Resultat för STT Efterårsstævne
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2013 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 16:01 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2013 |
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2014 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kaya Serena | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 52.69 | ||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 56.88 | ||||||
3 | Viktoria Freja Sørensen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 58.46 | ||||||
4 | Elisabeth Holkmann Olsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 58.48 | ||||||
5 | Nina Kjær Christoffersen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 58.60 | ||||||
6 | Julie Danfred Jørgensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 58.86 | ||||||
7 | Nilla Stevnhoved | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:00.11 | ||||||
8 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:00.97 | ||||||
9 | Maya Fenger | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.06 | ||||||
10 | Esther Haugbøl | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:01.87 | ||||||
11 | Anna Myhre Rottensten | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:02.65 | ||||||
12 | Antoinette Zafra | 2005 | Glostrup Svømme Klub | 1:02.69 | ||||||
13 | Astrid Høffer | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:03.06 | ||||||
14 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:06.53 | ||||||
15 | Louisa Lykkesfelt Thomsen | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:07.21 | ||||||
16 | Asta Højberg | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 1:10.29 | ||||||
17 | Hannah B. Pedersen | 2005 | Svømmeklubben MK 31 | 1:15.20 | ||||||
18 | Sif Falkenberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.05 | ||||||
19 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:01.20 | ||||||
- | Anastasia Smirnov | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | Asym. ben v/5m | |||||
- | Smila Mathilda Reiter | 2004 | Svømmeklubben MK 31 | DSQ | For sent op start | |||||
- | Thea Møller Larsen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Ej berøring v/25m | |||||
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josephine Kruse | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 43.08 | ||||||
2 | Anne Føyn | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 44.75 | ||||||
3 | Isabel Vang Hvitved | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 46.85 | ||||||
4 | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | Swim Team Tåstrup | 48.72 | ||||||
5 | Julie Stampe | 2002 | Sigma Swim Allerød | 48.75 | ||||||
6 | Natalie Clara Petersen | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 49.37 | ||||||
7 | Rikke Taul Thomn | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 49.69 | ||||||
8 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 49.73 | ||||||
9 | Barbara Blicher | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 50.15 | ||||||
10 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 50.17 | ||||||
11 | Sara K Venø | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 50.46 | ||||||
12 | Emilia Akissi Nielsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 50.57 | ||||||
13 | Monique Bang From | 2002 | Svømmeklubben SHS Stevns | 50.69 | ||||||
14 | Fredeikke Wallentin Wiese | 2002 | Solrød Svømmeklub | 50.94 | ||||||
15 | Camilla Gram Nilsson | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 51.03 | ||||||
16 | Cornelia Bergqvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 51.28 | ||||||
17 | Ingrid Lindemann | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 51.40 | ||||||
18 | Marceline Lermark | 2003 | Swim Team Tåstrup | 52.10 | ||||||
19 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 52.81 | ||||||
20 | Camilla Hougaard | 2002 | Swim Team Tåstrup | 52.82 | ||||||
21 | Simone Christiansen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 53.05 | ||||||
22 | Anna Seebach Buchwald | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 53.26 | ||||||
23 | Sofie Mosegaard | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 54.35 | ||||||
24 | Victoria Toft | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 54.38 | ||||||
25 | Anna Mabeck | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 54.42 | ||||||
26 | Anna Foverskov | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 54.67 | ||||||
27 | Anna Weiss | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 54.95 | ||||||
28 | Sara S. Karmark | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 55.10 | ||||||
29 | Anna Wrist-Elkjær | 2003 | Swim Team Tåstrup | 56.31 | ||||||
30 | Sigrid Meta Winther | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 57.75 | ||||||
31 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 57.92 | ||||||
32 | Lea Andersen | 2003 | Holbæk Svømme Klub | 59.64 | ||||||
33 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 59.98 | ||||||
34 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 1:01.02 | ||||||
35 | Asta Andersen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:02.85 | ||||||
36 | Cathrine Wismann | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:04.87 | ||||||
37 | Josephine Wismann | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 1:11.44 | ||||||
38 | Mille Bjørn | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:13.49 | ||||||
39 | Ida Sofie Andreassen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:14.56 | ||||||
40 | Malak Dohri | 2003 | Haslev Svømmeklub | 1:15.23 | ||||||
41 | Mathilde K. Sørensen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 1:25.24 | ||||||
- | Mikka Holm | 2003 | Haslev Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Emma Gøtze | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | DSQ | Ingen berøring v/25m | |||||
- | Esther Marie Heunicke | 2003 | Sigma Swim Birkerød | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Mette Gade Nielsen | 2002 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Asym. ben v/40m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 16:01 |