Results for Aalborg Cup 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2000-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Thisted Gruppe 2 Piger | 2000 | 465 | 2:00.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Katrine Bukh Villesen | 2000 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Smilla Lyhne | 2000 | 29.31 | 58.30 | |||||||
Anne Sofie Sølvkjær | 2000 | 31.02 | 1:29.32 | |||||||
Louise Sørensen | 2000 | 30.99 | 2:00.31 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 2 | 2000 | 460 | 2:00.73 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Amalie Bærentsen | 2000 | 29.75 | 29.75 | |||||||
Johanne Marie Poulsen | 2001 | 30.93 | 1:00.68 | |||||||
Ella Christensen Blanch | 2000 | 29.72 | 1:30.40 | |||||||
Emma A Andersen | 2000 | 30.33 | 2:00.73 | |||||||
3 | Agf Piger2 Gr2 | 2000 | 430 | 2:03.48 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Natascha Alexandra Green | 2000 | 29.21 | 1:00.93 | |||||||
Julie Lange Jørgensen | 2000 | 32.41 | 1:33.34 | |||||||
Nanna Rolle | 2000 | 30.14 | 2:03.48 | |||||||
4 | As Piger 2 Gr. 2 | 2001 | 405 | 2:06.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lisa Rijkhoff | 2001 | 31.21 | 31.21 | |||||||
Stefanie Brun Koch | 2001 | 31.36 | 1:02.57 | |||||||
Caroline Schøn | 2001 | 31.38 | 1:33.95 | |||||||
Maria M. Porsmose | 2000 | 32.08 | 2:06.03 | |||||||
5 | Pingvinen Piger 1 | 2000 | 367 | 2:10.19 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Lærke Juul Nielsen | 2000 | 32.79 | 1:04.88 | |||||||
Maria Rye | 2001 | 34.08 | 1:38.96 | |||||||
Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 31.23 | 2:10.19 | |||||||
6 | Agf Piger3 Gr2 | 2001 | 351 | 2:12.16 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Alberte Kaltoft | 2001 | 32.56 | 32.56 | |||||||
Line Gertz | 2001 | 32.10 | 1:04.66 | |||||||
Matilde Bodilsen | 2001 | 33.08 | 1:37.74 | |||||||
Julie Nykvist Jensen | 2001 | 34.42 | 2:12.16 | |||||||
7 | S68 2 | 2000 | 339 | 2:13.67 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Astrid Yde | 2000 | 32.61 | 32.61 | |||||||
Marie Brandt Pedersen | 2000 | 32.61 | 1:05.22 | |||||||
Camilla D. Hansen | 2000 | 32.67 | 1:37.89 | |||||||
Lærke Høgsted | 2003 | 35.78 | 2:13.67 | |||||||
8 | Nedre Eiker SK J1 Jr. | 2001 | 291 | 2:20.68 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Mathilde Inderberg | 2001 | 33.92 | 33.92 | |||||||
Elisabeth Maria Stenberg | 2001 | 36.52 | 1:10.44 | |||||||
Aurora Inderberg | 2001 | 36.86 | 1:47.30 | |||||||
Nora Moen Pettersen | 2001 | 33.38 | 2:20.68 | |||||||
9 | Nord Piger | 2000 | 279 | 2:22.55 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Camilla Ottesen | 2000 | 31.76 | 31.76 | |||||||
Lærke Als | 2002 | 40.99 | 1:12.75 | |||||||
Cecilie Væver | 2002 | 34.52 | 1:47.27 | |||||||
Lærke Bjerre Tange | 2002 | 35.28 | 2:22.55 | |||||||
- | Aarhus Swim Piger 2 | 2000 | DNS | |||||||
Århus Swim | ||||||||||
Nikoline Østerberg | 2000 | |||||||||
Victoria K. Jespersen | 2001 | |||||||||
Sigrid Lei Lamberg | 2002 | |||||||||
Line Johannsen | 2001 | DNS | ||||||||
Løb 35, 4X50m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Piger 2 Gr. 1 | 1995 | 599 | 1:50.58 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lisa Schøn | 1999 | 28.19 | 28.19 | |||||||
Isabella K. Sørensen | 1994 | 27.20 | 55.39 | |||||||
Jackie Gade | 1998 | 28.11 | 1:23.50 | |||||||
Kristina K Hedegaard | 1995 | 27.08 | 1:50.58 | |||||||
2 | As Piger 1 Gr. 1 | 1990 | 545 | 1:54.16 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 29.51 | 29.51 | |||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 27.86 | 57.37 | |||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 28.41 | 1:25.78 | |||||||
Asta Blanch | 1996 | 28.38 | 1:54.16 | |||||||
3 | Øvre Eiker J1 | 1996 | 544 | 1:54.20 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Ada Margrethe Wium | 1998 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Stine Lise Stenseth | 1994 | 26.97 | 56.51 | |||||||
Linn Sofie Hansen | 1998 | 28.66 | 1:25.17 | |||||||
Ellen Camilla Hansen | 1995 | 29.03 | 1:54.20 | |||||||
4 | Odder Piger | 1998 | 475 | 1:59.44 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Johanne Skovgaard Terp | 1999 | 29.57 | 29.57 | |||||||
Cecilie Dalgas | 2000 | 29.84 | 59.41 | |||||||
Anne Ølund | 1996 | 30.32 | 1:29.73 | |||||||
Helene G. Nedergaard | 1999 | 29.71 | 1:59.44 | |||||||
5 | S68 1 | 1996 | 439 | 2:02.61 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Rebekka R. Andersen | 1996 | 29.98 | 29.98 | |||||||
Julie Storgaard | 1996 | 31.91 | 1:01.89 | |||||||
Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 30.17 | 1:32.06 | |||||||
Anne Tollerup | 1998 | 30.55 | 2:02.61 | |||||||
6 | Neptun Tøser | 1998 | 391 | 2:07.49 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Celina G Winther | 1999 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Anna Olsen | 1999 | 33.89 | 1:05.35 | |||||||
Christine Skouboe | 1997 | 33.78 | 1:39.13 | |||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 28.36 | 2:07.49 | |||||||
7 | Øvre Eiker J2 | 1994 | 374 | 2:09.36 | ||||||
Øvre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Mari Hals | 1997 | 29.79 | 29.79 | |||||||
Thale Berggren | 1997 | 32.43 | 1:02.22 | |||||||
Maren Rasmussen | 1997 | 34.60 | 1:36.82 | |||||||
Hege Hetland Pedersen | 1996 | 32.54 | 2:09.36 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:26 |