Resultat för UGP4-Eriksdalsbadet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1 Lördag 12okt
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
UGP4 - 2013 |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:46 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund & SK Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tim Filipsson |
1996 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:01.87 |
2:09.10 |
3:19.34 |
4:31.88 |
9:38.26 |
|
|
|
|
|
|
5:49.01 |
7:07.41 |
8:25.43 |
|
|
|
2 |
Viktor Jändel |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:07.40 |
2:21.41 |
3:37.56 |
4:55.37 |
10:16.00 |
|
|
|
|
|
|
6:14.58 |
7:34.63 |
8:55.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:01.84 |
2:11.17 |
3:20.29 |
4:28.30 |
8:54.07 |
|
|
|
|
|
|
5:35.69 |
6:43.37 |
7:50.72 |
|
|
|
2 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:05.92 |
2:16.69 |
3:27.94 |
4:40.42 |
9:23.98 |
|
|
|
|
|
|
5:52.51 |
7:04.25 |
8:15.27 |
|
|
|
3 |
Alexander Hanna |
1998 |
Spårvägens Simförening |
|
1:13.57 |
2:38.96 |
4:06.25 |
5:33.53 |
11:15.25 |
|
|
|
|
|
|
7:00.04 |
8:24.35 |
9:49.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Brandt |
1999 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:03.71 |
2:13.75 |
3:24.17 |
4:34.65 |
9:13.68 |
|
|
|
|
|
|
5:45.91 |
6:57.46 |
8:07.45 |
|
|
|
2 |
Johan Björklund |
1999 |
Njurunda Simsällskap |
|
1:06.76 |
2:19.45 |
3:32.25 |
4:45.61 |
9:36.14 |
|
|
|
|
|
|
5:58.93 |
7:11.73 |
8:25.47 |
|
|
|
3 |
Simon Blom |
1999 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.22 |
2:27.24 |
3:42.13 |
4:56.41 |
9:44.59 |
|
|
|
|
|
|
6:11.18 |
7:25.05 |
8:36.20 |
|
|
|
4 |
Andre Filipsson |
1999 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:08.26 |
2:21.34 |
3:35.79 |
4:51.34 |
9:54.19 |
|
|
|
|
|
|
6:07.76 |
7:24.11 |
8:40.38 |
|
|
|
5 |
Anton Johansson |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:09.57 |
2:26.47 |
3:43.29 |
5:00.64 |
10:05.01 |
|
|
|
|
|
|
6:18.06 |
7:34.80 |
8:50.04 |
|
|
|
6 |
Emil Skytt |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:13.41 |
2:31.60 |
3:49.56 |
5:07.27 |
10:14.16 |
|
|
|
|
|
|
6:25.76 |
7:43.43 |
8:59.90 |
|
|
|
7 |
Harald Brobacke |
1999 |
Västerås Simsällskap |
|
1:13.81 |
2:35.06 |
3:57.16 |
5:20.51 |
10:46.44 |
|
|
|
|
|
|
6:43.10 |
8:06.60 |
9:28.38 |
|
|
|
8 |
Simon Kallvikbacka |
1999 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:16.47 |
2:43.48 |
4:14.91 |
5:47.48 |
11:53.88 |
|
|
|
|
|
|
8:56.41 |
10:30.22 |
11:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oliver Rehn |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.20 |
2:20.40 |
3:33.05 |
4:46.60 |
9:41.55 |
|
|
|
|
|
|
6:00.26 |
7:14.09 |
8:28.75 |
|
|
|
2 |
Isak Gustafsson |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.44 |
2:24.91 |
3:40.96 |
4:58.18 |
10:06.12 |
|
|
|
|
|
|
6:15.67 |
7:33.68 |
8:51.52 |
|
|
|
3 |
Klaudius Schreck |
2001 |
Simklubben Neptun |
|
1:09.69 |
2:26.73 |
3:46.23 |
5:05.78 |
10:12.48 |
|
|
|
|
|
|
6:24.28 |
7:43.78 |
9:01.32 |
|
|
|
4 |
Kaspar Zalomski |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:11.19 |
2:27.70 |
3:45.46 |
5:04.06 |
10:20.64 |
|
|
|
|
|
|
6:22.98 |
7:42.39 |
9:01.62 |
|
|
|
5 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:14.35 |
2:35.22 |
3:56.69 |
5:19.33 |
10:44.45 |
|
|
|
|
|
|
6:41.69 |
8:03.97 |
9:25.78 |
|
|
|
6 |
Oscar Johansson |
2000 |
Simklubben Neptun |
|
1:15.71 |
2:37.40 |
4:00.63 |
5:22.46 |
10:48.72 |
|
|
|
|
|
|
6:46.43 |
8:08.97 |
9:31.01 |
|
|
|
7 |
Max Lundberg |
2001 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:17.72 |
2:42.54 |
4:09.21 |
5:35.41 |
11:05.86 |
|
|
|
|
|
|
7:00.78 |
8:25.23 |
9:48.75 |
|
|
|
8 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
1:17.96 |
2:44.53 |
4:13.60 |
5:43.98 |
11:49.99 |
|
|
|
|
|
|
7:18.52 |
8:49.80 |
10:22.10 |
|
|
|
9 |
Carl Wennerholm |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.33 |
2:44.86 |
4:15.47 |
5:48.12 |
11:50.01 |
|
|
|
|
|
|
8:54.17 |
10:26.02 |
11:50.01 |
|
|
|
10 |
Alexander Berglund |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:21.17 |
2:51.94 |
4:22.71 |
5:55.23 |
11:55.56 |
|
|
|
|
|
|
7:25.82 |
8:55.99 |
10:28.02 |
|
|
|
11 |
Daniel Thelenius |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:25.78 |
3:00.88 |
4:35.77 |
6:10.89 |
12:20.87 |
|
|
|
|
|
|
7:44.15 |
9:17.15 |
10:52.20 |
|
|
|
12 |
Anton Appelqvist |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:28.55 |
3:05.81 |
4:40.80 |
6:15.83 |
12:25.34 |
|
|
|
|
|
|
7:49.59 |
9:25.33 |
10:58.45 |
|
|
|
13 |
Alfons Frid |
2001 |
Wisby Simsällskap |
|
1:31.50 |
3:11.05 |
4:53.55 |
6:34.63 |
12:51.00 |
|
|
|
|
|
|
8:11.29 |
9:47.92 |
11:20.87 |
|
|
|
14 |
Gustav Surting |
2000 |
Spårvägens Simförening |
|
1:28.39 |
3:09.53 |
4:49.64 |
6:28.73 |
12:54.55 |
|
|
|
|
|
|
8:06.50 |
9:44.75 |
11:22.70 |
|
|
|
15 |
Oscar Clevö |
2001 |
Spårvägens Simförening |
|
1:27.71 |
3:06.98 |
4:48.78 |
6:29.53 |
13:08.76 |
|
|
|
|
|
|
8:09.40 |
9:51.87 |
11:32.57 |
|
|
|
16 |
Edvin Ljungquist |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:36.60 |
3:19.21 |
5:05.75 |
6:54.50 |
13:58.05 |
|
|
|
|
|
|
8:43.62 |
10:32.17 |
12:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
12:46 |
|