Results for STT Efterårsstævne
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2013 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 | |||
Stævne by | Tåstrup | Udskriftstidspunkt | 11:48 | |||
Arrangør | SwimTeamTaastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 oktober 2013 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Dan Hansen | 2002 | Glostrup Svømme Klub | 42.11 | 1:26.62 | |||||
2 | Mikkel Jørgensen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.61 | 1:26.76 | |||||
3 | Alexander Tullberg | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 45.29 | 1:30.35 | |||||
4 | Joakim Køhn | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.68 | 1:30.59 | |||||
5 | Silas Bøjsen | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 48.85 | 1:39.72 | |||||
6 | Julius Victor Schau | 2002 | Gentofte Svømme Klub | 49.94 | 1:41.83 | |||||
7 | Marius Larsen | 2003 | Svømmeklubben MK 31 | 13.94 | 1:44.90 | |||||
8 | Lasse Darlem Brandt | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 51.08 | 1:45.47 | |||||
9 | Kristoffer Fabrisius | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 55.31 | 1:54.02 | |||||
10 | Frederik Bartels | 2002 | Haslev Svømmeklub | 57.48 | 1:56.09 | |||||
11 | Andreas Reiter | 2002 | Svømmeklubben MK 31 | 57.27 | 2:02.82 | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sebastian Tullberg | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 33.14 | 1:07.58 | |||||
2 | Mikkel Salmansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.89 | 1:09.44 | |||||
3 | Oliver Schiellerup | 2000 | Sigma Swim Birkerød | 35.03 | 1:12.19 | |||||
4 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 35.88 | 1:12.77 | |||||
5 | Mads Raaby Jensen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.85 | 1:15.56 | |||||
6 | Sipan Kawiani | 2000 | Swim Team Tåstrup | 36.40 | 1:15.83 | |||||
7 | Rasmus Langvad | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 38.34 | 1:17.22 | |||||
8 | Carl-Christian Tversted | 2000 | Søllerød Svømmeklub | 38.80 | 1:18.16 | |||||
9 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 38.67 | 1:19.29 | |||||
10 | Yukia Hansen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.45 | 1:19.46 | |||||
11 | Laurits Kenskov | 2001 | Glostrup Svømme Klub | 39.03 | 1:19.85 | |||||
11 | Lucas Strøbæk | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 38.75 | 1:19.85 | |||||
13 | Luccas Dam Brenner | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.95 | 1:19.87 | |||||
14 | Marcus Munkholm | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.36 | 1:21.87 | |||||
15 | Mads Toft | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 40.05 | 1:21.99 | |||||
16 | Rasmus Paulsen | 2000 | Swim Team Tåstrup | 39.46 | 1:22.68 | |||||
17 | Daniel Johansen | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.47 | 1:25.23 | |||||
18 | Mathias Riff Alexandersen | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 41.62 | 1:25.76 | |||||
19 | Frederik Røgind | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 42.60 | 1:26.75 | |||||
20 | Thomas Windfeld-Hansen | 2000 | Albertslund IF | 43.43 | 1:27.57 | |||||
21 | Valdemar Taul | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 43.20 | 1:29.42 | |||||
22 | Frederik Kongsted Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 45.34 | 1:32.98 | |||||
23 | Carl Martin Lundin | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.49 | 1:34.42 | |||||
24 | Christoffer Weiss | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 46.52 | 1:36.96 | |||||
25 | Simon Hojman | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:42.94 | 1:40.02 | |||||
26 | Mads Selvig Wenger | 2001 | Holbæk Svømme Klub | 49.61 | 1:42.75 | |||||
27 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 51.91 | 1:44.43 | |||||
28 | Gustav B. Thorndahl | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 50.94 | 1:45.97 | |||||
29 | Alexander Elbæk Nielsen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 53.09 | 1:51.28 | |||||
- | August Becktor | 2001 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Ej fort. bev. v. 75m | |||||
- | Silas Bech Rindorf | 2000 | Swim Team Tåstrup | DSQ | Ej fort. bev. v. 25m | |||||
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1915-1999 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frederik O. Møller | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.76 | 1:04.19 | |||||
2 | Mathias Immerkjær | 1999 | Swim Team Tåstrup | 31.82 | 1:04.63 | |||||
3 | Nikolai Hougaard | 1999 | Swim Team Tåstrup | 33.29 | 1:08.16 | |||||
4 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 33.78 | 1:08.49 | |||||
5 | Anders Sørensen | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.20 | 1:14.08 | |||||
6 | Walther Hagemann | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 39.00 | 1:19.06 | |||||
7 | Mathias H. Christoffersen | 1998 | Svømmeklubben SHS Stevns | 37.23 | 1:21.25 | |||||
8 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | Haslev Svømmeklub | 1:26.97 | 1:26.97 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.06 | Udskriftsdato | 27 oktober 2013 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:48 |