Resultat för Höstsimiaden Mellansvenska Tävl omr 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Söndag 24/11 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Hösstimiaden Tävl omr 2 2013. | Utskriftsdatum | 24 november 2013 | |||
Tävlingsort | Katrineholm | Utskriftstid | 10:54 | |||
Arrangör | Katrineholms Simsällskap | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 november 2013 |
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Eriksson | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 32.70 | 1:09.39 | |||||
2 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.77 | 1:12.18 | |||||
3 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.41 | 1:12.40 | |||||
4 | Miriam Langarap | 2002 | Örebro Simallians | 33.96 | 1:13.02 | |||||
5 | Tova Magnusson | 2002 | Bålsta Simklubb | 33.91 | 1:13.21 | |||||
6 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.01 | 1:13.87 | |||||
7 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 34.45 | 1:14.40 | |||||
8 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.66 | 1:15.94 | |||||
9 | Sofia Båvenäs | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.64 | 1:16.56 | |||||
10 | Saga Bäckström | 2002 | SK Strängnäs Frisimmare | 36.85 | 1:17.33 | |||||
11 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 36.43 | 1:20.06 | |||||
12 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 37.93 | 1:21.35 | |||||
13 | Saga Rönnqvist-Jerlström | 2002 | Örebro Simallians | 38.11 | 1:21.56 | |||||
14 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.04 | 1:21.89 | |||||
15 | Andrea Grabmüller | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.12 | 1:22.09 | |||||
16 | Lina Rehnman | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.58 | 1:22.31 | |||||
17 | Frida Hammar | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 39.23 | 1:22.45 | |||||
18 | Emma Sibelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.36 | 1:22.46 | |||||
19 | Emma Carlsson | 2002 | Bålsta Simklubb | 1:23.85 | ||||||
20 | Moa Svärd | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 39.45 | 1:24.47 | |||||
21 | Ilse Renkema | 2002 | Nyköpings Simsällskap | 39.85 | 1:24.61 | |||||
22 | Edith Engström | 2002 | Västerås Simsällskap | 41.06 | 1:25.93 | |||||
23 | Michaela Lindström | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 41.53 | 1:26.07 | |||||
24 | Nathalie Blomberg | 2002 | Lindesbergs Simsällskap | 40.20 | 1:26.12 | |||||
25 | Tuva Andersson | 2002 | Strängnäs Simsällskap | 42.69 | 1:29.25 | |||||
26 | Lovisa Gustafsson | 2002 | Örebro Simallians | 40.58 | 1:29.86 | |||||
27 | Maja Svensson | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 41.05 | 1:29.96 | |||||
28 | Silvia Lü | 2002 | Västerås Simsällskap | 42.65 | 1:30.08 | |||||
29 | Judith Olsson | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 43.46 | 1:31.36 | |||||
30 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 42.33 | 1:31.81 | |||||
31 | Ida Saikkonen Thelin | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 45.03 | 1:32.61 | |||||
32 | Tyra König | 2002 | Örebro Simallians | 45.66 | 1:37.37 | |||||
33 | Emma Björk | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 48.36 | 1:40.54 | |||||
34 | Runa Sivertsen | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 47.20 | 1:40.58 | |||||
35 | Anesa Gacic | 2002 | Örebro Simallians | 46.88 | 1:43.75 | |||||
36 | Izabella Kullman | 2002 | Eskilstuna Simklubb | 50.60 | 1:47.16 | |||||
37 | Andrea Lindberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:50.37 | 1:50.37 | |||||
38 | Evelina Larsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 52.38 | 1:50.71 | |||||
- | Klara Gustafson | 2002 | Strängnäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 100m Frisim F 11-12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.62 | 1:02.98 | |||||
2 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.00 | 1:04.86 | |||||
3 | Wilma Wennerberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 31.61 | 1:06.60 | |||||
4 | Malin Eklund | 2001 | Köpings Simsällskap | 32.52 | 1:08.40 | |||||
5 | Clara Lönnberg | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 33.76 | 1:11.18 | |||||
6 | Elin Karlsson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.31 | 1:14.52 | |||||
7 | Frida Kleringer | 2001 | Oxelösunds Simsällskap | 36.21 | 1:15.37 | |||||
8 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 36.40 | 1:16.67 | |||||
9 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:16.68 | ||||||
10 | Walda Jonsson | 2001 | Bålsta Simklubb | 36.74 | 1:17.16 | |||||
11 | Karolin Holmberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.18 | 1:17.24 | |||||
12 | Alda Wistrand | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 35.73 | 1:17.55 | |||||
13 | Matilda Thorsén | 2001 | Köpings Simsällskap | 36.74 | 1:17.64 | |||||
14 | Emelie Moroni | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 35.73 | 1:18.22 | |||||
15 | Ebba Rydberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.41 | 1:18.50 | |||||
16 | Matilda Ardanius | 2001 | Bålsta Simklubb | 37.63 | 1:19.20 | |||||
17 | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 38.27 | 1:19.30 | |||||
18 | Salma Gabot | 2001 | Örebro Simallians | 37.26 | 1:21.05 | |||||
19 | Frida Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 38.02 | 1:21.42 | |||||
20 | Tilda Wik | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.09 | 1:22.18 | |||||
21 | Agnes Asplund | 2001 | Lindesbergs Simsällskap | 37.79 | 1:22.24 | |||||
22 | Matilda Jungstedt | 2001 | Köpings Simsällskap | 38.97 | 1:22.27 | |||||
23 | Emelie Widhe | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 37.32 | 1:22.64 | |||||
24 | Tilda Granlund | 2001 | Strängnäs Simsällskap | 39.94 | 1:22.99 | |||||
25 | Åsa Svensson | 2001 | SK Strängnäs Frisimmare | 38.62 | 1:24.16 | |||||
26 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.94 | 1:26.14 | |||||
27 | Maja Gustafsson | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 40.47 | 1:27.61 | |||||
28 | Ina Hodell | 2001 | Lindesbergs Simsällskap | 46.89 | 1:40.39 | |||||
29 | Olivia Sjöberg | 2001 | Eskilstuna Simklubb | 47.59 | 1:45.48 | |||||
30 | Vendela Muckenhirn | 2001 | Köpings Simsällskap | 50.52 | 1:51.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 24 november 2013 |
Licensierad till: Katrineholms Simsällskap | Utskriftstid | 10:54 |