Results for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 1
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 29 november 2013 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 18:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2013 |
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Eva Olsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 1:09.05 | 2:27.05 | 3:55.04 | 5:05.43 | |||
2 | Caroline Hørlykke | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.25 | 2:33.47 | 4:00.48 | 5:08.67 | |||
3 | Sofie Brøgger | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.54 | 2:32.35 | 4:02.79 | 5:10.65 | |||
4 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:13.19 | 2:32.12 | 4:00.44 | 5:10.86 | |||
5 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.15 | 2:34.28 | 4:02.82 | 5:11.89 | |||
6 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.87 | 2:36.95 | 4:02.64 | 5:15.97 | |||
7 | Phoebe Linde Atkins | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 1:10.27 | 2:32.19 | 4:11.64 | 5:24.42 | |||
8 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.27 | 2:35.04 | 4:07.14 | 5:24.85 | |||
9 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 1:17.31 | 2:44.75 | 4:12.81 | 5:25.41 | |||
10 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.59 | 2:33.66 | 4:12.28 | 5:25.63 | |||
11 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:16.90 | 2:43.57 | 4:14.94 | 5:30.98 | |||
12 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:19.47 | 2:42.97 | 4:18.73 | 5:31.19 | |||
13 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:17.61 | 2:36.42 | 4:15.32 | 5:31.63 | |||
14 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.42 | 2:41.34 | 4:19.06 | 5:31.78 | |||
15 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:12.79 | 2:37.65 | 4:10.56 | 5:32.38 | |||
16 | Luna Juul Lentoft | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:19.59 | 2:44.07 | 4:23.39 | 5:37.23 | |||
17 | Johanna Berthelsen | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 1:18.20 | 2:45.52 | 4:17.85 | 5:37.73 | |||
18 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:18.90 | 2:42.86 | 4:23.09 | 5:39.13 | |||
19 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:16.87 | 2:42.06 | 4:18.72 | 5:41.41 | |||
20 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 1:25.56 | 2:53.37 | 4:23.79 | 5:41.91 | |||
21 | Natasja Kepp | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 1:21.15 | 2:49.74 | 4:28.08 | 5:43.52 | |||
22 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 1:24.19 | 2:51.27 | 4:26.53 | 5:43.90 | |||
23 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 1:22.80 | 4:27.64 | 5:46.93 | ||||
24 | Amalie Krogh Rohrberg | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 1:24.32 | 2:53.89 | 4:29.78 | 5:47.45 | |||
25 | Lea Alberte Olsen | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:26.30 | 2:55.95 | 4:38.11 | 5:54.37 | |||
26 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.74 | 2:52.18 | 4:37.21 | 5:59.52 | |||
27 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | Farum Svømmeklub | 1:25.30 | 2:55.01 | 4:37.99 | 6:04.07 | |||
- | Nicoline Toth Nielsen | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | DNF | ||||||
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Findahl Andersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.59 | 2:33.76 | 4:00.21 | 5:14.75 | |||
2 | Mathilde Nielsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 1:14.10 | 2:36.47 | 4:08.55 | 5:24.65 | |||
3 | Regitze Gaard | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.28 | 2:37.37 | 4:09.30 | 5:25.92 | |||
4 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:14.18 | 2:39.72 | 4:16.09 | 5:32.72 | |||
5 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 1:17.70 | 2:47.11 | 4:16.62 | 5:36.37 | |||
6 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 1:16.39 | 2:38.44 | 4:16.64 | 5:37.70 | |||
7 | Kajsa Gregersen | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.36 | 2:46.82 | 4:26.21 | 5:42.54 | |||
8 | Xandra Huryn | 2001 | Swim Team Tåstrup | 1:20.19 | 2:50.69 | 4:26.08 | 5:45.04 | |||
9 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.61 | 2:53.36 | 4:32.10 | 5:51.06 | |||
10 | Julie Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:29.35 | 2:55.96 | 4:35.59 | 5:51.70 | |||
11 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 1:18.37 | 2:50.57 | 4:36.03 | 5:54.99 | |||
12 | Benedikte Dam Hoffmann | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.48 | 2:59.06 | 4:37.78 | 5:56.11 | |||
13 | Kamille Auerbach-Lind | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:24.95 | 2:53.41 | 4:39.02 | 5:56.63 | |||
14 | Ida Sophie Ahm | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 1:24.52 | 2:55.84 | 4:36.91 | 5:57.73 | |||
15 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 1:23.34 | 2:51.74 | 4:40.99 | 5:58.56 | |||
16 | Maria Borre-Jacobsen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 1:21.91 | 2:53.87 | 4:37.24 | 6:00.27 | |||
17 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 1:20.53 | 2:56.39 | 4:36.10 | 6:00.58 | |||
18 | Mille Bruun Høvring | 2001 | Vat Copenhagen/mk31 | 1:29.04 | 2:58.61 | 4:44.26 | 6:06.06 | |||
19 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:22.75 | 2:53.36 | 4:33.96 | 6:07.73 | |||
20 | Cecilie Daluiso Salmonsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:29.02 | 3:01.61 | 4:48.03 | 6:11.62 | |||
- | Olivia Foltmar-Michaelsen | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | Ej forts. bev. v150m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 november 2013 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 18:51 |