Resultat för TYR Grandprix 2013
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | TYR Grandprix 2013 | Udskriftsdato | 03 november 2013 | |||
Stævne by | Herning | Udskriftstidspunkt | 11:12 | |||
Arrangør | Herning svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 01 november 2013 |
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabella Bach | 2002 | 300 | 39.47 | 1:22.48 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Pernille Koch Sinding | 2002 | 256 | 42.94 | 1:26.93 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
3 | Signe B. Hansen | 2002 | 239 | 45.03 | 1:28.89 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emilie Knudsen | 2002 | 237 | 43.86 | 1:29.24 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | 230 | 44.02 | 1:30.14 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebecca E. Jakobsen | 2003 | 224 | 44.26 | 1:30.86 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
7 | Amalie Vilstrup | 2002 | 218 | 44.50 | 1:31.74 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 200 | 47.05 | 1:34.43 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Marikka Andersen | 2002 | 198 | 46.49 | 1:34.61 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
10 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | 191 | 46.48 | 1:35.84 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Eg Larsen | 2002 | 189 | 47.47 | 1:36.12 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
12 | Maja Østergaard Jensen | 2002 | 177 | 48.09 | 1:38.29 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Maria Knudsen | 2002 | 166 | 1:40.32 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
14 | Cecilie Thuesen | 2002 | 164 | 51.17 | 1:40.70 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
15 | Emilia Juhl Leiszner | 2002 | 159 | 49.94 | 1:41.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Mosegaard | 2002 | 156 | 52.78 | 1:42.52 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Frida Bojsen Jensen | 2002 | 151 | 50.99 | 1:43.50 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
18 | Anna Bull Kramer | 2003 | 134 | 50.38 | 1:47.81 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Clara Tolderlund | 2002 | 132 | 51.28 | 1:48.31 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
20 | Katrine Mols | 2003 | 128 | 52.89 | 1:49.54 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
21 | Line Lyskjær | 2003 | 124 | 52.44 | 1:50.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Bugge Fynbo | 2001 | 427 | 35.83 | 1:13.32 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
2 | Line Aunstrup | 2000 | 410 | 36.29 | 1:14.31 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Nicoline Bredahl | 2000 | 410 | 36.74 | 1:14.34 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette Høgild Svane | 2000 | 394 | 37.23 | 1:15.28 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
5 | Helena V. Ellling | 2000 | 386 | 36.58 | 1:15.83 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Freya R. Andersen | 2000 | 376 | 37.67 | 1:16.51 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Cleman Hatting | 2001 | 355 | 38.15 | 1:17.96 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Julie Søgaard | 2001 | 350 | 37.86 | 1:18.31 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
9 | Katrine Jørgensen | 2000 | 350 | 37.52 | 1:18.37 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
10 | Anna Sofie Lomholt | 2000 | 348 | 38.94 | 1:18.51 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
11 | Frederikke Olsen | 2000 | 340 | 38.72 | 1:19.10 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
12 | Josefine Due Christensen | 2001 | 330 | 39.29 | 1:19.91 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
13 | Esther Flø | 2001 | 311 | 41.28 | 1:21.47 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Julie Nøhr Olesen | 2001 | 308 | 39.73 | 1:21.74 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
15 | Amalie Søby Mortensen | 2001 | 307 | 39.53 | 1:21.81 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sille Ibsen | 2001 | 307 | 39.45 | 1:21.85 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Mathilde Vilain Stübe | 2000 | 301 | 39.84 | 1:22.41 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mie Buch Nielsen | 2001 | 280 | 41.28 | 1:24.38 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Christine Nielsen | 2001 | 275 | 42.68 | 1:24.88 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
20 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | 274 | 41.63 | 1:24.94 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
21 | Birgitte Morre Pedersen | 2001 | 261 | 42.41 | 1:26.35 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
22 | Julie Geertsen Lund | 2001 | 257 | 42.60 | 1:26.80 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Emma Rosquist Andersen | 2001 | 199 | 46.52 | 1:34.49 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
24 | Laura Gam | 2001 | 195 | 47.91 | 1:35.19 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
25 | Nanna Bøgild Lundahl | 2001 | 175 | 48.66 | 1:38.63 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Anne Almvig | 2001 | 166 | 48.21 | 1:40.33 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
27 | Anne Wenzell | 2001 | 157 | 50.33 | 1:42.37 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
28 | Signe Storm Rasmussen | 2001 | 116 | 55.41 | 1:52.93 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
- | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Helena Avlaja Eriksen | 2001 | DSQ | svøm på mave v 25m | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1998-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Østergaard | 1998 | 496 | 33.76 | 1:09.77 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Malene Bang | 1999 | 411 | 36.13 | 1:14.25 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Eva Marie Christensen | 1999 | 343 | 38.73 | 1:18.84 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lærke Marie Bentsen | 1998 | 276 | 40.95 | 1:24.80 | |||||
Lyseng IF | ||||||||||
5 | Mathilde Clausen | 1998 | 258 | 42.41 | 1:26.72 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 251 | 43.40 | 1:27.51 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
7 | Ida Lykke Therkildsen | 1999 | 191 | 49.38 | 1:35.76 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alberte Birkemose Winding | 1999 | 184 | 46.43 | 1:36.99 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1900-1997 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Betina K. Pedersen | 1994 | 488 | 34.03 | 1:10.14 | |||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
2 | Christina Løth Andersen | 1997 | 418 | 36.27 | 1:13.82 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lonnie Meineche | 1996 | 383 | 37.14 | 1:16.03 | |||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie L. Nielsen | 1997 | 344 | 38.19 | 1:18.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Caroline Amstrup Pajbjerg | 1997 | DNS | |||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 03 november 2013 |
Licens til Herning Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:12 |