Results for Tonttu-uinnit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Tonttu-Uinnit 2013 | Tulostuspäivämäärä | 07 joulukuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Helsinki | Tulostusaika | 15:39 | |||
Järjestäjä | HTU Stadi | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 joulukuu 2013 |
Laji 7, 100m RU N, T-14, 12, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Maija Hirvo | 1997 | 545 | 37.16 | 1:16.75 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
2 | Lotta Mielonen | 1996 | 531 | 36.24 | 1:17.40 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
3 | Janita Lappi | 1997 | 489 | 37.79 | 1:19.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Katarina Korpinen | 1993 | 461 | 38.46 | 1:21.12 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
5 | Katja Malmi | 1998 | 448 | 38.42 | 1:21.93 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
6 | Natalia Laugina | 1998 | 415 | 39.40 | 1:24.01 | |||||
St. Petersburg | ||||||||||
7 | Elli Ylinen | 1996 | 407 | 39.15 | 1:24.55 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
8 | Sanni Malinen | 1998 | 382 | 40.58 | 1:26.41 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Roosa Hjelm | 1997 | 380 | 40.05 | 1:26.50 | |||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Sanna Salonen | 1995 | 372 | 41.39 | 1:27.12 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
11 | Noora Koponen | 1996 | 356 | 41.30 | 1:28.40 | |||||
Simmis Hyvinge-Hyvinkää | ||||||||||
12 | Heidi Huhdanmäki | 1996 | 320 | 43.63 | 1:31.62 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
13 | Krista Bergbom | 1998 | 309 | 43.82 | 1:32.66 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
14 | Kianella Vainio | 1998 | 308 | 43.16 | 1:32.80 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
15 | Rosalinda Vainio | 1997 | 302 | 43.94 | 1:33.41 | |||||
Porin Pyrintö | ||||||||||
- | Satu Mäkinen | 1997 | DSQ | |||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
Laji 7, 100m RU N, T-14, 12, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Alika Tsvetkova | 2000 | 503 | 37.49 | 1:18.81 | |||||
Top Uimaseura | ||||||||||
2 | Mariel Saar | 2000 | 473 | 37.37 | 1:20.42 | |||||
Top Uimaseura | ||||||||||
3 | Kia Karike | 1999 | 414 | 39.51 | 1:24.06 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Milla-Marita Anttila | 2000 | 407 | 39.40 | 1:24.59 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
5 | Helena Knaapi | 1999 | 389 | 40.57 | 1:25.87 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Emilia Kokko | 1999 | 385 | 40.97 | 1:26.14 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
7 | Emilia Riipinen | 2000 | 383 | 39.02 | 1:26.33 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
8 | Jasmin Vacker | 1999 | 329 | 42.49 | 1:30.77 | |||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Iida Vallenius | 1999 | 301 | 44.10 | 1:33.53 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
10 | Elina Nieminen | 2000 | 281 | 45.38 | 1:35.62 | |||||
Uimaseura KoVe-Ve | ||||||||||
11 | Oona Hytö | 1999 | 280 | 45.94 | 1:35.77 | |||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
12 | Annika Niemi | 2000 | 268 | 45.29 | 1:37.16 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
13 | Oona Törmi | 2000 | 238 | 48.12 | 1:41.16 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
14 | Saara Savolainen | 2000 | 194 | 50.64 | 1:48.22 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
- | Jonna Eloranta | 1999 | DNF | |||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
Laji 7, 100m RU N, T-14, 12, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Annika Tietz | 2001 | 374 | 40.64 | 1:26.98 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
2 | Melissa Priidel | 2002 | 362 | 42.09 | 1:27.94 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
3 | Wenla Laaksonen | 2001 | 347 | 43.09 | 1:29.17 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
4 | Vanja Snabb | 2001 | 329 | 42.91 | 1:30.77 | |||||
Ekenäs Simsällskap | ||||||||||
5 | Mette Hyvärinen | 2002 | 316 | 43.79 | 1:31.97 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
6 | Saija Mikkonen | 2001 | 313 | 42.74 | 1:32.34 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
7 | Ida Grundström | 2002 | 303 | 44.00 | 1:33.28 | |||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Aada Pohjala | 2001 | 285 | 45.60 | 1:35.25 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
9 | Roosa Lehtola | 2001 | 283 | 45.00 | 1:35.43 | |||||
Tuusulan Uimaseura | ||||||||||
10 | Venla Hämäläinen | 2001 | 279 | 44.30 | 1:35.90 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Anna-Meria Keijonen | 2001 | 274 | 45.17 | 1:36.48 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Hanna Marie Raag | 2001 | 273 | 46.33 | 1:36.60 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
13 | Elsa Kotola | 2001 | 269 | 44.73 | 1:37.10 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
14 | Vilhelmiina Leppänen | 2003 | 268 | 45.80 | 1:37.15 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
15 | Karoline Poska | 2001 | 247 | 46.87 | 1:39.84 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
16 | Vilma Adela Hottinen | 2002 | 241 | 48.64 | 1:40.62 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
17 | Elisabeth Marie Salm | 2002 | 235 | 48.39 | 1:41.57 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
18 | Jonna Vasara | 2002 | 226 | 49.79 | 1:42.80 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
19 | Matilda Saario | 2003 | 223 | 49.53 | 1:43.25 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
20 | Mariel Mylly | 2001 | 217 | 48.59 | 1:44.18 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
21 | Ella Haravuori | 2002 | 214 | 49.49 | 1:44.76 | |||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
22 | Liis Soon | 2002 | 211 | 50.56 | 1:45.31 | |||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
23 | Ronja Vallenius | 2001 | 206 | 51.42 | 1:46.05 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
24 | Fanni Kansonen | 2001 | 205 | 51.59 | 1:46.22 | |||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
25 | Iisa Kääpä | 2002 | 192 | 50.99 | 1:48.60 | |||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
26 | Aino-Olivia Arola | 2002 | 188 | 52.74 | 1:49.28 | |||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
27 | Anni Hyttinen | 2004 | 186 | 52.89 | 1:49.65 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Linnea Ström | 2003 | 176 | 52.42 | 1:51.88 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
29 | Fanny Meltovaara | 2003 | 172 | 52.94 | 1:52.68 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
30 | Anni Seppälä | 2003 | 157 | 55.22 | 1:56.22 | |||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
31 | Tinka Rokka | 2003 | 156 | 55.86 | 1:56.33 | |||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
32 | Nessa Järvinen | 2004 | 144 | 57.75 | 1:59.49 | |||||
Kotkan Uimaseura | ||||||||||
33 | Aino Vepsäläinen | 2001 | 143 | 57.44 | 1:59.66 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
34 | Xiaohan Zhou | 2004 | 143 | 58.60 | 1:59.70 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
35 | Greta Kandolin | 2003 | 142 | 55.72 | 2:00.15 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
36 | Helka Suomäki | 2003 | 141 | 57.20 | 2:00.27 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
37 | Clea Rekula | 2003 | 137 | 56.62 | 2:01.60 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
38 | Milla Rintanen | 2004 | 131 | 58.65 | 2:03.28 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
39 | Ella Alanko | 2003 | 130 | 59.61 | 2:03.68 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
40 | Daniela Degenhardt | 2003 | 123 | 58.28 | 2:06.02 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
41 | Oona Mäenpää | 2003 | 104 | 1:04.59 | 2:13.11 | |||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
- | Mette Hämeenaho | 2002 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 07 joulukuu 2013 |
Lisenssinhaltija: CETUS | Tulostusaika | 15:39 |