Results for MIKROPOLIX - Uinnit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lauantai 2.11-13
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Mikropolix - Uinnit 2.11.2013 | Tulostuspäivämäärä | 02 marraskuu 2013 | |||
Kilpailun paikkakunta | Riihimäki | Tulostusaika | 18:14 | |||
Järjestäjä | Riihimäen Uimaseura | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 02 marraskuu 2013 |
Laji 23, 100m ru P14 M, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
Sponsori: www.mikropolix.fi |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karuveha | 1999 | 473 | 33.56 | 1:11.36 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
2 | Rasmus Kujala | 1999 | 444 | 34.80 | 1:12.89 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
3 | Joona Korhonen | 2000 | 371 | 36.65 | 1:17.38 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
4 | Henri Kyyrä | 1999 | 347 | 37.71 | 1:19.07 | |||||
Vantaan Vesikot | ||||||||||
5 | Santeri Kaasinen | 1999 | 313 | 38.31 | 1:21.88 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
6 | Jyri Mattila | 1999 | 304 | 38.64 | 1:22.62 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
7 | Onni Kuronen | 2000 | 276 | 39.92 | 1:25.33 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
8 | Jaakko Reinonen | 2001 | 276 | 40.24 | 1:25.39 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
9 | Mikael Lähde | 2000 | 263 | 40.47 | 1:26.69 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
10 | Sampo Kärkkäinen | 2000 | 263 | 40.96 | 1:26.71 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
11 | Herman Widbom | 2001 | 243 | 42.73 | 1:29.05 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
12 | Riku Leino | 2001 | 243 | 42.04 | 1:29.10 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
13 | Roope Aro | 2000 | 233 | 42.29 | 1:30.25 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
14 | Eetu Einto | 2001 | 226 | 43.55 | 1:31.19 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
15 | Joona Lehtonen | 2001 | 214 | 44.38 | 1:32.83 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Tatu Paasikallio | 1999 | 214 | 44.76 | 1:32.91 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
17 | Markus Hagström | 2000 | 212 | 44.06 | 1:33.24 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
18 | Miko Hautasuo | 2000 | 210 | 44.28 | 1:33.47 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
19 | Harald Åström | 2001 | 194 | 46.13 | 1:36.04 | |||||
Simmis Grani | ||||||||||
20 | Sami Seppälä | 2000 | 181 | 46.93 | 1:38.24 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
21 | Atte Lasmio | 2001 | 170 | 47.81 | 1:40.31 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Kalle Hyttinen | 2001 | 160 | 46.79 | 1:42.33 | |||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
23 | Eemil Pynnönen | 2001 | 156 | 47.44 | 1:43.12 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
24 | Patrik Wagner | 2002 | 150 | 50.31 | 1:44.64 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
25 | Aaro Rasilainen | 2000 | 149 | 49.78 | 1:44.71 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
26 | Aapo Puikkonen | 2001 | 147 | 50.25 | 1:45.26 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Iiro Uusitalo | 2002 | 147 | 51.19 | 1:45.27 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
28 | Eerik Tikkakoski | 2001 | 144 | 50.40 | 1:46.00 | |||||
Tampereen Työväen Uimarit | ||||||||||
29 | Pieti Raunio | 2002 | 140 | 50.89 | 1:47.09 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
30 | Jere Broman | 2002 | 129 | 51.97 | 1:49.81 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
31 | Jaakko Haanpää | 2003 | 126 | 54.42 | 1:50.64 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
32 | Ilari Silventoinen | 2002 | 117 | 54.67 | 1:53.62 | |||||
Simmis Wanda | ||||||||||
33 | Karo Pirkkalainen | 2002 | 112 | 53.60 | 1:55.11 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
34 | Kalle Alkula | 2001 | 112 | 54.61 | 1:55.17 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
35 | Juho Seppä | 2002 | 112 | 52.58 | 1:55.27 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
36 | Herkko Lajas | 2001 | 107 | 55.27 | 1:56.87 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
37 | Topias Hildén | 2002 | 92 | 1:00.61 | 2:03.10 | |||||
HTU Stadi | ||||||||||
38 | Joona Saloniemi | 2004 | 77 | 1:00.55 | 2:10.69 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
- | Timi Torkkel | 2001 | DNS | |||||||
Swimming Team Riksu | ||||||||||
- | Aapo Liljaniemi | 2002 | DSQ | |||||||
Nurmijärven Kunto | ||||||||||
SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku | ||||||||||
- | Atte Kaartosalmi | 1999 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 7.4 Eriaikaisia / poikkeavia jalkaliikkeitä | ||||||||||
- | Kristoffer Kulju | 2001 | DSQ | |||||||
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit | ||||||||||
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään | ||||||||||
- | Teemu Viitanen | 2000 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 23, 100m ru P14 M, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat |
Sponsori: www.mikropolix.fi |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Tiainen | 1996 | 644 | 30.80 | 1:04.39 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
2 | Jyri Lähde | 1996 | 542 | 31.76 | 1:08.18 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
3 | Santeri Siiranen | 1998 | 535 | 32.19 | 1:08.49 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
4 | Henri Aaltonen | 1997 | 497 | 33.34 | 1:10.19 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Joni Honkala | 1995 | 403 | 35.19 | 1:15.25 | |||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
6 | Tino Laine | 1998 | 350 | 36.59 | 1:18.90 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
7 | Miko Koljonen | 1998 | 299 | 39.19 | 1:23.15 | |||||
Swimming Club Nurmijärvi | ||||||||||
8 | Lauri Kuitunen | 1998 | 268 | 40.37 | 1:26.20 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
9 | Eemil Laine | 1998 | 261 | 41.43 | 1:26.98 | |||||
Nokian Pyry | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.06 | Tulostuspäivämäärä | 02 marraskuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Riihimäen Uimaseura | Tulostusaika | 18:14 |