
|
|
Nedre Eiker Svømmeklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Daniel Haahr Pallesen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
1 hånd i vend 125m |
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1997 |
Sponsor: Tean Swag |
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 |
Udskriftsdato |
02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:47 |
|