Resultat för Aalborg Cup 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 27 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2002-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 353 | 35.60 | 1:12.11 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
2 | Emma Stecher | 2003 | 290 | 36.99 | 1:17.00 | |||||
Svømmeklubben Rask | ||||||||||
3 | Ida S Olesen | 2003 | 274 | 37.12 | 1:18.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 270 | 38.48 | 1:18.86 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lærke Bjerre Tange | 2002 | 259 | 37.69 | 1:19.95 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 254 | 38.37 | 1:20.47 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sofie Hein Rimmen | 2002 | 254 | 38.18 | 1:20.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Væver | 2002 | 251 | 38.48 | 1:20.78 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
9 | Lærke Høgsted | 2003 | 251 | 37.74 | 1:20.79 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Lea Serup Schøn | 2002 | 238 | 39.14 | 1:22.27 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Chili Müller | 2002 | 221 | 39.59 | 1:24.29 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Caroline Rytter Nielsen | 2002 | 215 | 40.66 | 1:25.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Ildal Djørup | 2002 | 199 | 41.96 | 1:27.23 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Freja Romanski | 2003 | 198 | 40.55 | 1:27.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Sigrid Lei Lamberg | 2002 | DNS | |||||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 559 | 30.04 | 1:01.91 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Mathilde Hager | 2001 | 538 | 30.62 | 1:02.70 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 535 | 30.08 | 1:02.81 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 504 | 30.72 | 1:04.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | 494 | 31.57 | 1:04.51 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Ella Christensen Blanch | 2000 | 483 | 31.44 | 1:05.00 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 481 | 32.31 | 1:05.10 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Bach Andersen | 2001 | 449 | 31.74 | 1:06.59 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
9 | Marie Brandt Pedersen | 2000 | 441 | 32.42 | 1:07.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Cecilie Dalgas | 2000 | 439 | 32.37 | 1:07.11 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
11 | Caroline Schøn | 2001 | 437 | 32.44 | 1:07.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Rolle | 2000 | 437 | 32.94 | 1:07.18 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Julie Lange Jørgensen | 2000 | 425 | 33.24 | 1:07.80 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
14 | Nikoline Østerberg | 2000 | 423 | 33.01 | 1:07.91 | |||||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
15 | Stefanie Brun Koch | 2001 | 423 | 32.63 | 1:07.94 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 412 | 33.05 | 1:08.55 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 410 | 33.30 | 1:08.65 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
18 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 405 | 32.90 | 1:08.91 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
19 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 404 | 32.36 | 1:08.95 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
20 | Camilla D. Hansen | 2000 | 399 | 33.24 | 1:09.25 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Johanne Marie Poulsen | 2001 | 397 | 33.58 | 1:09.40 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 394 | 33.54 | 1:09.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Camilla Ottesen | 2000 | 371 | 34.07 | 1:10.96 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
24 | Stine Nerland | 2001 | 366 | 33.15 | 1:11.25 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
25 | Astrid Yde | 2000 | 362 | 34.91 | 1:11.51 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
26 | Line Gertz | 2001 | 361 | 34.69 | 1:11.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Signe Rosendal | 2000 | 358 | 34.03 | 1:11.78 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Camilla Outzen | 2000 | 358 | 34.92 | 1:11.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Helena M. S. Sørensen | 2001 | 355 | 34.46 | 1:11.98 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
30 | Line Sloth Holm | 2001 | 347 | 35.42 | 1:12.54 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Sine Johansen | 2000 | 347 | 35.10 | 1:12.57 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Victoria K. Jespersen | 2001 | 338 | 35.42 | 1:13.17 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
33 | Kirstine Frandsen | 2001 | 335 | 34.93 | 1:13.42 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 326 | 35.94 | 1:14.06 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
35 | Emma Lund | 2000 | 326 | 36.10 | 1:14.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Maja Meinert | 2001 | 325 | 36.59 | 1:14.16 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Nora Moen Pettersen | 2001 | 313 | 35.88 | 1:15.08 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
38 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | 311 | 35.53 | 1:15.22 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
39 | Maria Rye | 2001 | 305 | 36.08 | 1:15.77 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
40 | Mie Mellerup | 2000 | 293 | 36.33 | 1:16.75 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Anne Rytter | 2000 | 289 | 37.83 | 1:17.10 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
42 | Nina Lærke Mortensen | 2000 | 282 | 37.82 | 1:17.73 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
43 | Aurora Inderberg | 2001 | 257 | 38.99 | 1:20.13 | |||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
44 | Line Hetland Pedersen | 2000 | 254 | 38.18 | 1:20.52 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Stine Lise Stenseth | 1994 | 636 | 28.93 | 59.31 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
2 | Pernille Rasmussen | 1996 | 589 | 29.31 | 1:00.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
3 | Anne-Mette Pedersen | 1998 | 559 | 30.11 | 1:01.91 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ellen Camilla Hansen | 1995 | 548 | 30.49 | 1:02.32 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Lenette Nielsen | 1997 | 546 | 30.50 | 1:02.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
6 | Linn Sofie Hansen | 1998 | 542 | 30.31 | 1:02.54 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
7 | Celina G Winther | 1999 | 515 | 30.48 | 1:03.62 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
8 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 512 | 30.95 | 1:03.74 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | 509 | 30.80 | 1:03.86 | |||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
10 | Sofie Rasmussen | 1999 | 508 | 30.88 | 1:03.89 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Anne Tollerup | 1998 | 495 | 31.18 | 1:04.46 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Charlotte Jensen | 1994 | 490 | 30.60 | 1:04.69 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
13 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 486 | 31.23 | 1:04.87 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Una Møller | 1998 | 481 | 31.27 | 1:05.06 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
15 | Nanna Bæhrenz Damgaard | 1998 | 476 | 31.85 | 1:05.31 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Clara Holst | 1999 | 470 | 31.38 | 1:05.57 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Ada Margrethe Wium | 1998 | 465 | 31.11 | 1:05.80 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
18 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 463 | 31.46 | 1:05.92 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
19 | Anne Sofie Skjellerup | 1999 | 444 | 31.75 | 1:06.82 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
20 | Camilla Johannesen | 1999 | 444 | 32.57 | 1:06.85 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anne T. Nielsen | 1996 | 436 | 32.61 | 1:07.23 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Storgaard | 1996 | 431 | 32.77 | 1:07.50 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Lykke K. Nielsen | 1999 | 427 | 32.94 | 1:07.69 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
24 | Anna Olesen | 1999 | 427 | 32.85 | 1:07.74 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Emilie Kielsholm Jacobsen | 1999 | 416 | 33.62 | 1:08.31 | |||||
IHF Svømning | ||||||||||
26 | Sofie Poulsen | 1999 | 413 | 33.34 | 1:08.49 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
27 | Sisse Grubak Simonsen | 1996 | 403 | 32.75 | 1:09.02 | |||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
28 | Helene G. Nedergaard | 1999 | 391 | 33.68 | 1:09.73 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
29 | Hege Hetland Pedersen | 1996 | 377 | 34.09 | 1:10.57 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
30 | Klara Therkildsen | 1999 | 365 | 34.78 | 1:11.33 | |||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
31 | Thale Berggren | 1997 | 346 | 34.83 | 1:12.60 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
32 | Maren Rasmussen | 1997 | 327 | 35.53 | 1:14.03 | |||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
- | Ida Mikkelsen | 1998 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:47 |