Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe 2 | Udskriftsdato | 30 november 2013 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 14:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 november 2013 |
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 30.54 | 1:05.00 | |||||
2 | Rasmus Steenberg | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.35 | 1:05.16 | |||||
3 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.48 | 1:07.02 | |||||
4 | Frederik Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 32.16 | 1:07.42 | |||||
5 | Julius Thielst | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 30.80 | 1:07.86 | |||||
6 | Mikkel S. Hansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.04 | 1:09.57 | |||||
7 | Philip Krogh Brønnicke | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 36.76 | 1:09.76 | |||||
8 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 33.29 | 1:10.26 | |||||
9 | Thor B. Hansen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.33 | 1:11.33 | |||||
10 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Køge Svømmeklub | 33.68 | 1:11.93 | |||||
11 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 34.84 | 1:12.51 | |||||
12 | Mads Møller | 2000 | Kalundborg SK | 33.39 | 1:12.60 | |||||
13 | Anton Haugaard Nielsen | 2000 | Frederikssund Svømmeklub | 34.62 | 1:13.38 | |||||
14 | Viktor Kielstrup | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 35.65 | 1:13.59 | |||||
15 | Simon Brixner | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 34.45 | 1:13.98 | |||||
16 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.87 | 1:14.07 | |||||
17 | Owais Hamid | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 34.27 | 1:14.08 | |||||
18 | Mads Haugård Hansen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 34.81 | 1:14.31 | |||||
19 | Kasper Bitzer | 2000 | Korsør Sv & Livr. Klub | 33.85 | 1:15.45 | |||||
20 | Lucas Hoffmann | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 36.01 | 1:16.13 | |||||
21 | Markus B. Hajdu | 2000 | Svømmeklubben MK 31 | 34.34 | 1:16.69 | |||||
22 | Magnus Nygaard | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 37.84 | 1:17.20 | |||||
Løb 6, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marcus Mantzius Mosegaard | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 30.54 | 1:05.85 | |||||
2 | Hans Mølbak Petersen | 2001 | Greve Svømmeklub | 30.80 | 1:10.24 | |||||
3 | William Textor Broch | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 32.35 | 1:12.17 | |||||
4 | Victor Grandjean | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 33.29 | 1:12.41 | |||||
5 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 34.72 | 1:12.59 | |||||
6 | Mathias Vestergaard | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 36.51 | 1:14.67 | |||||
7 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.84 | 1:15.06 | |||||
8 | Mads Jensen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 34.41 | 1:15.14 | |||||
9 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 36.18 | 1:15.25 | |||||
10 | August Weilguny | 2001 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.65 | 1:15.29 | |||||
11 | Andreas Eklundh Sørensen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 36.76 | 1:15.89 | |||||
12 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 35.21 | 1:16.65 | |||||
13 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.29 | 1:16.85 | |||||
14 | Matthias Hansen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 34.15 | 1:17.86 | |||||
15 | William S. Michaelsen | 2001 | Frederikssund Svømmeklub | 37.36 | 1:18.05 | |||||
16 | Anders Nielsen | 2001 | Ringsted Svømme Klub | 36.78 | 1:18.28 | |||||
17 | Christian Crone | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.97 | 1:18.67 | |||||
18 | Rasmus Nickelsen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.15 | 1:18.69 | |||||
19 | Christoffer H. Andersen | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 37.27 | 1:18.70 | |||||
20 | Asger Hartvig | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 38.83 | 1:18.71 | |||||
20 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.64 | 1:18.71 | |||||
22 | David Arneskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 35.32 | 1:19.33 | |||||
23 | Gustav Schlichtkrull | 2001 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 36.34 | 1:19.40 | |||||
24 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.05 | 1:19.47 | |||||
25 | Andreas Gram Peters | 2001 | Helsinge Skytte & IF | 36.46 | 1:19.51 | |||||
26 | Frederik Røginnd | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 35.94 | 1:19.66 | |||||
27 | Benjamin Nørgaard Eriksen | 2002 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 36.33 | 1:19.80 | |||||
28 | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 38.12 | 1:20.02 | |||||
29 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.83 | 1:20.23 | |||||
30 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 36.34 | 1:20.57 | |||||
31 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.22 | 1:20.76 | |||||
32 | Jonas Andersen | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 39.18 | 1:22.31 | |||||
33 | Mads Møller Bjørnskov | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 36.47 | 1:22.33 | |||||
34 | Carl Terp Larsen | 2001 | Svømmeklubben MK 31 | 37.96 | 1:22.63 | |||||
35 | Mathias Holm | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 37.78 | 1:22.75 | |||||
36 | Andreas Thybo Ganzhorn | 2001 | Vest-Brøndby | 38.26 | 1:23.04 | |||||
37 | Tobias Hufeldt | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 40.11 | 1:27.41 | |||||
- | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 30 november 2013 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:51 |