Tulokset Tureberg knatte cup 2013
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Gren 17 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | Tureberg knatte cup 2013 | Utskriftsdatum | 07 december 2013 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 13:08 | |||
Arrangör | Turebergs simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 december 2013 |
Gren 17, 4x50 m frisim pojkar AB, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Spårvägen Po Lag 1 | 2002 | 272 | 2:04.55 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Jonas Malmring | 2001 | 29.49 | 29.49 | |||||||
Gustav Gaunitz | 2001 | 31.54 | 1:01.03 | |||||||
Alexander Berglund | 2000 | 30.65 | 1:31.68 | |||||||
Viktor Klingeryd Jalamo | 2000 | 32.87 | 2:04.55 | |||||||
2 | Skk Lag 1 | 2000 | 272 | 2:04.61 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
David Kågström | 2002 | 30.21 | 30.21 | |||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 31.29 | 1:01.50 | |||||||
Fredrik Jacobsson | 2001 | 31.03 | 1:32.53 | |||||||
Linus Thörn | 2002 | 32.08 | 2:04.61 | |||||||
3 | Spårvägen Po Lag 2 | 2002 | 213 | 2:15.10 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Andreas Wallén | 2002 | 34.86 | 34.86 | |||||||
Herman Nilsson | 2002 | 33.40 | 1:08.26 | |||||||
Ludvig Jansson | 2002 | 35.60 | 1:43.86 | |||||||
Alexander Hurkmans | 2000 | 31.24 | 2:15.10 | |||||||
4 | Tureberg Lag 1 | 2000 | 195 | 2:19.07 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
Fredrik Annergren | 2001 | 30.90 | 30.90 | |||||||
Michael Stille | 2002 | 36.50 | 1:07.40 | |||||||
John Sun | 2002 | 35.55 | 1:42.95 | |||||||
Isak Nordin | 2001 | 36.12 | 2:19.07 | |||||||
5 | Skk Lag 2 | 2000 | 187 | 2:21.09 | ||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
Elias Kamstedt | 2001 | 33.93 | 33.93 | |||||||
Otto Reithner | 2003 | 35.80 | 1:09.73 | |||||||
Edvin Ljungquist | 2000 | 34.44 | 1:44.17 | |||||||
Sebastian Gadler | 2002 | 36.92 | 2:21.09 | |||||||
6 | Spårvägen Po Lag 3 | 2001 | 163 | 2:27.63 | ||||||
Spårvägens Simförening | ||||||||||
Gustav Wahlberg | 2000 | 35.43 | 35.43 | |||||||
Arvid Styrman | 2002 | 37.24 | 1:12.67 | |||||||
Andreas Wallén | 2002 | 40.69 | 1:53.36 | |||||||
Gustav Surting | 2000 | 34.27 | 2:27.63 | |||||||
7 | SK Neptun Lag 2 | 2000 | 121 | 2:43.22 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Ludvig Rasmuson | 2001 | 38.04 | 38.04 | |||||||
Filip Granqvist | 2001 | 46.48 | 1:24.52 | |||||||
Chamindu Jayasuriya | 2001 | 37.52 | 2:02.04 | |||||||
Jakob Rasmuson | 2003 | 41.18 | 2:43.22 | |||||||
8 | Tureberg Lag 2 | 2000 | 102 | 2:52.41 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
Emil Holm | 2001 | 37.42 | 37.42 | |||||||
Angelo Sun | 2004 | 45.02 | 1:22.44 | |||||||
Leo Svanfeldt | 2002 | 47.74 | 2:10.18 | |||||||
Fredrik Blomqvist | 2002 | 42.23 | 2:52.41 | |||||||
9 | Tureberg Lag 3 | 2000 | 61 | 3:24.10 | ||||||
Turebergs Simklubb | ||||||||||
Nils Wijk | 2003 | 52.24 | 52.24 | |||||||
Victor Jansson | 2004 | 54.39 | 1:46.63 | |||||||
Lucas Lindblom | 2000 | 40.93 | 2:27.56 | |||||||
Niclas Ruimeng Li | 2004 | 56.54 | 3:24.10 | |||||||
- | SK Neptun Lag 1 | 2000 | DSQ | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 07 december 2013 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 13:08 |