Resultater for Aalborg Cup 2013
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Aalborg Cup 2013 | Udskriftsdato | 02 november 2013 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Indledende Årg. 1998-2014 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Agf Drenge 2 Gr2 | 1998 | 485 | 1:56.82 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Simon Noesgaard Nielsen | 1998 | 32.51 | 32.51 | |||||||
Tobias B. Bjerg | 1998 | 30.81 | 1:03.32 | |||||||
Johannes Kjærgaard | 1998 | 26.83 | 1:30.15 | |||||||
August Stamp Kirkeby | 1999 | 26.67 | 1:56.82 | |||||||
2 | Hovedstadens Drenge | 1998 | 436 | 2:01.02 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Mathias Holdrup | 1999 | 33.56 | 1:06.03 | |||||||
Giano Grillo | 1998 | 28.21 | 1:34.24 | |||||||
Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 26.78 | 2:01.02 | |||||||
3 | Odder Drenge | 1998 | 428 | 2:01.81 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Alexander Jensen | 1999 | 31.30 | 31.30 | |||||||
Oskar Jørgensen | 1998 | 35.86 | 1:07.16 | |||||||
Jonathan Kristensen | 1998 | 27.64 | 1:34.80 | |||||||
Nikolaj Isdahl | 1999 | 27.01 | 2:01.81 | |||||||
4 | As Drenge 1 Gr. 2 | 1998 | 405 | 2:04.05 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Lars Lyhne | 1999 | 31.55 | 31.55 | |||||||
Sebastian Reese | 1998 | 32.65 | 1:04.20 | |||||||
Martin Larsen | 1998 | 31.56 | 1:35.76 | |||||||
Thomas Kjær | 1998 | 28.29 | 2:04.05 | |||||||
5 | As Drenge 2 Gr. 2 | 1998 | 374 | 2:07.35 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Brun Koch | 1998 | 31.90 | 31.90 | |||||||
Andreas K Larsen | 1999 | 33.99 | 1:05.89 | |||||||
Morten Due Nielsen | 1999 | 35.52 | 1:41.41 | |||||||
Nikolaj J. Jørgensen | 1998 | 25.94 | 2:07.35 | |||||||
6 | Thisted Gruppe 2 Drenge | 1998 | 352 | 2:09.93 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Peter Enevold Sørensen | 1998 | 35.44 | 35.44 | |||||||
Marcus Boesen | 1999 | 33.23 | 1:08.67 | |||||||
Frederik Jessen | 1998 | 30.47 | 1:39.14 | |||||||
Alexander Dahl | 2000 | 30.79 | 2:09.93 | |||||||
7 | Aarhus Swim Drenge 2 | 2000 | 336 | 2:11.92 | ||||||
Århus Swim | ||||||||||
Magnus Boldrup Birn | 2000 | 33.54 | 33.54 | |||||||
Aksel Skrydstrup | 2001 | 38.74 | 1:12.28 | |||||||
David Hjort | 2000 | 29.73 | 1:42.01 | |||||||
Søren Wolf | 2000 | 29.91 | 2:11.92 | |||||||
8 | Bsk08 1 | 1999 | 318 | 2:14.39 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Steffen Jes Vestergaard | 2000 | 36.54 | 36.54 | |||||||
Frederik Marcussen | 1999 | 35.96 | 1:12.50 | |||||||
Jens Søndergaard | 1999 | 31.69 | 1:44.19 | |||||||
Lukas Kranker | 2000 | 30.20 | 2:14.39 | |||||||
9 | Aarhus Swim Drenge 1 | 1998 | 285 | 2:19.47 | ||||||
Århus Swim | ||||||||||
Simon Ajeet Kristensen | 1999 | 34.81 | 34.81 | |||||||
Dan Izhar-Larsen | 1999 | 42.33 | 1:17.14 | |||||||
Simon Johannsen | 1998 | 34.44 | 1:51.58 | |||||||
Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 27.89 | 2:19.47 | |||||||
10 | Bsk08 2 | 2000 | 204 | 2:35.76 | ||||||
Brønderslev SK08 | ||||||||||
Nicolai Sand | 2000 | 36.40 | 36.40 | |||||||
Anders Vestergaard | 2001 | 42.58 | 1:18.98 | |||||||
Anders Søndergaard | 2001 | 41.02 | 2:00.00 | |||||||
Alexander Boelt Cimpu | 2001 | 35.76 | 2:35.76 | |||||||
11 | Nedre Eiker SK G1 Jr. | 1999 | 184 | 2:41.26 | ||||||
Nedre Eiker Svømmeklubb | ||||||||||
Hã¥vard Storbakken | 2001 | 43.59 | 43.59 | |||||||
Andreas Atilla Stenberg | 1999 | 38.71 | 1:22.30 | |||||||
Hans-Christian Moe Gullik | 2001 | 1:18.96 | 2:41.26 | |||||||
Mikail Calli | 2001 | 2:41.26 | ||||||||
Løb 24, 4X50m Medley Herrer, Indledende Årg. 0-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | As Drenge 1 Gr. 1 | 1992 | 456 | 1:59.24 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Mikael Thode Sørensen | 1997 | 31.63 | 31.63 | |||||||
Andreas M. Porsmose | 1998 | 35.30 | 1:06.93 | |||||||
Lasse Thor Carstensen | 1994 | 26.90 | 1:33.83 | |||||||
Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 25.41 | 1:59.24 | |||||||
2 | Neptun Herrer | 1995 | 401 | 2:04.42 | ||||||
Randers GF Neptun | ||||||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 31.80 | 31.80 | |||||||
Mikkel Strand | 1997 | 33.61 | 1:05.41 | |||||||
Jacob Harboe | 1998 | 29.30 | 1:34.71 | |||||||
Alexander Stær | 2001 | 29.71 | 2:04.42 | |||||||
3 | Aars Drenge 1 | 1992 | 399 | 2:04.63 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
Simon Rasmussen | 1998 | 33.05 | 33.05 | |||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 35.18 | 1:08.23 | |||||||
Nikolaj Rasmussen | 1993 | 29.45 | 1:37.68 | |||||||
Benjamin Beirholm Larsen | 1995 | 26.95 | 2:04.63 | |||||||
4 | Odder Drenge 2 | 1997 | 359 | 2:09.10 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
Lasse Dall | 1997 | 29.54 | 29.54 | |||||||
Yelizar M. G. Møller | 1998 | 38.87 | 1:08.41 | |||||||
Thomas Frederiksen | 2000 | 32.88 | 1:41.29 | |||||||
Mark Simonsen | 1997 | 27.81 | 2:09.10 | |||||||
5 | Nord Drenge | 1995 | 283 | 2:19.76 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Lars Christian Primdahl | 2000 | 44.68 | 44.68 | |||||||
Emil Poulsen | 1997 | 37.26 | 1:21.94 | |||||||
Ludvig Lind | 1998 | 31.18 | 1:53.12 | |||||||
Martin Hedegaard Nielsen | 1995 | 26.64 | 2:19.76 | |||||||
- | As Drenge 2 Gr. 1 | 1990 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Sebastian Strandberg | 1994 | 27.16 | 27.16 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 02 november 2013 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:55 |