Resultater for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 16:55 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2013 |
Løb 19, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:30.25 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 34.03 | 1:09.24 | 1:09.24 | ||||||
Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 36.54 | 1:16.25 | 2:25.49 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 31.22 | 1:05.33 | 3:30.82 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 28.87 | 59.43 | 4:30.25 | ||||||
2 | Kvik Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 4:36.84 | ||||||
Sara Sylvest | 2000 | 33.31 | 1:07.86 | 1:07.86 | ||||||
Laura Findahl Andersen | 2001 | 37.75 | 1:19.53 | 2:27.39 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 32.22 | 1:08.76 | 3:36.15 | ||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 28.72 | 1:00.69 | 4:36.84 | ||||||
3 | Triton Piger 1 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:38.43 | ||||||
Katharina Nekhorochko | 2000 | 32.86 | 1:07.35 | 1:07.35 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 35.87 | 1:17.86 | 2:25.21 | ||||||
Mille Hesselgren Ikov | 2000 | 31.57 | 1:09.29 | 3:34.50 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 30.94 | 1:03.93 | 4:38.43 | ||||||
4 | Sigma Ag.1-1 | 2000 | Sigma Swim | 4:40.92 | ||||||
Camille Erichsen | 2001 | 35.40 | 1:11.98 | 1:11.98 | ||||||
Augusta Marie Christensen | 2000 | 36.49 | 1:17.44 | 2:29.42 | ||||||
Katrine Stampe | 2000 | 31.32 | 1:07.01 | 3:36.43 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 31.09 | 1:04.49 | 4:40.92 | ||||||
5 | A6 Piger 1 | 2000 | A6 | 4:42.78 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 30.77 | 1:04.62 | 1:04.62 | ||||||
Astrid Dyrmose Kestner | 2000 | 37.31 | 1:20.14 | 2:24.76 | ||||||
Mira Mass | 2000 | 33.20 | 1:11.91 | 3:36.67 | ||||||
Katja Petersson | 2001 | 31.14 | 1:06.11 | 4:42.78 | ||||||
6 | Ksk Piger 1 | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:42.83 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 34.46 | 1:10.61 | 1:10.61 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 35.45 | 1:15.99 | 2:26.60 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 31.60 | 1:09.42 | 3:36.02 | ||||||
Anna Andersen | 2001 | 31.77 | 1:06.81 | 4:42.83 | ||||||
7 | Hovedstad Piger 3 | 2000 | Hovedstadens Svømmeklub | 4:42.90 | ||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 35.00 | 1:12.18 | 1:12.18 | ||||||
Mathilde Hager | 2001 | 37.49 | 1:18.81 | 2:30.99 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 31.58 | 1:08.13 | 3:39.12 | ||||||
Josefine Strand Nielsen | 2000 | 30.85 | 1:03.78 | 4:42.90 | ||||||
8 | Gsc Piger | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 4:48.74 | ||||||
Nicoline Toth Nielsen | 2000 | 36.42 | 1:15.17 | 1:15.17 | ||||||
Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 37.27 | 1:19.46 | 2:34.63 | ||||||
Marie-Louise Stentved | 2000 | 30.71 | 1:08.37 | 3:43.00 | ||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 31.16 | 1:05.74 | 4:48.74 | ||||||
9 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | Vat Copenhagen | 4:49.60 | ||||||
Josefine Nickelsen | 2001 | 36.55 | 1:15.30 | 1:15.30 | ||||||
Johanna Berthelsen | 2000 | 37.13 | 1:19.65 | 2:34.95 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 31.11 | 1:07.96 | 3:42.91 | ||||||
Alberte M Hansen | 2000 | 31.62 | 1:06.69 | 4:49.60 | ||||||
10 | Gentofte Piger 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:49.87 | ||||||
Rosemarie Blicher | 2000 | 35.95 | 1:15.22 | 1:15.22 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 37.18 | 1:20.75 | 2:35.97 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 32.79 | 1:12.05 | 3:48.02 | ||||||
Frida Hausting Jørgensen | 2001 | 29.01 | 1:01.85 | 4:49.87 | ||||||
11 | Piger Gti | 0 | GTI | 4:51.20 | ||||||
Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | 36.74 | 1:15.67 | 1:15.67 | ||||||
Mette S. Køhler | 2001 | 39.07 | 1:24.19 | 2:39.86 | ||||||
Eva Olsen | 2000 | 30.27 | 1:05.26 | 3:45.12 | ||||||
Emilie Larsen | 2001 | 31.66 | 1:06.08 | 4:51.20 | ||||||
12 | Hils Piger 1 | 0 | Hillerød Svømmeklub | 4:53.31 | ||||||
Julie Højer Truelsen | 2000 | 35.50 | 1:13.94 | 1:13.94 | ||||||
Alberte Kjærsgaard | 2001 | 40.17 | 1:25.17 | 2:39.11 | ||||||
Amanda Bundgaard Pedersen | 2000 | 31.66 | 1:11.48 | 3:50.59 | ||||||
My Weitling | 2000 | 29.67 | 1:02.72 | 4:53.31 | ||||||
13 | Hvidovre Piger B | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 4:55.49 | ||||||
Laura Lange | 2001 | 38.33 | 1:19.55 | 1:19.55 | ||||||
Kristine Mikkelsen | 2000 | 36.05 | 1:17.30 | 2:36.85 | ||||||
Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 34.43 | 1:13.64 | 3:50.49 | ||||||
Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 30.96 | 1:05.00 | 4:55.49 | ||||||
14 | Lyngby Piger | 0 | Lyngby Svømmeklub | 4:59.93 | ||||||
Mia Walter | 2000 | 36.33 | 1:15.00 | 1:15.00 | ||||||
Josefine Søgaard Andresen | 2000 | 36.62 | 1:18.70 | 2:33.70 | ||||||
Emma Bjørnholdt | 2000 | 35.77 | 1:19.41 | 3:53.11 | ||||||
Cassandra Hammershøj | 2001 | 31.42 | 1:06.82 | 4:59.93 | ||||||
15 | Herlev Piger | 1980 | Herlev Svømning | 5:00.42 | ||||||
Victoria Bierre | 2000 | 32.12 | 1:05.84 | 1:05.84 | ||||||
Katharina N Møller | 2001 | 46.57 | 1:35.97 | 2:41.81 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 33.29 | 1:13.52 | 3:55.33 | ||||||
Celine Termark Brock | 2000 | 30.93 | 1:05.09 | 5:00.42 | ||||||
16 | Hs Piger 1 | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 5:02.48 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 35.40 | 1:13.13 | 1:13.13 | ||||||
Marina Nissen Jakobsen | 2000 | 41.77 | 1:27.97 | 2:41.10 | ||||||
Caroline Schwenger | 2000 | 34.93 | 1:14.84 | 3:55.94 | ||||||
Caroline Sofie Lund | 2000 | 31.69 | 1:06.54 | 5:02.48 | ||||||
17 | Sigma Ag.1-2 | 2000 | Sigma Swim | 5:06.60 | ||||||
Julie Stampe Meier | 2001 | 35.95 | 1:14.57 | 1:14.57 | ||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 41.86 | 1:29.19 | 2:43.76 | ||||||
Lea Joensen | 2001 | 34.38 | 1:17.68 | 4:01.44 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 30.85 | 1:05.16 | 5:06.60 | ||||||
18 | Vest Chicks | 2000 | Vest-Brøndby | 5:08.52 | ||||||
Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 37.51 | 1:16.36 | 1:16.36 | ||||||
Emma Mikkelsen | 2001 | 45.73 | 1:35.77 | 2:52.13 | ||||||
Sarah Missing | 2001 | 32.73 | 1:10.73 | 4:02.86 | ||||||
Stine Eskebo Nielsen | 2001 | 31.30 | 1:05.66 | 5:08.52 | ||||||
19 | Triton Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 5:13.92 | ||||||
Frederikke Jensen | 2000 | 37.09 | 1:15.92 | 1:15.92 | ||||||
Alberte Mammen | 2001 | 40.88 | 1:27.67 | 2:43.59 | ||||||
Kamille Auerbach-Lind | 2001 | 39.65 | 1:24.80 | 4:08.39 | ||||||
Julie Brandt | 2001 | 31.39 | 1:05.53 | 5:13.92 | ||||||
20 | Roskilde Piger 1 | 0 | Roskilde Svømning | 5:13.97 | ||||||
Ingrid Bo Andersen | 2001 | 34.90 | 1:11.72 | 1:11.72 | ||||||
Silke Mehr | 2000 | 41.65 | 1:27.74 | 2:39.46 | ||||||
Lisa Hemme Nielsen | 2000 | 35.74 | 1:26.07 | 4:05.53 | ||||||
Andrea Paaske | 2001 | 32.37 | 1:08.44 | 5:13.97 | ||||||
21 | Ksk Piger 2 | 2000 | Køge Svømmeklub | 5:17.40 | ||||||
Lærke Schlott Reichel | 2001 | 38.45 | 1:17.86 | 1:17.86 | ||||||
Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 41.76 | 1:28.60 | 2:46.46 | ||||||
Emma Henriksen | 2001 | 38.13 | 1:21.82 | 4:08.28 | ||||||
Karoline Kjær | 2000 | 32.63 | 1:09.12 | 5:17.40 | ||||||
- | Kvik Piger 2 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | Akut sygdom | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | |||||||||
Liva Schmid | 2000 | |||||||||
Maria Olsen | 2000 | |||||||||
Sofie Kornbek | 2000 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 16:55 |