Resultater for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 1 | Udskriftsdato | 01 december 2013 | |||
Stævne by | Brøndby | Udskriftstidspunkt | 14:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Vest Brøndby | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2013 |
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1998-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Rysgaard | 1998 | Kalundborg SK | 25.49 | 53.23 | |||||
2 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 25.96 | 53.52 | |||||
3 | Giano Grillo | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.34 | 54.83 | |||||
4 | Jon Riedel Pedersen | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.08 | 55.82 | |||||
5 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.29 | 55.99 | |||||
6 | Mads Holm | 1998 | Nakskov Svømme Klub | 27.71 | 56.49 | |||||
7 | Andreas Noer Sejrskild | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 27.45 | 57.00 | |||||
8 | Victor Larsen | 1998 | Frederikssund Svømmeklub | 27.45 | 57.07 | |||||
9 | Sebastian Langhorn | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.74 | 57.11 | |||||
10 | Mads Keis Jepsen | 1998 | Sigma Swim Allerød | 27.40 | 57.47 | |||||
11 | Oskar Lilleøre | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 27.75 | 57.67 | |||||
12 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.14 | 57.84 | |||||
13 | Thomas Bech | 1998 | Farum Svømmeklub | 28.04 | 57.85 | |||||
14 | Bjørn Hansen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 27.73 | 57.87 | |||||
15 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 27.90 | 57.89 | |||||
16 | Emil Toft | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 28.01 | 58.00 | |||||
17 | Martin W. Wifstrand | 1998 | Vest-Brøndby | 28.47 | 58.11 | |||||
18 | Marcus-Samuel Lesiw | 1998 | Vordingborg Svømme Klub | 27.89 | 58.16 | |||||
19 | Bertil Binau-Uldal | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 27.91 | 58.44 | |||||
20 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.38 | 59.04 | |||||
21 | Mathias Wilquin | 1998 | Vest-Brøndby | 28.75 | 59.08 | |||||
22 | Casper Wagner | 1998 | Køge Svømmeklub | 28.96 | 59.17 | |||||
23 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 29.08 | 1:00.11 | |||||
24 | Kristian Svenstrup | 1998 | Køge Svømmeklub | 29.26 | 1:00.58 | |||||
25 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 29.33 | 1:00.97 | |||||
26 | Niels Ottosen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 29.36 | 1:01.16 | |||||
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Dan Hansen | 1999 | Vat Copenhagen/mk31 | 26.54 | 53.90 | |||||
2 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.53 | 54.28 | |||||
3 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 26.90 | 55.10 | |||||
4 | Anton Borring Andersen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 27.08 | 55.26 | |||||
5 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 26.77 | 55.41 | |||||
6 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 26.94 | 55.81 | |||||
7 | Andreas Kaas Elmgreen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 26.77 | 55.94 | |||||
8 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 26.79 | 55.95 | |||||
9 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 26.93 | 56.02 | |||||
10 | Marius Møldrup | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 27.94 | 57.00 | |||||
11 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 27.78 | 57.07 | |||||
12 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 27.90 | 57.95 | |||||
13 | Jonas Gram-Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 28.81 | 58.22 | |||||
14 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 28.30 | 58.33 | |||||
15 | Andreas Vestergaard | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.54 | 58.48 | |||||
15 | Mads Ejdrup Hansen | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 28.05 | 58.48 | |||||
17 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.35 | 58.64 | |||||
18 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.07 | 58.72 | |||||
19 | Frederik Weibel | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 28.27 | 58.76 | |||||
20 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 28.14 | 59.28 | |||||
21 | Jacob Funch Jørgensen | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 28.89 | 59.38 | |||||
22 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 28.27 | 59.48 | |||||
23 | Simon Krøyer Svendsen | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.23 | 59.87 | |||||
24 | Marcus Rappenborg | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 28.35 | 1:00.03 | |||||
25 | Felix Burmester | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 29.88 | 1:00.22 | |||||
26 | Daniel Sørensen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 29.06 | 1:00.26 | |||||
27 | David Yousefi Jensen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 29.66 | 1:00.40 | |||||
28 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 28.85 | 1:00.53 | |||||
29 | Simon Ajken Hansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.24 | 1:00.59 | |||||
30 | Mikkel Henriksen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.36 | 1:00.79 | |||||
31 | Jakob Schmidt | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.20 | 1:00.80 | |||||
32 | Thyge Ludvigsen | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.25 | 1:01.02 | |||||
33 | Mikkel Halby | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 29.48 | 1:01.54 | |||||
34 | Jacob Friland | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.97 | 1:01.86 | |||||
35 | Mads Rishøj | 1999 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.19 | 1:04.22 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 december 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:23 |