Tulokset Øst Årgangsmesterskaber Gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:30 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2013 |
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.48 | 1:00.14 | |||||
2 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.10 | 1:00.29 | |||||
3 | Clara Schade Cantby | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.32 | 1:01.18 | |||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.05 | 1:01.51 | |||||
5 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.19 | 1:01.79 | |||||
6 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.04 | 1:01.83 | |||||
7 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.56 | 1:01.93 | |||||
8 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.20 | 1:02.16 | |||||
9 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 30.37 | 1:02.70 | |||||
10 | Mira Mass | 2000 | Slangerup Svømmeklub | 30.79 | 1:02.82 | |||||
11 | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 30.70 | 1:03.10 | |||||
12 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 30.61 | 1:03.17 | |||||
13 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.57 | 1:03.21 | |||||
14 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.99 | 1:03.93 | |||||
15 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.99 | 1:03.96 | |||||
16 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.78 | 1:04.00 | |||||
17 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 30.68 | 1:04.02 | |||||
18 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.17 | 1:04.30 | |||||
19 | Alberte M Hansen | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 31.07 | 1:04.32 | |||||
20 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.46 | 1:04.63 | |||||
21 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 31.51 | 1:04.78 | |||||
22 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.20 | 1:04.96 | |||||
23 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 31.55 | 1:05.10 | |||||
24 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.99 | 1:05.31 | |||||
25 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 31.37 | 1:05.39 | |||||
26 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.47 | 1:05.53 | |||||
27 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 31.51 | 1:05.59 | |||||
28 | Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.43 | 1:05.63 | |||||
29 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.50 | 1:05.64 | |||||
30 | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 31.38 | 1:05.70 | |||||
31 | Ida Maria Nielsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 31.65 | 1:05.73 | |||||
32 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 31.40 | 1:06.10 | |||||
33 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.24 | 1:06.13 | |||||
34 | Rebecca Hansen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 31.99 | 1:06.25 | |||||
35 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.28 | 1:06.28 | |||||
36 | Caroline Schwenger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.81 | 1:06.38 | |||||
37 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 31.39 | 1:06.70 | |||||
38 | Celine Termark Brock | 2000 | Herlev Svømning | 31.57 | 1:06.89 | |||||
39 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.51 | 1:07.01 | |||||
40 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 32.03 | 1:07.09 | |||||
40 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 32.23 | 1:07.09 | |||||
42 | Mai Andersen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.69 | 1:07.54 | |||||
43 | Marina Nissen Jakobsen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 32.49 | 1:07.89 | |||||
44 | Freja A. Skov | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 32.85 | 1:09.04 | |||||
45 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.19 | 1:09.72 | |||||
46 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 33.77 | 1:10.28 | |||||
- | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Nana Hansen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hager | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.91 | 1:01.34 | |||||
2 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 29.91 | 1:02.83 | |||||
3 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.59 | 1:03.84 | |||||
4 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 30.82 | 1:04.46 | |||||
5 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.13 | 1:05.13 | |||||
6 | Sarah Missing | 2001 | Vest-Brøndby | 31.86 | 1:05.15 | |||||
7 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.47 | 1:05.51 | |||||
8 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.61 | 1:05.78 | |||||
9 | Emma Poulsen | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 31.90 | 1:05.98 | |||||
10 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 32.12 | 1:06.49 | |||||
11 | Cassandra Hammershøj | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 31.27 | 1:06.59 | |||||
12 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.37 | 1:06.65 | |||||
13 | Lea Joensen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 31.60 | 1:06.80 | |||||
14 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 32.01 | 1:06.97 | |||||
15 | Katja Petersson | 2001 | JGI Svømning | 32.03 | 1:06.99 | |||||
16 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 32.48 | 1:07.53 | |||||
17 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.91 | 1:07.59 | |||||
18 | Sofia Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 32.18 | 1:07.77 | |||||
19 | Clara Neumann | 2001 | Svømmeklubben Syd | 32.67 | 1:08.09 | |||||
20 | Vilde Schulze Matthisen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 33.05 | 1:08.15 | |||||
21 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Vat Copenhagen/mk31 | 33.02 | 1:08.26 | |||||
21 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 32.86 | 1:08.26 | |||||
23 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 33.07 | 1:08.36 | |||||
24 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.04 | 1:08.60 | |||||
25 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 33.20 | 1:08.63 | |||||
26 | Rebecca Hauerberg Terp | 2001 | JGI Svømning | 33.39 | 1:08.78 | |||||
27 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.26 | 1:09.03 | |||||
28 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.29 | 1:09.22 | |||||
29 | Mia Søgaard | 2001 | Vat Copenhagen/mk31 | 33.34 | 1:09.57 | |||||
30 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 33.22 | 1:09.73 | |||||
31 | Andrea Paaske | 2001 | Roskilde Svømning | 33.66 | 1:09.93 | |||||
32 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 33.00 | 1:09.95 | |||||
33 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 33.98 | 1:10.30 | |||||
34 | Zoe Henningsen | 2001 | Svømmeklubben Syd | 33.79 | 1:10.36 | |||||
35 | Sif Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 34.55 | 1:11.04 | |||||
36 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 34.43 | 1:12.69 | |||||
37 | Jamilla Bistrup | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 35.27 | 1:13.26 | |||||
38 | Sarah Daly | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 34.20 | 1:13.89 | |||||
39 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.86 | 1:16.48 | |||||
- | Emilie Larsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:30 |