Tulokset Øst Årgangsmesterskaber Gr. 1
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 10:43 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2013 |
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 58.84 | 2:00.83 | 3:04.92 | 4:09.03 | |||
2 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 57.51 | 2:01.25 | 3:06.12 | 4:11.14 | |||
3 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.16 | 2:06.89 | 3:13.44 | 4:18.47 | |||
4 | Mads Midtbøll | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.49 | 2:09.33 | 3:15.14 | 4:19.49 | |||
5 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.02 | 2:13.09 | 3:20.04 | 4:26.53 | |||
6 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 1:03.68 | 2:11.72 | 3:20.14 | 4:28.38 | |||
7 | Oskar Lilleøre | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 1:03.70 | 2:12.71 | 3:21.24 | 4:29.76 | |||
8 | Mikkel Fogelberg Handberg | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.80 | 2:11.74 | 3:22.30 | 4:32.30 | |||
9 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 1:03.29 | 2:14.21 | 3:26.09 | 4:37.25 | |||
10 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 1:03.22 | 2:13.73 | 3:26.62 | 4:38.50 | |||
11 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 1:06.24 | 2:16.57 | 3:29.43 | 4:43.07 | |||
Løb 21, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 59.89 | 2:02.99 | 3:05.96 | 4:08.79 | |||
2 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:02.16 | 2:07.80 | 3:11.79 | 4:14.35 | |||
3 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:00.46 | 2:04.36 | 3:09.50 | 4:14.96 | |||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:01.32 | 2:07.48 | 3:14.36 | 4:18.51 | |||
5 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:01.94 | 2:08.06 | 3:14.64 | 4:19.16 | |||
6 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:00.82 | 2:06.81 | 3:13.66 | 4:21.81 | |||
7 | Magnus Carstensen | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 1:02.97 | 2:09.41 | 3:16.95 | 4:23.44 | |||
8 | Frederik Rindshøj | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 1:00.86 | 2:07.87 | 3:15.51 | 4:23.54 | |||
9 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 1:03.05 | 2:10.18 | 3:17.09 | 4:24.83 | |||
10 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:03.87 | 2:11.14 | 3:19.98 | 4:28.83 | |||
11 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 1:03.85 | 2:11.88 | 3:21.00 | 4:30.33 | |||
12 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.90 | 2:12.71 | 3:23.00 | 4:32.34 | |||
13 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.63 | 2:12.50 | 3:23.54 | 4:33.48 | |||
14 | Christopher Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 1:04.88 | 2:14.25 | 3:23.81 | 4:33.54 | |||
15 | Lukas Storm | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.96 | 2:12.27 | 3:22.62 | 4:33.75 | |||
16 | Johan Wentorf | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 1:04.09 | 2:13.39 | 3:23.66 | 4:34.66 | |||
17 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 1:05.31 | 2:14.71 | 3:24.85 | 4:34.72 | |||
18 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.30 | 2:13.97 | 3:24.46 | 4:35.14 | |||
19 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub | 1:04.75 | 2:14.53 | 3:25.59 | 4:35.56 | |||
20 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:03.62 | 2:14.62 | 3:26.55 | 4:36.24 | |||
21 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 1:05.69 | 2:16.94 | 3:28.09 | 4:37.38 | |||
22 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 1:06.52 | 2:18.33 | 3:29.75 | 4:39.07 | |||
23 | Johan Feld Sørensen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:06.19 | 2:17.20 | 3:28.94 | 4:40.59 | |||
24 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 1:05.66 | 2:18.18 | 3:31.64 | 4:44.23 | |||
25 | Kasper Jeppsson | 1999 | Sigma Swim Allerød | 1:06.39 | 4:44.48 | |||||
26 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:08.18 | 2:21.07 | 3:36.01 | 4:48.33 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:43 |