Results for Tureberg knatte cup 2013
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 4 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Tureberg knatte cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 december 2013 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Turebergs simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 december 2013 |
Gren 4, 50 m ryggsim flickor B, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Dimitra Tsirona | 2002 | 356 | 36.24 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
2 | Victoria Norén | 2002 | 289 | 38.84 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
3 | Agnes Jägerskog | 2002 | 263 | 40.09 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
4 | Anna Frisk-Garcia | 2002 | 258 | 40.34 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
5 | Hanna Åsbrink | 2002 | 245 | 41.02 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
6 | Klara Eklöf | 2002 | 242 | 41.20 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
7 | Belize Engström | 2004 | 229 | 41.98 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
8 | Liv Tibblin Wahnberg | 2002 | 191 | 44.57 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
9 | Yasemin Uzum | 2003 | 191 | 44.61 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
10 | Cornelia Ericsson | 2003 | 181 | 45.38 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
11 | Felicia Östlund | 2002 | 181 | 45.43 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
12 | Ioanna Tsirona | 2004 | 179 | 45.55 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
13 | Nathalie Hedlund | 2004 | 176 | 45.84 | ||||||
Danderyds Sim Club For Swimmin | ||||||||||
14 | Veronica Lythell | 2003 | 169 | 46.40 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
15 | Josefin Almgren | 2002 | 163 | 46.96 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
16 | Eliane Westermark | 2003 | 162 | 47.13 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
17 | Ellen Hofvenstam | 2002 | 160 | 47.29 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
18 | Cornelia Lythell | 2003 | 160 | 47.30 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
19 | Emilia Broberg | 2002 | 156 | 47.68 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
20 | Elvira Schei | 2003 | 155 | 47.80 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
21 | Bianca Jianu | 2002 | 155 | 47.83 | ||||||
Kanaans Simsällskap | ||||||||||
22 | Hedda Jägerskog | 2003 | 154 | 47.89 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
23 | Julia Häglund | 2003 | 153 | 48.01 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
24 | Ester Pettersson | 2005 | 152 | 48.12 | ||||||
Kanaans Simsällskap | ||||||||||
25 | Beata Kårén | 2003 | 151 | 48.24 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
26 | Wilma Haglund | 2002 | 150 | 48.27 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
27 | Lova Tjernqvist | 2003 | 150 | 48.30 | ||||||
Gustavsbergs Simsällskap | ||||||||||
28 | Lupin Flink | 2002 | 150 | 48.33 | ||||||
Kanaans Simsällskap | ||||||||||
29 | Nora Segerström | 2002 | 149 | 48.40 | ||||||
Kanaans Simsällskap | ||||||||||
30 | Simone Öhman | 2002 | 148 | 48.54 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
31 | Elsa Engström | 2002 | 137 | 49.81 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
31 | Saga Hannerz | 2003 | 137 | 49.81 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
33 | Emilia Lundgren | 2003 | 130 | 50.71 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
34 | Olivia Mundt Petersen | 2003 | 129 | 50.74 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
35 | Emmy Barmark Jardelid | 2002 | 129 | 50.85 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
36 | Tilde Rydström | 2003 | 119 | 52.22 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
37 | Sophie Sundqvist | 2003 | 111 | 53.47 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
38 | Shirina Kellokoski | 2003 | 105 | 54.33 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
39 | Olivia Östlund | 2003 | 100 | 55.26 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
40 | Felicia Horikoshi | 2002 | 100 | 55.35 | ||||||
Kanaans Simsällskap | ||||||||||
41 | Amanda Grejs | 2002 | 89 | 57.43 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
42 | Kajsa Iwarsson | 2003 | 88 | 57.75 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
43 | Greta Hallman | 2002 | 86 | 58.22 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
44 | Delara Marofi | 2003 | 84 | 58.61 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
45 | Ella Faleij | 2003 | 80 | 59.41 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
46 | Mathilda Almgren | 2005 | 75 | 1:00.70 | ||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
47 | Stéphanie Gottschlich | 2003 | 69 | 1:02.48 | ||||||
Gustavsbergs Simsällskap | ||||||||||
48 | Ebba Stromberg | 2002 | 65 | 1:03.87 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
- | Clara Serse | 2004 | DNS | |||||||
Kanaans Simsällskap | ||||||||||
- | Emma Bellander | 2002 | DNS | |||||||
Gustavsbergs Simsällskap | ||||||||||
- | Yasmine Jezzini | 2003 | DNS | |||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
- | Clara Wettergren | 2002 | DSQ | |||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
- | Felicia Larsered | 2003 | DSQ | |||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
- | Julia Gunneriusson | 2002 | DSQ | |||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Klara Alte | 2002 | DSQ | |||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
- | Nora Holmberg | 2002 | DSQ | |||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
- | Therese Taflin Jäghult | 2002 | DSQ | |||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 07 december 2013 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 10:50 |