Tulokset Øst Årgangsmesterskaber Gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 29 november 2013 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 20:19 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2013 |
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | JGI Svømning | 33.10 | 1:08.52 | 1:44.36 | 2:20.21 | |||
2 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 33.01 | 1:09.27 | 1:46.14 | 2:22.20 | |||
3 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.33 | 1:09.93 | 1:46.54 | 2:22.82 | |||
4 | Katharina Nekhorochko | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.03 | 1:10.47 | 1:47.49 | 2:23.83 | |||
5 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 34.55 | 1:11.55 | 1:49.93 | 2:28.43 | |||
6 | Eline Victoria Rasmussen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.50 | 1:13.53 | 1:51.80 | 2:29.47 | |||
7 | Sofie Kornbek | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.75 | 1:13.78 | 1:52.70 | 2:30.86 | |||
8 | Mille Hesselgren Ikov | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.45 | 1:14.94 | 1:53.45 | 2:31.58 | |||
9 | Caroline Samuel | 2000 | Køge Svømmeklub | 35.90 | 1:14.76 | 1:54.15 | 2:33.07 | |||
10 | Maria Olsen | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.92 | 1:14.38 | 1:54.09 | 2:34.11 | |||
11 | Yazmin B. Gürtler | 2000 | Køge Svømmeklub | 36.88 | 1:15.34 | 1:54.40 | 2:34.16 | |||
12 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 37.06 | 1:16.63 | 1:56.40 | 2:34.29 | |||
12 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 36.58 | 1:16.80 | 1:56.59 | 2:34.29 | |||
14 | Cecilie Wiuff | 2000 | Herlev Svømning | 36.24 | 1:15.37 | 1:55.19 | 2:34.88 | |||
15 | My Weitling | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 36.31 | 1:15.71 | 1:55.36 | 2:34.95 | |||
16 | Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | JGI Svømning | 37.22 | 1:16.17 | 1:55.94 | 2:35.18 | |||
17 | Frederikke Jensen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.83 | 1:16.47 | 1:56.80 | 2:35.59 | |||
18 | Mia Walter | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 36.32 | 1:16.58 | 1:57.42 | 2:37.37 | |||
19 | Clara Marott Schelde | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.45 | 1:18.54 | 1:59.58 | 2:39.33 | |||
20 | Camilla Taylor | 2000 | Sigma Swim Allerød | 36.48 | 1:16.36 | 1:57.86 | 2:39.71 | |||
20 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 37.52 | 1:18.36 | 1:59.54 | 2:39.71 | |||
22 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 37.33 | 1:18.18 | 2:00.16 | 2:40.71 | |||
23 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 37.11 | 1:18.15 | 1:59.89 | 2:41.67 | |||
24 | Julie Højer Truelsen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 38.16 | 1:17.81 | 1:59.85 | 2:41.90 | |||
25 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | Vest-Brøndby | 37.94 | 1:18.49 | 2:00.47 | 2:42.35 | |||
26 | Maria Holst Hansen | 2000 | Vat Copenhagen/mk31 | 37.58 | 1:18.17 | 2:00.76 | 2:42.55 | |||
27 | Jasmin Boe Rasmussen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | 37.50 | 1:18.15 | 2:01.00 | 2:42.84 | |||
28 | Emilie Aanestad | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 37.82 | 1:19.09 | 2:01.33 | 2:43.11 | |||
29 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.37 | 1:20.10 | 2:03.56 | 2:45.95 | |||
- | Victoria Wolsted | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | DSQ | Ej fort.bev v/150mt | |||||
Løb 6, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 36.31 | 1:14.23 | 1:52.33 | 2:30.51 | |||
2 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 35.29 | 1:13.88 | 1:53.52 | 2:30.97 | |||
3 | Ingrid Bo Andersen | 2001 | Roskilde Svømning | 35.16 | 1:13.94 | 1:53.80 | 2:32.12 | |||
4 | Camille Erichsen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.94 | 1:14.50 | 1:54.40 | 2:32.85 | |||
5 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.12 | 1:14.25 | 1:54.31 | 2:33.81 | |||
6 | Emma Brogaard | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 35.89 | 1:15.44 | 1:56.10 | 2:35.15 | |||
7 | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | 38.12 | 1:17.72 | 1:57.84 | 2:37.48 | |||
8 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 37.42 | 1:17.93 | 1:58.86 | 2:39.32 | |||
9 | Julie Stampe Meier | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 36.24 | 1:17.09 | 1:59.21 | 2:40.13 | |||
10 | Cæcilie Buchholt Johansen | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 38.32 | 1:18.91 | 2:00.89 | 2:41.40 | |||
11 | Josefine H. Lundstrøm | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.54 | 1:19.72 | 2:01.54 | 2:41.73 | |||
12 | Caroline Mathiesen | 2001 | Albertslund IF | 38.21 | 1:19.56 | 2:01.62 | 2:42.90 | |||
13 | Josefine Nickelsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 38.26 | 1:19.34 | 2:01.35 | 2:43.18 | |||
14 | Victoria Martensen Norden | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 38.88 | 1:21.00 | 2:03.81 | 2:43.61 | |||
15 | Mathilde Laugesen | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.55 | 1:20.34 | 2:02.84 | 2:44.62 | |||
16 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.41 | 1:21.69 | 2:03.57 | 2:44.66 | |||
17 | Mette S. Køhler | 2001 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 38.26 | 1:20.95 | 2:04.91 | 2:46.97 | |||
18 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.16 | 1:23.46 | 2:07.62 | 2:50.66 | |||
19 | Caroline Sofie Hermannsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 41.56 | 1:26.26 | 2:11.55 | 2:55.15 | |||
20 | Laura Lange | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 39.60 | 1:24.78 | 2:11.30 | 2:56.22 | |||
21 | Clara Qvade Rasmusen | 2001 | Hillerød Svømmeklub | 42.59 | 1:28.64 | 2:13.30 | 2:56.61 | |||
22 | Mathilde Kiilgaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 42.98 | 1:29.40 | 2:16.04 | 3:01.34 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 | Udskriftsdato | 29 november 2013 |
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby | Udskriftstidspunkt | 20:19 |