Resultat för ALFRED NOBEL CUP & UGP4 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Jan Mekan i Svartå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.77 | 1:06.48 | 1:41.35 | 2:16.26 | |||
2 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 32.53 | 1:07.04 | 1:42.34 | 2:16.38 | |||
3 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 31.77 | 1:06.80 | 1:42.02 | 2:16.68 | |||
4 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 32.44 | 1:07.57 | 1:42.67 | 2:16.97 | |||
5 | Ida Jaraquemada | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.40 | 1:07.94 | 1:44.32 | 2:19.50 | |||
6 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.30 | 1:07.66 | 1:43.56 | 2:20.18 | |||
7 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.72 | 1:08.31 | 1:44.43 | 2:20.87 | |||
8 | Johanna Nilsson | 1996 | Arvika Simsällskap | 32.69 | 1:08.68 | 1:46.42 | 2:23.84 | |||
9 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 32.93 | 1:09.66 | 1:48.06 | 2:24.98 | |||
10 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.15 | 1:09.96 | 1:48.72 | 2:25.30 | |||
11 | Elin Löfving | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 33.64 | 1:11.53 | 1:48.99 | 2:25.81 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Jan Mekan i Svartå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 33.02 | 1:08.48 | 1:44.50 | 2:19.90 | |||
2 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 31.75 | 1:07.47 | 1:44.92 | 2:22.78 | |||
3 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 33.78 | 1:11.07 | 1:48.29 | 2:24.28 | |||
4 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 32.65 | 1:09.86 | 1:49.14 | 2:27.35 | |||
5 | Amanda Göthlin | 1998 | Örebro Simallians | 35.84 | 1:14.63 | 1:55.10 | 2:36.77 | |||
6 | Ellen Hallberg | 1998 | Örebro Simallians | 35.56 | 1:16.62 | 2:01.04 | 2:44.64 | |||
- | Danute Kacinskas | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Jan Mekan i Svartå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 34.92 | 1:11.65 | 1:49.85 | 2:27.32 | |||
2 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.94 | 1:11.48 | 1:50.27 | 2:27.36 | |||
3 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 36.27 | 1:17.13 | 1:58.85 | 2:39.29 | |||
4 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 38.25 | 1:20.21 | 2:02.99 | 2:43.46 | |||
5 | Moa Johansson | 1999 | Deje Simsällskap | 36.01 | 1:18.02 | 2:02.38 | 2:45.14 | |||
6 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.41 | 1:17.75 | 2:02.57 | 2:47.07 | |||
7 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.43 | 1:22.80 | 2:08.66 | 2:50.86 | |||
8 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.91 | 1:26.55 | 2:14.90 | 2:59.15 | |||
9 | Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | Örebro Simallians | 40.06 | 1:25.00 | 2:14.35 | 3:01.12 | |||
10 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 40.31 | 1:27.37 | 2:16.76 | 3:04.64 | |||
- | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Jan Mekan i Svartå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 32.70 | 1:10.21 | 1:49.44 | 2:26.50 | |||
2 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 35.33 | 1:15.19 | 1:55.30 | 2:33.76 | |||
3 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 35.87 | 1:15.76 | 1:57.02 | 2:36.87 | |||
4 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 37.99 | 1:19.26 | 2:00.56 | 2:39.92 | |||
5 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 36.11 | 1:17.54 | 1:59.31 | 2:40.17 | |||
6 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.48 | 1:19.93 | 2:02.40 | 2:40.52 | |||
7 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.96 | 1:17.82 | 2:00.16 | 2:41.34 | |||
8 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.53 | 1:19.74 | 2:03.14 | 2:43.22 | |||
9 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.05 | 1:20.25 | 2:03.85 | 2:45.73 | |||
10 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.09 | 1:21.94 | 2:06.07 | 2:48.04 | |||
11 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.16 | 1:23.24 | 2:07.23 | 2:48.09 | |||
12 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 38.11 | 1:21.22 | 2:05.31 | 2:48.54 | |||
13 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.03 | 1:20.56 | 2:06.28 | 2:48.70 | |||
14 | Felicia Lindahl | 2001 | Simklubben Solsta | 38.62 | 1:22.05 | 2:08.12 | 2:51.52 | |||
15 | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | 37.99 | 1:21.70 | 2:07.83 | 2:51.97 | |||
16 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.33 | 1:23.52 | 2:09.80 | 2:53.78 | |||
17 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 37.35 | 1:21.86 | 2:09.18 | 2:54.71 | |||
18 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 39.89 | 1:26.40 | 2:13.11 | 2:56.15 | |||
19 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 40.61 | 1:25.25 | 2:11.55 | 2:56.78 | |||
20 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 39.46 | 1:24.82 | 2:12.36 | 2:59.12 | |||
21 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 39.21 | 1:24.17 | 2:12.90 | 2:59.41 | |||
22 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.69 | 1:29.45 | 2:16.90 | 3:00.60 | |||
23 | Laura Chan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.92 | 1:19.12 | 2:09.80 | 3:01.54 | |||
24 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 41.31 | 1:28.85 | 2:17.26 | 3:03.93 | |||
25 | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.06 | 1:25.63 | 2:15.76 | 3:05.51 | |||
26 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 42.63 | 1:31.01 | 2:20.66 | 3:07.04 | |||
27 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 42.28 | 1:31.53 | 2:21.16 | 3:07.23 | |||
28 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 42.41 | 1:32.05 | 2:22.24 | 3:07.42 | |||
29 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 44.07 | 1:35.13 | 2:26.64 | 3:15.69 | |||
30 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 45.55 | 1:36.70 | 2:29.11 | 3:21.24 | |||
31 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 45.09 | 1:41.11 | 2:34.91 | 3:27.30 | |||
32 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.31 | 1:53.61 | 2:56.02 | 3:54.11 | |||
- | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 10:30 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: 3P |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 29.43 | 1:02.82 | |||||
2 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.28 | 1:10.20 | |||||
3 | Lucas Daggert | 1997 | Örebro Simallians | 32.45 | 1:10.74 | |||||
4 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.07 | 1:12.86 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: 3P |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.24 | 1:05.34 | |||||
2 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.13 | 1:07.20 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: 3P |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.33 | 1:05.99 | |||||
2 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.54 | 1:06.61 | |||||
3 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.64 | 1:14.81 | |||||
4 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.81 | 1:20.52 | |||||
5 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 37.44 | 1:26.21 | |||||
6 | Emerick Trieton | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.33 | 1:31.57 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: 3P |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 31.77 | 1:10.99 | |||||
2 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.45 | 1:20.33 | |||||
3 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.37 | 1:21.16 | |||||
4 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.43 | 1:21.37 | |||||
5 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.87 | 1:22.08 | |||||
6 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 36.73 | 1:22.24 | |||||
7 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 39.63 | 1:25.59 | |||||
8 | Emil Lundgren | 2000 | Arvika Simsällskap | 40.67 | 1:32.29 | |||||
9 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 41.79 | 1:32.69 | |||||
10 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.14 | 1:33.55 | |||||
11 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 42.45 | 1:41.35 | |||||
12 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 48.21 | 1:46.22 | |||||
- | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:30 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 10:59 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Däcksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Milana Salih | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.99 | 1:15.14 | |||||
2 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.02 | 1:20.07 | |||||
3 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 38.69 | 1:22.66 | |||||
4 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.10 | 1:26.33 | |||||
5 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 44.64 | 1:36.13 | |||||
6 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 44.10 | 1:36.30 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Däcksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 40.84 | 1:25.19 | |||||
2 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 41.86 | 1:29.63 | |||||
3 | Danute Kacinskas | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.11 | 1:29.86 | |||||
- | Ellen Hallberg | 1998 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Däcksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 41.35 | 1:27.26 | |||||
2 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 41.92 | 1:29.31 | |||||
3 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.13 | 1:31.48 | |||||
4 | Olivia Högstedt Petersén | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.01 | 1:32.76 | |||||
5 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 43.65 | 1:32.77 | |||||
6 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 47.70 | 1:40.49 | |||||
7 | Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | Örebro Simallians | 48.95 | 1:43.58 | |||||
8 | Mimmi Broström | 1999 | Karlskoga Simförening | 49.08 | 1:44.66 | |||||
9 | Moa Johansson | 1999 | Deje Simsällskap | 50.24 | 1:47.59 | |||||
10 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 52.64 | 1:52.58 | |||||
- | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Däcksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.81 | 1:25.94 | |||||
2 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 42.38 | 1:28.42 | |||||
3 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 43.31 | 1:30.64 | |||||
4 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 43.42 | 1:30.99 | |||||
5 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 43.05 | 1:31.26 | |||||
6 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 43.50 | 1:32.02 | |||||
7 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.08 | 1:33.27 | |||||
8 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 44.47 | 1:35.55 | |||||
9 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.29 | 1:35.77 | |||||
10 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 45.27 | 1:36.14 | |||||
11 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.43 | 1:37.31 | |||||
12 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.01 | 1:37.54 | |||||
13 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 45.19 | 1:37.94 | |||||
14 | Johanna Parsberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 46.08 | 1:37.97 | |||||
15 | Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | Örebro Simallians | 46.67 | 1:38.99 | |||||
16 | Felicia Lindahl | 2001 | Simklubben Solsta | 47.93 | 1:39.59 | |||||
17 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.10 | 1:40.82 | |||||
18 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 48.40 | 1:41.04 | |||||
19 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 46.17 | 1:41.75 | |||||
20 | Matilda Block | 2001 | Karlstads Simsällskap | 48.50 | 1:41.76 | |||||
21 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 45.44 | 1:41.94 | |||||
22 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 49.14 | 1:42.02 | |||||
23 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 48.82 | 1:42.13 | |||||
24 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 48.29 | 1:43.68 | |||||
25 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.92 | 1:43.70 | |||||
26 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 49.74 | 1:43.77 | |||||
27 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 49.25 | 1:43.97 | |||||
28 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 49.28 | 1:44.30 | |||||
29 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 48.97 | 1:44.59 | |||||
30 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.88 | 1:45.03 | |||||
31 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 49.51 | 1:46.99 | |||||
32 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 50.14 | 1:47.13 | |||||
33 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 52.88 | 1:48.74 | |||||
34 | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | 54.30 | 1:53.55 | |||||
35 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 53.68 | 1:54.15 | |||||
36 | Linn Wulfstrand | 2001 | Karlskoga Simförening | 56.46 | 2:01.84 | |||||
37 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 56.10 | 2:02.33 | |||||
38 | Weronika Mandrela | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 1:00.51 | 2:02.72 | |||||
39 | Stina Lorenzoni Wadin | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:03.71 | 2:12.12 | |||||
- | Emelie Larsson | 2000 | Simklubben Solsta | DNS | ||||||
- | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tyra König | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:59 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:27 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Ma Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 33.70 | 1:08.28 | |||||
2 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.03 | 1:09.03 | |||||
3 | Eric Gustafsson | 1996 | Örebro Simallians | 32.87 | 1:09.26 | |||||
3 | Erik Nyström | 1996 | Örebro Simallians | 33.09 | 1:09.26 | |||||
5 | Simon Bergquist | 1996 | Örebro Simallians | 33.92 | 1:10.09 | |||||
6 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 35.07 | 1:11.64 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Ma Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Schough | 1998 | Örebro Simallians | 32.32 | 1:06.13 | |||||
2 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 32.23 | 1:07.08 | |||||
3 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.97 | 1:10.80 | |||||
4 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.44 | 1:11.04 | |||||
5 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 35.54 | 1:14.76 | |||||
6 | Nils König | 1998 | Örebro Simallians | 40.35 | 1:22.75 | |||||
- | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Ma Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.46 | 1:11.64 | |||||
2 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 40.11 | 1:21.11 | |||||
3 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 41.89 | 1:24.83 | |||||
4 | Emerick Trieton | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 43.58 | 1:28.11 | |||||
5 | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 43.97 | 1:29.69 | |||||
6 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 45.27 | 1:33.50 | |||||
- | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Ma Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 40.63 | 1:23.56 | |||||
2 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 41.20 | 1:24.60 | |||||
3 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.82 | 1:25.44 | |||||
4 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.25 | 1:27.08 | |||||
5 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.60 | 1:27.66 | |||||
6 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 43.53 | 1:30.86 | |||||
7 | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 45.15 | 1:31.61 | |||||
8 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 48.40 | 1:37.98 | |||||
9 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 49.03 | 1:40.77 | |||||
10 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 51.53 | 1:43.07 | |||||
11 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.18 | 1:44.39 | |||||
12 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 51.33 | 1:44.78 | |||||
13 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 53.15 | 1:46.42 | |||||
14 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 51.17 | 1:46.60 | |||||
15 | Benjamin Edenvik | 2003 | Karlskoga Simförening | 53.13 | 1:49.71 | |||||
16 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 56.32 | 1:54.92 | |||||
17 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 57.67 | 2:00.51 | |||||
18 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 56.20 | 2:01.93 | |||||
19 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 1:00.15 | 2:02.40 | |||||
- | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | William Wallin | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:27 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Ove P AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:11.22 | 2:33.05 | 4:03.46 | 5:15.80 | |||
2 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:18.36 | 2:46.24 | 4:19.65 | 5:32.54 | |||
- | Ida Jaraquemada | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Ove P AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Larsson | 1998 | Örebro Simallians | 1:34.89 | 3:13.63 | 5:11.05 | 6:45.93 | |||
2 | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:37.20 | 3:31.30 | 5:21.47 | 7:02.63 | |||
- | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Ove P AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:14.93 | 2:40.09 | 4:14.56 | 5:29.71 | |||
2 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 1:24.69 | 2:58.77 | 4:46.24 | 6:08.62 | |||
3 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:27.75 | 3:01.96 | 4:52.81 | 6:12.91 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Ove P AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 1:21.00 | 2:53.39 | 4:32.20 | 5:54.33 | |||
2 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:26.22 | 2:59.54 | 4:46.06 | 6:07.24 | |||
3 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 1:33.37 | 3:17.60 | 5:03.29 | 6:33.36 | |||
4 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:43.23 | 3:32.02 | 6:15.67 | 7:03.17 | |||
5 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:39.73 | 3:40.87 | 5:36.18 | 7:19.00 | |||
- | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 13:12 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Söderbergsåkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:06.90 | 2:20.64 | 3:32.83 | 4:47.76 | 18:36.08 | ||
6:02.20 | 7:16.39 | 8:31.80 | 9:46.93 | |||||||
11:00.54 | 12:15.77 | 13:30.36 | 14:47.72 | |||||||
16:04.66 | 17:21.18 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Söderbergsåkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:04.38 | 2:14.09 | 3:24.19 | 4:34.33 | 17:36.10 | ||
5:44.68 | 6:55.23 | 8:06.42 | 9:17.16 | |||||||
10:27.74 | 11:38.06 | 12:49.39 | 14:01.05 | |||||||
15:13.46 | 16:26.87 | |||||||||
2 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 1:10.26 | 2:24.44 | 3:39.03 | 4:53.62 | 18:44.37 | ||
6:09.76 | 7:25.69 | 8:42.01 | 9:58.01 | |||||||
11:14.14 | 12:31.05 | 13:47.24 | 15:01.07 | |||||||
16:16.25 | 17:31.49 | |||||||||
3 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:07.46 | 2:21.57 | 3:37.60 | 4:53.35 | 18:54.72 | ||
6:09.35 | 7:25.34 | 8:41.38 | 9:56.98 | |||||||
11:14.55 | 12:31.60 | 13:48.90 | 15:06.30 | |||||||
16:22.94 | 17:39.51 | |||||||||
4 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:07.26 | 2:21.72 | 3:37.86 | 4:54.16 | 19:08.76 | ||
6:12.90 | 7:30.49 | 8:48.33 | 10:06.45 | |||||||
11:24.88 | 12:42.65 | 14:00.05 | 15:18.63 | |||||||
16:36.68 | 17:54.12 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Söderbergsåkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:08.06 | 2:21.20 | 3:35.70 | 4:49.93 | 18:33.29 | ||
6:04.80 | 7:18.78 | 8:33.92 | 9:49.08 | |||||||
11:04.15 | 12:19.52 | 13:34.36 | 14:49.55 | |||||||
16:04.71 | 17:20.19 | |||||||||
2 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 1:09.86 | 2:25.93 | 3:41.22 | 4:56.25 | 19:05.36 | ||
6:12.07 | 7:28.17 | 8:44.78 | 10:02.26 | |||||||
11:20.64 | 12:38.94 | 13:56.56 | 15:15.60 | |||||||
16:34.14 | 17:51.79 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Söderbergsåkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:04.16 | 2:14.64 | 3:25.75 | 4:37.99 | 17:52.02 | ||
5:48.69 | 7:02.27 | 8:15.41 | 9:26.47 | |||||||
10:38.95 | 11:51.96 | 13:05.42 | 14:19.79 | |||||||
15:34.03 | 16:48.80 | |||||||||
2 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:09.34 | 2:24.34 | 3:40.10 | 4:55.40 | 19:19.47 | ||
6:12.48 | 7:29.19 | 8:46.73 | 10:05.67 | |||||||
11:24.65 | 12:43.31 | 14:04.93 | 15:25.63 | |||||||
16:47.33 | 18:05.50 | |||||||||
3 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 1:11.63 | 2:29.95 | 3:49.23 | 5:08.62 | 19:53.52 | ||
6:29.36 | 7:49.26 | 9:10.83 | 10:32.27 | |||||||
11:50.98 | 13:12.17 | 14:34.06 | 15:54.21 | |||||||
17:17.61 | 18:39.39 | |||||||||
4 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:19.47 | 2:45.20 | 4:13.27 | 5:40.10 | 21:45.22 | ||
7:07.64 | 8:35.99 | 10:04.46 | 11:31.56 | |||||||
12:59.39 | 14:28.17 | 15:56.79 | 17:25.06 | |||||||
18:52.05 | 20:19.67 | |||||||||
5 | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | 1:19.06 | 2:48.96 | 4:19.79 | 5:51.55 | 22:19.54 | ||
7:23.53 | 8:55.92 | 10:28.43 | 11:59.29 | |||||||
13:31.57 | 15:01.27 | 16:29.57 | 18:00.09 | |||||||
19:28.52 | 20:56.95 | |||||||||
6 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:28.11 | 3:02.56 | 4:39.14 | 6:13.59 | 23:39.61 | ||
7:50.71 | 9:25.50 | 11:00.11 | 12:35.27 | |||||||
14:10.06 | 15:46.65 | 17:23.23 | 19:00.33 | |||||||
20:37.52 | 22:13.47 | |||||||||
7 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:31.77 | 3:11.30 | 4:50.66 | 6:29.99 | 24:58.56 | ||
8:10.12 | 9:52.06 | 11:32.78 | 13:13.14 | |||||||
14:53.71 | 16:36.37 | 18:18.55 | 19:58.79 | |||||||
21:40.83 | 23:21.73 | |||||||||
8 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:26.32 | 3:05.02 | 4:46.54 | 6:30.87 | 25:43.31 | ||
8:15.37 | 10:00.05 | 11:44.55 | 13:30.58 | |||||||
15:16.06 | 17:03.95 | 18:49.49 | 20:35.60 | |||||||
22:20.78 | 24:06.18 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:12 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 13:38 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Jihå Plast |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:07.49 | 2:19.50 | 3:32.73 | 4:45.92 | 9:33.56 | ||
5:56.97 | 7:09.40 | 8:21.66 | ||||||||
2 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:07.74 | 2:19.87 | 3:33.12 | 4:46.43 | 9:38.98 | ||
5:58.62 | 7:14.51 | 8:27.49 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Jihå Plast |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
- | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Jihå Plast |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:05.70 | 2:14.82 | 3:24.25 | 4:34.29 | 9:15.54 | ||
5:45.53 | 6:56.44 | 8:07.31 | ||||||||
2 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:05.83 | 2:16.36 | 3:28.29 | 4:41.20 | 9:43.02 | ||
5:55.64 | 7:11.17 | 8:28.08 | ||||||||
3 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:08.37 | 2:21.34 | 3:34.27 | 4:47.76 | 9:44.31 | ||
6:02.10 | 7:16.57 | 8:31.75 | ||||||||
4 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:13.55 | 2:36.72 | 4:01.51 | 5:26.99 | 11:04.95 | ||
6:53.48 | 8:18.92 | 9:43.36 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Jihå Plast |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:16.78 | 2:40.71 | 4:05.86 | 5:31.73 | 11:08.70 | ||
6:57.35 | 8:22.76 | 9:47.76 | ||||||||
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:19.97 | 2:46.88 | 4:15.13 | 5:41.47 | 11:26.87 | ||
7:07.61 | 8:37.85 | 10:07.12 | ||||||||
3 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:38.89 | 3:30.43 | 5:27.26 | 7:24.91 | 14:56.92 | ||
9:21.06 | 11:15.18 | 13:11.09 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 13:38 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 15:51 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Happy Homes |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 34.81 | 1:14.43 | 1:53.27 | 2:31.37 | |||
2 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 34.77 | 1:15.24 | 1:52.67 | 2:31.41 | |||
3 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.54 | 1:13.71 | 1:53.12 | 2:31.71 | |||
4 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 35.41 | 1:15.12 | 1:55.31 | 2:36.47 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Happy Homes |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 37.89 | 1:21.63 | 2:08.63 | 2:54.58 | |||
2 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 36.07 | 1:24.61 | 2:17.90 | 3:08.47 | |||
- | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
- | Fanny Paulson | 1998 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Happy Homes |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 41.96 | 1:31.57 | 2:23.98 | 3:14.85 | |||
2 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.95 | 1:29.55 | 2:22.72 | 3:16.55 | |||
- | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Happy Homes |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 39.13 | 1:25.56 | 2:15.29 | 3:03.75 | |||
2 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.41 | 1:31.28 | 2:25.74 | 3:15.45 | |||
3 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 43.07 | 1:33.22 | 2:26.91 | 3:18.93 | |||
4 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 45.61 | 1:43.03 | 2:42.26 | 3:40.95 | |||
5 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 50.20 | 1:50.20 | 2:53.66 | 3:57.48 | |||
- | Felicia Lindahl | 2001 | Simklubben Solsta | DSQ | ||||||
- | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:51 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 16:14 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Ahås Vassröjning & Sjögrä |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 30.39 | 1:07.73 | 1:49.46 | 2:24.74 | |||
2 | Erik Nyström | 1996 | Örebro Simallians | 34.52 | 1:13.65 | 1:59.63 | 2:35.38 | |||
- | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Ahås Vassröjning & Sjögrä |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.70 | 1:08.83 | 1:54.14 | 2:28.90 | |||
2 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 33.38 | 1:10.65 | 1:57.01 | 2:35.64 | |||
3 | Nils König | 1998 | Örebro Simallians | 38.90 | 1:25.49 | 2:12.75 | 2:53.29 | |||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Ahås Vassröjning & Sjögrä |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.07 | 1:03.42 | 1:46.89 | 2:19.75 | |||
2 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.63 | 1:13.31 | 1:56.02 | 2:32.40 | |||
3 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 33.59 | 1:15.01 | 2:03.53 | 2:37.34 | |||
4 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.38 | 1:16.26 | 2:04.28 | 2:41.04 | |||
5 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.16 | 1:17.43 | 2:04.01 | 2:42.35 | |||
6 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 37.91 | 1:25.33 | 2:17.33 | 2:55.41 | |||
7 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 52.79 | 1:45.97 | 2:39.73 | 3:27.83 | |||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Ahås Vassröjning & Sjögrä |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 35.33 | 1:20.90 | 2:11.22 | 2:48.03 | |||
2 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.46 | 1:21.66 | 2:12.02 | 2:51.68 | |||
3 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.80 | 1:22.45 | 2:18.02 | 2:56.29 | |||
4 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.94 | 1:26.14 | 2:19.30 | 2:58.21 | |||
5 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 38.85 | 1:27.24 | 2:20.21 | 2:58.73 | |||
6 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.79 | 1:29.88 | 2:26.49 | 3:06.88 | |||
7 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.20 | 1:36.92 | 2:28.50 | 3:12.55 | |||
8 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 44.64 | 1:34.51 | 2:34.02 | 3:17.63 | |||
9 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.32 | 1:34.95 | 2:36.44 | 3:18.30 | |||
10 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 47.85 | 1:39.84 | 2:38.45 | 3:25.13 | |||
11 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 49.28 | 1:52.34 | 2:53.55 | 3:45.85 | |||
12 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 59.45 | 1:56.27 | 3:05.79 | 4:00.54 | |||
- | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Emil Lundgren | 2000 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:14 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 16:58 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: AJ Busspartner |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 1:09.40 | 2:23.44 | 3:37.33 | 4:47.31 | |||
2 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:09.49 | 2:23.58 | 3:37.73 | 4:49.49 | |||
3 | Ida Jaraquemada | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:10.61 | 2:25.89 | 3:42.26 | 4:57.45 | |||
4 | Elin Löfving | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 1:11.33 | 2:27.23 | 3:43.77 | 4:58.95 | |||
5 | Johanna Nilsson | 1996 | Arvika Simsällskap | 1:11.61 | 2:28.37 | 3:45.89 | 5:01.92 | |||
6 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 1:10.73 | 2:28.06 | 3:49.00 | 5:04.81 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: AJ Busspartner |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:09.56 | 2:23.63 | 3:38.31 | 4:49.61 | |||
2 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 1:13.04 | 2:32.57 | 3:53.35 | 5:13.05 | |||
3 | Amanda Göthlin | 1998 | Örebro Simallians | 1:17.25 | 2:42.13 | 4:08.03 | 5:33.86 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: AJ Busspartner |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:15.07 | 2:36.46 | 3:59.38 | 5:20.69 | |||
2 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:21.94 | 2:50.48 | 5:05.06 | 5:49.30 | |||
3 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:38.81 | 3:28.24 | 5:16.15 | 7:01.01 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: AJ Busspartner |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 1:11.42 | 2:30.25 | 3:49.46 | 5:04.41 | |||
2 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 1:15.13 | 2:37.47 | 4:00.15 | 5:18.49 | |||
3 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 1:17.89 | 2:38.98 | 4:02.87 | 5:20.84 | |||
4 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 1:17.44 | 2:40.43 | 4:04.47 | 5:23.97 | |||
5 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 1:16.88 | 2:40.98 | 4:05.84 | 5:28.06 | |||
6 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 1:23.41 | 2:50.83 | 4:19.33 | 5:41.50 | |||
7 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:19.73 | 2:51.11 | 4:20.47 | 5:49.37 | |||
8 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:21.87 | 2:50.66 | 4:21.98 | 5:50.80 | |||
9 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 1:23.77 | 2:54.18 | 4:25.68 | 5:54.04 | |||
10 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:24.85 | 2:58.96 | 4:33.34 | 6:05.14 | |||
11 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 1:27.55 | 3:02.97 | 4:37.91 | 6:11.73 | |||
12 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:32.45 | 3:10.44 | 4:49.41 | 6:15.68 | |||
13 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 1:32.28 | 3:10.92 | 4:49.92 | 6:23.60 | |||
14 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:33.47 | 3:13.73 | 4:52.43 | 6:28.24 | |||
15 | Laura Chan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:27.38 | 3:08.36 | 4:45.41 | 6:31.07 | |||
16 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:33.09 | 3:14.51 | 4:57.53 | 6:31.55 | |||
17 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:32.94 | 3:17.44 | 5:02.42 | 6:40.16 | |||
18 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:32.55 | 3:15.97 | 5:05.01 | 6:53.13 | |||
19 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:39.30 | 3:28.24 | 5:17.11 | 6:59.34 | |||
20 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:37.82 | 3:27.20 | 5:18.83 | 7:03.22 | |||
- | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:58 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 17:20 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: PBH Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.33 | 1:16.12 | 1:57.78 | 2:40.01 | |||
2 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.10 | 1:27.11 | 2:13.14 | 2:58.09 | |||
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: PBH Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 35.76 | 1:17.03 | 1:58.93 | 2:39.41 | |||
2 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.46 | 1:20.20 | 2:05.08 | 2:48.58 | |||
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: PBH Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 36.06 | 1:17.70 | 1:58.70 | 2:39.34 | |||
2 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.80 | 1:19.70 | 2:02.37 | 2:43.88 | |||
3 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.30 | 1:19.72 | 2:03.30 | 2:45.07 | |||
4 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.21 | 1:25.43 | 2:11.57 | 2:59.04 | |||
5 | Emil Ahmadi | 1999 | Oxelösunds Simsällskap | 50.23 | 1:47.06 | 2:45.93 | 3:40.20 | |||
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: PBH Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.77 | 1:21.78 | 2:04.44 | 2:45.79 | |||
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 41.17 | 1:28.98 | 2:14.85 | 3:00.69 | |||
3 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.68 | 1:36.54 | 2:29.82 | 3:19.84 | |||
4 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 45.40 | 1:38.46 | 2:32.82 | 3:25.52 | |||
5 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.02 | 1:40.85 | 2:35.66 | 3:30.87 | |||
6 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.74 | 1:47.90 | 2:44.87 | 3:38.68 | |||
7 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 49.00 | 1:47.91 | 2:48.46 | 3:46.76 | |||
8 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 55.46 | 1:56.81 | 2:58.17 | 3:59.82 | |||
9 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 56.88 | 2:03.17 | 3:08.54 | 4:12.96 | |||
10 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 1:01.42 | 2:13.49 | 3:23.01 | 4:29.78 | |||
- | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:20 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 17:50 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Etab Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.23 | 1:14.59 | 1:53.07 | 2:31.29 | |||
2 | Milana Salih | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.44 | 1:15.76 | 1:55.93 | 2:33.56 | |||
3 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.55 | 1:18.51 | 2:01.07 | 2:43.60 | |||
4 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 38.27 | 1:20.10 | 2:03.56 | 2:49.12 | |||
5 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.47 | 1:29.41 | 2:17.24 | 3:04.20 | |||
6 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.71 | 1:29.77 | 2:19.69 | 3:08.79 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Etab Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Danute Kacinskas | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.42 | 1:17.11 | 1:57.65 | 2:38.85 | |||
2 | Ellen Hallberg | 1998 | Örebro Simallians | 41.28 | 1:27.66 | 2:15.25 | 3:02.34 | |||
3 | Elin Larsson | 1998 | Örebro Simallians | 43.51 | 1:30.49 | 2:18.00 | 3:04.64 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Etab Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.87 | 1:15.80 | 1:55.05 | 2:33.84 | |||
2 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 40.86 | 1:25.30 | 2:11.33 | 2:53.04 | |||
3 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.01 | 1:26.51 | 2:13.35 | 2:56.42 | |||
4 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 43.93 | 1:31.72 | 2:21.29 | 3:05.54 | |||
5 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 43.06 | 1:30.24 | 2:19.42 | 3:05.58 | |||
6 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 44.21 | 1:31.92 | 2:22.14 | 3:06.55 | |||
7 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 44.52 | 1:32.48 | 2:20.34 | 3:07.86 | |||
8 | Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | Örebro Simallians | 48.83 | 1:41.89 | 2:37.52 | 3:31.53 | |||
- | Olivia Högstedt Petersén | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Etab Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 37.23 | 1:18.65 | 2:00.97 | 2:41.11 | |||
2 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 40.52 | 1:23.28 | 2:06.51 | 2:47.01 | |||
3 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 39.64 | 1:22.79 | 2:06.02 | 2:47.98 | |||
4 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.02 | 1:24.16 | 2:08.81 | 2:51.77 | |||
5 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 40.71 | 1:25.02 | 2:10.83 | 2:52.45 | |||
6 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.32 | 1:25.03 | 2:10.16 | 2:54.29 | |||
7 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.58 | 1:25.41 | 2:11.89 | 2:56.16 | |||
8 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 42.20 | 1:28.04 | 2:13.57 | 2:58.20 | |||
9 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.49 | 1:32.79 | 2:22.74 | 3:07.01 | |||
10 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 44.14 | 1:32.41 | 2:21.41 | 3:08.32 | |||
11 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 46.14 | 1:35.67 | 2:25.65 | 3:13.58 | |||
12 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 46.85 | 1:38.65 | 2:32.65 | 3:21.78 | |||
13 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 48.19 | 1:40.15 | 2:35.57 | 3:27.08 | |||
14 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 49.61 | 1:42.25 | 2:36.99 | 3:27.84 | |||
15 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 50.39 | 1:44.43 | 2:40.24 | 3:33.69 | |||
16 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 51.26 | 1:47.13 | 2:43.05 | 3:34.96 | |||
17 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 52.54 | 1:48.72 | 2:45.47 | 3:38.54 | |||
- | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:50 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 18:15 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Frasses Hamburgare |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 28.69 | 59.26 | |||||
2 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.55 | 59.53 | |||||
3 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 29.78 | 1:00.87 | |||||
4 | Adam Ardinge | 1996 | Karlskoga Simförening | 29.42 | 1:02.09 | |||||
5 | Erik Nyström | 1996 | Örebro Simallians | 29.43 | 1:02.23 | |||||
6 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 30.01 | 1:02.89 | |||||
7 | Lucas Daggert | 1997 | Örebro Simallians | 30.79 | 1:03.57 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Frasses Hamburgare |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.29 | 57.96 | |||||
2 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.22 | 58.40 | |||||
3 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 28.89 | 1:00.85 | |||||
4 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 29.70 | 1:01.59 | |||||
5 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 30.02 | 1:02.34 | |||||
6 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.12 | 1:02.96 | |||||
7 | Nils König | 1998 | Örebro Simallians | 34.11 | 1:10.95 | |||||
- | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Frasses Hamburgare |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.61 | 1:00.88 | |||||
2 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 31.27 | 1:04.42 | |||||
3 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 34.24 | 1:11.65 | |||||
4 | Emerick Trieton | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.78 | 1:13.65 | |||||
5 | Per Jansson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.10 | 1:14.07 | |||||
6 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 38.83 | 1:21.23 | |||||
7 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.82 | 1:28.34 | |||||
8 | Emil Ahmadi | 1999 | Oxelösunds Simsällskap | 44.76 | 1:36.77 | |||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Frasses Hamburgare |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 30.66 | 1:04.48 | |||||
2 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 31.17 | 1:05.17 | |||||
3 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 30.92 | 1:07.82 | |||||
4 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 32.39 | 1:07.86 | |||||
5 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.78 | 1:10.41 | |||||
6 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.26 | 1:10.70 | |||||
7 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.86 | 1:11.45 | |||||
8 | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | 33.10 | 1:11.48 | |||||
9 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.70 | 1:11.81 | |||||
10 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.00 | 1:12.78 | |||||
11 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.63 | 1:13.19 | |||||
12 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 34.73 | 1:13.50 | |||||
13 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.39 | 1:14.61 | |||||
14 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 36.41 | 1:17.27 | |||||
15 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 36.44 | 1:17.77 | |||||
16 | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 37.09 | 1:18.52 | |||||
17 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 37.41 | 1:18.91 | |||||
18 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.27 | 1:19.64 | |||||
19 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 39.46 | 1:22.42 | |||||
20 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 39.76 | 1:23.65 | |||||
21 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 39.43 | 1:24.04 | |||||
22 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 41.69 | 1:25.56 | |||||
23 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 41.03 | 1:25.94 | |||||
24 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 42.69 | 1:28.48 | |||||
25 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 41.42 | 1:28.65 | |||||
26 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 42.42 | 1:32.63 | |||||
27 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 43.40 | 1:34.28 | |||||
28 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 47.17 | 1:35.36 | |||||
29 | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | 44.89 | 1:36.64 | |||||
30 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 46.30 | 1:37.04 | |||||
31 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 42.41 | 1:37.18 | |||||
32 | Benjamin Edenvik | 2003 | Karlskoga Simförening | 44.92 | 1:39.16 | |||||
33 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 50.31 | 1:43.11 | |||||
34 | William Wallin | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 52.05 | 1:44.63 | |||||
35 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 50.11 | 1:47.32 | |||||
36 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 51.27 | 1:47.59 | |||||
37 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 48.58 | 1:47.76 | |||||
38 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 53.48 | 1:49.97 | |||||
- | Emil Lundgren | 2000 | Arvika Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 18:15 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 19 år |
Sponsor: Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 29.33 | 1:01.13 | 1:33.91 | 2:06.29 | |||
2 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.63 | 1:02.60 | 1:36.01 | 2:09.13 | |||
3 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 31.02 | 1:03.80 | 1:36.93 | 2:09.95 | |||
4 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.50 | 1:02.37 | 1:37.01 | 2:11.20 | |||
5 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 34.28 | 1:13.84 | 1:56.74 | 2:40.28 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.70 | 1:00.78 | 1:33.51 | 2:05.20 | |||
2 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 31.85 | 1:06.69 | 1:43.13 | 2:17.44 | |||
3 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.62 | 1:07.00 | 1:43.45 | 2:18.36 | |||
4 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 30.30 | 1:04.39 | 1:40.81 | 2:19.00 | |||
5 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.86 | 1:07.02 | 1:43.87 | 2:20.00 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.76 | 1:00.87 | 1:33.49 | 2:06.23 | |||
2 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.04 | 1:01.34 | 1:35.57 | 2:09.78 | |||
3 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.96 | 1:03.48 | 1:38.31 | 2:12.20 | |||
4 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 31.82 | 1:06.69 | 1:42.54 | 2:17.04 | |||
5 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 31.54 | 1:07.45 | 1:42.46 | 2:17.16 | |||
6 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.71 | 1:06.87 | 1:44.47 | 2:22.41 | |||
7 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 33.15 | 1:09.34 | 1:46.60 | 2:23.13 | |||
8 | Emerick Trieton | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.05 | 1:17.09 | 2:00.78 | 2:41.99 | |||
9 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 35.20 | 1:16.66 | 2:01.42 | 2:43.83 | |||
10 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.07 | 1:27.79 | 2:12.85 | 2:55.21 | |||
- | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.12 | 1:00.92 | 1:35.40 | 2:08.33 | |||
2 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 30.39 | 1:04.78 | 1:40.96 | 2:16.04 | |||
3 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 31.10 | 1:06.96 | 1:45.09 | 2:21.70 | |||
4 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 32.13 | 1:08.48 | 1:48.20 | 2:28.69 | |||
5 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 32.99 | 1:11.21 | 1:51.63 | 2:30.79 | |||
6 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.69 | 1:14.77 | 1:55.47 | 2:34.01 | |||
7 | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | 34.11 | 1:15.88 | 1:59.07 | 2:39.67 | |||
8 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.19 | 1:16.75 | 1:59.88 | 2:41.08 | |||
9 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 36.22 | 1:18.95 | 2:02.98 | 2:45.20 | |||
10 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.22 | 1:21.53 | 2:04.36 | 2:45.46 | |||
11 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 37.65 | 1:20.14 | 2:06.31 | 2:51.44 | |||
12 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 42.48 | 1:29.93 | 2:17.16 | 2:59.29 | |||
13 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 38.15 | 1:24.43 | 2:14.06 | 2:59.59 | |||
14 | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 41.72 | 1:29.15 | 2:16.16 | 3:00.30 | |||
15 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 43.97 | 1:33.80 | 2:25.11 | 3:10.61 | |||
16 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 42.11 | 1:32.58 | 2:26.37 | 3:18.22 | |||
17 | William Kihlman | 2001 | Simklubben Solsta | 46.50 | 1:36.31 | 2:30.44 | 3:23.83 | |||
18 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 46.85 | 1:42.12 | 2:37.68 | 3:28.92 | |||
19 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 50.51 | 1:47.23 | 2:43.96 | 3:39.24 | |||
- | William Wallin | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 10:04 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Jan Mekan i Svartå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.70 | 1:08.75 | |||||
2 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 32.43 | 1:09.04 | |||||
3 | Ida Jaraquemada | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.65 | 1:10.25 | |||||
4 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.34 | 1:23.48 | |||||
- | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Jan Mekan i Svartå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 32.28 | 1:10.55 | |||||
2 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.21 | 1:12.78 | |||||
3 | Ellen Hallberg | 1998 | Örebro Simallians | 37.66 | 1:27.25 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Jan Mekan i Svartå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.68 | 1:13.52 | |||||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 36.07 | 1:16.96 | |||||
3 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 37.80 | 1:20.99 | |||||
4 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.67 | 1:25.53 | |||||
5 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 40.29 | 1:26.65 | |||||
6 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.06 | 1:29.00 | |||||
7 | Moa Johansson | 1999 | Deje Simsällskap | 41.37 | 1:29.65 | |||||
8 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 50.51 | 1:50.06 | |||||
- | Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Jan Mekan i Svartå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.72 | 1:21.94 | |||||
2 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 37.99 | 1:22.98 | |||||
3 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.66 | 1:24.84 | |||||
4 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Billingens Simklubb | 39.30 | 1:25.40 | |||||
5 | Felicia Lindahl | 2001 | Simklubben Solsta | 39.84 | 1:25.93 | |||||
6 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 38.17 | 1:27.49 | |||||
7 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.03 | 1:27.90 | |||||
8 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 40.53 | 1:28.06 | |||||
9 | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | 39.21 | 1:28.77 | |||||
10 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 40.93 | 1:30.56 | |||||
11 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 42.18 | 1:32.10 | |||||
12 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.51 | 1:33.15 | |||||
13 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 45.32 | 1:38.70 | |||||
14 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 44.34 | 1:40.01 | |||||
15 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 47.46 | 1:40.86 | |||||
16 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 48.20 | 1:47.09 | |||||
- | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:04 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: 3P |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.49 | 1:13.52 | |||||
2 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.97 | 1:25.83 | |||||
3 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 43.73 | 1:33.49 | |||||
- | Lucas Daggert | 1997 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: 3P |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 35.31 | 1:15.30 | |||||
2 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.38 | 1:15.54 | |||||
3 | Nils König | 1998 | Örebro Simallians | 39.90 | 1:23.37 | |||||
4 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 38.91 | 1:24.86 | |||||
5 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 38.57 | 1:26.68 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: 3P |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.01 | 1:12.81 | |||||
2 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 41.74 | 1:28.97 | |||||
3 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 45.85 | 1:35.37 | |||||
4 | Emerick Trieton | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.03 | 1:37.13 | |||||
5 | Emil Ahmadi | 1999 | Oxelösunds Simsällskap | 44.76 | 1:38.00 | |||||
6 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 50.57 | 1:48.49 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: 3P |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 40.38 | 1:23.57 | |||||
2 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 43.45 | 1:33.29 | |||||
3 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.10 | 1:33.39 | |||||
4 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.92 | 1:34.08 | |||||
5 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 46.00 | 1:36.46 | |||||
6 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 47.64 | 1:40.09 | |||||
7 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 49.23 | 1:43.60 | |||||
8 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.22 | 1:44.93 | |||||
9 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 49.64 | 1:45.05 | |||||
10 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.88 | 1:47.29 | |||||
11 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 53.47 | 1:47.75 | |||||
12 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 51.47 | 1:48.96 | |||||
13 | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 54.54 | 1:51.71 | |||||
14 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 54.80 | 1:52.99 | |||||
15 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 54.98 | 1:53.68 | |||||
16 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 55.09 | 1:55.11 | |||||
17 | William Kihlman | 2001 | Simklubben Solsta | 56.04 | 1:58.17 | |||||
18 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 58.33 | 2:00.43 | |||||
19 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 1:00.78 | 2:07.55 | |||||
20 | William Wallin | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 1:04.01 | 2:08.11 | |||||
21 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.31 | 2:08.36 | |||||
- | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 10:51 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Däcksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.18 | 1:15.25 | |||||
2 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 40.33 | 1:25.83 | |||||
3 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.27 | 1:26.37 | |||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Däcksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Danute Kacinskas | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.78 | 1:11.31 | |||||
2 | Ellen Hallberg | 1998 | Örebro Simallians | 40.67 | 1:24.85 | |||||
3 | Elin Larsson | 1998 | Örebro Simallians | 42.33 | 1:28.49 | |||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Däcksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 36.74 | 1:16.37 | |||||
2 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 37.53 | 1:16.87 | |||||
3 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 40.85 | 1:23.33 | |||||
4 | Olivia Högstedt Petersén | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 42.02 | 1:24.68 | |||||
5 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 42.15 | 1:24.70 | |||||
6 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 42.43 | 1:27.23 | |||||
7 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 43.87 | 1:28.70 | |||||
8 | Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | Örebro Simallians | 48.94 | 1:42.63 | |||||
- | Linn Agerhem | 1999 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Däcksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 36.24 | 1:15.30 | |||||
2 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 37.22 | 1:18.26 | |||||
3 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 38.69 | 1:19.32 | |||||
4 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.99 | 1:19.51 | |||||
5 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 38.46 | 1:20.68 | |||||
6 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 39.76 | 1:21.42 | |||||
7 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.17 | 1:22.41 | |||||
8 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Billingens Simklubb | 40.58 | 1:22.42 | |||||
9 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.16 | 1:23.06 | |||||
10 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.25 | 1:23.43 | |||||
11 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 40.50 | 1:23.77 | |||||
12 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 41.46 | 1:24.38 | |||||
13 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 41.28 | 1:24.46 | |||||
14 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 41.17 | 1:25.64 | |||||
15 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 42.19 | 1:26.05 | |||||
16 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.81 | 1:27.52 | |||||
17 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.85 | 1:28.57 | |||||
18 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 43.61 | 1:28.68 | |||||
19 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 43.20 | 1:28.99 | |||||
20 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 44.62 | 1:30.23 | |||||
21 | Felicia Lindahl | 2001 | Simklubben Solsta | 44.58 | 1:30.69 | |||||
22 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 44.45 | 1:31.13 | |||||
23 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 44.56 | 1:32.10 | |||||
24 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 44.73 | 1:32.33 | |||||
25 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 45.60 | 1:32.69 | |||||
26 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.53 | 1:32.75 | |||||
27 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 46.51 | 1:33.61 | |||||
28 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 46.64 | 1:35.00 | |||||
29 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 45.59 | 1:35.21 | |||||
30 | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | 49.00 | 1:37.35 | |||||
31 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 48.39 | 1:38.47 | |||||
32 | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | 48.27 | 1:38.90 | |||||
33 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 48.54 | 1:39.56 | |||||
34 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 47.99 | 1:39.73 | |||||
35 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 49.14 | 1:40.19 | |||||
36 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 47.68 | 1:40.70 | |||||
37 | Tyra König | 2002 | Örebro Simallians | 53.20 | 1:48.13 | |||||
38 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 56.29 | 1:53.65 | |||||
39 | Weronika Mandrela | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 59.76 | 1:58.28 | |||||
- | Johanna Parsberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Thorstensson | 2001 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
- | Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 10:51 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Ma Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:07.24 | 2:24.88 | 3:54.07 | 5:04.54 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Ma Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:13.98 | 2:35.31 | 4:09.21 | 5:21.26 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Ma Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:08.72 | 2:21.95 | 3:54.58 | 5:02.71 | |||
2 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:08.27 | 2:24.77 | 3:54.65 | 5:02.80 | |||
3 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:13.59 | 2:33.06 | 4:06.50 | 5:18.63 | |||
4 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:20.08 | 2:44.20 | 4:23.88 | 5:35.27 | |||
- | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Ma Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:13.49 | 2:38.66 | 4:08.05 | 5:16.82 | |||
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:29.91 | 3:07.48 | 4:46.56 | 6:03.14 | |||
3 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 1:50.52 | 3:34.38 | 5:40.66 | 7:09.47 | |||
- | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DNF | ||||||
- | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:08 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 11:57 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Ove P AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Milana Salih | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:07.93 | 2:21.16 | 3:35.33 | 4:50.26 | 18:56.28 | ||
6:05.90 | 7:22.56 | 8:39.38 | 9:56.85 | |||||||
11:14.79 | 12:33.14 | 13:50.23 | 15:08.30 | |||||||
16:25.08 | 17:42.14 | |||||||||
2 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:13.07 | 2:29.91 | 3:45.43 | 5:01.66 | 18:57.64 | ||
6:17.87 | 7:33.79 | 8:49.20 | 10:04.82 | |||||||
11:20.97 | 12:36.87 | 13:53.21 | 15:10.46 | |||||||
16:26.83 | 17:42.78 | |||||||||
3 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:13.45 | 2:30.39 | 3:46.47 | 5:03.20 | 19:05.19 | ||
6:19.31 | 7:35.80 | 8:52.75 | 10:08.86 | |||||||
11:25.63 | 12:42.31 | 13:59.39 | 15:16.21 | |||||||
16:33.13 | 17:50.06 | |||||||||
4 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:09.93 | 2:26.41 | 3:44.43 | 5:00.45 | 19:18.53 | ||
6:17.67 | 7:35.92 | 8:53.34 | 10:11.89 | |||||||
11:30.47 | 12:49.31 | 14:07.02 | 15:25.11 | |||||||
16:43.79 | 18:01.93 | |||||||||
5 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 1:11.40 | 2:27.46 | 3:44.18 | 5:01.36 | 19:19.07 | ||
6:18.43 | 7:35.86 | 8:54.44 | 10:12.83 | |||||||
11:31.56 | 12:50.59 | 14:09.40 | 15:27.66 | |||||||
16:46.13 | 18:03.47 | |||||||||
6 | Elin Löfving | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 1:13.96 | 2:30.67 | 3:48.14 | 5:05.97 | 19:25.92 | ||
6:24.77 | 7:43.70 | 9:01.41 | 10:20.35 | |||||||
11:38.99 | 12:57.41 | 14:14.99 | 15:33.09 | |||||||
16:51.62 | 18:09.42 | |||||||||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Ove P AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:16.04 | 2:36.64 | 3:57.08 | 5:18.16 | 20:13.96 | ||
6:39.05 | 8:00.69 | 9:22.37 | 10:43.54 | |||||||
12:05.04 | 13:26.99 | 14:49.29 | 16:11.25 | |||||||
17:33.35 | 18:56.22 | |||||||||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Ove P AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:22.54 | 2:52.46 | 4:23.85 | 5:54.63 | 22:08.05 | ||
7:24.53 | 8:55.38 | 10:26.49 | 11:55.71 | |||||||
13:24.16 | 14:51.42 | 16:19.73 | 17:48.71 | |||||||
19:17.42 | 20:45.65 | |||||||||
2 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:28.08 | 3:02.34 | 4:39.00 | 6:15.71 | 23:41.38 | ||
7:53.46 | 9:29.08 | 11:06.21 | 12:38.31 | |||||||
14:12.72 | 15:52.24 | 17:28.83 | 19:06.77 | |||||||
20:38.80 | 22:12.66 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 11:57 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 12:40 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Söderbergsåkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ida Jaraquemada | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:10.80 | 2:27.09 | 3:43.98 | 5:00.83 | 10:04.57 | ||
6:16.35 | 7:32.96 | 8:49.37 | ||||||||
2 | Elin Löfving | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 1:12.62 | 2:31.47 | 3:49.94 | 5:09.73 | 10:21.45 | ||
6:28.83 | 7:47.71 | 9:06.73 | ||||||||
3 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 1:09.43 | 2:28.86 | 3:51.04 | 5:14.82 | 10:45.76 | ||
6:39.20 | 8:02.39 | 9:24.68 | ||||||||
- | Johanna Nilsson | 1996 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Söderbergsåkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:11.68 | 2:28.66 | 3:45.25 | 5:02.42 | 10:08.75 | ||
6:19.53 | 7:35.83 | 8:53.50 | ||||||||
2 | Amanda Göthlin | 1998 | Örebro Simallians | 1:16.42 | 2:41.73 | 4:08.05 | 5:34.90 | 11:21.35 | ||
7:02.02 | 8:28.32 | 9:55.78 | ||||||||
- | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Söderbergsåkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:13.81 | 2:34.58 | 3:55.62 | 5:17.58 | 10:37.54 | ||
6:39.08 | 8:00.32 | 9:21.20 | ||||||||
2 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 1:15.92 | 2:40.34 | 4:03.59 | 5:29.15 | 10:59.94 | ||
6:53.43 | 8:16.12 | 9:41.80 | ||||||||
3 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:25.42 | 2:59.13 | 4:30.42 | 6:04.51 | 12:10.40 | ||
7:35.69 | 9:08.88 | 10:42.69 | ||||||||
4 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 1:24.89 | 2:56.69 | 4:29.17 | 6:04.16 | 12:14.52 | ||
7:38.39 | 9:10.81 | 11:29.94 | ||||||||
5 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:29.19 | 3:08.13 | 4:47.79 | 6:27.75 | 13:02.23 | ||
8:07.01 | 9:46.95 | 11:26.83 | ||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Söderbergsåkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 1:18.25 | 2:42.39 | 4:06.79 | 5:32.25 | 11:04.20 | ||
6:56.38 | 8:20.47 | 9:43.91 | ||||||||
2 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:29.50 | 3:08.93 | 4:51.37 | 6:31.84 | 13:13.52 | ||
8:15.08 | 9:57.37 | 11:40.04 | ||||||||
3 | Laura Chan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:28.02 | 3:10.48 | 4:56.37 | 6:42.59 | 13:45.40 | ||
8:31.58 | 10:18.05 | 12:06.85 | ||||||||
4 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:34.38 | 3:19.42 | 5:06.32 | 6:53.58 | 13:55.92 | ||
8:41.25 | 10:27.12 | 12:13.99 | ||||||||
- | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 12:40 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 15:37 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Jihå Plast |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.84 | 1:18.91 | 2:02.16 | 2:45.03 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Jihå Plast |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.95 | 1:15.42 | 1:56.70 | 2:37.50 | |||
2 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.26 | 1:14.00 | 1:56.29 | 2:37.92 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Jihå Plast |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.83 | 1:08.58 | 1:46.90 | 2:25.96 | |||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Jihå Plast |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 38.06 | 1:23.06 | 2:07.28 | 2:51.46 | |||
2 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.34 | 1:25.82 | 2:14.23 | 3:00.67 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:37 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 16:17 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Happy Homes |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Jaraquemada | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.67 | 1:14.66 | 1:57.25 | 2:33.01 | |||
2 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 32.69 | 1:14.82 | 2:00.93 | 2:36.41 | |||
3 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.72 | 1:20.57 | 2:15.30 | 2:54.87 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Happy Homes |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 32.82 | 1:13.53 | 2:00.14 | 2:36.74 | |||
2 | Danute Kacinskas | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.11 | 1:15.51 | 2:03.32 | 2:39.39 | |||
3 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.72 | 1:17.35 | 2:06.44 | 2:42.77 | |||
4 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 35.69 | 1:18.06 | 2:10.40 | 2:47.20 | |||
5 | Ellen Hallberg | 1998 | Örebro Simallians | 39.34 | 1:26.33 | 2:23.45 | 3:06.64 | |||
6 | Elin Larsson | 1998 | Örebro Simallians | 39.92 | 1:28.38 | 2:23.87 | 3:06.70 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Happy Homes |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.11 | 1:12.69 | 1:57.79 | 2:32.69 | |||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 35.88 | 1:18.10 | 2:05.29 | 2:44.42 | |||
3 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 39.29 | 1:23.17 | 2:15.62 | 2:51.82 | |||
4 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 37.82 | 1:23.90 | 2:19.96 | 2:56.11 | |||
5 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.41 | 1:26.33 | 2:18.37 | 3:00.30 | |||
6 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 41.95 | 1:32.87 | 2:30.07 | 3:12.15 | |||
7 | Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | Örebro Simallians | 42.64 | 1:37.87 | 2:32.85 | 3:18.94 | |||
8 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 52.05 | 1:40.08 | 2:40.25 | 3:27.68 | |||
- | Linn Agerhem | 1999 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Happy Homes |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 35.89 | 1:18.43 | 2:06.71 | 2:44.37 | |||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 37.28 | 1:17.70 | 2:09.83 | 2:45.52 | |||
3 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 37.38 | 1:21.46 | 2:09.40 | 2:49.29 | |||
4 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.85 | 1:23.44 | 2:14.12 | 2:53.09 | |||
5 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.50 | 1:25.12 | 2:13.63 | 2:53.84 | |||
6 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 37.74 | 1:25.62 | 2:14.63 | 2:54.06 | |||
7 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 40.40 | 1:24.43 | 2:16.36 | 2:56.16 | |||
8 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 42.52 | 1:28.99 | 2:16.64 | 2:56.50 | |||
9 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Billingens Simklubb | 39.42 | 1:24.18 | 2:19.12 | 3:00.53 | |||
10 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.50 | 1:25.00 | 2:17.71 | 3:02.12 | |||
11 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.29 | 1:23.63 | 2:19.73 | 3:02.48 | |||
12 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 42.73 | 1:28.64 | 2:22.70 | 3:02.52 | |||
13 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 40.76 | 1:27.78 | 2:23.39 | 3:06.80 | |||
14 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 40.35 | 1:29.14 | 2:23.65 | 3:07.97 | |||
15 | Felicia Lindahl | 2001 | Simklubben Solsta | 40.99 | 1:30.54 | 2:26.63 | 3:10.83 | |||
16 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 42.94 | 1:33.45 | 2:28.74 | 3:13.32 | |||
17 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 41.91 | 1:31.25 | 2:29.32 | 3:13.49 | |||
18 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 44.86 | 1:35.88 | 2:29.71 | 3:14.84 | |||
19 | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | 42.14 | 1:33.07 | 2:31.87 | 3:15.01 | |||
20 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 42.18 | 1:31.61 | 2:27.47 | 3:15.38 | |||
21 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.58 | 1:38.73 | 2:35.16 | 3:15.39 | |||
22 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 47.28 | 1:36.26 | 2:30.91 | 3:17.37 | |||
23 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 46.33 | 1:35.51 | 2:32.33 | 3:17.47 | |||
24 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.45 | 1:38.20 | 2:38.83 | 3:19.46 | |||
25 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 48.66 | 1:39.66 | 2:42.65 | 3:30.80 | |||
26 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 46.76 | 1:43.16 | 2:44.93 | 3:33.93 | |||
27 | Tyra König | 2002 | Örebro Simallians | 48.42 | 1:47.01 | 2:52.64 | 3:45.97 | |||
- | Julia Thorstensson | 2001 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johanna Parsberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Block | 2001 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:17 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Ahs Vassröjning & Sjögräv |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 1:02.53 | 2:10.16 | 3:18.59 | 4:27.01 | |||
2 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:05.22 | 2:15.33 | 3:25.46 | 4:34.17 | |||
3 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:04.56 | 2:15.72 | 3:26.95 | 4:38.19 | |||
4 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:04.56 | 2:14.79 | 3:27.21 | 4:39.03 | |||
5 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:08.33 | 2:23.91 | 3:39.28 | 4:52.83 | |||
6 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 1:18.04 | 2:46.17 | 4:16.79 | 5:45.25 | |||
- | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Ahs Vassröjning & Sjögräv |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:03.42 | 2:11.87 | 3:20.51 | 4:28.80 | |||
2 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 1:07.03 | 2:18.55 | 3:30.49 | 4:40.41 | |||
3 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:09.31 | 2:24.13 | 3:39.10 | 4:53.53 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Ahs Vassröjning & Sjögräv |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:06.44 | 2:19.41 | 3:31.95 | 4:42.76 | |||
2 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:07.17 | 2:19.46 | 3:31.60 | 4:43.04 | |||
3 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:07.11 | 2:20.24 | 3:33.72 | 4:45.55 | |||
4 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 1:08.52 | 2:23.08 | 3:37.16 | 4:48.59 | |||
5 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:27.63 | 3:04.14 | 4:42.64 | 6:17.90 | |||
6 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:33.05 | 3:15.86 | 5:00.70 | 6:41.81 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Ahs Vassröjning & Sjögräv |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:08.57 | 2:22.69 | 3:37.32 | 4:48.88 | |||
2 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 1:08.56 | 2:24.89 | 3:42.26 | 4:58.29 | |||
3 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:17.15 | 2:42.40 | 4:02.34 | 5:23.50 | |||
4 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:18.02 | 2:43.52 | 4:11.08 | 5:38.16 | |||
5 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 1:28.48 | 3:03.56 | 4:36.20 | 6:05.49 | |||
6 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 1:31.13 | 3:07.22 | 4:42.34 | 6:13.28 | |||
7 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 1:40.34 | 3:35.04 | 5:34.32 | 7:26.78 | |||
- | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 17:07 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: AJ Busspartner |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.49 | 1:19.74 | 2:03.19 | 2:49.49 | |||
2 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 42.39 | 1:30.09 | 2:17.18 | 3:04.01 | |||
3 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 43.76 | 1:35.67 | 2:29.03 | 3:21.45 | |||
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: AJ Busspartner |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
- | Ellen Hallberg | 1998 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: AJ Busspartner |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 43.80 | 1:34.35 | 2:25.79 | 3:14.64 | |||
2 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 45.45 | 1:36.11 | 2:27.09 | 3:16.47 | |||
3 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.75 | 1:36.89 | 2:29.35 | 3:20.45 | |||
4 | Olivia Högstedt Petersén | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 45.71 | 1:37.91 | 2:29.87 | 3:21.26 | |||
5 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 49.19 | 1:43.99 | 2:39.65 | 3:33.31 | |||
6 | Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | Örebro Simallians | 49.15 | 1:44.37 | 2:41.07 | 3:34.36 | |||
7 | Mimmi Broström | 1999 | Karlskoga Simförening | 49.10 | 1:44.04 | 2:41.58 | 3:38.61 | |||
8 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 55.18 | 1:57.19 | 2:59.72 | 4:00.93 | |||
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: AJ Busspartner |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 42.65 | 1:30.51 | 2:19.45 | 3:04.98 | |||
2 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.94 | 1:32.90 | 2:22.97 | 3:07.74 | |||
3 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 44.11 | 1:33.52 | 2:22.65 | 3:09.71 | |||
4 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 45.07 | 1:35.16 | 2:27.41 | 3:18.85 | |||
5 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 47.01 | 1:40.12 | 2:34.66 | 3:28.07 | |||
6 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 47.84 | 1:41.53 | 2:36.16 | 3:28.47 | |||
7 | Matilda Block | 2001 | Karlstads Simsällskap | 48.63 | 1:42.82 | 2:37.79 | 3:28.54 | |||
8 | Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | Örebro Simallians | 49.67 | 1:42.98 | 2:38.65 | 3:33.05 | |||
9 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 50.41 | 1:45.61 | 2:42.36 | 3:37.29 | |||
10 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.52 | 1:46.68 | 2:43.48 | 3:37.94 | |||
11 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 51.50 | 1:47.22 | 2:43.46 | 3:38.59 | |||
12 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.10 | 1:48.45 | 2:44.67 | 3:38.96 | |||
- | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | DNS | ||||||
- | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Johanna Parsberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:07 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 17:19 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Pbh Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.77 | 1:11.87 | 1:51.47 | 2:30.68 | |||
2 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 36.99 | 1:15.89 | 1:56.14 | 2:34.99 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Sponsor: Pbh Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.09 | 1:13.12 | 1:52.28 | 2:30.09 | |||
2 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 36.78 | 1:16.06 | 1:56.11 | 2:35.98 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Sponsor: Pbh Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.44 | 1:04.65 | 1:41.26 | 2:17.32 | |||
2 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.69 | 1:07.32 | 1:44.35 | 2:21.53 | |||
3 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.41 | 1:16.42 | 1:57.73 | 2:38.37 | |||
4 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 41.13 | 1:23.84 | 2:07.35 | 2:49.99 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Pbh Teknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.88 | 1:14.69 | 1:55.19 | 2:34.86 | |||
2 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 40.98 | 1:24.59 | 2:09.45 | 2:53.62 | |||
3 | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 46.75 | 1:37.62 | 2:28.58 | 3:15.56 | |||
4 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 52.58 | 1:49.84 | 2:48.88 | 3:46.43 | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:19 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Sponsor: Etab Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Milana Salih | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.63 | 1:01.49 | |||||
2 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 30.13 | 1:01.78 | |||||
3 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.74 | 1:03.12 | |||||
4 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 31.03 | 1:03.60 | |||||
5 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.86 | 1:04.22 | |||||
6 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 30.88 | 1:04.93 | |||||
7 | Ida Jaraquemada | 1996 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.69 | 1:04.97 | |||||
8 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 31.45 | 1:05.38 | |||||
9 | Johanna Nilsson | 1996 | Arvika Simsällskap | 32.51 | 1:07.11 | |||||
10 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.65 | 1:07.64 | |||||
11 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.77 | 1:08.50 | |||||
12 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.23 | 1:14.50 | |||||
13 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.15 | 1:14.89 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Etab Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Danute Kacinskas | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.26 | 1:03.03 | |||||
2 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 31.75 | 1:05.08 | |||||
3 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 32.23 | 1:06.51 | |||||
4 | Amanda Göthlin | 1998 | Örebro Simallians | 34.21 | 1:11.33 | |||||
5 | Ellen Hallberg | 1998 | Örebro Simallians | 33.83 | 1:12.15 | |||||
6 | Elin Larsson | 1998 | Örebro Simallians | 34.78 | 1:13.19 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Etab Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnea Fundberg | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.89 | 1:07.44 | |||||
2 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 34.71 | 1:10.67 | |||||
3 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 35.18 | 1:13.20 | |||||
4 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.82 | 1:13.61 | |||||
5 | Moa Johansson | 1999 | Deje Simsällskap | 34.80 | 1:13.98 | |||||
6 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 35.96 | 1:14.15 | |||||
7 | Olivia Högstedt Petersén | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.63 | 1:16.61 | |||||
8 | Mimmi Broström | 1999 | Karlskoga Simförening | 37.12 | 1:17.84 | |||||
9 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 37.89 | 1:19.44 | |||||
10 | Jessica Gauffin | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.89 | 1:19.80 | |||||
11 | Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | Örebro Simallians | 39.40 | 1:23.07 | |||||
12 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 39.59 | 1:23.64 | |||||
- | Linn Agerhem | 1999 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Sponsor: Etab Data AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 31.61 | 1:07.03 | |||||
2 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 22.97 | 1:08.90 | |||||
3 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Billingens Simklubb | 33.15 | 1:10.08 | |||||
4 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 35.02 | 1:12.39 | |||||
5 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 35.32 | 1:12.82 | |||||
6 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 36.11 | 1:13.86 | |||||
7 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.71 | 1:13.91 | |||||
8 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.66 | 1:14.28 | |||||
9 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.34 | 1:14.39 | |||||
10 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 35.52 | 1:15.22 | |||||
11 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.77 | 1:15.86 | |||||
12 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens Sim IF | 36.83 | 1:17.46 | |||||
13 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.77 | 1:17.55 | |||||
14 | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | 37.15 | 1:17.66 | |||||
15 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 37.96 | 1:18.82 | |||||
16 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 37.15 | 1:18.97 | |||||
17 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 36.82 | 1:19.11 | |||||
18 | Felicia Lindahl | 2001 | Simklubben Solsta | 38.26 | 1:19.15 | |||||
19 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.73 | 1:19.20 | |||||
20 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 37.59 | 1:19.64 | |||||
21 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.47 | 1:20.21 | |||||
22 | Laura Chan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.52 | 1:21.21 | |||||
23 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 39.36 | 1:24.00 | |||||
24 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.29 | 1:24.15 | |||||
25 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.95 | 1:25.10 | |||||
26 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 41.55 | 1:26.08 | |||||
27 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.71 | 1:26.74 | |||||
28 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 40.72 | 1:26.75 | |||||
29 | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | 41.08 | 1:27.65 | |||||
30 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 41.45 | 1:27.86 | |||||
31 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 42.74 | 1:30.78 | |||||
32 | Matilda Block | 2001 | Karlstads Simsällskap | 44.43 | 1:31.29 | |||||
33 | Emily Magnusson | 2002 | Arvika Simsällskap | 45.55 | 1:34.45 | |||||
34 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 44.18 | 1:34.51 | |||||
35 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 45.70 | 1:36.34 | |||||
36 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 44.59 | 1:36.49 | |||||
37 | Weronika Mandrela | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 47.28 | 1:39.90 | |||||
38 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 49.97 | 1:44.25 | |||||
39 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 51.45 | 1:51.67 | |||||
40 | Emma Skogman | 2003 | Arvika Simsällskap | 52.90 | 1:55.00 | |||||
41 | Emma Skoglund | 2003 | Arvika Simsällskap | 55.69 | 1:57.06 | |||||
- | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 09:24 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 31, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Sponsor: Frasses Hamburgare |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 33.26 | ||||||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 34.05 | ||||||
3 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.18 | ||||||
4 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 34.81 | ||||||
5 | Cornelia Zetterman | 1997 | Nora Simsällskap | 34.84 | ||||||
6 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 35.06 | ||||||
7 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 35.13 | ||||||
8 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 35.87 | ||||||
9 | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | 36.43 | ||||||
10 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.47 | ||||||
11 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 36.68 | ||||||
12 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 36.84 | ||||||
13 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 37.06 | ||||||
14 | Ellen Hallberg | 1998 | Örebro Simallians | 37.36 | ||||||
15 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 37.58 | ||||||
16 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 37.67 | ||||||
17 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 37.71 | ||||||
18 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.87 | ||||||
19 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.94 | ||||||
20 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 38.32 | ||||||
21 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.47 | ||||||
22 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 38.60 | ||||||
23 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.91 | ||||||
24 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.10 | ||||||
25 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 39.41 | ||||||
26 | Nathalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 39.69 | ||||||
27 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 39.73 | ||||||
28 | Moa Johansson | 1999 | Deje Simsällskap | 39.74 | ||||||
29 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 40.16 | ||||||
30 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 40.41 | ||||||
31 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 40.45 | ||||||
32 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.99 | ||||||
33 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 41.46 | ||||||
34 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 41.49 | ||||||
35 | Felicia Lindahl | 2001 | Simklubben Solsta | 41.54 | ||||||
36 | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 41.60 | ||||||
36 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.60 | ||||||
38 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.62 | ||||||
39 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 41.71 | ||||||
40 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 42.03 | ||||||
41 | Isabella Röbech | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.15 | ||||||
42 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 42.23 | ||||||
43 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.26 | ||||||
44 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 42.62 | ||||||
45 | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | 42.66 | ||||||
46 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 42.74 | ||||||
47 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.46 | ||||||
48 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 43.99 | ||||||
49 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 44.22 | ||||||
50 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 44.50 | ||||||
51 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 44.65 | ||||||
52 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 44.67 | ||||||
53 | Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | Örebro Simallians | 44.81 | ||||||
54 | Mimmi Broström | 1999 | Karlskoga Simförening | 45.22 | ||||||
55 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 45.32 | ||||||
56 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 45.54 | ||||||
57 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 45.56 | ||||||
58 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 45.59 | ||||||
59 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 45.64 | ||||||
60 | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | 45.88 | ||||||
61 | Josefine Fernqvist | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 46.21 | ||||||
62 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 46.35 | ||||||
63 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 46.37 | ||||||
64 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 46.48 | ||||||
65 | Tyra König | 2002 | Örebro Simallians | 47.05 | ||||||
66 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 47.85 | ||||||
67 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 48.17 | ||||||
68 | Johanna Parsberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 48.37 | ||||||
69 | Matilda Block | 2001 | Karlstads Simsällskap | 49.55 | ||||||
70 | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | 50.01 | ||||||
71 | Linn Wulfstrand | 2001 | Karlskoga Simförening | 50.67 | ||||||
72 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 52.88 | ||||||
73 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 52.98 | ||||||
74 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 53.88 | ||||||
75 | Weronika Mandrela | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 54.39 | ||||||
76 | Emily Magnusson | 2002 | Arvika Simsällskap | 54.60 | ||||||
77 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 54.96 | ||||||
78 | Emma Skogman | 2003 | Arvika Simsällskap | 56.88 | ||||||
79 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 59.97 | ||||||
80 | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 1:04.24 | ||||||
81 | Stina Lorenzoni Wadin | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:05.26 | ||||||
- | Emelie Larsson | 2000 | Simklubben Solsta | DNS | ||||||
- | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Alva Jibbefors | 2003 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 09:24 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 09:39 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 32, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Sponsor: Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Isak Meding | 1998 | Örebro Simallians | 30.05 | ||||||
2 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.33 | ||||||
3 | Eric Gustafsson | 1996 | Örebro Simallians | 31.56 | ||||||
4 | Erik Nyström | 1996 | Örebro Simallians | 31.73 | ||||||
5 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 31.94 | ||||||
6 | Simon Bergquist | 1996 | Örebro Simallians | 32.20 | ||||||
7 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.82 | ||||||
8 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 32.85 | ||||||
9 | Marcus Svensson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 32.98 | ||||||
10 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.99 | ||||||
11 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 33.37 | ||||||
12 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 33.71 | ||||||
13 | Lucas Daggert | 1997 | Örebro Simallians | 34.44 | ||||||
14 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.68 | ||||||
15 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.01 | ||||||
16 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 37.75 | ||||||
17 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 37.77 | ||||||
18 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 38.00 | ||||||
19 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 38.41 | ||||||
20 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 38.69 | ||||||
21 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 38.80 | ||||||
22 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.38 | ||||||
23 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.49 | ||||||
23 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.49 | ||||||
25 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.10 | ||||||
26 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 40.38 | ||||||
27 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 40.72 | ||||||
28 | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 40.77 | ||||||
29 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 41.70 | ||||||
30 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 43.70 | ||||||
31 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 43.90 | ||||||
32 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 44.93 | ||||||
33 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 45.00 | ||||||
34 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.07 | ||||||
35 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 45.20 | ||||||
36 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 45.65 | ||||||
37 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 45.93 | ||||||
38 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 46.40 | ||||||
39 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 46.71 | ||||||
40 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 47.56 | ||||||
41 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 47.77 | ||||||
42 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 48.89 | ||||||
43 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 49.14 | ||||||
44 | Benjamin Edenvik | 2003 | Karlskoga Simförening | 49.67 | ||||||
45 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 51.34 | ||||||
46 | Emil Ahmadi | 1999 | Oxelösunds Simsällskap | 52.96 | ||||||
47 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 53.25 | ||||||
48 | Alexander Bill | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 53.48 | ||||||
49 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 54.06 | ||||||
49 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 54.06 | ||||||
51 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 54.39 | ||||||
52 | William Wallin | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 55.14 | ||||||
53 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 56.32 | ||||||
54 | Gabriel Gunnarsson | 2002 | Karlskoga Simförening | 57.57 | ||||||
- | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Konrad Nilsson | 1995 | Säffle Simsällskap | DNS | ||||||
- | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Anton Schough | 1998 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 09:39 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 15:27 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Jan Mekan i Svartå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Milana Salih | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.77 | ||||||
2 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 36.21 | ||||||
3 | Emmeli Hansson | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 37.89 | ||||||
4 | Yvonne Katana | 1994 | Karlskoga Simförening | 37.92 | ||||||
5 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 39.06 | ||||||
6 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 39.90 | ||||||
7 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 40.43 | ||||||
8 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 42.32 | ||||||
9 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 43.22 | ||||||
10 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 45.01 | ||||||
11 | Ellen Hallberg | 1998 | Örebro Simallians | 45.34 | ||||||
12 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 45.45 | ||||||
- | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Jan Mekan i Svartå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.07 | ||||||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 40.76 | ||||||
3 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 41.48 | ||||||
4 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 41.55 | ||||||
5 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 42.12 | ||||||
6 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 42.23 | ||||||
7 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 42.24 | ||||||
8 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.36 | ||||||
9 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 42.89 | ||||||
10 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 43.21 | ||||||
11 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 43.44 | ||||||
12 | Johanna Parsberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 45.68 | ||||||
13 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 45.73 | ||||||
14 | Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | Örebro Simallians | 47.08 | ||||||
15 | Mimmi Broström | 1999 | Karlskoga Simförening | 47.52 | ||||||
15 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.52 | ||||||
17 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 48.12 | ||||||
18 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 48.37 | ||||||
19 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 49.37 | ||||||
20 | Isabella Röbech | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.90 | ||||||
21 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 51.51 | ||||||
22 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 51.72 | ||||||
23 | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | 53.65 | ||||||
24 | Weronika Mandrela | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 56.04 | ||||||
- | Emelie Larsson | 2000 | Simklubben Solsta | DNS | ||||||
- | Josefine Fernqvist | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Jan Mekan i Svartå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 40.60 | ||||||
2 | Clara Hedling | 2001 | Arvika Simsällskap | 42.48 | ||||||
3 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 44.49 | ||||||
4 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 45.36 | ||||||
5 | Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | Örebro Simallians | 45.70 | ||||||
6 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 46.01 | ||||||
7 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 46.12 | ||||||
8 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 46.52 | ||||||
9 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 46.56 | ||||||
10 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 47.20 | ||||||
11 | Matilda Block | 2001 | Karlstads Simsällskap | 47.28 | ||||||
12 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 47.37 | ||||||
13 | Cecilia Ahnlund | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.54 | ||||||
14 | Felicia Lindahl | 2001 | Simklubben Solsta | 47.94 | ||||||
15 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 47.95 | ||||||
16 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 48.01 | ||||||
17 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 48.23 | ||||||
18 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 49.21 | ||||||
19 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 49.53 | ||||||
20 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 49.61 | ||||||
21 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 49.63 | ||||||
22 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 50.12 | ||||||
23 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 50.70 | ||||||
24 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 50.76 | ||||||
25 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 53.47 | ||||||
26 | Tyra König | 2002 | Örebro Simallians | 53.87 | ||||||
27 | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | 54.07 | ||||||
28 | Alexandra Wulfstrand | 2002 | Karlskoga Simförening | 54.33 | ||||||
29 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 55.71 | ||||||
30 | Emily Magnusson | 2002 | Arvika Simsällskap | 55.73 | ||||||
31 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:02.34 | ||||||
32 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 1:13.80 | ||||||
- | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linn Wulfstrand | 2001 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 33, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Jan Mekan i Svartå AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 42.02 | ||||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 47.63 | ||||||
3 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 51.25 | ||||||
4 | Lovisa Laine | 2005 | Köpings Simsällskap | 55.30 | ||||||
5 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 56.88 | ||||||
6 | Emma Skoglund | 2003 | Arvika Simsällskap | 59.81 | ||||||
7 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.54 | ||||||
8 | Stina Lorenzoni Wadin | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:02.45 | ||||||
9 | Tezla Wallin | 2004 | Oxelösunds Simsällskap | 1:05.87 | ||||||
10 | Paula Johansson | 2004 | Karlskoga Simförening | 1:08.22 | ||||||
11 | Ellen Sjöberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 1:14.58 | ||||||
12 | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 1:18.25 | ||||||
13 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 1:42.50 | ||||||
- | Alva Andersson | 2005 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Alice Bergström | 2004 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Alicia Momats | 2003 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Emma Skogman | 2003 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:27 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 15:39 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: 3P |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Drago Blagojevic | 1995 | Karlskoga Simförening | 32.31 | ||||||
2 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.00 | ||||||
3 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 34.76 | ||||||
4 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.69 | ||||||
5 | Erik Nyström | 1996 | Örebro Simallians | 36.90 | ||||||
6 | Lucas Daggert | 1997 | Örebro Simallians | 37.06 | ||||||
7 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 37.81 | ||||||
8 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 38.22 | ||||||
9 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.74 | ||||||
10 | Simon Bergquist | 1996 | Örebro Simallians | 40.08 | ||||||
11 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.95 | ||||||
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: 3P |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.35 | ||||||
2 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.40 | ||||||
3 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 40.25 | ||||||
4 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 40.93 | ||||||
5 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 42.13 | ||||||
6 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.17 | ||||||
7 | Emil Ahmadi | 1999 | Oxelösunds Simsällskap | 43.78 | ||||||
8 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.75 | ||||||
9 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 45.79 | ||||||
10 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 45.82 | ||||||
11 | Elias Paulson | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.98 | ||||||
12 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 50.58 | ||||||
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: 3P |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.46 | ||||||
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.65 | ||||||
3 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 43.28 | ||||||
4 | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 43.49 | ||||||
5 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 43.74 | ||||||
6 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 45.28 | ||||||
7 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.99 | ||||||
8 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 48.08 | ||||||
9 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 48.54 | ||||||
10 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 49.18 | ||||||
11 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 49.48 | ||||||
12 | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 50.84 | ||||||
13 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 52.10 | ||||||
14 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 57.87 | ||||||
15 | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | 59.25 | ||||||
16 | William Wallin | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 1:01.48 | ||||||
- | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
- | Gabriel Gunnarsson | 2002 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 34, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: 3P |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 49.52 | ||||||
2 | Jonathan Andersson | 2003 | Säffle Simsällskap | 51.11 | ||||||
3 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 53.45 | ||||||
4 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 53.56 | ||||||
5 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 54.01 | ||||||
6 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 54.09 | ||||||
7 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 54.81 | ||||||
8 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 1:02.75 | ||||||
9 | Jesper Andersson | 2004 | Säffle Simsällskap | 1:07.37 | ||||||
- | Erik Mulikov | 2005 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:39 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 19:11 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 35, 4X50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Däcksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Polisen Lag1 | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:54.79 | ||||||
Milana Salih | 1997 | 28.57 | 28.57 | |||||||
Ida Pettersson | 1999 | 29.16 | 57.73 | |||||||
Danute Kacinskas | 1998 | 28.30 | 1:26.03 | |||||||
Ayleen Burt | 1997 | 28.76 | 1:54.79 | |||||||
2 | Eskilstuna SK Fl Lag 1 | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 1:57.96 | ||||||
Ebba Engström | 1995 | 29.33 | 29.33 | |||||||
Moa Sundholm | 1997 | 28.92 | 58.25 | |||||||
Elin Löfving | 1997 | 30.12 | 1:28.37 | |||||||
Nelly Neuman | 1996 | 29.59 | 1:57.96 | |||||||
3 | Karlsko Sf Damer [1998-] | 1998 | Karlskoga Simförening | 2:01.94 | ||||||
Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Mikaela Jarlemark | 1998 | 29.51 | 59.82 | |||||||
Elin Håkansson | 1997 | 29.94 | 1:29.76 | |||||||
Nathalie Israelsson | 1994 | 32.18 | 2:01.94 | |||||||
4 | Filipstad Damer | 1998 | Filipstads Simklubb | 2:02.71 | ||||||
Ive Johansson | 1998 | 30.88 | 30.88 | |||||||
Ajla Omic | 1999 | 31.16 | 1:02.04 | |||||||
Amanda Persson | 1996 | 28.20 | 1:30.24 | |||||||
Ebba Wiklund | 2000 | 32.47 | 2:02.71 | |||||||
5 | Polisen Lag 2 | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:02.73 | ||||||
Ida Jaraquemada | 1996 | 29.71 | 29.71 | |||||||
Rebecka Bergström | 1997 | 30.14 | 59.85 | |||||||
Emmeli Hansson | 1995 | 30.72 | 1:30.57 | |||||||
Lisa Holmqvist | 1999 | 32.16 | 2:02.73 | |||||||
6 | Säffle SS Damer | 1998 | Säffle Simsällskap | 2:03.37 | ||||||
Elin Thörner | 1998 | 30.43 | 30.43 | |||||||
Julia Mulikova | 1998 | 30.72 | 1:01.15 | |||||||
Therese Johansson | 1999 | 32.93 | 1:34.08 | |||||||
Petra Johansson | 1997 | 29.29 | 2:03.37 | |||||||
7 | Ösa Damer Lag 3 | 1998 | Örebro Simallians | 2:25.82 | ||||||
Linn Gustafsson | 1998 | 28.45 | 28.45 | |||||||
Evelina Rydén | 2000 | 37.06 | 1:05.51 | |||||||
Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | 39.05 | 1:44.56 | |||||||
Tyra König | 2002 | 41.26 | 2:25.82 | |||||||
Gren 35, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Däcksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Köpings SS Damer [1999] | 1999 | Köpings Simsällskap | 2:10.62 | ||||||
Malin Eklund | 2001 | 32.16 | 32.16 | |||||||
Nora Laine | 2000 | 34.58 | 1:06.74 | |||||||
Julia Budde | 1999 | 33.69 | 1:40.43 | |||||||
Sofia Bjälevik | 1999 | 30.19 | 2:10.62 | |||||||
2 | Eskilstuna SK Fl Lag 2 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 2:12.65 | ||||||
Johanna Ly | 2000 | 34.37 | 34.37 | |||||||
Amanda Kullman | 2000 | 33.96 | 1:08.33 | |||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 34.23 | 1:42.56 | |||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 30.09 | 2:12.65 | |||||||
3 | Karlsko Sf Damer [99-00] | 1999 | Karlskoga Simförening | 2:16.68 | ||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 31.16 | 31.16 | |||||||
Emilia Eerola | 1999 | 35.21 | 1:06.37 | |||||||
Mimmi Broström | 1999 | 33.66 | 1:40.03 | |||||||
Emma Waara | 2000 | 36.65 | 2:16.68 | |||||||
4 | Eskilstuna SK Fl Lag 3 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 2:18.10 | ||||||
Jenny Isakssen | 2000 | 33.01 | 33.01 | |||||||
Laura Chan | 2000 | 34.72 | 1:07.73 | |||||||
Ylva Rehnholm | 2000 | 36.44 | 1:44.17 | |||||||
Tilde Eklind | 1999 | 33.93 | 2:18.10 | |||||||
5 | Karlstads SS F14 | 1999 | Karlstads Simsällskap | 2:24.17 | ||||||
Julia Wahlund | 1999 | 33.40 | 33.40 | |||||||
Emma Hjort | 2000 | 35.34 | 1:08.74 | |||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 35.61 | 1:44.35 | |||||||
Michelle Träff | 2002 | 39.82 | 2:24.17 | |||||||
6 | Ösa Damer Lag 1 | 1999 | Örebro Simallians | 2:24.45 | ||||||
Michelle Cen | 2000 | 35.02 | 35.02 | |||||||
Minna Johansson | 2000 | 35.99 | 1:11.01 | |||||||
Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | 36.06 | 1:47.07 | |||||||
Terese Engström | 1999 | 37.38 | 2:24.45 | |||||||
Gren 35, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Däcksson |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlsko Sf Damer 1 [01-] | 2001 | Karlskoga Simförening | 2:15.67 | ||||||
Agnes Rydh-Dufva | 2002 | 34.09 | 34.09 | |||||||
Linn Granlund | 2001 | 33.13 | 1:07.22 | |||||||
Sanna Lekberg | 2001 | 33.67 | 1:40.89 | |||||||
Saga Grandelius | 2001 | 34.78 | 2:15.67 | |||||||
2 | Ösa Damer Lag 2 | 2001 | Örebro Simallians | 2:22.89 | ||||||
Jennifer Titus | 2002 | 37.99 | 37.99 | |||||||
Emma Cullberg | 2002 | 34.47 | 1:12.46 | |||||||
Alicia Momats | 2003 | 35.27 | 1:47.73 | |||||||
Josefine Åhlund | 2002 | 35.16 | 2:22.89 | |||||||
3 | Eskilstuna SK Fl Lag 4 | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 2:29.28 | ||||||
Ida Fundberg | 2002 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Frida Hammar | 2002 | 39.44 | 1:14.91 | |||||||
Emma Mirkohosravi | 2002 | 37.41 | 1:52.32 | |||||||
Tilda Wik | 2001 | 36.96 | 2:29.28 | |||||||
4 | Arvika SS Damer | 2001 | Arvika Simsällskap | 2:32.53 | ||||||
Clara Hedling | 2001 | 34.22 | 34.22 | |||||||
Majken Pettersson | 2001 | 38.22 | 1:12.44 | |||||||
Miranda Kristiansson | 2001 | 37.95 | 1:50.39 | |||||||
Emily Magnusson | 2002 | 42.14 | 2:32.53 | |||||||
5 | Karlsko Sf Damer 2 [01-] | 2001 | Karlskoga Simförening | 2:33.91 | ||||||
Linn Wulfstrand | 2001 | 41.31 | 41.31 | |||||||
Wilma Åhling | 2002 | 37.25 | 1:18.56 | |||||||
Stina Andersson | 2002 | 37.74 | 1:56.30 | |||||||
Matilda Ek | 2002 | 37.61 | 2:33.91 | |||||||
6 | Eskilstuna SK Fl Lag 5 | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 3:01.10 | ||||||
Ida Saikkonen Thelin | 2002 | 42.99 | 42.99 | |||||||
Josefin Fundberg | 2004 | 46.39 | 1:29.38 | |||||||
Johanna Pettersson | 2003 | 43.04 | 2:12.42 | |||||||
Emma Björk | 2002 | 48.68 | 3:01.10 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 19:11 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 19:16 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 36, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Ma Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eskilstuna SK Po Lag 1 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:44.31 | ||||||
William Brand | 1998 | 27.37 | 27.37 | |||||||
Måns Stomvall | 1990 | 24.42 | 51.79 | |||||||
Erik Skogfors | 1996 | 26.82 | 1:18.61 | |||||||
Karl Lindoff | 1998 | 25.70 | 1:44.31 | |||||||
2 | Polisen Lag1 | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 1:48.74 | ||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 26.67 | 26.67 | |||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 26.57 | 53.24 | |||||||
Martin Falk | 1999 | 28.31 | 1:21.55 | |||||||
Marcus Svensson | 1997 | 27.19 | 1:48.74 | |||||||
3 | Ösa Herrar Lag 1 | 1998 | Örebro Simallians | 1:49.87 | ||||||
Anton Jonsson | 1995 | 29.19 | 29.19 | |||||||
Erik Nyström | 1996 | 27.67 | 56.86 | |||||||
Lucas Daggert | 1997 | 27.64 | 1:24.50 | |||||||
Simon Bergquist | 1996 | 25.37 | 1:49.87 | |||||||
4 | Säffle SS Herrar 1 | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:51.98 | ||||||
Ivo Kuijpers | 1999 | 29.17 | 29.17 | |||||||
Ludvig Nyrén | 1997 | 28.24 | 57.41 | |||||||
Anton Klasson | 1998 | 28.29 | 1:25.70 | |||||||
Carl Rogne | 1996 | 26.28 | 1:51.98 | |||||||
5 | Karlsko Sf Herrar [-98] | 1998 | Karlskoga Simförening | 1:59.86 | ||||||
Adam Ardinge | 1996 | 29.70 | 29.70 | |||||||
Mathias Wester | 1997 | 31.19 | 1:00.89 | |||||||
Drago Blagojevic | 1995 | 28.16 | 1:29.05 | |||||||
Axel Björstam | 1997 | 30.81 | 1:59.86 | |||||||
6 | Polisen Lag 2 | 1995 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:04.16 | ||||||
Christian Norberg | 1998 | 28.71 | 28.71 | |||||||
Alexander Gabri | 1997 | 29.14 | 57.85 | |||||||
Erik Sidén | 2000 | 33.99 | 1:31.84 | |||||||
Emerick Trieton | 1999 | 32.32 | 2:04.16 | |||||||
Gren 36, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Ma Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstads SS P14 Lag 1 | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:46.86 | ||||||
Daniel Vålvik | 1999 | 27.22 | 27.22 | |||||||
Johan Rydahl | 2001 | 26.12 | 53.34 | |||||||
Niclas Lindow | 1999 | 27.71 | 1:21.05 | |||||||
Adam Albringer | 1999 | 25.81 | 1:46.86 | |||||||
2 | Karlsko Sf Herrar [99-00] | 1999 | Karlskoga Simförening | 2:03.59 | ||||||
Alexander Nylén | 2000 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Igor Blagojevic | 2000 | 32.79 | 1:03.04 | |||||||
Marcus Hellberg | 2000 | 32.81 | 1:35.85 | |||||||
Emil Haakonsen | 1999 | 27.74 | 2:03.59 | |||||||
3 | Eskilstuna SK Po Lag 2 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 2:08.47 | ||||||
Eldin Kadic | 1999 | 28.53 | 28.53 | |||||||
Viktor Syrén | 2000 | 32.78 | 1:01.31 | |||||||
Carl Bidebo | 2000 | 32.44 | 1:33.75 | |||||||
Artush Shahverdyan | 2000 | 34.72 | 2:08.47 | |||||||
4 | Ösa Herrar Lag 3 | 1999 | Örebro Simallians | 2:36.49 | ||||||
Michal Laszewski | 2002 | 37.51 | 37.51 | |||||||
Simon Baastad | 2002 | 37.70 | 1:15.21 | |||||||
Anton Wallin | 2000 | 35.57 | 1:50.78 | |||||||
Markus Engström | 2001 | 45.71 | 2:36.49 | |||||||
- | Eskilstuna SK Po Lag 3 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Axel Witt | 2000 | 40.32 | 40.32 | |||||||
- | Karlstads SS P14 Lag 2 | 1999 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Johannes Vålvik | 1999 | 28.68 | 28.68 | |||||||
Axel Rönnquist | 2001 | 40.89 | 1:09.57 | |||||||
Gren 36, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Ma Fastigheter |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstads SS P12 Lag 1 | 2001 | Karlstads Simsällskap | 2:12.31 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 32.33 | 32.33 | |||||||
David Albringer | 2001 | 32.40 | 1:04.73 | |||||||
Milos Jovancic | 2002 | 34.67 | 1:39.40 | |||||||
Linus Andersson | 2001 | 32.91 | 2:12.31 | |||||||
2 | Säffle SS Herrar [2002] | 2002 | Säffle Simsällskap | 2:35.74 | ||||||
Daniel Lithner | 2001 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Jonathan Andersson | 2003 | 40.14 | 1:14.16 | |||||||
Erik Mulikov | 2005 | 42.32 | 1:56.48 | |||||||
Jacob Edberg | 2003 | 39.26 | 2:35.74 | |||||||
3 | Eskilstuna SK Po Lag 4 | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 2:43.96 | ||||||
Harry Chan | 2001 | 40.10 | 40.10 | |||||||
Alex Ly | 2003 | 47.67 | 1:27.77 | |||||||
Carl Roos | 2004 | 44.06 | 2:11.83 | |||||||
Arvid Heikinniemi | 2001 | 32.13 | 2:43.96 | |||||||
4 | Karlsko Sf Herrar [01-] | 2001 | Karlskoga Simförening | 2:46.56 | ||||||
Viktor Lübeck | 2002 | 34.74 | 34.74 | |||||||
Philip Löfbom | 2003 | 39.32 | 1:14.06 | |||||||
Benjamin Edenvik | 2003 | 44.51 | 1:58.57 | |||||||
Gabriel Gunnarsson | 2002 | 47.99 | 2:46.56 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 19:16 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Ove P AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 30.98 | ||||||
2 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 31.34 | ||||||
3 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 31.77 | ||||||
4 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 31.79 | ||||||
5 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 32.85 | ||||||
6 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 33.02 | ||||||
7 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 33.19 | ||||||
8 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 33.52 | ||||||
9 | Johanna Nilsson | 1996 | Arvika Simsällskap | 34.04 | ||||||
10 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.53 | ||||||
11 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.76 | ||||||
12 | Nathalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 36.02 | ||||||
13 | Ellen Hallberg | 1998 | Örebro Simallians | 36.40 | ||||||
14 | Elvira Andersson | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 38.12 | ||||||
15 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.74 | ||||||
- | Ive Johansson | 1998 | Filipstads Simklubb | DNS | ||||||
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Ove P AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 33.69 | ||||||
2 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.59 | ||||||
3 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 36.15 | ||||||
4 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.57 | ||||||
5 | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | 36.66 | ||||||
6 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 36.78 | ||||||
7 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 36.93 | ||||||
8 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 37.01 | ||||||
9 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 37.33 | ||||||
10 | Johanna Ly | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.29 | ||||||
11 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 38.40 | ||||||
12 | Moa Johansson | 1999 | Deje Simsällskap | 38.48 | ||||||
13 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 38.50 | ||||||
14 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 39.41 | ||||||
15 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 40.02 | ||||||
16 | Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | Örebro Simallians | 40.55 | ||||||
17 | Josefine Fernqvist | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 42.99 | ||||||
18 | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | 46.95 | ||||||
19 | Isabella Röbech | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 47.47 | ||||||
20 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 47.48 | ||||||
21 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 50.16 | ||||||
- | Johanna Parsberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linn Agerhem | 1999 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Mimmi Broström | 1999 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Ove P AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 38.13 | ||||||
2 | Felicia Lindahl | 2001 | Simklubben Solsta | 38.39 | ||||||
3 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.83 | ||||||
4 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.01 | ||||||
5 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.38 | ||||||
6 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 39.65 | ||||||
7 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 41.09 | ||||||
8 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.10 | ||||||
8 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 41.10 | ||||||
10 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 41.65 | ||||||
11 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 43.23 | ||||||
12 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 43.38 | ||||||
13 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 44.10 | ||||||
14 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 44.30 | ||||||
15 | Tyra König | 2002 | Örebro Simallians | 45.13 | ||||||
16 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 47.25 | ||||||
17 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 47.48 | ||||||
18 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 48.19 | ||||||
19 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 51.62 | ||||||
- | Julia Thorstensson | 2001 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 37, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Ove P AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 37.15 | ||||||
2 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 44.55 | ||||||
3 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 44.58 | ||||||
4 | Nova Johansson | 2004 | Filipstads Simklubb | 49.93 | ||||||
5 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 55.59 | ||||||
- | Emma Skogman | 2003 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Söderbergsåkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.45 | ||||||
2 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.47 | ||||||
3 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.61 | ||||||
4 | Carl Rogne | 1996 | Säffle Simsällskap | 28.88 | ||||||
5 | Simon Bergquist | 1996 | Örebro Simallians | 29.14 | ||||||
6 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.47 | ||||||
7 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.49 | ||||||
8 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 30.60 | ||||||
9 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.93 | ||||||
10 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 31.86 | ||||||
11 | Lucas Daggert | 1997 | Örebro Simallians | 32.04 | ||||||
12 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.93 | ||||||
13 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.24 | ||||||
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Söderbergsåkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 31.29 | ||||||
2 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.29 | ||||||
3 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 33.66 | ||||||
4 | Viktor Syrén | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.14 | ||||||
5 | Marcus Hellberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 36.72 | ||||||
6 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.55 | ||||||
7 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.75 | ||||||
8 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 39.05 | ||||||
9 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 41.74 | ||||||
10 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 46.37 | ||||||
11 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 58.37 | ||||||
- | Emil Lundgren | 2000 | Arvika Simsällskap | DNS | ||||||
- | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Söderbergsåkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.11 | ||||||
2 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.36 | ||||||
3 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.19 | ||||||
4 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.53 | ||||||
5 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 41.83 | ||||||
6 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 41.86 | ||||||
7 | William Kihlman | 2001 | Simklubben Solsta | 49.07 | ||||||
8 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 49.09 | ||||||
9 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 51.32 | ||||||
- | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 38, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Söderbergsåkeri |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 46.07 | ||||||
2 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 50.06 | ||||||
3 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 52.33 | ||||||
4 | Alexander Bill | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 56.08 | ||||||
- | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 15:19 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Jihå Plast |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Milana Salih | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.32 | ||||||
2 | Linn Gustafsson | 1998 | Örebro Simallians | 29.02 | ||||||
3 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 29.24 | ||||||
4 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.79 | ||||||
5 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 29.89 | ||||||
6 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | Karlskoga Simförening | 30.26 | ||||||
7 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 30.54 | ||||||
8 | Mikaela Jarlemark | 1998 | Karlskoga Simförening | 30.64 | ||||||
9 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 30.83 | ||||||
9 | Johanna Nilsson | 1996 | Arvika Simsällskap | 30.83 | ||||||
11 | Julia Mulikova | 1998 | Säffle Simsällskap | 31.15 | ||||||
12 | Ellen Hallberg | 1998 | Örebro Simallians | 32.42 | ||||||
13 | Nathalie Israelsson | 1994 | Karlskoga Simförening | 32.74 | ||||||
14 | Elin Hermansson | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 33.12 | ||||||
15 | Amanda Chienh | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.93 | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Jihå Plast |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | 28.63 | ||||||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 29.96 | ||||||
3 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 30.73 | ||||||
4 | Sofia Bjälevik | 1999 | Köpings Simsällskap | 30.99 | ||||||
5 | Julia Budde | 1999 | Köpings Simsällskap | 31.86 | ||||||
6 | Emelie Johansson | 2000 | Säffle Simsällskap | 32.64 | ||||||
7 | Ebba Wiklund | 2000 | Filipstads Simklubb | 32.87 | ||||||
8 | Moa Johansson | 1999 | Deje Simsällskap | 32.93 | ||||||
9 | Madeleine Wanna | 1999 | Säffle Simsällskap | 33.27 | ||||||
10 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 33.35 | ||||||
11 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 33.49 | ||||||
12 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.59 | ||||||
13 | Nora Laine | 2000 | Köpings Simsällskap | 33.80 | ||||||
14 | Tilde Eklind | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.16 | ||||||
15 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 34.60 | ||||||
16 | Josefine Fernqvist | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 35.09 | ||||||
17 | Minna Johansson | 2000 | Örebro Simallians | 35.27 | ||||||
18 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.31 | ||||||
19 | Mimmi Broström | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.68 | ||||||
20 | Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | Örebro Simallians | 35.83 | ||||||
21 | Laura Chan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.88 | ||||||
22 | Ylva Rehnholm | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.18 | ||||||
23 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 37.33 | ||||||
24 | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | 37.44 | ||||||
25 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.75 | ||||||
26 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.97 | ||||||
27 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 38.63 | ||||||
28 | Johanna Parsberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 42.56 | ||||||
29 | Weronika Mandrela | 2000 | Oxelösunds Simsällskap | 42.62 | ||||||
- | Linn Agerhem | 1999 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Isabella Röbech | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
- | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens Sim IF | DSQ | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Jihå Plast |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 32.81 | ||||||
2 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.61 | ||||||
3 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.04 | ||||||
4 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 34.28 | ||||||
5 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.47 | ||||||
6 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.78 | ||||||
7 | Ida Fundberg | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 35.10 | ||||||
8 | Felicia Lindahl | 2001 | Simklubben Solsta | 35.23 | ||||||
9 | Caroline Andersson | 2001 | Säffle Simsällskap | 35.43 | ||||||
10 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.18 | ||||||
11 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 36.91 | ||||||
12 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.46 | ||||||
13 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 37.65 | ||||||
14 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 37.73 | ||||||
15 | Emma Mirkohosravi | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 37.99 | ||||||
16 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.14 | ||||||
17 | Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | Örebro Simallians | 38.30 | ||||||
18 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 38.95 | ||||||
19 | Matilda Block | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.70 | ||||||
20 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 39.98 | ||||||
21 | Linn Wulfstrand | 2001 | Karlskoga Simförening | 41.14 | ||||||
22 | Emily Magnusson | 2002 | Arvika Simsällskap | 41.88 | ||||||
23 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 42.53 | ||||||
24 | Alexandra Wulfstrand | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.64 | ||||||
25 | Tyra König | 2002 | Örebro Simallians | 44.28 | ||||||
26 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 47.91 | ||||||
27 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 49.38 | ||||||
- | Julia Thorstensson | 2001 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Nellie Mattsson | 2002 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 39, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Jihå Plast |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Deje Simsällskap | 33.23 | ||||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.19 | ||||||
3 | Alicia Momats | 2003 | Örebro Simallians | 35.34 | ||||||
4 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 37.48 | ||||||
5 | Johanna Pettersson | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 40.51 | ||||||
6 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 44.28 | ||||||
7 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 44.56 | ||||||
8 | Emma Skogman | 2003 | Arvika Simsällskap | 49.81 | ||||||
9 | Emma Skoglund | 2003 | Arvika Simsällskap | 49.93 | ||||||
10 | Alva Jibbefors | 2003 | Karlskoga Simförening | 54.08 | ||||||
11 | Stina Lorenzoni Wadin | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 54.67 | ||||||
12 | Ellen Sjöberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 58.96 | ||||||
13 | Thea Lekberg | 2004 | Karlskoga Simförening | 1:04.04 | ||||||
14 | Tezla Wallin | 2004 | Oxelösunds Simsällskap | 1:07.83 | ||||||
15 | Nathalie Johansson | 2006 | Karlskoga Simförening | 1:16.41 | ||||||
- | Alva Andersson | 2005 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Vanja Emanuelsson Fransson | 2005 | Billingens Simklubb | DNS | ||||||
- | Kajsa Agerhem | 2003 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:19 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Happy Homes |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Bergquist | 1996 | Örebro Simallians | 26.24 | ||||||
2 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens Sim IF | 26.62 | ||||||
3 | Jonas Karlsson-Thell | 1998 | Karlskoga Simförening | 27.46 | ||||||
4 | Anton Klasson | 1998 | Säffle Simsällskap | 27.66 | ||||||
5 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.06 | ||||||
6 | Lucas Daggert | 1997 | Örebro Simallians | 29.15 | ||||||
7 | Alexander Gabri | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 29.49 | ||||||
8 | Jesper Eklund | 1998 | Köpings Simsällskap | 29.70 | ||||||
9 | Carl Schiller | 1997 | Billingens Simklubb | 30.48 | ||||||
10 | Axel Björstam | 1997 | Karlskoga Simförening | 31.70 | ||||||
11 | Mathias Wester | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.15 | ||||||
- | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Happy Homes |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.00 | ||||||
2 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.40 | ||||||
3 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 28.50 | ||||||
4 | Emil Haakonsen | 1999 | Karlskoga Simförening | 28.58 | ||||||
5 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.25 | ||||||
6 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 29.65 | ||||||
7 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.98 | ||||||
8 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 32.40 | ||||||
9 | Uros Jovancic | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.75 | ||||||
10 | Adam Fröjdfeldt | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 34.31 | ||||||
11 | Erik Sidén | 2000 | Stockholmspolisens Sim IF | 34.67 | ||||||
12 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.95 | ||||||
13 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 36.32 | ||||||
14 | Sam Thai | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.45 | ||||||
15 | Willy Orréll | 2000 | Köpings Simsällskap | 38.89 | ||||||
16 | Ricky Ton | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.41 | ||||||
17 | Emil Ahmadi | 1999 | Oxelösunds Simsällskap | 41.20 | ||||||
- | August Landstorp | 2000 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Happy Homes |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 26.56 | ||||||
2 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 30.94 | ||||||
3 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.66 | ||||||
4 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.02 | ||||||
5 | Milos Jovancic | 2002 | Karlstads Simsällskap | 32.60 | ||||||
6 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 32.95 | ||||||
7 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.80 | ||||||
8 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 34.89 | ||||||
9 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 34.94 | ||||||
10 | Felix Stocker | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 35.46 | ||||||
11 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 38.85 | ||||||
12 | Peter Khabarov | 2002 | Köpings Simsällskap | 39.32 | ||||||
13 | Harry Chan | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.07 | ||||||
14 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 41.14 | ||||||
15 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 44.42 | ||||||
16 | William Wallin | 2002 | Oxelösunds Simsällskap | 45.05 | ||||||
- | Arvid Heikinniemi | 2001 | Eskilstuna Simklubb | DNS | ||||||
- | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
- | Gabriel Gunnarsson | 2002 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Noel Hodberg | 2002 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 40, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Sponsor: Happy Homes |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.84 | ||||||
2 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 38.39 | ||||||
3 | Henrik Tran | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 41.60 | ||||||
4 | Carl Roos | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 42.17 | ||||||
5 | Benjamin Edenvik | 2003 | Karlskoga Simförening | 42.22 | ||||||
6 | Oscar Björstam | 2003 | Karlskoga Simförening | 42.35 | ||||||
7 | Alex Ly | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 45.55 | ||||||
8 | Alexander Bill | 2004 | Stockholmspolisens Sim IF | 46.81 | ||||||
9 | Edvin Heikinniemi | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 47.75 | ||||||
10 | Oskar Högqvist | 2003 | Karlskoga Simförening | 1:03.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 18:27 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 41, 4X50m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: Ahås Vassröjning & Sjögrä |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Polisen Lag1 | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | 2:05.52 | ||||||
Danute Kacinskas | 1998 | 33.42 | 33.42 | |||||||
Ida Jaraquemada | 1996 | 33.48 | 1:06.90 | |||||||
Ida Pettersson | 1999 | 31.23 | 1:38.13 | |||||||
Milana Salih | 1997 | 27.39 | 2:05.52 | |||||||
2 | Eskilstuna SK Fl Lag 1 | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 2:10.41 | ||||||
Nelly Neuman | 1996 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Johanna Ly | 2000 | 38.68 | 1:11.63 | |||||||
Ebba Engström | 1995 | 29.94 | 1:41.57 | |||||||
Moa Sundholm | 1997 | 28.84 | 2:10.41 | |||||||
3 | Karlsko Sf Damer [1998-] | 1998 | Karlskoga Simförening | 2:14.29 | ||||||
Elin Håkansson | 1997 | 34.24 | 34.24 | |||||||
Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | 35.46 | 1:09.70 | |||||||
Nathalie Israelsson | 1994 | 34.93 | 1:44.63 | |||||||
Mikaela Jarlemark | 1998 | 29.66 | 2:14.29 | |||||||
4 | Säffle SS Damer | 1998 | Säffle Simsällskap | 2:18.37 | ||||||
Julia Mulikova | 1998 | 36.84 | 36.84 | |||||||
Madeleine Wanna | 1999 | 40.52 | 1:17.36 | |||||||
Petra Johansson | 1997 | 31.00 | 1:48.36 | |||||||
Elin Thörner | 1998 | 30.01 | 2:18.37 | |||||||
Gren 41, 4X50m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Ahås Vassröjning & Sjögrä |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Köpings SS Damer [1999] | 1999 | Köpings Simsällskap | 2:25.84 | ||||||
Sofia Bjälevik | 1999 | 38.56 | 38.56 | |||||||
Malin Eklund | 2001 | 35.19 | 1:13.75 | |||||||
Nora Laine | 2000 | 39.71 | 1:53.46 | |||||||
Julia Budde | 1999 | 32.38 | 2:25.84 | |||||||
2 | Eskilstuna SK Fl Lag 2 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 2:32.06 | ||||||
Amanda Kullman | 2000 | 38.80 | 38.80 | |||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 47.22 | 1:26.02 | |||||||
Jenny Isakssen | 2000 | 35.86 | 2:01.88 | |||||||
Linnea Fundberg | 1999 | 30.18 | 2:32.06 | |||||||
3 | Karlsko Sf Damer [99-00] | 1999 | Karlskoga Simförening | 2:39.34 | ||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 37.91 | 37.91 | |||||||
Emma Waara | 2000 | 47.94 | 1:25.85 | |||||||
Emilia Eerola | 1999 | 38.87 | 2:04.72 | |||||||
Mimmi Broström | 1999 | 34.62 | 2:39.34 | |||||||
4 | Ösa Damer Lag 1 | 1999 | Örebro Simallians | 2:41.63 | ||||||
Sandra Rääf | 2000 | 41.79 | 41.79 | |||||||
Ebba Gustafsson Wernersson | 1999 | 47.17 | 1:28.96 | |||||||
Minna Johansson | 2000 | 38.72 | 2:07.68 | |||||||
Michelle Cen | 2000 | 33.95 | 2:41.63 | |||||||
5 | Ösa Damer Lag 3 | 1999 | Örebro Simallians | 2:59.54 | ||||||
Terese Engström | 1999 | 42.09 | 42.09 | |||||||
Tyra König | 2002 | 53.31 | 1:35.40 | |||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 46.37 | 2:21.77 | |||||||
Evelina Rydén | 2000 | 37.77 | 2:59.54 | |||||||
- | Eskilstuna SK Fl Lag 3 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Tilde Eklind | 1999 | 39.24 | 39.24 | |||||||
Gren 41, 4X50m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Ahås Vassröjning & Sjögrä |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlsko Sf Damer 1 [01-] | 2001 | Karlskoga Simförening | 2:37.16 | ||||||
Wilma Åhling | 2002 | 41.84 | 41.84 | |||||||
Saga Grandelius | 2001 | 43.32 | 1:25.16 | |||||||
Linn Granlund | 2001 | 38.43 | 2:03.59 | |||||||
Agnes Rydh-Dufva | 2002 | 33.57 | 2:37.16 | |||||||
2 | Ösa Damer Lag 2 | 2001 | Örebro Simallians | 2:45.01 | ||||||
Jennifer Titus | 2002 | 42.22 | 42.22 | |||||||
Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | 45.54 | 1:27.76 | |||||||
Josefine Åhlund | 2002 | 43.21 | 2:10.97 | |||||||
Emma Cullberg | 2002 | 34.04 | 2:45.01 | |||||||
3 | Eskilstuna SK Fl Lag 4 | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 2:45.25 | ||||||
Tilda Wik | 2001 | 41.90 | 41.90 | |||||||
Frida Hammar | 2002 | 46.37 | 1:28.27 | |||||||
Ida Fundberg | 2002 | 40.37 | 2:08.64 | |||||||
Emma Mirkohosravi | 2002 | 36.61 | 2:45.25 | |||||||
4 | Karlsko Sf Damer 2 [01-] | 2001 | Karlskoga Simförening | 2:56.90 | ||||||
Matilda Ek | 2002 | 45.56 | 45.56 | |||||||
Linn Wulfstrand | 2001 | 53.50 | 1:39.06 | |||||||
Stina Andersson | 2002 | 43.91 | 2:22.97 | |||||||
Sanna Lekberg | 2001 | 33.93 | 2:56.90 | |||||||
5 | Karlstads SS F12 | 2001 | Karlstads Simsällskap | 3:01.07 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 45.47 | 45.47 | |||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 56.28 | 1:41.75 | |||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 41.91 | 2:23.66 | |||||||
Matilda Block | 2001 | 37.41 | 3:01.07 | |||||||
6 | Eskilstuna SK Fl Lag 5 | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 3:22.20 | ||||||
Johanna Pettersson | 2003 | 49.28 | 49.28 | |||||||
Emma Björk | 2002 | 57.43 | 1:46.71 | |||||||
Ida Saikkonen Thelin | 2002 | 51.12 | 2:37.83 | |||||||
Josefin Fundberg | 2004 | 44.37 | 3:22.20 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 18:27 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 18:28 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 12 oktober 2013 |
Gren 42, 4X50m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år |
Sponsor: AJ Busspartner |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Eskilstuna SK Po Lag 1 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:55.45 | ||||||
Karl Lindoff | 1998 | 30.61 | 30.61 | |||||||
William Brand | 1998 | 33.00 | 1:03.61 | |||||||
Måns Stomvall | 1990 | 25.26 | 1:28.87 | |||||||
Erik Skogfors | 1996 | 26.58 | 1:55.45 | |||||||
2 | Karlsko Sf Herrar [-98] | 1998 | Karlskoga Simförening | 2:12.93 | ||||||
Mathias Wester | 1997 | 39.13 | 39.13 | |||||||
Drago Blagojevic | 1995 | 32.44 | 1:11.57 | |||||||
Axel Björstam | 1997 | 33.61 | 1:45.18 | |||||||
Jonas Karlsson-Thell | 1998 | 27.75 | 2:12.93 | |||||||
- | Polisen Lag1 | 1997 | Stockholmspolisens Sim IF | DNS | ||||||
Martin Falk | 1999 | |||||||||
Alexander Gabri | 1997 | |||||||||
Jacob Danielsson | 1998 | |||||||||
Niclas Eriksson | 1998 | DNS | ||||||||
- | Säffle SS Herrar 1 | 1998 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
Anton Klasson | 1998 | 34.97 | 34.97 | |||||||
Gren 42, 4X50m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: AJ Busspartner |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstads SS P14 Lag 1 | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:58.90 | ||||||
Daniel Vålvik | 1999 | 29.34 | 29.34 | |||||||
Adam Albringer | 1999 | 33.07 | 1:02.41 | |||||||
Johan Rydahl | 2001 | 28.72 | 1:31.13 | |||||||
Niclas Lindow | 1999 | 27.77 | 1:58.90 | |||||||
2 | Karlsko Sf Herrar [99-00] | 1999 | Karlskoga Simförening | 2:18.84 | ||||||
Emil Haakonsen | 1999 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Igor Blagojevic | 2000 | 41.59 | 1:14.32 | |||||||
Marcus Hellberg | 2000 | 34.99 | 1:49.31 | |||||||
Alexander Nylén | 2000 | 29.53 | 2:18.84 | |||||||
3 | Eskilstuna SK Po Lag 2 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 2:19.43 | ||||||
Carl Bidebo | 2000 | 38.62 | 38.62 | |||||||
Eldin Kadic | 1999 | 32.46 | 1:11.08 | |||||||
Carl Bidebo | 2000 | 34.69 | 1:45.77 | |||||||
Artush Shahverdyan | 2000 | 33.66 | 2:19.43 | |||||||
4 | Karlstads SS P14 Lag 2 | 1999 | Karlstads Simsällskap | 2:41.67 | ||||||
Samuel Vestin | 2002 | 45.77 | 45.77 | |||||||
Axel Rönnquist | 2001 | 50.05 | 1:35.82 | |||||||
Johannes Vålvik | 1999 | 32.37 | 2:08.19 | |||||||
Uros Jovancic | 2000 | 33.48 | 2:41.67 | |||||||
- | Eskilstuna SK Po Lag 3 | 1999 | Eskilstuna Simklubb | DSQ | ||||||
Adam Fröjdfeldt | 1999 | 41.97 | 41.97 | |||||||
Gren 42, 4X50m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: AJ Busspartner |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Karlstads SS P12 Lag 1 | 2001 | Karlstads Simsällskap | 2:29.43 | ||||||
David Albringer | 2001 | 37.80 | 37.80 | |||||||
August Mathisen | 2001 | 38.59 | 1:16.39 | |||||||
Milos Jovancic | 2002 | 36.05 | 1:52.44 | |||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 36.99 | 2:29.43 | |||||||
2 | Eskilstuna SK Po Lag 4 | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 2:55.01 | ||||||
0 | 47.73 | 47.73 | ||||||||
0 | 47.20 | 1:34.93 | ||||||||
0 | 48.79 | 2:23.72 | ||||||||
0 | 31.29 | 2:55.01 | ||||||||
3 | Karlsko Sf Herrar [01-] | 2001 | Karlskoga Simförening | 3:09.70 | ||||||
Benjamin Edenvik | 2003 | 49.88 | 49.88 | |||||||
Philip Löfbom | 2003 | 53.49 | 1:43.37 | |||||||
Viktor Lübeck | 2002 | 39.38 | 2:22.75 | |||||||
Gabriel Gunnarsson | 2002 | 46.95 | 3:09.70 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 13 oktober 2013 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 18:28 |