Tulokset Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
30 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
14:50 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
30 november 2013 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
1:07.81 |
2:21.52 |
3:36.13 |
|
4:48.83 |
|
2 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
|
1:08.64 |
2:22.72 |
3:37.35 |
|
4:49.27 |
|
3 |
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:08.39 |
2:23.76 |
3:39.71 |
|
4:53.15 |
|
4 |
Anne Føyn |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:10.45 |
2:26.47 |
3:43.23 |
|
5:01.37 |
|
5 |
Liva Palmund |
2002 |
Roskilde Svømning |
|
1:14.54 |
2:34.64 |
3:55.18 |
|
5:15.47 |
|
6 |
Clara Gjerløv |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:15.03 |
2:36.41 |
3:56.51 |
|
5:16.67 |
|
7 |
Anna Graffe |
2002 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
1:14.69 |
2:36.73 |
3:59.48 |
|
5:20.49 |
|
8 |
Lærke Knak |
2002 |
Tune I.F. Svømmeafdeling |
|
1:14.03 |
2:37.48 |
4:00.57 |
|
5:21.42 |
|
9 |
Matilde Weibel |
2002 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:17.25 |
2:41.10 |
4:04.60 |
|
5:24.63 |
|
10 |
Anna Aabak Kristoffersen |
2002 |
Svømmeklubben MK 31 |
|
1:17.80 |
2:42.05 |
4:05.08 |
|
5:26.37 |
|
11 |
Sofie Krühlmann |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:19.62 |
2:46.36 |
4:11.47 |
|
5:31.30 |
|
12 |
Josephine Kruse |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
|
3:25.61 |
4:51.61 |
|
|
5:31.51 |
|
13 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:13.95 |
2:36.63 |
4:03.57 |
|
5:32.67 |
|
14 |
Charlotte Malberg |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:19.00 |
2:43.92 |
4:09.91 |
|
5:33.10 |
|
15 |
Cassandra Louisa Lin Hans |
2002 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
3:31.20 |
4:56.52 |
|
|
5:36.85 |
|
16 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
Svømmeklubben MK 31 |
|
1:18.04 |
2:45.85 |
4:13.38 |
|
5:39.44 |
|
17 |
Emilia Steen |
2002 |
Rønne Svømme Klub |
|
1:18.19 |
2:44.63 |
4:13.23 |
|
5:43.04 |
|
18 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:20.90 |
2:50.76 |
4:20.22 |
|
5:46.54 |
|
19 |
Emilie Holst Lange |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:18.61 |
2:48.09 |
4:18.56 |
|
5:49.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2014 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mia Lindberg |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:19.04 |
2:48.09 |
4:17.45 |
|
5:42.53 |
|
2 |
Sofia Drevskich |
2003 |
Svømmeklubben MK 31 |
|
1:23.59 |
2:54.85 |
4:26.27 |
|
5:52.54 |
|
3 |
Sofie Høvring |
2004 |
Svømmeklubben MK 31 |
|
1:24.80 |
2:54.00 |
4:26.23 |
|
5:54.07 |
|
4 |
Mia Rindshøj |
2003 |
Gladsaxe Idræts Forening |
|
1:23.18 |
2:54.10 |
4:26.75 |
|
5:57.15 |
|
5 |
Isabel Vang Hvitved |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:24.73 |
2:55.77 |
4:28.21 |
|
5:57.21 |
|
6 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:26.00 |
2:59.46 |
4:31.13 |
|
5:57.75 |
|
7 |
Signe Dyrskjøt Boesen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
|
1:23.66 |
2:57.19 |
4:31.10 |
|
6:02.24 |
|
8 |
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:24.99 |
2:58.15 |
4:32.49 |
|
6:02.88 |
|
9 |
Laura Boutrup |
2003 |
Sigma Swim Birkerød |
|
1:29.06 |
3:04.92 |
5:27.47 |
|
6:12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
30 november 2013 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
14:50 |
|