Resultat för Sundsvall arena Cup 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag förmiddag
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
Sundsvalls Arena Cup 2013 |
|
Utskriftsdatum |
28 september 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Sundsvall |
|
Utskriftstid |
10:15 |
|
|
Arrangör |
Sundsvalls Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
28 september 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Ry Damer 11 oä, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Handmaskinservice AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mathilda Eriksson |
2001 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.46 |
1:16.00 |
1:57.96 |
|
2:37.73 |
|
2 |
Wilma Persson |
2001 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
36.25 |
1:17.35 |
1:59.81 |
|
2:40.46 |
|
3 |
Martine Selvik |
2001 |
Vestbyen IL |
|
39.65 |
1:24.02 |
2:10.26 |
|
2:53.61 |
|
4 |
Nanna Westberg |
2002 |
Timrå Simklubb |
|
56.78 |
2:02.28 |
3:11.79 |
|
4:24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Ry Damer 11 oä, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Handmaskinservice AB |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexandra Gordon |
2000 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.45 |
1:15.11 |
1:54.27 |
|
2:33.66 |
|
2 |
Maja Bollbring |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
36.47 |
1:16.13 |
1:57.42 |
|
2:37.66 |
|
3 |
Linnea Sehlin |
1999 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
|
38.83 |
1:20.42 |
2:04.37 |
|
2:44.17 |
|
4 |
Wilma Persson |
1999 |
Simklubben Ägir |
|
38.50 |
1:20.39 |
2:03.45 |
|
2:44.44 |
|
5 |
Amelia Lundblom |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
38.24 |
1:20.00 |
2:03.05 |
|
2:44.83 |
|
6 |
Paula Oscarsson |
1999 |
Simklubben Ägir |
|
39.13 |
1:21.34 |
2:05.19 |
|
2:46.60 |
|
7 |
Saga Kjellin |
1999 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
39.32 |
1:22.13 |
2:06.14 |
|
2:48.09 |
|
8 |
Ellen Näslund |
2000 |
Njurunda Simsällskap |
|
38.33 |
1:23.27 |
2:08.96 |
|
2:51.96 |
|
9 |
Vilma Olsson |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
39.47 |
1:24.13 |
2:11.63 |
|
2:57.50 |
|
10 |
Olivia Lindgren |
1999 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
42.89 |
1:32.36 |
2:22.53 |
|
3:09.39 |
|
11 |
Saga Abrahamsson |
2000 |
Simklubben Ägir |
|
44.33 |
1:33.41 |
2:22.99 |
|
3:12.95 |
|
12 |
Femke Kranenbarg |
2000 |
Härnösands Simsällskap |
|
50.46 |
1:44.78 |
2:39.48 |
|
3:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Ry Damer 11 oä, Finaler 15 år och äldre |
Sponsor: Handmaskinservice AB |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
28 september 2013 |
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap |
Utskriftstid |
10:15 |
|