Resultat för Vattenfall Swim Cup 2009 Finals SD
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 643 | 34.84 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 7 | 542 | 36.89 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Erika Bergström | 1996 | 6 | 514 | 37.55 | |||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Sabrina Gründer | 1996 | 5 | 507 | 37.72 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Jannie Brink | 1996 | 4 | 505 | 37.76 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Luisa Goltz | 1996 | 3 | 494 | 38.03 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
7 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 2 | 454 | 39.13 | |||||
Bov IF | ||||||||||
8 | Ilka Jürgensen | 1996 | 1 | 445 | 39.38 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 9 | 496 | 37.99 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
2 | Johanna Johnsson | 1997 | 7 | 478 | 38.47 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Sarah Timmann | 1997 | 6 | 444 | 39.43 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
4 | Laura Mäki | 1997 | 5 | 435 | 39.69 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 4 | 421 | 40.13 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katarina Vogel | 1997 | 3 | 416 | 40.27 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sarah Krys | 1997 | 2 | 415 | 40.31 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
- | Katharina Rimatzki | 1997 | DSQ | 2 butterfly legkick | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Georgia Kadoglou | 1998 | 9 | 443 | 39.46 | |||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
2 | Kim Losensky | 1998 | 7 | 436 | 39.66 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
3 | Nele Klein | 1998 | 6 | 429 | 39.87 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Alicia Pohl | 1998 | 5 | 383 | 41.40 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Alina Stephan | 1998 | 4 | 366 | 42.04 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | 3 | 355 | 42.48 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Jenny Sattler | 1998 | 2 | 331 | 43.48 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Emilia Lüders | 1998 | 1 | 324 | 43.76 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frauke Seidel | 1999 | 9 | 335 | 43.31 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Nicola Dähn | 1999 | 7 | 333 | 43.39 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
3 | Franziska Fischer | 1999 | 6 | 331 | 43.46 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 5 | 300 | 44.91 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Victoria Fischer | 1999 | 4 | 260 | 47.09 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Maria Meissner | 1999 | 3 | 256 | 47.33 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
7 | Ida Persson | 1999 | 2 | 247 | 47.95 | |||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
8 | Susann Epperlein | 1999 | 1 | 243 | 48.18 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 1, 50m Breaststroke Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Vanessa Städter | 2000 | 9 | 225 | 49.41 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 7 | 203 | 51.18 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 6 | 203 | 51.19 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Alicia Nickel | 2000 | 5 | 202 | 51.26 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Fränzi Heinrich | 2000 | 4 | 186 | 52.72 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Sarah Seifert | 2000 | 4 | 186 | 52.72 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Lisa Kapr | 2000 | 2 | 184 | 52.90 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Carolin Klebert | 2000 | 1 | 176 | 53.65 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 2, 50m Breaststroke Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 9 | 509 | 33.26 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Marcel Yunus Stüwe | 1995 | 7 | 480 | 33.92 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
3 | Antti Kähär | 1995 | 6 | 445 | 34.80 | |||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Timo Zwiesigk | 1995 | 5 | 440 | 34.92 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 4 | 417 | 35.54 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 3 | 414 | 35.63 | |||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Felix Penzold | 1995 | 2 | 401 | 36.01 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Paulus Antblad | 1995 | 1 | 373 | 36.90 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Løb 2, 50m Breaststroke Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Artturi Rinne | 1996 | 9 | 434 | 35.07 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Paul Winkler | 1996 | 7 | 432 | 35.13 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Christian Wichette | 1996 | 6 | 396 | 36.17 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Simo Åkerberg | 1996 | 5 | 369 | 37.04 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Eeli Aavasalo | 1996 | 4 | 367 | 37.09 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Maximilian Prügel | 1996 | 3 | 343 | 37.95 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
7 | Michael Mühlbauer | 1996 | 2 | 310 | 39.23 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Roope Lehtonen | 1996 | DSQ | |||||||
Team Turku | ||||||||||
Løb 2, 50m Breaststroke Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 9 | 377 | 36.75 | |||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
2 | Franz Schmidt | 1997 | 7 | 362 | 37.28 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Leo Schmidt | 1997 | 6 | 358 | 37.39 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Lars Andre Großmann | 1997 | 5 | 347 | 37.79 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Thomas Rohmberger | 1997 | 4 | 325 | 38.62 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Oliver Gustafsson | 1997 | 3 | 313 | 39.12 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Isak Lichi | 1997 | 2 | 293 | 40.00 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | David Ludwig | 1997 | 1 | 287 | 40.26 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 2, 50m Breaststroke Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Henning Janssen | 1998 | 9 | 264 | 41.42 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
2 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 7 | 250 | 42.15 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Lars Donath | 1998 | 6 | 248 | 42.28 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
4 | Philipp Albert | 1999 | 5 | 232 | 43.25 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Lasse Iffland | 1998 | 4 | 229 | 43.40 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Yannic Walther | 1998 | 3 | 214 | 44.39 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 2 | 209 | 44.72 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Sebastian Langhorn | 1998 | 1 | 194 | 45.90 | |||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 5, 100m Medley Women, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 9 | 869 | 28.54 | 1:02.61 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 7 | 811 | 30.31 | 1:04.08 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Patricia Köhler | 1992 | 6 | 757 | 29.88 | 1:05.56 | ||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
4 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 5 | 752 | 30.01 | 1:05.71 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Silje Bergström Tronsmoen | 1991 | 4 | 694 | 31.90 | 1:07.50 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
6 | Frida Olsson | 1991 | 3 | 689 | 31.57 | 1:07.66 | ||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
7 | Charlotte Jensen | 1992 | 2 | 669 | 32.22 | 1:08.31 | ||||
A6 | ||||||||||
8 | Josefin Palm | 1991 | 1 | 647 | 31.58 | 1:09.07 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Women, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicole Møller | 1993 | 9 | 714 | 31.77 | 1:06.85 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Melizza Petersen | 1994 | 7 | 640 | 32.56 | 1:09.34 | ||||
A6 | ||||||||||
3 | Maxi Ullrich | 1994 | 6 | 638 | 31.76 | 1:09.41 | ||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
4 | Erica Ydesand | 1994 | 5 | 636 | 31.98 | 1:09.47 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
5 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 4 | 620 | 33.45 | 1:10.08 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Victoria Johnsson | 1994 | 3 | 613 | 32.30 | 1:10.33 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Marianne Duijm | 1993 | 2 | 590 | 33.12 | 1:11.25 | ||||
A6 | ||||||||||
8 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 1 | 567 | 34.31 | 1:12.18 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 5, 100m Medley Women, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmina Soininen | 1995 | 9 | 658 | 31.73 | 1:08.69 | ||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Gigi W. Larsen | 1995 | 7 | 633 | 31.83 | 1:09.58 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Lisa Matthes | 1995 | 6 | 613 | 32.03 | 1:10.33 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Natalia Holm | 1995 | 5 | 589 | 32.42 | 1:11.26 | ||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Sabrina Tastler | 1995 | 4 | 577 | 32.37 | 1:11.78 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Nadine Ludwig | 1995 | 3 | 569 | 32.48 | 1:12.11 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Luna Lüchau Jensen | 1995 | 2 | 559 | 33.65 | 1:12.52 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Klaudia Kowalska | 1995 | 1 | 524 | 33.58 | 1:14.10 | ||||
Mks Rokita | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 6, 100m Medley Men, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Outinen | 1983 | 9 | 860 | 24.77 | 54.93 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 7 | 764 | 26.54 | 57.14 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Jacob Carstensen | 1978 | 6 | 742 | 26.92 | 57.69 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Nils Frese | 1984 | 5 | 734 | 27.07 | 57.89 | ||||
Sgs Hannover | ||||||||||
5 | René Hahn | 1990 | 4 | 672 | 26.71 | 59.62 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Lars Betka-Christiansen | 1990 | 3 | 663 | 27.16 | 59.91 | ||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
7 | Alexander Tenner | 1986 | 2 | 651 | 27.72 | 1:00.27 | ||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
- | Maik Michalski | 1989 | DSQ | |||||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Men, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 9 | 700 | 27.27 | 58.83 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 7 | 668 | 28.42 | 59.75 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Anders Møller | 1991 | 6 | 657 | 27.68 | 1:00.09 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Karsten Schütt | 1991 | 5 | 638 | 27.93 | 1:00.67 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Florian Giertz | 1991 | 4 | 581 | 28.72 | 1:02.61 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Christian Christensen | 1991 | 3 | 571 | 29.24 | 1:02.97 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Robin Mårtensson | 1991 | 2 | 564 | 28.25 | 1:03.23 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
8 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 1 | 537 | 29.22 | 1:04.25 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Men, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Dag Christian Jepsen | 1993 | 9 | 560 | 28.64 | 1:03.35 | ||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
2 | Claus Fastrup | 1993 | 7 | 496 | 29.99 | 1:05.98 | ||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
3 | Jonathan Weitling | 1993 | 6 | 486 | 30.71 | 1:06.43 | ||||
A6 | ||||||||||
4 | Jacob Skelsager | 1993 | 5 | 478 | 30.32 | 1:06.80 | ||||
A6 | ||||||||||
5 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 4 | 469 | 30.53 | 1:07.23 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Hendrik Franke | 1993 | 3 | 464 | 30.94 | 1:07.47 | ||||
Kreis Harburg | ||||||||||
7 | Max Steinert | 1993 | 2 | 448 | 31.22 | 1:08.26 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Erik Andreassen | 1993 | 1 | 393 | 33.33 | 1:11.29 | ||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 6, 100m Medley Men, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Janne Winkelmann | 1994 | 9 | 566 | 29.19 | 1:03.13 | ||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
2 | Eetu Päivärinta | 1994 | 7 | 566 | 29.43 | 1:03.14 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Nour Hermiz | 1994 | 6 | 525 | 30.99 | 1:04.76 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Peter Wittenwiler | 1994 | 5 | 488 | 29.97 | 1:06.34 | ||||
A6 | ||||||||||
5 | Ossi Haavisto | 1994 | 4 | 487 | 31.12 | 1:06.37 | ||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 3 | 479 | 30.44 | 1:06.74 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Ben Heydecke | 1994 | 2 | 454 | 31.47 | 1:07.94 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
- | Jan- Hendrik Lesny | 1994 | DNS | |||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 7, 50m Backstroke Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Diana Madsen | 1996 | 9 | 529 | 33.16 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Julia Hartwig | 1996 | 7 | 527 | 33.20 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Janna Ovaska | 1996 | 6 | 524 | 33.26 | |||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Sidse Kehlet | 1996 | 5 | 515 | 33.45 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 4 | 505 | 33.67 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 3 | 503 | 33.72 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 2 | 477 | 34.33 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Erika Bergström | 1996 | 1 | 474 | 34.40 | |||||
Team Turku | ||||||||||
Løb 7, 50m Backstroke Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 9 | 532 | 33.10 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 7 | 517 | 33.41 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nele Salow | 1997 | 6 | 509 | 33.59 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Josefine Mayer | 1997 | 5 | 452 | 34.95 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Laura Mäki | 1997 | 4 | 451 | 34.98 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Martha Meilstrup | 1997 | 3 | 412 | 36.05 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sarah Krys | 1997 | 2 | 400 | 36.39 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
- | Lisa Geissler | 1997 | DSQ | ej fort bevæg v25m | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
Løb 7, 50m Backstroke Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 9 | 455 | 34.88 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elisabeth Grösel | 1998 | 7 | 436 | 35.38 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Nele Klein | 1998 | 6 | 403 | 36.32 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Emilia Lüders | 1998 | 5 | 371 | 37.33 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Kim Losensky | 1998 | 4 | 370 | 37.36 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 3 | 361 | 37.66 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Alicia Pohl | 1998 | 2 | 356 | 37.83 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Isabel Mass | 1998 | 1 | 353 | 37.94 | |||||
A6 | ||||||||||
Løb 7, 50m Backstroke Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 9 | 349 | 38.09 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Elaine Haberer | 1999 | 7 | 308 | 39.70 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Susann Epperlein | 1999 | 6 | 290 | 40.53 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 5 | 283 | 40.87 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 4 | 255 | 42.32 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Charlotte Wendtlandt | 1999 | 3 | 254 | 42.34 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Franziska Nissen | 1999 | 2 | 249 | 42.64 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
8 | Emily Kay | 1999 | 1 | 193 | 46.38 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 7, 50m Backstroke Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 9 | 327 | 38.93 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 7 | 279 | 41.03 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Marlene Schmidt | 2000 | 6 | 271 | 41.47 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Alicia Nickel | 2000 | 5 | 252 | 42.48 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Celine Förster | 2000 | 4 | 232 | 43.64 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 3 | 218 | 44.59 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Monique Petzold | 2000 | 2 | 206 | 45.38 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Fränzi Heinrich | 2000 | 1 | 179 | 47.59 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 8, 50m Backstroke Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 9 | 488 | 29.80 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | 7 | 487 | 29.81 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 6 | 481 | 29.95 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Paulus Antblad | 1995 | 5 | 440 | 30.84 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
5 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 4 | 391 | 32.09 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Antti Kähär | 1995 | 3 | 390 | 32.12 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Petri Sartela | 1995 | 3 | 390 | 32.12 | |||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Ori Turin | 1995 | 1 | 374 | 32.55 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 8, 50m Backstroke Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 9 | 450 | 30.62 | |||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Artturi Rinne | 1996 | 7 | 416 | 31.42 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Christian Wichette | 1996 | 6 | 395 | 31.97 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 5 | 377 | 32.47 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Ole Dittrich | 1996 | 4 | 360 | 32.99 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Rasmus Christensen | 1996 | 3 | 359 | 33.01 | |||||
Bov IF | ||||||||||
7 | Erik Wetzstein | 1996 | 2 | 346 | 33.42 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Jakub Kozio | 1996 | 1 | 319 | 34.34 | |||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
Løb 8, 50m Backstroke Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 9 | 353 | 33.20 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 7 | 322 | 34.23 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Thomas Rohmberger | 1997 | 6 | 317 | 34.39 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Onni Vuorinen | 1997 | 5 | 284 | 35.68 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Lars Andre Großmann | 1997 | 4 | 278 | 35.94 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Oliver Gustafsson | 1997 | 3 | 272 | 36.22 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Franz Schmidt | 1997 | 2 | 270 | 36.31 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
- | David Ludwig | 1997 | DNS | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 8, 50m Backstroke Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 9 | 324 | 34.14 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Benjamin Bürger | 1998 | 7 | 274 | 36.10 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Filip Grimberg | 1998 | 6 | 234 | 38.06 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Marvin Kollrich | 1998 | 5 | 233 | 38.12 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 4 | 232 | 38.16 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Felix Habl | 1998 | 3 | 219 | 38.94 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Henning Janssen | 1998 | 2 | 218 | 39.00 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 1 | 201 | 40.06 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 9, 100m Butterfly Women, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 9 | 785 | 29.01 | 1:01.14 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Lisa Graf | 1992 | 7 | 739 | 28.79 | 1:02.38 | ||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
3 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 6 | 734 | 29.26 | 1:02.54 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Stefanie Meyer | 1992 | 5 | 671 | 30.16 | 1:04.43 | ||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
5 | Jana Schellenberg | 1984 | 4 | 628 | 30.10 | 1:05.86 | ||||
Hamburger Sc | ||||||||||
6 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 3 | 604 | 31.61 | 1:06.72 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Kimberley Teunissen | 1992 | 2 | 558 | 31.59 | 1:08.53 | ||||
Noord Limburg(sg) | ||||||||||
8 | Manon Betka-Christiansen | 1992 | 1 | 555 | 31.59 | 1:08.63 | ||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Women, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Amina Gummesson | 1993 | 9 | 664 | 29.94 | 1:04.65 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
2 | Emma Aabroe | 1994 | 7 | 600 | 31.38 | 1:06.87 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Nanna M. Christiansen | 1993 | 6 | 572 | 32.10 | 1:07.95 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Janine Findeisen | 1993 | 5 | 559 | 30.86 | 1:08.46 | ||||
Ssv Leutzsch | ||||||||||
5 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 4 | 553 | 32.04 | 1:08.72 | ||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 3 | 543 | 32.64 | 1:09.15 | ||||
A6 | ||||||||||
7 | Lina Johansson | 1994 | 2 | 534 | 31.43 | 1:09.55 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Marianne Duijm | 1993 | 1 | 517 | 32.87 | 1:10.27 | ||||
A6 | ||||||||||
Løb 9, 100m Butterfly Women, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ulrike Büttner | 1995 | 9 | 510 | 32.61 | 1:10.60 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Luna Lüchau Jensen | 1995 | 7 | 507 | 33.07 | 1:10.75 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Hanna Dahlqvist | 1995 | 6 | 497 | 32.59 | 1:11.23 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Ramona Raita | 1995 | 5 | 484 | 33.86 | 1:11.87 | ||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Julia Schaufel | 1995 | 4 | 476 | 32.16 | 1:12.23 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Belinda Ervolder | 1995 | 3 | 460 | 34.00 | 1:13.09 | ||||
A6 | ||||||||||
7 | Jasmina Soininen | 1995 | 2 | 427 | 33.57 | 1:14.89 | ||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 1 | 391 | 35.66 | 1:17.12 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 10, 100m Butterfly Men, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 9 | 764 | 25.66 | 54.92 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 7 | 666 | 26.41 | 57.48 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Alexander Tenner | 1986 | 6 | 635 | 26.91 | 58.39 | ||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
4 | Patrick Ulrich Sommer | 1988 | 5 | 633 | 27.27 | 58.48 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Lars Betka-Christiansen | 1990 | 4 | 630 | 27.03 | 58.57 | ||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
6 | Paul Kretschmann | 1987 | 3 | 611 | 26.56 | 59.16 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Sascha Folde | 1988 | 2 | 591 | 26.89 | 59.83 | ||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
8 | Kevin Swazinna | 1987 | 1 | 570 | 27.98 | 1:00.53 | ||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Men, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 9 | 697 | 26.15 | 56.62 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 7 | 676 | 26.73 | 57.19 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Robin Mårtensson | 1991 | 6 | 614 | 26.94 | 59.07 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
4 | Karsten Schütt | 1991 | 5 | 611 | 27.48 | 59.15 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Florian Giertz | 1991 | 4 | 538 | 28.04 | 1:01.73 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Peter Lund Hansen | 1992 | 3 | 536 | 28.35 | 1:01.80 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Mats Koppe | 1991 | 2 | 531 | 28.22 | 1:01.98 | ||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
8 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 1 | 531 | 27.97 | 1:01.99 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Men, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Skelsager | 1993 | 9 | 523 | 28.09 | 1:02.30 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Johannes Rach | 1993 | 7 | 501 | 29.10 | 1:03.22 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Henry Döring | 1993 | 6 | 494 | 29.17 | 1:03.49 | ||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
4 | Morten Hansen | 1993 | 5 | 483 | 29.45 | 1:03.96 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Marcel Petzold | 1993 | 4 | 456 | 30.13 | 1:05.20 | ||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
6 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 3 | 428 | 29.92 | 1:06.61 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Daniel Klippfors | 1993 | 2 | 394 | 31.92 | 1:08.50 | ||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
8 | Hendrik Franke | 1993 | 1 | 390 | 31.24 | 1:08.71 | ||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Løb 10, 100m Butterfly Men, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Ben Heydecke | 1994 | 9 | 532 | 28.96 | 1:01.97 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
2 | Peter Wittenwiler | 1994 | 7 | 510 | 29.40 | 1:02.83 | ||||
A6 | ||||||||||
3 | Nour Hermiz | 1994 | 6 | 509 | 29.30 | 1:02.86 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Eetu Päivärinta | 1994 | 5 | 503 | 29.37 | 1:03.13 | ||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 4 | 492 | 29.58 | 1:03.60 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tom Dethloff | 1994 | 3 | 447 | 29.88 | 1:05.64 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Eden Turin | 1994 | 2 | 446 | 30.66 | 1:05.70 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 1 | 421 | 30.49 | 1:06.96 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 9 | 926 | 12.22 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Stefanie Meyer | 1992 | 7 | 903 | 12.32 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
3 | Elspa Mørkøre | 1991 | 6 | 890 | 12.38 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Lisa Graf | 1992 | 5 | 863 | 12.51 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
5 | Jana Schellenberg | 1984 | 4 | 831 | 12.67 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
6 | Saskia Ganseko | 1992 | 3 | 802 | 12.82 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Patricia Köhler | 1992 | 2 | 793 | 12.87 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
8 | Marie Philipsen | 1992 | 1 | 758 | 13.06 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Langhorn | 1994 | 9 | 767 | 13.01 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Janine Findeisen | 1993 | 7 | 746 | 13.13 | |||||
Ssv Leutzsch | ||||||||||
3 | Erica Ydesand | 1994 | 6 | 740 | 13.17 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
4 | Julia Kapr | 1994 | 5 | 728 | 13.24 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Agnes Sporrong | 1993 | 4 | 723 | 13.27 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
6 | Melizza Petersen | 1994 | 3 | 704 | 13.39 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Siri Wiecker | 1994 | 2 | 681 | 13.54 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
8 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 1 | 660 | 13.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Natalia Holm | 1995 | 9 | 694 | 13.45 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Lara Friede | 1995 | 7 | 691 | 13.47 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
3 | Sabrina Tastler | 1995 | 6 | 678 | 13.56 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Jenna Kukkonen | 1995 | 5 | 653 | 13.73 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 4 | 651 | 13.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Tenna Holm | 1995 | 4 | 651 | 13.74 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Elin Persson | 1995 | 2 | 647 | 13.77 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
8 | Theresa Nilkes | 1995 | 1 | 624 | 13.94 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 9 | 746 | 13.13 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Julia Hartwig | 1996 | 7 | 733 | 13.21 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Sidse Kehlet | 1996 | 6 | 730 | 13.23 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Essi Schrey | 1996 | 5 | 679 | 13.55 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Helén Lange | 1996 | 4 | 644 | 13.79 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
6 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 3 | 641 | 13.81 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Liisa Rannikko | 1996 | 3 | 641 | 13.81 | |||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Julia Mökkönen | 1996 | 1 | 622 | 13.95 | |||||
Team Turku | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 9 | 731 | 13.22 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nele Salow | 1997 | 7 | 667 | 13.63 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Paulina Haczkiewicz | 1997 | 6 | 635 | 13.86 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
4 | Martha Meilstrup | 1997 | 5 | 614 | 14.01 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 4 | 598 | 14.14 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Laura Mäki | 1997 | 3 | 595 | 14.16 | |||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 2 | 586 | 14.23 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Lea Dietze | 1997 | 1 | 559 | 14.46 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nele Klein | 1998 | 9 | 648 | 13.76 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Emilia Lüders | 1998 | 7 | 574 | 14.33 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 6 | 561 | 14.44 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Alicia Pohl | 1998 | 5 | 528 | 14.74 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | 4 | 495 | 15.06 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Georgia Kadoglou | 1998 | 3 | 487 | 15.14 | |||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
7 | Mathilde Zaggai | 1998 | 2 | 433 | 15.74 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Alina Czorny | 1998 | 1 | 428 | 15.81 | |||||
Ahrensburg Tsv | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 9 | 438 | 15.68 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Ida Persson | 1999 | 7 | 378 | 16.47 | |||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
3 | Susann Epperlein | 1999 | 6 | 377 | 16.49 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 5 | 376 | 16.50 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sophie Ritter | 1999 | 5 | 376 | 16.50 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
6 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 3 | 364 | 16.68 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Elaine Haberer | 1999 | 2 | 360 | 16.74 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 1 | 351 | 16.88 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 13, 25m Freestyle Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 9 | 423 | 15.87 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Lova Andersson | 2000 | 7 | 406 | 16.09 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Marlene Schmidt | 2000 | 6 | 364 | 16.68 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Alicia Nickel | 2000 | 5 | 337 | 17.12 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Celine Förster | 2000 | 4 | 334 | 17.17 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 3 | 323 | 17.35 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Fränzi Heinrich | 2000 | 2 | 299 | 17.81 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Frederike Weber | 2000 | 1 | 267 | 18.49 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 14, 25m Freestyle Men, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christopher Grahlemann | 1983 | 9 | 1009 | 10.52 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 7 | 1003 | 10.54 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Kristian Outinen | 1983 | 6 | 967 | 10.67 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 5 | 899 | 10.93 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Paul Kretschmann | 1987 | 4 | 868 | 11.06 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 3 | 840 | 11.18 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | René Hahn | 1990 | 2 | 823 | 11.26 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Frank Stüwe | 1967 | 1 | 780 | 11.46 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
Løb 14, 25m Freestyle Men, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 9 | 849 | 11.14 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Karsten Schütt | 1991 | 7 | 816 | 11.29 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 6 | 797 | 11.38 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Frans Johannessen | 1992 | 5 | 770 | 11.51 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 4 | 750 | 11.61 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Florian Giertz | 1991 | 4 | 750 | 11.61 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 2 | 733 | 11.70 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Dennis Klein | 1991 | 1 | 720 | 11.77 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 14, 25m Freestyle Men, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 9 | 668 | 12.07 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Dag Christian Jepsen | 1993 | 7 | 664 | 12.09 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
3 | Hendrik Franke | 1993 | 6 | 655 | 12.15 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
4 | Johannes Rach | 1993 | 5 | 651 | 12.17 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Jonathan Holdrup | 1993 | 4 | 639 | 12.25 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Max Steinert | 1993 | 3 | 629 | 12.31 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Jonathan Weitling | 1993 | 2 | 606 | 12.47 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | André Eichhorn | 1993 | 1 | 572 | 12.71 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 14, 25m Freestyle Men, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eetu Päivärinta | 1994 | 9 | 707 | 11.84 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Philip Harmuth | 1994 | 7 | 680 | 12.00 | |||||
Bov IF | ||||||||||
3 | Frederik Andersen | 1994 | 6 | 658 | 12.13 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Peter Wittenwiler | 1994 | 5 | 629 | 12.31 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Eden Turin | 1994 | 4 | 603 | 12.49 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Erik Collins | 1994 | 3 | 577 | 12.67 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
7 | Malte Schölermann | 1994 | 2 | 576 | 12.68 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
8 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 1 | 564 | 12.77 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 25m Freestyle Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 9 | 642 | 12.23 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 7 | 640 | 12.24 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | 6 | 634 | 12.28 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Paulus Antblad | 1995 | 5 | 622 | 12.36 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
5 | Dawid Fredrych | 1995 | 4 | 617 | 12.39 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
6 | Viktor Christiansson | 1995 | 3 | 613 | 12.42 | |||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
7 | Morten Bak Hansen | 1995 | 2 | 586 | 12.61 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Marcel Yunus Stüwe | 1995 | 1 | 575 | 12.69 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
Løb 14, 25m Freestyle Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 9 | 614 | 12.41 | |||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Artturi Rinne | 1996 | 7 | 553 | 12.85 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Paul Winkler | 1996 | 6 | 516 | 13.15 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Mikkel Stavngaard | 1996 | 5 | 511 | 13.20 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 5 | 511 | 13.20 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
6 | Erik Wetzstein | 1996 | 3 | 498 | 13.31 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Christian Wichette | 1996 | 2 | 497 | 13.32 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Peter Gjerulff | 1996 | 1 | 484 | 13.44 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 14, 25m Freestyle Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 9 | 489 | 13.39 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 7 | 456 | 13.71 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 6 | 450 | 13.77 | |||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
4 | Maxim Davydytchev | 1997 | 5 | 433 | 13.94 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Isak Lichi | 1997 | 4 | 428 | 14.00 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Thomas Søby Jensen | 1997 | 3 | 420 | 14.09 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Franz Schmidt | 1997 | 2 | 399 | 14.33 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Walter Lorenz | 1997 | 1 | 392 | 14.41 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Løb 14, 25m Freestyle Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 9 | 428 | 14.00 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Filip Grimberg | 1998 | 7 | 365 | 14.76 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Lasse Iffland | 1998 | 6 | 356 | 14.89 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Benjamin Bürger | 1998 | 5 | 351 | 14.96 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Niklas Bätge | 1998 | 4 | 349 | 14.99 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
6 | Henning Janssen | 1998 | 3 | 348 | 15.00 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
7 | Sebastian Langhorn | 1998 | 2 | 337 | 15.16 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Luis Felipe | 1998 | 2 | 337 | 15.16 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 9 | 954 | 15.28 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
1 | Patricia Köhler | 1992 | 9 | 954 | 15.28 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
3 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 6 | 919 | 15.47 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Charlotte Jensen | 1992 | 5 | 914 | 15.50 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Larissa Brak | 1988 | 4 | 903 | 15.56 | |||||
de Zijl Lgb | ||||||||||
6 | Wiebke Conrad | 1981 | 3 | 889 | 15.64 | |||||
Sgs Hannover | ||||||||||
7 | Silje Bergström Tronsmoen | 1991 | 2 | 851 | 15.87 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
8 | Marie Philipsen | 1992 | 1 | 773 | 16.39 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cora Zwiesigk | 1993 | 9 | 959 | 15.25 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
2 | Agnes Sporrong | 1993 | 7 | 811 | 16.13 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
3 | Lina Johansson | 1994 | 6 | 733 | 16.68 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 5 | 719 | 16.79 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Victoria Johnsson | 1994 | 4 | 707 | 16.88 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
6 | Irene Porschhöfer | 1994 | 3 | 665 | 17.23 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Anna Carlsson | 1994 | 3 | 665 | 17.23 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Pia Du Puits | 1994 | 1 | 655 | 17.32 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmina Soininen | 1995 | 9 | 859 | 15.82 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Lisa Matthes | 1995 | 7 | 771 | 16.40 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Gigi W. Larsen | 1995 | 6 | 729 | 16.71 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
4 | Rea Kalantzis | 1995 | 5 | 697 | 16.96 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
5 | Jenna Kukkonen | 1995 | 4 | 658 | 17.29 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Agata Zieba | 1995 | 3 | 644 | 17.42 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
7 | Ramona Raita | 1995 | 2 | 642 | 17.43 | |||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Elin Persson | 1995 | 1 | 641 | 17.44 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 806 | 16.16 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Alina Neumann | 1996 | 7 | 744 | 16.60 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
3 | Jannie Brink | 1996 | 6 | 729 | 16.71 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 5 | 715 | 16.82 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Erika Bergström | 1996 | 4 | 683 | 17.08 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Sabrina Gründer | 1996 | 3 | 630 | 17.54 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Signe Ø. Nielsen | 1996 | 2 | 588 | 17.95 | |||||
Bov IF | ||||||||||
8 | Clara Albek | 1996 | 1 | 575 | 18.09 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 9 | 609 | 17.74 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
2 | Johanna Johnsson | 1997 | 7 | 594 | 17.89 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Sarah Krys | 1997 | 6 | 583 | 18.00 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Femke Svea Westphal | 1997 | 5 | 557 | 18.28 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Sara Fogh Myrup | 1997 | 4 | 528 | 18.61 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Katarina Vogel | 1997 | 3 | 516 | 18.75 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Lea Dietze | 1997 | 2 | 484 | 19.15 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 1 | 460 | 19.49 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kim Losensky | 1998 | 9 | 602 | 17.81 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Nele Klein | 1998 | 7 | 598 | 17.85 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Georgia Kadoglou | 1998 | 6 | 561 | 18.24 | |||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
4 | Alicia Pohl | 1998 | 5 | 526 | 18.63 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Alina Stephan | 1998 | 4 | 509 | 18.84 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Maria Grandt | 1998 | 3 | 478 | 19.23 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Luise Rathmann | 1998 | 2 | 455 | 19.56 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 1 | 402 | 20.38 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frauke Seidel | 1999 | 9 | 465 | 19.41 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
2 | Nicola Dähn | 1999 | 7 | 464 | 19.43 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
3 | Franziska Fischer | 1999 | 6 | 438 | 19.81 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 5 | 420 | 20.08 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Franziska Nissen | 1999 | 4 | 391 | 20.56 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
6 | Maria Meissner | 1999 | 3 | 369 | 20.97 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
7 | Alexandra Penzold | 1999 | 2 | 323 | 21.91 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Ida Persson | 1999 | 1 | 320 | 21.99 | |||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
Løb 15, 25m Breaststroke Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 9 | 316 | 22.07 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Alicia Nickel | 2000 | 7 | 287 | 22.79 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 6 | 286 | 22.82 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Carolin Klebert | 2000 | 5 | 262 | 23.51 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Lisa Kapr | 2000 | 4 | 258 | 23.64 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Sarah Seifert | 2000 | 3 | 250 | 23.86 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Michelle Förster | 2000 | 2 | 246 | 23.99 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
8 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 1 | 242 | 24.12 | |||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 16, 25m Breaststroke Men, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Outinen | 1983 | 9 | 1112 | 12.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Maik Michalski | 1989 | 7 | 995 | 13.30 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Sascha Folde | 1988 | 6 | 952 | 13.50 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
4 | Paul Kretschmann | 1987 | 5 | 905 | 13.73 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Jon Pommersgaard | 1990 | 4 | 874 | 13.89 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
6 | Marco Klame | 1989 | 3 | 823 | 14.17 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
7 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 2 | 820 | 14.19 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Alexander Tenner | 1986 | 2 | 820 | 14.19 | |||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
Løb 16, 25m Breaststroke Men, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 9 | 956 | 13.48 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 7 | 885 | 13.83 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Rasmus Koch | 1992 | 6 | 854 | 14.00 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christian Christensen | 1991 | 5 | 841 | 14.07 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Florian Schubert | 1992 | 4 | 823 | 14.17 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
6 | David Westerberg | 1991 | 3 | 791 | 14.36 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
7 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 2 | 786 | 14.39 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Tom Gerstner | 1992 | 1 | 773 | 14.47 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
Løb 16, 25m Breaststroke Men, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Dag Christian Jepsen | 1993 | 9 | 667 | 15.20 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
2 | Nikolaj Junker Madsen | 1993 | 7 | 659 | 15.26 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Arne Kynast | 1993 | 6 | 609 | 15.67 | |||||
Vfl Bad Nenndorf | ||||||||||
4 | Philipp Pohle | 1993 | 5 | 595 | 15.79 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
5 | Robin Schmidt | 1993 | 4 | 569 | 16.03 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Eric Demmling | 1993 | 3 | 547 | 16.24 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 2 | 545 | 16.26 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Joachim Beck | 1993 | 1 | 462 | 17.18 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 16, 25m Breaststroke Men, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Janne Winkelmann | 1994 | 9 | 739 | 14.69 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
2 | Michael Petersen | 1994 | 7 | 730 | 14.75 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Ossi Haavisto | 1994 | 6 | 645 | 15.37 | |||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Eetu Päivärinta | 1994 | 5 | 634 | 15.46 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Michel Michelsen | 1994 | 4 | 623 | 15.55 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 3 | 584 | 15.89 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Jonas Thinggaard | 1994 | 2 | 556 | 16.15 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Konsta Kuusento | 1994 | 1 | 537 | 16.34 | |||||
Team Turku | ||||||||||
Løb 16, 25m Breaststroke Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Antti Kähär | 1995 | 9 | 602 | 15.73 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Marcel Yunus Stüwe | 1995 | 7 | 601 | 15.74 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
3 | Timo Zwiesigk | 1995 | 6 | 583 | 15.90 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Viktor Christiansson | 1995 | 5 | 529 | 16.42 | |||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
5 | Felix Penzold | 1995 | 4 | 519 | 16.53 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Paulus Antblad | 1995 | 3 | 506 | 16.67 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Leevi Mäkitalo | 1995 | 2 | 480 | 16.96 | |||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Eric Krüger | 1995 | 1 | 477 | 17.00 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Løb 16, 25m Breaststroke Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Artturi Rinne | 1996 | 9 | 599 | 15.75 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Paul Winkler | 1996 | 7 | 566 | 16.05 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Eeli Aavasalo | 1996 | 6 | 497 | 16.77 | |||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 5 | 489 | 16.86 | |||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
5 | Christian Wichette | 1996 | 4 | 478 | 16.99 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Maximilian Prügel | 1996 | 3 | 463 | 17.17 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
7 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | 2 | 454 | 17.28 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Simo Åkerberg | 1996 | 1 | 445 | 17.40 | |||||
Team Turku | ||||||||||
Løb 16, 25m Breaststroke Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 9 | 483 | 16.92 | |||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
2 | Leo Schmidt | 1997 | 7 | 473 | 17.05 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Lars Andre Großmann | 1997 | 6 | 444 | 17.41 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Oliver Gustafsson | 1997 | 5 | 393 | 18.13 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
5 | David Ludwig | 1997 | 4 | 386 | 18.24 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Isak Lichi | 1997 | 3 | 377 | 18.38 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Lasse Brock | 1997 | 2 | 377 | 18.39 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Till Wichmann | 1997 | 1 | 367 | 18.55 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Løb 16, 25m Breaststroke Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Iffland | 1998 | 9 | 349 | 18.86 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Philipp Albert | 1999 | 7 | 326 | 19.30 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Yannic Walther | 1998 | 6 | 319 | 19.44 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Johann-Ludwig Herzog | 1999 | 5 | 316 | 19.49 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
5 | Benjamin Bürger | 1998 | 4 | 289 | 20.09 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 3 | 282 | 20.25 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Filip Grimberg | 1998 | 2 | 265 | 20.68 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Jonas Riese | 1999 | 1 | 262 | 20.75 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 19, 50m Butterfly Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 9 | 637 | 29.70 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | 7 | 601 | 30.28 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Helén Lange | 1996 | 6 | 544 | 31.30 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Juulia Jaakkola | 1996 | 5 | 515 | 31.88 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Jasmin Keck | 1996 | 4 | 492 | 32.37 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
6 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 3 | 489 | 32.43 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 2 | 471 | 32.85 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nellie Järvinen | 1996 | 1 | 462 | 33.05 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Mäki | 1997 | 9 | 524 | 31.70 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Nele Salow | 1997 | 7 | 519 | 31.80 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | 6 | 491 | 32.39 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katarzyna Zieba | 1997 | 5 | 472 | 32.81 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
5 | Josefine Mayer | 1997 | 4 | 465 | 32.99 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Mette Haagen Larsen | 1997 | 3 | 456 | 33.19 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maj Howardsen | 1997 | 2 | 453 | 33.27 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Søndergaard | 1997 | 1 | 448 | 33.39 | |||||
A6 | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 9 | 466 | 32.95 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Georgia Kadoglou | 1998 | 7 | 422 | 34.06 | |||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 6 | 397 | 34.75 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Mathilde Zaggai | 1998 | 5 | 367 | 35.68 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Isabel Mass | 1998 | 4 | 360 | 35.91 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Kim Losensky | 1998 | 3 | 333 | 36.88 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
7 | Maike Fiebelkorn | 1998 | 2 | 316 | 37.52 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Rosa- Marie Eckert | 1998 | 1 | 283 | 38.91 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elaine Haberer | 1999 | 9 | 296 | 38.32 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Franziska Fischer | 1999 | 7 | 253 | 40.38 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Victoria Fischer | 1999 | 6 | 249 | 40.63 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Sophie Fischer | 1999 | 5 | 235 | 41.38 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Lilly-Sophie Gross | 1999 | 4 | 201 | 43.62 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Sophie Ritter | 1999 | 3 | 192 | 44.32 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
7 | Silvana Bodenstein | 1999 | 2 | 158 | 47.29 | |||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
- | Deidre Ø. Hansen | 1999 | DNF | |||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 19, 50m Butterfly Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 9 | 234 | 41.45 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Vanessa Städter | 2000 | 7 | 209 | 43.06 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Marlene Schmidt | 2000 | 6 | 173 | 45.86 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Mira Mass | 2000 | 5 | 165 | 46.55 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Viktoria Trommer | 2000 | 4 | 162 | 46.83 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Sarah Schumann | 2000 | 3 | 121 | 51.59 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Frederike Weber | 2000 | 2 | 111 | 53.15 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
- | Fränzi Heinrich | 2000 | DSQ | Incorrect arms | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 20, 50m Butterfly Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | 9 | 523 | 28.28 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 7 | 514 | 28.45 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Jacob Severinsen | 1995 | 6 | 501 | 28.69 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
4 | Petri Sartela | 1995 | 5 | 460 | 29.52 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Viktor Christiansson | 1995 | 4 | 432 | 30.15 | |||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
6 | Mathias Holm Sørensen | 1995 | 3 | 414 | 30.58 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Timo Zwiesigk | 1995 | 2 | 413 | 30.60 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Antti Kähär | 1995 | 1 | 407 | 30.76 | |||||
Team Turku | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 9 | 404 | 30.83 | |||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 7 | 377 | 31.55 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Erik Wetzstein | 1996 | 6 | 371 | 31.72 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Jakub Kozio | 1996 | 5 | 366 | 31.86 | |||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
5 | Mikkel Stavngaard | 1996 | 4 | 349 | 32.36 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Christian Wichette | 1996 | 3 | 343 | 32.55 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 2 | 329 | 33.02 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Chris Johansen | 1996 | 1 | 323 | 33.22 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 9 | 377 | 31.54 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Onni Vuorinen | 1997 | 7 | 341 | 32.63 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Thomas Rohmberger | 1997 | 6 | 324 | 33.19 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Maxim Davydytchev | 1997 | 5 | 323 | 33.23 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Walter Lorenz | 1997 | 4 | 272 | 35.19 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Janne Lahrssen | 1997 | 3 | 262 | 35.60 | |||||
Sv Blau-Weiß Wesselbure | ||||||||||
7 | Victor Bødker | 1997 | 2 | 261 | 35.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Joshua Petersen | 1997 | 1 | 256 | 35.90 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
Løb 20, 50m Butterfly Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 9 | 260 | 35.70 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | 7 | 226 | 37.43 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Lars Donath | 1998 | 6 | 221 | 37.72 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
4 | Niklas Bätge | 1998 | 5 | 216 | 38.00 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
5 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 4 | 196 | 39.24 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Henning Janssen | 1998 | 3 | 184 | 40.08 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
7 | Simon Lundby Pedersen | 1998 | 2 | 184 | 40.09 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Luis Felipe | 1998 | 1 | 166 | 41.46 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:42 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 21, 100m Backstroke Women, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 9 | 903 | 29.08 | 59.50 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Lisa Graf | 1992 | 7 | 790 | 30.36 | 1:02.21 | ||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
3 | Mona Groteguth | 1991 | 6 | 741 | 30.65 | 1:03.54 | ||||
Sgs Hannover | ||||||||||
4 | Stefanie Meyer | 1992 | 5 | 698 | 31.57 | 1:04.81 | ||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
5 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 4 | 655 | 31.78 | 1:06.21 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Saskia Ganseko | 1992 | 3 | 637 | 31.67 | 1:06.83 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Hanna Karstensen | 1992 | 2 | 594 | 32.75 | 1:08.41 | ||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
8 | Josefin Palm | 1991 | 1 | 589 | 32.59 | 1:08.59 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
Løb 21, 100m Backstroke Women, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kamma Christensen | 1994 | 9 | 636 | 32.55 | 1:06.87 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Victoria Johnsson | 1994 | 7 | 608 | 33.10 | 1:07.89 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Isabel Brylow | 1994 | 6 | 605 | 33.33 | 1:08.00 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Silje Nilo | 1993 | 5 | 553 | 33.52 | 1:10.07 | ||||
Sandefjord Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Anne Reichelt | 1993 | 4 | 547 | 33.75 | 1:10.30 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Constanze Scheler | 1993 | 3 | 542 | 33.24 | 1:10.53 | ||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
7 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 2 | 538 | 34.29 | 1:10.68 | ||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marianne Duijm | 1993 | 1 | 528 | 34.55 | 1:11.14 | ||||
A6 | ||||||||||
Løb 21, 100m Backstroke Women, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nadine Ludwig | 1995 | 9 | 616 | 32.86 | 1:07.57 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Natalia Holm | 1995 | 7 | 609 | 33.13 | 1:07.82 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Sabrina Tastler | 1995 | 6 | 544 | 33.94 | 1:10.43 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Jasmina Soininen | 1995 | 5 | 503 | 35.45 | 1:12.31 | ||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Julie Lunau | 1995 | 4 | 501 | 35.18 | 1:12.41 | ||||
A6 | ||||||||||
6 | Hanna Dahlqvist | 1995 | 3 | 499 | 34.57 | 1:12.51 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Neea Nieminen | 1995 | 2 | 484 | 35.14 | 1:13.25 | ||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Tenna Holm | 1995 | 1 | 464 | 36.15 | 1:14.25 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:43 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 22, 100m Backstroke Men, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Outinen | 1983 | 9 | 761 | 26.53 | 55.28 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 7 | 651 | 28.25 | 58.23 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Patrick Ulrich Sommer | 1988 | 7 | 651 | 28.10 | 58.23 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Maik Michalski | 1989 | 5 | 650 | 27.74 | 58.27 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Kurt Pflugbeil | 1989 | 4 | 531 | 29.82 | 1:02.34 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Markus Tasche | 1984 | 3 | 527 | 29.96 | 1:02.49 | ||||
Sgs Hannover | ||||||||||
7 | Peer-Ole Hagedorn | 1988 | 2 | 505 | 30.02 | 1:03.38 | ||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
8 | Andrew Metzner | 1989 | 1 | 485 | 30.82 | 1:04.24 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 22, 100m Backstroke Men, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Møller | 1991 | 9 | 640 | 28.36 | 58.56 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 7 | 553 | 30.26 | 1:01.49 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Peter Lund Hansen | 1992 | 6 | 515 | 30.75 | 1:02.95 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Mads Andersen | 1991 | 5 | 501 | 30.85 | 1:03.56 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
5 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 4 | 498 | 30.83 | 1:03.69 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Robin Mårtensson | 1991 | 3 | 489 | 30.08 | 1:04.06 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
7 | Dennis Elmers | 1991 | 2 | 476 | 31.02 | 1:04.63 | ||||
Kreis Harburg | ||||||||||
- | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | DSQ | More than 15 m | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Løb 22, 100m Backstroke Men, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Claus Fastrup | 1993 | 9 | 513 | 30.86 | 1:03.03 | ||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
2 | Johannes Rach | 1993 | 7 | 502 | 30.81 | 1:03.49 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Marcel Petzold | 1993 | 6 | 446 | 31.77 | 1:06.08 | ||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
4 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 5 | 426 | 32.46 | 1:07.07 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 4 | 404 | 33.16 | 1:08.29 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
6 | André Larsson | 1993 | 3 | 326 | 35.98 | 1:13.36 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
7 | Kevin Schnelldorfer | 1993 | 2 | 286 | 35.91 | 1:16.57 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
- | Asger Winther | 1993 | DNS | |||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
Løb 22, 100m Backstroke Men, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Janne Winkelmann | 1994 | 9 | 493 | 30.95 | 1:03.88 | ||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
2 | Jan- Hendrik Lesny | 1994 | 7 | 479 | 30.72 | 1:04.51 | ||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
3 | Eetu Päivärinta | 1994 | 6 | 453 | 31.76 | 1:05.70 | ||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Eden Turin | 1994 | 5 | 446 | 31.99 | 1:06.04 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Philip Harmuth | 1994 | 4 | 445 | 31.37 | 1:06.09 | ||||
Bov IF | ||||||||||
6 | Frederik Andersen | 1994 | 3 | 437 | 32.19 | 1:06.52 | ||||
A6 | ||||||||||
7 | Mathias Frandsen | 1994 | 2 | 427 | 32.85 | 1:07.04 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Marcel Kempert | 1994 | 1 | 410 | 32.20 | 1:07.95 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:43 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 25, 50m Freestyle Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 9 | 623 | 27.88 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Essi Schrey | 1996 | 7 | 567 | 28.76 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Janna Ovaska | 1996 | 6 | 539 | 29.26 | |||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 5 | 534 | 29.34 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Liisa Rannikko | 1996 | 4 | 531 | 29.41 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Helén Lange | 1996 | 3 | 498 | 30.03 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
- | Sidse Kehlet | 1996 | DSQ | false start | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Julia Hartwig | 1996 | DSQ | false start | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Løb 25, 50m Freestyle Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nele Salow | 1997 | 9 | 550 | 29.06 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Maj Howardsen | 1997 | 7 | 523 | 29.56 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Martha Meilstrup | 1997 | 6 | 522 | 29.58 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katarzyna Zieba | 1997 | 5 | 500 | 29.99 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
5 | Laura Mäki | 1997 | 4 | 483 | 30.34 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Caroline Brostrup Jensen | 1997 | 3 | 479 | 30.43 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
7 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 2 | 467 | 30.68 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Johanna Johnsson | 1997 | 1 | 459 | 30.86 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Løb 25, 50m Freestyle Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nele Klein | 1998 | 9 | 509 | 29.82 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Emilia Lüders | 1998 | 7 | 469 | 30.65 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 6 | 408 | 32.10 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Georgia Kadoglou | 1998 | 5 | 408 | 32.11 | |||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
5 | Caroline Erichsen | 1998 | 4 | 393 | 32.50 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Alicia Pohl | 1998 | 3 | 387 | 32.67 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Maike Fiebelkorn | 1998 | 2 | 364 | 33.36 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 1 | 362 | 33.42 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 25, 50m Freestyle Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 9 | 357 | 33.57 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Sophie Fischer | 1999 | 7 | 304 | 35.41 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 6 | 283 | 36.25 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Ida Persson | 1999 | 5 | 282 | 36.32 | |||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
5 | Louise Frandsen | 1999 | 4 | 276 | 36.55 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Gitte Sørensen Gosvig | 1999 | 3 | 250 | 37.81 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Susann Epperlein | 1999 | 2 | 249 | 37.87 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Franziska Nissen | 1999 | 1 | 189 | 41.46 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
Løb 25, 50m Freestyle Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 9 | 303 | 35.46 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Lova Andersson | 2000 | 7 | 292 | 35.87 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Marlene Schmidt | 2000 | 6 | 258 | 37.41 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Alicia Nickel | 2000 | 5 | 248 | 37.91 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Celine Brock | 2000 | 4 | 247 | 37.95 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | 3 | 228 | 38.96 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Clara Schade Cantby | 2000 | 2 | 220 | 39.42 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
8 | Celine Förster | 2000 | 1 | 216 | 39.67 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:43 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 26, 50m Freestyle Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | 9 | 536 | 25.98 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Paulus Antblad | 1995 | 7 | 519 | 26.26 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 6 | 504 | 26.51 | |||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Viktor Christiansson | 1995 | 5 | 502 | 26.55 | |||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
5 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | 4 | 489 | 26.78 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jacob Severinsen | 1995 | 3 | 485 | 26.85 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Marcel Yunus Stüwe | 1995 | 2 | 457 | 27.39 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
8 | Dawid Fredrych | 1995 | 1 | 442 | 27.70 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
Løb 26, 50m Freestyle Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 9 | 477 | 27.01 | |||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Artturi Rinne | 1996 | 7 | 458 | 27.37 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Thomas Schultz Nielsen | 1996 | 6 | 420 | 28.17 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Christian Wichette | 1996 | 5 | 420 | 28.18 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Paul Winkler | 1996 | 4 | 409 | 28.43 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Peter Gjerulff | 1996 | 3 | 406 | 28.49 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Erik Wetzstein | 1996 | 2 | 390 | 28.89 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 1 | 373 | 29.31 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 26, 50m Freestyle Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 9 | 390 | 28.89 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Onni Vuorinen | 1997 | 7 | 369 | 29.41 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 6 | 361 | 29.63 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Maxim Davydytchev | 1997 | 5 | 344 | 30.12 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Lars Andre Großmann | 1997 | 4 | 338 | 30.30 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 3 | 330 | 30.54 | |||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
7 | Oliver Gustafsson | 1997 | 2 | 321 | 30.82 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
8 | Andreas Mårtensson | 1997 | 1 | 313 | 31.07 | |||||
A6 | ||||||||||
Løb 26, 50m Freestyle Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 9 | 329 | 30.55 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Lasse Iffland | 1998 | 7 | 274 | 32.48 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Benjamin Bürger | 1998 | 6 | 268 | 32.71 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Henning Janssen | 1998 | 5 | 259 | 33.09 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
5 | Philipp Dressel-Putz | 1998 | 4 | 256 | 33.22 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Sebastian Langhorn | 1998 | 3 | 255 | 33.28 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Filip Grimberg | 1998 | 2 | 254 | 33.30 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Luis Felipe | 1998 | 1 | 252 | 33.42 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:43 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 29, 25m Backstroke Women, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 9 | 969 | 13.55 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 7 | 833 | 14.25 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Lisa Graf | 1992 | 6 | 823 | 14.31 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
4 | Stefanie Meyer | 1992 | 5 | 816 | 14.35 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
5 | Mona Groteguth | 1991 | 4 | 808 | 14.40 | |||||
Sgs Hannover | ||||||||||
6 | Saskia Ganseko | 1992 | 3 | 769 | 14.64 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Paulin Wendler | 1992 | 2 | 741 | 14.82 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
8 | Nicole Jünger | 1984 | 1 | 694 | 15.15 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 29, 25m Backstroke Women, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kamma Christensen | 1994 | 9 | 729 | 14.90 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Moa Bertelsen | 1994 | 7 | 681 | 15.24 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Victoria Johnsson | 1994 | 6 | 667 | 15.35 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Agnes Idoffsson | 1994 | 5 | 638 | 15.58 | |||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
5 | Anne Reichelt | 1993 | 4 | 624 | 15.69 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Constanze Scheler | 1993 | 3 | 617 | 15.75 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
7 | Beatrice Rössler | 1993 | 2 | 616 | 15.76 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 1 | 603 | 15.87 | |||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 25m Backstroke Women, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nadine Ludwig | 1995 | 9 | 736 | 14.85 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Natalia Holm | 1995 | 7 | 688 | 15.19 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Sabrina Tastler | 1995 | 6 | 635 | 15.60 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Jasmina Soininen | 1995 | 5 | 613 | 15.79 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Lisa Matthes | 1995 | 4 | 607 | 15.84 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Ulrike Büttner | 1995 | 3 | 601 | 15.89 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Hanna Dahlqvist | 1995 | 2 | 585 | 16.03 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Tenna Holm | 1995 | 1 | 543 | 16.44 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 25m Backstroke Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Janna Ovaska | 1996 | 9 | 629 | 15.65 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | 7 | 606 | 15.85 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Julia Hartwig | 1996 | 6 | 588 | 16.01 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 5 | 574 | 16.14 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Jasmin Keck | 1996 | 4 | 536 | 16.51 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
6 | Helén Lange | 1996 | 3 | 529 | 16.58 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Erika Bergström | 1996 | 2 | 516 | 16.72 | |||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Alina Neumann | 1996 | 1 | 515 | 16.73 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
Løb 29, 25m Backstroke Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 9 | 635 | 15.60 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nele Salow | 1997 | 7 | 591 | 15.98 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Laura Mäki | 1997 | 6 | 562 | 16.25 | |||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Johanna Johnsson | 1997 | 5 | 510 | 16.78 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
5 | Lisa Geissler | 1997 | 4 | 493 | 16.97 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
6 | Paulina Haczkiewicz | 1997 | 3 | 470 | 17.25 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
7 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 2 | 468 | 17.27 | |||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
8 | Alina Willert | 1997 | 1 | 466 | 17.30 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Løb 29, 25m Backstroke Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elisabeth Grösel | 1998 | 9 | 544 | 16.43 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Nele Klein | 1998 | 7 | 530 | 16.57 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 6 | 518 | 16.70 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilia Lüders | 1998 | 5 | 493 | 16.97 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Alicia Pohl | 1998 | 4 | 456 | 17.42 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 3 | 429 | 17.78 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Ada Bergström Tronsmoen | 1998 | 2 | 348 | 19.06 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
- | Victoria Ruhmland | 1998 | DNS | |||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
Løb 29, 25m Backstroke Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Franziska Fischer | 1999 | 9 | 404 | 18.14 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Sophie Fischer | 1999 | 7 | 357 | 18.90 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Elaine Haberer | 1999 | 6 | 356 | 18.92 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Franziska Nissen | 1999 | 5 | 346 | 19.10 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
5 | Susann Epperlein | 1999 | 4 | 341 | 19.19 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Deidre Ø. Hansen | 1999 | 3 | 326 | 19.48 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
7 | Charlotte Wendtlandt | 1999 | 2 | 310 | 19.82 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Maria Meissner | 1999 | 1 | 293 | 20.20 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
Løb 29, 25m Backstroke Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 9 | 372 | 18.65 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 7 | 336 | 19.29 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Alicia Nickel | 2000 | 6 | 275 | 20.61 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Marlene Schmidt | 2000 | 5 | 273 | 20.67 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Monique Petzold | 2000 | 4 | 260 | 21.02 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Vanessa Städter | 2000 | 3 | 254 | 21.18 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 2 | 252 | 21.22 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Fränzi Heinrich | 2000 | 1 | 252 | 21.24 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:43 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 30, 25m Backstroke Men, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Outinen | 1983 | 9 | 909 | 12.11 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Sebastian Halgasch | 1980 | 7 | 878 | 12.25 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
3 | René Hahn | 1990 | 6 | 762 | 12.84 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Maik Michalski | 1989 | 5 | 748 | 12.92 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Sascha Folde | 1988 | 4 | 740 | 12.97 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
6 | Patrick Ulrich Sommer | 1988 | 3 | 689 | 13.28 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 2 | 655 | 13.51 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Kevin Swazinna | 1987 | 1 | 624 | 13.73 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
Løb 30, 25m Backstroke Men, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 9 | 773 | 12.78 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Anders Møller | 1991 | 7 | 705 | 13.18 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Frans Johannessen | 1992 | 6 | 621 | 13.75 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Robin Petersson | 1991 | 5 | 593 | 13.96 | |||||
Helsingborgs Simsällska | ||||||||||
5 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 4 | 577 | 14.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Dennis Elmers | 1991 | 3 | 555 | 14.27 | |||||
Kreis Harburg | ||||||||||
7 | Markus Hahn | 1992 | 2 | 544 | 14.37 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Dennis Klein | 1991 | 1 | 531 | 14.49 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 30, 25m Backstroke Men, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Dag Christian Jepsen | 1993 | 9 | 605 | 13.87 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
2 | Claus Fastrup | 1993 | 7 | 554 | 14.28 | |||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
3 | Johannes Rach | 1993 | 6 | 546 | 14.35 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 5 | 507 | 14.71 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Jonathan Holdrup | 1993 | 4 | 504 | 14.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Marcel Petzold | 1993 | 3 | 487 | 14.91 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
7 | Henry Döring | 1993 | 2 | 476 | 15.02 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
8 | Odin Rusch | 1993 | 1 | 442 | 15.40 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
Løb 30, 25m Backstroke Men, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Harmuth | 1994 | 9 | 611 | 13.82 | |||||
Bov IF | ||||||||||
2 | Janne Winkelmann | 1994 | 7 | 581 | 14.06 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
3 | Eetu Päivärinta | 1994 | 6 | 567 | 14.17 | |||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Eden Turin | 1994 | 5 | 523 | 14.56 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Marcel Kempert | 1994 | 4 | 493 | 14.85 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Erik Jäsert | 1994 | 3 | 478 | 15.00 | |||||
Sv Rotation Halle | ||||||||||
7 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 2 | 468 | 15.11 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Philip Andersson | 1994 | 1 | 451 | 15.30 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
Løb 30, 25m Backstroke Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 9 | 581 | 14.06 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Paulus Antblad | 1995 | 7 | 490 | 14.88 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
3 | Petri Sartela | 1995 | 6 | 444 | 15.38 | |||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Lennard Günther | 1995 | 5 | 443 | 15.39 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 5 | 443 | 15.39 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Olle Karlsson | 1995 | 3 | 437 | 15.46 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
7 | Marcus Bischoff | 1995 | 2 | 433 | 15.51 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Viktor Christiansson | 1995 | 1 | 421 | 15.65 | |||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
Løb 30, 25m Backstroke Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 9 | 499 | 14.79 | |||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Artturi Rinne | 1996 | 7 | 483 | 14.95 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Christian Wichette | 1996 | 6 | 439 | 15.43 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Ole Dittrich | 1996 | 5 | 429 | 15.55 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
5 | Rasmus Christensen | 1996 | 4 | 402 | 15.89 | |||||
Bov IF | ||||||||||
6 | Jesper Skovbo Hansen | 1996 | 3 | 390 | 16.06 | |||||
Odder IGF | ||||||||||
7 | Paul Winkler | 1996 | 2 | 365 | 16.42 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Sven- Torben Lesny | 1996 | 1 | 350 | 16.64 | |||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
Løb 30, 25m Backstroke Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 9 | 433 | 15.51 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 7 | 390 | 16.05 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | David Ludwig | 1997 | 6 | 359 | 16.51 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Joshua Petersen | 1997 | 5 | 336 | 16.87 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
5 | Onni Vuorinen | 1997 | 4 | 326 | 17.04 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Walter Lorenz | 1997 | 3 | 324 | 17.07 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Franz Schmidt | 1997 | 2 | 315 | 17.24 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
8 | Maxim Davydytchev | 1997 | 1 | 313 | 17.27 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 30, 25m Backstroke Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Benjamin Bürger | 1998 | 9 | 334 | 16.91 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Johann-Ludwig Herzog | 1999 | 7 | 291 | 17.71 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
3 | Filip Grimberg | 1998 | 6 | 271 | 18.12 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Felix Habl | 1998 | 5 | 269 | 18.18 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Sebastian Langhorn | 1998 | 4 | 266 | 18.23 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Marvin Kollrich | 1998 | 3 | 259 | 18.41 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 2 | 256 | 18.47 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 1 | 242 | 18.83 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:44 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Graf | 1992 | 9 | 981 | 12.86 | |||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
2 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 7 | 941 | 13.04 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Charlotte Jensen | 1992 | 6 | 856 | 13.46 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Jana Schellenberg | 1984 | 5 | 850 | 13.49 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
5 | Saskia Ganseko | 1992 | 4 | 799 | 13.77 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
6 | Frida Olsson | 1991 | 3 | 779 | 13.89 | |||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
7 | Josefin Palm | 1991 | 2 | 754 | 14.04 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
8 | Katrin Lammers | 1987 | 1 | 705 | 14.36 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Janine Findeisen | 1993 | 9 | 821 | 13.65 | |||||
Ssv Leutzsch | ||||||||||
2 | Amina Gummesson | 1993 | 7 | 808 | 13.72 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
3 | Maxi Ullrich | 1994 | 6 | 784 | 13.86 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
4 | Cora Zwiesigk | 1993 | 5 | 767 | 13.96 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Marianne Duijm | 1993 | 4 | 764 | 13.98 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 3 | 754 | 14.04 | |||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Moa Bertelsen | 1994 | 2 | 753 | 14.05 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Anna Lehrum | 1993 | 1 | 741 | 14.12 | |||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Natalia Holm | 1995 | 9 | 767 | 13.96 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Jasmina Soininen | 1995 | 7 | 751 | 14.06 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Lisa Matthes | 1995 | 6 | 689 | 14.47 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Agata Zieba | 1995 | 5 | 685 | 14.50 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
5 | Julia Schaufel | 1995 | 4 | 682 | 14.52 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Ramona Raita | 1995 | 3 | 665 | 14.64 | |||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Hanna Dahlqvist | 1995 | 2 | 664 | 14.65 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Tenna Holm | 1995 | 1 | 569 | 15.42 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sylvia Gorzolla | 1996 | 9 | 852 | 13.48 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | 7 | 779 | 13.89 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Helén Lange | 1996 | 6 | 702 | 14.38 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
4 | Karina Sørensen Gosvig | 1996 | 5 | 698 | 14.41 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Juulia Jaakkola | 1996 | 4 | 695 | 14.43 | |||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Julia Mökkönen | 1996 | 3 | 669 | 14.61 | |||||
Team Turku | ||||||||||
7 | Anu Bergström | 1996 | 2 | 632 | 14.89 | |||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Essi Schrey | 1996 | 1 | 603 | 15.13 | |||||
Team Turku | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Laura Mäki | 1997 | 9 | 798 | 13.78 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Katarzyna Zieba | 1997 | 7 | 653 | 14.73 | |||||
Mks Rokita | ||||||||||
3 | Nele Salow | 1997 | 6 | 631 | 14.90 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Louise Søndergaard | 1997 | 5 | 616 | 15.02 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 4 | 614 | 15.04 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Josefine Mayer | 1997 | 3 | 590 | 15.24 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Caroline Oxholm | 1997 | 2 | 578 | 15.34 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Johanna Johnsson | 1997 | 1 | 550 | 15.60 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Erichsen | 1998 | 9 | 603 | 15.13 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Georgia Kadoglou | 1998 | 7 | 579 | 15.33 | |||||
Kps Torpedo Varna | ||||||||||
3 | Elisabeth Grösel | 1998 | 6 | 552 | 15.58 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Kim Losensky | 1998 | 5 | 537 | 15.72 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
5 | Mathilde Zaggai | 1998 | 4 | 522 | 15.87 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Nele Klein | 1998 | 3 | 518 | 15.91 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Isabel Mass | 1998 | 2 | 486 | 16.26 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Rosa- Marie Eckert | 1998 | 1 | 435 | 16.87 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Elaine Haberer | 1999 | 9 | 397 | 17.39 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Sophie Fischer | 1999 | 7 | 371 | 17.78 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Franziska Fischer | 1999 | 6 | 371 | 17.79 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Victoria Fischer | 1999 | 5 | 331 | 18.48 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Sophie Ritter | 1999 | 4 | 325 | 18.59 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
6 | Selina Urban | 1999 | 3 | 319 | 18.70 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
7 | Frauke Seidel | 1999 | 2 | 315 | 18.79 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
8 | Lilly-Sophie Gross | 1999 | 1 | 298 | 19.13 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Løb 31, 25m Butterfly Women, Finaler 9 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lova Andersson | 2000 | 9 | 336 | 18.39 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
2 | Vanessa Städter | 2000 | 7 | 319 | 18.70 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Celine Förster | 2000 | 6 | 269 | 19.80 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
4 | Mira Mass | 2000 | 5 | 266 | 19.87 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Viktoria Trommer | 2000 | 4 | 239 | 20.60 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Fränzi Heinrich | 2000 | 3 | 238 | 20.63 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Linnéa Sjödahl | 2000 | 2 | 222 | 21.11 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
8 | Frederike Weber | 2000 | 1 | 203 | 21.75 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:44 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 32, 25m Butterfly Men, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Outinen | 1983 | 9 | 1052 | 11.21 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 7 | 954 | 11.58 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Christopher Grahlemann | 1983 | 6 | 939 | 11.64 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
4 | Alexander Tenner | 1986 | 5 | 890 | 11.85 | |||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
4 | Sascha Folde | 1988 | 5 | 890 | 11.85 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
6 | Paul Kretschmann | 1987 | 3 | 879 | 11.90 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Bjarke Stevnsborg | 1990 | 2 | 855 | 12.01 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Thomas Hämmer | 1978 | 1 | 847 | 12.05 | |||||
Hamburger Sc | ||||||||||
Løb 32, 25m Butterfly Men, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 9 | 964 | 11.54 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 7 | 828 | 12.14 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Tom Skubowius | 1991 | 6 | 810 | 12.23 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
4 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 5 | 788 | 12.34 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Robin Mårtensson | 1991 | 4 | 781 | 12.38 | |||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
6 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 3 | 770 | 12.44 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Ron Julian Hellriegel | 1991 | 2 | 759 | 12.50 | |||||
Preetzer Turn Und Sport | ||||||||||
8 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 1 | 698 | 12.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 32, 25m Butterfly Men, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Dag Christian Jepsen | 1993 | 9 | 771 | 12.43 | |||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
2 | Jacob Skelsager | 1993 | 7 | 697 | 12.86 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Philipp Pohle | 1993 | 6 | 661 | 13.09 | |||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
4 | Henry Döring | 1993 | 5 | 637 | 13.25 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
5 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 4 | 624 | 13.34 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Marcel Petzold | 1993 | 3 | 596 | 13.55 | |||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
7 | Christoph Schoeppe | 1993 | 2 | 585 | 13.63 | |||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
8 | Odin Rusch | 1993 | 1 | 478 | 14.58 | |||||
Csv Berlin | ||||||||||
Løb 32, 25m Butterfly Men, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Eetu Päivärinta | 1994 | 9 | 715 | 12.75 | |||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Peter Wittenwiler | 1994 | 7 | 676 | 12.99 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Malte Schölermann | 1994 | 6 | 667 | 13.05 | |||||
Tsv Uetersen von 1898 E | ||||||||||
4 | Ben Heydecke | 1994 | 5 | 646 | 13.19 | |||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
5 | Tom Dethloff | 1994 | 4 | 616 | 13.40 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Eden Turin | 1994 | 3 | 579 | 13.68 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Thor Giessing | 1994 | 2 | 572 | 13.73 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Thomas Belza Jensen | 1994 | 1 | 535 | 14.04 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
Løb 32, 25m Butterfly Men, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Severinsen | 1995 | 9 | 755 | 12.52 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Wiljam Rautiainen | 1995 | 7 | 662 | 13.08 | |||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Viktor Christiansson | 1995 | 6 | 606 | 13.47 | |||||
Tyringe Simsällskap | ||||||||||
4 | Petri Sartela | 1995 | 5 | 565 | 13.79 | |||||
Team Turku | ||||||||||
5 | Eric Krüger | 1995 | 4 | 559 | 13.84 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Felix Penzold | 1995 | 3 | 553 | 13.89 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Elmeri Hyvönen | 1995 | 2 | 531 | 14.08 | |||||
Team Turku | ||||||||||
8 | Nikita Smirnov | 1995 | 1 | 529 | 14.10 | |||||
Team Turku | ||||||||||
Løb 32, 25m Butterfly Men, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Piotr Ludwiczak | 1996 | 9 | 550 | 13.91 | |||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
2 | Erik Wetzstein | 1996 | 7 | 501 | 14.35 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Christian Wichette | 1996 | 6 | 451 | 14.87 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Simon Hallberg | 1996 | 5 | 441 | 14.98 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
5 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 4 | 433 | 15.07 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Jakub Kozio | 1996 | 3 | 430 | 15.10 | |||||
Uks Baltyk Kolobrzeg | ||||||||||
7 | Ole Dittrich | 1996 | 2 | 416 | 15.27 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
8 | Hannibal Steenfos | 1996 | 1 | 413 | 15.31 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 32, 25m Butterfly Men, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jasper Elias Frenz | 1997 | 9 | 517 | 14.20 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
2 | Lars-Christian Rehse | 1997 | 7 | 488 | 14.48 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Lars Andre Großmann | 1997 | 6 | 485 | 14.51 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
4 | Maxim Davydytchev | 1997 | 5 | 399 | 15.48 | |||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Andreas Kuhlmann | 1997 | 4 | 398 | 15.50 | |||||
Tsv Schwerin | ||||||||||
6 | Walter Lorenz | 1997 | 3 | 384 | 15.69 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
7 | Joshua Petersen | 1997 | 2 | 373 | 15.84 | |||||
Tura Meldorf | ||||||||||
8 | Victor Bødker | 1997 | 1 | 372 | 15.85 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 32, 25m Butterfly Men, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simon Vingolf Larsen | 1998 | 9 | 389 | 15.62 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Lars Donath | 1998 | 7 | 352 | 16.14 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
3 | Sebastian Langhorn | 1998 | 6 | 307 | 16.90 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 5 | 297 | 17.08 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Benjamin Bürger | 1998 | 4 | 290 | 17.23 | |||||
Psv Schwerin | ||||||||||
6 | Niklas Bätge | 1998 | 3 | 281 | 17.40 | |||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
7 | Luis Felipe | 1998 | 2 | 279 | 17.44 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Filip Grimberg | 1998 | 1 | 250 | 18.10 | |||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:44 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 33, 100m Freestyle Women, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Elspa Mørkøre | 1991 | 9 | 825 | 27.15 | 55.90 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 7 | 803 | 26.77 | 56.39 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Patricia Köhler | 1992 | 6 | 704 | 27.94 | 58.92 | ||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
4 | Frida Olsson | 1991 | 5 | 697 | 28.68 | 59.12 | ||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
5 | Jana Schellenberg | 1984 | 4 | 692 | 28.28 | 59.26 | ||||
Hamburger Sc | ||||||||||
6 | Josefin Palm | 1991 | 3 | 652 | 29.01 | 1:00.44 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
7 | Matilde Riis Sørensen | 1988 | 2 | 632 | 29.75 | 1:01.08 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Line Petersen | 1991 | 1 | 627 | 29.40 | 1:01.25 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
Løb 33, 100m Freestyle Women, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicole Møller | 1993 | 9 | 699 | 29.01 | 59.08 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Janine Findeisen | 1993 | 7 | 684 | 28.65 | 59.50 | ||||
Ssv Leutzsch | ||||||||||
3 | Julie Langhorn | 1994 | 6 | 639 | 29.50 | 1:00.87 | ||||
A6 | ||||||||||
4 | Agnes Idoffsson | 1994 | 5 | 636 | 29.31 | 1:00.95 | ||||
Simsällskapet Stimmet | ||||||||||
5 | Melizza Petersen | 1994 | 4 | 616 | 29.98 | 1:01.62 | ||||
A6 | ||||||||||
6 | Siri Wiecker | 1994 | 3 | 603 | 29.68 | 1:02.05 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Erica Ydesand | 1994 | 2 | 599 | 29.73 | 1:02.20 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
8 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 1 | 596 | 30.51 | 1:02.28 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 33, 100m Freestyle Women, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Natalia Holm | 1995 | 9 | 610 | 29.66 | 1:01.81 | ||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Gigi W. Larsen | 1995 | 7 | 596 | 30.08 | 1:02.29 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
3 | Tenna Holm | 1995 | 6 | 596 | 29.92 | 1:02.30 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nadine Ludwig | 1995 | 5 | 580 | 29.73 | 1:02.87 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Ramona Raita | 1995 | 4 | 578 | 30.32 | 1:02.94 | ||||
Team Turku | ||||||||||
6 | Julie Lunau | 1995 | 3 | 573 | 30.55 | 1:03.10 | ||||
A6 | ||||||||||
7 | Julie F. V. Christensen | 1995 | 2 | 549 | 30.81 | 1:04.00 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Louise Harder | 1995 | 1 | 534 | 30.71 | 1:04.61 | ||||
Bov IF | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:44 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 34, 100m Freestyle Men, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicolai Graae Hansen | 1988 | 9 | 824 | 24.09 | 49.54 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Nikolaj Kirketerp-Møller | 1990 | 7 | 810 | 24.04 | 49.84 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Nils Frese | 1984 | 6 | 746 | 24.63 | 51.22 | ||||
Sgs Hannover | ||||||||||
4 | René Hahn | 1990 | 5 | 721 | 24.82 | 51.80 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Nicklas Luplau | 1989 | 4 | 699 | 25.52 | 52.35 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Lars Betka-Christiansen | 1990 | 3 | 664 | 25.78 | 53.24 | ||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
7 | Markus Tasche | 1984 | 2 | 651 | 25.81 | 53.59 | ||||
Sgs Hannover | ||||||||||
8 | Alexander Tenner | 1986 | 1 | 643 | 25.99 | 53.82 | ||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
Løb 34, 100m Freestyle Men, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karsten Schütt | 1991 | 9 | 699 | 25.52 | 52.33 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 7 | 673 | 25.93 | 53.00 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 6 | 658 | 25.62 | 53.40 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 5 | 654 | 26.31 | 53.52 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Sørin Martin Johannessen | 1991 | 4 | 653 | 25.90 | 53.55 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Anders Møller | 1991 | 3 | 639 | 25.78 | 53.93 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Martin Sander Pedersen | 1992 | 2 | 623 | 25.65 | 54.40 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Fredrik Park-Mathisen | 1991 | 1 | 597 | 26.21 | 55.17 | ||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
Løb 34, 100m Freestyle Men, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Hansen | 1993 | 9 | 576 | 26.80 | 55.82 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Johannes Rach | 1993 | 7 | 573 | 26.82 | 55.93 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | 6 | 547 | 27.34 | 56.81 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Jonathan Holdrup | 1993 | 5 | 539 | 27.25 | 57.07 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Claus Fastrup | 1993 | 4 | 533 | 27.67 | 57.30 | ||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
6 | Henry Döring | 1993 | 3 | 529 | 27.82 | 57.45 | ||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
7 | Hendrik Franke | 1993 | 2 | 525 | 26.77 | 57.57 | ||||
Kreis Harburg | ||||||||||
8 | Jacob Moos Larsen | 1993 | 1 | 513 | 27.72 | 58.03 | ||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 100m Freestyle Men, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Andersen | 1994 | 9 | 567 | 26.88 | 56.13 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Eetu Päivärinta | 1994 | 7 | 556 | 27.03 | 56.48 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Nour Hermiz | 1994 | 6 | 532 | 27.56 | 57.34 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
4 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 5 | 531 | 27.73 | 57.36 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Jan- Hendrik Lesny | 1994 | 4 | 524 | 27.37 | 57.62 | ||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
6 | Ben Heydecke | 1994 | 3 | 509 | 28.26 | 58.16 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | 2 | 478 | 28.37 | 59.42 | ||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Eden Turin | 1994 | 1 | 467 | 28.94 | 59.85 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:45 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 37, 100m Breaststroke Women, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 9 | 756 | 34.09 | 1:11.27 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Elspa Mørkøre | 1991 | 7 | 735 | 34.43 | 1:11.96 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Larissa Brak | 1988 | 6 | 697 | 34.53 | 1:13.23 | ||||
de Zijl Lgb | ||||||||||
4 | Charlotte Jensen | 1992 | 5 | 693 | 34.30 | 1:13.39 | ||||
A6 | ||||||||||
5 | Wiebke Conrad | 1981 | 4 | 658 | 35.12 | 1:14.66 | ||||
Sgs Hannover | ||||||||||
6 | Silje Bergström Tronsmoen | 1991 | 3 | 648 | 35.51 | 1:15.03 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
7 | Patricia Köhler | 1992 | 2 | 635 | 35.65 | 1:15.53 | ||||
Ssg Leipzig ssg Leipzi | ||||||||||
8 | Josefin Palm | 1991 | 1 | 582 | 36.51 | 1:17.76 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
Løb 37, 100m Breaststroke Women, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicole Møller | 1993 | 9 | 653 | 35.77 | 1:14.85 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Cora Zwiesigk | 1993 | 7 | 639 | 35.36 | 1:15.40 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
3 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 6 | 618 | 36.21 | 1:16.24 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Agnes Sporrong | 1993 | 5 | 605 | 36.21 | 1:16.79 | ||||
Katrineholms Simsällska | ||||||||||
5 | Rikke Nissen | 1994 | 4 | 565 | 37.45 | 1:18.52 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
6 | Lina Johansson | 1994 | 3 | 564 | 37.35 | 1:18.59 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
7 | Erica Ydesand | 1994 | 2 | 556 | 36.86 | 1:18.96 | ||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
8 | Kathrine Maron | 1994 | 1 | 501 | 38.76 | 1:21.74 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Løb 37, 100m Breaststroke Women, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jasmina Soininen | 1995 | 9 | 636 | 35.55 | 1:15.51 | ||||
Team Turku | ||||||||||
2 | Jenna Kukkonen | 1995 | 7 | 577 | 36.71 | 1:18.01 | ||||
Team Turku | ||||||||||
3 | Lisa Matthes | 1995 | 6 | 538 | 37.48 | 1:19.82 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
4 | Gigi W. Larsen | 1995 | 5 | 538 | 38.14 | 1:19.84 | ||||
Odder IGF | ||||||||||
5 | Frida Lundbergh | 1995 | 4 | 535 | 37.77 | 1:19.97 | ||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
6 | Mette Grauballe | 1995 | 3 | 513 | 38.15 | 1:21.10 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 2 | 512 | 38.50 | 1:21.17 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Elin Persson | 1995 | 1 | 510 | 38.26 | 1:21.27 | ||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:45 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 38, 100m Breaststroke Men, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Outinen | 1983 | 9 | 827 | 28.94 | 1:01.60 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Maik Michalski | 1989 | 7 | 701 | 30.23 | 1:05.10 | ||||
Psv Schwerin | ||||||||||
3 | Nils Frese | 1984 | 6 | 699 | 30.47 | 1:05.16 | ||||
Sgs Hannover | ||||||||||
4 | Sascha Folde | 1988 | 5 | 691 | 30.65 | 1:05.41 | ||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
5 | Paul Kretschmann | 1987 | 4 | 654 | 31.05 | 1:06.61 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Jon Pommersgaard | 1990 | 3 | 633 | 31.56 | 1:07.33 | ||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
7 | Thomas Hämmer | 1978 | 2 | 630 | 30.87 | 1:07.44 | ||||
Hamburger Sc | ||||||||||
8 | Alexander Tenner | 1986 | 1 | 612 | 31.54 | 1:08.09 | ||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
Løb 38, 100m Breaststroke Men, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marcus Orloff Søemod | 1991 | 9 | 695 | 31.19 | 1:05.27 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Frans Johannessen | 1992 | 7 | 694 | 30.93 | 1:05.31 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Rasmus Koch | 1992 | 6 | 600 | 31.57 | 1:08.54 | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christian Christensen | 1991 | 5 | 599 | 31.78 | 1:08.59 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
5 | Florian Schubert | 1992 | 4 | 592 | 32.23 | 1:08.87 | ||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
6 | Ole Hansen | 1992 | 3 | 545 | 33.37 | 1:10.79 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
7 | Tom Gerstner | 1992 | 2 | 523 | 32.66 | 1:11.76 | ||||
Hainsberger Sportsverei | ||||||||||
8 | Joschka Grabb | 1991 | 1 | 487 | 34.76 | 1:13.51 | ||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Løb 38, 100m Breaststroke Men, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Weitling | 1993 | 9 | 459 | 34.72 | 1:14.97 | ||||
A6 | ||||||||||
2 | Max Steinert | 1993 | 7 | 436 | 35.33 | 1:16.24 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 6 | 412 | 35.71 | 1:17.68 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Hendrik Franke | 1993 | 5 | 401 | 36.25 | 1:18.38 | ||||
Kreis Harburg | ||||||||||
5 | Eric Demmling | 1993 | 4 | 387 | 36.07 | 1:19.34 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
6 | Robin Schmidt | 1993 | 3 | 366 | 37.59 | 1:20.83 | ||||
Team Westsachsen | ||||||||||
7 | Philipp Pohle | 1993 | 2 | 352 | 38.32 | 1:21.87 | ||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
- | André Larsson | 1993 | DSQ | 2 stroke under water | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
Løb 38, 100m Breaststroke Men, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nour Hermiz | 1994 | 9 | 528 | 33.50 | 1:11.56 | ||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Janne Winkelmann | 1994 | 7 | 519 | 33.75 | 1:11.97 | ||||
Tsv Rw Niebüll | ||||||||||
3 | Ossi Haavisto | 1994 | 6 | 503 | 34.12 | 1:12.72 | ||||
Team Turku | ||||||||||
4 | Michel Michelsen | 1994 | 5 | 461 | 34.66 | 1:14.86 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 4 | 446 | 35.37 | 1:15.69 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
6 | Ben Heydecke | 1994 | 3 | 432 | 35.94 | 1:16.48 | ||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
7 | Thor Giessing | 1994 | 2 | 420 | 36.03 | 1:17.19 | ||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Jonas Thinggaard | 1994 | 1 | 419 | 36.80 | 1:17.29 | ||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
Resultat Løb 99 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Vattenfall Swim Cup 2009 (Fin) | Udskriftsdato | 24 maj 2009 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 23:45 | |||
Arrangør | West Swim Esbjerg |
Løb 99, 8x25m Butterfly Mix, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 25m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Team Westsachsen 1 | 0 | 18 | 1:55.38 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Felix Penzold | 1995 | |||||||||
Elisabeth Grösel | 1998 | 29.66 | 29.66 | |||||||
Thomas Rohmberger | 1997 | |||||||||
Sylvia Gorzolla | 1996 | 58.49 | 58.49 | |||||||
Philipp Dressel-Putz | 1998 | |||||||||
Ulrike Büttner | 1995 | 1:30.38 | 1:30.38 | |||||||
Julia Kapr | 1994 | |||||||||
René Hahn | 1990 | 1:55.38 | 1:55.38 | |||||||
2 | A6 Mix | 1992 | 14 | 1:55.55 | ||||||
A6 | ||||||||||
Charlotte Jensen | 1992 | |||||||||
Marianne Duijm | 1993 | 27.17 | 27.17 | |||||||
Jacob Skelsager | 1993 | |||||||||
Peter Wittenwiler | 1994 | 52.68 | 52.68 | |||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | |||||||||
Isabel Mass | 1998 | 1:21.64 | 1:21.64 | |||||||
Andreas Mårtensson | 1997 | |||||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 1:55.55 | 1:55.55 | |||||||
3 | Es Esbjerg 1 | 0 | 12 | 1:58.05 | ||||||
EliteSvøm Esbjerg | ||||||||||
Sidse Kehlet | 1996 | |||||||||
Rasmus Schmidt Sørensen | 1992 | 25.27 | 25.27 | |||||||
Henrik Rathschau Sørensen | 1993 | |||||||||
Mathias Holm Sørensen | 1995 | 52.16 | 52.16 | |||||||
Elspa Mørkøre | 1991 | |||||||||
Simon Vingolf Larsen | 1998 | 1:20.70 | 1:20.70 | |||||||
Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | |||||||||
Louise Frandsen | 1999 | 1:58.05 | 1:58.05 | |||||||
4 | Ksv Neptun 89 | 1990 | 10 | 2:00.86 | ||||||
Köpenicker Sv Neptun 89 | ||||||||||
Ben Heydecke | 1994 | |||||||||
Cora Zwiesigk | 1993 | 27.13 | 27.13 | |||||||
Catherine Labahn | 1998 | |||||||||
Arne Behnfeldt | 1998 | 1:01.01 | 1:01.01 | |||||||
Saskia Ganseko | 1992 | |||||||||
Charlotte Wendtlandt | 1999 | 1:33.60 | 1:33.60 | |||||||
Timo Zwiesigk | 1995 | |||||||||
Johannes Rach | 1993 | 2:00.86 | 2:00.86 | |||||||
5 | Team Kronoberg 1 | 0 | 8 | 2:04.56 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Emelie Johansson | 1992 | |||||||||
Filip Grimberg | 1998 | 32.11 | 32.11 | |||||||
Hanna Dahlqvist | 1995 | |||||||||
Jonathan Behrmann | 1997 | 1:07.59 | 1:07.59 | |||||||
Paulus Antblad | 1995 | |||||||||
Simon Hallberg | 1996 | 1:36.38 | 1:36.38 | |||||||
Moa Bertelsen | 1994 | |||||||||
Helén Lange | 1996 | 2:04.56 | 2:04.56 | |||||||
6 | Esv Frankfurt (oder) 48 E | 1989 | 6 | 2:06.64 | ||||||
Esv Frankfurt | ||||||||||
Niclas Budek | 1999 | |||||||||
Frauke Seidel | 1999 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Kim Losensky | 1998 | |||||||||
Dawid Fredrych | 1995 | 1:07.30 | 1:07.30 | |||||||
Eric Rockstädt | 1994 | |||||||||
Verena Zengerling | 1995 | 1:38.30 | 1:38.30 | |||||||
Curt Rippka | 1991 | |||||||||
Theresa Meissner | 1984 | 2:06.64 | 2:06.64 | |||||||
7 | Kreis Harburg | 0 | 4 | 2:09.97 | ||||||
Kreis Harburg | ||||||||||
Hendrik Franke | 1993 | |||||||||
Maike Fiebelkorn | 1998 | 31.42 | 31.42 | |||||||
Stefanie Jorga | 1999 | |||||||||
Joschka Grabb | 1991 | 1:05.03 | 1:05.03 | |||||||
Larissa Woschetzky | 1996 | |||||||||
Henning Janssen | 1998 | 1:39.50 | 1:39.50 | |||||||
Alina Willert | 1997 | |||||||||
Marc Hänssler | 1990 | 2:09.97 | 2:09.97 | |||||||
8 | Team Kronoberg 2 | 0 | 2 | 2:14.33 | ||||||
Swim Team Kronoberg | ||||||||||
Marcus Johnsson | 1995 | |||||||||
Lova Andersson | 2000 | 32.75 | 32.75 | |||||||
Lina Johansson | 1994 | |||||||||
Martin Christiansson | 1994 | 1:03.44 | 1:03.44 | |||||||
Nils-Åke Åkesson | 1987 | |||||||||
Gottfrid Jansson | 1996 | 1:34.90 | 1:34.90 | |||||||
Frida Lundbergh | 1995 | |||||||||
Julia Jensen | 1999 | 2:14.33 | 2:14.33 | |||||||
- | Klepp Mix | 0 | 2:28.64 | EXTRA | ||||||
Klepp Svømme- og Stupek | ||||||||||
Inger Husveg | 1992 | |||||||||
Børge Grødem | 1996 | 39.88 | 39.88 | |||||||
Nora Flåten | 1996 | |||||||||
Bjørn Stian Vuilliomenet | 1996 | 1:18.11 | 1:18.11 | |||||||
Martine Borsheim | 1995 | |||||||||
Hoby Andrian | 1995 | 1:53.82 | 1:53.82 | |||||||
Solveig Vuilliomenet | 1994 | |||||||||
Viktor Hermansen | 1997 | 2:28.64 | 2:28.64 | |||||||
- | Lsv "delphin 1990" E.v. | 0 | 2:05.32 | EXTRA | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
Jan- Hendrik Lesny | 1994 | |||||||||
Lisa-Marie Karusseit | 1994 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Sven- Torben Lesny | 1996 | |||||||||
Lisa Geissler | 1997 | 1:03.65 | 1:03.65 | |||||||
Karsten Kroll | 1995 | |||||||||
Janina Heinemann | 1995 | 1:35.17 | 1:35.17 | |||||||
Julia Elert | 1992 | |||||||||
Christopher Schulze | 1992 | 2:05.32 | 2:05.32 | |||||||
- | Mix Viborg | 0 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |