Tulokset Grand Prix 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Lauantaiaamu
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
Kilpailu | Grand Prix 3 | Tulostuspäivämäärä | 22 maaliskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Jyväskylä | Tulostusaika | 10:57 | |||
Järjestäjä | SWIM | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 22 maaliskuu 2014 |
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Alkuerät |
ME: Dana VOLLMER (1987) 55.98 2012-07-29 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Norismaa | 1995 | 692 | 29.44 | 1:03.26 | |||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
2 | Johanna Silventoinen | 1997 | 672 | 29.44 | 1:03.90 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
3 | Laura Kurki | 1994 | 654 | 29.78 | 1:04.47 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
4 | Noora Sartela | 1991 | 651 | 29.76 | 1:04.57 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
5 | Laura Mäki | 1997 | 648 | 30.19 | 1:04.68 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Hilla Kortetjärvi | 1996 | 630 | 30.69 | 1:05.27 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Nea Rinne | 1995 | 630 | 30.71 | 1:05.29 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Janna Ovaska | 1996 | 621 | 30.64 | 1:05.58 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Amanda Suihkonen | 1995 | 612 | 29.92 | 1:05.90 | |||||
Octopus Lohja | ||||||||||
10 | Alisa Ponomareva | 1991 | 600 | 30.25 | 1:06.36 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
11 | Vaula Vekkeli | 1996 | 597 | 30.32 | 1:06.47 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
12 | Yvonne Tollander | 1997 | 579 | 30.71 | 1:07.14 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
13 | Sanna-Riikka Räihä | 1998 | 576 | 31.08 | 1:07.28 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Suvi Huhtanen | 1999 | 573 | 31.20 | 1:07.39 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Reetta Kanervo | 1999 | 572 | 31.73 | 1:07.42 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Claudia Åvist | 1997 | 571 | 31.41 | 1:07.44 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
17 | Anna Röytiö | 1998 | 568 | 30.89 | 1:07.58 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
18 | Annika Karinkanta | 2000 | 564 | 31.65 | 1:07.72 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
19 | Inka Aaltonen | 1999 | 562 | 31.87 | 1:07.83 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
19 | Inka-Liisa Puttonen | 1995 | 562 | 31.01 | 1:07.83 | |||||
Mikkelin Uimaseura | ||||||||||
21 | Marianne Pihkamäki | 1996 | 561 | 30.89 | 1:07.84 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
22 | Jenni Lampi | 2000 | 554 | 30.63 | 1:08.13 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
23 | Viivi Aliklaavu | 1998 | 551 | 31.23 | 1:08.25 | |||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Saima Kivimäki | 1997 | 549 | 31.73 | 1:08.35 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
25 | Tiia Turunen | 1998 | 545 | 31.34 | 1:08.51 | |||||
Lappeenrannan Uimarit | ||||||||||
26 | Helene Helo | 1999 | 538 | 31.90 | 1:08.81 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
27 | Saara Salokangas | 1996 | 530 | 31.23 | 1:09.17 | |||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
28 | Linda-Marie Slotte | 1994 | 523 | 31.82 | 1:09.46 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
29 | Sini Niemi | 1993 | 515 | 32.23 | 1:09.82 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
30 | Julia Thurin | 1996 | 514 | 32.13 | 1:09.84 | |||||
IF Åland | ||||||||||
31 | Emma Männikkö | 1998 | 510 | 32.11 | 1:10.04 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
32 | Elina Karinkanta | 2000 | 507 | 33.47 | 1:10.17 | |||||
Uimaseura Kangasalan Kuohu | ||||||||||
33 | Heini Hammar | 1999 | 504 | 32.57 | 1:10.34 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
34 | Miia Hurskainen | 1992 | 502 | 31.85 | 1:10.42 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
35 | Salla Puhtimäki | 1998 | 499 | 33.16 | 1:10.56 | |||||
Vesihelmen Uimaseura | ||||||||||
36 | Erika Lahtinen | 1998 | 498 | 33.55 | 1:10.60 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
37 | Henna Kainulainen | 1998 | 491 | 32.26 | 1:10.92 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
38 | Sonja Pentti | 1999 | 490 | 31.94 | 1:10.97 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
39 | Katja Pyörälä | 1994 | 465 | 32.10 | 1:12.22 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
40 | Ella Kurttila | 1998 | 441 | 34.45 | 1:13.54 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
- | Emma Suomio | 1998 | DNF | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.22.09 | Tulostuspäivämäärä | 22 maaliskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Swimming Jyväskylä | Tulostusaika | 10:57 |