Results for H. C. Andersen Swim Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 39 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | HCA CUP 2014 | Udskriftsdato | 01 juni 2014 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | STO | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 30 maj 2014 |
Løb 39, 200m Medley Damer, Indledende |
Sponsor: Odense Renovation |
Eleonor Lindborg 92 - Föreningen Trelleborg - 2.22.70 (2009) |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 30.06 | 1:08.99 | 1:53.05 | 2:26.35 | |||
2 | Cecilie F. Jensen | 1998 | Herlev Svømning | 31.04 | 1:08.18 | 1:52.40 | 2:27.83 | |||
3 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 31.76 | 1:10.50 | 1:53.78 | 2:28.29 | |||
4 | Julie Lunau | 1995 | Lyngby Svømmeklub | 31.32 | 1:09.51 | 1:55.52 | 2:28.56 | Deltager ikke i finalen | ||
5 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 34.09 | 1:12.01 | 1:53.27 | 2:28.86 | |||
6 | Christina Munkholm | 1996 | Køge Svømmeklub | 30.80 | 1:12.63 | 1:55.90 | 2:29.85 | |||
7 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 32.87 | 1:14.99 | 1:55.82 | 2:31.11 | Deltager ikke i finalen | ||
8 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 30.88 | 1:08.30 | 1:56.32 | 2:31.54 | |||
9 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.72 | 1:12.12 | 1:58.60 | 2:31.99 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Elina Lynge Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 31.94 | 1:12.85 | 1:56.23 | 2:32.10 | |||
11 | Sarah Sannung | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 32.70 | 1:09.78 | 1:57.40 | 2:32.93 | |||
12 | Marianne Duijm | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 32.88 | 1:14.69 | 1:58.15 | 2:33.92 | |||
13 | Maria Tanderup Hansen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 34.37 | 1:15.03 | 1:58.34 | 2:35.10 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Matilde Zaggai | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.69 | 1:13.09 | 1:59.94 | 2:35.64 | |||
15 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.77 | 1:11.88 | 1:59.21 | 2:35.67 | |||
16 | Laura Glerup Jensen | 1998 | Berns Swim Team | 32.96 | 1:11.11 | 2:01.16 | 2:35.69 | |||
17 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 34.63 | 1:15.84 | 1:59.89 | 2:35.78 | |||
18 | Xenia Bonnén Sjøgren | 1997 | Vest-Brøndby | 32.87 | 1:12.53 | 2:00.69 | 2:36.28 | |||
19 | Hannah Pilgaard | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.49 | 1:14.70 | 2:02.02 | 2:38.46 | |||
20 | Cecilie Ravn Jensen | 1994 | Holstebro Svømme Club | 32.90 | 1:13.71 | 2:01.30 | 2:38.51 | |||
21 | Sofia Zachariassen | 1999 | O.S.L.F. | 34.50 | 1:15.12 | 2:03.73 | 2:38.63 | |||
22 | Amanda Højberg | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 33.53 | 1:16.67 | 2:03.37 | 2:38.81 | |||
23 | Emma Maagøe | 1999 | Hovedstadens Svømmeklub | 34.19 | 1:13.18 | 2:02.75 | 2:38.93 | |||
24 | Camilla Dufour | 1996 | Lyngby Svømmeklub | 31.86 | 1:14.05 | 2:03.59 | 2:38.96 | |||
25 | Frederikke Dons | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 33.07 | 1:16.69 | 2:06.20 | 2:40.28 | |||
26 | Stine Knudsen | 1999 | Kolding SK | 35.89 | 1:15.70 | 2:03.83 | 2:40.74 | |||
27 | Mathilde Hansen | 1998 | Svømmeklubben Tempo | 34.10 | 1:19.11 | 2:03.69 | 2:40.89 | |||
28 | Caroline Beck | 1998 | Viborg Svømme Klub | 35.35 | 1:19.32 | 2:04.76 | 2:41.75 | |||
29 | Natascha Zender | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 34.37 | 1:17.35 | 2:06.65 | 2:42.22 | |||
30 | Katrine Hvid | 1998 | Hovedstadens Svømmeklub | 35.60 | 1:19.21 | 2:07.02 | 2:42.63 | |||
31 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 34.23 | 1:18.73 | 2:07.47 | 2:44.22 | |||
32 | Amalie Frederiksen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.28 | 1:16.69 | 2:06.87 | 2:44.28 | |||
32 | Natasja Simonsen | 1995 | O.S.L.F. | 34.81 | 1:22.34 | 2:07.76 | 2:44.28 | |||
34 | Anna Lund Henriksen | 1998 | O.S.L.F. | 40.01 | 1:22.45 | 2:07.25 | 2:44.75 | |||
35 | Maiken Jakobsen | 1999 | Herlev Svømning | 37.55 | 1:22.57 | 2:07.84 | 2:44.96 | |||
36 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 35.60 | 1:19.36 | 2:09.10 | 2:45.22 | |||
37 | Mette Bruun-Petersen | 2001 | Odense Svømme Klub | 35.90 | 1:22.43 | 2:09.31 | 2:45.72 | |||
38 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 34.60 | 1:20.68 | 2:10.11 | 2:45.73 | |||
39 | Veronika Storm | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 34.65 | 1:17.16 | 2:07.05 | 2:46.02 | |||
40 | Julie Brosbøl Olsen | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 35.58 | 1:21.87 | 2:11.00 | 2:46.57 | |||
41 | Amanda Glerup Andersen | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 38.76 | 1:21.51 | 2:06.91 | 2:46.82 | |||
42 | Karina Høybye Olesen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 35.44 | 1:19.51 | 2:10.18 | 2:47.57 | |||
43 | Lærke Toftgaard | 2001 | Kolding SK | 34.36 | 1:20.07 | 2:10.29 | 2:47.90 | |||
44 | Mathilde Olsen | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 35.65 | 1:15.89 | 2:08.12 | 2:48.05 | |||
45 | Christine Nielsen | 2001 | Odense Svømme Klub | 39.84 | 1:25.02 | 2:11.06 | 2:48.07 | |||
46 | Freja Nicholas | 2000 | Frem Odense | 34.86 | 1:18.89 | 2:08.12 | 2:48.36 | |||
47 | Amalie Olsen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.84 | 1:21.17 | 2:12.42 | 2:49.29 | |||
48 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 35.42 | 1:24.64 | 2:08.45 | 2:49.90 | |||
49 | Silja Ösp Logadottir | 2001 | O.S.L.F. | 38.25 | 1:21.99 | 2:12.70 | 2:50.33 | |||
50 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.19 | 1:22.67 | 2:11.69 | 2:50.39 | |||
51 | Emma Hansen | 1999 | Odense Svømme Klub | 40.29 | 1:24.04 | 2:13.57 | 2:50.82 | |||
52 | Pernille Pedersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 37.58 | 1:23.82 | 2:12.29 | 2:51.25 | |||
53 | Isabella Drest | 1999 | Odense Svømme Klub | 39.08 | 1:26.12 | 2:15.85 | 2:51.27 | |||
54 | Lærke Højbjerg | 1999 | Kolding SK | 36.84 | 1:22.17 | 2:13.46 | 2:51.43 | |||
55 | Anne Katrine Jørgensen | 2000 | Kolding SK | 37.20 | 1:22.74 | 2:14.00 | 2:53.40 | |||
56 | Amalie Lange | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 34.35 | 1:21.69 | 2:14.32 | 2:54.28 | |||
57 | Betina K. Pedersen | 1994 | Viborg Svømme Klub | 36.31 | 1:18.35 | 2:13.47 | 2:54.32 | |||
58 | Lise Coermann Nygaard | 1998 | Haslev Svømmeklub | 36.65 | 1:25.09 | 2:18.67 | 2:55.62 | |||
59 | Karoline Kjær | 2000 | Køge Svømmeklub | 38.34 | 1:22.59 | 2:16.95 | 2:56.46 | |||
60 | Matilde Fuglsang | 2000 | Viborg Svømme Klub | 40.04 | 1:23.68 | 2:16.54 | 2:56.89 | |||
61 | Madison Guldborg | 2001 | Kolding SK | 37.42 | 1:24.32 | 2:18.50 | 2:58.63 | |||
62 | Sandra Guldborg | 1998 | Kolding SK | 37.87 | 1:29.38 | 2:16.99 | 2:58.77 | |||
63 | Lærke Frederikke N Jensen | 2000 | Delta Svøm | 35.75 | 1:24.18 | 2:17.79 | 3:00.30 | |||
64 | Madeleine Thornsen | 2001 | Korsør Sv & Livr. Klub | 35.96 | 1:23.05 | 2:17.84 | 3:00.53 | |||
65 | Emma Henriksen | 2001 | Køge Svømmeklub | 39.65 | 1:26.79 | 2:21.88 | 3:01.00 | |||
66 | Cecilie Baraviec | 2000 | Odense Svømme Klub | 41.89 | 1:28.13 | 2:21.74 | 3:01.08 | |||
67 | Gabriella Sjursen | 2000 | Nakskov Svømme Klub | 37.94 | 1:23.85 | 2:20.82 | 3:01.20 | |||
68 | Sif Floor | 2000 | Odense Svømme Klub | 41.80 | 1:29.55 | 2:23.76 | 3:01.86 | |||
69 | Mathilde Aagaard Hansen | 1999 | Frem Odense | 40.15 | 1:27.58 | 2:21.32 | 3:02.27 | |||
70 | Anna Andersen | 2001 | Køge Svømmeklub | 41.82 | 1:25.71 | 2:21.21 | 3:03.26 | |||
71 | Emma Lykke Holm | 2000 | Delta Svøm | 39.17 | 1:29.02 | 2:23.70 | 3:03.77 | |||
72 | Louise Buch Kjølby | 1999 | Delta Svøm | 39.88 | 1:29.51 | 2:26.74 | 3:03.95 | |||
73 | Katrine Bentin Riis | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 40.90 | 1:29.86 | 2:24.95 | 3:04.65 | |||
74 | Trine G. Sørensen | 1997 | Brædstrup Svømmeklub | 38.57 | 1:26.88 | 2:24.44 | 3:05.71 | |||
75 | Anne Hazell Brink | 1999 | O.S.L.F. | 42.00 | 1:29.51 | 2:28.93 | 3:07.68 | |||
76 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 42.76 | 1:35.12 | 2:25.45 | 3:10.62 | |||
77 | Emma Juul | 1999 | Odense Svømme Klub | 40.18 | 1:31.76 | 2:29.91 | 3:11.10 | |||
78 | Helena Terp | 1999 | Odense Svømme Klub | 39.39 | 1:31.16 | 2:28.59 | 3:11.17 | |||
79 | Marianne Petersen | 1998 | Odense Svømme Klub | 40.18 | 1:31.66 | 2:31.17 | 3:11.27 | |||
80 | Charlotte Bisgaard | 2001 | Delta Svøm | 41.53 | 1:28.86 | 2:26.85 | 3:12.37 | |||
81 | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | Odense Svømme Klub | 44.55 | 1:34.69 | 2:33.31 | 3:13.41 | |||
82 | Malea Benediktson | 2001 | Odense Svømme Klub | 43.55 | 1:33.67 | 2:31.69 | 3:13.83 | |||
83 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 43.01 | 1:33.28 | 2:33.63 | 3:17.20 | |||
84 | Sofie A. Pedersen | 1999 | Odense Svømme Klub | 44.21 | 1:35.00 | 2:34.29 | 3:18.31 | |||
85 | Sif Rubæk | 2001 | Delta Svøm | 50.24 | 1:39.05 | 2:36.75 | 3:21.62 | |||
86 | Helene Levring | 2001 | Viborg Svømme Klub | 50.73 | 1:38.51 | 2:37.80 | 3:23.97 | |||
87 | Mille Marie Gydesen | 2000 | Svømmeklubben Opnør | 43.21 | 1:39.34 | 2:38.36 | 3:24.13 | |||
88 | Linnea Paludan | 2001 | O.S.L.F. | 51.94 | 1:42.53 | 2:42.34 | 3:26.02 | |||
89 | Frederikke Honore | 2001 | O.S.L.F. | 49.62 | 1:44.12 | 2:45.40 | 3:32.13 | |||
90 | Ditte Petersen | 1999 | Svømmeklubben Opnør | 47.87 | 1:41.95 | 2:45.10 | 3:33.21 | |||
91 | Marie Lund Henriksen | 2001 | O.S.L.F. | 51.60 | 1:44.81 | 2:47.41 | 3:34.21 | |||
92 | Nanna Nielsen | 2000 | Odense Svømme Klub | 50.74 | 1:53.74 | 2:56.18 | 3:46.35 | |||
93 | Marina Sørensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | 55.73 | 1:52.40 | 3:00.84 | 3:47.48 | |||
94 | Vivi Nguyen | 2001 | Frem Odense | 54.37 | 1:58.96 | 3:02.23 | 3:53.95 | |||
- | Freja Hamann Larsen | 1999 | Kolding SK | DNS | ||||||
- | Helena Splidt-Samuelsen | 2000 | Ishøj Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Iben Helstrup Jensen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Sofie Andersen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emilie Beckmann | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DSQ | tyv start | |||||
- | Frederikke Olsen | 2000 | O.S.L.F. | DSQ | flyspark.før1armt.br | |||||
- | Julie Fink | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | afslut.ryg.på.mav | |||||
- | Linea Bruun Jørgensen | 2000 | Skanderborg Svømmeklub | DSQ | ej.adsk.hænder150m | |||||
- | Lærke Schlott Reichel | 2001 | Køge Svømmeklub | DSQ | flyben.i.brystsvøm | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 | Udskriftsdato | 01 juni 2014 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:30 |